Házená - Extraliga muži - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Dukla - 17. března 2018   17:00

Nové Veselí
Nové Veselí
2' Živojinović  • 9' Sekulić  • 10' Melichar  • 11' Živojinović  • 16' Melichar  • 17' Bartůněk  • 22' Ptáčník  • 23' Sekulić  • 29' Sekulić  • 31' Bartůněk  • 41' Sekulić  • 43' Skalický  • 51' Skalický  • 58' Valoušek  • 60' Nedvěd
18:27
(12:14)
Dukla
Dukla
3' Reichl   • 5' Reichl   • 6' Jeníček   • 7' Patzel   • 10' Jeníček   • 12' Jeníček   • 15' Blecha   • 17' Patzel   • 17' Šimůnek   • 19' Reichl   • 22' Patzel   • 25' Jeníček   • 27' Křístek   • 30' Patzel   • 33' Reichl   • 34' Reichl   • 36' Reichl   • 40' Reichl   • 41' Šimůnek   • 44' Kastner   • 45' Šůstek   • 48' Patzel   • 56' Patzel   • 57' Medenčević   • 58' Cingel   • 60' Patzel
Nové Veselí
trenér: Pavel Hladík
Bubeníček, Petruška
ZDT Aréna, Nové Veselí
Dukla
trenér: Jan Josef

TJ Sokol Nové Veselí – HC Dukla Praha 18:27 (12:14)
Nejvíce branek: Sekulić 4, Chosik 3/3, Skalický 2 – Patzel 7, Reichl 7, Jeníček 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/0. Vyloučení: 4:4.
Dámy a pánové, za námi je utkání dvacátého kola Strabag Rail Extraligy. Výsledek druhého poločasu je 6:13 a to mluví absolutně za vše. Veselí vyhořelo na produktivitě a úspěšnosti střelby, pravda je ta, že toto trápí domácí již delší dobu. Dukla naopak nepolevila, držela si tempo po celých šedesát minut a dnes naprosto zaslouženě vítězí 27:18. Bere si tak dva body do tabulky a průběžně je na druhém místě. Z mé strany je to dnes vše, příjemný zbytek celého víkendu vám z Nového Veselí přeje Tomáš Kalas.
60'
Nedvěd se z pivota prosazuje poprvé a zároveň uzavírá dnešní zápas.
60'
A je to o potupných deset. Rychlou souhru zakončuje ranou do vinglu Patzel.
59'
Nedvěd dostal míč na šest metrů, z pivota ale trefuje pouze Petržalu!
59'
Nic domácím nejde. Je vidět ohromné zklamání, odráží se to jednak na herním projevu a také na podpoře fanoušků.
58'
Zvláště, když na druhé straně odpovídá obr Cingel.
58'
Valoušek dostal v posledních minutách hodně prostoru, z devíti metrů trefuje pravý vingl. O vítězi není ale pochyb.
57'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Erol Medenčević).
56'
Šůstek v souboji nechal Štěrbovi koleno a je vyloučen. Cestou na střídačku si vyslechnul několik vět o tom, ať se již do Veselí nevrací.
56'
Absolutní zmar na domácí straně. Střelu Melichara zblokoval Šimůnek a do brejku běžel Patzel, přidává tak 24. gól hostí.
55'
Pravdou je, že oba týmy tahají hodně do pasivity své útoky poslední dobou. Hosté však útok nedali.
54'
Sokol hraje v útoku velice dlouho, už je to pasivní hra. Ale Živojinovič vyrobil průraz na Šůstka a v hale nastalo tajemné ticho.
53'
Ptáčník však z 12 metrů trefuje patu levé tyče a na hostující střídačce jsou již vidět patrné známky dobré nálady.
52'
Domácí snad nakopne vychytaný brejk Šimůnka, který to ze šesti metrů napálil Schamsovi přímo do nohy!
52'
Během pasivní hry si naběhl do volného prostoru mezi dva Šůstek a překonává poměrně bezmocného Schamse.
51'
Trenér Josef cítí, že si time vzal pozdě, přímo uprostřed akce.
51'
Sokol následný útok ubránil a teprve čtvrtý gól za 20 minut vstřelil Skalický z levého křídla.
