Házená - Extraliga muži - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Frýdek-M. - 14. prosince 2018   20:00

Plzeň
Plzeň
4' Stehlík  • 5' M. Ivančev  • 6' Stehlík  • 8' Vinkelhöfer  • 12' M. Ivančev  • 14' Šíra  • 16' Bičiště  • 18' Chmelík  • 20' Bičiště  • 20' Douda  • 25' M. Ivančev  • 26' M. Ivančev  • 30' Šíra  • 30' Šíra  • 34' Šíra  • 36' Šíra  • 40' Bičiště  • 41' Douda  • 41' Douda  • 46' Šafránek  • 48' Stehlík  • 49' Stehlík  • 50' Stehlík  • 52' Šíra  • 53' Stehlík  • 56' Douda  • 60' Šindelář
30:29
(14:15)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
3' Strack   • 6' Kocich   • 8' Klaban   • 11' Klaban   • 12' Petrovský   • 13' Bosák   • 14' Mynář   • 15' Strack   • 19' Strack   • 19' Stržínek   • 21' Petrovský   • 22' Stržínek   • 25' Kocich   • 26' Petrovský   • 29' Kocich   • 34' Bosák   • 39' Petrovský   • 42' Kocich   • 47' Petrovský   • 50' Petrovský   • 53' Klaban   • 59' Kocich   • 60' Bosák
Plzeň
Valášek, Vychodil
Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň-Slovany
Frýdek-M.

To je ode mě pro dnešek vše, na početnou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek večera, užijte si víkend.
Plzeň se po tomto vítězství dostává do čela Strabag Rail extraligy! Je o bod před Karvinou, ta má ovšem o dva zápasy méně. Frýdek-Místek po výhře Jičína klesl na pátou pozici a přišel o sedmizápasovou sérii bez prohry.
Vyhrocený duel mezi Plzní a Frýdkem-Místkem nabídl třináct vyloučení, jednu červenou kartu a jedenáct sedmiček. Šťastnější nakonec byli Západočeši, kteří otočili stav duelu v úvodu druhé půle a poté až do konce drželi jednobrankový, maximálně dvoubrankový náskok. Hosté bojovali, ale srovnat už nedokázali a jejich zklamání je veliké. Souboj druhého se čtvrtým tak končí jednogólovým vítězstvím Plzně, které zařídil v poslední minutě svou střelou Jakub Šindelář.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – Pepino SKP Frýdek-Místek 30:29 (14:15)
Nejvíce branek: Douda 7/3, Stehlík 6, Šíra 6 – Kocich 10/5, Petrovský 6, Strack 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/3 – 7/6. Vyloučení: 7:6. ČK: Stržínek (FRM).
60'
Jakub Bosák ještě koriguje z levého křídla konečný stav utkání.
60'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík).
60'
Jakub Šindelář se na pravé straně brankoviště protlačil přes Stracka ke střele a vypálil pod břevno, je rozhodnuto!
60'
Signalizovaná pasivita, Plzeň v plném počtu.
60'
Domácí si 56 sekund před koncem berou oddechový čas. Do konce jejich oslabení zbývá 23 vteřin.
59'
Přísný útočný faul Šindeláře a Kocich na pravé straně jednoduše proskočil obranou, následně zakončil o zem pod nohy Šmída. Je to jen o gól!
58'
Klaban z pravého křídla znovu Šmída neprostřelil a Plzeň se dostává dvě minuty před koncem k míči, hraje však oslabení.
58'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Douda), za stažení Kocicha.
57'
Útočný faul Plzně na brankovišti, frýdeckomístečtí házenkáři zůstávají ve hře.
57'
Zbrklá akce hostů, Klaban neměl šanci z velkého úhlu propálit Šmída.
57'
Oddechový čas pro hosty.
56'
Západočeši už jsou ale v plném počtu, dostali se k míči a Jakub Douda proměňuje samostatný únik střelou k pravé tyči!
56'
Stehlíkovu střelu při signalizované pasivitě chytá Pyško.
56'
Herajt si na balon sáhl, smolně pro něj míč nakonec doklopýtal do sítě.
55'
Petrovského průnik zastaven jen za cenu další sedmičky, s těmi se nyní roztrhl pytel.
