ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Švédsko  - 26. ledna 2024   17:45

Francie
Francie
1' Remili  • 4' L. Karabatić  • 5' Descat  • 9' Remili  • 11' Mem  • 13' Descat  • 14' Mem  • 15' Remili  • 16' Descat  • 17' Y. Lenne  • 22' Mem  • 23' Prandi  • 26' Mem  • 34' Fabregas  • 40' Remili  • 41' Fabregas  • 43' Remili  • 47' Mem  • 53' Descat  • 55' Y. Lenne  • 59' Descat  • 60' Y. Lenne  • 60' Prandi  • 61' Nahi  • 64' Nahi  • 64' Nahi  • 67' Mem  • 68' Prandi  • 69' Fabregas  • 70' Y. Lenne
34:30
(17:11)
Švédsko
Švédsko
2' Carlsbogård   • 3' Wanne   • 3' Gottfridsson   • 6' Darj   • 14' Claar   • 16' Claar   • 18' Carlsbogård   • 19' Claar   • 21' Claar   • 24' Sandell   • 28' Wanne   • 31' Darj   • 33' Gottfridsson   • 34' Wanne   • 35' Darj   • 36' Claar   • 38' Lagergren   • 40' Carlsbogård   • 44' Claar   • 46' Sandell   • 47' Wanne   • 48' Claar   • 52' Claar   • 54' Johansson   • 55' Wanne   • 58' Darj   • 59' Gottfridsson   • 65' Gottfridsson   • 69' Claar   • 69' Darj
Francie
Nikolov, Načevski (MKD)
Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem
19 175 diváků
Švédsko

V Kolíně nad Rýnem se odehrálo strhující semifinále s bláznivými zvraty. Francouzští házenkáři stejně jako na loňském MS porážejí v semifinále obhájce titulu Švédy, přestože byli vteřinu od vyřazení.
Lépe do zápasu vstoupili Skandinávci, jenže pak přišla sedmigólová francouzská šňůra mezi 6. a 14. minutou a vysoké vedení si Les Bleus udržovali až do přestávky. Švédsko však podporováno zezadu skvělým brankářem Paličkou postupně ze sedmibrankového náskoku ukrajovalo, až ho dorovnalo na 20:20. Následovaly tři góly Francie v řadě, které ale znovu vyburcovaly Švédy v čele s neomylným Claarem, kteří dokonce pětigólovou šňůrou směřovali k vítězství.
V poslední minutě však selhali a přestože měli šest vteřin před koncem míč v držení, po zbytečném faulu inkasovali ze standardky v poslední vteřině základní hrací doby. Z šoku se už nevzpamatovali a prodloužení se už po hattricku Nahiho stalo jasnou záležitostí Francie.
Francie – Švédsko 34:30 (17:11)
Nejvíce branek: Descat 8/3, Mem 6, Remili 5 – Claar 9, Darj 5, Wanne 5. Rozhodčí: Nikolov, Načevski (MKD). Sedmimetrové hody: 7/4 – 0. Vyloučení: 4:1. Diváci: 19 175.
Ocenění pro nejlepší hráče zápasu dostávají Andreas Miroslav Palička (SWE) a Elohim Prandi (FRA).
70'
Zápas skončil.
70'
Yanis Lenne z křídla pojistil postup házenkářů Francie do finále!
70'
Jonathan Carlsbogård je prvním vyloučeným Švédem v celém zápase. Zbylých 50 vteřin dohrají Skandinávci v oslabení.
69'
Hned po rozehrávce skóruje Darj, zbývá minuta a 12 vteřin.
69'
Fabregas však vzápětí střílí uklidňující gól Francie.
69'
O osm vteřin později již Claar zavěsil bez pochybností.
69'
Claarova rána se od břevna odráží na brankovou čáru, rozhodčí prověřovali videozáznam, zda ji míč nepřešel celým objemem, ale to se neprokázalo.
68'
Carlsbogård sestřelil z metru míčem do obličeje právě Prandiho, kterého asi bude večer hodně brnět hlava. Rozhodčí přerušil hru, ale francouzský házenkář nakonec pokračuje ve hře.
68'
Hrdina poslední vteřiny řádné hraí doby Prandi zvyšuje na čtyřbrankový rozdíl bombou o břevno!
67'
Ještě hůře to se Skandinávci vypadá po střele Wanneho, kterou střídající brankář Desbonet vyráží na tyčku.
67'
Ze spojky rozvlnil síť Dika Mem, tohle už budou mít stále ještě mistři Evropy velice těžké!
66'
Začal druhý poločas prodloužení.
65'
První poločas prodloužení skončil.
