Video se připravuje ...

CELÝ SESTŘIH: Slavia - České Budějovice 2:0

Přenos se aktualizuje automaticky

Dnešní utkání přináší po dlouhé době domácí vítězství v Edenu, kde si tak připisuje Berkovec i první nulu. Utkání ovládl jednoznačně Milan Škoda, který vstřelil dvě branky, jednu v úvodu a druhou na závěr. Hosté se na příliš gólových šancí nezmohli, spoustu zakončení totiž mířilo mimo bránu. To je pro dnešek vše, krásný zbytek víkendu a někdy příště opět na počtenou.
90+2
Konec zápasu.
90+2
V útoku se ještě drží hosté, ale dvoubrankové vedení zdá se býti dostatečné. Berkovec si připisuje ještě zákrok proti Michalu Škodovi.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
90
Slavia právě vstřelila branku!
O vítězi je rozhodnuto, druhou branku dává v poslední minutě základní hrací doby MILAN ŠKODA, který po neúspěšné akci soupeře z protiútoku zamířil přesně a obstřelil Křížka.
89
Pešek krásně vyslal do hlavičky Varadiho, který trestuhodně minul branku. To byl od letenského odchovance velmi dobrý úmysl.
88
Výkop Berkovce míří daleko do obranného bloku hostů, ale ani nyní slávisté nic netěží.
88
Oběma týmům je pískán ofsajd, což pro tvorbu hry není ideální.
87
Na druhé straně se domácím zatajil dech, když míč putoval vápnem, ale nakonec jej Berkovec ukrývá.
86
Centr od rohového praporku poslal Piták, na jehož počínání míří hlavou Latka, ale do branky míč neusměrnil. Následující akce pak znamená ofsajd.
85
Sešívaní se snaží vzchopit a vybojovali rohový kop.
84
Trestný kop poslal nebezpečně do vápna Benát, v pokutovém území se na hlavičku chystal Lengyel, ale balón netrefil a tak zasahuje Berkovec.
83
Při průniku Michala Škoda musel zatáhnout za brzdu Deli, a to i za cenu faulu a standardní situace.
82
Kombinačně jsou na tom lépe České Budějovice, které jsou kompletně na ofenzivní polovině.
81
Domácí se dokázali semknout v obranné činnosti a Baéz okradl útočící celek o míč. V kombinaci s Delim se pak posunul do lajny, ale ani na této straně to nestačí na střeleckou příležitost.
80
Piták od rohového praporku hledal Latku a byl úspěšný, jenže slávistický kapitán se ve výškovém souboji neprosadil.
79
Na dlouhý pas vyrazil Michal Škoda, ovšem jeho počínán zhatil Berkovec, který vyrazil na hranici vápna, kde si míč sebral.
78
Do centru se ještě dral Hrubý, ale je dvěma obránci odstaven. Rozehrávat bude gólman hostí.
77
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Vukadin Vukadinovič, přichází Jan Mikula.
76
Slávistický rychlík už je za lajnou a zdá se, že sešívaní budou nuceni střídat. Hra už může pokračovat a domácí Tamás poslal do šestnáctky krásný centr. Na ten si sběhl Švec a jeho dělovku schytal Machovec.
75
Na hrací ploše zůstal ležet Vukadinovič, který je ošetřován.
74
Aktivita se v utkání vyskytuje už jen místy a to je znát i na fandění domácích příznivců.
73
Z trestného kopu míří míč do šestnáctky, kde si jej snažil zpracovat Novák, jeho pokus ale Bílek nenechal projít do branky.
72
Piták se pouští do levé lajny, odkud na druhý pokus sice odcentroval, ale spoluhráče nenašel.
71
K míči se staví Tamás, jeho ránu zastavila zeď, do vápna hlavičkuje míč Baéz, ale Latka se k němu nedostává. V pokračujícím boji pak dochází k faulu a rozehrávají hosté.
70
Po faulu na Milana Škodu se bude zahrávat trestný kop ve středu hřiště a velmi zajímavé vzdálenosti.
69
Po centru Machovce míč míří až ke vzdálenější tyči, kde jej sbírá Berkovec.
69
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Aldo Baéz.
68
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Jiří Funda, přichází Michal Škoda.
67
Milan Škoda se dral do střely, ovšem byl zaklíčen Lengyelem a následně končí na zemi po dohrání Křížka. Pískat se však nebude.
