Házená - Extraliga muži - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zubří : Karviná - 23. února 2019   18:00

Zubří
Zubří
1' Korbel  • 4' Dořičák  • 5' Korbel  • 6' Válek  • 8' Korbel  • 13' Válek  • 15' Hlinka  • 16' Korbel  • 18' Korbel  • 19' Dořičák  • 22' Hlinka  • 25' Š. Zeman  • 26' Janíček  • 28' M. Hrstka  • 29' Válek  • 30' Válek  • 35' Válek  • 40' Vlk  • 46' Hlinka  • 47' Korbel  • 53' Dokoupil  • 54' M. Hrstka  • 57' Korbel  • 58' Korbel  • 59' Korbel  • 60' Dokoupil  • 60' Dořičák
29:34
(17:18)
Karviná
Karviná
4' Nedoma   • 4' Solák   • 6' M. Brůna   • 8' Jan Užek   • 9' Nedoma   • 11' Nedoma   • 12' Zbránek   • 14' Piątek   • 16' Zbránek   • 18' Monczka   • 19' Zbránek   • 19' Monczka   • 21' Monczka   • 23' Monczka   • 25' Zbránek   • 27' Solák   • 30' M. Brůna   • 34' Nedoma   • 36' Zbránek   • 38' Chudoba   • 41' Zbránek   • 41' Nedoma   • 43' Zbránek   • 45' Nedoma   • 46' Jan Užek   • 48' Zbránek   • 52' Jan Užek   • 53' Zbránek   • 55' Jan Užek   • 57' Chudoba   • 58' Zbránek   • 60' M. Brůna   • 60' Zbránek
Zubří
Bečička, Horák
ROBE Arena, Zubří
Karviná
Mokroš, N. Marjanović – M. Brůna, Monczka, Růža, Piątek, Plaček, Chudoba, Jan Užek, Solák, Mucha, Zamarski, Nantl, Zbránek, Nedoma, Chosik, Ji. Užek.

HC ROBE Zubří – HCB Karviná 29:34 (17:18)
Nejvíce branek: Korbel 9, Válek 5, Hrstka 4/2 – Zbránek 11, Nedoma 6, Užek 5/1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 5:7. ČK: Zeman (ZUB).
Za námi je tradiční souboj mezi Zubřím a Karvinou. Lepší házenou nám nabídla první polovina, která nabídla 35 gólů a mírnou převahu Karviné, která vedla o čtyři branky, nicméně se Zubří dokázalo dotáhnout na jednogólový rozdíl a poločasové vedení 17:18 značilo, že by mohla být druhá půle zajímavá. V ní padlo podstatně méně gólů, Karviná ukázala větší zkušenosti kádru a také jí pomohl bez debat křídelník Jan Zbránek, který se prosadil celkem jedenáctkrát a byl tedy tahounem týmu v klíčových momentech. Druhým tahounem týmu byl pak Petr Mokroš, ten zase exceloval v polovině poločasu skvělými zákroky. Zubří nepomohl ani devítigólový příděl Marka Korbela a konečný výsledek zní tak 29:34.

