ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Slovinsko - 21. ledna 2020   16:00

Portugalsko
Portugalsko
3' Silva  • 4' A. Gomes  • 6' Frade  • 9' Portela  • 10' Moreira  • 11' Frade  • 13' Portela  • 14' Moreira  • 15' A. Gomes  • 18' A. Gomes  • 24' Salina  • 28' Areia  • 30' Salina  • 33' Portela  • 35' A. Gomes  • 37' Frade  • 38' Frade  • 44' Branquinho  • 49' A. Gomes  • 53' Martins
24:29
(15:14)
Slovinsko
Slovinsko
1' Janc   • 4' Bombac   • 5' Cingesar   • 7' Mačkovšek   • 9' Mačkovšek   • 12' Blagotinšek   • 13' Blagotinšek   • 14' Janc   • 19' Janc   • 22' Janc   • 22' Janc   • 23' Zarabec   • 27' Bombac   • 31' Janc   • 35' Dolenec   • 38' Blagotinšek   • 38' Mačkovšek   • 43' Dolenec   • 45' Mačkovšek   • 46' Henigman   • 48' Mačkovšek   • 49' Dolenec   • 50' Dolenec   • 52' Dolenec   • 54' Marguc   • 59' Janc
Portugalsko
Slovinsko

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Portugalsko – Slovinsko 24:29 (15:14)
Nejvíce branek: Gomes 5, Portela 4/1, Frade 4 – Janc 7, Mačkovšek 5, Dolenec 5. Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/3. Vyloučení: 1:1.
Je konec! Slovinsko zvládlo dnešní těžký dzel s Portugalskem a vítězí 29:24. V prvním poločase sice bylo Portugalsko svému soupeři vyrovnaným týmem a o poločase vedlo o jednu branku. Ve druhé půli ale začal řádit Janc, který dirigoval obrat. Slovinci navíc zlepšili efektivitu a nakonec vyhráli o pět branek.
60'
Janc mohl přidat třicátou branku Slovinska, ale jeho dělovka skončila na tyči!
59'
Slovinsko se přibližuje k třicítce! Krásnou dělovkou levačkou se trefil Janc.
58'
André Gomes se dral do střelecké pozice, ale jeden z obránců jeho průnik zastavil drobným faulem.
57'
Portugalci si v soubojích pomáhají fauly. Na hráčích v červeném jsou patrné známky frustrace.
55'
Slovinci se usadili před brankovištěm soupeře a vyměňují si přihrávky.
54'
Marguc byl trestuhodně nehlídaný a vymetl horní roh branky.
53'
Martins se znovu zjevil ve střelecké pozici a opět mířil přesně.
52'
Martins nenapodobil Areiu a sedmimetrový hod proměnil.
52'
Dolenec si počkal na zpětnou přihrávku a tvrdou střelou poslal míč k tyči.
51'
Areia zahrával sedmimetrový hod, ale pouze orazítkoval horní tyčku.
50'
Dolenec se trefil dalším rychlým švihem zápěstím. Slovinsko zcela dominuje.
49'
Dolenec střílel z levého křídla a také se nemýlil. Slovinsko teď hraje ve velké pohodě.
49'
André Gomes využil clony svého spoluhráče, naskočil si a snížil.
48'
Na opačné straně se navíc otočil Mačkovšek a střelou do dolního rohu navýšil vedení Slovinska na tři branky.
47'
Portugalsko se zuby nehty snaží rychle snížit na rozdíl jediné branky. Slovinci ale nyní brání hodně pevně.
46'
Slovinsko odskakuje na rozdíl dvou branek! Příliš mnoho prostoru na levém křídle dostal Henigman, který se nemýlil.
45'
Mačkovšek ustál souboj na hranici brankovišti a skákavou střelou vrátil Slovinsku vedení.
44'
Je znovu vyrovnáno! Parádní střelou z levého křídla se prosadil Branquinho.
43'
Slovinci teď měli i kus štěstí. Dolenec vypálil a jeho pokus se do sítě odrazil od obránce.
43'
Na opačné straně ze sedmičky vyrovnal Areia.
42'
Slovinsko se dostává do vedení! Sedmimetrový hod proměnil Bombac.
41'
Neskutečný Quintana! Janc se hnal sám na brankáře Portugalska, ale ten jeho ránu vykopl špičkou boty!
40'
Portugalský brankář vytáhl neskutečný zákrok nohou a drží stav vyrovnaný!
38'
Na opačné straně dostal přihrávku do výskoku Mačkovšek a doslova zasmečoval.
38'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Luís Frade).
38'
Blagotinšek si počkal na odražený míč a skákavou střelou dokázal vyrovnat.
37'
Frade si na hranici brankoviště zpracoval skákavý míč a pohotově jej poslal do sítě.
36'
Na obou stranách nyní vytáhli brankáři opravdu efektní zásahy.
35'
Dolenec musel pálit v pádu, ale se štěstím procedil míč za záda brankáře.
35'
André Gomes se krásně prosmýkl kolem obránce a tvrdou dělovkou do dolního rohu nedal gólmanovi šanci.
34'
Zarabec pohotově srovnal proměněnou sedmičkou.
33'
Portela se také dostal do úniku a vrátil Portugalsku vedení.
