Premier League - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : Tottenham - 2. dubna 2024   21:15

West Ham
19' Zouma (Bowen)
1:1
(1:1)
Tottenham
5' Br. Johnson  (Werner)
West Ham
Anang – Be. Johnson, Cresswell, Ogbonna, Phillips, Earthy, Cornet, Ings, Mubama.
Brooks – Bennett, Robathan
London Stadium, Londýn
62 469 diváků
Tottenham
Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Udogie – Bissouma (82. Højbjerg), Bentancur (70. Sarr) – Br. Johnson (90. Lo Celso), Maddison (70. Kuluševski), Werner (82. Richarlison) – Son Hung-min (C).
Austin – Drăgușin, Emerson, Davies.

Utkání je u konce a londýnské derby nepoznalo vítěze. Ve druhé půli jsme už sledovali více takticky vedený zápas, oba celky si dávaly pozor v obraně a vyložené šance prakticky nebyly. Hostující Son byl dnes prakticky neviditelný a nezlomili to ani Johnson se střídajícím Sarrem. Za domácí zahrozil v úvodu poločasu Mavropanos, poté už to bylo spíše o náznacích šancí a nedůsledné koncovce. V úplném závěru mohli hosté rozhodnout Udogiem, ten ale trefil střed branky, kde stál Fabiański a zápas tak skončil výsledkem 1:1. Po této remíze je WHU na sedmém místě se 45 body, pátý Tottenham jich má 57.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:9. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:9.
90+5'
90+4'
Závar i na opačné straně, o ofsajd se nejednalo, Bowen s Kudusem však clonící hráče nedokázali prostřelit.
90+4'
Udogie se mohl stát hrdinou zápasu, když mu Lo Celso prodloužil přihrávku, jenže prudká střela šla přesně doprostřed branky k Fabiańskimu.
90+3'
Závěr utkání se odehrává u vápna West Hamu, hosté ale marně hledají cestu k centru.
90+2'
Vysoký centr se kroutil na branku, Vicario se ale vymrštil a míč vyboxoval.
90+1'
Roh pro West Ham, domácí publikum žene své oblíbence na zteč.
90'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Giovani Lo Celso.
89'
Ještě jedna žlutá pro Tottenham, za faul byl potrestán Cristian Romero.
89'
Střídání domácích se prozatím odkládá, oproti tomu trenér Postecoglou poslední změnu využije.
88'
Následoval roh, po jehož rozehrání střílel o několik metrů vedle branky Pape Matar Sarr.
87'
Domácího Coufala trefil míč a hosté to zkusili s penaltou, český obránce však hrál celkem viditelně hrudí.
86'
Bowen nacentroval z rohu kladivářů na malé vápno, nejvýše se vyšplhal Mavropanos, ale srazil u toho Johnsona.
86'
Dnešní utkání sleduje 62 469 diváků.
85'
Ke střídání se za malou chvíli odhodlá i trenér David Moyes, taktické pokyny dostává Danny Ings.
84'
Míč je u Vicaria, ten neváhá a hled rozehrává na rozběhnuté spoluhráče.
83'
Kulusevski hledal Sona, jenže mu poslal nepřesný pas a míč skončil mimo hrací plochu.
82'
ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Richarlison.
82'
ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Pierre-Emile Højbjerg.
81'
Tottenham chystá další změnu na hrací ploše, do hry by se měl dostat Richarlison.
80'
Porro se teď změnil v nahrávače, centrem hledal u zadní tyče Sarra, mával se však ofsajd.
79'
Pas na Porra, jenže ten si naběhl do dvojice obránců a o míč přišel.
77'
Hostující van de Ven neměl komu, až po delší chvilce rozehrál na na své spoluhráče u půlky.
76'
Tempo se nám zase uklidnilo, už to teď asi bude hlavně o tom, neudělat chybu.
74'
Další karta pro hostující barvy, za zákrok na Antonia ji vyfasoval Brennan Johnson.
73'
Samotná standardka hostům nevyšla, nicméně se i nadále hrálo poblíž vápna. Ostrý pas musel odkopem řešit Vladimír Coufal.
72'
Roh pro Tottenham.
71'
Kulusevski se hned zapojil do kombinace, vysunul doprava Johnsona, ten už ale nedokázal nacentrovat na hranici malého vápna.
70'
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Dejan Kulusevski.
70'
ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Pape Matar Sarr.
69'
Pedro Porro vystřelil z pravého rohu vápna, našel ale jen náruč gólmana Fabiańskiho.
68'
Kombinace hostů poblíž šestnáctky soupeře, je to ale bušení na zamčená vrata.
66'
Na lavičce Tottenhamu se chystá střídání, do hry půjde Pape Matar Sarr.
65'
Branku netrefil ani Son z pravé strany vápna.
63'
Dopředu se zase cpe Tottenham, sledujeme celkem akční fotbal, kterému však schází více přesnosti ve finální fázi.
61'
Žlutá karta pro hostujícího Rodriga Bentancura, ten si ji prohlédl za ostrý skluz.
60'
Dva docela hraniční okamžiky, po jednom na každé straně. Nejprve sudí neodpískal zákrok na hranici vápna West Hamu a poté se do protiakce na hranici ofsajdu dostal Antonio, kdy po sólu odstavil van de Vena, ale Vicaria už neprostřelil.
58'
Maddison se prosmýkl mezi dvěma obránci, snažil se pak o zpětnou přihrávku, tu už ale vystihla domácí obrana.
57'
Protiakce West Hamu, vše na sebe vzal Paquetá. Jeho odvážná střela letěla vysoko nad.
56'
Kousek vedle domácí branky vystřelil Bissouma, je to teď hlavně o útocích Tottenhamu.
54'
Další sražená střela hostů a opět byl autorem Maddison. Vypadá to, že se Tottenham probudil a začíná tlačit.
53'
Žlutá karta na straně domácího celku, prohlédl si ji Michail Antonio.
52'
Hra se rychle přesunula na opačnou stranu, kde se u hranice šestnáctky odpoutal od Součka Maddison a vystrašil všechny, kdo přejí West Hamu. Jeho rána ale byla nakonec sražena.
51'
Hodně nepovedený přímý kop domácích. Centr měl najít Součka, jenže míč přelétl všechny hráče a skončil několik metrů za brankou Tottenhamu.
50'