55'
Jakub Douda vypálil technicky kolem Pyškovy hlavy.
55'
Šindelář faulovaný na pivotu, sedmička také pro Západočechy.
54'
Je to znovu o gól, Martin Kocich proměnil i další sedmimetrový hod!
54'
Kocich proskočil na pravé straně, byl zasažen do obličeje Šafránkem, ten je vyloučen na dvě minuty. Navíc sedmička pro Frýdek-Místek!
53'
Znovu Jan Stehlík, tentokrát jeho podstřel skončil v síti mezi nohama Pyška.
53'
Tomáš Klaban měl na pravém křídle dostatek prostoru a vymetl vzdálenější šibenici.
53'
Zbrklou střelu Stehlíka vyráží mimo Pyško.
52'
Podstřel Stracka vyráží Šmíd a Talent může navýšit své vedení!
52'
Šíra dostal pěkný pas na pivota a zamířil k pravé tyčce.
51'
Ivančev nastřelil břevno a Šafránka z dorážky vychytal Pyško! Na druhé straně však také zafungovala defenziva Západočechů.
51'
Martin Kocich uspěl i proti Karlu Šmídovi, mířil do protipohybu Šmída. Čeká nás nervy drásající koncovka.
51'
Sedmička pro Talent za bránění v brankovišti.
50'
Jan Stehlík znovu ze stejné pozice zamířil k pravé tyčce!
50'
Petrovský si zaběhl na pivota, dostal pas a vystřelil k levé tyči.
49'
Stehlík vypálil nečekaně z deseti metrů na konci oslabení Plzně a vrací domácím dvoubrankové vedení.
48'
Martin Kocich znovu uspěl ranou o zem, tentokrát k pravé tyčce.
48'
Utkání je velmi vyhrocené a žlutou už dostaly obě střídačky.
48'
Žlutá karta pro realizační tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň.
48'
Hosté mohou odpovědět ze sedmičky.
48'
Jan Stehlík vypálil ze spojky k tyči a Talent vede o dvě branky!
48'
Oba hráči dostali dvojku za vzájemné držení, pro Stržínka už byla třetí, a tak následovala červená karta.
48'
Žlutá karta pro realizační tým Pepino SKP Frýdek-Místek.
48'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
48'
Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Martin Stržínek).
47'
Po deseti vteřinách přesilovky Petrovský vypálil ze střední spojky k levé tyči.
47'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Chmelík).
46'
Teprve potřetí v zápase se prosazuje plzeňské křídlo, první gól dává zleva Šafránek střelou ke vzdálenější tyči.
46'
Šmíd se snaží napravit, co se dá a chytá ránu Petrovského ze spojky.
46'
Oddechový čas pro hosty, už jen osm sekund dvojnásobné přesilovky Plzně, která početní výhodu nijak nevyužila.
46'
Plzeň zakončila proti čtyřem jen z pravého křídla a střelu Wildta vyráží Pyško!
45'
Dalibor Mynář vypálil proti Herajtovi o zem k levé tyči.
45'
Gřešek se obtočil s míčem na pivotu a vybojoval pro hosty sedmičku, Frýdek-Místek vytěžil z minima maximum. Udržel míč v útoku přes minutu a může snížit.
44'
Jakub Douda propálil i střídajícího Cába, Plzeň vede o dvě branky a navíc hraje celé dvě minuty dvojnásobnou početní výhodu!
44'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Vít Pyško), za protesty.
44'
Kocich následně fauloval při brejku Plzně a dostává zpětně dvojku, přičemž Šindelář vybojoval sedmičku a další vyloučení, dvě minuty si odsedí i Stržínek! Možná zlom v utkání.
44'
Kocichovu střelu chytá Šmíd!
43'
Douda zamířil k pravé tyči a dává dvacátý gól Talentu!
43'
Sedmička pro Západočechy.
42'
Martin Kocich vypálil z levé spojky k tyči a je znovu srovnáno.
41'
Kocich nezpracoval přihrávku, Douda díky tomu pláchl, vypálil do pravé šibenice! Zařizuje tak otočení skóre.
41'
Talentu se to také daří zásluhou druhé trefy Jakuba Doudy!