50'
Štohanzl přeběhl celé hřiště ve snaze střílet, ale v pádu o míč přišel.
50'
Patzel přesáhl limit tří kroků a domácí fanoušci opět popohání hráče do útoku. Nicméně to bude chvíli trvat, trenér Hladík si bere oddechový čas.
49'
Sekulič mohl vsítit další gól, jenže trefil pouze Petržalu! Následně se vracel do obrany a vyučoval srbsky několik sprostých slov.
48'
Domácí se prostě v postupném útoku trápí. Vyrobili další technickou chybu a Patzel byl tím, kdo ze střední spojky zakončil celý brejk.
47'
Dukla na hraně pasivity, Patzel vystřelil po odpískání a ještě si vyměnil pár hezkých slov se Štohanzlem.
46'
Pokus Chosika z levé spojky vyblokoval Mubenzem a Šůstek v souboji se Štohanzlem získal míč. Pokračuje tak suverénní hra Pražanů.
46'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jan Blecha).
45'
Šůstek domácí halu zná, vždyť zde s házenou začínal a vyrůstal tu. Teď to ale dal stranou, z pádu zamířil na Schamsovu ruku, od které se však míč odrazil do brány.
45'
Domácí zase ztrácí míč v útoku, za 15 minut dali pouze tři góly!
44'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Ondřej Skalický).
44'
Emoce poněkolikáté, Kastner rychle upaloval dopředu a z pravého křídla přidal dvacátý gól Dukly. Domácí chtěli ještě trest po gólu Skalického, ale vztekali se absolutně zbytečně, vyhověno jim prostě nebude.
43'
Skalický byl lehce postrčen Jeníčkem, přesto se ale prosazuje.
42'
Křístek nejprve podsekl Melichara, pak ale od něj dostal do obličeje. Vylučovat se nebude a u některých domácích fanoušků začínám mít podezření na slepotu.
42'
Opět máme pozastaveno, Patzel střílel z devíti metrů, byl zastaven Sekuličem, který jeho střelu tečoval. Hosté tak mají aut.
41'
Rychlá odpověď z hostující strany, obranou pronikl Šimůnek a dává Pražanům vedení o pět branek.
41'
Sekulič se na konci desáté minuty druhé půle prosazuje ze své pozice a Veselí dává gól po téměř deseti minutách.
40'
Pasivita byla sice signalizována, ale to vůbec nevadilo Reichlovi s Patzelem, první jmenovaný dostal míč do pivota a trefil se přesně. Veselí si bere očekávaný time-out.
40'
Křístek střílel přes Melichara, ten jeho střelu vyblokoval.
39'
Technická chyba Veselí v útoku, situace začíná být pro domácí špatná.
38'
Štěrba se snaží v posledních chvílích vše brát na sebe, ale moc se mu to nedaří. Nicméně jsou domácí přesto stále na míči.
38'
Patzel podklouzl a vzal s sebou Štěrbu na zem. Stejně jako chvíli předtím, opět si publikum přisadí svoje.
37'
Veselí se v útoku trápí, Štěrba odehrál míč na Melichara, ale balon zastavil Šimůnek a Dukla jde opět do útoku.
36'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Derviš Birdahić).
36'
Neskutečný nedůraz od Birdahiče, který sice Reichla potáhl, ale již nepřerušil. Takhle je to gól pro hosty s číslem 17.
36'
Hra je opět přerušena, dva souboje u hostující střídačky a Jeníček opouští plochu za asistence. Domácí fanoušci přidají pár urážek a jede se dále.
35'
Dukla dohrála přesilovkovou kombinaci do posledního hráče, ale Syřínek z levého křídla trefuje Schamse!
35'
Pražané aktivním pohybem nutí domácí v útoku k chybám a díky tomu obrací celou hru.
34'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
34'
Ohromná škoda pro Schamse, střelu Reichla z pivota měl, ale proklouzla mu mezi nohy. Dukla vede o tři.
33'
Živojinovič nahrál Štěrbovi do křídla velice špatně, Kastner míč vybojoval, odehrál a šel střídat.
33'
Celou motanici v útočné polovině Dukly zakončuje gólem pivot Reichl.
