Utkání mezi makedonským a rakouským národním výběrem nám končí stavem 22:21, ve prospěch házenkářů z Balkánského poloostrova. Rakousko si zkomplikovalo vstup do utkání, když padly na stranu rakouských házenkářů dvě vyloučení. Makedonie dokázala této početní výhody využít a vybudovala si brankový náskok, ale zásluhou rakouského Fölsera se dokázal celek rakouských házenkářů opět přiblížit na rozdíl jediné branky. Rakouský výběr v závěru prvního poločasu herně odpadl, což trestali Makedonci rychlými brankami. Rakušané si ani v závěru prvního poločasu nepomohli, když padl dvouminutový trest pro rakouského Schelingra. První poločas končil stavem 12:10 ve prospěch Makedonie. Rakušané dokázali v druhé polovině druhého poločasu dohnat vzniklou brankovou ztrátu a následně vést rozdílem tří branek. Rakušanům toto vedení ale dlouho nevydrželo. Makedonie dokázala využít přesilovou hru a v několika minutách vstřelit svému soupeři čtyři branky, což znamenalo radikální zvrat v utkání, když otočili házenkáři z Makedonie utkání ve svůj prospěch. V poslední minutě druhého poločasu pečetil výhru Makedonie brankou ze spojky Lazarov, který se ve velké míře zasloužil o to, že Makedonci v závěru druhého poločasu dokázali strhnout utkání ve svůj prospěch. Kiril Lazarov opět dokázal, že je házenkářskou hvězdou makedonského výběru. Rakouský národní výběr bude čekat na výsledek utkání mezi českým a dánským výběrem, který rozhodne o tom, kdo bude postupovat dále ze skupiny (A). S pozdravem a přáním hezkého zbytku večera Martin Petřek.
60
59
V útoku rakouský výběr. Rakušané už to nestihnou! Pokouší se z křídla, ale rozhodčí signalizují konec utkání. Celek Makedonie v tomto střetu vítězí! (22:21)
59
Kiril Lazarov úspěšně proměňuje příležitost ze spojky. (22:21)
59
Rakouské spojky úspěšně prostřelují obranu Makedonie. (21:21)
58
Konec oddechového času pro rakouský výběr. (21:20)
58
Oddechový čas si vyžádala rakouská strana. (21:20)
57
Zmaření jasné brankové příležitosti znamená sedmimetrový hod pro Makedonii. Sedmimetrový hod využívá Lazarov a obrací tak vývoj utkání ve prospěch Makedonie. (21:20)
56
Rakousko si komplikuje závěr utkání. Makedonie bude hrát přesilovou hru, i když tohle byly sporné dvě minuty. (20:20)
55
Rakouské spojky pálí neúspěšně. (20:20)
54
Makedonie srovnává stav utkání. Z proskoku úspěšný Stoilov. (20:20)
53
Sedmimetrový hod využívá Lazarov. Následně se Makedonie prosazuje z postu pivota. (19:20)
53
Rakousko bude hrát v oslabení. Makedonie bude mít možnost dohnat brankovou ztrátu. (17:20)
53
Rakousko utíká svému soupeři rozdílem tří branek, což není pro Makedonii příjemná zpráva. (17:20)
53
Rakouský celek úspěšný z postu spojek. (17:20)
52
Sedmimetrový hod proměňuje Wilczynski, který posílá Rakousko do vedení rozdílem dvou branek. (17:19)
51
Manaskov příliš svému týmu nepomohl. Od rozhodčích obdržel dvouminutový trest. (17:18)
50
Makedonie si nerozuměla v útočné rozehrávce, což znamená přechod do útoku rakouského celku. (17:18)
50
Konec oddechového času pro Makedonii. (17:18)
50
Makedonská strana si vyžádala oddechový čas. (17:18)
50
Rakousko nevyužívá útok jak by si představovalo. Dopředu jde zpátky Makedonie. (17:18)
49
V útoku nyní rakouská reprezentace. (17:18)
48
Makedonie bude muset vystřelit. Makedoncům je signalizována pasivní hra. (17:18)
47
Makedonie neproměňuje sedmimetrový hod! (17:18)
46
To byla tvrdá rána, kterou vyslal ze spojky na bránu rakouský Schlinger, který posouvá tímto svůj tým do vedení. (17:18)
45
A to budou dvě minuty a sedmimetrový hod. Na dvě minuty si půjde odpočinout Lazarov. Sedmimetrový hod využívá Rakousko zásluhou Wilczynskeho. (17:17)
44
Makedonský brankář je ale svému týmu oporou. Chytá šance rakouských křídel. (17:16)
44
Makedonie bude hrát v oslabení. Svůj tým opustí na dvě minuty Mirkulovski, čehož může Rakousko využít. (17:16)
44
Makedonie reaguje rychlou brankou a znovu je tedy ve vedení. (17:16)
43
Zmařená jasná branková příležitost znamená sedmimetrový hod pro Rakousko, který využívá Wilczynski. (16:16)
43
Utkání mezi Makedonií a Rakouskem pečlivě sleduje v hledišti i trenér dánské reprezentace. (16:15)
42
Na druhé straně palubovky Schlinger bezchybný rovněž z postu spojky. (16:15)
41
Kiril Lazarov přes dvojblok přidává branku z postu spojky. (16:14)
40
Dvouminutový trest obdržel rakouský Hermann. Makedonie bude rozehrávat z devítky. (15:14)
39
Rakouské spojky neúspěšné proti brankáři Makedonie. (15:14)
38
Stoilov vrací Makedonii zpátky vedení rozdílem jediné branky. (15:14)
37
Schlinger vyslal střelu z postu spojky a tato střela končí v pravém dolním rohu brány. Následně další branku za rakouský výběr přidává z trháku Santos, který tak srovnává stav utkání. (14:14)
36
Rakousku signalizována útočná chyba, ale Makedonie v útoku neúspěšná v podání Lazarova. (14:12)
35
Makedonie neúspěšná v útoku. Dopředu jde zpátky rakouský výběr. (14:12)
34
Blokovaná střela rakouských spojek. Do útoku jde nyní makedonský výběr. (14:12)
34
Wilczynski proměňuje nařízený sedmimetrový hod. (14:12)
33
Mirkulovski prošel z postu spojky až na šestku a nemýlí se. Vzápětí obdržel dvouminutový trest Manaskov. (14:11)
33
Rakousko snižuje na rozdíl dvou branek. (13:11)
32
Angelovski i přes dvojblok proměňuje šanci z postu spojky. (13:10)
31
Makedonie nevyužívá svůj útok stejně jako Rakousko, které je následně neúspěšné z křídel. (12:10)
31
Odstartoval druhý poločas. V útoku makedonský výběr. (12:10)
31
30
29
Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (12:10)
29
Nyní rakouský výběr úspěšný zásluhou pivota. (12:10)
28
Rakousko neúspěšné v podání spojek. Na druhé straně z rychlého útoku úspěšný muž se zlatou rukou Kiril Lazarov. (12:9)
28
Konec oddechového času pro Makedonii. (11:9)
27
Makedonská strana si vyžádala oddechový čas. (11:9)
26
Zmaření jasné brankové příležitosti značí sedmimetrový hod pro Rakousko, který využívá Wilczynski. (11:9)
25
Rakousko neproměňuje z křídel, a to mělo rakouské křídlo krásný rozhled. Makedonský brankář se opět vyznamenal v bráně! (11:8)
24
Ze spojky obdržel nahrávku na křídlo Weber, který se nemýlí. Na druhé straně Makedonie úspěšná ze stejné situace v podání Manaskova. (11:8)
23
Makedonie přesilovou hru využívá a upravuje stav utkání na 10:7. (10:7)
22
Z levé spojky snižuje na rozdíl dvou branek Schlinger. Následně střelec předchozí branky Schlinger obdržel dvouminutový trest. (9:7)
21
Konec oddechového času. (9:6)
20
Rakouský výpadek trestají hráči Makedonie dvěma rychlými brankami, což není pro trenéra Rakouska příjemná zpráva a reaguje oddechovým časem. (9:6)
19
Lazarov opět v dnešním utkání dokazuje, že je klíčovým hráčem makedonského výběru. (7:6)
18
Makedonie nevyužívá svůj útok. Celek Rakouska bude mít nyní možnost jít do vedení, ale Rakousku signalizována útočná chyba, což vzápětí trestá rychlou brankou Lazarov. (7:6)
17
Stav je opět srovnán! (6:6)
16
Georgievski úspěšný brankou z proskoku. Na druhé straně palubovky úspěšný z postu pivota Fölser. (6:6)
15
Kolar proměňuje svůj trhák na bránu a touto brankou srovnává tak stav utkání. (5:5)
14
Nutno říci, že makedonský brankář dokáže své spoluhráče v mnoha důležitých okamžicích podržet. (5:4)
13
Rakousko střelecky neúspěšné z pivota. (5:4)
12
Proti celku Makedonie byl nařízen sedmimetrový hod, který využívá Wilczynski Konrad. (5:4)
11
Pecakovski z proskoku zvyšuje vedení Makedonie na rozdíl dvou branek (5:3)
11
. (4:3)
10
Makedonie střelecky neúspěšná z křídel. Na druhé straně palubovky se Rakousku neprosazuje z pivota, který obdržel nahrávku ze spojky. (4:3)
9
Makedonie neproměňuje rychlý útok. Rakouský brankář zachytil balon těsně před brankovou čárou. (4:3)
9
Makedonie nedokázala vystřelit tak jak by si představovala. Do útoku jde rakouský výběr, který se prosazuje opět v podání Folsera. (4:3)
8
Angelovski oslabí svůj tým na dvě minuty, což je výborná zpráva pro hráče Rakouska, kteří využívají přesilovou hru brankou z pivota v podání Folsera. (4:2)
8
Konec oddechového času pro Rakousko. (4:1)
8
Rakouská strana si vyžádala oddechový čas. (4:1)
7
Další sedmimetrový hod pro Makedonii, který opět využívá Lazarov. Tento hráč se prozatím v nařízených dvou sedmimetrových hodech pro Makedonii nemýlí. (4:1)
6
Rakousko střelecky neúspěšné z křídel. V útoku jsou nyní házenkáři Makedonie. (3:1)
5
Makedonii signalizována útočná chyba, což znamená přechod do útoku Rakouska. (3:1)
4
Makedonie bude rozehrávat z devítky. (3:1)
3
Faul při jasné brankové příležitosti znamená sedmimetrový hod pro celek Makedonie, který s lehkostí a přehledem proměňuje Lazarov. (3:1)
3
Makedonie vzápětí přidává rychlou branku. (2:1)
3
První branku utkání střílí za makedonský výběr z křídla Manaskov. Na druhé straně palubovky z šestky proměňuje šanci Hermann. (1:1)
2
Wagesreiter se zasloužil o to, že rakouský celek bude hrát na palubovce ve čtyřech. (0:0)
2
Po verdiktu rozhodčích obdržel dvouminutový trest rakouský Kolar. (0:0)
2
Makedonie střelecky neúspěšná ze spojek v podání Lazarova. Na druhé straně palubovky má Rakousku stejný problém. (0:0)
1
Rakousko nevyužívá svůj první útok. Dopředu jde celek Makedonie. (0:0)
1
Utkání zahájí rozehrávkou rakouský národní výběr.
Utkání nám začne za několik málo okamžiků. Nyní si hráči vyslechnou státní hymny obou zúčastněných zemí.
V zítřejších utkáních se bude rozhodovat o tom, které celky postoupí ze skupiny (A). Jistý postup ve skupině (A) má již zajištěné Dánsko. Utkání mezi Makedonií a Rakouskem odstartuje již dnes o čase 18:15 v dánském Herningu. Přejeme Vám příjemnou podívanou.
Rakouská reprezentace dokázala uspět hned v prvním utkání skupiny (A), když zdolala český výběr poměrem 30:20. Toto utkání český celek jednoznačné nezvládl a rakouský tým si tedy odnášel z tohoto střetu cenné body. V druhém utkání nastoupil rakouský celek proti týmu hostící letošní mistrovství Evropy v házené mužů a to Dánsku. V tomto duelu házenkáři Rakouska prohráli rozdílem čtyř branek, když konečný stav ukazoval 29:33 ve prospěch Dánska. Nutno říci, že dánská strana hrála při jasném brankovém vedení v druhém poločase velmi uvolněně, což přispělo k tomu, že dánští házenkáři zvítězili tak malým rozdílem. Dánský celek rovněž vypustil do hry z lavičky spoustu hráčů, kteří nemají normálně možnost zapojit se do hry ve všech utkáních.
V minulém utkání se házenkáři z Balkánského poloostrova střetli s českým reprezentačním výběrem. Z tohoto utkání nedokázal ani jeden z týmů odejít jako vítěz, když utkání končilo nerozhodným stavem 24:24. V tomto utkání dokázal makedonský celek vést převážnou většinu druhého poločasu, ale český národní tým v minulém utkání měl na čem stavět a hlavně zásluhou Pavla Horáka, který byl klíčovým hráčem českého celku, neodešla naše reprezentace z tohoto utkání bez bodu. Tato bitva byla po celou dobu zápasu opravdu vyrovnaná a atmosféra při tomto utkání by se dala krájet. Z této dramatické bitvy si tedy odnesl jak český, tak makedonský výběr cenný bod. Za Makedonii exceloval opět Kiril Lazarov, který je největším tahounem makedonského celku.
V dnešním utkání skupiny (A), proti sobě nastoupí reprezentační výběr z Makedonie s házenkáři z Rakouska.
Příjemný den všem příznivcům sportovního odvětví házené mužů přeje Martin Petřek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.