Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Newcastle - 28. října 2023   18:30

Wolves
36' Lemina (P. Neto) • 71' Hwang Hi-čchan (Toti)
2:2
(1:2)
Newcastle
22' C. Wilson   • 45+4' C. Wilson
Wolves
Sá – Kilman (C), Dawson, Toti – Semedo, Lemina (86. J. Gomes), Bo. Traoré (54. Doyle), Aït-Nouri – P. Neto (77. Kalajdžić), Cunha, Hwang Hi-čchan.
Bentley – S. Bueno, Castro, Doherty, Sarabia, F. Silva.
Taylor – Beswick, Nunn
Molineux Stadium, Wolverhampton
Newcastle
Pope – Trippier, Lascelles (C), Schär, Burn – Longstaff, Guimarães, Joelinton – Almirón (72. Willock), C. Wilson, A. Gordon.
Dúbravka, Gillespie – Dummett, Krafth, Livramento, Targett, Hall, Ritchie.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:8. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:16.
Střetnutí mezi Wolves a Newcastlem tak jako obvykle v posledních zápasech nakonec končí remízou. Zápas plný soubojů v těžkých podmínkách se po prvním poločase lépe vyvíjel pro Newcastle díky Wilsonovi, který se dokázal dvakrát prosadit. V druhém poločase jsme už tolik šancí neviděli, ale parádní kontrolu nad míčem předvedl Toti, který prošel skrz několik hráčů Newcastlu a asistoval u vyrovnávacího gólu Hwang Hee Chana na 2:2. Bohužel poté domácí tým přišel o jednoho z klíčových hráčů. Pedro Neto při jedné akci ucítil píchnutí v zadním stehenním svalu a to pro něj znamenalo konec zápasu. Doufejme jen, že to nebude nic vážného, protože byl pravděpodobně nejlepším hráčem na hřišti a byla by to velká ztráta pro Garyho O´Neila.
90+9'
90+8'
Aït-Nouri se hnal dopředu, ale pomezní rozhodčí mává ofsajd.
90+7'
Burn v souboji dvou vysokých hráčů přehlavičkoval Kalajdžiče, ale pouze do autu.
90+6'
Žlutá karta pro tým Newcastle United (Sean Longstaff).
Longstaff musel se žlutou kartou počítat, když přerušil dobrý útok domácích.
90+4'
Bohužel tentokrát z toho zakončení nebylo.
90+3'
Tři zakončení v krátkém časovém úseku, ale nepodařilo se překonat obranu Wolves. Následovat bude další roh.
90+3'
Newcastle bude zahrávat rohový kop.
90+2'
Schär výborně vystál Cunhu a poslal své spoluhráče do protiútoku.
90+1'
Kalajdžič byl lehce přidržen v pokutovém území, ale faul se nepíská.
90'
Cunha trefil Joelintona a vybojoval alespoň roh.
89'
Kalajdžič hledal první dotykem Hwanga, ale nepřesně.
88'
Hwang si šikovně poradil v těžké situaci a zajistil odkop od brány pro svůj tým.
87'
Willock se snažil obhodit Kilmana, ale ten jeho úmysly přečetl.
86'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází João Gomes.
85'
Lemina má pravděpodobně nějaké svalové problémy.
84'
Burn se odhodlal zakončit, ale mířil pouze do středu brány.
83'
Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Rayan Aït-Nouri).
Aït-Nouri odkopl míč a okamžitě si uvědomil, co bude následovat.
82'
Žlutá karta pro tým Newcastle United (Kieran Trippier).
Trippierovy fauly byly sečteny, a proto je napomínán žlutou kartou.
80'
Trippier parádním centrem našel volného Schära, ale ten hlavou z bezprostřední blízkosti minul.
79'
Kilman odhadl let míče a odhlavičkoval ho mimo pokutové území.
78'
Newcastle vybojoval rohový kop.
77'
ze hřiště odchází Pedro Neto, přichází Saša Kalajdžić.
76'
Neto bude odnesen na nosítkách.
75'
Tohle vůbec nevypadá dobře. Neto stále leží na zemi a pravděpodobně sám cítí, jak špatné to bude.
74'
Tak tohle by byla obrovská smůla. Pedro Neto předváděl další skvělý tah na branku, když mu najednou píchlo v zadním stehenním svalu a pravděpodobně dohrál.