Dámy a pánové, z mé strany je to dnes vše. Přeji vám příjemný zbytek víkendu a zítra se budu z Nového Veselí, které se postaví Litovli, těšit napočtenou!
60'
Současně s koncem základní hrací doby ale z levé spojky ještě překonal Mokroše Dořičák.
60'
Zbránek si užil i nahazovačku do levého křídla a dnes byl jasně nejlepším hráčem svého týmu.
60'
Proto měl třeba Dokoupil větší prostor na pivotu než obvykle a využil ho bez potíží.
60'
Brůna otevírá poslední minutu třetím gólem v zápase a Karviná bere závěr zápasu na pohodu.
59'
Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří (Marek Korbel).
58'
Zbránek přidává svůj desátý gól v zápase a možná to bude mít za finanční postih v kabině. Těžko říci, nicméně stav je 32:26 pro Karvinou, na čemž se shodneme všichni, narozdíl od pokladničky karvinského týmu.
58'
Výborná souhra a přenesení hry na druhou stranu vyšlo ve volný prostor pro Korbela, který ho i využil a zakončil bez problémů.
57'
V čase 56:51 si vyžádal oddechový čas zuberský trenér Poloz.
57'
Jenže Karviná nepřipouští žádné drama, Chudoba z pravé spojky prostřelil Malinu a hostující kotel může začínat lehce slavit.
57'
Zubří má čtyři minuty do konce a bojuje o lepší výsledek. Na pětibrankový deficit se povedlo dosáhnout Marku Korbelovi.
56'
A bude se hrát 5 na 4, prakticky hned po udělení vzájemného trestu dostává dvě minuty karvinský Solák.
56'
Vzájemných strkanic měl dost již sudí Horák, který vylučuje Dokoupila s Nantlem oboustranně na dvě minuty.
55'
Nedoma mohl navýšit vedení hostí již na sedm branek, v trháku ale poslal míč nad břevno!
55'
Baníku začíná taktéž fungovat spolupráce s pivotem, Jan Užek přijmul od Brůny klidnou přihrávku a s ledovým klidem znovu zakončil přesně.
54'
Nařízenou sedmičku pro Zubří opět proměňuje Hrstka, který je v této činnosti stoprocentní.
53'
Zbránek je dnes opravdu k nezastavení a je vyloženě klíčovým hráčem celého zápasu. Teď už je šest a čtvrt minuty před koncem asi opravdu rozhodnuto.
53'
Další sympatický hráč Zubří, Jiří Dokoupil ale svým prvním zásahem v tomto utkání snižuje.
52'
Rychlá kombinace přes pivota, kdy výborně zakončil Jan Užek, značí vedení Karviné o doposud nejvyšší, šestigólový rozdíl!
51'
Nyní excelují brankáři, zejména Mokroš je k nepřekonání. Další jeho zákrok a je to stále 22:27!
50'
Malina se ale nenechal zahanbit a dvěma zákroky proti Chudobovi z pravé spojky a následné dorážce Zbránka z křídla přivedl do haly opět nějaké emoce!
50'
Jenže v útoku ztrácí držení míče po nepovedené střele. Korbel však na druhé straně znovu neuspěl a Mokroš dnes asi nebude muset platit večeři...
49'
Mokroš vystoupil proti střele Válka z levé spojky a opět si připisuje cenný zákrok! Troufám si tvrdit, že pokud by Karviná přidala další gól, bylo by asi hotovo.
48'
Zbránek je dnes tím rozdílovým hráčem, který táhne utkání. Opět souhra na něj, z levého křídla se prosadil bez problémů šlajsem a HCB si udržuje vedení o pět branek.
47'
Teď už se Korbel prosadil, v pádu přidává svůj šestý gól, celkově pak 22. svého týmu.
46'
Jan Užek měl opět prostor na pivotu a neomylně zakončil. Karviná začíná mířit za výhrou.
46'
Teď už se to Hlinkovi povedlo. Sice mohl střílet do prázdné branky, volil však ještě cestu přes obránce, což se povedlo a snižuje na čtyři branky rozdílu.
45'
Pro Zubří se to začíná sesypávat rychle. Bohdan Mizera z pravého křídla opět neproměnil, Mokroš ho vychytal!
45'
Z jednoho takového zákroku nyní těžil Nedoma, neboť se mu naskytl rychlý brejk, který už pak proměnil.
44'
Mokroš se pomalu začíná stávat hrdinou svého týmu! V klíčové pasáži drží svůj tým skvělými zákroky.
43'
Korbel podruhé za sebou trefil pouze gólmana a vysunutá obrana Karviné funguje evidentně velice dobře. Ale ve finále se toho pro Zubří moc neděje, neboť rychlý protiútok HCB nezvládlo.
43'
Průraz na devítce, útočný faul, otočení hry Brůnou, který rychlou přihrávkou uvolnil Zbránka, ten už navyšuje na 24:20. Není se čemu divit, když trenér Poloz bere time.
42'
Korbel si rusákem obhodil Brůnu, jenže dále už nemohl díky faulu postupovat.
42'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Tomáš Vlk).
41'
Nyní pomohlo Baníku i druhé křídlo, Miroslav Nedoma, který využil drobného úhlu na křídle a nedal Krůpovi šanci.
41'
Zbránkovi to dnes výtečně lepí. Z levého křídla přidává další zásah, celkově je to šestý zářez.
40'
Monczka si nyní na levé spojce vzal až moc velké sousto, i někteří jedlíci by se mohli divit. Hostující #5 se ani k pořádnému zakončení nedostala a na druhou stranu se šlo do rozhozené obrany, což využil Tomáš Vlk.
