ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Dánsko - 26. ledna 2024   20:30

Německo
Německo
2' Dahmke  • 3' Uscins  • 5' Knorr  • 7' Dahmke  • 8' Zerbe  • 12' Köster  • 12' Knorr  • 17' Uscins  • 21' Golla  • 22' Uscins  • 26' Steinert  • 27' Uscins  • 28' Knorr  • 29' Dahmke  • 38' Uscins  • 40' Knorr  • 44' Köster  • 48' Heymann  • 49' Golla  • 51' Heymann  • 54' Heymann  • 57' P. Weber  • 58' Golla  • 59' Kohlbacher
26:29
(14:12)
Dánsko
Dánsko
2' Gidsel   • 6' E. Jakobsen   • 7' E. Jakobsen   • 10' Pytlick   • 11' Lauge Schmidt   • 14' Gidsel   • 16' Pytlick   • 19' Gidsel   • 25' Pytlick   • 29' E. Jakobsen   • 30' E. Jakobsen   • 31' Pytlick   • 33' M. Landin   • 34' Hald Jensen   • 37' Hald Jensen   • 39' Hald Jensen   • 40' Hald Jensen   • 42' E. Jakobsen   • 49' Pytlick   • 50' M. Landin   • 53' Kirkelökke   • 54' E. Jakobsen   • 56' Kirkelökke   • 57' Kirkelökke   • 60' M. Hansen
Německo
B. Lah, D. Sok
Lanxess Arena (Kolín nad Rýnem)
20 000 diváků
Dánsko

