Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav - 10. července 2018   17:00

39' Egerszegi
1:2
(1:1)
Ml. Boleslav
19' Mareš   • 67' Přikryl
Bösz – Hinora, Szokol, Vaskó, Rokszin – Egerszegi (58. Laczkó), Borbély (46. Barczi) – Bevárdi (46. Hrepka), Birtalan (46. Murka), Gaál (46. Szilágyi) – Adám (73. Tóth).
Fülöp, Lefler, Szilágyi, Laczkó, Tóth., Murka, Barczi, Hrepka.
Kamenár – Křapka, Chaluš, Král, Keresteš – Hubínek, Kateřiňák – Mareš, Přikryl, Novák (67. Vejr) – Vejr (46. Ladra).
Šeda – Fabián, Ladra, Mikulec, Takács, Hůlka.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek dne.
Je dobojováno! Střetnutí dvou týmů, které do dneška nepoznali v přípravě příchuť porážky, končí vítězstvím favorizované Mladé Boleslavi, jež porazila maďarský Vasas 2:1. Na Marešův gól z devatenáctý minuty ještě dokázal tým z Budapešti odpovědět Egerszegim, nicméně po změně stran o výhře Středočechů rozhodl trefou z otočky Tomáš Přikryl.
90'
89'
Matěj Chaluš trošku zazmatkoval v rozehrávce a o chvilinku později fauloval. Mladoboleslavští se ale nenechali překvapit rychlou rozehrávkou a nedopustili žádné ohrožení své brány.
87'
Vasas nevyužil ani nařízenou standardku z pravé strany. Centr byl až moc vysoký a přeletěl všechny hráče ve vápně.
86'
Utkání v rakouském Windischgarstenu dospělo do své poslední pětiminutovky. V posledních minutách se hraje hlavně ve středu pole, takže si Mladoboleslavští relativně snadno hlídají svůj náskok.
84'
Diagonální přenesení hry k pravé autové čáře Středočechům moc nevyšlo, těžko zpracovatelný míč opustil hrací plochu a Bősz vykopává.
82'
Prudký centr se odrazil hned o dva hráče v červeném dresu. Druhý z nich byl pod Přikrylovým tlakem a v nelehké situaci poslal míč k Bőszovi.
81'
Faul u postranní čáry umožňuje Mladé Boleslavi centrovat ze standardní situace.
79'
Antonín Křapka si pár decimetrů vedle velkého vápna přehodil míč na levačku a odcentroval na úplně volného Mareše, jenž zleva prudce vypálil z voleje do dobře postaveného Bősze.
78'
Z autového vhazování Vasas vytěžil i rohový kop, nicméně obrana Mladé Boleslavi s ním neměla žádné problémy.
77'
Urostlý Chaluš byl u penaltového puntíku včas u centru z pravé strany a zakopl balón mimo hrací plochu.
75'
Napadající fotbalisté maďarského celku nedávají rozehrávajícím Středočechům potřebný klid, obranná čtveřice Křapka, Chaluš, Král a Keresteš je tak nucena kombinovat na vlastní půlce s Kamenárem.
74'
Po faulu za žlutou kartu rozehráli Mladoboleslavští ze středového kruhu, ale v následujících vteřinách nedokázali vymyslet nic kloudného.
73'
Střídání v týmu FC Vasas Budapešť: ze hřiště odchází Ádám, přichází Tóth.
72'
Šikovný středopolař ale hodně přetáhl svou kroucený centr levou nohou. Míč přeletěl všechny spoluhráče a zaplul do rukavic gólmana.
71'
Jednoznačný nedovolený zákrok na Kateřiňáka přináší Mladé Boleslavi další standardku, kterou tradičně obstará Mareš.
69'
Mladoboleslavští se na chvíli zatáhli v hojném počtu k vlastní šestnáctce a úspěšně zablokovali další z poměrně početné várky dalekonosných střel.
67'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Daniel Novák, přichází Vítek Vejr.