32'
Hosté v pasivitě, vše řešil slabou střelou Jeníček, nedůraz domácích v doskočení míče ale způsobil, že hosté na balonu zůstanou.
31'
První gól druhého poločasu z levého křídla obstaral domácí Bartůněk.
31'
Jeníček aktivně vystoupil proti Chosikovi a přerušuje kombinaci.
31'
Jdeme do druhé půlky, vyhazuje Veselí.
31'
První polovina za námi. Viděli jsme pohledné utkání s nějakými těmi emocemi, zkrátka to, co k zápasu patří. Domácí ztráceli již od začátku utkání a nakonec si odnáší do druhé půlky jednak přesilovku, ale také dvoubrankové manko 12:14. Druhá půlka začne za osm minut.
30'
30'
Chosik navázal na sebe dva obránce a sklepl Sekuličovi, domácí hráč ale trefuje pouze Petrželu v brance!
30'
Šimůnek zabral pod krkem Živojinovičovi a dostává dvě minuty osmnáct sekund před koncem poloviny.
30'
Patzel se natlačil až do Birdahiče a přes jeho rameno zavěsil pod víko.
29'
Bartůněk dostal v souboji od Syřínka do obličeje, nebylo to však nic nesportovního, přesto jde mladý levý křídelník Sokolů střídat.
29'
Obrana Dukly se rozestoupila okolo Sekuliče, domácí pivot byl volný, otočil se, skoro ustřelil Petrželovi hlavu a snižuje na rozdíl branky.
28'
Sekulič vystřelil velmi ledabyle, bez razance a Petržela si opět zakřičí. To samé na druhé straně Schams, Křístek z levé spojky měl taktéž nevýraznou střelu.
27'
Ne, naopak červenožlutí dávají třináctý gól. Trochu laciné pro Schamse, který neodhadl stranu a Křístek měl poměrně jednoduchou pozici na gól.
26'
Dukla opět ztrácí míč v útoku a domácí jsou na tahu, přidají dvanáctou trefu?
25'
Ztrátu balonu od Melichara využil Šimůnek a míč nahrál do běhu Mubenzemovi, Schams ho opět vychytal a z rychlých brejků se dnes góly moc nerodí.
25'
Dukla hraje bez gólmana, takže je fakticky ve výhodě jednoho hráče a využívá toho, akce byla dohrána až na Jeníčka, který se z pravého křídla trefuje.
24'
Oddechový čas pro hosty. Hraje se opravdu skvělá házená, sudí si drží relativně metr a přispívají k výbornému průběhu zápasu.
24'
Chosik si oddechl, když jeho klepák skončil o kousek pod břevnem.
24'
Sedmička pro Veselí! Syřínek natvrdo vzal Bartůňka v náskoku z křídla a dostává dvě minuty.
24'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Marko Živojinović).
23'
Emoce, část první. Poté, co Patzel střílel, zasáhl Živojinoviče do obličeje. Zatímco Patzel dostává žlutou kartu, tak Živojinovič dvě minuty a jen domácí střídačka explodovala vzteky.
23'
Desátý gól nenechal na sebe dlouho čekat, trefuje se Sekulič.
23'
Hosté ztratili míč v útoku a Veselí může přidat desátou trefu. Zatím krásná házená z obou stran.
22'
Za Veselí však rychle střelou z deseti metrů odpovídá Ptáčník.
22'
A tuto neproměněnou akci trestá na druhé straně nekompromisně Patzel.
21'
Krásná akce z obou stran! Jakýsi trojúhelník přihrávek zakončoval v brejku ze šesti metrů Štěrba, Rangl mu ve střele nechal ruku!
21'
Živojinovič cestou zpátky naložil Křístkovi lehce od cesty a hra je přerušena, pravda je, že srbský štírek hraje hodně ostře. Hosté si přejí trest, není vyhověno.
20'
Sekulič si nezpracoval přihrávku od Chosika do pivota a dopředu utíkal Mubenzem, Schams jeho střelu z devíti metrů vylapal!
19'
Jakousi poloosobní obranu volila hostující obrana a nese to ovoce, Veselí je v pasivitě.
19'
Rychlou kombinaci Dukly zakončil z pivota chrudimský rodák Reichl a přidává desátý gól Pražanů.