66
Zmrhal si mohl vybrat, zda vyšle do lajny Pitáka nebo posune hru na Hrubého. Zvolil druhou variantu a udělal dobře, slávistický mladík zkusil zakončit a jeho pravačka nebyla vůbec špatná, skončila jen těsně vedle.
65
Domácí nesmyslně zalezli a brání. Zbytečná chyba je málem připravila o vedení, ale akci zastavuje ofsajd.
64
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Michal Řezáč, přichází Petr Benát.
63
Vypadá to, jakoby už nikdo neměl ani síly na odkop a tak jej musí obstarat Berkovec. To přivádí sešívaný na okraj šestnáctky, odkud ale nejsou schopni zakončit.
62
V Edenu je slyšet pískot, domácím příznivcům se nelíbí, že jejich hráči nehrají aktivně a jen vyčkávají, co udělá soupeř.
61
Odkop Berkovce hledal Pitáka, ale míří příliš před něj. Vzápětí hosté chybují u postranní čáry a vhazují domácí.
60
Lengyel sváděl souboj s Milanem Škodou, který mu nedal nic zadarmo a domácí zůstanou natlačeni v útoku.
59
U balónu se usadili hosté, kteří ve spolupráci s Křížkem kombinují od vlastní poloviny, jenže následný atak vyústil zřejmě v ofsajd a tak se přestalo v řadách hostů hrát.
58
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Levan Kenia, přichází Robert Hrubý.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ladislav Volešák, přichází Martin Chrien.
58
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Levan Kenia, přichází Robert Hrubý.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ladislav Volešák, přichází Martin Chrien.
57
Do protiútoku se vrhli Českobudějovičtí po hlavě, jenže zakončující Machovec Berkovcovu svatyni trefit nedokázal a míří těsně nad.
56
Tamás vybojoval u rohového praporku vhazování, které rozehrál s Pitákem, ten však přihrál nepřesně a hosté hrozí.
55
Sešívaní nechtějí riskovat a tak se příliš nevytahují. Rozehrávku soupeře napadají maximálně ve čtyřech hráčích, zbytek zůstává v prostoru půlící čáry.
54
Ani z tohoto rohového kopu se hostujícím nedaří vytěžit jakoukoli výhodu. Na hlavičku skáče Deli a posílá svůj tým opět do šance. Vukadinovič utekl všem, až na posledního stopera a vzhledem k tomu, že neměl ani komu přihrát, zkusil ho obelstít sám, ovšem neuspěl.
53
Pešek s Janotkou se vydali po své pravé lajně do kombinace, druhý jmenovaný pak vybojoval rohový kop.
52
Zmrhal dostal míč na hranici šestnáctky, kolem sebe měl dva obránce a zakončit z první nedokázal, posléze již prostor nedostal.
51
Hraje se nahoru a dolů, oba týmy se tlačí za vstřelením gólu, ale přímé ohrožení v této části ještě nepřišlo.
50
Domácí se nedokázali usadit v útočné fázi a Piták v souboji s Řezáčem byl důraznější.
49
Rohové kopy ale prozatím nejsou pro České Budějovice výhodou a do šance už se dral Vukadinovič. Měl před sebou už jen Křížka, kterého chtěl obstřelit, ale zamířil do zámezí.
48
Balón se prozatím ne a ne usadit u jednoho z celků, až Řezáč se zpoza vápna pokusil zakončit, ovšem v cestě mu stál Piták, který jeho pokus sráží na roh.
47
K míči už se dostali i hosté, kteří se snaží atakovat. Po vhazování Machovce se hra posouvala po levé straně, ovšem Latka pohotově odkopává do bezpečí.
46
Druhý poločas začíná v režii slávistů, ti po rozehrávce ihned atakují, ale jejich úmysly překazil zdvižený praporek pomezního.
46
Začal druhý poločas.
Do dnešního utkání vstoupila jednoznačně lépe Slavia, která z první akce dokázala udeřit a Milan Škoda si připsal další branku. Zbytek poločasu byl převážně v režii domácího celku, ovšem České Budějovice si připsaly trefenou tyč, načež následovaly už pouze střely mimo. Druhý poločas tak bude ještě zajímavý, vedení sešívaných je hubené a hosté mohou rychle srovnat.
45
První poločas skončil.
45
Rozběhla se poslední minuta a u míče jsou hosté. Do šance se pustil Jakub Pešek, který však poznal důraz soupeřovi obrany a končí na zemi, pískat se však nebude. Domácí ještě kombinují, ale Kenia z úhlu neproměňuje.
