MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Španělsko  - 16. ledna 2019   20:30

Makedonie
Makedonie
3' Kuzmanovski  • 6' Peševski  • 8' K. Lazarov  • 9' Manaskov  • 13' Peševski  • 17' F. Lazarov  • 21' Manaskov  • 23' K. Lazarov  • 24' K. Lazarov  • 27' F. Lazarov  • 30' Manaskov  • 34' Peševski  • 37' Kuzmanovski  • 43' Krstevski  • 45' Kuzmanovski  • 46' Peševski  • 49' Tankoski  • 51' Kuzmanovski  • 55' Peševski  • 57' Peševski
21:32
(12:13)
Španělsko
Španělsko
6' Entrerríos   • 10' Aguinagalde   • 14' Aguinagalde   • 15' A. Dujshebaev   • 16' Entrerríos   • 19' D. Dujshebaev   • 20' Pérez de Vargas   • 22' A. Dujshebaev   • 24' Entrerríos   • 28' Gomez Abello   • 29' Gomez Abello   • 30' Sarmiento   • 31' Entrerríos   • 31' Ariño   • 32' Cañellas   • 33' Ariño   • 33' Pérez de Vargas   • 35' Entrerríos   • 35' Gomez Abello   • 41' Ariño   • 45' Gomez Abello   • 46' Fernández   • 48' Sarmiento   • 51' Gurbindo   • 53' D. Dujshebaev   • 54' D. Dujshebaev   • 55' Aguinagalde   • 58' Cañellas   • 59' Gomez Abello   • 60' D. Dujshebaev
Makedonie
Brunner A. (SUI) – Salah M. (SUI)
Olympiahalle, Mnichov (GER)
Španělsko

