Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Prostějov - 3. července 2021   10:30

Ostrava
Ostrava
35' Kuzmanovič  • 70' Budínský  • 78' Budínský
3:0
(1:0)
Prostějov
Prostějov
Ostrava
1. poločas: Murin – Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman – Buchta, Kaloč, Kuzmanovič, Tetour, Potočný – Zajíc
2: poločas: Hrubý- Sor, Jánoš, Harušťák, Sanneh, Klíma, Svozil, Budínský (C), Granečný, de Azevedo, Almási
Prostějov

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní zápas je u konce. Vysokou výhru 3:0 si připisuje ostravský Baník nad Prostějovem. V prvním poločase se prosadil pouze deset minut před pauzou Kuzmanovič. Ve druhém dějství se pak ukázala nová posila Lukáš Budísnký, který dal nejprve nádhernou branku z přímého kopu a poté uzavřel skóre důraznou střelou zpoza pokutového území. Další zápas čeká Baník hned odpoledne, kdy narazí na Třinec.
90'
89'
Do solidní šance se ještě dokázal dostat Vrba, který levačkou napálil pouze před sebou stojícího Hrubého.
88'
Nyní se hraje v okolí praporku u branky Baníku.
87'
Svozilův nákop středem hřiště se s úspěchem nesetkal a míč si pro sebe ukořistil Žák.
86'
Po chybě Baníku ve středu hřiště mohl jít dopředu Prostějov. O postup k brance soupeře ho ale připravila školácká chyba.
85'
Dnešní přípravný zápas se spíše už jen dohrává. Ani jeden z tým nemá větší motivaci se dostat k ohrožení branky soupeře.
83'
Od praporku nacentroval míč do vápna Jánoš, který pouze našel připraveného brankáře Bártu v hostující brance.
82'
Roh pro Baník Ostrava.
81'
Po levé straně se Prostějov rychle dostal dopředu, následná nahrávka Kušeje do vápna ovšem postrádala přesnost.
80'
Z centru od rohového praporku snížení nepřišlo, pro míč si došel jistý brankář Hrubý.
79'
Roh pro Prostějov.
78'
Baník právě vstřelil branku!
Druhý gól pro LUKÁŠE BUDÍNSKÉHO a druhá naprostá paráda v jeho podání. Klíma zasekl míč na levé straně vápna a předložil ho Azevedovi, který kousek za vápnem našel novou posilu Baníku a záložník nádherně z voleje poslal míč přesně do sítě soupeře.
76'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jiráček, přichází Dzjuba.
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Omale, přichází Šteigl.
74'
Obrovská šance pro Klímu. Almási mu nachystal míč na střed malého vápna. Domácí útočník ale zamířil jen do dobře postaveného brankáře Bárty.
73'
Dlouhý prostějovský nákop vpřed vyřešil elegantně Svozil. Dopředu může jít Baník.
72'
Baník se dostal zpět na polovinu soupeře a z pravé strany zkoušel centrovat Azevedo. Nepřesný centr skončil vedle branky.
71'
Následuje přestávka na občerstvení.
70'
Nádherná branka a výborný vstup do nového působiště. Míč si postavil LUKÁŠ BUDÍNSKÝ, který míč poslal přesně na zadní tyčku a může tak oslavit svůj první gól za Baník Ostrava.
69'
Na hraně pokutového území byl faulován Denis Granečný a Baník dostane zajímavou standardní situaci zhruba z osmnácti metrů od branky.
68'
Baníkovský roh se z kopačky Budínského dostal až do vápna, kde se nedokázal prosadit Klíma.
67'
Do pravé lajny dostal nahrávku Budínský a chtěl nacentrovat do vápna. Trefil pouze skluzujícího soupeře před sebou.
66'
Baník ještě měl k dispozici rohový kop. Centr do vápna však hráči ve žlutém odvrátili.
65'
Na středu hřiště se otevřel prostor pro Budínského, který si nevedl míč na levačku a zkusil vypálit. Přízemní pokus na přední tyčku skončil v postranní síti.
64'
Příležitost pro hosty. Na pravé straně vápna si stáhl míč na prsa Stříž a okamžitě pálil na přední tyčku. Míč až moc důrazně poslal nad branku.
63'
Po dlouhém nákopu z vlastní poloviny se natahoval Kušej. Nepohlídal si však ofsajdové postavení.
62'
Sanneh zkusil po pravé straně vysunout Sora. Domácí spolupráce ale skončila nepřesnou nahrávkou do autu.
61'
V posledních minutách se začal osmělovat i Prostějov, k ohrožení branky mladíka Hrubého to ale nevede.
60'
Hodina hry je minulostí. Baník stále vede nad Prostějovem o jednu branku, kterou vstřelil ještě v prvním poločasu Kuzmanovič.
58'
Nákop z vlastní poloviny na Klímu skončil pro Baník neúspěchem, u míče Bárta.
57'
Následoval ještě rohový kop hráčů v bílých dresech, ten ale nebyl pro prostějovskou branku nebezpečný.
56'
Nová akvizice z Mladé Boleslavi to zkusil přímo na branku. Bárta jeho důrazný pokus pod břevno vytěsnil nad branku.
55'
Další přímý kop dostal Baník po faulu na Granečného. Z levé strany bude rozehrávat Klíma.
54'
Baník měl možnost zkráceného rohového kopu. K rozehrávce se dostal Jánoš, jehož centr na přední tyčku moc přesnosti nepobral.
53'
Vysoký nákop vpřed našel Kušeje, ten ale v pokutovém území nevyřešil situaci ideálně.
52'
Hodně nepřesný centr předvedl na levé straně Granečný. Našel jím pouze soupeře.
51'
Za dlouhým míčem se natahoval vysunutý Sor. Na míč o kousek nedosáhl a do rukavic ho mohl uschovat Bárta.
50'
Na pravé lajně se snažil dopředu dostat domácí Sor, přes jednoho z bránících hráčů se ale k centr nedostal.
49'
Na levé straně pokutového území dokázal míč vybojovat Granečný a předložit ho Klímovi, který levačkou napálil pouze brankáře před sebou.
48'