67'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Středočeši se vrací do vedení! Ladra nabral rychlost a v pokutovém území prudce zastavil, aby mohl přihrát na TOMÁŠE PŘIKRYLA. Jeho střela z otočky byla jedním z obránců tečovaná a Bősz neměl šanci zasáhnout.
66'
Po faulu na Tomáše Ladru rozehrál Mareš další standardní situaci. Ještě před vyboxováním Bősze však byl pískán útočný faul.
65'
Jeden ze stoperů podklouzl a pustil tím Marešovu kolmici před rozběhnutého přikryla. U balónu však byl jako první pozorný Bősz.
63'
Právě gólman maďarského klubu bude z klidu rozehrávat. Rozhodčí zřejmě signalizovali další ofsajd.
61'
Až teď se hra na chvíli malinko uklidnila. Mladoboleslavští drží míč, ale zatím se tak děje daleko od Bőszovy branky.
59'
Lehce zahrozilo také na opačném konci hřiště. Centr zleva proletěl kolem Křapky na hlavu Martina Ádáma, jehož zakončení letělo přesně do místa, na kterém byl připravený Kamenár.
57'
Střel je v úvodu druhé půle opravdu hodně. Ta další přišla z levého rohu pokutového území, jenže Bősz ani teď zasahovat nemusel.
56'
Nikým neobsazený Křapka si řekl Marešovi o přihrávku před pokutového území, odkud napřáhl ke střele a rovněž netrefil prostor mezi tyčemi.
55'
O chvíli později se už tým z hlavního maďarského města ke střele dostal. Přiletěla ze střední vzdálenosti, ale Kamenár s ní neměl žádné problémy.
54'
Antonín Křapka byl dvakrát ve správný moment na správném místě. Nejprve zablokoval ránu zpoza vápna a v něm následně odhlavičkoval jednu ze vzdušných přihrávek.
53'
Mareš ze vzduchu prodloužil přihrávku na Ladru, který z pravého křídla na dvakrát přihrál do vápna, jenže Přikryl ani teď nevyprodukoval nějakou přesnou a nebezpečnou střelu.
52'
Středočeši míč znovu získali, ale dlouho u něj nevydrželi. Přikryl sice dostal přihrávku z pravého křídla, ale před vápnem se přes několik soupeřů ke střele nedostal.
51'
Souhra tří mladoboleslavských hráčů na malém prostoru skončila nepřesnou přihrávkou Mareše na Přikryla.
50'
Maďarskému celku už potřetí pomohla branková konstrukce! Petr Mareš dostal přihrávku z levé strany a trefil ze svého pohledu levou tyč!
48'
Vasas po odpískaném faulu nevyužil standardní situaci z blízkosti pravé autové čáry. Během centru došlo ve vápně k útočnému faulu.
47'
Velká šance na úvod druhé půle! Po přihrávce do druhé vlny měl druhý gól svého týmu na kopačce Ladra, jenže zakončením z prvního doteku zamířil těsně nad břevno.
46'
Střídání v týmu FC Vasas Budapešť: ze hřiště odchází Bévárdi, Birtalan a Gaál. Přichází Murka, Barczi a Hrepka.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Vítek Vejr, přichází Tomáš Ladra.
46'
Mladá Boleslav v úvodu přípravného zápasu proti Vasasu Budapešť plnila roli papírového favorita a svého soupeře výrazně přehrávala. Po dvou nastřelených břevnech se Středočeši dostali do vedení zásluhou dalekonosné střely Petra Mareše, nicméně maďarskému týmu se ještě před pauzou povedlo vyrovnat. Zlepšený výkon svého týmu korunoval po chytré kolmici Tamás Egerszegi.
45'
45'
První poločas se nachýlil ke svému závěru. Sudí nařídili ještě jednu rozehrávku ve prospěch Mladé Boleslavi, jenže ihned po uvedení míče do pohybu přišel závěrečný trojhvizd.