39'
Na druhé straně ale podržel i Mokroš proti náskoku Mizery z pravého křídla.
38'
Valila se další pohroma na zuberskou branku, proti Brůnovi ale výtečně zasáhl Krůpa, který potvrzuje, že v těchto zápasech držet svůj tým umí!
38'
Chudoba se natlačil až do obránce a těsně před ním pustil míč z ruky. Krůpa nemohl dělat vůbec nic.
37'
Hrstka se sedmičky ujal i tentokrát a Mokroše překonal jak jinak, než na stojnou nohu.
37'
Sedmička pro Zubří, Chudoba v zakončení postrčil Přikryla z boku.
36'
Zbránek z levého křídla umí zakončovat. Další technický pokus a další gól, celkově jeho pátý.
36'
Korbel mohl využít otevřené obrany Baníku, jenže z deseti metrů trefil přímo Mokroše, který stranu tipoval správně!
35'
Dvojí teč Válkovy střely zajistila let míče do protipohybu a Mokroš mohl už jenom ze země přihlížet, jak Válek snižuje na 18:19.
34'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Miroslav Nedoma).
34'
Nabídnutou šanci přesilové hry ale Karviná nevyužila a Zubří šlo do protiútoku, kde z levé strany krkolomně zakončoval Válek, Mokroš ale tým podržel.
33'
Sympaťák Štěpán Zeman dnes dohrál. Za faul na Monczku někde na deseti metrech dostává třetí dvouminutový trest, což znamená automaticky červená karta. Citelná ztráta pro Zubří.
33'
Karviná hru v oslabení zvládá velmi dobře takticky a dostatečně dlouho hraje v útoku.
32'
Válek to vzal na levé spojce na sebe, ze záklonu ale mířil vedle spojnice tyčí a na první gól v půli stále čekáme.
32'
Nantl dostává za stržení střelecké ruky Dokoupila dvě minuty.
31'
To už neplatí, další technická chyba a Zubří postupuje vpřed. Má šanci na průběžné srovnání.
31'
První pokus ze střední spojky zblokoval Zeman na pivotu, Karviná ale zůstává na míči.
31'
A tak vstupuje se do druhé půle, diváci si na svá místa donáší pivo a klobásy, výhoz má Karviná.
31'
Za námi je první poločas, který nabídl dohromady 35 gólů a oboustranně ofenzivní hru. Žádná házenkářská krása to ale také nebyla, Karviná měla po celých třicet minut mírně navrch a vybudovala si až čtyřbrankový náskok, který Zubří stáhlo na poločasových 17:18. Na hřišti se pohybují děti, za pět minut začíná druhá půle!
30'
30'
Přetahem se na pravé spojce ale prosadil pět sekund před koncem Válek a hala ho odměňuje bouřlivým potleskem.
30'
Brůna v poslední půlminutě úspěšně střílel z pravé spojky a Karviná vede opět o dvě branky.
29'
V něm se urodilo, na Válkovu střelu byl krátký i Mokroš a Zubří se může vrátit do zápasu.
29'
Brůna zkusil současně s koncem oslabení střelu bez přípravy, Krůpa si ji ale pohlídal a posílá Zubří do útoku.
28'
Což se i podařilo, prvním gólem ze hry se na levé spojce prosadil Martin Hrstka.
27'
Ani jeden tým v postupném útoku neuspěl, nyní má tah Zubří a v přesilové hře může snížit skóre.
27'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Marek Monczka).
27'
Nicméně Karviná ukázala rychlejší přechod do útoku a Solák opět udržel vedení HCB na třech brankách!
26'
Přikryla ale zachránil Janíček, který míč dorazil do prázdné branky.
26'
Za tohle bude menší peklo od trenéra Poloze. Přikryl běžel z pravého křídla sám na branku, z nějakých devíti metrů ale před prázdnou kasou trefil pravou štangli!
25'
Ani Zbránek nezastavil Zemana, který se mu na pivotu utrhl a ze šesti metrů nedal Marjanovičovi šanci.
25'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Tymoteusz Piątek).
25'
Zbránek se z levého křídla prosadil úspěšně a Karviná to začíná mít rozehrané velice dobře.
24'
Další technická chyba Zubří v útočné fázi a Karviná může jít nyní na čtyři branky rozdílu. Může to být klíčový bod zápasu.
23'
Ono to však ve finále nehrálo roli, protože přihrávku mezi spojkami zachytil Monczka, šel sám na branku a úspěšně zakončil.
23'
Technická chyba Karviná znamenala hod přes celé hřiště mimo branku, ke štěstí ROBE se ale rozehrávka bude opakovat.
22'
Zbránek se na levém křídle dostal k technickému zakončení, Krůpa ale výborným zákrokem zmrazil hostující kotel!
22'
Hlinka to vzal v přesilovce na sebe, proskočil přes Nedomu na rozmezí spojky a křídla, z úhlu zakončil na bližší tyč a snížil na dvě branky rozdílu.
21'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).
21'
Tam po jednoduché kombinaci měl prostor na středu Monczka a poradil si bez potíží, Karviná vede o tři branky.
20'
Korbel z devíti metrů pálil do bloku, Hlinka při zachycení míče udělal kroky a hra se stěhuje na druhou stranu.
