Házená - MOL liga ženy - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Olomouc - 20. ledna 2019   18:00

Poruba
Poruba
4' Smetková  • 5' Konečná  • 7' Smetková  • 13' Maiwaelderová  • 16' Baumbachová  • 17' Maiwaelderová  • 20' Maiwaelderová  • 23' Desortová  • 24' Mýlková  • 34' Mýlková  • 45' Smetková  • 46' Desortová  • 47' Minarčíková  • 48' Minarčíková  • 49' Konečná  • 57' Michalíková  • 58' Michalíková  • 60' Desortová
20:19
(10:9)
Olomouc
Olomouc
4' Hurychová   • 8' Patrnčiaková   • 8' Patrnčiaková   • 9' Severová   • 10' Patrnčiaková   • 13' Salčáková   • 19' Kapsová   • 21' Kašpárková   • 35' Hurychová   • 36' Kašpárková   • 41' Patrnčiaková   • 42' Krajčovičová   • 47' Jansová   • 54' Kašpárková   • 56' Patrnčiaková   • 57' Kašpárková   • 59' Salčáková
Poruba
Bubeníček, Petruška
Olomouc

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou.
DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc 20:19 (10:9)

Nejvíce branek: Desortová 4/1, Smetková 4/1, Maiwaelderová 3 – Patrnčiaková 7/2, Kašpárková 4, Hurychová 2.
Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2.
Vyloučení: 4:3.
ČK: Salašová (OLO).
Je konec a po opravdu dramatické podívané zůstávají dva body v Ostravě. Domácí si po vyrovnaném prvním poločase, při kterém po většinu času tahaly za kratší konec, odnesly do druhé půle jednobrankový náskok. Ve druhé půli ovšem Zora opět překlopila skóre na svou stranu, ale její vedení nevydrželo dlouho. Ostravanky posléze odskočily až na rozdíl tří gólů, jenž i ony svůj náskok prohospodařily. A tak se rozhodlo až v poslední minutě duelu. Desortová skvělou ranou při pasivitě vrátila vedení na stranu svého celku a Zora již poté v následném útoku nenašla odpověď proti výborně bránícím ostravským házenkářkám. Ty tak díky výhře 20:19 vyhrály i své šestí domácí utkání a hala Sareza je tedy i po dnešku nedobytnou tvrzí.
60'
60'
Žlutá karta pro realizační tým DHC Sokol Poruba.
60'
Skvělá obrana Poruby deptá Zoru. Devítka pro hostující celek 6 vteřin před koncem.
60'
Oddechový čas pro hosty.
60'
Tak to byla opravdu paráda. Poruba sehrála skvělý signál, po kterém si na deseti metrech naskočila ke střele Desortová a neomylně vymetla pavučiny v horním rohu brány.
60'
Domácí tým si při signalizované pasivitě vybírá oddechový čas na poradu.
60'
Probíhá poslední minuta zápasu.
59'
Jenže to už neplatí. Salčáková to na levém křídle udělala výtečně a ranou pod břevno srovnává.
58'
Už už to vypadalo, že si domácí neporadí s vysunutou obranou Zory, ale poté přišla geniální přihrávka Mýlkové na Michalíkovou do pivota a Poruba znovu vede.
58'
Patrnčiaková faul na svou osobu trestá. Z nařízené sedmičky srovnává na 18:18.
58'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Hana Maiwaelderová).
57'
Schyluje se k dramatické koncovce. Kašpárková opět rychle odpovídá a je to již jen o gól.
57'
Michalíková si ovšem posléze našla odražený míč na brankovišti a prudkou ranou rozvlnila síť.
56'
A teď je to již pouze o gól. Patrnčiaková se po delší dobře prosazuje z pravého křídla.
56'
Na druhé straně trochu nepochopitelně minula bránu v jasné pozici Jansová, ale Smetková to potrestat nedokázala. Zora jde znovu do útoku.
55'
Vynikající Rašková drží akcie Zory na bodový zisk. Parádním zákrokem vychytala Mýlkovou pálící z hranice brankoviště.
54'
Oddechový čas pro domácí.
54'
Kašparková ovšem velice rychle odpovídá ranou z pravé spojky. Poruba ovšem stále vede o dvě branky.
54'
Nařízenou sedmičku navíc proměňuje Smetková a Poruba již vede o tři branky.
53'
A vzápětí přichází nepříjemnost pro hosty. Maiwaelderová byla několikrát faulována při svém průniku, mimojiné i Salašovou. Domácí hráčka poté velmi nepříjemně dopadla na palubovku a hostující Salašová posléze dostává přímou červenou kartu.
53'
Zora měla navíc i dávku štěstí. Andrýsková ze středu orazítkovala jen tyč, od které se míč odrazil do autu.
52'
Olomouc si proti oslabené Porubě neví rady. Domácí skvěle ubránily útok soupeřek a Michalíková tygřím skokem získává balón pro Sokol.
51'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Valerie Smetková).
50'
Desortová to nyní myslela dobře, ale přihrávka na Minarčíkovou do pivota byla avizována dlouho dopředu. Útočit tak nyní bude hostující tým.
49'