44
Vukadinovič už je opět ve svém tradičním průniku po lajně, přesnou přihrávkou po zemi našel Keniu, který však osamocený zvolil střelu do středu branky, čímž Křížka neobelstil.
43
Navrátilec po zranění končí na zemi po faulu Adama Varadiho, který za svůj zákrok dodatečně vidí žlutou kartu.
42
To však sešívaní zkouší napravit, do střely je vyzván přihrávkou proti noze Kenia, jenže svůj pokus nezamířil mezi tři tyče.
41
Ve hře trochu ubylo na aktivitě i atraktivitě, pokud domácí nediktují tempo, tak hra přestává být pro oko diváka zajímavá.
40
Po levé straně sprintoval Tamás, ovšem přihrávka byla přílš prudká a skončila v autu, i tak se však kmenový hráč AC Milan prezentuje skvělou rychlostí.
39
Na straně hostů vidí žlutou kartu Jaroslav Machovec, který zcela zbytečně fauluje Deliho na útočné polovině.
38
Slávističtí fanoušci povzbuzují svůj tým a i ta hrstka, která do Edenu dorazila, musí být spokojena s prezentací svého týmu.
37
Úmysl hostujícího celku nebyl vůbec špatný, ovšem provedení nebylo dobré. Varadi číhal, aby vyrazil za obranu, ovšem pas mířil spoustu metrů za něj
36
Hosté jsou schopni dobře kombinovat na jeden dotek, jejich počin však troskotá na přesnosti předfinální přihrávky, což je velká škoda.
35
Z něj ale České Budějovice nedokázaly zahrozit a musí se znovu bránit.
34
V šestnáctce musel zasahovat Latka, který pro jistotu napálil míč na roh.
33
Milan Škoda dostává ve vápně vysoký míč, který si chtěl zpracovat na prsa, jenže balón mu odskakuje do zámezí.
32
Bývalý hráč Slavie Ladislav Volešák vzal zodpovědnost na sebe a vyškolil hned několik hráčů, jeho počínání ale nakonec branku nepřineslo a Berkovec mohl zůstat klidný.
31
Hra se opět přesouvá pomalu před Berkovce, kde vhazuje Machovec, ovšem Varadi zahrál rukou a tak je pokus rychle zmařen.
30
Na to se již nemohl dívat Švec a tak vyslal přesným dlouhým pasem Milana Škodu do šance, ten unikl obraně a z úhlu donutil Křížka vyrazit na roh.
29
Domácí kombinují od vlastní poloviny a postupně se posouvají do akce.
28
Vukadinovič se dostal do gólové příležitosti, stačilo nechtít přímo zakončovat, ale centr namířil metr od brankové čáry, kam nabíhal Milan Škoda.
27
Lengyel zahajuje útočný atak, který se po pravé straně dostává po centru před šestnáctku, odkud zkusil zakončit Kladrubský, jenže míří hodně vysoko.
26
Ze standardní situace ale hráči v černobílých dresech nic nevytěžili, v pokračující akci sice ještě vystrašil Novák Berkovce, ale ten s jistotou míč lapil a ukryl pod svým tělem.
25
První žlutou kartu v dnešním utkání vidí za zastavující faul Jiří Bílek.
24
Po pravé lajně už pelášil Vukadinovič, jeho indispozicí je ale nepřesnost centrů, což se prokázalo i tentokrát a nabíhajícímu Keniovi naservíroval příliš prudký pas.
23
Vzápětí domácí zbytečně zmatkují a málem dovolili svému sokovi zcela zadarmo vyrovnat, naštěstí pro místní příznivce situaci jistil Berkovec a nedovolil střelu. Vysoký míč lapil do svých rukavic a rozehrává.
22
Neúspěšná kombinace Českobudějovických končí až za brankovou čarou a tak bude rozehrávat Berkovec.
21
Do protiútoku už se ženou hosté, ale na polovině Latka nepěkně Varadiho zastavil. Vzápětí se mu omlouvá a zdá se, že útočník hostů bude v pořádku.
20
Sešívaní opět tvoří hru a atakují branku, centr však vápnem prolétl bez povšimnutí.
19
Ve střední části je aktivní i hra poslední celku Synot ligy, ovšem na dostřel Berkovce se nedostávají.
