Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Kawasaki : Chelsea - 19. července 2019   12:00

Kawasaki
Kawasaki
86' Damiao
1:0
(0:0)
Chelsea
Chelsea
Kawasaki
Jung (65. Araj) – Morita, Taniguči, Jesiel, Noborizato (46. Nakamura) – Tanaka (46. Yamamura), Šimoda (46. Hasegawa) – Abe (46. Wakizaka), Ienaga (46. Činen), Sajto (46. Mawatari) – Kobajaši (46. Damiao)
Chelsea
Caballero – Azpilicueta (C) (46. Zappacosta), Zouma (46. Christensen), David Luiz, Alonso (46. Emerson) – Jorginho (56. Drinkwater), Kovačić (56. Bakayoko) – Pedro (46. Barkley), Mount (65. Pulisic), Kenedy (71. Palmer) – Batshuayi (46. Giroud)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí senzačním vítězstvím Kawasaki, které svého soupeře porazilo poměrem 1:0. Chelsea sice byla v tomto utkání výrazně aktivnějším celkem, avšak neustále narážela na pozorného brankáře, který nejednou podržel svůj celek. Kawasaki se ve druhém dějství snažilo spíše jen bránit, avšak si rovněž vypracovalo několik slibných šancí, přičemž jednu z nich zužitkoval Damiao, který se tak stal hrdinou utkání.
90+3'
90+2'
Do pokutového území se ještě snažil protlačit Zappacosta, avšak ani on se daleko nedostal. Následovat bude další rohový kop.
90+1'
Sledovali jsme ještě jeden rohový kop v podání hostů, avšak na přední tyči dokázal v poklidu zasáhnout jeden ze zadáků.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Dalekonosný nákop měl směřovat na Barkleyho, avšak ten na něj neměl šanci dosáhnout. Míč skončil v zámezí, následovat bude odkop od branky.
88'
Chelsea to najednou bude mít hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Navíc do konce zápasu zbývá už jen několik minutek.
86'
Kawasaki právě vstřelilo branku!
Domácí se přeci jenom dočkali kýženého vedení! Frontale totiž zahrávalo rohový kop, po kterém jsme sledovali centr ke vzdálenější tyči, který do odkryté branky dokázal umístit brazilský forvard LEONARDO DAMIAO.
86'
To jsou věci! Kawasaki mohlo udeřit z naprosto ojedinělé šance, avšak Damiao trefil pouze horní brankovou konstrukci.
86'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, na první branku stále čekáme. Chelsea si zahrává s dalším nečekaným výsledkem.
85'
Sám na sebe to vzal Hasegawa, kterému se nepodařilo odcentrovat přes protihráče. Po delší době se Kawasaki dostalo k šestnáctce.
84'
Bakayoko se po dobrém manévru dostal do lepšího postavení, avšak Palmer byl snadným způsobem odzbrojen, s míčem tak hraje soupeř.
83'
Obrannou povinnost si splnil Činen, který do pokutového území nepustil Palmera. Posléze čistě zasahoval také Mawatari, soupeř bude vhazovat.
82'
Chelsea tak zahrávala další rohový kop, o který se z levé strany postaral Pulisic. Jeho centr nebyl vůbec špatný, avšak Giroud na něj nedoskočil.
81'
Pulisic si seběhl pro přihrávku ke středovému kruhu, načež jsme sledovali roztažení hry, avšak včas se vrátil Mawatari, jenž znemožnil přihrávku.
76'
Chelsea je v posledních minutách o dost aktivnější, navíc si konečně začala vytvářet také šance, avšak ani jedna neskončila za brankářem.
75'
Arai musel opět do akce! Následovala totiž další standardní situace, tentokráte se k níč postavil Giroud, s jehož ránou si domácí brankář poradil.
74'
Nakonec na sebe vzal odpovědnost Luiz, jehož rána trefila pouze dobře postavenou zeď, od které se míč odrazil na nohu Christensena.
