Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Trenčín - 7. července 2021   17:00

Ml. Boleslav
15' Mešanović  • 27' Mešanović  • 35' Skalák  • 51' Jurásek  • 88' L. Mašek
5:0
(3:0)
Trenčín
Trenčín
I. pol.: Šeda – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler – Skalák, Dancák, Matějovský, Ladra – Fila, Mešanović
II. pol.: Šeda – M. Douděra, Šimek, Plechatý, Jurásek – Píchal, Smrž, D. Mašek, Hönig – L. Mašek, Škoda
Hocek – Ratajová, Melichar
Ústřední stadión, Mladá Boleslav
105 diváků
Trenčín
Babka – Yem, da Silva (46. Kozlovský), Križan, Pirinen – Gaži (46. Kmeť), Zubairu (72. Ibrahim), Lavrinčík (72. Demitra), Azango (62. Ghali) – Kadák (37. Gajdoš), Ikoba

Fotbalisté Mladé Boleslavi deklasovali šestý celek slovenské ligy 5:0. Hosté měli slušný nástup, domácí se první čtvrthodinu dostávali do tempa, ale od té chvíle již soupeře jednoznačně předčili ve všech směrech a svou převahu vyjádřili pěti vesměs velmi pěknými góly.
Hned zítra od 11 hodin přivítají Mladoboleslavští na svém hřišti druholigové Ústí nad Labem a dojde tak k pikantnímu trenérskému souboji otce a syna Jarolímů.
90'
90'
Pěkná technická střela hostujícího Demitry z 25 metrů se stočila těsně vedle.
88'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Samostatný nájezd přes půl hřiště zakončil chladnokrevnou kličkou brankáři LUKÁŠ MAŠEK a šoupl míč do prázdné. Hosté reklamovali ofsajd, ovšem domácí odchovanec vybíhal na Smržovu průnikovku ještě z vlastní poloviny.
87'
Žlutou kartu dostává David Píchal (FK Mladá Boleslav).
86'
V poskytnuté výhodě za faul na Škodu si Yem pokryl míč ve spolupráci s brankářem před osamoceným Hönigem. Boleslav se znovu dostala k míči, ale nákop na Juráska směřoval do metrového ofsajdu.
83'
Na sklonku zápasu se hraje dost ostře z obou stran. Mladá Boleslav nezakončila z přímého kopu a Trenčín zkouší rychlý přechod do protiútoku, ovšem Kmeťovi míč utíká.
80'
Dnešní utkání sleduje 105 diváků.
78'
Jurásek šikovně vytloukl bloky o napadajícího Yema. Kope se od domácí brány.
77'
Přímo z rohu Trenčín neohrozil bránu, míč se ale vrátil ke Ghalimu, který z křídla centruje do Šedovy náruče.
77'
Ghaliho kličku zarazil za cenu rohu Martin Douděra.
74'
Gajdošův kroucený přímák skočil o trávník a mimo dosah všech hráčů míří do zámezí.
72'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odcházejí Zubairu a Lavrinčík, nastupují Ibrahim a asi Demitra, ovšem poslední jméno nemohu tvrdit s jistotou, protože hráč s číslem 26 vůbec není uveden v zápise o utkání.
71'
Ghali poslal Šedovi pozdrav točenou střelou zpoza šestnáctky doprostřed brány.
68'
Na boleslavský přímák naskočil nejvýše Šimek a z dobré pozice hlavičkuje vedle.
66'
Trenčínský roh obrana Boleslavi zpracovala bez potíží.
65'
Ze závaru po standardce zakončuje jeden z domácích fotbalistů vysoko nad.
64'
Nějaký čas se bojovalo na přehuštěném prostoru kolem středového kruhu, nakonec míč vyvážejí domácí. Lukáš Mašek si píchl míč kolem Richarda Križana, který ho bezohledně podrazil a vidí žlutou kartu.
62'
AS Trenčín střídá. Azanga nahrazuje jeho krajan Ghali.
60'
Martin Douděra nasadil jesličky Azangovi, vzápětí hosté nedovoleně zastavili Píchala.