20'
Když už Zubří ale dalo poměrně šťastný gól, tak si těsně před střelou vzal trenér Poloz oddechový čas, gól tak neplatí a zůstává stav 11:13!
20'
Zubří je v pasivní hře, v útoku naráží na karvinskou obranu, která ji k ničemu nepouští.
19'
Jenže míč se ke karvinskému hráči odrazil a napodruhé už Monczka zakončil úspěšně.
19'
Monczka sedmičku nedal, na Krůpu si střelou mezi nohy nepřišel!
19'
Sedmička pro Karvinou! Jan Užek na pivotu dostal prakticky velice tvrdé kleště, je k němu volána pomoc a Štěpán Zeman dostává druhé dvě minuty v tomto zápase!
19'
Dořičák snižuje na 11:12 z rychlého brejku, na což reaguje trenér Michalisko oddechovým časem. Opravdu, 23 gólů za 19 minut není vizitkou dobrých obran. A ani onlajnista z toho není moc šťastný...
19'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jan Zbránek).
18'
Prakticky padají góly ze všeho. Z levé spojky se přetahem prosadil Marek Korbel.
18'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Marek Monczka).
17'
Lacinou ztrátu Zubří v útoku vykompenzoval skvělým zákrokem proti Nedomovi z pravého křídla nováček v brance Zubří, Krůpa. A svůj tým podržel i při Zbránkově trháku!
16'
Zbránek 10. gólem Karviné z levého křídla ale zase vrací vše do starých kolejí.
16'
A je ve varu ještě více, protože hru bez gólmana ztrestal Karviné Marek Korbel střelou skoro přes celé hřiště a Zubří se dorovnalo na stav 9:9!
15'
Týmy si navzájem ubránily postupné útoky a přišel na řadu ten rychlý, na straně Zubří ho úspěšně zakončil Hlinka a domácí hala je ve varu.
14'
Na druhé straně ale z pivotu bleskově zareagoval Piatek, Karviná vede rázem o dva góly. Padlo již 16 gólů a za námi není ani polovina poločasu.
13'
Válek svým druhým gólem v zápase, tentokrát ze střední spojky, zajistil snížení na 7:8.
12'
Spolupráce Monczky s Nantlem byla výborně zastavena domácí obranou. Jenže i když byla obrana Zubří na vysoké úrovni, laciné podklouznutí dalo šanci na gól Zbránkovi, který úspěšně zakončil.
12'
Následné momenty útoku pak už Zubří hodně překombinovalo a po technické chybě o míč přichází.
11'
Zubří mohlo v přesilovce udeřit, jenže Zeman ze šesti metrů nechal výborně vyniknout Marjanoviče v karvinské brance!
11'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Michal Brůna).
11'
Na pravém křídle ale zůstal absolutně volný Nedoma a využil toho přesným zakončením na protější vingl.
10'
Tu proměnil zkušeně Martin Hrstka a domácí kotel je opět spokojen, neboť je zase srovnáno.
10'
Monczka dostává žlutou kartu, Zubří pak první sedmičku.
9'
Karviná je nyní v postupném útoku a dohrála jej až do gólu, když Brůna na pravém křídle výborně uvolnil Nedomu, který to měl snadné.
9'
Vedení mohl Zubří vrátit z levého křídla Přikryl, avšak klepákem přestřelil vysoko branku!
8'
Jan Užek ale velmi rychle dorovnává, zuberská obrana při návratu spíše spala.
8'
Korbel v oslabení využil dvojitého bloku svých spoluhráčů a na levé tyči překvapil Marjanoviče, který neudržel míč před brankovou čárou.
7'
Nebyl, Jan Užek ho ale skvěle zastoupil, zakončil na stojnou Malinovu nohu a oba týmy mají po čtyřech. Jenže Zubří jde do útoku v oslabení.
7'
Monczka se sám zvedá a zda bude schopen jít na sedmičku, se teprve ukáže.
7'
První sedmička dnešního utkání pro Karvinou, za faul na Monczku, ke kterému je volána pomoc, je nařízena sedmička. Marjanovič opět podnikl výlet přes celé hřiště.
6'
Válek si sběhl na pivota, dostal tam pod obráncem míč a úspěšně zakončil přes Marjanoviče.
6'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Dominik Solák).
6'
Brůna na začátku šesté minuty zakončil kombinaci Baníku přímo z levé spojky pod břevno a oba týmy mají po třech.
5'
S góly se nám roztrhl pytel, na levé spojce si udělal prostor v útoku Korbel a na delší tyč přidává svůj druhý gól, Zubří pak vede 3:2.
4'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Dominik Solák).
4'
Dořičák ale velice rychle vrací Zubří vedení, když využil nedůrazu karvinské obrany.
4'
Nedoma využil nedůrazu obránce na pravém křídle a na dva pokusy zakončil do branky.
2'
V postupném útoku Karviná nevymyslela vůbec nic a protiútok ROBE musel zastavit Jan Užek za cenu žluté karty.
2'
Monczka šel sám do hráče na střední spojce, byl včas přerušen a pískán je faul. Domácí pak navíc zblokovali jeho střelu, žlutou kartu za faul ale dostal Zeman.
1'
Po 36 sekundách zakončuje podstřelem z pravé spojky Marek Korbel a posílá Zubří do vedení!
1'
Utkání začíná, výhoz provádí Zubří.
1'

