Házená - Extraliga muži - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Zubří - 20. září 2020   10:30

Karviná
Karviná
3' Solák  • 4' Nedoma  • 7' Jan Užek  • 8' Jan Užek  • 9' Skalický  • 9' Skalický  • 10' V. Patzel  • 18' Solák  • 19' Jan Užek  • 20' Franc  • 21' Nedoma  • 22' V. Patzel  • 23' V. Patzel  • 29' Jan Užek  • 32' Solák  • 33' V. Patzel  • 35' Solák  • 36' Skalický  • 40' Nedoma  • 42' V. Patzel  • 45' V. Patzel  • 46' Gromyko  • 47' V. Patzel  • 49' Gromyko  • 50' Urbański  • 52' V. Patzel  • 53' Gromyko  • 54' Urbański  • 56' Solák  • 59' Solák  • 60' Gromyko
33:22
(16:11)
Zubří
Zubří
2' Mičkal   • 6' D. Mazurek   • 6' Mičkal   • 11' Hlinka   • 14' Hlinka   • 15' Dokoupil   • 16' Jurka   • 21' B. Mizera   • 21' Jurka   • 23' B. Mizera   • 29' Válek   • 33' Hlinka   • 40' Jurka   • 43' D. Mazurek   • 44' Jurka   • 45' Jurka   • 46' B. Mizera   • 48' Palát   • 49' Mičkal   • 51' Palát   • 52' Hybner   • 60' Válek
Karviná
Přemysl Fukala, Radek Mohyla
Hala STaRS Karviná
Zubří

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek víkendu. Na viděnou.
V příštím kole se Karviná představí na palubovce Kopřivnice. Zubří bude o první letošní body bojovat doma proti pražské Dukle.
HCB Karviná – HC ROBE Zubří 33:22 (16:11)
Nejvíce branek: Solák 8/2, Patzel 8, Gromyko 4 – Jurka 5, Mičkal 3, Mizera 3. Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/0. Vyloučení: 6:4.
Házenkáři Karviné zůstávají v letošním ročníku STRABAG RAIL Extraligy nadále stoprocentní. Tentokrát porazili Slezané v domácím prostředí s přehledem 33:22 rivala ze Zubří. Nejlepšími střelci utkání se stali dva osmigóloví domácí kanonýři – Vojtěch Patzel a Dominik Solák.
60'
Nakonec ne! Krátce před sirénou ještě diváky naposledy rozjásal Jurij Gromyko. Ten stihl ve druhém poločase zaznamenat čtyři branky.
60'
Radomír Válek kosmeticky upravuje skóre. Uvidíme, zda to bude poslední branka utkání.
60'
Teď to domácí překombinovali. Místo střely zvolili ještě zbytečnou přihrávku na pravé křídlo. Za tohoto stavu si to ale mohou dovolit.
59'
Artur Jan Urbański nahrával pod sebe na rozběhnutého Dominika Soláka, jehož pumelice z levého křídla končí v síti.
58'
Na druhé straně přestřelil pravou šibenici Radomír Válek.
58'
Ondřej Skalický zkoušel odvážnou střelu z větší distance, mířil ale skoro metr nad břevno.
57'
Dušan Palát se ke střele nedostal, bylo pískáno. Zubří se tak opět musí bránit.
56'
Zubří, které prohrává už o deset branek, si vyžádalo oddechový čas.
56'
Je rozhodnuto. Do samostatného úniku se dostal Dominik Solák. Ten se mohl brankáře zeptat, kam to chce, a pak zakončil do levého horního růžku.
55'
Radomír Válek mohl snížit ze značky sedmimetrového hodu, skvělým zákrokem nohou se však blýskl Petr Mokroš.
54'
Na konci útoku byl přesně střílející Artur Jan Urbański, který zaznamenal jubilejní třicátou karvinskou branku.
54'
Útok Zubří skončil střelou vedle levé tyče. Karviná zakládá postupnou akci a nikam už se nežene.
53'
Jurij Gromyko převzal na středu palubovky přihrávku a byl znovu neomylný.
52'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Matěj Nantl).
52'
Svou první branku v utkání zaznamenává Lukáš Hybner, který se trefil hezky z pádu.
52'
Vojtěch Patzel je k nezastavení. Nyní si troufl na dělovku ze druhé vlny a balon opět zastavila až síť.
51'
Pomalejší střela Dušana Paláta se stočila do pravého spodního růžku domácí klece.
50'
Artur Jan Urbański zacílil do prostoru mezi rukama brankáře. Tenhle duel už Karviné neuteče.
49'
Povedenou souhru Karvinských zakončil trefou z bezprostřední blízkosti branky Jurij Gromyko.
49'
Po minutě početní výhody snižuje na rozdíl šesti branek Tomáš Mičkal.
48'
Oba celky si vyslechly taktické pokyny svých trenérů. Nyní už hra pokračuje, a sice přesilovkou Zubří.
48'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).
48'
Podstřelem mezi gólmanovy nohy se prosadil Dušan Palát.
47'
Dobrou střeleckou fazónu potvrdil i Vojtěch Patzel. Ten dnes zaznamenává už svou sedmou trefu a je v tomto směru nejlepším hráčem utkání.
46'
Na pravé straně se rozběhl s balonem Bohdan Mizera a přidal sedmnáctou branku Zubří. Útoky nyní převyšují obrany.
46'
Jurij Gromyko byl po zisku míče úplně sám před brankářem. Toho využil ve svůj první dnešní gól.
45'
Na druhé straně přispěchal s okamžitou odpovědí opět aktivní Miroslav Jurka.
45'
Vojtěch Patzel se vyšponoval do vzduchu a z nějakých osmi metrů pálil přesně pod břevno.
44'
A je z toho další branka. Z úhlu se prosadil Miroslav Jurka.
44'
Jan Plaček už napřahoval ke střele, bylo ale pískáno. Útočit může Zubří.
43'
Marek Hlinka našel na pravé straně rozběhnutého Davida Mazurka a ten pálil o zem mezi Mokrošovy nohy.
43'
42'
Milan Malina si na dělovku Vojtěcha Patzela sáhl, pouze ji však reflexivně přizvedl do levého horního růžku.
41'
Po oddechovém čase Zubří zápas pokračuje.
40'
Miroslav Nedoma si seběhl z pravého křídla před branku a mířil nad nohu hostujícího gólmana.
40'
S koncem početní výhody se přeci jen prosadil Miroslav Jurka. Z pravé strany střílel ve výskoku na zadní tyč.
39'
Tentokrát se úspěšným zákrokem blýskl Petr Mokroš, který uhájil prostor u pravé tyče. Trápení Zubří pokračuje i v přesilové hře.
38'
Ke střele ze středu palubovky se uvolnil Matěj Havran, jeho pokus byl ale zablokován.
38'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Slavomír Mlotek).
37'
Zubří v zakončení opět neuspělo, ihned ale dostává šanci na reparát.
36'
Ondřej Skalický si počínal při střele z levé strany nekompromisně. Karvinské akce jsou rychlé, domácí se s ničím nepárají. To Zubří se vepředu trápí a jen těžce hledá skulinky.
35'
Sedmičku bezpečně proměnil Dominik Solák.
35'
Marek Hlinka utnul domácí akci faulem. Následuje vyloučení a sedmimetrový hod.
33'
Na protějším konci palubovky ihned reagoval bombou pod břevno Vojtěch Patzel.
33'
Marek Hlinka ošálil protihráče a vypálil přesně k levé tyči.
32'
Na druhé straně zakončil postupnou akci trefou "do černého" Dominik Solák.
32'
Hostující brejk zlikvidoval parádním zákrokem Petr Mokroš!
31'
Zubří se nepřesnou přihrávkou samo připravilo o balon. Ten ale v obraně následně znovu vybojovalo.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:25.
Karviná zatím v duelu rivalů potvrzuje roli papírového favorita a vede po prvním poločase nad Zubří o pět branek 16:11. Domácí se dostali do čtyřbrankového vedení 7:3, které dokázali hosté smazat a vyrovnat na 7:7. Poté ale Baník znovu ihned odskočil a svůj náskok postupně navyšoval až na současnou podobu. Slezané, které ženou tradičně hlasití fanoušci, jsou na nejlepší cestě za třetím letošním vítězstvím.
