Házená - Extraliga muži - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Lovosice - 9. prosince 2017   16:30

Dukla
Dukla
3' Jeníček  • 7' Jeníček  • 8' Blecha  • 9' Reichl  • 11' Jeníček  • 12' Reichl  • 15' Patzel  • 16' Patzel  • 18' Reichl  • 22' Patzel  • 26' Patzel  • 33' Jeníček  • 36' Šimůnek  • 38' Reichl  • 39' Šimůnek  • 45' Blecha  • 47' Reichl  • 48' Patzel  • 49' Jeníček  • 51' Reichl  • 53' Šimůnek  • 57' Patzel
30:30
(15:17)
Lovosice
Lovosice
2' Sýkora   • 5' Landa   • 7' Klimt   • 8' Sýkora   • 10' Bouček   • 16' Sýkora   • 14' Sýkora   • 17' Sýkora   • 22' Klimt   • 24' Sýkora   • 27' Jelínek   • 30' Bičiště   • 32'    • 36'    • 38' Sýkora   • 40' Konárik   • 44' Semerád   • 45' Landa   • 46' Klimt   • 50' Bouček   • 57' Bouček   • 58' Landa   • 60' Landa   • 60' Sýkora
Dukla
Rangl, Zavázal, Petržala – Zelenka, Hradecký, Režnický, Šimůnek, Sviták, Medenčević, Krouský, Patzel, Reichl, Herzán, Mubenzem, Křístek, Jeníček, Harabiš, Jiří Šmíd, Syřínek, Hlavatý, Bělohlav, Kastner, Šůstek, Blecha.
Horáček, Novotný
Lovosice
Hrdlička, Gebur, Adamík – Franc, Landa, J. Kalík, Sýkora, J. Motl, Motejl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Barth, Klimt, Konárik, Provinský, Semerád, Prokop, Karlovec, Kopáč, Malý.

To byl závěr zápasu Dukla – Lovosice. Tohle měli domácí jednoznačně vyhrát. Zhruba v čase 58:49 házel Sviták sedmičku, ale zcela minul branku. Následovala branka soupeře z pravé spojky. Vše dokonal proměněnou sedmičkou tři vteřiny před koncem normální hrací doby Sýkora proti Zavázalovi.

Dukla počítá ovšem jednu výraznou ztrátu, protože Patzel šel při posledním útoku Lovosic proti dohrávce hostů do pravého křídla na Malého s takovým nasazením, že si při tom ublížil, dostal červenou kartu. V úvahu připadá vážně poranění vazů a to by byla obrovská ztráta pro celou českou házenou, protože spojka Pražanů opravdu roste herně a patří k tomu nejlepšímu, co v letošní sezoně Dukla nabízí.
60'
Lovosice jeho pokus zablokovaly a mohou se jak po Naganu radovat z bodu!
60'
Mubenzem zůstal otřesený, ale je v pořádku. Devítku hází právě on.
60'
Reichl vyhodil míč z poloviny hřiště na Svitáka a následně po faulu na pravou spojku Dukly je tady ještě devítka.
60'
Sýkora k pravé tyči pravačkou proti Zavázalovi zřejmě rozhoduje o dělbě bodů. Dukla si bere ještě timeout.
60'
Červená karta pro tým HC Dukla Praha (Vojtěch Patzel).
60'
Sedmička pro Lovosice, kdy hosté dohráli situaci do pravého křídla na Malého. Ten se střetl se svým soupeřem a především s hráčem Dukly to vypadá velice zle. Každopádně, sedmička proti brankáři Zavázalovi a tohle je poslední šance na bod pro Lovosice.
60'
Mubenzemovi nevyšla souhra s pivotem a Lovosice jdou do útoku.
60'
Po nahrávce Landy udeřil z pravé spojky tvrdou střelou Bouček.
59'
Sviták nepochopitelně pálil zcela mimo branku.
59'
Po faulu na pravou spojku má Dukla sedmičku!
59'
Landa hodně mimo branku z levé spojky z výskoku a Dukla má tohle utkání velice blízko.
