OH - házená - OH - házená - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Norsko  : Maďarsko - 4. srpna 2021   06:15

Norsko
Norsko
3' Daleová  • 6' Daleová  • 7' Daleová  • 10' Herremová  • 14' Skograndová  • 16' Oftedalová  • 17' Oftedalová  • 18' Reistadová  • 19' Daleová  • 23' N. Mörková  • 30' Jacobsenová  • 33' Daleová  • 34' Kristiansenová  • 38' Herremová  • 41' Reistadová  • 42' Daleová  • 43' Oftedalová  • 46' Jacobsenová  • 50' Reistadová  • 52' Jacobsenová  • 54' Sanna Solbergová-Isaksenová  • 55' Reistadová  • 57' N. Mörková  • 59' Daleová
26:22
(12:10)
Maďarsko
Maďarsko
1' Szöllősiová-Zácsiková   • 2' Klujberová   • 5' Kisfaludyová   • 6' Tomoriová   • 8' Kisfaludyová   • 9' Szöllősiová-Zácsiková   • 20' Vámosová   • 24' Szöllősiová-Zácsiková   • 27' Tomoriová   • 29' Tomoriová   • 35' Bordásová   • 36' Bordásová   • 39' Háfraová   • 40' Schatzlová   • 41' Bordásová   • 42' Bordásová   • 43' Vámosová   • 58' Lukácsová
Norsko
Ch. Bonaventurová, J. Bonaventurová (FRA)
Jojogi National Stadium
Maďarsko

