Premier League - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Sheffield Utd. - 25. února 2024   14:30

Wolves
30' Sarabia (Aït-Nouri)
1:0
(1:0)
Wolves
Sá – Kilman (C), Dawson, T. Gomes – Semedo, Lemina, J. Gomes, Aït-Nouri (77. Doyle) – Sarabia (90. Doherty), P. Neto – Hwang Hi-čchan (86. Bellegarde).
Bentley – H. Bueno, S. Bueno, N. Fraser, Chirewa, Bo. Traoré.
Bond – Beswick, Nunn
Molineux Stadium, Wolverhampton
Sheffield Utd.
Grbić – Ahmedhodžić (C), J. Robinson, Trusty – Bogle, Hamer, Souza (82. T. Davies), Norwood (82. McBurnie), Larúsí (72. Osborn) – Ja. McAtee – Brewster (82. Osula).
Foderingham – Arblaster, A. Brooks, Curtis, Sasnauskas.

Wolves už závěr zápasu přeci jen dohráli v klidu a vítězí nad Sheffieldem United, čímž se posouvají na osmé místo, hosté zůstávají poslední.

O osudu zápasu nakonec rozhodl už ve 30. minutě Pablo Sarabia, jenž se prosadil hlavou po centru Rayana Ait-Nouriho. Hosté si dokázali vypracovat několik nebezpečných příležitostí, ovšem z žádné se prosadit nedokázali a znovu tak prohrávají.
90+5'
90+4'
Domácí vybojovali volný kop na útočné polovině, to jim v této fázi zápasu maximálně vyhovuje.
90+2'
Po dlouhé době se snažili zahrozit také Vlci, Toti před pokutovým územím přihrál Joau Gomesovi, jeho rána mířila přímo do Grbiće, jenž ji nadvakrát zpracoval.
90+1'
Rozhodčí Bond oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Hosté se snažili zatopit soupeři z dalšího autového vhazování, před brankou se ale nikdo z hráčů Blades do zakončení nedostal.
90'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Matt Doherty.
88'
Hosté byli blízko vyrovnání! Po dlouhém autu Robinsona McAtee prodlužoval míč před branku, kde jej promáchl Semedo, Auston Trusty ale na balón nedosáhl, aby jej nasměroval do prázdné branky!
86'
Daviesův centr si v pokutovém území zpracoval McBurnie, měl dostatek času na střelu, ta však byla zablokována.
86'
ze hřiště odchází Hwang Hi-čchan, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
85'
Na trávníku sledujeme řadu nepřesností, hra je oboustranně velmi neurovnaná, což se přestává líbit domácím fanouškům, z publika je cítit netrpělivost.
83'
Z rohového kopu pak hosté nedokázali nijak zahrozit.
82'
Střídání v týmu Sheffield United:
ze hřiště odchází Vinícius Souza, přichází Tom Davies.
82'
ze hřiště odchází Oliver Norwood, přichází Oliver McBurnie.
82'
ze hřiště odchází Rhian Brewster, přichází William Osula.
81'
Na Norwoodův oblouček si po pravém křídle naběhl Ahmedhodžić, jeho centr domácí zadáci museli odvrátit na rohový kop.
79'
Po nepříjemném dopadu zůstal na trávníku Vinícius Souza a brazilský záložník hostů musí být ošetřen.
77'
ze hřiště odchází Rayan Aït-Nouri, přichází Thomas Doyle.
76'
První změnu v sestavě chystá i domácí trenér O'Neil, u lavičky se do dresu vysvlékl Tom Doyle.
74'
Hosté to ale totálně nezvládli, místo střeleckého pokusu Hamer centroval kamsi do území totálně nikoho, míč doskákal až k rohovému praporku, kde se jej ujali domácí.
73'
Brewster byl tentokrát faulován Gomesem těsně před pokutovým územím, následovat bude volný kop pro Sheffield z nebezpečné palebné pozice.
72'
Hosté se dožadovali červené karty pro Semeda, dočkali se ale jen žluté pro kapitána Ahmedhodžiće za protesty.
72'
ze hřiště odchází Jásir Larúsí, přichází Ben Osborn.
71'
Následný rychlý brejk hostů zastavil Nelson Semedo jen záchranným faulem na Rhiana Brewsteira, za nějž dostává žlutou kartu.
71'
Rohový kop Wolves rozehrál Pedro Neto nakrátko s Hwangem, následný centr v klidu pokryl Ivo Grbić.
70'
Při domácí snaze o protiútok Pablo Sarabia chtěl proniknout kolem Larúsího, ten si ale proti domácímu rychlíkovi vedl velmi zdatně a dokázal jej odblokovat od míče.
68'
Larúsí se na levé straně pokusil proniknout kolem Semeda, kolem portugalského obránce pak ale centroval až za domácí branku.
66'
