Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Zubří : Lovosice - 12. května 2018   18:00

Zubří
Malina, Orság, Š. Krůpa – Dokoupil, Douda, Menšík, Přikryl, Holiš, Padalík, Šustáček, T. Říha, M. Hrstka, Janíček, Pich, Klíma, Polášek.
Bečička, Horák
ROBE aréna
Lovosice
J. Hrdlička, Adamík – Franc, Landa, J. Kalík, Sýkora, Stach, Bouček, Jelínek, Bičiště, Klimt, Konárik, Semerád, Karlovec, Malý.

Obrovské překvapení! Lovosice berou první bod této série o bronz, ačkoliv jim chyběl Jiří Motl. Ale za to srdce a bojovnost je to výhra zasloužená. Souboj o extraligovou medaili dostává celkem náboj, protože kdekdo si mohl myslet, že se bude jednat o jasnou záležitost v době, kdy Lovosice jsou bez Motla. Zubří tenhle zápas absolutně nezvládlo a stejně jako proti Plzní prohrává první utkání série.
60'
Klíma ještě snížil ze spojky o brankovou konstrukci tvrdou střelou!
60'
David Bičiště je hrdinou hostů po střele z pravé spojky a souboji jeden na jednoho z velkého úhlu.
60'
Klimt faulovaný na levé spojce po nahrávce Bičištěho.
60'
Domácí darovali míč hostům na pravé straně.
59'
Bouček s Bičištěm dostali míč na pravé křídlo, ale tomu nevyšel nához se spoluhráčem na levé straně. Ten zřejmě přešlápl.
59'
Nakonec dvojka pro France zřejmě a hosté to budou mít hodně těžké v posledních dvou minutách.
59'
Dokoupil faulovaný, devítka.
58'
Sýkora přinesl hostům vedení po zakončení z levého křídla a nahrávce z levé spojky.
58'
Postupný útok hostů, na hřišti Bičiště, Malý či Bouček.
57'
Douda šel k zemi na střední spojce, ale faulovaný podle rozhodčích nebyl, což pořádně rozzlobilo domácí lavičku. Douda si ještě cosi vyříkává s Francem.
57'
Hosté chybovali na levé straně a útok ihned končí.
57'
Douda vyrovnal a třeba se bude potřetí za sebou hrát v Zubří prodloužení.
56'
Špatná kombinace Bičištěho s Kalíkem na pravé straně, domácí brankář vůbec nezasahoval.
56'
Navíc domácí chybují a hosté mají další útok.
56'
Klimt dosáhl na nahrávku z pravé spojky a posílá hosty do vedení zakončením z pivota.
55'
Hosté se trápí v postupném útoku, Klimt je faulovaný na střední spojce.
54'
Nepovedená dohrávka Janíčka na šest metrů, kde sváděl souboj Dokoupil...
54'
Chyba hostů na levé spojce a rozehrávat bude Malina.
54'
Oddechový čas pro hosty.
54'
Bičiště zakončoval z pravé spojky přes Klímu, který tečoval míč vedle první tyče.
53'
Levá spojka hostů byla zastavena v rozporu s pravidly.
52'
Pich zkazil nahrávku na levou spojku Klímu a z trháku poté vyrovnal Bičiště z pravé strany do vzdálenějšího horního rohu branky.
52'
Chyba Klímy, ale z kontru vypálil jeden z hostů z levé spojky do druhé tyče.
51'
Kalík vše dirigoval z pravé spojky, ale hosté nakonec ani nevystřelili.
50'
Klíma zakončil souhru se Šustáčkem a ještě jedním hráčem ze střední spojky pod břevno.
50'
Pískaný útočný faul Kalíka na pravé spojce.
49'
Pich s Hrstkou dostali míč na levé křídlo, které neuspělo proti brankáři.
49'
Zakončení ze střední spojky dorazil Bičiště tvrdou střelou z pravého křídla.
49'
Říha byl na pivotu, ale Hrstka se neprosadil ze střední spojky.
48'
Bičiště vystřelil z pravé spojky levačkou doprostřed branky, kde Malina vyrazil balón.
48'
Sudí mají ruku na středu, domácí takticky faulovali Klimta na střední spojce na devítce.
47'
Další faul na levou spojku hostů, tou dobou hraje na pivotu Franc.
47'
Zubří vede po trefě Přikryla z pravého křídla.
46'
Faul na Klimta na levé spojce, devítka a poté zakončení právě Klimta vedle pravé tyče.
46'
Vyrovnáno po sedmičce Hrstky proti Hrdličkovi.
46'
Hrstka nahrával na pravou spojku Picha, která byla faulovaná Sýkorou a ten posílá hosty do čtyř.
45'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (David Bičiště).
45'
Nepřesná souhra Hrstky s pivotem, načež Sýkora udeřil z trháku ze středu k levé tyči do protipohybu brankáře.
45'
Klimt srovnal pravačkou do pravého dolního rohu branky ze sedmičky.
45'
Klimt zakončil do nohy Maliny, ale stejně je nařízena sedmička za faul na zmiňovaného hostujícího hráče.
44'
Franc vyhodil míč z poloviny hřiště a hosté postupují na Malinu.
44'
Klíma vyhrál souboj jeden na jednoho na levé spojce a trefou k zadní tyči donutil hosty k timeoutu.