59'
Ikoba kličkami vymotal Šimka, centr však posadil pouze na hlavu jeho kolegy Plechatého, který zlehka přistrkává do náruče domácího gólmana.
58'
K příliš ostře centrovanému míči skluzoval mladší z Mašků na zadní tyči marně.
57'
Lukáš Mašek výtečně do běhu uvolnil Píchala, na jehož pohotový centr z první naskakovali dva útočníci. Babka však konečky prstů dostává míč nad jejich hlavami na roh.
55'
Z třetího rohu hostů nic nebezpečného nevzniklo.
55'
Šeda výběhem na velké vápno a skluzem likviduje Kmeťův centr.
54'
Trenčínský roh kopl ostře Gajdoš a jeden z nabíhajícího shluku hráčů hlavičkoval prudce o zem, míč se odráží těsně nad břevno.
51'
Tohle pohladilo domácí fanoušky. Po Smržově přihrávce vypálil z 20 metrů nechytatelně k tyči DAVID JURÁSEK.
49'
Další nepříjemný závar v trenčínském území. Píchal hlavičkoval prudce do obránce a dobře postavený Babka kryje dorážku Dominika Maška ze dvou kroků.
47'
Po centrovaném míči zprava protáhl Babku pěknou hlavičkou zblízka při své první akci v mladoboleslavském dresu Milan Škoda.
46'
V sestavě Trenčína registrujeme dvě změny, když Gažiho a da Silvu nahrazují Kmeť a Kozlovský.
46'
Mladá Boleslav vystřídala až na brankáře celou sestavu a nastupuje ve složení Šeda – M. Douděra, Šimek, Plechatý, Jurásek – Píchal, Smrž, D. Mašek, Hönig – L. Mašek, Škoda.
46'
45+1'
45'
Nabídnutý „krátký roh“ slovenského celku však přišel vniveč, míč letí neškodně za bránu.
44'
Urostlý Eduvie Ikoba se obtočil kolem Preislera, který ho doslova zápasnicky celým tělem stáhl na zem.
43'
Ladra sklepl Preislerovi, který akci zazdil nepřesným centrem, přestože měl spoustu prostoru.
43'
Fila skvěle zpracoval míč ze vzduchu pro Skaláka, jehož centr raději odhlavičkoval Yem na roh.
41'
Mešanović zakončil rychlý brejk po Yemově chybě utěšenou střelou těsně nad.
40'
Trenčínští vystihli Ladrovu zpětnou přihrávku, z brejku se neprosadil bez podpory spoluhráčů Gaži.
37'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Kadák, přichází Gajdoš.
36'
Stovka diváků tleská krásné mladoboleslavské souhře. Karafiátův křížný pas sklepl ze vzduchu Douděra Skalákovi, který centruje na zcela volného Filu. Brněnská posila měla míč na dlouhou nohu a tak zakončuje vedle.
35'
Z pokutového kopu se trefuje razantně doprostřed brány JIŘÍ SKALÁK.
34'
Zato teď Marek Matějovský krásnou kolmicí našel Mešanoviće, kterého v pokutovém území podrazil Ramón da Silva.
33'
Boleslavský kapitán Matějovský zatím není vidět, teď jeho pokus o dlouhý nákop doletěl za čáru.
32'
Preislerův centr po narážečce s Ladrou odkopává Križan do autu a ulevil si směrem ke spoluhráčům, z nichž mu ale většina stejně nerozumí.
31'
Karafiát vybojoval míč zpět a po chvilce je naopak na půlící čáře podražen Douděra.
30'
Douděra popadl Azanga kolem pasu, píská se proti Boleslavi.
29'
Rychlonohý Azango utekl po levém křídle, pak ale akci zbytečně zabrzdil a ačkoliv mu ještě vyšla klička do protisměru, z úhlu už pálil jen do boční sítě.
27'
Stejná dvojice zařídila i druhý gól. Ladra si zpracoval Preislerův polovysoký centr v pokutovém území a posunul na MURISE MEŠANOVIĆE, který si hokejovým blafákem položil brankáře a zasunul do prázdné.