73'
Burnovi útočný výpad příliš nevyšel, jelikož ho odstavil Lemina.
72'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Joe Willock.
71'
Wolves právě vstřelili branku!
Neskutečné, co předvedl stoper Toti. Skvělým driblinkem prošel skrze tři hráče a přesně předal míč HWANG HI-ČCHANOVI, který zasekl před Burnem, a poté jemnou střelou na přední tyč vyrovnal na 2:2.
70'
Ze standardní situace žádné ohrožení brány nepřišlo.
69'
Žlutá karta pro tým Newcastle United (Jamaal Lascelles).
Lascelles stáhl Hwanga na zem a Anthony Taylor bez váhání vytahuje žlutou kartu.
68'
Do hlavičkového souboje vletěl poměrně rychle a především pozdě Semedo, který zboural na zem Burna.
67'
Hwang skvěle udržel míč v souboji s Joelintonem. Domácí pokračují ve tvoření akce.
66'
Pope si bez problémů došel pro další centr.
65'
Žlutá karta pro tým Newcastle United (Daniel Burn).
Burn fauloval Neta úplně bez balonu, ovšem kartu pravděpodobně obdržel za protesty.
64'
Pope opět skvěle vystál domácí útočníky a po zákroku i sebral míč do náručí.
63'
Poměrně tvrdý zákrok jsme mohli vidět na Joelintona, ale podivuhodně se k němu Taylor nevrátil.
62'
Aït-Nouri si nedokázal zpracovat míč a autového vhazování se ujmou hosté.
61'
Guimarães nepřesně hledal nabíhajícího Wilsona, hrát budou domácí.
59'
Pokus Aït-Nouriho nebyl dostatečně razantní, aby nějak ohrozil brankáře Popa.
58'
Gordon centroval do vápna, bohužel pro něj našel pouze hlavu Dawsona.
57'
Opět videorozhodčí hledal ruku, ale nikdo z hráčů Newcastlu se proti pravidlům neprovinil.
56'
Trippier fauloval pronikajícího Cunhu a domácí budou mít šanci v podobě standardní situace.
55'
Semedo se snažil najít Cunhu, ale pro jeho nepřesný míč si došel Pope.
54'
ze hřiště odchází Boubacar Traoré, přichází Thomas Doyle.
53'
Almirón poslal velmi dobrý míč do šestnáctky, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
52'
Lemina v souboji trošku přitvrdil a rozhodčí ihned píská faul, což se domácímu záložníkovi příliš nelíbí.
51'
Míč drží domácí a snaží se překonat obranu hostů.
50'
Následoval rychlý protiútok Newcastlu, ze kterého Wilson vybojoval alespoň autové vhazování na opačné straně hřiště.
49'
Vyzkoušel to právě Neto, ale trefil vysokou zeď hostů.
48'
Neto výborně prošel přes několik hráčů, až ho musel zastavit Burn. Wolves mají skvělou příležitost ke skórování z volného přímého kopu.
47'
Semedovi se centr příliš nepovedl, ale domácí zůstávají u míče.
46'
Druhý poločas začne přibližně 19:40.
Tak z původních dvou nastavených minut bylo nakonec osm. Hektický závěr prvního poločasu nám přinesl penaltu pro Newcastle po dlouhém zkoumání rozhodčího. Penalty jsme se mohli dočkat i na druhé straně, ale tam byl videorozhodčí rychlejší a měl jasno už po několika vteřinách. Nutno uznat, že správně. První poločas však celkově nebyl nijak dobrý. Oba týmy dělaly poměrně dost chyb, ovšem je dost možné, že za to může i počasí, jelikož velmi hustě prší. I přesto jsme viděli tři góly. Skóre otevřel Wilson po chybě domácích. Wolves si však dokázali pomoct standardní situací, kdy po rohu skóroval Lemina. Jak už bylo zmíněno, penaltu na závěr prvního poločasu proměnil Wilson a Newcastle je tak ve vedení 1:2.
45+8'
45+7'
Že by ruka v pokutovém území Newcastlu? Nakonec ne a druhou penaltu prozatím neuvidíme.
45+6'
Wolves jednoduše darovali míč soupeři a s míčem na kopačkách k bráně mířil Joelinton. Jeho střela mířila pouze doprostřed.
45+5'
Pedro Neto centroval za obranu Newcastlu, ale pro míč si došel Pope.