44'
Bičiště střílel z levé spojky výrazně nad horní tyč.
43'
Pich odpověděl levačkou z pravé strany.
43'
Tvrdá střela Klimta z výskoku na levé spojce zapadla k druhé tyči.
43'
Hosté mají při postupném útoku na hřišti France či Bičištěho.
42'
Šustáček zpracoval nához od spoluhráče a zleva vyrovnal.
42'
Bičiště přichystal míč pro pravou spojku, ale Malina zasáhl na přední tyči rukou.
41'
Klíma vystřelil z levé spojky z výskoku vedle přední tyče, Zubří je bezzubé ve druhém poločase v útočné fázi.
41'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Michael Konárik).
41'
Oddechový čas pro domácí.
41'
V signalizované pasivitě procpal Bouček míč z levé spojky k přední tyči do dolního rohu branky.
40'
Bouček byl na levé spojce zastaven faulem.
40'
Jan Hrdlička vůbec nezasahoval a Lovosice můžou jít dokonce do vedení.
40'
Kalík vyrovnává levačkou z pravé spojky k druhé tyči po nahrávce pod sebe.
39'
Klíma trefil z výskoku na střední spojce levou ruku brankáře.
38'
Dlouhá kombinace hostů až zakončil Bouček z pravé spojky do bližšího horního rohu branky.
38'
Jan Hrdlička si poradil s podstřelem ze střední spojky a útočit tak budou hosté.
37'
Bičiště narval míč ze středu z devítky levačkou vedle pravé tyče.
37'
Dokoupil byl na konci rychlého kontru po pravé straně o zem dostal míč za záda brankáře.
37'
Levá spojka hostů minula branku v době, kdy Lovosice měly dva hráče na šestce.
36'
Po přihrávce Šustáčka z pravé spojky pomohla hostům proti zakončení z pravého křídla dlouhá tyč.
36'
Rychlý brejk a Bičištěho levačka nasměrovala míč z pravé spojky k zadní tyči.
35'
Bouček dohrával z pravé spojky do pravého křídla, kde už Malý tentokráte snížil.
34'
Po přihrávce Bičištěho z pravé spojky se nenechal Malina přelobovat z pravého křídla Malý a natáhl svojí ruku.
34'
Klíma a Šustáček chtěli dohrávat akci do pivota Dokoupila, což se jim nepovedlo.
33'
Klimt pravačkou ze sedmičky poslal míč za Malinu.
33'
Douda je vyloučen po faulu na Landu, navíc sedmička.
33'
Domácí při svém postupném útoku ani nevystřelil, navíc jim byla odpískaná technická chyba.
32'
Po nahrávce Boučka zakončoval Klimt z pravé spojky na druhou tyč, kde našel pouze Malinu.
32'
Faul na Klimta na levé spojce při výskoku a dvě minuty dostane Padalík.
32'
Malý po souhře s Bičištěm byl faulován na pravé spojce.
31'
Rychlá dohrávka do pravého křídla a Přikryl umístil míč o zem k přední tyči.
31'
Robe začalo druhý poločas s Klímou a Poláškem v útoku.
31'
30'
30'
V signalizované pasivitě pokazil Bouček nahrávku na pravou stranu. Domácí minuli prázdnou branku.
30'
Odpískaný faul na Boučka na levé spojce.
30'
Hrstka proměnil sedmičku pravačkou do levé části branky.
30'
Po faulu na levou spojku se bude házet sedmička proti hostům. Navíc Konárik dostane dvojku.
29'
Klimt reaguje z pravé spojky schovanou střelou, brankář neviděl absolutně nic.
28'
Hrstka začal na spojce dohrávku do pivota, odkud dostal Dokoupil míč do sítě z šestky.
28'
Jelínek se neprosadil ze sedmičky pravačkou k pravé tyči.
27'
Bouček si na šesti metrech došel pro sedmičku po nahrávce spoluhráče zleva.
27'
Klíma byl faulovaný na pravé spojce, devítka.
26'
Na levé spojce vyskočil Kalík a byl přesný k první tyči do protipohybu Maliny.
26'
Dokoupil se na šesti metrech odpoutal od protihráče a zapsal trefu z pivota.
25'
Z pravé spojky k přední tyči skóruje Klimt.
25'
Hrstka zakončoval z pravé spojky k zadní tyči, kde zasáhl Jan Hrdlička.
24'
Douda střílel nepřesně podstřelem z levé spojky k přední tyči.
20'
Zubří je stále ve vedení o čtyři trefy – tentokráte 11:7.
15'
Zubří vede o čtyři branky – 9:5.
1'
Z technických důvodů není možné dodávat informace o průběhu zápasu. Na odstranění problémů se pracuje.
Po roce zažije česká házenkářská extraliga opět souboj Zubří versus Lovosice o bronzovou medaili. Před rokem se radovalo Robe, když začínalo doma a zvítězilo 3:1 na utkání.
Zubří vyhrálo základní část a toužilo zlatu. Jenže Plzeň vyřadila Zubřany v semifinále poměrem 3:1 na zápasy. Série byla hodně vyhrocená po druhém duelu. Milan Ivančev vstřelil dle Západočechů regulérní gól v čase 59:59 za nerozhodného stavu.