HC ROBE Zubří: Š. Mizera, Malina, Orság, Š. Krůpa – Dokoupil, Hlinka, Přikryl, Vlk, Válek, Šustáček, M. Hrstka, Korbel, Janíček, Hybner, Dořičák, Š. Zeman, B. Mizera.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – M. Brůna, Monczka, Růža, Piątek, Plaček, Chudoba, Drzyzga, Jan Užek, Solák, Mucha, Zamarski, Nantl, Zbránek, Nedoma, Chosik, Ji. Užek, Noworyta.

Rozhodčí: Bečička, Horák.
HC ROBE ZUBŘÍ
8. místo, 17 bodů, skóre 461:470, bilance 8-1-9
Zubří mělo velice podobný los jako Karviná, avšak o jeden zápas méně, neboť poslední utkání Baníku s Duklou byla dohrávka. Jarní pouť za play-off zahájilo Zubří na půdě Plzně a po první půli vedlo o tři branky. Plzeň musela tedy hodně myslet na obrat ve druhé půli, k tomu jim hodně napomohl bývalý hráč Zubří Jakub Douda, který zapsal šest gólů a dvě asistence. Náskok ROBE se postupně zmenšoval, až se dostal do ztráty a v hektickém závěru si Plzeň připsala cennou výhru 26:25.