65'
Tři vteřiny před sirénou Palička konečně vychytal Nahiho, jenže při dopadu si pošramotil kotník a zůstává ležet v brankovišti. To je velká nepříjemnost pro velkou oporu obhájců zlata.
65'
Až v poslední minutě poločasu skóruje bombou z uctivé vzdálenosti za Švédy Gottfridsson.
64'
Čistý hattrick završil ze samostatného nájezdu Nahi po předchozí Lagergrenově zblokované střele rukou jednoho z obránců.
64'
Opět se prosazuje Nahi, z levého křídla vymetl vzdálenější šibenici a je tu slibné vedení pro Les Bleus!
63'
Prodloužení je zatím nervózní se ztrátami na obě strany. Nepřesně střílel nejlepší švédský lovec Claar.
61'
Úplně volný Dylan Nahi, který v základní hrací době nedostával moc prostoru, otevírá prodloužení gólem z levé spojky po mohutném výskoku.
61'
Švédsko stáhlo sedmibrankový náskok, těsně před koncem o dva góly vedlo, jenže Francouzi se první porážce na turnaji v poslední vteřině vyhnuli a o prvním finalistovi rozhodne prodloužení na 2x5 minut!
60'
Druhý poločas skončil.
60'
Tenhle fantastický házenkářský souboj ještě nekončí! Současně se sirénou dostala Francie k dispozici trestný hod z devíti metrů a Elohim Prandi neuvěřitelně nachází podstřelem kolem špatně postavené zdi šibenici Paličkovy brány.
60'
Gottfridsson zazmatkoval a jeho kroky nabídly míč šest vteřin před koncem Francii.
60'
Oddechový čas pro Švédsko 15 vteřin před koncem základní hrací doby.
60'
Francie hraje v útoku bez brankáře a Yanis Lenne prostřelil Paličku mezi nohy z pravého křídla.
Francouzské naděje už visí na tenkém vlásku, ovšem na turnaji už byly vidět velké zvraty. Vzpomeňme třeba na zápasy Srbsko – Island nebo Norsko – Faerské ostrovy, kdy prvně jmenované celky ztratily třígólový náskok za poslední minutu a půl.
60'
Oddechový čas pro Francii v čase 59:07.
59'
72 vteřin před koncem však přibližuje finále Švédsku trefou z brankoviště Jim Gottfridsson.
59'
Galského kohouta drží ve hře o finále Descatova bomba z levé spojky.
58'
Díky teči zůstali Švédové u míče a Darj skóruje v pádu z pivota.
58'
Gólovou pojistku odmítl nepřesnou střelou o zem Gottfridsson.
57'
Andreas Miroslav Palička likviduje třetí sedmičku v řadě, zuby si vylámal opět Descat!
56'
Vylučovat se nebude, francouzský brankář si do tváře srazil míč při zákroku vlastní paží.
56'
Pettersson z křídla neprostřelil Bellahceneho, který se domáhá vyloučení za ránu míčem do obličeje. Makedonští rozhodčí se půjdou podívat na video.
55'
Mem na sebe natáhl dva hráče a zadovkou našel na křídle Lenneho, který snižuje.
55'
Na levou spojku si z protiútoku proskočil Wanne a zavěsil. Švédsko vede o dva góly!
55'
Skvělý zákrok Paličkových nohou proti ráně Diky Mema!
54'
Do oslabené obrany skóruje zpoza přerušované čáry Eric Johansson.
53'
4:0 na vyloučené, dvouminutový trest dostal Karl Konan (FRA).
53'
Sedmý gól nejlepšího francouzského střelce Huga Descata padl z levého křídla.
52'
Felix Claar posílá Švédsko poprvé od 6. minuty zápasu do vedení, to je velkolepý návrat.
52'
Oddechový čas pro Švédsko.
51'
Palička si vychutnal také Prandiho střelu po protiútoku Francie.
51'
Dnešní utkání sleduje 19 175 diváků.
50'
Francie házela už šest sedmiček, Švédové zatím žádnou. Ale po čtyřech proměněných zvlhl mušketýrům střelecký prach a i Mahé střílí jen do brankáře Paličky.
48'
Claar našel prudkou střelou přes beky skulinku mezi francouzským brankářem a konstrukcí jeho brány.
47'
Mem okamžitě za 11 vteřin po rozehrávce svou chybu napravuje gólovou ranou.
47'
Memovi se míč zamotal pod nohama a ze smrtícího brejku vyrovnává Wanne.
46'
Sandell na druhé straně zakončil postupný útok obhájců zlata přesně.
45'
Švédští příznivci mohutně pískají po dalším sporném faulu, Descat ale tentokrát sedmičku neproměňuje a Palička zneškodnil botou i jeho dorážku!
44'
Felix Claar přidává šestý zářez nechytatelnou ranou spodem přes obránce.
43'
Nedim Remili zakončil pěknou souhru Francouzů z pivota.
42'
Po vyrovnání se Švédům přestalo střelecky dařit, Jim Gottfridsson nastřelil tyčku.
41'
Z protiútoku opět odskakuje Francie do minitrháku, když z brankoviště prostřelil Paličku mezi ruce Fabregas.
41'
Bellahcene podpořil spoluhráče dobrým zákrokem proti Wannemu.
40'
Teprve druhý gól Francie po přestávce dává pod břevno Remili.
40'
Sedmigólový náskok Les Bleus je fuč, na konci „druhé třetiny“ se začíná po přesné trefě Carlsbogårda ze spojky od nuly!
38'
Oddechový čas pro Francii.
38'
Albin Lagergren skóroval z pravého křídla a Švédsko je už na dostřel!
38'
Prorážení je pískáno Sandellovi, na druhé straně zastavily kroky Lenneho proskok.
37'
Ze hřiště odkulhal v doprovodu lékaře a maséra Valentin Porte, kterému soupeř šlápl na kotník.
36'
Andreas Miroslav Palička zneškodnil střelu Nikoly Karabatiće a protiakci dovedl krásným průnikem až do sítě nejlepší švédský střelec Felix Claar.
35'
Zápas není rozhodnutý, přesně střílí Darj a rozdíl tří branek už vypadá pro Tre kronor lépe než nedávných sedm.
34'
Výtečný nástup Švédů utnul navrátilec z trestné lavice Fabregas gólem zblízka v pádu kolem brankáře.
34'
Hampus Wanne udeřil po Richardsonově sražené střele z rychlého brejku.
33'
Jim Gottfridsson stále ještě v přesilové hře snižuje na rozdíl čtyř branek.
32'
Palička vyráží Porteho střelu, rozehrávka pak byla hodně kostrbatá, ale nakonec švédský brankář zalehává míč a jeho zase klubový spoluhráč Nikola Karabatić.
31'
V přesilovce prostrčil Bergendahl míč na Darje, který se prosazuje z brankoviště.
31'
Ludovic Fabregas je třetím vyloučeným hráčem v mužstvu Francie.
31'
Obhájci titulu měli v prvních minutách mírně navrch, ale Francie zapsala mezi 6. a 14. minutou šňůru sedmi gólů a od té doby si udržuje celkem pohodlný náskok.
30'
30'
Claarovu ránu vyráží v pádu pět vteřin před sirénou Samir Bellahcene.
30'
Hugo Descat trestá ze sedmimetrového hodu přísně odpískaný Sandellův faul.
28'
Remiliho chybnou přihrávku trestá z rychlého brejku Hampus Wanne.
28'
Oddechový čas pro Francii. Trenér Gille si ho vzal asi půl vteřiny předtím, než francouzská střela skončila v síti, takže sebral svým svěřencům nevhodným načasováním regulérní gól.
26'
Z výskoku prostřelil obranu takovými ručními jesličkami Carlsbogårdovi francouzský kanonýr Mem a míč se třepe v síti.
25'
Palička po delší době zasáhl nohou proti Prandiho ráně z devítimetrové čáry.
24'
Sám na brankáře běžel Sandell po odpískaných krocích Remiliho a nekompromisně propálil Bellahcenea.
23'
Úřadujícím mistrům Evropy utíká míč do brankoviště a rychlý brejk zakončil křížně dělovkou do šibenice Elohim Prandi.
22'
Karabatić vypíchl švédskou přihrávku a vyslal do brejku Mema, který si poradil s nájezdem.
21'
Počtvrté se trefuje Claar, tentokrát prudce a z větší dálky přes obránce. Tak i Švédsko má třígólovou sérii.
19'
Po Memově nepřesné střele šli do útoku Švédové a hattrick dovršil průnikem osou hřiště Claar.
19'
Remiliho střela se odráží od spojnice břevna s tyčí a zachytává ji Luka Karabatić.
18'
Podruhé se dnes trefuje barcelonský Carlsbogård, který prokličkoval přes dva hráče až na brankoviště.
17'
Yanis Lenne obstřelil Paličku z pravého křídla.
16'
Felix Claar vzápětí po rozehrání přes obránce snižuje.
16'
Descat se trefuje pod břevno, to je neuvěřitelná destrukce obhájců titulu. Za posledních deset minut je skóre 9:1.