32'
Slovinský brankář navíc zlikvidoval dělovku z pravého křídla.
31'
Janc v úvodu druhého poločasu vystihl rozehrávku soupeře a došel si pro vyrovnání.
31'
První poločas končí! Po první půli může být spokojenější Portugalsko. Slovinci sice vstoupili do zápasu velmi dobře, ale nedokázali si vypracovat nějaké větší vedení. Portugalsko se v závěru dokázalo dotáhnout a v poslední minutě první půle poslal celek z jihu Evropy do vedení Salina.
30'
30'
Salina dostal přihrávku na brankoviště a střelou z otočky zařídil Portugalsku vedení.
29'
Je znovu vyrovnáno! Sedmimetrový hod proměnil Areia.
28'
Areia dostal přihrávku na křídlo a uklidil míč ke vzdálenější tyči.
27'
Slovinci sice hrají v oslabení, ale Bombac si udělal prostor a navýšil vedení své země na dvě branky.
26'
Janc si půjde odpykat dvě minutky.
26'
Slovinský brankář vytáhl parádní zákrok proti dělovce z levého křídla a vykopl míč špičkou levé nohy.
25'
Portugalci sice kombinovali v blízkosti branky Slovinska, ale nikdo v červeném teď nezakončil.
24'
Zarabec proměnil další sedmimetrový hod.
24'
Salina se na brankovišti otočil kolem obránce a střelou mezi nohy gólmana vyrovnal.
23'
Zarabec si brankáře doslova vychutnal fantastickým obloučkem.
23'
Branquinho fauloval soupeře při zakončení a rozhodčí nařídil sedmimetrový hod pro Slovinsko.
22'
Janc svůj kousek ještě jednou zopakoval a je znovu vyrovnáno! Tohle Portugalci vůbec nezvládli.
22'
Janc vystihl rozehrávku soupeře a doběhl s míčem až do branky.
21'
Portugalský brankář vytáhl další perfektní zákrok! Slovinsko se zatím v koncovce trápí.
20'
Portela se postavil k sedmičce a vymetl horní roh branky.
19'
Až nyní se Slovinsko po delší době dočkalo branky. Z pravé strany se prosadil Janc.
18'
André Gomes dostal krásnou přihrávku do úniku a bez problémů poslal míč do sítě.
17'
Borges je za svůj nedovolený zákrok vyloučen.
17'
Portugalsko už se musí znovu bránit. Hráči v červeném si pomáhají menšími fauly.
16'
Zadáci Portugalska ubránili akci soupeře a celek z jižní Evropy opět může zaútočit.
15'
André Gomes si počkal na krátkou přihrávku a vrací Portugalsku vedení.
15'
Obrana Slovinska si proti dalšímu útoku soupeře pomohla faulem. Portugalci mohou nadále kombinovat.
14'
Úplně osamocený zůstal na křídle Janc, který udělal dva rychlé kroky a prosadil se.
14'
Moreira střelou z výskoku vrací Portugalsku vedení.
13'
Blagotinšek dostal dlouhou přihrávku do brejku a krásnou střelou opět vyrovnal.
13'
Portela se uvolnil na křídle a střelou na přední tyč překonal brankáře.
12'
Slovinsko bleskově vyrovnává! Blagotinšek se otočil kolem obránce a vymetl horní roh.
11'
Portugalsko se poprvé v utkání dostává do vedení. Po rychlé kličce se prosadil Frade.
11'
Dolenec zahrával sedmimetrový hod, ale vůbec netrefil branku soupeře.
10'
Moreira si naběhl na pobídku na střed a ránou do dolního rohu znovu vyrovnal.
9'
Mačkovšek střílel z velké dálky a prudkou dělovkou umístil míč přesně pod břevno.
9'
Portela se dostal do úniku, naznačil střelu a následně překonal gólmana skákavým pokusem.
8'
Portugalci chtěli překvapit slovinskou obranu rychlou rozehrávkou, ale dlouhá pobídka opustila hrací plochu.
7'
Slovinsko si opět bere zpět ztracené vedení. Střelou z otočky se trefil Mačkovšek.
6'
Frade ustál souboj na hranici brankoviště a prudkou střelou uklidil míč k zadní tyči.
5'
Slovinci také ukázali, že po křídlech hrát umějí. Cingesar parádním obloučkem překvapil brankáře.
4'
Na druhé straně se krásnou akcí po levém křídle prosadil Gomes.
4'
Bombac se dostal k odraženému míči od břevna a z dorážky vymetl horní roh.
3'
Rui Silva vlétl mezi obránce v dresu Slovinska a dělovkou k tyči nedal gólmanovi šanci.
2'
Portugalci kombinují kolem branky svého soupeře, ale zatím se nemohou dostat do zakončení.
1'
Krásnou přihrávku na střed dostal a zahrál portugalskému gólmanovi na housle.
1'
Slovinsko se hned v úvodu vydalo dopředu s prvním pokusem o útok.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Slovinsko bude hrát v bílém, zatímco Portugalci obléknou červené dresy.