První domácí představení přišlo proti Frýdku-Místku, který přijel sice s 15 hráči, což mohla být drobná nevýhoda, ale v první půli mohli diváci vidět ofenzivní pojetí zápasu a dohromady 29 gólů, poločasové skóre bylo pak 15:14 pro Zubří. V kritických fázích hodně domácím pomohla nová posila Marek Hlinka, která se zapsala sedmi brankami a Frýdek začal postupně ztrácet. Zubří zápas dotáhlo do vítězného konce a vyhrálo 27:24.

Další třaskavý souboj proti pražské Dukle na domácím hřišti, taktéž před televizními kamerami, sledovalo v hale bezmála tisíc diváků. Dukla v důležitém souboji prokázala pevnější nervy a v rozhodujících momentech měla navrch. Již v poločase vedla 15:12, ve druhé půli pak pomalu navyšovala náskok, až se dostala k výhře 29:22. Zubří si toto napravilo na půdě Brna, které se tuto sezonu opět trápí. Po první půli vedlo o pět branek a nevypadalo to na drama. KP se ale ještě pokusilo vrátit do zápasu, Valaši však prokázali kvalitnější kádr a brali dva body po výhře 28:24.
HCB KARVINÁ
1. místo, 27 bodů, skóre 510:440, bilance 13-1-4
Karvinou čekal na úvod jara těžký los. Nejprve jej otevírala zápasem na taktéž horké půdě Nového Veselí, celý zápas nicméně měla napřed a držela si stále mírný odstup od svého soupeře. Veselí nicméně v posledních minutách zahájilo stíhací jízdu, kterou mohlo dotáhnout k cenné remíze, jenže poslední útok domácí Kezič napálil jenom do Monczkova bloku a čtvrtá lednová neděle byla tedy rozhodně veselejší pro HCB – 24:25.

Na toto utkání navazovalo ihned derby s Kopřivnicí, která již na podzim ukázala, že to s ní nebude mít Baník jednoduché, což se ukázalo i v jarní části sezony. Přitom to po prvním poločase nevypadalo, Karviná vedla o pět branek a mířila za pohodovým vítězstvím. Jenže ve druhé půli přišel totální kolaps, navíc se chytil i kopřivnický gólman Marek Žingor a i díky němu Kopřivnice otočila zápas a odvezla si na krátkou cestu domů výhru 33:31.

Zřejmě největší pozornost byla poutána na souboj prvních dvou týmů hraný před televizními kamerami v Plzni. Před necelou pětistovkou diváků se odehrával litý boj, který se přenášel i na střídačky a do komunikace s rozhodčími. Na to by mohl vzpomínat Michal Brůna, který za protesty dostal svůj jediný dvouminutový trest zápasu. Plzeň byla po první půli napřed o dva góly. Ve druhé půli hrála v samotném závěru Karviná rovnou v dvojnásobném oslabení, což Plzeň využila k závěrečnému tahu a výhře 31:29.

Jenže HCB si napravilo dvoje zaváhání doma s Frýdkem-Místkem a vyhrálo o suverénních deset gólů 41:31, další tradiční boj na pražské Dukle, respektive v pražském Edenu proti Dukle zvládlo, když měla dle pražského trenéra Daniela Čurdy větší „koule“ a vyhrálo 28:27.
Dobrý večer všem příznivcům STRABAG RAIL Extraligy mužů! Od sobotních 18:00 to bude opět v zuberské ROBE Areně vřít. Proti sobě totiž půjdou nesmiřitelní rivalové, jejichž vzájemné zápasy se extraligovou historií táhnou jako týden před výplatou. Tuto sezonu je však postavení obou týmů odlišné. HCB Karviná měla velice úspěšnou minulou sezonu, kterou zakončila titulem a nyní opět směřuje za vysokými cíli, neboť momentálně o skóre vede tabulku. Zubří zažívá ročník v útlumu, pod trenérem Polozem probíhá postupná proměna kádru a Valachy čeká těžký boj o to, dostat se vůbec do play-off.

Papírově je sice Karviná favoritem, ale čeká ji velice přetěžký zápas na horké venkovní půdě, kde se dá čekat opět bouřlivá atmosféra. Příjemnou zábavu!