Házená - Extraliga muži - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Lovosice - 30. září 2017   17:00

Nové Veselí
Nové Veselí
3' Živojinović  • 7' Chosik  • 17' Melichar  • 20' Ptáčník  • 22' Sekulić  • 23' Najman  • 26' Živojinović  • 30' Sekulić  • 31' Štěrba  • 38' Najman  • 41' Melichar  • 44' Sekulić  • 47' Živojinović  • 49' Skalický  • 51' Veselý  • 54' Skalický  • 57' Ptáčník  • 60' Valoušek
25:17
(13:10)
Lovosice
Lovosice
1' Klimt   • 2' Klimt   • 3' Klimt   • 8' Bouček   • 14' Bouček   • 17' Bičiště   • 17' J. Motl   • 26' Bouček   • 30' Bičiště   • 42' Klimt   • 50' Konárik   • 53' Klimt   • 54' J. Kalík   • 57' Klimt   • 59' J. Motl   • 60' Klimt
Nové Veselí
Schams, Šimovček – Valoušek, Veselý, Živojinović, Bartůněk, Melichar, Přibyl, Sekulić, Štohanzl, Nedvěd, Štěrba, Najman, Chosik, Ptáčník, Skalický.
Kozler, Zych
ZDT Aréna, Nové Veselí
Lovosice
Hrdlička, Adamík – J. Kalík, Sýkora, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Barth, Klimt, Konárik, Semerád, Kopáč.

TJ Sokol Nové Veselí – HK FCC Město Lovosice 25:17 (13:10)
Nejvíce branek: Štěrba 7/6, Živojinović 3, Sekulić 3 – Klimt 7, Bouček 3, Motl 3/1. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 6/6 – 5/1. Vyloučení: 3:4.
Konec utkání, domácím dnes lepilo úplně vše. Pro hosty byla fatální úvodní desetiminutovka druhé půle, kdy neskórovali a o zápasu byla tak rozhodnuto. Vše jistil výborný Schams v bráně, který bude dnes určitě Hráčem utkání. Veselí tak připsalo Lovcům porážku 25:17. Ode mě to je dnes vše, ze ZDT Areny se s vámi loučí Tomáš Kalas.
60'
Valoušek dostal nához a zužitkoval ho.
60'
Domácí hala vstává a oceňuje výtečný výkon Veseláků potleskem.
60'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Václav Klimt).
59'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Motl).
58'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Adam Nedvěd).
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Filip Kopáč).
58'
Motlovi se dnes prostě nedaří, jako celému týmu Lovců. Dostal přihrávku, ale nevystřelil vůbec dobře.
57'
Ptáčník to zkoušel podruhé, jeho projektil vyrazil Adamík nohou.
57'
57'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Adam Ptáčník).
56'
Veselý se zkoušel procpat z křídla na střed, což nebylo úplně vhodné.
56'
Jelínek musel střílet z 10 metrů a jeho střelu nováček v bráně, Šimovček, který vystřídal výtečného Schamse, pokryl.
55'
Přibyl svůj pokus poslal pouze do boční sítě.
55'
Oddechový čas pro domácí.
54'
Nyní skóroval všem Veselákům známý Kalík, který zde minulou sezonu působil.
54'
Bičištěho střelu zblokoval Ptáčník a dal tak základ trháku, který využil Skalický.
53'
Klimt nějakým způsobem skóroval, zřejmě to neví ani on sám.
53'
Chosik byl na hraně kroků, rozhodčí ale jeho tanec pustili.
52'
Tohle už je pro hosty debakl. Nedaří se jim nic vymyslet v útoku, i Schams způsobuje nejednomu lovosickému hráči deprese.
51'
Domácím to dnes opravdu lepí a nyní skóroval z křídla Veselý.
51'
Živojinović krokoval a hosté mohli jít do brejku. Vše ale zabil Semerád přihrávkou do ruky Chosika.
50'
Teprve druhý gól Lovců za 20 minut. To je hodně málo a asi to jim zlomilo vaz. Střelcem byl Konárik.
49'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Ondřej Skalický).
48'
Skalický nyní měl téměř nulový úhel ke střele a míč poslal do boční sítě.
47'
Srbský juniorský reprezentant dnes podává velmi dobrý výkon a ze střední spojky se prosazuje, i s přispěním teče hostující obrany.
47'
Hosté setrvali na polovině, i přes nevoli publika, Schams dnes chytá ale skvěle a zabránil dalšímu gólu, k tomu není co dodat.
46'
Bouček to provedl krásně. Uvolnil se od Melichara a sklepl Sýkorovi na levé křídlo, který si vylámal zuby na Schamsovi. Domácí ale laxně bojovali o míč a ztratili ho.
45'
Myslím si, že dneska by měli ve Veselí postavit Schamsovi sochu v nadživotní velikosti. Chytá opravdu famózně, nyní vylapal Sýkoru ze sedmy.
44'
Chosik výborně uvolnil Sekuliće, který už to pak měl jednoduché přímo proti gólmanovi.
43'
Přešlap z dílny Sýkory, domácí gólman by ho ale stejně tak jako tak vychytal.
43'
Oddechový čas pro hosty. Domácí absolutně kralují a hosté dostali v začátku druhé půlky těžký direkt mezi oči.
43'
A když máte v týmu Štěrbu, tak sedmičky jsou zárukou gólů. Není tomu jinak ani teď.
42'
Semerád sundal Skalického bodyčkem, taktéž může být rád za dvě minuty.
42'
Jedenáct minut byli hosté bez gólu. To nyní zlomil Klimt střelou z pravé spojky.
41'
Pro domácí je to pasáž snů, když ubránili i přesilovku a Melichar se v signalizované pasivitě prosadil bombou do levého horního rohu!
40'
Naprosté peklo na domácí palubovce! Obrana získala míč a vyslala do brejku Štěrbu, který odpálil radost na stadionu!
40'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Miroslav Štohanzl).
39'
V trháku mohl dát další gól Najman, levá tyčka byla proti.
39'
Hosté už jsou velmi dlouho na polovině, domácí makají. Nyní mohl Motl snížit, nechal ale vyniknout Schamse, který to schytal do hlavy.
38'
Hosté začínají ztrácet a může to mít pro ně fatální následky.
38'
Veterán Najman, lze-li to tak říci, veselského Áčka, navyšuje z křídla vedení na pět branek.
37'
Štohanzl se moc nepáral s Motlem a trochu tvrději mu dal stopku. Schams si vychutnává hostující hráče, ani Bouček ho nepřekonal! Pro gólmana to musí být luxusní pocit, když jeho jméno křičí celá hala.
36'
Živojinović nalétl do Boučka, což znamená průraz a ztrátu míče.
35'
Konárik si nevylepší konto ani nyní, jeho přehoz Schams chytil! Ten samý křídelník pak mohl si spravit chuť v trháku, Melichar ho čistě odstavil.
34'
Veselí je v útoku dost dlouho, zatím ruka nevystřelila ani u jednoho z arbitrů.
33'
Najman měl podobný úhel jako Štěrba, netrefil ani branku. Na druhé straně Bouček orazítkoval pravou tyč.
32'
Pokud chtějí hosté snížit, musí dávat sedmičky. A Schams je dnes jistý, Boučkovi pokus zneškodnil.
32'
Štěrba teď vlétl do přihrávky a Sýkory, což znamená míč pro hosty.
31'
Štěrba neměl moc úhel, co je pravda, ale poradil si znamenitě.
31'
Tak je za námi první půlka utkání, domácí měli problém hlavně v úvodu utkání, kdy prohrávali o dvě branky. Jenže se vzchopili a otočili utkání tak, že vedou o tři branky. V ZDT Areně panuje opravdu skvělá atmosféra z obou stran, co ale domácím škodí, jsou emotivní výlevy po spornějších výrocích sudích. Další poločas začne cca v 17:46.