West Ham předvedl rychlý přechod do útoku, míč potáhl Bowen, aby pak ve vápně přiťukl na Paquetu. Jeho technický pokus prosvištěl těsně vedle branky!
49'
Obrovský závar před brankou Tottenhamu, po rohu hlavičkoval Mavropanos a na brankové čáře musel zasahovat pohotový Vicario. Dorážka už šla z ofsajdové pozice.
48'
Chyba i na opačné straně, Antonio se dostal k volnému míči, který ztratil Bentancur a prudkou ranou protáhl Vicaria!
47'
Fabiański docela zariskoval svou rozehrávkou obloučkem, tohle mu dotírající soupeř málem vystihl.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:19.
První půle je za námi a my v něm viděli velice rychlý úvod. Hosté udeřili už v páté minutě, kdy předvedli rychlou akci levou stranou, Werner přihrál na vápno na Brennana Johnsona a ten zblízka sklepl za Fabiańskiho. West Ham se ale nevzdal, přidal na tempu a v 19. minutě bylo srovnáno. Bowen rozehrál roh, na ten si naskočil Kurt Zouma a zády překonal Vicaria. Tempo poté pokleslo, přesto si oba celky vypracovaly několik možností, už však bez gólového zakončení. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:1.
45+3'
45+2'
Tottenham zakončuje půli tlakem po standardních situacích, vše zakončoval střelou vedle Rodrigo Bentancur.
44'
První žlutá karta zápasu, za faul a následné nesportovní chování v podobě zahození míče byl potrestán hostující Micky van de Ven.
44'
Tottenham v protiútoku, akci táhl pravou stranou Johnson, který si chtěl narazit se Sonem. Ten byl ovšem pokrytý a vůbec se do akce nezapojil.
42'
Rohové kopy domácích pokračují. Nyní to letělo z opačné strany, centroval Ward-Prowse, i toto hráči v bílém odhlavičkovali.
40'
Další roh pro domácí, Bowen to zakroutil na malé vápno a donutil Vicaria natáhnout ruku, aby míč odvrátil před Zoumou.
39'
Tentokrát mířil centr na zadní tyč, obrana Tottenhamu situaci zvládla a odhlavičkovala.
39'
Čtvrtý rohový kop pro West Ham, u míče je opět Bowen, který se pokusí zopakovat akci před vyrovnávacím gólem.
37'
Po dlouhých přípravách se ke střele z dálky odhodlal Ward-Prowse a nemířil zle. Jeho dělovku musel Vicario vyrážet před sebe!
35'
Faul hostů kousek před pokutovým územím. Tohle na střelu nebude, ale dá se čekat nepříjemný pas před Vicaria.
33'
Hosté stále u míče, tentokrát s kombinací u středového kruhu. Nechtějí bezhlavě chvátat, hledají klidnou cestu k vápnu.
31'
Centr na Wernera skončil mimo, ovšem tohle byla další možnost hostujícího celku.
30'
Zápas se nese ve vlnách, nyní jsou zase na koni hosté a Fabiański si musí dávat obrovský pozor.
28'
Z ostrého úhlu zakončoval Bentancur, možná to byl pokus o ostrý centr, každopádně Fabiański raději vyboxoval míč pryč z malého vápna.
28'
Tottenham kombinoval na pravé straně, Sonovi ale míč utekl. Hosté však budou pokračovat, Součkovi totiž nevyšel odkop, který skončil v autu.
26'
Nakonec z toho byla sražená střela, kterou nechtěl Vicario pustit na roh, atak se po míči mohutně natáhl a nadvakrát jej skryl pod sebou.
25'
Útok nevyšel ani Antoniovi, hosté ale nedokázali rázně odkopnout. A tak West Ham pokračuje v tlaku u šestnáctky.
24'
Coufal poslal na pravé straně dlouhý nákop na Bowena, ten ale neprošel před van de Vena. Ten jej čistě odzbrojil.
22'
Pád u pokutového území host, kdy se na trávníku ocitl Antonio, nicméně se pískalo právě proti West Hamu.
21'
Začínáme prakticky od nuly, na stadionu se zvedla nálada a domácí celek se opět pouští do útoku.
19'
West Ham právě vstřelil branku!
Máme srovnáno! Domácí celek rozehrál svůj třetí rohový kop, Bowen jej zatočil na malé vápno, kde se dokonale schoval KURT ZOUMA, míč jej trefil ve výskoku do zad a od nich se odrazil za zkoprnělého Vicaria – 1:1!
17'
Zakroutil do vápna nepříjemný míč, na ten si naskočilo hned několik hráč obou celků a domácí nakonec zvládli odvrátit.
16'
Zleva se dral k vápnu hostující Udogie, ten byl tvrdě atakován a nakonec z toho byl přímý kop pro Tottenham. Do vápna přiletí nebezpečný centr. Míč si chystá Maddison.
14'
Na opačné straně dostal pobídku vzduchem Bowen, bylo to na něj ale až moc vysoké a vše skončilo u Vicaria.
13'
Střelu na branku West Hamu vyslal Son Hung-min, mířil ale přesně do míst, kde byl připravený Fabiański.
12'
Tottenham začíná přidávat na tempu, poslední okamžiky je domácí celek nucen pozorně bránit.
10'
Kousek za šestnáctkou napřáhl Pedro Porro, jeho prudká křížná střela skončila těsné vedle Fabiańskiho branky.
9'
Hra se nám přelévá ze strany na stranu, už se zase hraje okolo pokutového území domácích.
8'
centr do šestnáctky odvrátil alespoň na malou chvíli Bentancur, West Ham ale pokračuje v útočném rejdění.
7'
Byl tu roh domácích, míč do vápna poslal Bowen a po krátkém závaru hosté srazili míč na další roh.
6'
West Ham teď bude muset překopat taktické plány a rozhodně bude muset přidat směrem kupředu.
5'
Tottenham právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! Předvedli rychlý přechod do útoku, akce byla vedena levou stranou, kde dostal Werner až moc volného prostoru, po zemi přihrál na malé vápno, kde se od obránce odpoutal BRENNAN JOHNSON a zblízka sklepl míč do sítě – 0:1!
4'
První šance domácího celku. Kudus vybojoval na levé straně míč, poslal jej do vápna, ale Bowen byl trochu překvapen a netrefil dle svých představ. Rána šla mimo.
3'
Paquetá na zemi a ne vlastní vinou, na trávník jej nedovoleným zákrokem poslal Maddison.
2'
Máme za sebou úvodní kombinace z obou stran, zatím se oba celky seznamují s deštěm hustě skrápěným trávníkem.
1'