Po souhře s Joaem Gomesem Pablo Sarabia napřáhl z pořádné dálky a jeho prudké ráně moc nechybělo, aby zapadla ke vzdálenější tyči hostující branky!
65'
Sarabiův rohový kop přeletěl všechny hráče před brankou a zamířil za brankovou čáru, následovat tak bude odkop od domácí branky.
64'
Nelson Semedo se uvolnil na pravém křídle, Neta před brankou ale pokryl Jayden Bogle.
62'
Ait-Nouri se snažil najít v pokutovém území nabíhajícího Sarabiu, ten ale měl k míči daleko.
61'
Vinícius Souza ve středu hřiště vybojoval míč, posléze i faul a hosté se mohou usadit na útočné polovině.
60'
Zatímco první poločas Wolves vyhráli na střelecké pokusy 9:4, tak po změně stran je to v této statistice 0:5.
59'
McAteeho prudký centr našel u vzdálenější tyče Brewstera, ten musel zakončovat v pádu a nepřekonal Josého Sá.
57'
Sarabia kroutil svůj centr do předbrankového prostoru, odražený míč se nůžkami pokusil napálit na branku Toti Gomes, místo míče ale trefil jen soupeře a píská se nedovolený zákrok portugalského obránce.
56'
Po Semedově obloučku do pokutového území se domácí dožadovali ruky Viniho Souzy, rozhodčí Bond ale píská jen nedovolený zákrok na Semeda.
54'
Jason McAtee si vytvořil střelecký prostor u hranice pokutového území, přízemní rána mířila mezi nohami Kilmana výrazně vedle domácí branky.
53'
Wolves mají takřka neustále míč na svých kopačkách, ovšem převážně jen ve středu hřiště, dopředu se po změně stran zatím moc neženou.
51'
Pedro Neto z útočné poloviny volil jen dlouhou zpáteční přihrávku na Josého Sá.
48'
Mario Lemina už je opět na nohou a ve hře se může pokračovat.
47'
Hamerově centru se domácí ubránili, před brankou však zůstal ležet Mario Lemina, jenž schytal nepříjemný úder od Jacka Robinsona.
46'
Hosté se hned pustili do útoku, Vini Souza hledal u přední tyče McAteeho, ten se do zakončení nedostal a následovat bude rohový kop.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
V prvním poločase byl Wolverhampton jasně aktivnějším týmem, Sheffield United nebezpečnějším, ale nakonec udeřili domácí, když se netradičně hlavou po centru Ait-Nouriho prosadil Pablo Sarabia.
45+2'
45+2'
Brewster byl faulován přímo na středové čáře, hosté mohou dohrát nastavený čas na útočné polovině.
45+1'
Rozhodčí Bond k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Toti Gomes se při průniku do pokutového území do zakončení nedostal, to se povedlo o chvíli později Sarabiovi, ovšem míč špatně trefil a vysoko přestřelil branku.
43'
Sarabiův centr doletěl přímo do koše brankáře Grbiće. Trochu vzrušení vyvolal pád Hwanga po jemném strčení Ahmedhodžiće, rozhodčího Bonda to ale nechalo v klidu.
43'
Po dlouhém autu Jacka Robinsona se míč odrážel v pokutovém území a dostal se k Ahmedhodžićovi, ten ale zády k brance nedokázal vystřelit, ani míč udržet.
42'
Centr Jásira Larúsího odhlavičkoval Craig Dawson, hosté budou vhazovat.
41'
Mario Lemina si skvěle splnil obranné povinnosti, vyhrál dva důležité souboje v blízkosti vlastního pokutového území, z čehož mohli Vlci rozjet rychlý brejk, Pedro Neto se ale do zakončení nedostal.
40'
Hostům vyšla pohledná souhra na útočné polovině, Ahmedhodžić pak na útočném výletu posunul míč k McAteemu, ten byl sražen před pokutovým územím, rozhodčí Bond ale nechává ve hře pokračovat.
37'
Neobvyklý moment, došlo k tak velké neshodě mezi spoluhráči Vinim Souzou a Jackem Robinsonem, že to skoro vypadalo i na pěstní souboj, spoluhráči je ale dokázali uklidnit.
36'
Pedro Neto potáhl míč po útočné polovině, pak z dvaadvaceti metrů prudce pálil, ovšem zhruba půl metru nad hostující branku.
35'
Semedův oblouček před branku našel jen Jaydena Bogla, hosté ale zůstávají pod tlakem.
34'
Pedro Neto dalším centrem trefil jen záda Jásira Larúsího.
33'
Sarabiův centr od rohového praporku k přední tyči mířil mimo dosah jeho spoluhráčů.
32'