Německo – Dánsko 26:29 (14:12)
Nejvíce branek: Uscins 5, Knorr 4, Dahmke 3 – E. Jakobsen 6, M. Hansen 5/4, Pytlick 5. Rozhodčí: B. Lah, D. Sok. Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 20 000.
Zápas končí a Dánsko postupuje do finále, ve kterém se utkají s Francií o titul Mistrů Evropy. Němci však hlavně v prvním poločase předvedli sympatickou hru, druhá půle však patřila Dánům a i když Němce držel skvělý brankář Wolff, tak nedokázali zvítězit. Němci se tak utkají o bronz se Švédy. Ode mě je to pro dnešek vše, házené zdar!
60'
Hansen z protiútoku dokázal vstřelit gól a Dánsko tak je blizoučko od finále.
59'
Další gól Němců. Prosadil se Kohlbacher a je sníženo na rozdíl dvou gólů.
59'
Signalizovaná pasivita a Wolff skvěle zakročil proti střele dánského hráče.
58'
Mezi nohama byl prostřelen Nielsen Steinertem a Němci ještě mají šanci.
58'
Uděleny jsou však pouze 2 minuty a sedmička pro Němce.
58'
Rozhodčí se ovšem jdou podívat na video a bude se řešit trest pro Kirkelökkeho.
58'
Kirkelökke je vyloučen na 2 minuty za škaredý faul.
58'
Golla krásně z otočky prostřelil Nielsena.
57'
Další gól z pravého křídla pro Dánsko. Prosadil se znovu Kirkelökke.
57'
Weber prošel obranou a prostřelil Nielsena.
56'
Kirkelökke navyšuje na 27:22.
55'
Nielsen skvěle rukou tečoval míč do tyče a sedmička tak není proměněna.
55'
Sedmička pro Němce po faulu jednoho z Dánů.
55'
Útok jim však nevyšel a dopředu se ženou Němci.
55'
U míče jsou opět Dáni a znovu útočí.
54'
Oddechový čas pro tým Dánsko.
54'
Heymann dává další gól a snižuje na 22:26.
54'
Brankář Nielsen dokázal nahrát Jakobsenovi dopředu a Dáni vedou již o 5 gólů.
53'
Kirkelökke z pravého křídla dokázal skvěle zakončit do šibenice.
52'
Ani výměna gólmana nepomohla Němcům proti Hansenově sedmičce.
51'
A je tu další sedmička pro Dány.
51'
Heymann z deseti metrů skvěle zakončil o zem a snižjuje.
50'
Gól Landina Jacobsena vací Dánům třígólový náskok.
49'
Golla dokázal z dorážky snížit a opět je rozdíl dvougólový.
Oddechový čas pro tým Německo.
49'
Krásný průstřel Pytlicka, který si připisuje pátý gól v zápase.
48'
Gól Heymanna snižuje na rozdíl dvou gólů.
48'
Dáni už jsou v plných a ještě budou hrát 30 sekund přesilovku.
47'
Hansen proměňuje i třetí sedmičku a náskok Dánska je již třígólový.
46'
Kohlbacher je také vyloučen na dvě minuty a hrát se bude 5 na 5.
46'
Dánsko ovšem i přes početní nevýhodu znovu útočí. Ve druhém poločase jsou rozhodně lepším týmem.
46'
2 minuty za faul loktem pro dánského hráče Kirkelökkeho.
45'
Hansen sedmičku proměňuje a vrací Dánům dvoubrankové vedení.
45'
Přešlap do brankoviště od Uscinse a je tu sedmička.
44'
Köster dokázal proměnit rychlou akci a snižuje na 18:19.
44'
Útočný faul Gidsela ovšem ukončuje jejich útok.
44'
Dáni opět hrají bez brankáře a nadále útočí v sedmi.
43'
Nielsen chytá opravdu skvěle a chytá další střelu Německa.
42'
Jakobsen dokázal proměnit tento brejk a Dáni vedou o 2 góly.
42'
Knorr vypálil z dálky, ale míč zalepil Nielsen a poslal Jakobsena do útoku.
41'
Pasivita, která ukončuje dánský útok.
41'
Kvůli prorážení není uznána branka Německa.
40'
Opět branka Halda po nahrávce Gidsela.
40'
Němci začali přesilovku úspěšně a hned díky gólu Knorra vyrovnali na 17:17.
39'
Landin byl vyloučen na dvě minuty po faulu do krku.
39'
Okamžitě však Dánové získávají vedení zpět po gólu Hald Jensena.
38'
Uscinsova rána z dálky, která končí v šibenici.
38'
Wolff dokázal zakročit proti střele z pravého křídla.
37'
Nielsen si připsal další zákrok po střele z křídla a Dánsko nadále útočí.
37'
Dánové jdou poprvé v utkání do vedení po nahrávce Hansena na pivota Halda, který dokázal dobře zakončit a posílá Dánsko poprvé v zápase do vedení.
36'
Dánsko stále útočí a to bez brankáře.
35'
Teď si připisuje zákrok i Nielsen a Dánsko opět útočí.
35'
Němci ztratili míč a Dánsko šlo do protiútoku, ovšem Wolff si připisuje další skvělý zákrok.
34'
Hald dokázal zakončit a Dánsko tak srovnává. Hansen mu skvěle nahrál.
33'
Ze sedmičky se prosadil Weber.
33'
Nicolas Landin nedosáhl na sedmičkový hod a Němci znovu vedou.
33'
Z křídla dokázal skórovat Landin.
32'
Dáni hrají bez brankáře a útočí.
31'
Dánsko začalo aktivně a hned vstřelilo gól, střelcem branky je Pytlick.
31'
Po třiceti minutách vedou domácí Němci 14:12. Zatím můžeme sledovat nádhernou házenou a uvidíme, co nabídne druhý poločas.
30'
30'
30'
Jakobsen se trefuje mezi nohy brankáře a snižuje na 14:12.
29'
Uscins nahrál Dahmkemu a ten uklidil míč do branky.
29'
Emil Jakobsen z křídla dostal míč do brány po krátké sérii rychlých přihrávek.
28'
Knorr navyšuje na rozdíl tří gólů.
27'
Uscinsova střela z dálky končí také v brance a Němci vedou o 2 góly.
26'
Gól Steinerta podstřelem, Němci zase vedou.
25'
Pytlick poslal schovanou ránu a je opět srovnáno.
25'
Brzy se však vrací dánští házenkáři dopředu a budou bojovat o srovnání.
24'
Střelu z dálky dokázal Wolff také chytit.
23'
Další zákrok Wolffa, který je v tomto zápase naprosto skvělý.
22'
Další gól Němců z ruky Uscinse. Stále si tak nějak udržují odstup od favoritů utkání.
22'
Brankář Wolff si sice škrtl, ale Hansenova střela končí v brance.
21'
Jensen se dostal k míči, byl faulován a Hansen se ujímá sedmičky.
21'
21'
Golla dokázal velice rychle zakončit a vrací Němcům vedení.
20'
Úžasný zákrok Wolffa!
20'
Brankář Landin vyzkoušel trefit prázdnou branku Německa, ale branku netrefil.
19'
Gidsel srovnává gólem do prázdné branky.
18'
Skvělý zákrok Wolffa po střele ze křídla.
18'
Heymann je podruhé v zápase vyloučen a je tu tak i hrozba červené karty.
18'
Skoro až judistický chvat na Pytlicka, po kterém následuje další dánská přesilovka.
17'
Velice rychle si však Němci berou vedení zpět zásluhou Uscinse.
16'
Po parádní střele Pytlicka je srovnáno.
16'
Kroky Německa a házenkáři ze severu jsou znovu u míče.
15'
Knorr trefil jen brankáře Landina, který skvěle zakročil proti střele Knorra.
15'
Sedmimetrový hod budou házet Němci po přešlapu jednoho z obránců.
14'
Gidsel snižuje na 7:6.
14'
Faul Heymanna, který znamená rovnou dvě minuty přesilovky pro Dánsko.
13'
Teď skvělé zákroky brankářů na obou stranách, kteří zabránili gólům.
12'
Knorr si připsal další gól a Němci opět vedou o dva góly.
12'
Němci se parádně ubránili a u míče je opět Německo.
12'
Köster prostřelil Landina a vrací Německu vedení.
11'
Dánům se podařilo opět srovnat díky střele Lauge Schmidta.
11'
Po faulu vidí Knorr žlutou kartu jako před chvílí jeho spoluhráč.
10'
Pytlick překonal brankáře a snížil na rozdíl jedné branky.
8'
Z protiútoku navyšuje na rozdíl dvou branek Zerbe.
7'
Němci znova vedou, poté v pádu dokázal Dahmke zakončit a nemýlil se.
7'
Jakobsen se dostal do protiútoku a mezi nohami podstřelil brankáře.
6'
Je sníženo po krásné akci, kdy se Jakobsen dostal z křídla k zakončení a proměnil.
6'
Po faulu na Pytlicka vidí Steinert žlutou kartu.
5'
Z blízkosti místa určeného pro sedmimetrový hod zakončil Knorr a domácí už vedou 3:1.
5'
Míč však v brance neskončil a Němci stále vedou.
4'
Signalizována je pasivita a Dánové mají 2 nahrávky na střelu.
3'
Uscins obdržel míč a prostřelil Landina. 2:1 pro Němce.
2'
Dáni zásluhou Gidsela okamžitě srovnali.
2'
Němci střílí první gól zápasu a po zásluze jdou do vedení.
1'
U míče začínají Němci bouřlivě podporováni fanoušky.
1'