Zora v útoku ztratila míč a Poruba trestá. MInarčíková vysunula do trháku Konečnou, která zvyšuje na 16:14.
48'
48'
Minarčíková nyní uplatnila důraz na brankovišti, zmocnila se odraženého balónu a následně jej také dostala do sítě.
47'
Skvělou přihrávku Smetkové do pivota Minarčíková nepohrdla. Po bleskové otočce a prudké ráně je vyrovnáno 14:14.
47'
Vyrovnané skóre však netrvalo dlouho. Jansová z pivota vrací vedení na stranu Zory.
46'
A opět nerozhodně. Desorotová se dostala do trháku, který chladnokrevně zakončila.
45'
Nyní už ale Poruba snižuje. Smetková při svém typickém náběhu na střed dává dvanáctý gól Sokola.
44'
Hosté ani nadvakrát nezvládly při pasivitě překonat bloky Poruby. Maiwaelderová ale na druhé straně v další tutovce domácích selhala a Rašková si tak připisuje další výtečný zásah.
43'
Smetková však zatím faul Hurychové netrestá. Na Raškovou si z devíti metrů nepřišla a Olomouc může odskočit na rozdíl tří gólů.
43'
Žlutá karta pro realizační tým DHK Zora Olomouc.
43'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Markéta Hurychová).
42'
A Zora více místa v domácí obraně trestá. Krajčovičová z levého křídla překonala Mučkovou střelou na bližší tyč.
41'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Veronika Andrýsková).
41'
Krátkou pasáž nepřesností a technických chyb uťala nyní Patrnčiaková. Ta se prosmýkla kolem Mýlkové a úspěšně zakončila rychlý brejk.
39'
A nemění se ani nyní. Mučková skvěle vytáhla ránu z devíti metrů na tyč a vpřed tak postupují opět Ostravanky.
39'
Střídající Mučková se nyní vytáhla proti ráně z levé spojky, kterou vyprodukovala Kašpárková. Stav se tak nemění.
37'
Na jedné straně se vytáhla Raškové proti Michalíkové z pravého křídla a gól nepadl ani na straně druhé. Tam pro změnu hráčky Zory mířily do břevna.
36'
Před Mýlkovou se opět otevřela dálnice v obraně Zory, ale v tutovce na brankovišti nyní nechala vyniknout Raškovou v bráně Olomouce.
36'
A je srovnáno. Kašpárkové rána byla tečována mimo dosah Krebs a Zora tak velmi rychle dotahuje své manko.
35'
Hurychová opravdu skrytou ranou ze středu propasírovala míč mezi Krebs a levou tyčí – 11:10.
34'
Mýlková se nyní jako štírek protáhla ke střele z brankoviště a ranou na zadní tyč otevírá skóre druhého poločasu.
33'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Ivana Salašová).
32'
Kašpárková ovšem jen těsně minula horní roh brány ze středu a stále tak čekáme na první gól druhé půle.
31'
Krebs si připsala první úspěšný zákrok druhé půle proti podstřelu ze střední spojky, ale nyní bude mít znovu práci, jelikož její spoluhráčky nedokázaly v útočné fázi zakončit.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:43.
Je za námi úvodní polovina duelu. Poruba se sice v úvod první půle dostala do vedení, ale poté prakticky po celý jeho průběh tahala za kratší konec. Místy až tříbrankové manko ovšem Ostravanky stáhly a samotném závěru se dostal do těsného náskoku. Zora v posledním útoku chybovala, a tak si domácí odnáší do kabin vedení 10:9.
30'
30'
30'
Desortová v poslední minutě překlápí vedení na stranu Poruby z nařízené sedmičky a Poruba tak opět po dlouhé době vede.
30'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
29'
Desortová a po ní ani Smetková nepřidaly desátý gól. Druhá jmenovaná ovšem byla faulována a Poruba to může zkusit znovu.
28'
Mýlková nyní již musela střílet při pasivitě, ale její slabý podstřel nemohl zaskočit olomouckou brankářku. Na druhé straně se ovšem hosté dopustily nepřesné přihrávky a útočí tedy znovu Ostravanky.
27'
Patrnčiaková nyní sice opět skórovala z pravého křídla, ale rozhodčí nakonec pískají přešlap hostující křídelnice.
26'
25'
Andrýskové nyní tato rána hodně uletěla a její projektil z devíti metrů končí vysoko nad bránou hostující brankářky.
25'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Barbora Mýlková).
24'
Mýlkové se ovšem v dalším brejku nepodařilo dostat přihrávku do pivota a útok se tedy valí opět na bránu Poruby.
24'
Zora nyní v útoku napálila jen břevno, a tak udeřilo na druhé straně. Z levé strany z hranice brankoviště srovnává ranou na zadní tyč Barbora Mýlková.
23'
Desortová se ale už nyní trefuje a střelou z pravé spojky do dolní poloviny brány využívá přesilovou hru.
22'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Iva Závišková).