Norky se v semifinále utkají s týmem Ruského olympijského výboru, pro Maďarsko turnaj končí. To je z tohoto utkání vše, před námi jsou dnes ale ještě dva čtvrtfinálové zápasy!
Norsko – Maďarsko 26:22 (12:10)
Nejvíce branek: Daleová 7, Reistadová 4, Oftedalová 3 – Szöllősiová-Zácsiková 5/1, Bordásová 4, Tomoriová 4. Rozhodčí: Ch. Bonaventurová, J. Bonaventurová (FRA). Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1. Vyloučení: 0:2.
Norské házenkářky splnily proti Maďarsku roli favoritek a po vítězství 26:22 postupují do semifinále olympijského turnaje! Jednoduché to ale rozhodně neměly. Maďarky s nimi dlouho držely krok a ještě na začátku závěrečné desetiminutovky se oba týmy o vedení přetahovaly. V závěru si však Seveřanky přeci jen vytvořily rozhodující náskok, na čemž měla velkou zásluhu i brankářka Lundeová, která si připsala několik důležitých zákroků. Do branky přišla v průběhu druhého dějství místo Solbergové, jenž pro změnu chytala velmi dobře v první půli.
60'
Katrine Lundeová ještě kryje střelu Lukácsové! Po příchodu do branky chytala výborně.
59'
Vekou smůlu měla brankářka Bíróvá. Ta se postavila do cesty zakončení Daleové, ale míč se po jejím zákroku vznesl do vzduchu a spadl do maďarské branky. Je rozhodnuto!
58'
Viktoria Lukácsová dává z pravého křídla ještě gól naděje pro Maďarky.
57'
Nora Mörková si spravila chuť po neproměněné sedmičce. Střelou ze středu hřiště zvyšuje na rozdíl čtyř branek!
57'
Háfraová z pravého křídla střílí jen do Lundeové! Ta chytá výtečně.
56'
Maďarská brankářka Blanka Bíróvá chytila sedmičku Noře Mörkové! Ta se často nemýlí.
56'
Veteránka Katrine Lundeová pokryla střelu Szöllősiové-Zácsikové. Tohle jsou klíčové zákroky od norské brankářky!
55'
Henny Reistadová se trefuje z devítky a Norky vedou o tři góly!
55'
Schatzlová trefila z levého křídla spojnici! Míči tam zřejmě pomohla konečky prstů Lundeová.
54'
Maďarský trenér Gábor Elek reaguje oddechovým časem.
54'
Sanna Solbergová-Isaksenová dostala míč na levé křídlo a obstřelem na zadní tyč posílá Norsko na dvoubrankový rozdíl!
53'
Háfraová z devíti metrů vůbec netrefila branku a útočit mohou Norky.
52'
Z pravého křídla dává gól Marit Jacobsenová, která posunula Norky do vedení.
51'
Jsme v poslední desetiminutovce. Tenhle duel rozhodne až koncovka.
50'
Henny Reistadová srovnala po akci přes pravou stranu.
50'
Míč se štěstím prošel až k Nadine Schatzlové, která poslala Maďarsko do vedení.
49'
Szandra Szöllősiová-Zácsiková se ze sedmimetrového hodu nemýlila. Maďarky stále drží s favorizovaným Norskem krok!
48'
Po sehrávce do pivota byla faulována Bordásová. Sedmička pro Maďarsko!
48'
Reistadová na druhé straně trefila břevno branky soupeřek!
47'
Lundeová nohou vykopla střelu Szöllősiové-Zácsikové z devítky!
46'
Maďarky jsou už v plném počtu.
46'
Po sehrávce doprava skórovala Marit Jacobsenová. Ta posunula Norsko do vedení.
45'
Střelu Lukácsové z hranice brankoviště vyrazila Lundeová, 41letá norská brankářka.
45'
Tu proměnila tradiční vykonavačka těchto hodů Nora Mörková.
44'
Háfraová je vyloučena na dvě minuty. Navíc způsobila sedmičku.
44'
V brance Norska je Katrine Ludeová, která nyní chytila sedmičku Vámosové!
43'
Stine Oftedalová prošla individuálně do zakončení středem.
43'
Přesná střela Petry Vámosové z hranice sedmimetrového hodu.
42'
Nekompromisní střela Kari Daleové znamená snížení.
42'
Tomoriová krásně prostrčila míč za obranu na Bordásovou, která z pivota skóruje. Norsko reaguje time-outem.
41'
Reka Bordásová vrací Maďarsku vedení.
41'
Henny Reistadová srovnává.
40'
Norskou ztrátu trestá z úniku Nadine Schatzlová a Maďarky po delší době vedou!
39'
Po zásahu Háfraové je vyrovnáno.
38'
Oftedalová dala gól z rychlého protiútoku, který ale neplatí! Zřejmě kroky.
38'
A levá křídelnice Camilla Herremová ho zakončuje gólem. Přehodila brankářku soupeře.
38'
Jedna z Maďarek nedosáhla na levém křídle na míč a do protiútoku jdou Norky.
37'
Střelu Daleové vytěsnila brankářka Szikorová do tyče.
36'
Reka Bordásová zakončila rychlou akci svého tým a Maďarky zase srovnávají.
35'
Maďarky sehrály pěknou akci do pivota, kterou zakončila gólem Reka Bordásová.
34'
A nyní gól Veronici Kristiansenové po chytré nízké střele.
34'
Maďarky chybovaly v útoku. Pro faul si pak došla Veronica Kristiansenová.
33'
Kari Daleová dostala míč na hranici brankoviště a vrací Norsku vedení.
32'
Szandra Szöllősiová-Zácsiková se dostala do trháku a srovnala stav!
31'
Zsuzsanna Tomoriová snižuje střelou ze středu.
31'
Procentuální úspěšnost brankářek: 41 % – 20 %
Po prvním poločase vedou Norky nad Maďarskem o dva góly – 12:10. Maďarky přitom začaly lépe a v úvodu utkání vedly až 6:3. Favorit duelu ale odpověděl sedmigólovou smrští, kterou vývoj duelu obrátil a sám odskočil na rozdíl čtyř branek. Maďarky ale v závěru úvodního dějství korigovaly až na jednogólový deficit a litovat mohu neproměněné šance Lukácsové, po níž na druhé straně skórovala sekundu před pauzou Jacobsenová.