Německo: Späth, Wolff – Dahmke, Fischer, Golla, Häfner, Hanne, Heymann, Kastening, Knorr, Kohlbacher, Köster, Lichtlein, Mertens, Nothdurft, Steinert, P. Weber, Uscins, Zerbe.
Trenér: A. Gislason

Dánsko: Nielsen, N. Landin – Damgaard, Gidsel, Hald Jensen, J. Hansen, M. Hansen, E. Jakobsen, Jorgensen, Kirkelökke, M. Landin, Lindberg, Madsen, Mensah Larsen, Möllgaard Jensen, Mensing, Pytlick, Lauge Schmidt, Jensen.
Trenér: N. Jacobsen

Rozhodčí: B. Lah, D. Sok.
Oba celky se v minulém roce setkaly hned dvakrát a z obou zápasů vyšli jako vítězové hráči Dánska po domácí výhře 30:23 a venkovní výhře 28:21. Oba zápasy tak dokázali vyhrát o 7 gólů. V pátečním semifinále ale můžeme čekat obrovskou podporu německých fanoušků, kteří poženou své miláčky k postupu do finále. Snadné to ale Němci mít nebudou ani trošičku.
Domácí Německo si stejně jako Dánsko zajistilo postup do semifinále zápas před koncem druhé fáze turnaje. Do této fáze postoupili ze druhého místa základní skupiny, když podlehli Francii 33:30, ale Severní Makedonii a Švýcarsko porazili. Ve druhé fázi se střetli s Islandem a Maďarskem, které zvládli domácí házenkáři porazit, ale s Rakouskem remizovali a v posledním zápase této části stejně jako Dánsko prohráli hráči Německa s jihoevropským celkem, konkrétně Chorvatskem.
Dánsko základní skupinou prošlo bez jediné porážky, když ve skupině porazilo nejprve Česko, a poté ještě Řecko a Portugalsko. V další fázi zvítězili také nad NIzozemskem, Švédskem a Norskem. Jedinou porážku na turnaji zaznamenali dánští házenkáři v posledním zápase druhé fáze turnaje, když podlehli 28:25 Slovinsku. Bronzoví medailisté z posledního ME by měli být favoritem zápasu, ale domácí Německo nebude snadný oříšek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.