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme dobrou noc.
Dění ve skupině B zakončí Španělé s již jistým postupujícím týmem Chorvatska. Makedonie vyzve v přímém souboji o postup do další fáze šampionátu Island.
Makedonie – Španělsko 21:32 (12:13)
Nejvíce branek: Peševski 6, Kuzmanovski 4, Manaskov 3 – Gomez Abello 6/1, Entrerríos 5, Dujshebaev 4. Rozhodčí: Brunner A. (SUI) – Salah M. (SUI). Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2. Vyloučení: 4:2.
Španělsko tak nakonec potvrzuje roli velkého favorita a připisuje si po vítězství 32:21 čtvrtou výhru na turnaji. Makedonie vstoupila do druhé půle s mankem jediného gólu, v prvním třech minutách ale inkasovala pět branek bez jediné vstřelené a bylo prakticky rozhodnuto. Španělský náskok pak v dalším průběhu, v němž už Makedonci šetřili některé své opory, narůstal.
60'
Krátce před sirénou ještě zkoušel kosmeticky upravit skóre Popovski, Pérez de Vargas byl ale na svém místě.
60'
Z následné protiakce zamířil pod břevno Daniel Dujshebaev.
60'
Pérez de Vargas vychytal v krátkém sledu podruhé Peševského.
59'
Gomez Abello navyšuje trefou z pravého křídla španělský náskok na deset bodů.
58'
První neúspěšný pokus Peševského. Jeho pokus o střelu přes hlavu vyráží Pérez de Vargas.
58'
Cañellas přidává střelou k levé tyči jubilejní třicátý gól Španělska.
57'
Peševski zaznamenává střelou zpoza obránce svůj šestý dnešní gól.
55'
Další změnu stavu obstaral na protější straně palubovky Aguinagalde.
55'
Peševski si našel prostor před brankou a posílá balon přesně k tyči.
54'
Daniel Dujshebaev prohopsal makedonskou obranou a opět skóruje. Laxní přístup makedonské defenzívy vyčaroval na tváři španělského házenkáře úsměv.
53'
Daniel Dujshebaev musel při signalizované pasivitě střílet a počínal si parádně! Jeho rána se otřela po cestě do sítě o obě tyče.
51'
Na španělské straně reaguje svou první trefou v utkání Gurbindo.
51'
Kuzmanovski zakombinoval se Serafimovem a snižuje v oslabení na rozdíl šesti branek.
50'
Gomez Abello proměňuje nařízený sedmimetrový hod. Zdá se být rozhodnuto.
50'
Popovski fauloval v zakončení Sarmienta a vyfasoval dvě minuty.
49'
Přečíslení na levém křídle řeší přesnou trefou mladík Tankoski.
48'
Sarmiento prošel makedonskou obranou jako nůž máslem a přidává další španělskou trefu.
47'
Pérez de Vargas si připisuje další úspěšný zákrok.
46'
Peševski obdržel pěknou přihrávku za obranu a trefou o zem si vylepšuje statistiky.
46'
Po další makedonské ztrátě se z rychlého protiútoku prosazuje Fernández.
45'
Španělé ale z rychlé protiakce reagují rovněž brankou. Tu střílí Gomez Abello.
45'
Kuzmanovski se trefuje z vetší dálky.
43'
Svým prvním gólem v utkání se prosazuje Krstevski, jenž poslal balon nekompromisně ke vzdálenější tyči.
42'
Další pokus Makedonců vykopává Pérez de Vargas nohou do tyče!
42'
Kuzmanovski neproměňuje sedmimetrový hod! Brankář zůstal stát na místě, přesto se makedonský házenkář netrefuje.
41'
Španělský hráč své zaváhání ale bleskově po rychlém úniku napravuje.
40'
Na konci pěkné španělské kombinace byl Ariño, jeho padáček ale políbil tyčku.
39'
Na druhé straně chytá španělský pokus do rukou Mitrevski.
39'
Makedonská akce ale snížením nekončí, dobrý zákrok si připsal Pérez de Vargas.
38'
Španělská trefa nemůže být pro odpískané kroky uznána. Dopředu může jít Makedonie.
37'
Kuzmanovski se šikovně uvolnil a střelou pod horní tyč překonává Péreze de Vargase.
36'
Střela Alexe Dujshebaeva byla sražena mimo tři tyče.
35'
Španělé se dostali po další ztrátě Makedonců do rychlého brejku, který zakončil střelou pod břevno Gomez Abello.
35'
Entrerríos zamířil ve výskoku přesně k tyči.
34'
Makedonský pivot Peševski se obtočil kolem bránícího protihráče a snižuje.
33'
Makedonie si vybírá oddechový čas. Tento tříminutový výpadek je dost možná bude stát zápas.
33'
Brankář Pérez de Vargas dává střelou přes celé hřiště už svůj druhý dnešní gól! Makedonci hráli opět v sedmi.
33'
Ariño přidává v krátkém sledu další španělský gól, a sice z pravého křídla.
32'
Makedonie vstupuje do druhé půle naprosto katastrofálně. Mitrevski ne nestačil vrátit do brány a z velké dálky se tak pohodlně prosazuje Cañellas.
31'
A další trefa Španělska! Tentokrát se trefil Ariño.
31'
Entrerríos vypíchl balon a prosazuje se z brejku.
31'
Makedonie hraje zatím se španělským favoritem vyrovnanou partii. Hned pěti góly se pod poločasový stav 12:13 podepsal Kiril Lazarov. Španělé nicméně po vlažném vstupu do utkání zabrali, když se rozchytal i brankář Pérez de Vargas, a vstoupí do druhé půle s jednobrankovým náskokem.
30'
30'
Sarmiento převzal přihrávku z pravé strany a rozhodl o tom, že do šaten půjdou o něco veselejší Španělé.
30'
Španělé si vybírají oddechový čas a budou se radit, kterak zahrají poslední akci úvodní půle. Na zakončení mají 14 sekund a budou hrát bez gólmana.
30'
Podstřelem z levého křídla se prosazuje Manaskov.
29'
Mitrevski se nestačil včas vrátit do branky, Gomez Abello zaznamenává snadný gól.
29'
Gurbindo fauloval Kirila Lazarova a oslabuje svůj tým dvouminutovým trestem.
28'
Gomez Abello si povyskočil na pravém křídle a přesnou střelou k zemi zacílil ke vzdálenější tyči.
28'
Georgievski spálil další tutovku, ze souboje vyšel úspěšně Pérez de Vargas.
27'
Kiril Lazarov našel skvělou přihrávkou svého mladšího bratra Filipa, který dává svůj první dnešní gól.
26'
Za Mitrevskim zvoní po střele Sarmienta opět tyčka!
26'
Makedonie dvojnásobnou početní nevýhodu ubránila bez jediné obdržené branky! V tuto chvíli už je na palubovce i Stoilov.
25'
Trest Manaskova je u konce.
24'
Makedonci se ale prosazují i bez dvou vyloučených hráčů! Z velké dálky se střelou do pravého horního růžku branky prezentoval kanonýr Kiril Lazarov.
24'
Další trest pro Makedonii, konkrétně Stoilova!
24'
Entrerríos naznačil kličku a následně poslal střelu ke vzdálenější tyči.
23'
Faul Manaskova je potrestán vyloučením.
23'
Makedonský veterán Kiril Lazarov přidává už svůj čtvrtý gól v utkání.
22'
Na druhé straně opět čaruje Pérez de Vargas. Ten se po nevýrazné úvodní čtvrthodině rozchytal.
22'
Tvrdým podstřelem posílá Španělsko do vedení Alex Dujshebaev.
21'
Tutovka Georgievskiho končí střelou do tyče!
21'
Po nahrávce na levé křídlo zacílil přesně Manaskov.
20'
Makedonci hráli opět bez brankáře, čehož využil ke skórování střelou přes celé hřiště španělský gólman Pérez de Vargas!
19'
Pérez de Vargas výborně vychytal Peševskiho. Na druhé straně se nadvakrát neprosazují ani Španělé!
19'
Skrytou střelou se prosazuje Daniel Dujshebaev. Je opět srovnáno.
17'
Přesnou ranou ze středu palubovky vrací Makedonii vedení Kiril Lazarov.
17'
Makedonce nyní zachránilo hned dvakrát za sebou břevno! Následná trefa Španělů neplatí.
16'
První španělský útok gól nepřinesl, když se opět zaskvěl Mitrevski. Entrerríos se o chvíli později střelou o zem již nemýlil.
16'
Španělský gólman Pérez de Vargas vychytal hned dvě makedonské rány. Jeho spoluhráči mohou útočit na vyrovnání.
15'
Střela Alexe Dujshebaeva se otřela o tyčku, ke smůle Makedonců přesto končí v síti. Tým, jenž je v utkání veden jako domácí, si vybírá oddechový čas.
14'
Aguinagalde se šikovně uvolnil a přehodil makedonského gólmana technickou ranou.
13'
Mitrevski připisuje dva úspěšné zákroky!
13'
Na pravé straně se přesně k tyči prosazuje v pádu Peševski.
12'
Španělé vytěžili ze své početní výhody jedinou trefu. Makedonská obrana zatím pracuje velice spolehlivě.
10'
Aguinagalde se prosazuje z dorážky a snižuje.
10'
Kuzmanovski fauloval, přesilovku si tentokrát zahrají Španělé.
9'
Manaskov se prosazuje z pravého křídla a navyšuje vedení Makedonie už na 5:2.
9'
Fernándezův trest je u konce, Španělé jsou kompletní.
9'
Cañellas se ukvapil a mířil doprostřed brány, kde stál připravený Mitrevski. Dopředu může jít opět Makedonie.
8'
Kiril Lazarov střílí další přesilovkový gól Makedonie, tentokrát z větší vzdálenosti.
8'
Žlutá karta pro tým Makedonie (Dejan Manaskov).
Žlutá karta pro tým Španělsko (Julen Aguinagalde).
7'
Následného sedmimetrového hodu se ujal Kiril Lazarov a střelou o zem skóruje.
7'
Fernández fauloval při zakončení Georgievskiho a vyfasoval dvouminutový trest.
6'
Překvapivá rána Entrerríose končí u vzdálenější tyče.
6'
Hráči ve žlutém ale míč opět získali a poté, co odvolali gólmana a hráli v sedmi, se zásluhou Peševskiho dostávají opět do vedení.
5'
Makedonii utíká balon, který tak poměrně lacino získávají Španělé.
4'
Mitrevski připisuje další úspěšný zákrok, když vychytal střelu Entrerríose.
4'
Solé proměňuje sedmimetrový hod a srovnává stav.
3'
Na druhé straně se nekompromisní ranou prosazuje Kuzmanovski.
3'
Aguinagalde si vylámal zuby na makedonském brankáři Mitrevskim, který si připisuje fantastický zákrok.
2'
První akce Makedonie dopadla naprosto stejně! Také Manaskov pálil z výskoku jen do brankové konstrukce.
1'
Fernández napálil po hezké kombinaci z levé strany tyčku!
1'