44'
Botond Birtalan si navedl míč na pravou nohu a po několika krocích směrem k ose hřiště natáhl ke střele. Ľuboš Kamenár každopádně mohl zůstat v klidu, balón letěl vedle jeho brány.
42'
Už tady byl náznak dalšího protiútoku Mladé Boleslavi, nicméně hlavní rozhodčí nenechal Středočechy pokračovat kvůli odpískanému faulu u středového kruhu.
41'
Mladoboleslavští vyrazili ve čtyřech lidech v jedné vlně do rychlého protiútoku. Ten ale nevyřešili vůbec dobře, když unáhlená střela z dálky letěla mimo tři tyče.
39'
Tým Vasas Budapešť právě vstřelil branku!
Zástupce maďarského fotbalu srovnává na 1:1! Z nenápadné akce ve středu pole se zrodila smrtící kolmá přihrávka na TAMÁSE EGERSZEGIHO, který se zničehonic dostal za obranu a před vybíhajícím Kamenárem nezaváhal.
37'
Křapka dostal možnost házet aut napravo od velkého vápna. Následovala přihrávka přes šířku pokutového území na Jana Krále, ovšem jeho pokus Bősz snadno eliminoval.
35'
Svou zbraň v podobě silné levé nohy teď vytasil Petr Mareš! Všechno napovídalo, že bude z hloubi pole centrovat, on však překvapil střelou a trefil boční síť Bőszovy brány.
34'
Tamás Vaskó nedal Kateřiňákovi ani centimetr prostoru a atakoval jej ihned při zpracování. Hlavní sudí to posoudil jako faul a kopat se bude proti maďarskému týmu.
32'
Jasný šlapák Tomáše Přikryla, který svou kopačku nepříjemně trefil Egerszegiho. Míč pro Vasas.
31'
Pár chvil po ubráněném rohovém kopu se Vasas přesunul do útoku a poprvé protáhl Kamenára, jenž plachtil ke své levé tyči proti střele z nějakých pětadvaceti metrů. Zákrok z toho ale nebyl, zakončení postrádalo přesnost.
30'
Marešův centr ze standardní situace letěl z hloubi pole až k levé tyči Bősze, nicméně ten zasahovat nemusel.
29'
Kateřiňák moc dobře věděl o nastartovaném Vejrovi, jenž zleva odcentroval, ale ve vápně se žádný další muž v bílém k zakončení neprobojoval.
28'
Dobývání obranné poloviny Vasasu skončilo faulem jednoho z mladoboleslavských fotbalistů.
26'
Snadná práce pro Kamenára, který moc dobře viděl na Gaálův centr z pravé strany a schoval jej do svých rukavic.
25'
V další šanci Mladé Boleslavi byl Antonín Křapka, který se vydal na útočný výlet a ve vápně měl prostor ke střele, která však letěla nad horní tyčku soupeřovy brány.
24'
Druholigovému maďarskému celku nevyšel moment překvapení v podobě kolmé přihrávky ze zahuštěného prostoru, balón prošel až ke Kamenárovi.
22'
Mladoboleslavští trochu zbrzdili možnost protiútoku a nakonec skončili v odmávaném ofsajdu. Vejr tak čekal na hranici šestnáctky na přihrávku marně.
21'
Bálint Borbély chtěl přenést hostující akci k levé postranní čáře, jenomže do dráhy letícího míče se postavil jeden ze stoperů Mladé Boleslavi, jenž nepřipustil žádné komplikace pro brankáře Kamenára.
19'
Svěřenci Jozefa Webera se dostávají do zaslouženého vedení! První střela jednoho z nich skončila pouze na břevně, nicméně míč se od atakovaného Kateřiňáka dostal k PETRU MAREŠOVI a jeho přízemní pokus z delší vzdálenosti skončil až v síti.
17'
Tamás Vaskó si pohlídal dlouhý pas letící k jeho osobě a hlavou poslal malou domů vlastnímu brankáři.