45+4'
Newcastle právě vstřelil branku!
Tohle byla špatně kopnutá penalta. José Sá si na míč více než jen šáhl, pro jeho smůlu však míč od jeho ruky doputoval do brány. Ovšem nic na tom nemění, že autorem branky z pokutového kopu je CALLUM WILSON.
45+3'
Penalta je potvrzena, exekutorem bude střelec první dnešní branky Callum Wilson.
45+2'
Anthony Taylor stále čekají na finální verdikt videorozhodčího.
45'
Schär doběhl k míči dříve a to by měla být penalta! Uvidíme, jak rozhodne video.
44'
Kilman v souboji s Gordonem nic neřešil a radši míč poslal do zámezí.
43'
Dawson stál nad míčem příliš dlouho a málem se mu to nevyplatilo, jelikož k němu okamžitě dobýhal Wilson. Rozhodčí ale odpískal nedovolený zákrok.
42'
Trippierův centr mířil do nebezpečných míst, ale Newcastle toho nedokázal využít.
41'
Tentokrát to na sebe vzal Guimarães, kterému se odkryl prostor v dobré vzdálenosti. Střela však byla zblokována a následuje roh.
40'
To byla parádní myšlenka Schära. Jemným lobem za obranu našel Longstaffa, který dvěma pokusy zkusil ohrozit bránu, ale zabránil mu v tom pozorný Dawson.
39'
Další centr tentokrát do zámezí uklidil Kilman, ale míč přiletěl opět k Trippierovi.
38'
Schärův nákop výborně pokryl Toti, ovšem hosté zůstávají u míče.
36'
Další asistenci v sezóně si připisuje Pedro Neto. Skvělým centrem od rohového praporku našel MARIA LEMINU, který překonal svého ochránce a hlavou vstřelil gól.
35'
Rychlá klička před Schärem a následovala střela Neta. Pope však zasahuje a bude se kopat roh.
34'
Burn nezvolil tu nejlepší variantu, jelikož odevzdal míč domácí obraně.
33'
Výborně se teď zorganizovala obrana hostů, a to byl problém pro Semeda, který nakonec usoudil, že bude lepší přihrávka dozadu.
32'
Průnikovou přihrávku jenž vyprodukoval Almirón, bohužel nebylo v silách Wilsona zastihnout.
31'
Po neúplně přesné akci se k zakončení přece jen dostal Longstaff, ovšem oba jeho pokusy byly zblokovány.
30'
K ohrožení brány po rohovém kopu domácích opět nedošlo, navíc míč na své kopačky získali hosté.
29'
Zajímavý pokus Cunhy, který postupoval téměř sám na bránu, musel vytáhnout pohotový Nick Pope. Následovat bude roh.
28'
Obrovská škoda pro Hwanga, který za sebou nechal míč a přišel o možnost ohrozit bránu.
27'
Semedo několikrát popotáhl Burna za dres a to pomeznímu rozhodčímu neuniklo, tudíž mává faul.
26'
Delší časový úsek momentálně kombinují domácí.
25'
Zdá se, že Trippier zatím nemá svůj den. Opět pokazil jednoduchou přihrávku, ale prozatím ho to nijak nemusí mrzet, protože nic špatného se jeho týmu nestalo.
24'
Wilson okamžitě ožil a jde to cítit. V souboji si na něj teď nedokázal vyšlápnout Dawson.
22'
Chyba v podání portugalského brankáře Sá, který neudržel míč v rukou, se hodila CALLUMOVI WILSONOVI. Útočník Newcastlu na dvakrát dokázal míč dostat do brány a hosté jdou do vedení.
21'
Wolves zbytečnou ztrátou přicházejí o míč a Newcastle může útočit.
20'
Míč je většinu hry v držení hostů, ovšem domácí svěřenci výborně dostupují a jednoduše se není kudy dostat dopředu.
19'
Trippier laxně rozehrál a našel přímo Cunhu, který zpoza vápna vystřelil. Jeho střele chyběla razance a skončila přesně v náručí brankáře Newcastlu.
17'
Dlouhou přihrávku si našel Gordon, bohužel ho však pokryl Semedo a k ničemu ho nepustil.
16'
Newcastle nadále pokračuje v mezihře.