18
Po faulu na Keniu posílá centr do vápna sám faulovaný, na jeho hranici zasáhl hostující hráč, ale odkop se mu nevydařil. Do šance tak mířil Piták ve spolupráci s Vukadinovičem, jenže střelu mu nesedla a byla sražena k Milanu Škodovi, který přestřelil.
17
Jihočeši se vydali na útočnou polovinu, kde se však nebyli schopni probojovat do zakončení.
16
Piták v souboji skončil na zemi, ale zvedl se a udržel míč pro svůj tým. Okamžitě vyslal do střely Milana Škodu, jenže ta mu příliš nesedla a Křížek bez větších problémů chytá.
15
Kenia milimetrovým pasem vyzval ke hře Tamáse, který vybojoval alespoň vhazování u rohového praporku.
14
Tamás z první vyslal po lajně Pitáka, který si centr nachystal, ale na Milana Škodu nezamířil. Míč končí v rukou připraveného Křížka.
13
K exekuci trestného kopu se postavil Kenia, který chtěl míč zakroutil do pravého růžku, ovšem lehce přidal na síle a míč končí nad.
12
Při průniku končí na zemi Milan Škoda a je pískáno. Domácí tak mají k dispozici přímý kop z velmi nadějné pozice.
11
Janotka se u brankové čáry snažil vyzrát na Bílka, ale dopustil se pouze faulu.
10
České Budějovice se snaží uklidnit hru a donutily soupeře k faulu.
9
Na druhé strany hrozí Funda, který napálil tyč, následně ještě doráží Varadi, ale přestřelil.
8
Na centr Kenii nyní vyrazil Vukadinovič, ale i s touto hlavičkou si brankář poradil.
7
Po rohovém kopu hlavičkuje opět nebezpečný Milan Škoda, na což Křížek reaguje a připisuje si důležitý zákrok, když udržel míč před brankovou čarou i při dorážce.
6
Do další šance se dostává Vukadinovič, jehož ránu mimo gólman tečuje na roh.
5
Autové vhazování obstaral Švec a míří po lajně na Vukadinoviče, který na poslední chvíli zastihl balón na hrací ploše, jenže jeho centr lapil Křížek.
5
Vukadinovič vystartoval, aby udržel míč pro slávisty a přes obranu může začít pokus o ofenzivní atak.
4
Míč se nakonec dostává až k brankáři Křížkovi, který s klidem rozehrává.
3
Hraje se na polovině hřiště, kde se Budějovičtí snaží kombinačně prosadit, ale úspěšní nejsou. Místo toho mohou hrozit opět domácí.
2
Slavia právě vstřelila branku!
To bylo rychlé, první útočné akce se posouvala po levé lajně, kde Tamás vhodil autové vhazování a Levan Kenia nasměroval centru přímo do šestnáctky. Zde číhal nabíhající MILAN ŠKODA, který se doslova po hlavě vrhl do zakončení hlavou a otevírá skóre utkání!
1
Utkání rozehráli Volešák s Varadim a hosté se snaží zůstat u míče. To jim příliš nevyšlo a Deli získal míč pro sešívané.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: Berkovec – Švec, Latka (C), Bílek, Tamás – Deli, Piták – V. Vukadinovič, Kenia, Zmrhal – Škoda.
Náhradníci: Rakovan – Mikula, Hrubý, Boudjemaa, Diop, Baéz, Červenka.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Janotka, Novák, Lengyel, Machovec – Pešek, Řezáč, Kladrubský (C), Volešák, Funda – Varadi.
Náhradníci: Fryšták – Eliáš, Škoda, Benát, Dvořák, Podstavek, Chrien.

Rozhodčí: Ardeleanu – Kotík, Ratajová.
Bookmakeři předpovídají snadnou výhru červeno-bílých, jenže rozhodne se až na hřišti. Výkop je v pražském Edenu naplánován na pět hodin odpoledne.
Útěchou může být družině Miroslava Beránka fakt, že Jihočeši jsou na tom ještě hůře. Na jaře získali jediný bod, když v minulém kole proti předposlednímu Hradci Králové udolali remízu 2:2.
Po sérii osmi zápasů bez výhry a tří porážek v řadě přichází pro Slavii opravdový budíček. V záchranářském souboji přivítá v Synot Tip Aréně celek posledních Českých Budějovic. A pokud sešívaní padnou i tentokrát, budou hodně hustě namočeni do sestupové bažiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud