ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Norsko  - 7. prosince 2018   21:00

Maďarsko
Maďarsko
9' Mészárosová  • 11' Lukácsová  • 13' Tóthová  • 18' Tóviziová  • 20' Háfraová  • 22' Kazaiová  • 23' Szabóvá  • 28' Szabóvá  • 32' Tóthová  • 36' Kovacsicsová  • 39' Kovacsicsová  • 41' Kovácsová  • 52' Szabóvá  • 54' Planétaová  • 57' Kazaiová  • 59' Lakatosová  • 60' Orbánová
25:38
(12:19)
Norsko
Norsko
2' Reistadová   • 3' Kristiansenová   • 5' Oftedalová   • 7' Lökeová   • 8' Lökeová   • 10' Auneová   • 11' Lökeová   • 12' Oftedalová   • 15' Auneová   • 16' Kristiansenová   • 17' Auneová   • 18' Lökeová   • 22' Lökeová   • 26' Oftedalová   • 27' Kristiansenová   • 28' Herremová   • 29' Lökeová   • 30' Oftedalová   • 31' Kristiansenová   • 32' Lökeová   • 33' Reistadová   • 36' Reistadová   • 38' Herremová   • 41' Herremová   • 43' Oftedalová   • 45' Oftedalová   • 46' Herremová   • 47' Arntzenová   • 49' Brattsetová   • 50' Reistadová   • 52' Herremová   • 56' Sullandová   • 57' Arntzenová   • 60' Herremová
Maďarsko
Bíróvá, É. Kissová – Tóviziová, Schatzlová, Kovacsicsová, Orbánová, Pálosová–Bognárová, Kovácsová, Mészárosová, Planétaová, Kazaiová, Háfraová, Lukácsová, Szabóvá, Tothová, Lakatos.
Christiansenová, Hesseldahlová (DEN)
Palais des sports Jean Weille, Nancy
Norsko