40'
Klabanovi na křídle vypadl míč a Plzeň může srovnat.
40'
Další signalizovaná pasivita, Bičiště tentokrát vypálil z kroku pod břevno.
39'
Vojtěch Petrovský ranou ze spojky propasíroval míč za Šmída.
39'
Znovu signalizovaná pasivita domácích, Šafránek pálil překvapivě ze spojky a minul levou tyč.
38'
Oddechový čas pro domácí.
38'
Pyško si pohlídal podstřel Doudy při signalizované pasivitě, plzeňská spojka však následně vybojovala faul na svou osobu.
37'
Bosák z levého křídla vychytán Šmídem, Talent se do brejku nedostal a kombinuje postupně.
36'
Jakub Šíra se stává nejproduktivnějším hráčem Plzně v dnešním zápase, z pravé strany brankoviště propálil Pyška na bližší tyč.
36'
Martin Kocich proměňuje střelou k pravé tyči.
36'
Gřešek faulovaný na pivotu, sedmička pro Frýdek-Místek!
36'
Bičištěho pokus si pohlídal gólman Pyško.
35'
Šmíd vyráží tečovanou střelu ze spojky.
35'
Talent nevyužil po zisku ani brejk dvou proti Pyškovi, Šafránek totiž při zakončení přešlápl.
34'
Šíra volný na pivotu a vypálil k pravé tyči mimo dosah Pyška.
34'
Chmelík z křídla neuspěl, Bosák na druhé straně naopak ano. Tady je vidět rozdíl v obou týmech.
33'
Šmíd parádně nohou vychytal osamoceného Gřeška na pivotu!
33'
Ivančev nahazoval míč na Šafránka, hosté pas srazili.
32'
Strackovu přihrávku na pivota si Plzeň pohlídala, Chmelík ovšem při brejku vypálil jen do Pyška! Domácí alespoň zůstanou u míče.
31'
Hosté srazili podstřel Bičištěho a jsou u balonu.
31'
První útočnou akci druhé půli rozjíždí Talent.
31'
Už první dvě minuty zápasu ukázaly, že Talent není na závěr podzimní části v ideální formě. Domácí spálili tři tutovky, přesto šli v úvodu do vedení. Ovšem Frýdku-Místku dnes v útoku vychází zatím téměř vše a skoro každá střela ze spojky končí v brance.

Hosté si vypracovali až tříbrankový náskok, když se na patnácti gólech podílelo sedm různých hráčů, ale Plzeň zejména zásluhou Ivančeva, Šmída, jenž chytil sedmičku, a Šíry snížila na rozdíl jediného gólu, a tak je před druhou půlí, která začne přibližně ve 20:48, vše otevřené.
30'
30'
Navíc Západočeši znovu dostali míč na pivota a Jakub Šíra se osamocen opět nemýlil!
30'
Ani Frýdek však sedmičku neproměnil, Petrovského střelu vykopl Šmíd nohou!
30'
Hosté rychle rozehráli a Petrovský svou akcí vybojoval sedmičku.
30'
Jakub Šíra odpovídá povedenou ranou z pivota o zem.
29'
Kocichův podstřel končí v brance a Frýdek-Místek poprvé v zápase vede o tři góly!
29'
A nakonec i odpískána...
28'
Plzeň v plném počtu, ale je signalizována pasivita.
28'
28'
Hosté se dopustili prorážení a jejich šance na navýšení náskoku je pryč.
27'
Ovšem Pyško nohou jeho pokus vyrazil! Plzni dnes nevychází zatím nic.
27'
Douda prostrčil míč na Šíru, ten byl faulován a následuje sedmička pro Talent. Házet bude Stehlík.
26'
26'
Frýdek-Místek hraje jednoduše. Vojtěch Petrovský si navedl míč na střední spojku, vypálil k pravé tyči a ještě vybojoval přesilovku.
26'
Milan Ivančev to vzal znovu na sebe a tentokrát vypálil k pravé tyči z pravé strany z výskoku.
25'
Dělovka Kocicha přes Šindelářův blok zapadla přesně k levé tyči.
25'
Milan Ivančev proskočil na levé straně a propálil Pyška střelou k bližší tyči.
24'
Klabanovu přihrávku na pivota si Západočeši pohlídali.
