Švédsko - Slovinsko | ONLINE | 12.1.2020 18:15 | ME v házené mužů 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Slovinsko - 12. ledna 2020   18:15

Švédsko
Švédsko
1' Gottfridsson  • 3' Ekhdal du Rietz  • 8' A. Nilsson  • 9' A. Nilsson  • 12' Arnesson  • 17' Gottfridsson  • 25' Gottfridsson  • 27' Gottfridsson  • 29' Pettersson  • 34' Gottfridsson  • 37' Ekhdal du Rietz  • 39' L. Nilsson  • 41' Pettersson  • 44' Darj  • 45' Tollbring  • 46' L. Nilsson  • 50' Arnesson  • 55' Ekhdal du Rietz
19:21
(9:10)
Slovinsko
Slovinsko
4' Dolenec   • 5' Dolenec   • 5' Dolenec   • 8' Mačkovšek   • 12' Dolenec   • 16' Janc   • 18' Blagotinšek   • 21' Ferlin   • 27' Bombac   • 31' Blagotinšek   • 38' Bombac   • 41' Henigman   • 41' Henigman   • 44' Bombac   • 45' Dolenec   • 48' Dolenec   • 49' Mačkovšek   • 51' Bombac   • 53' Mačkovšek
Švédsko
Appelgren, Palicka – L. Nilsson, Chrintz, Ekhdal du Rietz, Nielsen, A. Nilsson, Arnesson, Lagergren, Gottfridsson, Pellas, Jeppsson, Pettersson, Tollbring, Darj, Henningsson.
Schulze, Tönnies (oba GER)
Scandinavium Arena, Göteborg (SWE)
Slovinsko
Ferlin, Kastelic – Blagotinšek, Henigman, Šoštarič, Mačkovšek, Bombac, Ovniček, Žabič, Horžen, Zarabec, Kodrin, Cehte, Cingesar, Dolenec, Janc, Marguc.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme vám za pozornost, na viděnou.
Švédsko – Slovinsko 19:21 (9:10)
Nejvíce branek: Gottfridsson 5, Ekhdal du Rietz 3, Nilsson 2 – Dolenec 7/1, Bombac 5/1, Mačkovšek 3. Rozhodčí: Schulze, Tönnies (oba GER). Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 4:2.
Házenkáři Slovinska poráží domácí Švédsko 21:19 a vyhrávají na evropském šampionátu i svůj druhý zápas ve skupině. S plným bodovým ziskem tak mají nakročeno do další fáze turnaje, ještě je však čeká úterní duel se Švýcarskem. Švédsko, které je po dvou zápasech v tabulce skupiny F druhé, změří síly s Polskem.
60'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Slovinsko (Jure Dolenec).
Je rozhodnuto. Dolenec proměňuje střelou o zem sedmimetrový hod.
60'
Švédové budou navíc po nedovoleném zákroku Ekhdala du Rietze dohrávat v oslabení.
60'
Již běží poslední minuta druhé půle. Balon mají v držení Slovinci.
59'
Slovinsko už je v plném počtu. Aktuálně si vybírá oddechový čas.
59'
Na levém křídle se uvolnil ke střele Tollbring, Ferlin ale jeho dělovku vyrazil do bližší tyče!
58'
Teď navíc musel Appelgren bravurním zákrokem podržet švédské šance na bodový zisk.
58'
Více než polovina z přesilové hry Švédska je pryč a favorit se zatím nedostal k pořádnému ohrožení branky.
57'
Teď už to Blagotinšek s důrazem přehnal a vyfasoval dvouminutový trest. Velká možnost pro Švédsko.
56'
U míče Švédové. Hru nyní kouskují časté nedovolené zákroky Slovinska.
55'
Gól vstřelil tým Švédsko (Kim Ekhdal du Rietz).
Slovinci mířili do tyče, Ekhdal du Rietz byl z následného protiútoku se svou dělovkou přesnější.
54'
Arnesson zhatil švédskou akci špatnou přihrávkou. Slovinci budou útočit na tříbrankový rozdíl.
53'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Borut Mačkovšek).
Do samostatného úniku se dostal Mačkovšek, a ačkoliv se stačil Appelgren vrátit na poslední chvíli do branky, gólu nezabránil.
52'
Na úvod si vylámali zuby na skvělém Appelgrenovi. Ten po svém zákroku opouští palubovku.
52'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jesper Nielsen). Poslední přesilová hra Slovincům nevyšla, nedali v ní ani gól. Jak si povedou tentokrát?
51'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Švédsko (Jerry Tollbring).
Švédská branka nebyla uznána, Seveřané ale házeli sedmičku. Tu proměnil se štěstím Tollbring.
51'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Dean Bombac).
Nenápadná akce Slovinska končí brankou Bombace.
50'
Gól vstřelil tým Švédsko (Linus Arnesson).
Arnesson střelou o slovinského brankáře snižuje.
49'
Švédové ztratili vlastní chybou balon, což o chvíli později potrestal osmnáctou trefou Mačkovšek.
48'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Jure Dolenec).
Dolenec vymetl svou pohotovou dělovku levou šibenici Appelgrenovy klece.
47'
Slovinsko reaguje na obdržené góly oddechovým časem.
46'
Gól vstřelil tým Švédsko (Lukas Nilsson).
Lukas Nilsson obdržel pas přes celou délku hřiště a zakončil své sólo střelou doprostřed branky.
46'
Branková konstrukce následně zvoní i na druhé straně, oba soupeři si tedy nemohou nic vyčítat.
46'
Appelgrena teď zachránila levá tyčka!
45'
Gól vstřelil tým Švédsko (Jerry Tollbring).
Další blesková akce favorita, na jejímž konci se uvolnil ke střele přesně mířící Tollbring.
45'
Poprvé se po změně stran prosazuje Dolenec, který je aktuálně na pěti gólech.
44'
Gól vstřelil tým Švédsko (Max Darj).
Darj překonal Ferlina elegantním padáčkem.
44'
Po zásahu Bombace odskakuje Slovinsko na rozdíl dvou branek.
43'
V útoku Slovinci. Švédové hrají v této pasáži zápasu hodně tvrdě, soupeři padají na zem jako švestky.
41'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Nik Henigman).
Henigman dostal přihrávku za obranu a prosazuje se v krátkém sledu už podruhé, když Appelgrena pokořil střelou o zem.
41'
Gól vstřelil tým Švédsko (Daniel Pettersson).
Švédové k radosti zaplněné haly z rychlého protiútoku ihned srovnávají. Prosadil se Pettersson.
41'
To Henigman zamířil přesně pod horní tyč.
40'
Gottfridsson obdržel přihrávku na střed palubovky, branku ale přestřelil.
39'
Lukas Nilsson reaguje trefou k levé tyči.
38'
Bombac uplatil důraz v souboji s protihráči a přesnou trefou o palubovku vrací Slovincům těsný náskok.
37'
Po famózním zákroku Appelgrena mohli jít Švédové do rychlého protiútoku. Ten zakončil přesnou trefou do Ferlinova protipohybu Ekhdal du Rietz.
36'
Ferlin si připisuje osmý úspěšný zákrok, když famózně zlikvidoval dělovku Ekhdala du Rietze.
35'
Slovinci sehráli přesilovou hru mizerně. Trest Arnessona vypršel, z míče jsou navíc opět Švédové, kteří mohou útočit na vyrovnání.
34'
Gól vstřelil tým Švédsko (Jim Gottfridsson).
Gottfridsson se prodral obranou a prohodil Ferlina střelou zády k brance! To se nevidí často.
33'
Arnesson teď navíc vyfasoval dvouminutový trest, a tak bude hrát Slovinsko přesilovku.
32'
Po nedovoleném zákroku na Bombace zůstanou u míče Slovinci.
31'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Blaž Blagotinšek).
Blagotinšek se uvolnil na levém křídle a v pádu zamířil přesně.
31'
Zajímavý poločas přinesl řadu zvratů, po 30 minutách hry jsou blíže k úspěchu Slovinci, kteří o dva góly prohrávali, pak se dlouhou sérií dostali do tříbrankového vedení a až v závěru dovolili domácím snížit a dát kontaktní gól.
30'
29'
Bombacovu lacinou ztrátu trestá svým prvním gólem v utkání ze samostatného nájezdu.
27'
Z dálky o zem, ta sedla.
27'
Krásná střela do protějšího růžku.
25'
Domácí skórují po devíti minutách, z levé spojky zavěsil jejich nejlepší střelec.
24'
Další výborný zákrok brankáře Ferlina, na kterého už domácí házenkáři nenašli recept přes osm minut!
23'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Slovinsko (Dean Bombac).
22'
Gottfridsson marně ukazuje rozhodčím šrám na kolenu, ti trestat nebudou a pouze přisuzují domácím rozehrávku z devítimetrové čáry.
21'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Klemen Ferlin).
Přes celé hřiště se trefuje slovinský gólman do prázdné brány Švédů, kteří v oslabení a v držení míče odvolali svého brankáře!
20'
Oddechový čas pro domácí.
20'
Darj vystihl slovinskou rozehrávku a Blagotinšek se mu pak snažil vytrhnout míč z náruče, rozhodčí pískají proti Slovincům.
19'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jesper Nielsen).
18'
Obtočil se kolem protihráče na brankovišti a v pádu po zemi vrací Slovincům vedení.
17'
V přesilovce Skandinávci vyrovnájí.
16'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Borut Mačkovšek).
16'
Žlutá karta pro tým Slovinsko (Borut Mačkovšek).
16'
Gól vstřelil tým Slovinsko (Blaž Janc).
Po výborném zákroku brankáře zakončuje Janc z protiútoku samostatný nájezd.
12'
12'
9'
Gól vstřelil tým Švédsko (Andreas Nilsson).
8'
8'
7'
Žlutá karta pro tým Slovinsko (Blaž Blagotinšek).
5'
5'
4'
3'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Linus Arnesson).
3'
1'
1'
Slovinsko

