Švédsko - Tunisko | ONLINE | 29.7.2012 15:30 | OH - házená 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

Přeji příjemný zbytek dne a u dalších online přenosů z olympiády v Londýně zase někdy na počtenou. Třeba již od 17:15 v dalším házenkářském střetnutí mezi Španělskem a Srbskem! (28:21)
Skončilo nám dnešní třetí házenkářské utkání, ve kterém favorizované Švédsko zaslouženě zdolává Tunisko 28:21 a připisuje si do tabulky první vítězství. O svém vítězství rozhodlo již v první půli, po které si už své vedení udržovalo a dokonce i lehce navýšilo až do závěrečného hvizdu. (28:21)
60
Konec zápasu. (28:21)
60
Ještě jedno vyloučení v závěru. Issam Tej míří devět vteřin před koncem na trestnou lavičku. (28:21)
60
Nilsson z pravé strany ještě přidává pouhých jedenáct vteřin před koncem další branku Evropanů. (28:21)
60
Hedoui se ještě prosazuje z levé strany hrací plochy a snižuje na rozdíl šesti bodů. (27:21)
59
Utkání se už spíše dohrává, sledujeme na obou stranách další zcela zbytečné ztráty. (27:20)
58
Z rychlého brejku zařizuje jubilejní 20. bod Tuniska Wael Jallouz. (27:20)
57
Nilsson využívá výhody jednoho muže v poli a středem střílí další gól Švédů. (27:19)
57
Issam Tej mohl po zbytečné ztrátě Larholma snížit, ale Andersson chytá. (26:19)
56
Gharbi si počínal nedovoleně a půjde si na 2 minuty odpočinout. Přesilovka pro Evropany. (26:19)
56
Kamel Alouini stál na konci postupného útoku, který zakončuje šikovnou střelou středem. (26:19)
55
Kim Andersson zbytečně ztrácí míč a Tunisko tak může alespoň kosmeticky upravit skóre. (26:18)
54
Jallouz opět výborně zablokován švédskou obranou. V posledních minutách nesledujeme příliš zajímavou házenou. (26:18)
53
Ekberg nekompromisní střelou z pravého křídla ukončuje střelecký půst obou týmů. (26:18)
52
Boughanmi rovněž neproměňuje sedmičku, kterou Sjostrand, jenž právě nahradil Anderssona, chytá. (25:18)
52
Ve hře obou týmů je nyní množství zbytečných chyb a ztrát. Tak jako v případě Gharbiho na jedné a Anderssona na druhé straně. (25:18)
51
Fredrik Petersen neproměňuje sedmičku, Maggaiz výborně chytá. (25:18)
50
Stejný hráč je následně zablokován tuniskou obranou. (25:18)
49
Na druhé straně Kim Andersson nedává Maggaizovi žádnou šanci. Švédsko vede o sedm branek a míří za prvním turnajovým vítězstvím. (25:18)
49
Meganhem byl napoprvé zablokován, gólem neskončila ani jeho druhá střela, kterou Andersson chytá. (24:18)
48
Po chybě Tunisanů se bez problémů z levé strany prosazuje Dalibor Dober. (24:18)
47
Z levého křídla se po drzém průniku prosazuje také Gharbi. (23:18)
46
Kallman zakončuje pěknou akci Švédů, kteří tak i ve vlastním oslabení skórují. (23:17)
46
Tradiční autor sedmiček Boughanmi přidává z této hranice další gól. (22:17)
45
Bannourova střela byla výborně zblokována švédskou obranou. (22:16)
45
Jernemyr dalším hříšníkem na straně Švédska. Třetí přesilovka pro Afričany ve druhém poločase. (22:16)
44
To, že se Tunisku nedaří, vidí asi i francouzský trenér Portes, který si bere oddechový čas. (22:16)
44
Tunisko zažívá opět utrápenou pasáž hry. Naštěstí pro ně Kallman nevyužívá další rychlý brejk. (22:16)
43
Jonas Kallman navyšuje švédské vedení na šest branek. Opět se prosazuje přes střed hřiště, kde jsou Tunisané zranitelní. (22:16)
42
Wael Jallouz měl na střelbu málo času, protože rozhodčí již signalizovali pasivní hru. Trefuje jen připraveného Anderssona. (21:16)