U praporku si míč přichystal Budínský a centroval do vápna. Tam však nikdo z jeho spoluhráčů míč nenašel.
46'
Roh pro Baník na úvod druhého dějství.
46'
Úvodních pětačtyřicet minut dnešního mače je minulostí. Baník vede po poločase 1:0, když jedinou branku střetnutí vstřelil deset minut před poločasem Kuzmanovič po parádní nahrávce Buchty z hloubky hřiště. Obrovskou šancí pohrdl jeho spoluhráč Roman Potočný, po dvaceti minutách hry totiž neproměnil pokutový kop. Ostravský tým je zatím jasně lepším celkem, soupeři půjčuje míč minimálně a Murín toho moc na práci neměl. Uvidíme, jak týmy promění své sestavy ve druhém poločase utkání.
45'
44'
Další útočné snažení Baníku je pryč. Potočný totiž v souboji fauloval Machynka.
43'
Další solidní šance prvoligového celku. Buchta se dostal do vápna a pravačkou to zkoušel na zadní tyčku. Bárta se vytáhl proti jeho pokusu a vyrazil míč do bezpečí.
42'
Po nahrávce Potočného se k míči v pokutovém území dostal Kuzmanovič, ale jeho centr do ohně nikoho nenašel.
41'
Hodně rozvážně rozehrává Baník na vlastní polovině. Ve své režii to má Lischka a Pokorný.
40'
Opět byl v akci Roman Potočný, který se uvolnil od soupeře u lajny a levačkou centroval do vápna. Míč v rukavicích zalepil Bárta.
39'
Míč za obranu soupeře dostal Potočný, následné zpracování už bylo navíc. Rozhodčí jeho postavení viděl jako ofsajdové.
38'
Na středu hřiště byl faulován hostující Stříž, a tak bude moct pokračovat v útočném snažení jeho Prostějov.
36'
David Buchta měl po gólové asistenci ještě nějaký problém a chvilku byl v péči lékařů.
35'
Mámu tu první branku zápasu a do vedení jde ostravský klub. David Buchta se skvěle uvolnil na středu hřiště a levačkou našel ve vápně NEMANJU KUZMANOVIČE, který se zbavil ve vápně dvou soupeřů a míč chladnokrevně poslal na zadní tyčku.
34'
Vysoký nákop vpřed z nohy Schustera jeho tým dopředu neposunul a hra tak opět směřuje k Bártově brance.
32'
Po delší době se před branku Murína dostal Prostějov, ale Kušej si na levé straně nedokázal pohlídat ofsajdové postavení.
31'
Kuzmanovič se šikovně uvolnil na středu hrací plochy a po kontaktu putoval k zemi. Rozhodčí to jako faul nevyhodnotil.
30'
Na levé hraně vápna se od soupeře uvolnil Kaloč a zkoušel naslepo nacentrovat do vápna. Sebevědomě si tam pro hrací předmět došel Bárta.
29'
Pro zdlouhavou rozehrávku Lischky neměl pochopení Vrba, který bývalého stopera Sparty důrazně dojel.
27'
Centr z pravé strany si na puntíku našel Tetour a po kličce vystřelil. V solidní pozici trefil pouze před sebou stojícího soupeře.
26'
Na pravé straně hřiště si odražený míč našel Ndefe a důrazně zkusil nacentrovat do vápna. Hodně tvrdý pokus zblokoval svým bokem Schuster.
25'
24'
Po delším čase se dopředu dostal i Prostějov. Míč do vápna směřoval na Vrbu, jež si nepohlídal ofsajd.
23'
Z rohového kopu se větší šance Smetanova týmu nekonala. Pro centr na střed pokutového území si došel Bárta.
22'
Rohový kop pro Baník.
21'
Obrovskou šanci v podobě pokutového kopu zahazuje Roman Potočný, který míč poslal na střed hostující branky. Brankář Bárta byl sice v pádu, ale jeho pokus ještě dokázal vyrazit.
20'
Celá situace má ještě dohru v podobě karty pro prostějovského obránce.
20'
Byla nařízena penalta pro Baník. Ndefe poslal přesnou nahrávku mezi řady pro Zajíce, který si převzal míč a ve vápně byl poslán k zemi Bialkem. Rozhodčí neváhal ani chvilku.
19'
Z úctyhodné vzdálenosti zkusil vypálit domácí Buchta. Míč poslal ostravský záložník hodně vysoko nad branku Bárty.
18'
Fleišmanův vysoký centr našel ve vápně Zajíce, jehož zpracování se výrazně odrazilo od jeho pravačky.
17'
Lehká kombinace Baníku okolo vápna nakonec skončila u nohy Potočného. Jeho centr však dokázala prostějovská obrana odvrátit.
16'
Na levé straně dostal míč do nohy Fleišman a odcentroval do vápna. Tam nikoho v bílém dresu nenašel.
15'
O konstruktivní rozehrávku středem hřiště se pokusil Pokorný. Zajíc si však jeho pas nezpracoval a nabídl ho tím soupeři.
13'
Kuzmanovič využil nepřesnosti soupeře před vlastním vápnem, sebral mu míč a pravačkou pálil na zadní tyčku. Hrací předmět se nakonec vykroutil kousek nad branku Bárty.
12'
Nahrávka středem v podání druholigového týmu byla nepřesná, s rozehrávkou přispěchal Murín.
11'
Vysoký míč měl za cíl najít Žáka na levé straně hřiště. Zpracování se prostějovskému hráči nepovedlo a míč skončil na tribuně.
9'
Prostějov se v úvodu zápasu mazlí s hracím předmětem, kombinuje okolo vlastního vápna.
8'
Buchta si za vápnem udělal prostor a našel Kaloče, kterému nahrávka utekla mimo střeleckou pozici.
7'
Po pravé straně se chtěl do pokutového území dostat domácí Buchta, přes Machynka se ale nedokázal dostat.
5'
K rozehrávce se postavil navrátilec z hostování Potočný. Jeho centr do malého vápna si stáhl brankář Bárta.
4'
Skoro u rohového praporku si míč zpracoval Tetour a byl faulován. Baník tak bude zahrávat první standardní situaci zápasu.
3'
Domácí levý bek už je na nohou a po levé lajně zkoušel oslovit Zajíce, který se k jeho nahrávce o kousek nedostal.
2'
Prostějov to v úvodu zápasu zkoušel vysokým nákopem dopředu. Při něm však došlo k faulu na ostravského Fleišmana.
1'

