OH - házená - OH - házená - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Francie  - 25. července 2021   14:30

Maďarsko
Maďarsko
6' Háfraová  • 7' Lukácsová  • 8' Kisfaludyová  • 9' Háfraová  • 14' Klujberová  • 16' Lukácsová  • 19' Szöllősiová-Zácsiková  • 20' Szöllősiová-Zácsiková  • 23' Lukácsová  • 23' Lukácsová  • 25' Schatzlová  • 28' Lukácsová  • 33' Schatzlová  • 37' Háfraová  • 40' Vámosová  • 40' Vámosová  • 41' Kisfaludyová  • 44' Háfraová  • 44' Schatzlová  • 45' Klujberová  • 54' Vámosová  • 55' Mártonová  • 58' Tomoriová  • 59' Mártonová  • 60' Szöllősiová-Zácsiková
29:30
(12:15)
Francie
Francie
3' Coataneaová   • 3' Nze Minková   • 4' Flippesová   • 10' Zaadiová Neunaová   • 11' Coataneaová   • 15' Lacrabèreová   • 15' Nocandyová   • 17' Nocandyová   • 19' Valentiniová   • 24' Zaadiová Neunaová   • 25' Zaadiová Neunaová   • 29' Nze Minková   • 29' Flippesová   • 32' Zaadiová Neunaová   • 34' Nze Minková   • 37' Flippesová   • 38' Flippesová   • 40' Edwigová   • 41' Coataneaová   • 42' Zaadiová Neunaová   • 43' Foppaová   • 44' Niakatéová   • 46' Niakatéová   • 49' Zaadiová Neunaová   • 52' Nze Minková   • 56' Foppaová
Maďarsko
Hansen, Madsen (DEN).
Národní sportovní hala, Tokio
Francie

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek víkendu. Na počtenou příště!
První den ženského házenkářského turnaje uzavřelo utkání s velkým "U", Francie po nesmírně vyrovnaném litém boji poráží nebezpečné Maďarsko 30:29! Sledovali jsme naprostou reklamu na házenou, která byla až do poslední sekundy nervydrásající.