24'
23'
Šafránka z levého křídla vychytal Pyško! Hosté zatím předvádějí na horké půdě skvělý výkon.
23'
Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Martin Stržínek), za stažení Šindeláře.
22'
Douda po proskoku napálil horní tyč, odražený míč získali domácí.
22'
Tvrdá Stržínkova rána z levé strany propadla Herajtovi pod rukou do sítě.
22'
Ivančev ze spojky minul branku a Frýdek-Místek si může rychle vzít dvoubrankové vedení zpět.
21'
Tečovaná střela Petrovského zapadla smolně pro Šmída přesně k pravé tyči.
20'
Jakub Douda vystihl přihrávku Stracka a z půlky trefil odkrytou frýdeckomísteckou branku.
20'
David Bičiště proskočil obranou a uspěl ranou o zem.
20'
Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Dalibor Mynář). Již druhé vyloučení pro tohoto hráče.
19'
Martin Stržínek navíc vypálil z pravé strany k bližší tyči.
19'
Další laciná ztráta Plzně.
19'
Sebastián Strack ovšem znovu rychle odpovídá a ze spojky propálil střídajícího Šmída.
18'
Jan Chmelík si naskočil na nadhazovačku Ivančeva a ve výskoku poslal míč k levé tyči!
18'
Doudova střela z dálky sražena, signalizovaná pasivita Plzně.
17'
Bosák osamocen na levém křídle, ale trefil jen Herajtovu ruku!
16'
David Bičiště dává svou první branku po návratu do Plzně a po zranění! Na levé straně proskočil a přeloboval Pyška.
16'
Herajt vychytal ránu Kocicha ze spojky, ukryl míč v rukách.
15'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík), za tvrdé sražení Stržínka.
15'
Technická chyba domácích.
15'
Sebastián Strack odpovídá ranou z levé spojky.
14'
Jakub Šíra vypálil z pivota v pádu zadovkou a míč zapadl o tyč do sítě.
14'
Domácí však hrají laxně a znovu Frýdku dovolili jít do brejku, Dalibor Mynář už uspěl a hosté vedou o dvě branky!
14'
Další laciná ztráta Západočechů, souboj Bosáka s Herajtem tentokrát ovládl gólman Plzně!
13'
Stehlík vystihl přihrávku na Gřeška do křídla, ale Talentu nevyšel pokus o brejk a naopak inkasuje z ruky Jakuba Bosáka, jenž se utrhl obraně Západočechů.
12'
Vinkelhöfer navíc neuspěl z levého křídla a Frýdek-Místek může překlopit skóre na svou stranu.
12'
Vojtěch Petrovský dokázal překonat střelou přes blok Herajta.
12'
Před Ivančevem se rozestoupila obrana, srbská spojka toho využila a propálila Pyška.
12'
Stehlíkovu střelu chytá Pyško, ale byl tam faul, ještě devítka pro Talent.
11'
Tomáš Klaban měl hodně prostoru na pravém křídle a srovnává.
11'
Hostům nevyšla dohrávka do pivota na Gřeška, ale zvládli se vrátit a střílející Stehlík minul.
10'
Pyško nohou vytěsnil Ivančevovu ránu ze spojky do své levé tyče!
9'
Petrovského pokus z pravé spojky o zem vyráží mimo Herajt.
8'
Plzeň odpovídá také z křídla, z levého skóruje střelou ke vzdálenější tyči Petr Vinkelhöfer.
8'
Tomáš Klaban dostal pas na pravé křídlo a vypálil podél rukou Herajta.
7'
Přihrávka Stehlíka do levého křídla byla příliš vysoká a hosté se zadarmo dostávají k míči.
7'
Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Dalibor Mynář), za stažení pronikajícího Ivančeva.
6'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
6'
Martin Kocich propálil Herajta, ačkoliv byl faulován.
6'
Stehlíkova střela zprava přes blok zapadla k levé tyči.
5'
Znovu pálil Strack, tentokrát minul vzdálenější tyč střelou z kroku.
5'
Vinkelhöfer vystihl přihrávku, vyslal do brejku Ivančeva, jenž se nemýlil.
5'
Strack pálil z výskoku do břevna, ale byl faulován.
4'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivančev).
4'
Jan Stehlík proskočil na pravé straně a z úhlu vypálil o zem pod břevno.
3'
Sebastián Strack navíc z levé spojky otevírá skóre.
3'
Po Herajtově zákroku si Pyško připsal další parádní moment, když vychytal brejk Vinkelhöfera!
2'
Plzeň se dvakrát ubránila a vyrazila do brejku, napoprvé Pyško vychytal z křídla Chmelíka, napodruhé proskok Michala Tonara! Skvělý úvod hostujícího gólmana.
1'
První útok rozjíždí hostující celek.
1'
V domácí brance začne Filip Herajt, v hostující pak Vít Pyško.
Plzeň dnes bude hrát v modrých dresech, Frýdek v bílých.
Hráči obou celků nastupují na palubovku.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Šafránek, Bičiště, M. Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, M. Říha, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Pyško, Cáb – Stržínek, Šimek, Petrovský, Klaban, Gřešek, Bureš, Kocich, Strack, Žvak, Mazur, Musálek, Mynář, Bosák.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil.
Kdo si připíše výhru v posledním kole před pětitýdenní zimní přestávkou? Bude to favorizovaná Plzeň, nebo Frýdek-Místek potvrdí skvělou formu a překvapí na západě Čech podobně jako minulý týden Dukla?
První letošní zápas ovládl jasně Talent. Západočeši zvítězili na frýdeckomístecké půdě vysoko 36:25. Loni Pepino zvládlo domácí duel a vyhrálo o gól 23:22, Plzeň doma zvítězila jasněji, a to 31:20. Tyto dva celky se střetly ve čtvrtfinále play-off sezóny 2014/2015. Talent se natrápil, ale nakonec opanoval sérii 3:1 a dokráčel až k mistrovskému titulu.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Západočeši patří v posledních letech mezi elitu, ale v posledních dvou ročnících se museli spokojit s druhým místem. Letos znovu patří mezi hlavní adepty na titul, zůstal jim totiž velmi silný kádr, do kterého se začlenili i nové posily, zejména spojka Jakub Douda, jenž se trefil už třiapadesátkrát. Možná překvapivým tahounem Plzně je nestárnoucí Jan Stehlík. Ten ze sedmiček a z pravé spojky nasázel 74 branek a je druhým nejlepším střelcem celé soutěže.

Talent se díky šňůře vítězství na domácí půdě vyhoupl před Nové Veselí na druhou příčku, avšak naposledy odmítl alespoň dočasně přeskočit i vedoucí Karvinou. Domácí derby s Duklou se mu vůbec nepovedlo a padl o dvě branky. Západočeši mají druhý nejlepší útok v lize (376 gólů), avšak až sedmou nejlepší defenzivu, ve které vynikali v minulých sezónách. Obdrželi už 328 branek.

Pepino SKP Frýdek-Místek
Celek z moravskoslezského kraje patří k tradičním týmům bojující o postup do play-off a letos to má rozehráno zatím výborně. Neprohrál sedmkrát v řadě, to včetně zápasů Českého poháru, kde postoupil přes Brno a Lovosice do semifinále. Naposledy Frýdek-Místek remizoval na půdě Kopřivnice 27:27. V tabulce drží čtvrtou příčku při skóre 358:326.

Frýdeckomístecké táhne znovu stejný hráč. Spojka Vojtěch Petrovský je nejlepším střelcem týmu s 58 trefami. Další spojka Martin Kocich nasbíral 53 gólů, pravé křídlo Tomáš Klaban pak nastřílel 47 branek.

Kopřivnice – Frýdek-Místek 27:27
Frýdek-Místek – Lovosice 36:31 (Český pohár)
Frýdek-Místek – Nové Veselí 23:19
Frýdek-Místek – Litovel 38:26
Hranice – Frýdek-Místek 25:33
Delegace:
Řídit dnešní utkání budou sudí Mojmír Valášek a Jaroslav Vychodil. Delegátem Českého svazu házené je pan Petr Směja.
Přeji krásný páteční večer, vítejte u duelu 14. kola extraligy házené mužů, ve kterém SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň vyzve Pepino SKP Frýdek-Místek. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.