30'
30'
Jenže sekundu před koncem Veselí lacině inkasuje z ruky Bičištěho, který nachytal Schamse.
30'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Nikola Sekulić).
30'
Jenže Štěrba na druhé straně obral o míč Motla!
30'
Ptáčník byl opět ten, kdo střílel z 12 metrů, Adamík si ale na vše počkal.
29'
Oddechový čas pro domácí. Nyní hrají velmi dobře a hosté nemají moc šancí na skórování.
29'
Boučkovu střelu ze země vykryl Přibyl a Najman otáčí hru směr sever, tedy na branku hostí.
28'
Štěrba si dělá dobrý den z brankářů hostí! Pravá, levá, nahoru, dolů, je to jedno, vždy Štěrba skóruje.
28'
Veselí, ač ztratilo nejprve míč, tak ho dokázalo získat zpět. Jeden z Lovců neudržel sebe na ploše a i s míčem odtancoval do autu.
27'
Na druhé straně Štěrba vystavil stopku střele Motla!
26'
Srbskému levákovi se otevřel prostor na středu, kterého bezezbytku využil!
26'
I hosté skórují po delší době. Prosadil se z prostoru levé spojky Bouček.
25'
Sekulić nyní měl ideální možnost na jedenáctý gól, doslova to zahodil.
25'
Sedmička i na druhé straně! Schams ale vyzrál na Motla a dokázal chytit i odražený balon!
24'
Ani Hrdlička nezastavil sedmičkového krále Veselí, Štěrbu!
24'
Ptáčník dalším projektilem orazítkoval levou tyč a vrátil míč Schamsovi, který zase rozehrává.
23'
Jelínek nyní sundal Najmana na levém křídle v brejku a dostává dvě minuty. Upřímně, může být celkem rád.
23'
Najman z opravdu rychlého protiútoku skóruje a hala je ve varu!
22'
Nejdříve pálil Chosik, pouze do břevna. Odražený míč si našel pivot Sekulić a skóroval.
21'
Pokud si trenér Berka bral time, aby něco hosté vymysleli v dalším útoku, tak ten time vlastně zahodil.
21'
Oddechový čas pro hosty. Máme za sebou 21 minut utkání, které je poměrně vyhecované, nezávidím sudím jejich práci. Drží si však jasný metr, což pomáhá v uklidnění emocí.
20'
Hosté záhy po rozehrávce kulatou věc ztratili a domácí mohli srovnat, leč Melichar poslal bombu nad.
20'
Ptáčník využil své výšky a poslal balón do branky z 10 metrů.
19'
Domácí ubránili souhru s pivotem a ženou se do útoku.
18'
Štohanzl vytloukl bloky, myslím, že to byl Motl, kdo mu míč zastavil.
17'
Motl se ukázal jako všestranný hráč, když hrál v útoku asi na třech postech. Prosadil se však pouze z křídla.
17'
Melichar + podstřel = gól. Poměrně jednoduché.
17'
Bičiště tak vsítil sedmý gól hostí.
17'
Domácí se teď dost zlobí, neboť zůstal ležet Chosik a sudí nechali hru pokračovat.
16'
Melicharův pokus zblokoval hned trojblok hostujících plejerů.
16'
Je tu opravdu bouřlivá, možná až zbytečně emotivní atmosféra.
15'
A byl úspěšný i potřetí! Míč poslal do pravého horního rohu.
15'
Sedmimetrový hod i na druhé straně. Jde na něj opět Štěrba.
14'
Bouček nabral rychlost a prolétl okolo Živojinoviče. Hosté tak vedou o dvě branky.
14'
Chosikova bomba se otřela o pravou tyč!
13'
Opět Živojinovič byl v hlavní roli a vybojoval faul a míč.
13'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Motl).
12'
Další sedma. Klimta zblokoval Štěrba mimo brankoviště, rozhodčí to ale viděl jinak a pískl hod.
12'
Přihrávka na Motla do trháku byla moc dlouhá.
11'
Srbský hráč Živojinovič byl opět v akci, jeho sklepávačku na střed si obrana pohlídala.
11'
Hosté zahrávali sedmimetrový hod, který Klimt napálil pouze do tyče!
11'
Melichar přistrčil Klimta ve výskoku a dostává dvě minuty, ač proti nevoli publika.
10'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Jakub Štěrba).
10'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Václav Klimt).
10'
Živojinovič byl stažen Klimtem a domácí mají sedmičku k dispozici.
9'
Bouček zkusil rusák na Melichara, nepovedlo se mu to.
8'
Živojinočovu střelu vytěsnil Adamík mimo.
8'
Bouček vyzkoušel podstřel, který sice Schams blokoval nohou, ale právě od ní se balon odrazil do sítě.
7'
Chosik měl čas, zvedl to na devíti metrech a zavěsil.
7'
Bartůněk získal míč v souboji s Boučkem a domácí jdou do útoku.
6'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Martin Přibyl).
6'
Klimt byl včas dostoupen Přibylem, který ale dostal žlutou.
5'
Hosté nicméně balon zpět získali a otáčí hru.
5'
Chosik řešil přihrávku zbytečně na křídlo, balón zůstal v moci domácích.
4'
Chosik elegantní zadovkou sklepl na Sekuliče, který nechal vyniknout Adamíka!
4'
Semerád zasáhl Živojinoviće do obličeje a jde po zásluze na střídačku.
3'
Klimt dnes potřetí, tentokrát podstřelem mezi Schamsovy nohy.
3'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Bouček).
3'
Na druhé straně z pravé spojky odpovídá Živojinović.
2'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Miroslav Štohanzl).
2'
Klimt se obtočil okolo Štohanzla a podruhé skóruje.
1'
Šterba se sedmou naložil úspěšně.
1'
Klimt se po jednoduchém kříži prosadil ze středu.
1'
V hale panuje skvělá atmosféra.
1'
Hosté mají míč a začínají hru.
Před utkáním probíhá ještě tradiční rituál představování hráčů, který obstarají mladé naděje Veselí spolu s hráči.
Hostující fanoušci, kteří přijeli podpořit své hráče, si s sebou dovezli i hudební nástroje, o decibely nebude tedy nouze.