73'
Ani ten nepřinesl nic nebezpečného, avšak Kawasaki faulovalo před pokutovým územím. Soupeř bude zahrávat velice nebezpečnou standardku.
72'
Na řadu přišel rohový kop, na který si na přední tyči pokusil naskočit Luiz. Jeho hlavičkový pokus byl zablokován, následovat bude další roh.
71'
Činen to zkoušel pasem podél autové čáry, který se i přesto snesl ven z hrací plochy. Posléze Barkley vysunul do šance Kenedyho, který trefil pouze brankáře.
70'
Po delší době se do kombinace svého celku zapojil také brankář Caballero, který si počkal na naběhnuvšího Luize, jenž vyvezl balón do bezpečí.
69'
Máme za sebou více než hodinu hry, přičemž na první branku stále čekáme. Chelsea je sice aktivnější, avšak nemůže najít recept na obranu soupeře.
68'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi Kenedy, se kterým to nevypadá nikterak dramaticky. Avšak je dost možné, že se bude opět střídat.
67'
Poprvé se k míči dostal střídající Pulisic, který kolem sebe neměl vhodnou podporu spoluhráčů. Nakonec mu na pomoc přispěchal Bakayoko.
66'
Na hrací plochu se dostala další vlna nových tváří, změnil se i brankář japonského celku. Pochopitelně si střídání připravila také Chelsea.
65'
Zappacosta to zkoušel hodně překvapivým řešením, když si navedl míč na pravou nohu a poté přízemním zakončením vystrašil brankáře Junga.
60'
Ani tentokráte se skóre zápasu nemění! Fantastická kolmice směřovala přesně mezi obránce, kam si seběhl Kenedy, který netrefil ani branku.
59'
Až nyní se Chelsea konečně dostala k souvislejší práci s míčem. Mount si seběhl k šestnáctce, avšak Giroudovu přihrávku dokázal pohlídat Wakizaka.
58'
Emerson si na levém křídle chtěl narazit s Giroudem, avšak míč se přeci jenom ocitl v zámezí. Další celkem zbytečná nepřesnost Chelsea.
57'
Středem hrací plochy se vydal Kenedy, který si chtěl vyžádat nedovolený zákrok. To se nakonec nepovedlo, hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
56'
Pro Chelsea mohlo být zle! Na centrovanou nabídku z pravé strany si dokázal naskočit Damiao, jehož hlavička minula branku soupeře.
55'
Hasegawa možná trochu místo střely ještě volil přihrávku na Damiaa, což bylo špatné řešení akce. Londýnský celek je pod slušným náporem.
54'
Emerson se dokázal včas vrátit před své pokutové území, kde na malý moment zabrzdil akci soupeři. Kawasaki se tak vrátilo na vlastní půlku.
53'
O přihrávku si řekl Činen, který kolem sebe měl hodně prostoru, přičemž centroval k zadní tyči, kde se nejvýše do vzduchu dostal Christensen.
52'
Mawatari vyprodukoval hodně prudkou nahrávku, která se pouze odrazila od stojícího Jorginha. Wakizaka si už chystá autové vhazování.
51'
Christensen si nedokázal poradit s neposedným míčem, který se tak svezl za postranní čáru. To znamená, že Činen bude moci opět vhazovat.
50'
Chelsea se málem dostala do vedení! Mount si chytrým způsobem hodil míč na pravou nohu, avšak následný obstřel minul zadní konstrukci.
49'
Navíc se za obranou na malý moment zjevil Zappacosta, který na přihrávku přeci jenom nedosáhl. Následovat bude odkop od branky japonského celku.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se k míči dostal Barkley, který ho ještě přeposílal na Jorginha, jehož kolmice postrádala větší přesnost.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Chelsea, jenž budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám celkem překvapivě nepřinesl žádnou přesnou trefu. Sledovali jsme celkem nezáživnou podívanou, ve které měla územní převahu Chelsea, jenž se ale ve finální fázi hodně trápila. Londýnský celek to většinu času zkoušel přes pravou stranu, avšak ani tady cestička nevedla. Do druhého poločasu můžeme očekávat řadu změn v sestavě.
45+1'
45'
Caballero se dostal opět do akce, ránu k zadní tyči dokázal vyrazit pravou rukavicí.
43'
Před malým momentem se do pokutového území chtěl dostat Kenedy, který se nakonec dočkal zakončení, avšak to bylo hodně nepovedené.
41'
Batshuayi dokázal přeposlat přihrávku pod sebe na Jorginha, který táhlou ránou trefil protihráče před sebou. Jung bude odkopávat od své branky.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Londýnský celek kombinoval na pravém křídle, nicméně Alonso kolem sebe neměl zrovna moc prostoru, proto vyprodukoval zpětnou nahrávku.
38'
Domácí se nyní dokázali chytrým způsobem dostat z obležení, přičemž Jesiel pouze odkopával do zámezí. Alonso tak provedl další autové vhazování.
37'
Abe si zasekl míč na levou nohu a poté zkoušel do pokutového území poslat nebezpečnou nabídku, kterou ale stačil včas uhasit Zouma.
36'
Sledovali jsme další střelecký pokus, tentokráte ho měl na svědomí křídelník Kenedy, jenž pálil nad branku. Jung tak nemusel vůbec zasahovat.
31'
Ve středu hrací plochy si čistým způsobem počínal domácí Tanaka, který tak vybojoval balón. I tak se k zakončení dostal Pedro, jenž mířil kousek nad.
30'
Po delší době se k míči dostal brankář Caballero, který opět dokázal najít vedle stojícího Luize, jenž okamžitě přenášel hru do volného prostoru.
29'
Kawasaki si vybojovalo rohový kop z levé strany, k rozehrávce se postavil záložník Šimoda, jehož vzdušná nabídka skončila na hlavě Abeho.
28'
Posléze se k hranici šestnáctky dostal domácí Sajto, který se snažil procedit přihrávku přes protihráče, avšak ten zasáhl zodpovědným způsobem.
27'
Po pravém křídle si to namířil Azpilicueta, který se s míčem dostal až do pokutového území, avšak zpětnou nahrávku dokázal zastavit protihráč.
26'
Jesiel přeci jenom našel volného kolegu Tanaku, který pro změnu ještě roztáhl hru k postranní lajně. Japonský celek už je na útočné polovině.
25'
Alonso se pokoušel prodrat do pokutového území, avšak tam číhal patřičně důrazný blok protihráčů. K provedení autového vhazování se staví Morita.
24'
Kovačić to zkoušel přihrávkou z první, avšak Mount neměl kolem sebe zrovna moc prostoru. Šimoda si počínal čistě, jeho celek ukořistil balón.
23'
Posléze jsme sledovali centrovanou nabídku v podání Azpilicuety, který v pokutovém území našel pouze soupeře. Chelsea je ale zpět na balónu.
22'
Jorginho se dostal s míčem ke středovému kruhu, kde proti němu číhala smečka protihráčů. Proto jsme sledovali šikovné roztažení hry do strany.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Chelsea se oklepala z úvodního náporu soupeře, nyní je aktivnější.
20'
Vracející se Pedro dokázal čistým způsobem obrat protihráče o míč, načež se vydal na vlastní polovinu, kde jeho celek rozjíždí další kombinaci.
19'
S padajícím míčem se Luiz dokázal dobře popasovat, následně se do kombinace zapojil také brankář Caballero, který pro změnu našel Zoumu.
17'
První šance tohoto zápasu! Batshuayi dokázal ideálním způsobem převzít přihrávku, avšak poté levou nohou o poznání minul zadní konstrukci.