Avšak sudí branku neuznali v domnění, že trefa byla zaznamenaná až po čase. Talent nejprve uspěl se svojí stížností a druhé utkání se mělo opakovat. Avšak svaz rozhodl, že se série přestěhuje do Plzně za stavu 1:0 pro západočeský tým a de facto k opakovanému duelu nemusí ani dojít.

Na to nechtěli v Zubří vůbec slyšet. Odvolání Robe bylo uznáno. Zubří vyhrožovalo, že nenastoupí k zápasům v Plzni, protože podle pravidel soutěže by měl lépe postavený tým po základní části odehrát v domácím prostředí úvodní dvě utkání série.

Co se týče souboje o bronz s Lovosicemi je otázkou, zda do něj zasáhne Adam Řeček na spojce a Štěpán Zeman. Reček nebyl přítomný v celém semifinále, Zeman v obou duelech na západě Čech. Série s Lovci poté bude rozlučkou se Zubří pro Matěje Klímu, jenž se již upsal Dukle Praha.
Lovosice jsou jasným outsiderem této série. V semifinále s Karvinou (0:3) totiž přišly do konce sezony o Jiřího Motla, nejlepšího extraligového střelce. Pro tým Milana Berky je to obrovská ztráta. Před rokem jej potkala podobná situace, když v souboji o finále s Plzní skončila sezona pro střední spojku Jiřího Boučka.

Lovci mají ve svém kádru srdcaře Jana Landu, který hraje s velkou pravděpodobností své poslední play-off v kariéře. Chtěl končit již před rokem, ale tehdy jej přemluvila manželka, načež Landa toužil po účasti na ME v Chorvatsku. Tam se také dostal a s českým týmem dosáhl na skvělé šesté místo. Češi porazili Maďary, Dány či Makedonce. Následně prohráli v zápase o pátou příčku s domácí reprezentací.

S Landou opustí Lovosice také levoruká spojka David Bičiště, který bude vyměněn do Plzně za Josefa Jonáše. Dle dostupných informací by měl v mužstvu zůstat již zmiňovaný Jiří Bouček.