22'
Na palubovce se poprvé v zápase objevuje tak Desortová. Její sražená rána končí v autu a domácí tak zůstanou u balónu.
21'
21'
Tento stav ovšem nevydržel dlouho. Kašpárková ranou o tyč dostala míč za brankovou čáru a Olomouc má tak opět dva góly k dobru.
21'
Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová).
20'
Konečná výborně zablokovala ránu hostů, načež přišla přihrávka do brejku na Baumbachovou. Ta při faulu posunula míč na Maiwaelderovou, která snižuje na rozdíl jedné branky.
19'
Výborná obranná práce Maiwaelderové. Ta soupeřku tvrdě bránila do poslední chvíle a znepříjemnila jí tak zakončení. Balónu vyraženého domácí gólmankou se následně zmocnily hráčky Poruby.
19'
Kapsová se nyní prodrala na brankoviště, odkud zvýšila náskok Zory. Poté však tvrdě dopadla na palubovku a v doprovodu maséra odkulhává na střídačku.
17'
Maiwaelderová ovšem svůj prohřešek odčinila o pár chvil později. Rychlý brejk Poruby zakončila nekompromisní ranou pod břevno.
17'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Hana Maiwaelderová).
16'
Hostující gólmanka nyní vyrazila za sraženým míčem na hranici brankoviště, ale byla u něj později Baumbachová.Ta poté pohodlně z levého křídla trefuje odkrytou bránu.
15'
Sudí Petruška nyní odpískal kroky Olomouce a Poruba podnikla další rychlý kontr. Ten ovšem ve vyložené šanci na brankovišti nedotáhla Michalíková do úspěšného konce.
14'
Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Markéta Hurychová).
13'
Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Martina Salčáková).
13'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Hana Maiwaelderová).
13'
Krebs si na míč sice sáhla, ale prudkou ránu do horní poloviny branky v podání Patrnčiakové vyrazit nedokázala.
12'
Domácí publikum nyní vehementně protestuje, ale přeci jen z toho bude první sedmička zápasu pro Olomouc.
11'
Na straně Poruby se nyní vylámala zuby na hostující gólmance Michalíková. Stejně neúspěšně si posléze vedla i Patrnčiaková, která trefila jen tyč.
10'
Velmi pohledná kombinaci hostů. Hráčky Zory sehrály akci až na křídlo, odkud byla úspěšná znovu Patrnčiaková.
9'
Konečná byla při střelbě možná trochu přistrčena a bránu minula. Hra ovšem přerušena nebyla a Severová následně využila rozhozené obrany Poruby ke čtvrtému gólu Zory.
8'
A opět Patrnčiaková. Ta se tentokrát dostala do trháku, při kterém nedala Krebs absolutně žádnou šanci.
8'
Patrnčiaková si poté ovšem výborně otevřela úhel z pravého křídla a ranou na zadní tyč pohodlně skóruje.
8'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Veronika Andrýsková).
7'
Smetková je už následně úspěšnější a domácí tak vůbec poprvé odskakují na rozdíl dvou branek.
7'
Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Tatiana Gajdošíková).
6'
Nyní měla Poruba i smůlu. Na brankovišti se posléze ocitla volná také Michálíková, avšak ta trefila jen břevno. I přesto ovšem Ostravanky zůstanou u míče.
5'
Hurychová se dopustila v útoku prorážení, čehož domácí využily k rychlému brejku. Andrýsková skvěle našla na brankovišti Končenou, která se z této pozice již nemýlila.
4'
Náskok ovšem hostům dlouho nevydržel. Smetková po bleskovém rozehrání srovnává na 1:1.
4'
Hurychová otevírá skóre chytrým podstřelem ze střední spojky a Olomouc se tak ujímá vedení.
3'
Zora rovněž ve svém prvním útoku neohrozila Krebs v bráně Poruba, a tak se hra přelila na druhou stranu. Andrýsková ovšem z levé spojky napálila spojnici břevna a tyče.
2'
Stejně tak si na druhé straně počínala Patrnčiaková, jen s tím rozdílem, že Michalíková přešlápla a hosté tak zůstanou u míče.
1'
Smetkové se nepovedlo sehrát útok do pivota a Olomouc v modrých dresech již plynule přechází do ofenzívy.
1'
Oficiální část je za námi a utkání za malý okamžik začne. Jako první se v útoku představí domácí hráčky v růžových dresech.
Jako první na palubovku postupně přibíhají hráčky Zory a nyní jsou již vyvolávány házenkářky Poruby.
Do utkání zbývá nějakých pět minut, a tak je na řadě postupné představování obou celků.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Mučková, Krebs – Mýlková, Konečná, Smetková, Maiwaelderová, Sekulová, Andrýsková, Michalíková, Prašivková, Minarčíková, Desortová, Baumbachová, Novobilská.