58'
Branka Landy ze spojky do dolních pater branky.
58'
Dukla sehrála rychlý kontr, kdy hráč Pražanů zakončil z pravé spojky z druhé vlny.
57'
Bouček na šesti metrech po pravé ruce brankáře uspěl.
57'
Patzel po nahrávce Mubenzema zakončil z pravé spojky do levého horního rohu branky.
56'
Bouček faulovaný na devítce Svitákem a poté zasáhl brankář Dukly nohou proti střele zřejmě ze střední spojky.
46'
Bičiště, Bouček a Jelínek na spojce, na pivotu Landa.
56'
Lovosice neuspěly z levé spojky, ale Dukla udělala technickou chybu při přechodu do útoku.
55'
Oddechový čas pro hosty.
55'
Patzelovi vůbec nevyšla souhra s Reichlem a od Landy začal postupný útok Lovosic.
55'
Bičiště si došel na šest metrů, ale tam poslal míč zřejmě do levé tyče v jasné šanci.
54'
Po přihrávce Reichla z pravé spojky neuspěl z pravého křídla Harabiš.
54'
Klimt nezakončil přesně z levé spojky z druhé vlny, brankář Dukly jeho střelu vyrazil rukama.
54'
Landa vyhodil míč z pivota a následně hraje na spojce Jelínek.
53'
Bičiště ze střední vzdálenosti byl zablokovaný snad třemi soupeři. Z trháku nahrál Blecha Šimůnkovi a ten tak ze sedmi metrů zakončil do pravého horního rohu branky.
53'
Semerád vyhodil míč na Jelínka, na levé spojce byl faulovaný Sýkora.
53'
Bouček nahrál Semerádovi, který na šesti metrech byl faulovaný a hosté zůstanou na balonu.
53'
Malý na pravém křídle, ale na balonu Bičiště.
52'
Po nahrávce Patzela neuspěl z levé spojky z proskoku na šesti metrech Sviták.
52'
Bouček zkusil nahrávku na pravou spojku Bičištěho, ale ten pálil výrazně vedle přední tyče.
51'
Po souboji Patzela jeden na jednoho se Semerádem se zřejmě k pravé tyči z pivota trefil Reichl.
51'
Po přihrávce Patzela byl na pravé spojce faulovaný Mubenzem, devítka.
50'
Bouček si na středu vyměnil míč s levou spojkou a zakončil pravačkou k levé tyči.
50'
Landa na pivotu, Bičiště na spojce, stejně tak Jelínek a Bouček.
50'
Bičiště dirigoval hru, balonu se dotkl i Landa až byl faulovaný na levé spojce Bouček a hosté si berou timeout.
49'
Jeníček se trefuje z pravého křídla na zadní tyč.
49'
Zavázal krásně přečetl střelu ze svého pohledu k levé tyči proti pokusu Jelínka ze středu z výskoku.
49'
Bouček si z levé spojky seběhl na šest metrů, ale následně byl faulovaný Jelínek.
48'
Patzel procpal míč z devítky do sítě z výskoku přes neúspěšný blok Landy.
48'
Reichl, Mubenzem, Patzel a Sviták v útoku. Reichl samozřejmě na pivotu.
48'
Trhák hostů končí výskokem tak na sedmi metrech a tvrdou střelou k pravé tyči.
47'
Riechl reaguje z levé strany z šesti metrů k pravé tyči.
47'
Bouček nahrával z pravé spojky na střed, kdy Klimt střílel ze střední vzdálenosti z výskoku do levé ruky brankáře.
47'
Mubenzem se z pravé spojky neprosadil a na balonu Bouček.
46'
Klimt chytnul rychlost na levé spojce na devítce a zakončil do sítě z výskoku.
46'
Dukla hraje 0:6 v obraně s Mubenzemem či Šůstkem.
45'
Dvě spojky si vyměnily balon až zakončil z levého křídla o zem Blecha.
45'
Sviták, Blecha, Patzel, Mubenzem, Jeníček a Reichl v útoku.
45'
Landa vyskočil na pravé spojce na devítce a střelou po ruce do pravé poloviny branky dává gól.