18'
Tref to, přál si jeden z domácích fanoušků a Chosik mu vyhověl, volil opačnou stranu, než při prvním hodu.
18'
Díky rychlému přechodu do útoku teď následovaly dva góly za sebou z obou stran.
17'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Ondřej Šimůnek).
17'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Luboš Bartůněk).
17'
Patzel pak z levé spojky přidal hostující gól číslo osm.
16'
Patzel shodil na zem Živojinoviče a domácí by chtěli průraz, sudí ale dává jasně najevo, že simulace tohoto Srba nebude brát vážně.
16'
Melichar to vzal trochu na hulváta, prostě se natlačil do obránců, vystřelil a teď se může radovat.
15'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Dieudonné Mubenzem).
15'
Kroky Bartůňka na levém křídle zapříčinily ztrátu míče Veselí, rychlou lajnu předvedla Dukla a Blecha z levého křídla nedal Schamsovi šanci.
14'
Nedá, ozvalo se z tribun. A Kastner skutečně nedal, Schams vytěsnil míč nohou!
13'
Patzel se dostal nadvakrát ke střele, poprvé trefil tyč, podruhé přesprintoval Štohanzla a z dorážky mířil nad, pískána je však sedmička pro hosty!
13'
Chosik volil podobnou střelu, jako Štěrba, akorát trefil lépe branku a gól číslo pět u domácích je na světě.
12'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Nikola Sekulić).
12'
Opět, nedůsledná obrana a gól přidává hostující pravý křídelník Jeníček.
11'
Velká šance domácích! Birdahič po zisku míče poslal do brejku Skalického, jenže Petržela vykopl míč nohou!
11'
To by jeden netušil, co udělá zákrok Schamse a gól Živojinoviče na druhé straně tolik radosti v hale. Je to pouze o gól.
10'
Melichar se zvedl na devíti metrech, napřáhl a skóroval.
10'
Pokud však budou domácí do obrany nedůslední, bude se jim to vymstívat. Rychlé dva kroky předvedl Jeníček a dává svůj druhý gól.
9'
Nakonec to vyřešil jednoduchou přihrávkou do pivota Melichar a Sekulič podruhé rozjásal ZDT Arenu.
9'
Je to stojaté, bez pohybu a Sokolové se v postupném útoku trápí.
8'
Oddechový čas pro domácí. Dukla chtěla odpískat hru nohou, ale nebylo vyhověno. Hosté vedou o tři branky a mají jasně lepší herní projev.
8'
Chosikova přihrávka na Sekuliče nebyla zrovna z těch nejlepších a Dukla může přidat pátou trefu.
8'
Štěrba se pokoušel dostat do volného prostoru, byl zastaven.
7'
Mubenzem v akci míč ztratil, ale hosté nadále pokračovali v útoku, míč dostal na střed Patzel, vypálil a trefil se.
7'
Štěrba z nařízené sedmičky trefuje levou tyčku! Zatím nepovedený vstup do utkání od domácích.
6'
Jeníček dostal šanci po nepřesné přihrávce podruhé, podruhé si již poradil a hosté vedou o dvě branky.
5'
Hosté se hodně zlobí, v brejku byl Jeníček, ale byl lehce postrčen. Pískán je však přešlap, emoce jsou však rychle uklidněny.
5'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
5'
Reichl podruhé, nyní ale dostal přihrávku od Křístka z levé spojky. Hostující pivot se trefuje přesně do spodní části branky.
4'
Živojinovič se dostal do krásného proskoku, ale zakončil ledabyle a míč poslal vedle!
4'
Chosik nahrál na Živojinoviče, domácí legionář vypálil, ale až po odpískání.
3'
Křístek nadvakrát protlačil míč do pivota, kde stál Reichl a i hosté mají první gól na kontě.
3'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Roman Chosik).
2'
Živojinovič otevírá přes tři hráče skóre dnešního utkání.
2'
Dukla míč ztratila a z levého křídla naskakoval Skalický, Rangl předvedl výborný zákrok! Domácí stále na míči.
1'
Hosté v útoku minutu, jednak pasivní hra a jednak nepřesnost Patzela. Byl tam ale faul, takže hosté zůstanou na míči.