DHK Zora Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová, Závišková, Trumpešová, Kapsová, Jansová, Sovová, Kašpárková, Salčáková, Krajčovičová, Severová, Salašová, Gajdošíková, Patrnčiaková.

Poslední tři vzájemná utkání

8.9.2018 Olomouc – Poruba 19:17
20.1.2018 Poruba – Olomouc 24:11
2.9.2017 Olomouc – Poruba 23:23
DHK Zora Olomouc

Olomouc je na tom o malinko hůře než její dnešní soupeř. Z jedenácti duelů zaznamenala 13 bodů, se kterými okupuje 6. příčku soutěže.

Na hřištích soupeřek odehrála Zora prozatím pět zápasu. V nich posbírala 4 body za dvě vítězství a sídlí tedy na 7. místě v tabulce venkovních klubů MOL ligy.

DHC Sokol Poruba

Poruba má v rámci MOL ligy odehráno doposud 11 zápasů, ze kterých dokázaly Ostravanky vyválčit 14 bodů. Díky nim jim tak patří 5. místo soutěže.

Spoléhat navíc mohou na svou výbornou obranu. Ta v dosavadním průběhu inkasovala jen 246 gólů a je vůbec nejlepší defenzivou ligy.

Ostravský tým těží hlavně ze střetnutí před vlastními fanoušky. V hale Sareza ani jednou z pěti zápasů neprohrál a právem mu tak náleží 4. pozice v tabulce domácích celků.

12.1.2019 Plzeň – Poruba 16:24
5.1.2019 Poruba – Šala 25:19
9.11.2018 Bánovce – Poruba 29:29
3.11.2018 Poruba – Prešov 35:22
26.10.2018 Veselí – Poruba 29:29