Statistiky zápasu:
Střely na bránu 40:50, sedmičky 8/10:5/6, vyloučení 4:5, žluté karty 1:1.
Střelkyně:
Tóthová 6/4, Kovácsová 4/3, Szabóová 3, Kovacsicsová 3, Kazaiová 2, Planétová 2/1, Tóviziová 1, Orbánová 1, Háfrová 1, Lukácsová 1, Lakatosová 1 – Lökeová 7, Herremová 6, Oftedalová 6/1, Sullandová 5/4, Reistadová 4, Kristiansenová 4, Auneová 3, Arntzenová 2, Brattsetová 1.
Čtvrtfinálový zápas přinesl obhájkyním zlata první body v zápase, kdy už jim šlo přímo o krk. A nejen že se norské házenkářky dočkaly vítězství, dnešní kanonádou zaznamenaly i rekordní střelecký zápis celého šampionátu. Maďarky tahaly celý zápas za kratší konec, prosazovaly se hlavně ze sedmimetrových hodů a dnes neměly nárok na bodový zisk.
Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Stine Oftedalová.
60'
Doslova v poslední vteřině zápasu ještě obloučkem přehazuje brankářku z nájezdu Herremová.
60'
Orbánová 13 vteřin před sirénou ještě vylepšuje skóre z maďarského pohledu.
60'
Bírová se rozchytala a zmařila nájezd Tomacové.
59'
Soupeřka zatahala Ingstadovou za dres, což z nařízené sedmičky trestá Sullandová.
59'
Rita Lakatosová dává svůj první gól z dálky.
58'
A zase se vyznamenaly brankářky Blanka Bírová a Silje Solbergová. 40 gólů asi dnes do maďarské sítě nespadne.
57'
Za pouhých 10 vteřin však odpovídá přesným zásahem Arntzenová.
57'
Kazaiová propálila brankářku mezi nohama z křídla.
56'
Oddechový čas pro maďarské házenkářky.
56'
Herremová pálila do tyče, odražený míč na brankovišti zachytila Sullandová a dorážkou napnula síť.
55'
Efektními zákroky se během pár vteřin blýskly obě brankářky.
54'
Maďarky se však ubránily díky skvělému zákroku Bírové a z protiútoku střílí gól Planétová.
54'
Silje Solbergová chytá střelu z dálky a norský trenér si bere oddechový čas. Že by Norky zaútočily na čtyřicítku?
52'
Oslabené úřadující mistryně Evropy ale našly odpověď a Herremová, která zůstala úplně volná na levém křídle, z těžkého úhlu posílá míč do brány.
52'
V přesilovce se prosazuje Szabóová.
51'
Tóthová ze sedmičky nezaváhala a snižuje.
51'
Sanna Solbergová je podruhé v zápase vyloučena, navíc zavinila další sedmičku.
50'
Henny Reistadová využila přihrávku Oftedalové, pohybem zmátla soupeřky a snadno z volného prostoru přidává další gól.
50'
Brattsetová vzápětí mohla přidat další gól, když běžela sama na bránu. Bírová ji však bravurně vychytala.
49'
Mezi norskými házenkářkami už není mnoho těch, které dosud neskórovaly. Premiérový úspěch si z hranice brankoviště připisuje Brattsetová.
48'
Ze sedmimetrového hodu se po faulu na Lakatosovou znovu prosazuje Kovácsová.
47'
Emilie Hegh Arntzenová se dostává na palubovku a hned skóruje. Pro Maďarsko je to už krutý debakl.
46'
Norští fanoušci v hledišti se radují, třicátý gól Norska střílí z protiútoku Camilla Herremová.
45'
Stine Oftedalová podstřelem z uctivé vzdálenosti napnula síť a je to kontaktní gól v minisouboji s Lökeovou.
44'
Už osmá sedmička pro Maďarsko a šestá z toho proměněná. Znovu byla úspěšná Anna Kovácsová.
43'
Za Norsko odpovídá přesnou střelou středem hřiště přes bránící dvojblok Stine Oftedalová.
42'
Posledních několik minut se házenkářky pravidelně střídají ve změnách skóre, za Maďarsko snižuje ze sedmičky Anna Kovácsová.
41'
Camilla Herremová v přesilovce skóruje podstřelem z křídla.
41'
Maďarské házenkářky jdou do pěti, vyloučena je Szimonetta Planétaová.
41'
Za Maďarsko odpovídá úspěšným skákavým pokusem z devítimetrové čáry Anna Kovácsová.
40'
Linn Jörum Sullandová využívá sedmimetrový hod.
39'
Rady trenéra zřejmě zabraly, za Maďarsko snižuje Aniko Kovacsicsová.
39'
Maďarský trenér Kim Rasmussen si bere oddechový čas.
38'
Norsko už vede o jedenáct gólů, po nepřesné rozehrávce Maďarek proměňuje brejk Camilla Herremová.
37'
Ze sedmimetrového hodu zvyšuje Linn Jörum Sullandová.
36'
Gól vstřelil tým Norsko (Henny Ella Reistadová).
36'
Obhájkyně zlata chybují a do prázdné branky přes celé hřiště skóruje Kovacsisová.
35'
Sestru však zastoupila náhradní brankářka Silje Solbergová a sedmičku Tóthové vychytala.
35'
Při střele byla faulována Tóthová, další sedmička pro Maďarky a navíc je tu vyloučení Sanny Solbergové.
34'
Maďarky odvolaly brankářku, přes celé hřiště minula prázdnou bránu Oftedalová, ale bere to sportovně s úsměvem.
33'
Z pravého křídla se prosmýkla mezi protihráčky Reistadová a výsledek začíná po její přesné trefě připomínat debakl.
33'
Dvouminutový trest za faul na Oftedalovou dostala Kovácsová a norské házenkářky si zahrají přesilovku.
32'
Lökeová devět vteřin po rozehrání skóruje k tyči.
32'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Gabriella Tóthová).
31'
Také do druhé půle vstupuje lépe Norsko. Hned první útok zakončuje suverénně Veronica Egebakken Kristiansenová.
31'
Vítězky minulých dvou evropských šampionátů se po dvou porážkách v základní skupině představují v podstatně lepším světle, maďarský výběr jasně přehrávají a směřují za prvním vítězstvím ve čtvrtfinálové skupině.
30'
30'
Tři vteřiny před koncem poločasu zvyšuje náskok znovu na sedm gólů z pravé spojky Stine Oftedalová.
30'
Už potřetí skóruje ze sedmimetrového hodu Gabriella Tóthová.
29'
Nejlepší střelkyně dosavadního průběhu zápasu Heidi Lökeová okamžitě zakončuje rychlý útok Norek.
28'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Laura Szabóvá).
28'
Rychlý brejk zakončuje svým prvním gólem technicky Camilla Herremová a obhájkyně titulu vedou už o 7 gólů.
27'
Kristiansenová rozvlnila síť z devítimetrové čáry střelou téměř po zemi.
26'
Stine Oftedalová skóruje ve vlastním oslabení z postupného útoku.
26'
Tóthová trefuje pouze tyč a míč mají v oslabení hrající Norky.
25'
Norské družstvo oslabuje dalším dvouminutovým trestem Reistadová.
24'
Oddechový čas si vyžádal norský trenér.
24'
Bírová vystihla a krásně vyškrábla lob Herremové.
24'
Krátkou přesilovku Maďarska využívá ze sedmičky Gabriella Tóthová.
23'
22'
Heidi Lökeová vrací Skandinávkám šestigólový náskok.
22'
Anita Kazaiová se prosazuje z levého křídla v situaci pět na pět.
22'
Vyloučení v týmu Norsko (Kari Brattsetová).
21'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Norsko (Linn Jörum Sullandová).
21'
S vyloučením se musí popasovat Maďarsko, na trestnou lavici míří Petra Tóviziová.
20'
Z protiútoku naopak skóruje kuriózně Háfraová. Norská gólmanka si střelu zasedla a srazila si míč sama za brankovou čáru.
20'
Neproměněný sedmimetrový hod Norska. Stine Oftedalová nepřekonala Blanku Bírovou.
20'
Luhácsová faulovala při střele Lökeovou, sedmička pro Norsko.
18'
Lökeová okamžitě reaguje dalším gólem. Maďarská brankářka zatím nemá mnoho úspěšných zákroků.
18'
Petra Tóviziová v oslabení z hranice brankoviště snižuje.
17'
Malin Auneová rychle využívá přesilovku a obhájkyně titulu vedou už o šest gólů.
17'
Přesilovku si zahrají i Skandinávky, vyloučena byla za nedovolené zastavení brejku Lökeové Maďarka Gabriella Tóthová.
16'
Norsko podruhé za sebou udeřilo, další vynikající zásah Lundeové využila už při hře v plném počtu Veronica Egebakken Kristiansenová.
15'
Gól vstřelil tým Norsko (Malin Auneová).
15'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Maďarsko (Gabriella Tothová).
14'
Heidi Lökeová si jde na dvě minuty odpočinout na lavici hanby.
13'
Gabriella Tóthová nenápadným pokusem z křídla kupodivu překonává norskou brankářku.
12'
S góly se roztrhl pytel, další přidává z nádherné samostatné akce do plné obrany Stine Oftedalová.
11'
Gól vstřelil tým Norsko (Heidi Lökeová).
11'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Viktória Lukácsová).
10'
9'
Až teď Rea Mészárosová prolamuje střeleckou smůlu Maďarek ze hry.
9'
Nedovolený zákrok na Tóthovou sama faulovaná hráčka ze sedmičky nepotrestala, norská brankářka je zatím fenomenální.
8'
Lundeová je ze hry neprůstřelná, naopak Norsko se dostává do trháku, když další brejk zakončuje opět Lökeová.
7'
Lökeová využívá skvělého zákroku brankářky Lundeová, dostala míč do běhu a sólo suverénně proměňuje.
5'
Kovácsová střílí nepřesně a maďarský trenér si záhy bere oddechový čas.
5'
Žlutá karta pro tým Maďarsko (Rea Mészárosová).
5'
Gól vstřelil tým Norsko (Stine Oftedalová).
4'
Ze sedmimetrového hodu snižuje Szimonetta Planétaová.
3'
Stejná hráčka však po samostatném průniku navyšuje norský náskok.
3'
Žlutá karta pro tým Norsko (Veronica Egebakken Kristiansenová).
2'
Reistadová se prosazuje z pravé spojky a otevírá skóre.
1'