1'
Hosté vstoupili do útoku pomalu, nespěchají. Ke střele se dostal z devíti metru Jeníček, byl faulován.
1'
Začínáme, na míči je Dukla!
1'
Opět oba týmy nastupují tradičně na plochu postupně z útrob, zde žádná inovace nebyla. Snad jen, že domácí nastupují v doprovodu minižáků z nedalekého Žďáru nad Sázavou.

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Šimovček, Studený – Skalický, Valoušek, Veselý, Živojinović, Birdahić, Bartůněk, Melichar, Sekulić, Štohanzl, Nedvěd, Štěrba, Chosik, Ptáčník.

HC Dukla Praha: Rangl, Petržala – Zelenka, Režnický, Šimůnek, Medenčević, Patzel, Reichl, Mubenzem, Křístek, Jeníček, Syřínek, Kastner, Šůstek, Blecha, Cingel.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
Utkání bude řídit čistě jihomoravská dvojice. Tomáš Bubeníček a Tomáš Petruška velice dobře veselské prostředí znají, vždyť zde pár let zpět pravidelně řídili nižší soutěže. Delegátem ze strany ČSH pak bude pan Daniel Douda, bývalý brněnský sudí řídil dříve několikrát utkání Nového Veselí v nižších, či mládežnických soutěžích, stejně jako dnes jeho podřízení.
HC Dukla Praha
3. místo, 25 bodů, skóre 550:495
Pražská Dukla platí již několik let za atraktivního soupeře a její venkovní utkání jsou vždy tahákem. Nedá se předpokládat jinak ani v sobotu, zvláště v Novém Veselí, neboť týmy spolu sehrály několik zápasů, ať už přípravných, nebo ostrých. Do Veselí přijede Dukla v pozici třetího týmu tabulky, navíc povzbuzena momentální formou. Z pěti utkání odcházel úřadující mistr jako vítěz čtyřikrát, prohrál pouze v Zubří o jediný gól. Nutno podotknout, že měli Pražané v losu týmy ze spodnějších pater tabulky, nicméně to jejich výhry neshazuje. V posledním utkání přivítali hráči z hlavního města Hranice, na půdě v Ruzyni si poradili s přehledem a Cement jel domů s porážkou 20:30. Situace okolo prvních pěti míst je neskutečně vyrovnaná, nepočítáme-li první Zubří s 29 body, mezi druhým a pátým místem leží tři body a každý bod tak bude v konečném účtování mrzet.
TJ Sokol Nové Veselí
11. místo, 11 bodů, skóre 466:493
Naposledy okusili veselští házenkáři výhru za dva body 26. listopadu doma proti Brnu (30:29). Na další výhru si museli počkat něco přes tři měsíce, když zajížděli na půdu Strakonic. Ač po prvním poločase Veselí „teklo“ o dvě branky, zlepšeným výkonem ve druhé půli utkání otočilo a před vyprodanou halou vyhrálo 30:24. Oba týmy se tak prostřídaly na tabulkových postech a lepší pozici má momentálně o něco Nové Veselí. V porovnání má i Sokol do závěrečných bojů papírově lepší los, zatímco Strakonice mají „derby“ s Plzní venku, Karvinou doma a základní část končí v Lovosicích, tak Veselí má pražskou Duklu, venku Brno, kde se dá čekat mohutná podpora fanoušků, celou část ukončí doma s Hranicemi. Nechme se tedy překvapit, jak vše celé dopadne.
Dobrý večer všem příznivcům mužské házené na té nejvyšší úrovni. Strabag Rail Extraliga jde do závěrečného finiše. Nové Veselí může ještě pomýšlet na play-off, ale je to velmi v rovině teorie. Frýdek by totiž musel všechna utkání prohrát, stejně jako Hranice a Brno, Sokolové naopak veškerá vyhrát. Pro ně tak půjde spíše o dobrou pozici před play-down. To Dukla Praha je v úplně jiné pozici. Úřadující mistr může skončit nejhůře pátý, ale také jako první. Jak se bude liga dále vyvíjet, nám napoví 20. kolo, ve veselské ZDT Aréně startujeme od 17:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.