45'
Hráč Dukly na šesti metrech dostal silou vůle po souhře se spojkou míč těsně za čáru i přes zásah brankáře.
44'
Dukla na spojce s Patzelem a Svitákem a v útoku s Jeníčkem.
44'
Boučkovi vyšla souhra z pravé spojky s pivotem Semerádem.
44'
Klimt se pustil na levé spojce do souboje jeden na jednoho a získal devítku.
43'
Bouček trefil z pravé spojky zadní tyč. Následně neuspěl z levé spojky Blecha.
43'
Šůstek vystoupil z obrany proti Klimtovi, kterému nevyšla nahrávka na pravou spojku Boučka.
42'
Patzel trefuje ze sedmičky pravačkou levou ruku gólmana.
42'
Napoprvé byl Sviták zastavený na devíti metrech, napodruhé získal sedmičku pro Patzela!
41'
Krásně rozpohybovali hosté obranu soupeře, ale Sýkora zakončil z levého křídla na přední tyč do rukou brankáře.
41'
Klimt jí poslal pravačkou do nohy brankáře, ale pak byl faulovaný při dorážce a Lovosice zůstanou na míči.
41'
Bičiště si na pravé spojce došel proti Šůstkovi pro sedmičku!
40'
Už pravá spojka měla problémy a pravé křídlo Dukly zakončilo do boční sítě.
40'
Konarík narval míč z pravé spojky tak ze sedmi metrů tvrdou levačkou pod víko.
39'
Šimůnek zpracoval na levé straně dlouhý míč a z šesti metrů o zem uspěl.
39'
Bičiště špatně umístil střelu z pravé spojky doprostřed branky.
39'
Bičiště neměl prostor na zakončení z deseti metrů ze středu a následně neuspěl z levé spojky Klimt.
39'
Konárik ještě zůstal otřesený, ale vše je v pořádku. Ani nebyl ošetřen a Lovosice na balonu Jelínkem.
48'
Patzel udělal prorážení na levé spojce proti dvěma hráčům a Landa bude útočit.
38'
Sýkora se prosazuje z levého křídla.
38'
Šůstek na pravé spojce donutil rozhodčí zvednout ruku, až právě z pravé spojky dohrával Sviták na pivota Reichla, jenž v pádu přidává gól.
37'
Zavázal vyhodil balon na Svitáka, který poslal míč do ruky Patzela a Dukla má výhodu útoku.
36'
Šimůnek bránil pivota Landu, ale z levé spojky z šesti metrů udeřila pravačka hostujícího hráče tvrdým pokusem.
36'
Bouček sehrál akci s Klimtem, kdy Klimt na levé spojce vybojoval vyloučení Jeníčka.
36'
Klimt na středu nezpracoval nahrávku Boučka z pravé spojky a Šimůnek obloučkem do prázdné branky dává gól.
35'
Lovosice útočí bez brankáře na pivotu s Landou a na balonu s Klimtem.
35'
Sviták srovnává pravačkou do pravé poloviny branky proti Hrdličkovi.
35'
Patzel obešel protihráče (zřejmě) Landu na středu a z levé spojky jej zasáhl do obličeje Bičiště, kdy spojka Lovosic dostane dvojku a bude se házet sedmička proti hostům.
35'
Sviták dohrával do pivota, kde byl zřejmě Reichl faulovaný.
35'
Sviták šel na středu jeden na jednoho s Landou až byl faulovaný na levé spojce Patzel.
34'
Patzel, Sviták a Blecha v útoku.
34'
Zavázal vychytal pravé křídlo při nahrávce od pravé spojky.
17'
Rychlý kontr Dukly vyřešil hráč na pravé spojce na hranici brankoviště sám před brankářem.
33'
Bičiště zablokovaný, ale poté zasáhl na polovině hřiště Bouček.
33'
Souhra Dukly skončila u Jeníčka na pravé ruce.
32'
Lovosice byly pasivní až přišla střela ze středu z devítky k levé tyči.
32'
Reichl takticky fauloval Landu po ztrátě balonu a Lovosice jdou bez brankáře do útoku.