Maďarsko: Bíróvá, Kissová – Tóviziová, Schatzlová, Kovacsicsová, Orbánová, Pálosová-Bognárová, Kovácsová, Mészárosová, Planétová, Kazaiová, Háfrová, Lukácsová, Szabóvá, Tothová, Lakatosová.

Norsko: Silje Solbergová, Lundeová – Reistadová, Arntzenová, Kristiansenová, Lökeová, Waadeová, Oftedalová, Auneová, Brattsetová, Sullandová, Herremová, Sanna Solbergová, Tomacová, Jakobsenová, Ingstadová.

Rozhodčí: Christiansenová, Hesseldahlová (DEN).
Obhájkyně zlata z Norska vstupují do čtvrtfinálové fáze překvapivě s dvěma porážkami ze základní skupiny s Rumunskem a Německem, jediná výhra nad českou reprezentací se jim do této fáze šampionátu nepřenáší. Ve skupině II tak začínají z posledního místa bez bodu a se skóre 55:64.
Norky hrály na každém ME od roku 2002 finále, z toho šestkrát se staly mistryněmi Evropy a dvakrát skončily stříbrné.
Nejlepší střelkyní je zatím Malin Auneová se 14 góly.

Jejich soupeřky, reprezentace Maďarska, také patří k širšímu okruhu favoritek. Ze základní skupiny si přenesly za vítězství nad Španělskem a porážku s úřadujícími vicemistryněmi Evropy Nizozemkami 2 body a skóre 57:54.
Nejvíce gólů z Maďarek nastřílela Noemi Hafrová, a sice 15. Jen o jednu branku zaostává Nadine Schatzlová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.