15'
Z úctyhodné dálky rozvlnil síť prudkou ranou Nedim Remili.
14'
Osm a půl minuty čekali Švédové na gól, po sedmi brankách v Paličkově síti se prosazuje po rychlé akci Cllar.
14'
Z rychlého brejku se po výměně míče nemýlil úplně volný Mem.
14'
13'
Samir Bellahcene se teď rozchytal a po jeho zákroku zavěsil z protiútoku počtvrté Hugo Descat.
13'
Další sedmičkou prodlužuje francouzskou gólovou šňůru na pět korálků Descat.
11'
Palička vyrazil kolenem Remiliho střelu, jenže na druhé straně ztlumil a zachytil ještě před brankovou čarou Lagergrenův pokus Bellahcene a vyslal do sóla Diku Mema. Nejlepší střelec Francie na turnaji zvyšuje na rozdíl tří gólů.
11'
Pettersson z křídla o zem neprostřelil Bellahcenea, který tak konečně zapisuje platný zákrok.
10'
V dvojnásobném oslabení nepůjčili Francouzi soupeři míč, Mem si vynutil faul a Kentin Mahé proměňuje sedmičku.
9'
Luka Karabatić (FRA) je vyloučen a posílá spoluhráče na rovnou minutu do čtyř.
9'
Remili zpoza devítimetrové čáry v oslabení posílá Francii poprvé do vedení.
8'
Hugo Descat (FRA) je vyloučen za faul na střílejícího Lagergrena.
6'
První sedmimetrový hod zápasu proměnil Hugo Descat.
6'
Skandinávci mají zatím stoprocentní střelbu, po pěkné kombinaci se prosazuje z brankoviště do šibenice Max Darj.
5'
Remiliho ránu Palička vyrazil, ale Francie vhazovala aut a Hugo Descat vyrovnává.
4'
Memovu střelu dorazil do sítě Luka Karabatić.
3'
A další úspěšný protiútok obhájců titulu, který dovezl do cíle Gottfridsson.
3'
Česko-švédský brankář vzápětí vykopl nad břevno tutovku Tournata.
3'
Remiliho střelu Palička vyráží a z protiútoku zavěsil osamocený Hampus Wanne.
2'
Také po úvodní akci Švédů končí míč v síti, pumelici z dálky vyslal Jonathan Carlsbogård.
1'
Z úvodního útoku Francie skóruje po proskoku na pravou spojku Nedim Remili.
1'
Francouzi hrají celí v modrých dresech, obhájci titulu ze Švédska mají žluté dresy a modré trenýrky.

Francie: Bellahcene, Desbonnet – Lenne, Remili, Prandi, Richardson, Mem, Tournat, N. Karabatić, Mahé, L. Karabatić, Fabregas, Descat, Porte, Nahi, Konan.
Trenér: Gille

Švédsko: Palicka, Thulin – Carlsbogård, Darj, Pettersson, Karlsson, Wanne, Claar, Pellas, Lagergren, Gottfridsson, Bergendahl, Sandell, Nilsson, Johansson, Wallinius.
Trenér: Solberg

Rozhodčí: Nikolov, Načevski (MKD).
Oba výběry se utkávají v klíčové fázi turnaje na čtvrtém šampionátu v řadě.
V semifinále MS 2021 zvítězilo Švédsko 32:26 a ve stejné fázi ME o rok později vykročilo za zlatem po obratu z tříbrankové ztráty výhrou 34:33. Naopak na loňském světovém šampionátu postoupili do finále po výhře 31:26 Francouzi.
Švédsko mělo postup do semifinále také zajištěn kolo před koncem nadstavbové skupiny, snad i kvůli tomu obhájci titulu překvapivě vysoko podlehli v derby o deset gólů Norsku. Z druhého místa ve skupině, v níž podlehli ještě o jedinou branku vítěznému Dánsku, postoupili díky lepšímu vzájemnému zápasu s třetím Slovinskem. V důsledku jim tak pomohla dramatická koncovka vůbec prvního duelu s Nizozemci, který vyhráli pouze o gól.
Francie ztratila v základní skupině nečekaně bod se Švýcarskem, ale od té doby francouzští házenkáři nezaváhali. Nadstavbovou skupinu ovládli suverénním způsobem s plným počtem bodů, i když žádného soupeře vyloženě nepřestříleli. První místo si Francouzi zajistili již kolo před koncem, ale neodchodili ani závěrečný nic neřešící duel s Maďarskem 35:32.
Nejlepším střelcem je Dika Mem se 41 góly.
Francouzi získali evropský titul naposledy roku 2014, z dalších čtyř turnajů přivezli pouze jeden bronz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.