Nejlepší střelkyní Norska je čtyřgólová Kari Daleová. Na maďarské straně vládnou statistikám třígólové Szandra Szöllősiová-Zácsiková a Zsuzsanna Tomoriová.
30'
30'
Sekundu před pauzou naopak předala Kristiansenová míč Marit Jacobsenové a ta se z pravé strany nemýlila!
30'
Maďarky mohly srovnat, ale Sobergová přečetla zakončení Lukácsové z pravého křídla!
29'
Tomoriová se s tím nepárala a další ranou ze střední vzdálenosti koriguje na jednogólový rozdíl!
28'
Mörková z levé strany nepropálila Szikorovou.
27'
Norky v posledních minutách hodně kazí v útoku. Další ztráta.
27'
Na ránu Zsuzsanny Tomoriové z devítky už ale ani Solbergová nestačila. Maďarky snižují na rozdíl dvou branek.
26'
Silje Solbergová se opravdu rozchytala a chytá jednu maďarskou střelu za druhou!
26'
Stejná hráčka střílela z dálky a Solbergová byla připravena.
25'
Szöllősiová-Zácsiková si individuálním způsobem došla pro faul. Rozehrávka pro Maďarsko.
25'
Další podobná situace. Jacobsenová nedosáhla na přihrávku.
24'
Norsku se nepovedla sehrávka do pravého křídla. Míč utekl až do autu.
24'
Parádní rána Szandry Szöllősiové-Zácsikové z devíti metrů. Oddechový čas pro Norsko.
23'
Maďarsko je už v plném počtu.
23'
První gól v zápase střílí Nora Mörková.
23'
Szöllősiová-Zácsiková střílela z devítky, Silje Solbergová vyrazila míč nad bránu.
21'
Zsuzsanna Tomoriová si vysloužila dvouminutový trest.
20'
Skograndová z pravého křídla nedokázala překonat Szikorovou, která vynikající zákrok emotivně slaví!
20'
Za Maďarky reaguje gólem Petra Vámosová.
20'
Změna v maďarské bráně. Nyní ji hájí Melinda Szikorová.
19'
Kari Daleová využila rychlý brejk a Norsko vede o čtyři branky!
18'
Solbergová se rozchytala! Nohou vykopla střelu Mártonové.
18'
Henny Reistadová prudkou střelou ze střední vzdálenosti překonává brankářku Maďarska.
17'
Oftedalová zvýšila norský náskok! Poté Seveřanky opět podržela Solbergová, která vyrazila zakončení Mártonové.
17'
Solbergová výtečně proti střele Háfraové z osy hřiště.
16'
Stine Oftedalová posílá střelou z devíti metrů Norky poprvé v zápase do vedení! Oddechový čas pro Maďarsko.
16'
Bíróvá výtečně vyrazila střelu Oftedalové. Na druhé straně trefila Lukácsová tyč po rychlém brejku!
15'
Ztráty – 6:6
15'
Norky se postupně rozehrávají. Maďarky se neprosadily z postupného útoku a ztrácejí míč.
14'
Norky srovnávají! Postarala se o to Stine Skograndová.
13'
Veronica Kristiansenová se trefila ze středu zhruba z osmi metrů takovou polovysokou ranou.
12'
Skograndová z pravého křídla zakončovala jen do nohou brankářky Blanky Bíróvé!
12'
Szöllősiová-Zácsiková rychle zakončovala po volném hodu. Střílela ale nad.
10'
Po krásné přihrávce Mörkové skórovala z levého křídla Camilla Herremová.
10'
Szöllősiová-Zácsiková prohazovala míč k brankovišti na pivotku, která už sama před brankářkou nezpracovala.
9'
Szandra Szöllősiová-Zácsiková zakončila postupný útok Maďarska z pozice levé spojky. Norky nezačaly úplně nejlépe!
8'
Anett Kisfaludyová dostala dobrou přihrávku a mírně z pravé strany skórovala.
8'
Výborný přístup Maďarek k soupeřkám. Norky se zatím těžko prosazují z postupného útoku.
7'
Rychlý brejk využívá Kari Daleová, která skórovala z trháku.
6'
Zsuzsanna Tomoriová dává čtvrtý maďarský gól.
6'
Daleová ale rychle dává kontaktní gól.
5'
Tomoriová uvolnila krásnou přihrávkou Anett Kisfaludyovou, která zvyšuje na rozdíl dvou branek.
4'
Dobrá obrana Maďarska, která nenechala soupeřky zakončit akci.
3'
Brankářka Solbergová poslala dlouhým výhozem do šance Herremovou. Ta zakončovala o zem do břevna!
3'
Norky snižují. Z brankoviště se prosazuje Kari Daleová.
2'
Maďarky navíc ubránily norský útok a sami mají míč.
2'
Dobrý začátek Maďarek. Z rychlého kontru se trefuje Katrin Gitta Klujberová.
1'
Skóre zápasu otevírá střelou z větší vzdálenosti Szandra Szöllősiová-Zácsiková.
1'
V brankách zápas začnou Silje Solbergová, která dobře zná maďarskou ligu, a Blanka Bíróvá.
Za námi jsou hymny Norska a Maďarska. Nyní se už vše chystá k zahájení tohoto čtvrtfinálového duelu.