O osudu bitvy se nicméně z určitého úhlu pohledu rozhodlo už na konci úvodní půle, kdy si maďarský kouč vzal zbytečný oddechový čas, a narušil tím herní pohodu svého celku. Soupeřky si pak rychle získaly náskok, který v určitých podobách držely až do sirény.
Maďarsko – Francie 29:30 (12:15)
Nejvíce branek: Vámosová 6/3, Lukácsová 5, Háfraová 4 – Zaadiová Neunaová 10/4, Flippesová 4, Nze Minková 4. Rozhodčí: Hansen, Madsen (DEN). Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/4. Vyloučení: 3:4.
60'
Szöllősiová-Zácsiková ještě přeci jen upravuje na rozdíl jediné branky, ale nejspíš už je pozdě.
60'
Oddechový čas pro Maďarsko.
60'
Jenže Zaadiová Neunaová proměňuje nesmírně důležitou sedmičku a pojišťuje francouzskou výhru!
60'
Poslední minuta druhého poločasu!
59'
Mártonová trefila opuštěnou klec Francie a minutu a sedmapadesát sekund před koncem snižuje!
58'
Vyloučení v týmu Francie (Chloé Valentiniová).
58'
Zsuzsanna Tomoriová posouvá Maďarsko k vyrovnání, ještě ani zdaleka není konec!
58'
Gólmanka Středoevropanek si na konto připsala úspěšný zásah, vykryla rány Coataneaové i Flippesové.
57'
Flippesová se s míčem pomalu přesouvá před maďarskou klec, není přeci kam spěchat...
57'
Základní hrací doba se chýlí ke konci, Maďarsko operuje v útoku. Samozřejmě bez brankářky.
56'
Darleauxová vytáhla z rukávu další zákrok a chytila ránu Klujberové z asi devíti metrů!
56'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Szandra Szöllősiová-Zácsiková).
56'
Pauletta Foppaová se nezištně prosmýkla za maďarksou obranu a dává možná klíčový gól!
55'
A pozor, technická chyba francouzských hráček připravila šanci pro skórování a Mártonová jí nepohrdla! Tohle možná bude zajímavé.
54'
Ale naděje přeci jen ještě žije, Petra Vámosová to vzala na sebe a prorazila přes defenzívu.
53'
Maďarky už to budou mít hodně těžké, pokud chtějí ještě pomýšlet na cokoliv jiného než prohru.
52'
Nze Minková se na druhé straně palubovky prosazuje, Francie rozšiřuje náskok na čtyři branky.
52'
Petra Vámosová tentokrát ze sedmi metrů trefila jen spojnici francouzské klece!
51'
Zaadi Neunaová přestřelila, následný projektil Schatzlové z křídla byl zastaven brankářkou.
50'
Střela Vamosové nebyla přesná, tohle bude Maďarky pravděpodobně hodně mrzet.
49'
Maďarské ambice sráží Zaadiová Neunaová, timeout se papírově hostujícímu týmu vyplatil.
49'
Oddechový čas pro Francii.
49'
Petra Vámosová proměňuje sedmičky s chladnokrevností terminátora a stahuje náskok Francie.
48'
Francie musela kvůli pasivitě odevzdat balón soupeřkám, následný brejk Lukácsové vede k dalšímu ukázkovémi zákroku Darleuxové.
47'
Francouzská brankářka si po velmi dlouhé době připisuje zákrok, Klujberová proti Darleuxové neuspěla.
46'
Niakatéová a střely do dolního rohu, to jde k sobě! Francie opět jde do třígólového trháku.
45'
Katrin Klujberová dramatizuje druhý poločas přesnou střelou do dolní části francouzské klece.
44'
Nadine Schatzlová snižuje, Maďarsko se stále drží v těsném závěsu. Ztráta činí tři branky.
44'
Jeden gól za druhým, francouzské oslabení zintenzivnilo práci ofenzív obou týmů. Prosazuje se Niakatéová.
44'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Noémi Háfraová).
43'
Gól vstřelil tým Francie (Pauletta Foppaová).
43'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Maďarsko (Katrin Klujberová).
42'
Vyloučení v týmu Francie (Estelle Nze Minková).
42'
...což se mu stejně jako předtím nedaří, rána z pivota z dílny Zaadiové Neunaové končí v síti.
41'
Kisfaludyová využívá další maďarské tažení na branku, teď se ale musí tým rychle stáhnout do obrany...
41'
Ne ne, Francie nedovolí svému soupeři duel zdramatizovat, nyní dává gól Coataneaová.
40'
Přetahovaná pokračuje, opět Vámosová.
40'
Jenže Beatrice Edwigová našla extrémně rychlou odpověď, branky dělilo jen deset sekund.
40'
Petra Vámosová propálila francouzskou brankářku ranou do horního rohu, nechytatelná střela.
39'
39'
Využitá sedmička zase na druhém konci hrací plochy, Zaadiová Neunaová opět dává gól.
38'
Laura Flippesová rozšiřuje své konto, další gól pro francouzskou ostrostřelkyni.
37'
Branky v japonské metropoli stále padají jako na běžícím páse, tentokrát skórovala Háfraová.
37'
Dlouhé maďarské dobývání soupeřovi klece k ničemu nevedlo, brejk Flippesové ale končí gólem.
35'
Vámosová ani tentokrát nařízený hod nepromarnila, balón uklidila do levého horního rohu.
34'
Další gól na střeleckou listinu Nze Minkové, Francie se stále drží ve vedení.
34'
A už je to znovu jen o dva zásahy, na rozdíl dvou branek stav snižuje Petra Vámosová.
34'
Zaadi Neunaová nyní poslal jednu z protihráček k zemi, uvidíme další maďarskou sedmičku.
33'
Jenže Maďarsko nenechává svého soupeře uniknout a odpovídá zásahem Nadine Schatzlové.
32'
První trefu po přestávce si na konto zapisuje Zaadiová Neunaová, která zamířila do horního růžku.
31'
Obě brankáři si už na své konta připsaly první úspěšné zákroky ve druhé půli základní hrací doby.
31'
Úvodní třicetiminutovka je za námi, v Národní sportovní hale zatím sledujeme rychlou a napínavou podívanou. Francouzky většinu úvodního poločasu strávily ve vedení, Maďarky se ale nenechávají zahanbit a snaží se bitvu ze všech sil srovnat. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál. Bude to ještě drama?