Portugalsko: Quintana, H. Gomes – Portela, Ferraz, Martins, Moreira, Salina, Silva, Rocha, H. Borges, Branquinho, Cavalcanti, Areia, A. Gomes, Antunes, Frade, Magalhaes.

Slovinsko: Kastelic, Ferlin – Mačkovšek, Bombac, Żabič, Ovniček, Horžen, Sostarić, Zarabec, Kodrin, Cehte, Cingesar, Dolenec, Janc, Kavtičnik, Marguc, Henigman, Blagotinšek..
Portugalsko

Portugalsko je na tom mnohem hůře. Celek z jižní Evropy má po třech zápasech jen dva body a patří mu pátá pozice skupiny 2. Ve skupině dokázalo Portugalsko zvítězit jen proti Švédsku. V posledním střetnutí navíc padlo v duelu s Islandem hned o tři branky.
Slovinsko

Slovinsko zatím stále živí šanci na postup do další fáze turnaje. Po třech odehraných duelech ve skupině má na svém kontě čtyři body a drží třetí pozici. Navíc má stejný počet bodů jako druhé Maďarsko. V posledním duelu ale o gól prohrálo právě s Maďarskem a trošičku si zkomplikovalo situaci.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání evropského šampionátu v házené mezi Portugalskem a Slovinskem. Duel začíná v 16 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.