31'
Jeníček byl zasažen soupeřem do obličeje na vlastním brankovišti po ztrátě hostů a Dukla si zahraje přesilovku šest na pět.
31'
Klimt zablokovaný ze středu z devítky z výskoku dvojblokem.
31'
Po výhozu Landy na Boučka začal druhý poločas.
31'
Hraje se velice dobrá házená, která má boj. Dukla ztrácí po poločase dvě branky, kdy byla v prvních deseti minutách na koni, ale Lovosice ukázaly sílu v podobě dnes střelecky potentního Sýkory. Do toho se přidal Jelínek parádní střelou přes bránícího Šimůnka středu do pravého horního rohu branky.

Tím pádem tak hrozí Dukle, že zase prohraje s Lovosicemi. Je před námi ještě třicet minut hry a Pražané by mohli využít například Patzela na spojce, který herně roste.
30'
30'
Mubenzem dostal míč z pravé spojky na pivota, ale ten se neprosadil.
30'
Bičiště poslal balon z pravé spojky z výskoku z devítky na přední tyč.
30'
Bouček nahrával Klimtovi, ale ten z výskoku pálil z devítky vysoko nad branku, ačkoliv střela byla tečovaná.
29'
Landa na pivotu, Bouček a Bičiště na spojce společně s Klimtem.
29'
29'
Stejně tak se prosadil hráč Dukly z rychlého kontru, kdy domácí rychle vyhodili balon až přišlo zakončení z levé spojky z výskoku na delší tyč.
29'
Rychlá souhra Lovosic do pravého křídla a je z toho branka.
28'
Šimůnek donutil k chybě Jelínka na spojce, ale při trháku pálil do břevna!
27'
Sudí měli ruku nahoře. Nicméně Jelínek pod tlakem ze středu přes bránícího Šimůnka zřejmě za devítkou narval míč do pravého horního rohu branky.
27'
Brankář Dukly vychytal tvrdou střelu Klimta a poté mu pomohli blokem spoluhráči znovu proti výskoku Klimta na pravé spojce.
27'
Klimt, Jelínek a Bouček na spojce. V obraně Šůstek, Jeníček, Mubenzem.
26'
Patzel zakončil ze sedmičky pravačkou do levé poloviny branky.
26'
Mubenzem vybojoval dorážkou vlastní střely z levé spojky sedmičku pro Patzela.
26'
Dle všeho Bouček neuspěl z pravé spojky do levé poloviny branky.
25'
Dukle nevyšla nahazovačka a Lovosice útočí na spojce s Klimtem, Jelínkem a Boučkem. Bičiště hraje pivota.
25'
Sviták šel na levé spojce jeden na jednoho se Semerádem a poté Landa fauloval Patzela.
24'
Klimt snadno dohrál z levé spojky do levého křídla a Sýkora dostává Lovosice opět do vedení.
24'
Bouček sehrál akci na levou spojku Jelínka, který získal devítku.
24'
Nejprve vykopl brankář Dukly střelu spojky nohou, ale poté byl jeho spoluhráč na pravé straně s míčem v brankovišti.
23'
Semerád na pivotu, Jelínek na spojce, Mubenzem v obraně, stejně tak Sviták či Šimůnek.
23'
Posléze je tady dukelská branka z levé spojky z šesti metrů na delší tyč.
22'
Klimt krásně z levé spojky dostal dost prostoru a bez problémů uspěl.
22'
Patzel zakončil z těžké pozice z levé spojky přes dva soupeře na přední tyč.
21'
Dlouhý míč dopravil hráč Lovosic z trháku do sítě.
21'
Následuje branka Lovosic z pravé spojky z šesti metrů zřejmě do levého horního rohu branky.
20'
Bičiště udělal na pravé spojce kroky, ale Šůstek i přes velkou rychlost nezakončil ideálně z kontru. Načež si brankář Dukly pokryl zakončení Sýkory z trháku zleva na přední tyč.
20'
Sviták nahrál na pravou spojku Mubenzema, ale ten pokazil dohrávku do pravého křídla.