41
Kallman to zkoušel přes obranu Tunisanů a přidává již 21. branku Švédů. (21:16)
40
Brankostroj pokračuje. Dalibor Doder na druhé straně rovněž úspěšný z levé strany. (20:16)
39
Z pravého křídla si šikovně seběhl před Anderssona Toumi a švédský gólman je bezmocný. (19:16)
39
Na druhé straně se dostal k dobré palebné pozici Andersson. A Maggaize konečně překonává. (19:15)
38
Postupná kombinace Tuniska vede k dalšímu gólu ve švédské síti. Ze středu se prosazuje Megannem. (18:15)
37
Ekdahla vychytal Maggaiz a Tunisko má tak další šanci na snížení. (18:14)
36
Zbytečná ztráta Švédů, z rychlého brejku střílí třetí gól svého týmu v řadě Gharbi. (18:14)
36
Další gól v početní výhodě. Megannem suverénně zakončuje rychlý protiútok. (18:13)
35
Tunisko se konečně dočkalo dvanácté trefy. Issam Tej skóruje ze středu hrací plochy. (18:12)
34
Další přesilovka pro Tunisko. Na dvě minuty posílají rozhodčí pryč z palubovky Ekdahla. (18:11)
33
Boughanmi opět vylepšuje statistiky gólmanu Anderssonovi, který již sedm minut neinkasoval. (18:11)
32
Naopak Ekdahl skóruje z levé strany i ve vlastním oslabení. (18:11)
32
Hedoui v zakončení nepřesný, Tunisko opět již pořádnou porci minut nedokázalo skórovat. (17:11)
32
Niclas Ekberg si počínal nedovoleně a španělští rozhodčí jej posílají na dvě minuty zchladit na trestnou lavici. (17:11)
31
Dalibor Doder střílí hned v úvodu druhé půle další švédský gól. (17:11)
31
Začal druhý poločas. (16:11)
Vstup do utkání měli lepší Afričané, ale postupem času se do hry dostali i Švédové, kteří potvrzují roli favorita a po třiceti minutách hry vedou 16:11. Mohou ještě házenkáři Tuniska pomýšlet na zvrat? To se dozvíme ve 2. poločase, který začne zhruba za deset minut. (16:11)
30
První poločas skončil. (16:11)
30
Tři vteřiny před koncem prvního poločasu skóruje ještě Nilsson a využívá tak početní výhodu. (16:11)
30
V úplném závěru je vyloučen ještě Hmam. Přesilovka pro Švédy. (15:11)
30
Tunisko se opět zaseklo. Gharbi ztroskotal tentokrát na vlastní nepřesnosti. (15:11)
29
Z levého křídla se po pěkné kombinaci prosazuje Petersen. Náskok Švédů je v závěru první půle čtyřbodový. (15:11)
28
Švédský gólman si připisuje další úspěšný zákrok, když zastavil šanci Alouiniho. (14:11)
27
Z bodu vzdáleného sedm metrů od branky se trefuje také Petersen. (14:11)
26
Švédská hra není v posledních minutách dobrá a logicky na řadu přichází oddechový čas. (13:11)
26
Boughanmi se již potřetí v utkání ze vzdálenosti sedmi metrů nemýlí. (13:11)
25
Karlsson fauloval a bude z toho další sedmička pro Afričany. (13:10)
24
Naštěstí pro Švédy je tady Nilsson, který se ze strany nemýlí a lehkým padáčkem překonává Maggaize. (13:10)
24
Bannour přidává další branku Tuniska a Švédsko se může začít o svůj náskok strachovat. (12:10)
23
Boughanmi dostává podruhé v krátkém sledu příležitost ukázat své umění sedmiček. Opět je úspěšný. (12:9)
22
Z levé strany se prosazuje Andersson. (12:8)
22
Dalibor Doder to přehnal s důrazem a míří na trestnou lavici. Tunisko bude navíc zahrávat sedmimetrový hod. (11:7)
21
Z levého křídla to zkoušel Boughanmi, ale ani on neuspěl a Tunisko již pořádnou porci minut nedokázalo skórovat. (11:7)
21
Afričanům se vůbec nedaří. Další ztráta a z té pramení rychlý brejk Ekberga. Maggaiz byl naprosto bezmocný. (11:7)
20
Z levé strany se tradičně prosazuje Ekdahl a Švédsko již má náskok tří branek. (10:7)