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Šimovček – Valoušek, Veselý, Živojinović, Bartůněk, Melichar, Přibyl, Sekulić, Štohanzl, Nedvěd, Štěrba, Najman, Chosik, Ptáčník.
trenér: Pavel Hladík

HK FCC Město Lovosice: Hrdlička, Adamík – J. Kalík, Sýkora, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Barth, Klimt, Konárik, Semerád.
trenér: Milan Berka

Rozhodčí: Kozler, Zych.
HK FCC Město Lovosice

Pro Lovosice se stala v posledních dvou sezonách katem Plzeň, která jí nejdříve vystavila stopku těsně pod vrcholem a poté zastavila pokus Lovců dojít do finále mezi nejlepší čtyřkou. V tomto ročníku jsou zatím stoprocentní, nejtěžší práci měli asi s brněnským manšaftem, nad kterým zvítězili o pouhé dvě branky, 29:27.

Šutérem Severočechů se stal v posledních dvou letech Jiří Motl, který má opravdu dobrou formu. V minulé sezoně nastřílel 257 branek, o 69 branek více než druhý Monczka z Karviné. Tento ročník zatím vede s 29 brankami, což je o jednu více než druhý Brůna, taktéž z Karviné. Uvidíme, zda si svoji formu udrží do příštích kol a bude pokračovat ve svých výborných výkonech.

Sokol Nové Veselí

Celek z Vysočiny postoupil v roce 2016 z 1. ligy ve velkém stylu, když prohrál z 22 utkání pouze dvě a v minulé sezoně se chtěl především v extralize udržet. Ač prvních osm utkání v řadě prohrál, v závěru ročníku mohutně finišoval a play-off mu uteklo o jediný bod. Svoji příslušnost do příští sezony v pohodě udržel a mohl se soustředit na sezonu další.

Do nového ročníku vstoupil dvěma porážkami, trochu překvapivě doma s Kopřivnicí 23:25 a s Plzní 22:23. V posledním kole zajížděl na palubovku daleké Karviné, kde důležité utkání zvládl a vyhrál 33:26. Průběžně tak drží osmé místo v tabulce.

Dobrý večer všem příznivcům házené. Na programu bude o víkendu 6. kolo Extraligy mužů. O házenou nebudou ochuzeni příznivci v Novém Veselí, kteří uvidí svůj celek v boji proti hráčům z HK FCC Město Lovosice. Domácí tradičně požene zaplněná hala, dá se očekávat ještě vyšší návštěva než obvykle, neboť je pro obec tento víkend pouťový.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.