Wolves už jsou znovu nastěhováni u pokutového území, další centr Ait-Nouriho byl sražen na rohový kop.
30'
Wolverhampton právě vstřelil branku! Sheffield promarnil řadu velkých šancí, za což pyká! Na výborný centr Rayana Ait-Nouriho si naskočil PABLO SARABIA a i přes svoji nízkou výšku dokázal hlavičku umístit nechytatelně do horního rohu Grbićovy branky!
29'
Craig Dawson obrovsky zaváhal při dlouhé přihrávce na McAteeho, ten se rozběhl po útočné polovině až do pokutového území, kde ale i s přispěním drobné Dawsonovy teče střílel do připraveného Josého Sá.
28'
Po neúspěšné domácí souhře na levé straně se bude kopat od branky Iva Grbiće.
26'
Pedro Neto byl na levém křídle poměrně viditelně držen Boglem, rozhodčí Bond ale nechal ve hře pokračovat, Neto pak při ztrátě stability přišel o míč.
25'
Domácí si pozvolna přihrávají ve středu hřiště a hledají cestu dopředu.
23'
Další obrovská možnost Rhiana Brewstera! Jayden Bogle vyhrál hlavičkový souboj u postranní čáry, tím vysunul Brewstera po volném prostoru na pravém křídle, Brewster si na to namířil do pokutového území, ovšem v poslední chvíli mu ve kvalitním zakončení stačil zabránit Toti Gomes!
21'
Larúsí se teď zapojil i do ofenzivy, centr mu ale absolutně nevyšel a bude se kopat od branky Josého Sá.
20'
Hosté mohli pokračovat rohovým kopem, z něj ale vzešel jen rychlý brejk Vlků, Pedro Neto si z pravé strany navedl míč do pokutového území, kde jej ale výborným počínáním dokázal odzbrojit Jásir Larúsí.
19'
První šance hostů! Po dlouhém autu se míč odrazil k Brewsterovi, jehož první rána byla zablokována Dawsonem, pak pohotově pálil z dorážky a na brankové čáře musel výborný zákrok předvést José Sá!
17'
Po nakrátko rozehraném rohu a následném centru Pedra Neta se k hlavičce dostat Joao Gomes, dvougólový hrdina posledního zápasu na Tottenhamu ale v těžké pozici zakončoval výrazně mimo branku.
16'
Na výborný centr Semeda si před branku nabíhal Lemina, v tísni se mu ale nepovedlo zakončit.
16'
Jayden Bogle se kolem Ait-Nouriho neúspěšně probíjel do pokutového území, na jeho hranici i padl k zemi, o penaltě tu ale nemůže být ani řeč.
15'
Sheffield zaktivnil presink, povedlo se mu zahnat soupeře při rozehrávce na jeho polovinu a na chvíli i vybojovat míč, o něj ale hosté zase záhy přišli.
13'
Rohový kop zahrával Pablo Sarabia, hostům se povedlo odvrátit míč za postranní čáru.
12'
Po centru Pedra Neta se u přední tyče objevil naprosto osamocený Mario Lemina, ovšem jeho hlavičku ještě stačil zablokovat Jayden Bogle.
12'
Po tvrdém zákroku Ahmedhodžiće na Pedra Neta budou domácí zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
10'
Hwang se v pokutovém území marně snažil dostat k míči přes dobře bránícího Austona Trustyho, Hwang pak odehrál balón až za postranní čárou, bude se kopat od hostující branky.
8'
Semedův centr lapil ze vzduchu Ivo Grbić.
7'
Domácím se povedlo přečíslit soupeře v jeho pokutovém území, Neto ale nedokázal propasírovat svoji přihrávku na Hwanga, poté se ještě ujal odraženého míče, ovšem střela se mu absolutně nepovedla a doskákala daleko vedle hostující branky.
5'
Přihrávka Pedra Neta napříč pokutovým územím dorazila za vzdálenější tyč, kde mohl vracet balón před branku Pablo Sarabia, ten ale nezvládl ukrotit svoji rychlost a míč odehrál jen za hostující branku.
3'
Semedovu přihrávku zachytili hosté, Norwood pak ale zase hned odevzdal míč domácím.
2'
Na dlouhý pas Pabla Sarabii si do pokutového území nabíhal Mario Lemina, tomu ale včas vběhl pod nohy Ivo Grbić. Ten pak měl velké problémy, aby se dokázal s míčem v rukou udržet v pokutovém území, podle rozhodčího Bonda se mu to ještě povedlo.
1'
Vlci oblékli tradiční oranžovo-černou kombinaci, Sheffield hraje v červeno-bíle pruhované.
1'
Úvodního výkopu se ujali domácí a je rozehráno!
1'
Trojice rozhodčích v čele s Darrenem Bondem přivedla fotbalisty na hrací plochu, utkání bude brzy zahájeno.

Wolverhampton Wanderers: Sá – Kilman (C), Dawson, T. Gomes – Semedo, Lemina, J. Gomes, Aït-Nouri – Sarabia, P. Neto – Hwang Hi-čchan.
Náhradníci: Bentley – Bellegarde, H. Bueno, S. Bueno, Doherty, Doyle, N. Fraser, Chirewa, Bo. Traoré.
Trenér: Gary O'Neil

Sheffield United: Grbić – Ahmedhodžić (C), J. Robinson, Trusty – Bogle, Hamer, Souza, Norwood, Larúsí – Ja. McAtee – Brewster.
Náhradníci: Foderingham – Arblaster, A. Brooks, Curtis, McBurnie, T. Davies, Osborn, Osula, Sasnauskas.
Trenér: Chris Wilder

Rozhodčí: Bond – Beswick, Nunn.
Sheffield United

Pozice Sheffieldu United je více než kritická, když Blades jsou aktuálně na poslední dvacáté příčce, přičemž na sedmnáctý Everton, tedy na pásmo záchrany, ztrácejí osm bodů. To by ještě nebyl tak velký problém jako naprosto bídné výkony, které dokumentují poslední dva domácí zápasy, kdy Sheffield schytal v obou případech těžký debakl 0:5 od Aston Villy a Brightonu. Mezitím se mu povedlo vylepšit bodový zisk třetí výhrou sezóny na trávníku Lutonu (3:1).

Poslední duel s Brightonem nedohrál vyloučený Holgate, jenž si odpyká první ze třízápasového trestu, mimo hru jsou i další dva stopeři Chris Basham a John Egan, oba trápí potíže s kotníkem.
Wolverhampton Wanderers

Vlkům se v poslední době začalo skvěle dařit na hřištích soupeřů, kde z posledních čtyř ligových kol získali 10 bodů, naopak doma prohráli dvakrát po sobě. Ovšem zápasy 3:4 s Manchesterem United a 0:2 s Brentfordem určitě slibovaly být náročnějšími než dnešní souboj se Sheffieldem United.

V tabulce jsou Wolves na jedenáctém místě, ovšem případná dnešní výhra je může posunout na osmou příčku i před Newcastle, za nímž zaostávají o dva body.

Jedinou absencí domácích je Matheus Cunha, jenž ale má vážnější potíže se zadním stehenním svalem a jeho návrat na trávníky je velmi nejasný.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu utkání 26. kola anglické Premier League, velmi dobře hrající Wolverhampton bude výrazným favoritem v souboji s posledním Sheffieldem United, jenž už je takřka polovičně odsouzen k sestupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.