19'
Brankář Dukly vychytal střelu Bičištěho z pravé spojky k bližší tyči z pohledu střelce po nahrávce Klimta.
19'
Mubenzem, Sviták a Šůstek připravili pozici pro Blechu na levém křídle, ale ten nezakončil přesně z výskoku.
18'
Reichl tak metr za brankovištěm přidává branku Dukly.
18'
Klimt uspěl pravačkou k levé tyči.
17'
Po faulu Svitáka na Landu na levé spojce je tady sedmička!
17'
Sýkora se důrazem přes Šimůnka na brankovišti dostal ke snížení.
16'
Blecha z trháku trefil nohu brankáře po nahrávce Mubenzema, následně zakončil hostující celek do pravé tyče z levé spojky.
16'
Patzel po souboji jeden na jednoho zakončil z pravé spojky na přední tyč.
15'
Tvrdá střela hostů z pravé spojky na zadní tyč, kdy brankář ani nereagoval.
15'
Po nahrávce Mubenzema se povolenou pravačkou tak z devíti metrů prosazuje Patzel do dolních pater branky.
14'
Sýkora zakončuje z levého křídla na delší tyč.
14'
Sviták si zase sbíhal při práci Mubenzema na šest metrů až Patzelův gól z levé spojky na delší tyč nemohl být uznaný pro prorážení Patzela.
16'
Sníženo Sýkorou z levého křídla.
13'
Po nahrávce ze středu byl na levé spojce držený Klimt.
13'
Mubenzem se Svitákem si nerozuměli při rychlém kontru až přišla technická chyba.
12'
Reichl důrazný na šesti metrech proti Landovi, který se zlobí, co to jde, ale pivot Dukly zakončil do pravé poloviny branky.
12'
Mubenzem byl sice vvřazen z obrany, ale Sýkora na levé spojce prorážel.
11'
Jeníček na pravém křídle využil dohrávky Patzela z pravé spojky.
10'
Bouček výborný na levé spojce a zakončením z šesti metrů pravačkou snižuje.
10'
Malý byl na pravé spojce faulovaný jeden na jednoho proti Šůstkovi, devítka.
10'
Klasická obrana Dukly 1:5 na hrotu s Blechou. Hosté na spojce s Jelínkem, Boučkem a Bičištěm.
10'
Mubenzem se z pravé spojky neprosadil a následně bude na balon hostující celek Sýkorou.
9'
Bičiště aktivní na spojce, až tvrdou levačkou donutil z výskoku brankáře k zákroku.
9'
Patzel dostal míč ze středu na pivota Reichla, jenž poslal balon v pádu z šesti metrů k pravé tyči.
8'
Sýkora vyskočil na levém křídle a zamířil do pravého horního rohu branky.
8'
Branka Blechy z trháku po nahrávce Svitáka ze středu na levou stranu.
7'
Sviták si seběhl na šest metrů, následně z levé spojky dohrával Mubenzem do pivota Jeníčka, jenž trefil pravý horní roh branky.
7'
Klimt se na devítce dostal přes dva bránící hráče k zakončení z výskoku z pravé spojky na zadní tyč.
5'
Šimůnek vyfasoval dvojku s velkou pravděpodobností za faul na Motla!
5'
Rychlý kontr Dukly končí tvrdou střelou z levé spojky k delší tyči z druhé vlny!
5'
Landa se po nahrávce ze středu procpal silou vůle k zakončení z pravé spojky o zem do levé poloviny branky.
5'
Blecha hraje osobní obranu na Motla a Lovosice si tak musí poradit bez něj.
5'
Adamík kryje zakončení Jeníčka z výskoku na pravém křídle!
5'
Mubenzem agilní na pravé spojce až Bouček dostane dvojku za faul na zmiňovaného hráče Dukly.
4'
Brankář Dukly vychytal dohrávku z levé spojky do levého křídla a Dukla kontrovala aktivním Šimůnkem na šesti metrech.
4'
Landa vyhodil z devíti metrů balon z pivota a následně hraje na spojce Jelínek.