15'
Už to vypadalo, že z dlouho připravované šance nic nebude a Newcastle přijde o míč, ale Burn si šikovně poradil v souboji s Netem a vybojoval alespoň autové vhazování.
14'
Nákop jednoho z domácích obránců nikoho nenašel, a tak mohou začít postupovat dopředu hráči Newcastlu.
13'
Dawson skvěle přečetl úmysly Wilsona a tvrdě jej připravil o míč.
12'
Lemina šel do souboje neohroženě a došel si pro faul.
11'
Aït-Nouri skvěle využil chyby Trippiera a našel úplně volného Hwanga. Korejskému útočníkovi ale míč utekl a přišel o možnost střely.
10'
Žádné nebezpečí od rohového praporku nepřišlo, jelikož Joelinton míč poklidně odhlavičkoval.
9'
Hwang se dostal přes Trippiera, ale Lascelles ho už zastavit dokázal. Následovat bude další roh pro Wolves.
8'
Nenápadnou a utaženou střelu vypustil Longstaff a jen tak tak nemusel brankář Sá lovit míč ze sítě.
7'
Nakonec z toho byly rohy dva. První byl odvrácen a po druhém se dostal ke střele Aït-Nouri, který ale pálil hodně daleko od brány.
6'
Domácí se dostávají k prvnímu rohovému kopu, jehož autorem bude Pedro Neto.
5'
Velmi dobře pomohl při návratu dozadu Almirón a získal míč.
4'
Do vápna domácího týmu přiletěl centr z nohy Trippiera, ale zrovna Gordon není rozený hlavičkář, takže mířil nepřesně.
3'
Rychlým sprintem se Neto snažil proniknout do vápna, ale míč si bohužel ukopl a Burn ho k ničemu dalšímu nepustil.
2'
Hwang si ve vzdušném souboji pomohl rukami a rozhodčí si toho nemohl nevšimnout.
1'
Hráči už se pozdravili a zápas brzy začne, ale nejprve minuta ticha.

Wolverhampton Wanderers: Sá – Kilman (C), Dawson, Toti – Semedo, Lemina, Bo. Traoré, Aït-Nouri – P. Neto, Cunha, Hwang Hi-čchan.
Náhradníci: Bentley – S. Bueno, Castro, Doherty, Doyle, J. Gomes, Kalajdžić, Sarabia, F. Silva.
Trenér: Gary O´Neil

Newcastle United: Pope – Trippier, Lascelles (C), Schär, Burn – Longstaff, Guimarães, Joelinton – Almirón, C. Wilson, A. Gordon.
Náhradníci: Dúbravka, Gillespie – Dummett, Krafth, Livramento, Targett, Hall, Ritchie, Willock.
Trenér: Eddie Howe

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
V posledních 10 zápasech se tyto týmy šestkrát rozešly nerozhodně.
Newcastle United

Newcastle také nezačal svou ligovou cestu nejlépe, ovšem není se čemu divit, protože měl na začátek úplně nejtěžší los. Ovšem od 5. kola jsou svěřenci Eddieho Howa v lize neporažení a určitě by tuto pozitivní statistiku rádi prodloužilil. V Premier League se Newcastle nachází na prozatimní 6. příčce. Jediná kaňka v posledních dvou měsících byla v Lize Mistrů. Po famózní výhře Newcastlu na PSG se očekávalo, že by kouzlo St. James´s Parku mohlo pomoci k zisku bodů i při střetnutí s Dortmundem. Bohužel tomu tak nebylo a domácí si zkomplikovali cestu za postupem ze "skupiny smrti".
Wolverhampton Wanderers

Po špatném vstupu do sezóny se tým Garyho O´Neila vzepjal k dobrým výkonům a z posledních tří zápasů získal 7 bodů. Všechno začalo nepříliš očekávanou domácí výhrou nad Manchesterem City 2:1, a poté následovala remíza 1:1 s Aston Villou a v minulém zápase dokázal trenér Gary O´Neil přechytračit svůj bývalý klub Bournemouth v poměru 2:1. Tyto výsledky vynesly Wolverhampton na momentální 12. pozici v lize. Klíčovou dvojící domácího týmu jsou momentálně Hwang Hee Chan, který vstřelil už 5 gólů a Pedro Neto, který naopak už 6 gólů připravil.
Sobotní program 10. kola Premier League uzavře souboj mezi Wolverhamptonem a Newcastlem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.