West Ham United: Fabiański – Coufal, Mavropanos, Zouma (C), Palmieri – Souček, Ward-Prowse – Bowen, Paquetá, Kudus – Antonio.
Náhradníci: Anang – Be. Johnson, Cresswell, Ogbonna, K. Phillips, Earthy, Cornet, Ings, Mubama.
Trenér: David Moyes

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Udogie – Bissouma, Bentancur – Br. Johnson, Maddison, Werner – Son Hung-min (C).
Náhradníci: Austin – Drăgușin, Emerson Royal, B. Davies, Højbjerg, Lo Celso, Kulusevski, P. Sarr, Richarlison.
Trenér: Angelos Postecoglou

Rozhodčí: Brooks – Bennett, Robathan.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na London Stadium začne ve 21:15, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude John Brooks, kterému budou na pomezí asistovat Simon Bennett a Daniel Robathan.
West Ham United

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě tabulky se 44 body, což znamená jednobodový náskok na osmý Newcastle a čtyřbodovou ztrátu na šestý Manchester United. West Ham nevyhrál dva poslední zápasy, když nejprve po gólu Antonia remizoval doma 1:1 s Aston Villou a poté v přestřelce padl na půdě Newcastlu 3:4. V tomto utkáni se gólově prosadili Antonio, Kudus a Bowen.

Tottenham Hotspur

Hosté jsou na tom o něco lépe, na pátém místě mají 56 bodů a stíhají čtvrtou Aston Villu, na kterou ztrácí tři body. Tottenham střídá dobré výkony s těmi horšími, z pěti posledních duelů vyhrál třikrát a dvakrát padl. Poslední duel byl z toho lepšího soudku a na svém trávníku otočil výsledek proti Lutonu. Hosté vedli po trefě Chonga, po pauze ale vlastním gólem srovnal Kaboré a v 86. dokonal obrat Son.
Dobrý večer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 31. kola mezi týmy West Ham United a Tottenham Hotspur.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.