16'
Jeden z mladoboleslavských fotbalistů byl faulován ve středovém kruhu, jeho spoluhráči mohou v klidu kombinovat.
14'
Středočeši byli před zápasem pasováni do role papírového favorita, to se na hřišti zatím potvrzuje, míč je hlavně na kopačkách Mladé Boleslavi.
12'
Rohový kop z pravé strany defenziva maďarského celku rovněž eliminovala, aniž by musel Bősz zasahovat.
11'
Na začátku jedenácté minuty kopal Vasas svůj první roh, jenomže z něj resultoval brejk Mladé Boleslavi. Ten skončil těsně před vápnem u Kateřiňáka, kterému soupeři ukopli míč do autu.
10'
Následně ještě vracel balón do pokutového území Kateřinák, nicméně hlavička jeho spoluhráče vletěla jen do náruče brankáře.
9'
První šance zápasu! Mareš zleva výborně odcentroval do chumlu hráčů, ze kterého přiletěla střela a ta skončila až na břevně branky Vasasu!
8'
Keresteš prvním dotekem prodloužil pas ze středu hřiště doleva na Vejra, jenž byl v rychlosti faulován. Je z toho standardní situace z křídelního prostoru.
7'
Středočeši to znovu zkusili po levé straně, jenomže před Kerestešem stihl dobře zasáhnout Bálint Gaál.
5'
Hráči českého týmu po ztrátě aktivně napadali a míč znovu získali. Přikryl se kličkou dostal do vápna, jenže z brankové čáry nahrál jen k soupeřům.
4'
Keresteš nakopl míč z půlící čáry dopředu na Přikryla, jehož centr byl odvrácen na aut z blízkosti rohového praporku.
3'
Mladoboleslavský útok zatavil pomezní rozhodčí, který zvednutým praporkem signalizuje postavení mimo hru.
2'
Úvodní výkop zápasu obstaral tým z Budapešti, který nastupuje v červenomodrých, zatímco Mladá Boleslav v kompletně bílých dresech.
1'
Hodně speciální utkání čeká Luboše Kamenára, který v minulé sezóně oblékal dres Vasasu, ovšem dnes nastoupí za tým z Mladé Boleslavi.

FC Vasas Budapešť: Bősz – Szokol, Hinora, Vaskó, Rokszin – Egerszegi, Borbély – Bévárdi, Birtalan, Gaál – Ádám.

FK Mladá Boleslav: Kamenár – Křapka, Chaluš, Král, Keresteš – Hubínek – Přikryl, Kateřiňák, Mareš, Novák – Vejr..
FC Vasas Budapešť

Maďarský klub vstupoval do předchozí sezony s vysokými ambicemi a novým rozestaveným stadionem. Na něm se nejvyšší soutěž v budoucím ročníku ale hrát nebude, neboť Vasas překvapivě obsadil ve dvanáctičlenné konkurenci poslední místo, z něhož ztratil na záchranu dva body. Byl u toho také český obránce Vít Beneš, jenž se po sestupu do druhé ligy dohodl na hostování s klubem Szombathelyi Haladás. Tým z Budapešti v letním přípravném období dosud absolvoval čtyři zápasy proti maďarským soupeřům, všechny přitom porazil a dohromady nastřílel hned šestnáct branek.
FK Mladá Boleslav

Svěřenci hlavního trenéra Jozefa Webera mají za sebou nejhorší sezonu od nováčkovského ročníku 2004/05, když v české nejvyšší soutěži obsadili až konečné deváté místo s hubeným čtyřbodovým náskokem na sestupové pásmo. V probíhající letní předsezónní přípravě se Mladé Boleslavi ale daří, na úvod porazila po penaltách bratislavský Slovan a Bohemians Praha 1905, další vítězství pak přidala nad Varnsdorfem a Sokolovem a naposledy udolala v poměru 2:1 rumunský tým ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Dnešní duel se už nebude týkat zkušeného středopolaře Jakuba Rady, který odešel na hostování ke slovenskému mistrovi z Trnavy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.