3'
Jeníček reaguje z trháku výskokem na středu na šesti metrech a technicky k pravé tyči.
3'
Trápení Lovosic v útoku ukončila střela levá spojky do zadní tyče.
3'
Krásně zrychlil Jelínek hru z levé spojky na druhou stranu. Lovosice poté vybojovaly devítku.
2'
Patzel posílá míč pravačkou ze sedmičky do levé poloviny branky o zem.
2'
Dukla hrála s dvěma pivoty až přišla nahrávka na Reichla, který získal sedmičku pro Patzela!
2'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Lukáš Malý).
2'
Jelínek z levé spojky dohrál situaci do levého křídla na Sýkoru.
1'
Bouček a Jelínek na spojce, Blecha v obraně na hrotu obrany 1:5.
1'
Po nahrávce Svitáka zakončil z levé spojky z šesti metrů Patzel, ale brankář si pokryl přední tyč rukama.
1'
Dukla jde do útoku s Mubenzemem, Jeníčkem, Blechou či Svitákem. Lovosice v obraně s Boučkem či Sýkorou.
1'
HK FCC Město Lovosice
Hosté naposledy deklasovali nováčka ze Strakonic o patnáct branek a z jihu Čech si odvezli dva body, ačkoliv třeba soupeř sebral Dukle letos bod v domácím prostředí.

Lovosice vede kouč Berka. Jedná se o chlapíka, který nekouká doleva a doprava a řekne věci opravdu tak, jak cítí. Jeho interview nejsou vůbec založená na otřelých frází či klišé a někdy to je skutečně zábava poslouchat. Dokáže své svěřence pořádat pokárat. Po dvou prohrách v řadě, kdy Lovci neuspěli například v Novém Veselí, se i divákům omlouval za výkony svého mužstva.

To musí mít ty nejvyšší cíle. K dispozici je Jiří Motl. To je hráč (možná) s nejlepším pohybem v celé lize a rozhodně adept na nominaci na EURO 2018. Bylo by chybou, kdybychom opomenuli jméno Jan Landa. To je srdcař jaksepatří. Na jaře byl rozhodnutý, i přes postup reprezentace na ME, že ukončí kariéru. Zvláště, když si uvědomil, že nemá čas na rodinu vinou házené a děti mu kvůli tomu brečí.

Manželka jej ovšem přemluvila. Tak či onak – pivot Lovosic jasně prohlašuje, že tohle je opravdu poslední sezona a má jasno. Nechce dát své děti na házenou a vidět, jak mají v osmnácti letech problémy s vazy.
HC Dukla Praha
Pražané se začínají zvedat. V Plzni uhráli po velmi dobrém výkonu remízu 31:31, kterou trefil mladík Patzel. Právě osmnáctiletý český juniorský reprezentant se prezentuje velice dobrým herním projevem na spojce v posledních duelech.

Dukla dokázala v domácím prostředí porazit také Karvinou po přestřelce 39:32 a právě tým okolo brankáře Marjanoviče či spojky Brůny je černým koněm celé ligy. Domácím k tomu pomohl i fakt, že mají vyrovnanou brankářskou dvojici Rangl – Petržala, kdy v posledních zápasech dostává přednost Rangl, což neplatilo v jarním finále s Plzní.

Z té přišlo po sezoně levé křídlo Blecha. Ten v Plzni se stal nezbytnou součástí základní sestavy pod bývalým trenérem Šetlíkem. K tomu připočtěme dukelskou sílu na spojce v podobě levačky Dida Mubenzema. Borec s potenciálem sahajícím k EURO 2018 v Chorvatsku má parádní výskok a dynamiku.
Vzájemné zápasy
LOV - DUK 29:26
LOV – DUK 33:30
DUK – LOV 25:28
DUK – LOV 30:14
LOV - DUK 30:26
Hezký podvečer všem házenkářským fanouškům. Mužská extraliga jede dál, ta nedbá na to, že se v Německu hraje světový šampionát žen a dnes si to rozdají velcí rivalové - Dukla Praha a Lovosice. Začínáme v 16:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.