Slovinci na poslední Mistrovství světa chyběli, na předchozím evropském šampionátu skončili už v základní skupině čtvrtí, když získali 4 body v pěti zápasech. V kvalifikaci na letošní šampionát Slovinsko jasně vyhrálo skupinu s 10 body za 6 zápasů. V prvním zápase Slovinci porazili Poláky 26:23. Nejvíc branek (5) dali Blagotinšek a Mackovšek.

Poslední tři zápasy

Slovinsko VS. Polsko 26:23
Slovinsko VS. Černá Hora 37:22
Slovinsko VS. Severní Makedonie 33:28
Švédsko

Švédové se coby domácí nemuseli účastnit kvalifikace na šampionát. Poslední velkou akcí tedy bylo Mistrovství Světa, kde Švédsko skončilo na 5. místě. V prvním zápase Mistrovství Evropy si Švédsko poradilo se Švýcarskem jasně 34:21. Nejvíc branek (6) dali Ekdahl du Rietz, Nilsson a Tollbring. Švédsko tedy vede skupinu F, po zápase se Slovinskem si domácí ještě zahrají s Polskem.

Švédsko VS. Švýcarsko 34:21
Švédsko VS. Egypt 27:24
Švédsko VS. Egypt 28:27
Zdravím všechny fanoušky házené. V rámci druhého zápasu skupiny F na Mistrovství Evropy se utkají týmy Švédska a Slovinska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.