25'
V horkém odpoledni pod pálícím slunkem dostávají hráči přestávku na pití.
24'
Azango vybíhal po křídle na Zubairovu průnikovku z postavení mimo hru.
23'
Dancák uprostřed hřiště vypíchl Lavrinčíkovu pomalou rozehrávku, narazil si s Preislerem, ale vzápětí o míč přišel.
21'
Pirinen si odstavil od míče Mešanoviće a zakopává míč ze všech sil přes celé hřiště až k Šedovi.
20'
Domácí rozehráli po faulu na Karafiáta od půlící čáry, jenže Mešanović vybíhal z ofsajdu.
18'
Nigerijci se probíjeli na hranici pravidel mladoboleslavskou obranou. Dva hraniční souboje svedl Azango a nakonec si míč v šestnáctce našel Zubairu, který z dobré pozice výrazně minul.
15'
Ladrův jedovatý nákop vypadl brankáři Babkovi z rukou a pohotovou patičkou dorazil míč do sítě MURIS MEŠANOVIĆ.
14'
Mladoboleslavským se zatím příliš nedaří, dvakrát během chvilky jim utíká míč za postranní čáru.
12'
Gaži utekl po pravém křídle, ale po zemi centruje jen na Karafiátovy kopačky.
10'
Z nadějného brejku nakonec Fila ani nevystřelil, ani neodcentroval. Slabý dloubáček sbírá na penaltové značce brankář Babka.
8'
Trenčín je v úvodních minutách aktivnější, dobrým skluzem zarazil jednu z jeho akcí Suchý.
6'
Gažiho sražený centr rozvlnil boleslavskou boční síť, ale útočící hráč se dotkl jako poslední, takže se kope od Šedovy brány.
5'
Douděra na pravé straně sklepl míč do šance proti noze Skalákovi, který zasáhl míč nártem a tak letí jeho střela vysoko nad bránu.
4'
Po rohovém kopu hlavičkoval Ikoba o zem do Šedovy náruče.
2'
Pirinen se protáhl po levé straně a hledal v boleslavské šestnáctce Gažiho, před kterým míč zalehává Šeda.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler – Skalák, Dancák, Matějovský, Ladra – Fila, Mešanović
Náhradníci: Halouska, Šerák – Šimek, D. Mašek, Plechatý, Škoda, Jurásek, Stránský, Píchal, M. Douděra, Hönig, Smrž, L. Mašek

AS Trenčín: Babka – Zubairu, Yem, Kadák, Gaži, Lavrinčík, Azango, da Silva, Pirinen, Križan, Ikoba
Náhradníci: Kmeť, Gajdoš, Ghali, Kozlovský, Madu, Ibrahim, Pires, Mazanovský, Kukučka, Lapoš, Demitra

Rozhodčí: Hocek – Ratajová, Melichar.
AS Trenčín obsadil v minulém ročníku slovenské ligy šesté místo a nekvalifikoval se do evropských pohárů, když v semifinále baráže prohrál ve Zlatých Moravcích 0:2. Pod hradem Matúše Čáka působí hned 13 zahraničních fotbalistů, ovšem kupodivu žádný Čech.
V přípravě Trenčín porazil Karvinou 3:0 a remizoval se Zlínem 1:1.
FK Mladá Boleslav čeká na Městském stadiónu třetí příprava po remíze 1:1 v Pardubicích a domácí výhře 2:0 nad Příbramí. Boleslavský kádr prochází ještě silnějším zemětřesením, než je v městě škodovek obvyklé. Kratší než jmenovat odchody je vypsat torzo kádru, které zde zůstalo. Karel Jarolím ovšem přivítal vedle řady talentovaných mladíků převážně z druhé ligy a navrátilců z hostování i zvučné posily v čele s internacionály Markem Suchým z Augsburgu a Milanem Škodou z Rizesporu, který v klubu zastoupí svého bratra Michala, který odešel do Českých Budějovic. Předchozí přípravný duel strávil ještě v civilu, proti Trenčínu by se ale měl fanouškům člen Klubu ligových kanonýrů poprvé představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.