FC Baník Ostrava: Murin – Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman – Buchta, Kaloč, Kuzmanovič, Tetour, Potočný – Zajíc
Náhradníci: Hrubý, Sor, Jánoš, Harušťák, Sanneh, Klíma, Svozil, Budínský, Granečný, de Azevedo, Almási

1. SK Prostějov: Bárta – Machynek, Bialek, Schuster, Stříž, Žák, Hausknecht, Omale, Jiráček, Kušej, Vrba
Náhradníci: Trefil, Panagou, Sus, Bala, Zapletal, Koudelka, Kopřiva, Dzjuba, Šteigl, Vichta, Pozatzidis.

1. SK Prostějov

Prostějov zažil rozhodně dobrý ročník ve druhé nejvyšší soutěži, kde skončil na třetím místě. Získal 43 bodů a na první Hradec Králové ztratil patnáct bodů. Jeho nejlepším střelcem byl Jakub Kopřiva s osmi góly. Prostějov má za sebou už jeden přípravný zápas. Přesně před týdnem podlehl Slovácku vysoko 0:5. Účastník druhé ligy ale v létě zaznamenal hodně zajímavý příchod, když ze Zlína přišel bývalý reprezentační záložník Petr Jiráček.

FC Baník Ostrava

Ostravský Baník v minulé sezoně skončil až na osmém místě nejvyšší české soutěže. Ve čtyřiatřiceti zápasech získal 49 bodů se skóre 48:38. Nejlepším střelcem týmu byl Brazilec Dyjan Azevedo, který dal 11 branek a na čtyři další nahrál. Po sezoně zaznamenal Baník odchody, když kádr opustil Patrizio Stronati nebo Martin Fillo. Do Ostravy naopak přišel například stoper David Lischka nebo mladoboleslavské duo Budinský a Klíma.
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu. V rámci přípravy na novou sezonu se utkají týmy Baníku Ostrava a Prostějova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.