Druhý poločas začne přibližně v 15:21.
30'
30'
Zaadiová Neunaová ještě hodem z hranice sedmi metrů v poslední sekundě navyšuje francouzský náskok.
30'
Poslední minuta úvodní půle!
29'
Velmi podobným způsobem skóruje Flippesová, oddechový čas se Maďarkám příliš nevyplatil.
29'
Nze Minková si pro sebe ukradla míč a vydala se do brejku, který přetavila v úspěsný zásah.
28'
28'
Lukáscová z velké vzdálenosti trefuje opuštěnou svatyni, Francii se hra bez brankářky nevyplatila.
26'
Vyloučení v týmu Francie (Betrice Edwigová).
26'
Tým ze střední Evropy nyní kombinuje před Leynaudovou a snaží se něco vymyslet.
25'
Zaadiová Neunaová je v závěru první části hodně vidět, tentokrát se trefila do levého vinglu.
25'
Litý boj v Národní sportovní hale zuří stále dál a dál, tentokrát srovnává Schatzlová.
24'
Do vedení se ale Maďarky aspoň prozatím nepodívají, prosazuje se totiž Zaadiová Neunaová.
24'
23'
Lukácsová v prvních sekundách třiadvacáté minuty skóruje, v Tokiu začínáme zase od začátku!
23'
Viktória Lukácsová se podepisuje pod kontatní gól, k vyrovnání už stačí jen jeden další.
22'
Hra se nyní přelila na druhý konec tokijské palubovky, ani Maďarkám se ale nedaří pořádně ohrozit klec.
21'
Maďarská defenzíva se ubránila, hodně slabý pokus Flippesové skončila v náručí brankářky.
20'
Série rychlých a sem tam i trochu zbrklých přihrávek končí zásahem, opět Szöllősiová-Zácsiková.
19'
Chloe Valentiniová ale našla rychlou odpověď, Francie si drží převahu nad kousajícím soupeřem.
19'
Szöllősiová-Zácsiková dává gól a přibližuje svůj tým k vyrovnání střelou do dolní části klece.
18'
Katrin Klujberová si ve vlastním oslabení zkusila sedmičku, Leynaudová ale její zakončení vykopla.
17'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Réka Bordásová).
17'
Uběhla polovina prvního dějství hry, podruhé v utkání se na střeleckou listinu zapsala Nocandyová.
16'
Obrana Francie si však nyní nepohlídala Lukácsovou na křídle, která hravě uklidila míč do sítě.
15'
Francie se opět rozjíždí a brankou Nocandyové odskakuje do tříbrankového náskoku.
15'
Alexandra Lacrabèreová ze sebe z posledních sil setřásla dotěrnou obránkyni a zakončila.
14'
Klujberová to zkusila z velké vzdálenosti a štěstěna jí šla naproti, míč zaplul k pravé straně!
12'
Hra se hodně uzavřela, na hrací ploše nyní kralují zpevněné defenzívy obou reprezentací.
11'
Brejk Coataneaové končí přesným zásahem, francouzská hráčka se prosazuje podruhé.
11'
Západoevropanky rozebraly dlouhý nápor svých soupeřek a nedovolily jim zakončit na klec.
10'
Půl minuty nato ale přes maďarskou obranu prorazila Zaadiová Neunaová a vrací Francouzkám náskok.
9'
Maďarský debakl se nekoná, tedy aspoň zatím ne. Poslední zbytky francouzského náskoku maže Háfraová.
8'
Francouzská brankářka se stihla vrátit do klece, jejímu týmu to ale nakonec k ničemu nebylo. Na zakončení Kisfaulyové totiž nestačila.
7'
Viktoria Lukácsová následně hravě přetavuje střelu z levého křídla v druhý maďarský gól.
7'
Vyloučení v týmu Francie (Laura Flippesová).
6'
Trochu života do maďarské hry chce vnést Háfraová, která snižuje na rozdíl tří branek.
6'
Po faulu Tomoriové otevírá šestou minutu proměněnou sedmičkou Zaadiová Neunaová.
5'
Nze Minková se opět prosadila, jenže její gól přišel pár sekund po útočném faulu spoluhráčky.
4'
Pod třetí zásah Francie se podepisuje Laura Flippesová, jedna z Maďarek chvíli předtím trefila tyč.
3'
Na její ránu po techincké chybě soupeřek rychle navazuje Nze Minková, favorit vede o dvě branky.
3'
Na první branku utkání jsme čekali přes dvě minuty, Francii do vedení z křídla posílá Coataneaová.
2'
Na druhém konci hrací plochy neuspěla Lassourceová, zatím je to gólmanský duel.
2'
Skóre neotevřela ani Klujberová, Leynaudová stále drží čisté konto. Brankářka do duelu vstoupila dobře.
1'
O první střelu utkání se postarala Szöllősiová-Zácsiková, francouzská brankářka má na kontě zákrok.
1'
Od startu nás dělí jen pár desítek sekund!
Tokijskou halou zní maďarská národní hymna, za chvíli si poslechneme ještě tu francouzskou.

Maďarsko: Januriková, Bíróvá – Szöllősiová-Zácsiková, Schatzlová, Szucsánszkiová, Kovacsicsová, Kisfaludyová, Mártonová, Vámosová, Klujberová, Háfraová, Bordásová, Lukácsová, Tomoriová.

Francie: Leynaudová, Darleuxová – Nocandyová, Coataneaová, Valentiniová, Pineauová, Lassourceová, Zaadiová Neunaová, Niakatéová, Flippesová, Edwigová, Foppaová, Nze Minková, Lacrabèreová.

Rozhodčí: Hansen, Madsen (DEN).
Favoritem souboje budou jednoznačně hráčky Francie, které na prosincovém Mistrovství Evropy skončily druhé za Norkami. Oproti tomu Maďarky na stejném turnaji obsadily konečnou desátou pozici a z šesti odehraných utkání uspěly jen dvakrát. Nesmíme však zapomenout, že to už je dávná minulost a je klidně možné, že se dnes bude radovat outsider. Uvidíme, které z dnešních soupeřek do tokijských klání vstoupí lépe.
Příjemnou neděli u sledování olympijské házené! První hrací den ženského turnaje uzavře souboj mezi reprezentantkami Maďarska a Francie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.