30'
30'
To Dominik Solák na druhé straně při stejné herní situaci nezaváhal. Jeho rána mířila přesně do pravého horního růžku.
30'
Tomáš Mičkal neproměnil sedmimetrový hod! Jeho slabý pokus skončil na brankové konstrukci.
29'
Jan Užek převzal na středu palubovky přihrávku, obtočil se kolem bránícího protihráče a zavěsil krásně do pravé horní šibenice.
29'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Matěj Havran).
29'
Na druhé straně se mění skóre. První branku zaznamenal v tomto atraktivním duelu Radomír Válek.
29'
Milan Malina zpacifikoval překvapivou ránu mířící pod břevno. Domácí ji vyslali z větší vzdálenosti.
28'
A Dominik Solák možností nepohrdl. Favorité opět vedou o čtyři přesné zásahy.
27'
Domácí se radovali z branky, ta ale nebyla uznána. Přijde však dobrá možnost náskok navýšit ze sedmimetrového hodu.
26'
Táhlou akci Zubří zakončoval střelou o zem Štěpán Souček, také tentokrát ale výborně zasáhl brankář, pro změnu ten karvinský.
25'
Patzelovu střelu k zemi reflexivně vyrazil uprostřed branky brankář Milan Malina.
24'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Marek Hlinka).
24'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Dominik Solák).
24'
Bohdan Mizera se snažil prodrat mezi dva protihráče, balon ale ztratil.
23'
V krátkém sledu se opět prosazuje Vojtěch Patzel. Opět tak učinil ze střední části palubovky.
23'
Teď vidíme na obou stranách ofenzivní představení. Neomylně si při své střele k pravé tyčce počínal také hostující Bohdan Mizera.
22'
Vojtěch Patzel se tísněn protihráči vyšponoval do vzduchu a zacílil přesně k levé tyči.
21'
Miroslav Jurka vyběhl z pravého křídla a v pádu střílel z bezprostřední blízkosti o zem do brány.
21'
Baník se prosazuje v oslabení. Svou druhou branku v utkání zaznamenal Miroslav Nedoma.
21'
Bohdan Mizera si naběhl až před brankáře a z výskoku naprosto nekompromisně nabombil míč pod břevno. To byla rána jako z děla.
20'
Stejný hráč, tedy Václav Franc, je následně na dvě minuty vyloučen. Zubří tak mají možnost opět snížit.
20'
Sotva se Zubří dotáhli, už Karviná znovu odskakuje. Na konci rychlého úniku byl Václav Franc.
19'
Svou třetí trefou v utkání se blýskl Jan Užek. Po přihrávce spoluhráče mířil z pravé strany o zem až do sítě.
18'
Dominik Solák vrací k radosti slušně zaplněné haly hubené vedení Baníku. Duel se hraje v bouřlivé atmosféře.
17'
Dva neúspěšné útoky. Karvinští mířili do brankáře, Mizera pálil z clony vedle pravé tyče.
16'
Domácí lavička reaguje oddechovým časem. Teď se karty obrátily.
16'
Čtyřbrankové vedení favorita je minulostí. V přesilové hře se prosazuje Miroslav Jurka a srovnává na 7:7!
15'
Tentokrát si tedy vyzkouší přesilovku Zubří. Vyloučen byl Vojtěch Patzel.
15'
Přesné zakončení v pádu. Jiří Dokoupil si navíc vynutil faul.
14'
Překvapivá střela Marka Hlinka skončila v síti. Hostům se v početní nevýhodě podařilo snížit.
14'
Miroslav Jurka pálil z úhlu mimo, znovu ale bylo pískáno. Zubří zůstávají u balonu.
13'
Karviná se v těchto chvílích musí bránit. Hosté už docela dlouho kombinují na její půlce. Dvakrát již bylo pískáno.
12'
Baník si zahraje druhou přesilovku. Dvouminutový trest za faul zezadu vyfasoval Lukáš Hybner.
12'
Karvinští v útoku neuspěli, pak ale zachytili dlouhou přihrávku skrze celou délku palubovky, čímž zastavili hostující pokus o brejk.
11'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Slavomír Mlotek).
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Marek Hlinka).