Makedonie: Mitrevski, Ristovski – Čurlevski, Georgievski, Krstevski, Kuzmanovski, F. Lazarov, K. Lazarov, Manaskov, V. Markoski, Peševski, Popovski, Serafimov, Stoilov, Taleski, Tankoski.

Španělsko: Corrales, Pérez de Vargas – Aguinagalde, Ariño, Cañellas, A. Dujshebaev, D. Dujshebaev, Entrerríos, Fernández, Figueras, Gomez Abello, Gurbindo, Guardiola, Morros, Sarmiento, Solé..
Makedonie má dobře nakročeno z postupu ze třetího místa skupiny B, ale dnes aspoň přinejmenším musí favorita potrápit. Momentálně má na kontě čtyři body a to za dvě výhry a jednu porážku. Na čtvrtý Island má náskok dvou bodů a proto se dnes Makedonci jistě pokusí urvat výhru. Uvidíme, jestli se jim to povede.

Španělsko zatím zvládá skupinovou fázi v klidu. Všechny zápasy vyhrálo, i když naposledny jim Japonci docela zatopili. Španělé to však nakonec jistě zvládli a díky tomu jsou teď na druhém místě skupiny B. Dnes by měli také vyhrát a pomalu by se měli začít připravovat na utkání s Chorvatskem. Druhým týmem ve skupině, který zatím neprohrál.
Zdravím všechny fanoušky mezinárodní házené. Dnes nás čeká předposlední hrací den předkola a na vidění bude šest zápasů. Já Vás provedu utkáním, kde se střetne Makedonie se Španělskem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.