19
Tunisko si vyžádalo oddechový čas, v posledních minutách je jeho hra značně nedisciplinovaná. (9:7)
19
Dalibor Doder vletěl mezi Tunisany jako uragán a vyplatilo se, navyšuje švédské vedení. (9:7)
18
Hedoui dalším vyloučeným hráčem Tuniska. Navíc bude mít Švédsko k dispozici sedmimetrový hod! (7:7)
17
Wissen Hmam je prvním vyloučeným mužem dnešního utkání. Přesilovka pro Švédy. (7:7)
17
Jonas Kallman po postupném útoku střílí ze střední vzdálenosti naprosto přesně. (7:7)
16
Wael Jallouz je evidentně při chuti a střílí další branku afrického celku. (6:7)
15
Doder výborně vybídl ke skórování Edberga a Švédsko v polovině prvního poločasu srovnává krok. (6:6)
14
Jallouz z pravé strany nedává švédskému gólmanovi žádnou šanci a Tunisko je opět ve vedení. (5:6)
13
Na obou stranách teď vidíme zbytečné ztráty míče. Prozatím je utkání velmi vyrovnané. (5:5)
12
Opět máme skóre srovnáno. Boughanmi z levé strany nechytatelně překonává Anderssona. (5:5)
11
Na druhé straně prakticky ze stejného místa střílí gól Ekdahl. (5:4)
11
Jallouz ze střední vzdálenosti přesně umístěnou střelou skóruje. (4:4)
10
V rychlé sledu vytahují sudí další žlutý kartónek. (4:3)
10
Další žlutá karta. Jonas Kallman ji tentokrát vidí od španělských arbitrů. (4:3)
10
Dalibor Doder přidává další gól hráčů ve žlutých dresech. Ti tak dokonale otáčí stav. (4:3)
9
Rychlý brejk Švédů znamená srovnání stavu. Prosazuje se Dalibor Doder. (3:3)
8
Andersson ani Kallman nejsou úspěšní. Maggaiz chytá výborně. (2:3)
7
Jallouz si počínal nedovoleně a vidí od Španělů první žlutou kartu zápasu. (2:3)
6
Ekberg z pravé strany nekompromisně snižuje. (2:3)
5
Tunisko prozatím zaskakuje favorita tohoto utkání a nadále si drží náskok dvou gólů. Prosadil se tentokrát Noughanmi. (1:3)
4
Úvod utkání je na branky poměrně bohatý, za Švédy snižuje z pravé spojky Ekberg. (1:2)
3
Tunisko má výborný vstup do utkání a střílí další branku, Andersson byl i tentokrát bez šance. (0:2)
2
Tunisko se dostává do vedení a využívá tak svou první útočnou akci. Toumi si výborně naběhl po straně a otevírá skóre! (0:1)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Španělští arbitři i oba celky jsou již připraveni na palubovce, utkání může za několik okamžiků začít. (0:0)
Trenérem Švédska je Staffan Olsson, tým Tuniska trénuje Francouz Alain Portes. (0:0)

Švédsko: Andersson M. (Sjostrand) – Zakrisson, Petersen, Nilsson, Larholm, Kallman, Karlsson, Jernemyr, Jakobsson, Gustafsson, Ekberg, Doder, Andersson K., Ekdahl.

Tunisko: Maggaiz (Helal) – Ayed, Bannour, Boughanmi, Chouiref, Hedoui, Hmam, Jallouz, Megannem, Sanai, Tej, Touati, Toumi, Alouini. (0:0)
Dvanáctka týmů je rozdělena do dvou skupin po šesti týmech. Švédsko a Tunisko se ve skupině A potká ještě s Argentinou, Francií, Islandem a pořadatelskou Velkou Británií. (0:0)
Oba celky se spolu v minulosti střetly již čtyřikrát. Úspěšnější byli Evropané, kteří ovládli poslední tři utkání. To poslední před rokem na turnaji v Dánsku, kde zvítězili 24:19. Jediné vítězství si Afričané připsali v roce 2006 na Světovém poháru, kde si došli pro těsnou výhru 34:33. (0:0)
Přeji příjemnou neděli, v sobotu již začala první házenkářská utkání turnaje žen, dnes jsou na programu i vstupní souboje turnaje mužů. Mimo dalších pět duelů můžete sledovat i utkání mezi Švédskem a Tuniskem. (0:0)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.