11'
Bohdan Mizera byl nejprve znovu ubráněn, Zubří ale zůstalo u míče. Nakonec se střelou z levé strany prosadil Marek Hlinka.
10'
Hostující kouč Michal Tonar reaguje na situaci oddechovým časem. Teď bude mít svým svěřencům určitě co říci.
10'
Zatímco Zubří se v kombinaci trápí a dostává se do zakončení jen velmi těžce, domácí si vedou podstatně lépe. Vojtěch Patzel teď prošel přes hostující obranu jako nůž máslem a přidává už sedmou trefu domácího celku.
9'
Vzápětí se dostal do samostatného úniku Ondřej Skalický a nedal brankáři nejmenší šanci.
9'
Skrze hradbu těl zkoušel procpat míč David Mazurek, ale neuspěl.
9'
Vojtěch Patzel našel na levém křídle Ondřeje Skalického a ten z výskoku zamířil přesně. Karviná mírně odskakuje.
8'
A Baník jde na konci rychlé akce do vedení. Druhou trefou v řadě se prezentoval Jan Užek.
7'
David Mazurek pokazil přihrávkou na pravý růžek palubovky, a tak se jeho spoluhráč do zakončení nedostal. Útočit může Karviná.
7'
Netrvalo to ale dlouho a je opět srovnáno. Do střeleckých statistik se zapsal Jan Užek.
7'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Lukáš Hybner).
6'
A další rychlý brejk Zubří. Prudkou ranou z levé strany jej zakončoval Tomáš Mičkal. Rázem vedou hosté.
6'
Z následné protiakce se hosté radují ze srovnání stavu. Prosadil se David Mazurek.
5'
Vojtěch Patzel zahrával první sedmimetrový hod, gólman Zubří ale míč zpomalil a uhájil před brankovou čárou.
5'
Zubří má zatím velký problém s postupnými útoky. Karviná si v obraně počíná hodně organizovaně.
4'
Karviná otáčí stav. Miroslav Nedoma mířil z pravé strany střelou o zem mezi brankářovy nohy.
3'
Dominik Solák se krásně uvolnil do zakončení a napřáhl neomylně k levé tyči.
2'
Teď už se skóre mění. Tomáš Mičkal střílel z levé strany o zem přesně na zadní tyč.
1'
Domácí neproměnili střelu z pravého křídla a Zubří chtěli vyrazit do rychlého protiútoku. Dlouhou přihrávku ale zachytila na poslední chvíli karvinská obrana.
1'
Hráči obou celků jsou již na hrací ploše. Karviná bude hrát v černých dresech, hosté ve žlutých.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – Franc, Urbański, Skalický, Široký, V. Patzel, S. Mlotek, Gromyko, Růža, Jan Užek, Solák, Plaček, Nantl, Nedoma, J. Flajsar.

HC ROBE Zubří: Š. Mizera, Malina – Dokoupil, Havran, Mičkal, I. Jirák, Souček, Dobeš, Hybner, D. Mazurek, B. Mizera, Přikryl, Jurka, Válek, Hlinka, Palát.

Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla.
Oba soupeři se naposledy utkali v prosinci, kdy se na domácí palubovce radovala z vítězství 27:20 Karviná. Bude slavit i tentokrát?
Zubří po dvou odehraných kolech na první letošní triumf stále čeká. Do sezóny vstoupilo porážkou 21:24 na palubovce Brna, následně podlehlo doma 26:32 favorizované Plzni. Nyní bude válčit o body proti soupeři, který se dá označit za velkého rivala.
Karviná zatím odehrála dva zápasy a oba zvládla vyhrát. Nejprve porazili Slezané na domácí palubovce nejtěsnějším možným rozdílem 27:26 Jičín, následně pak zvítězili 28:25 v Hranicích. Velkým favoritem bude Baník, který má letos ambice skončit na medailových pozicích, také v neděli.
Příjemné nedělní dopoledne u sledování házenkářské STRABAG RAIL Extraligy mužů. Ta má dnes vinou pandemie koronaviru na programu jen dva zápasy 3. kola. My se v tomto textovém přenosu zaměříme na souboj mezi týmy HCB Karviná a HC ROBE Zubří.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.