14'
Kobajaši se po kontaktu se Zoumou ocitl na zemi, což logicky znamenalo nedovolený zákrok. Také Kawasaki bude mít k dispozici standardní situaci.
13'
Chelsea si vybojovala standardní situaci na útočné polovině, přičemž se oné rozehrávky ujal Jorginho, který raději vyprodukoval zpětnou přihrávku.
12'
Caballero byl přinucen k prvnímu zákroku. Velice pohotovým způsobem to zkoušel domácí Ienaga, jehož projektil směřoval pouze doprostřed branky.
11'
Jesiel celkem dlouho váhal, nakonec si vybral vedle stojícího Tanigučiho, který mu po chvilkovém váhání přeci jenom vrátil zpět na kopačku.
10'
Ve středu hrací plochy operoval Šimoda, který se snažil přenést hru na pravou stranu, což se nesetkalo s úspěchem. Alonso tak bude vhazovat.
9'
Kenedy zkoušel ve vzduchu přeposlat přihrávku na Batshuayie, avšak před druhým jmenovaným zakročil Šimoda, který navíc vybojoval další aut.
8'
Vracející se Luiz musel jednat hodně rychle, nakonec to před napadajícím Kobajašim dokázal zvládnout. Caballero tak odkopl na druhou polovinu.
7'
Zpětná přihrávka v podání Alonsa směřovala přesně do míst, kde se nacházel Caballero. Hostující brankář konstruktivně roztáhl hru do strany.
6'
Sajto si zasekl míč na pravou nohu a poté centroval do pokutového území, kde zasahoval Luiz. Následně se poprvé dostal k balónu také Jung.
5'
Roztažení hry našlo na levém křídle Noborizata, který ještě spolupracoval se Sajtem. Přihrávka druhého jmenovaného nenašla kýženého adresáta.
4'
Na útočnou polovinu se dostal Abe, který poté zkoušel za obranou najít Kobajašiho, avšak včas z branky vystartoval zkušený brankář Caballero.
3'
Podél autové čáry to zkoušel Jorginho, avšak včasným zákrokem ho zastavil Sajto, který navíc vybojoval pro svůj celek autové vhazování.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzalo Kawasaki, jenž bude hrát zprava doleva.
1'

Kawasaki Frontale: Jung – Abe, Ienaga, Jesiel, Kobajaši, Morita, Noborizato, Sajto, Šimoda, Tanaka, Taniguči
Náhradníci: Araj, Mawatari – Damiao, Maguinho, Fitzgerald, Harada, Hasegawa, Činen, Issaka, Mawatari, Nakamura, Wakizaka, Jamamura

Chelsea FC: Caballero – Azpilicueta (C), Zouma, David Luiz, Alonso – Kovačić, Jorginho, Pedro – Mount, Kenedy, Batshuayi
Náhradníci: Cumming – Zappacosta, Christensen, Emerson, Tomori, Drinkwater, Bakayoko, Barkley, Pulisic, Palmer, Giroud..
Bezesporu velkým favoritem tohoto zápasu bude celek z Anglie, který mí před sebou již třetí přípravný zápas. Londýnský celek ten první překvapivě příliš nezvládl, remizoval totiž s irskými Bohemians poměrem 1:1. O dost veselejší výsledek přišel v nadcházejícím duelu, tentokráte si Chelsea zastřílela, neboť St. Patricks dokázala porazit poměrem 4:0. Na opačné straně stojí třetí celek japonské nejvyšší soutěžem, kterým je Kawasaki. Toto mužstvo letos v lize prohrálo pouze v jediném případě, avšak z osmnácti odehraných zápasů hned osmkrát remizovalo. I v tomto duelu můžeme očekávat celou řadu změn v sestavách, určitě nemůžeme očekávat jedenáctku, se kterou by Chelsea vstupovala do prvního zápasu domácí soutěže.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Příprava na novou sezónu je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Kawasaki Frontale a Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.