Norsko: Silje Solbergová, Lundeová – Reistadová, Kristiansenová, Frafjordová, Skograndová, N. Mörková, Oftedalová, Daleová, Jacobsenová, Herremová, Sanna Solbergová-Isaksenová, Breistölová, Tomacová.

Maďarsko: Szikorová, Bíróvá – Szöllősiová-Zácsiková, Schatzlová, Kisfaludyová, Mártonová, Vámosová, Klujberová, Háfraová, Bordásová, Lukácsová, Helembaiová, Tomoriová, N. Kissová.

Rozhodčí: Ch. Bonaventurová, J. Bonaventurová (FRA).
Norky ve vzájemných zápasech obvykle vítězí. Výjimkou nebyl ani duel v základní skupině loňského EURA, který skončil výsledkem 32:21.
Norky mají o svých soupeřkách dobré povědomí. Hned čtyři z nich totiž hrají maďarskou ligu za tým Győri Audi ETO KC. Jedná se o brankářku Silje Solbergovou, střední spojku Stinu Oftedalovou, pivotku Kari Daleovou a levou spojku Veronicu Kristiansenovou.
Norsko:
Norsko je mezi ženami házenkářskou velmocí a jedním z hlavních aspirantů na olympijské zlato. To v minulosti získaly už dvakrát, naposledy v Riu pak byly bronzové. Třikrát norské házenkářky ovládly MS, naposledy v roce 2015 a s osmi tituly jsou nejúspěšnější zemí na evropských šampionátech. Jsou také úřadujícími mistryněmi Evropy, když na konci minulého roku opanovaly turnaj v Dánsku.

Své ambice norské hráčky dokonale potvrdily i v základní skupině her v Tokiu. Vyhrály všech pět zápasů. Začaly výhrami 39:27 nad Jižní Koreou a 30:21 nad Angolou. Poté přehrály 35:23 Černou Horu a zatím nejvíce je prověřily Nizozemky, které udolaly 29:27. Se skupinovou fází se Norky rozloučily výhrou 37:25 nad domácími Japonkami.
Maďarsko:
Maďarská ženská házená už v minulosti získala velmi zajímavé úspěchy. Mezi ně musíme zařadit titul mistryň Evropy z roku 2000 a další tři bronzy z kontinentálních šampionátů. MS Maďarky vyhrály už v poměrně daleké minulosti, v roce 1965. Naposledy na světovém šampionátu získaly cenný kov třetím místem v roce 2005. Na OH jim to zacinkalo třikrát, jednou byly stříbrné, dvakrát bronzové. Na předchozí tři akce pod pěti kruhy se ale nekvalifikovaly.

Své účinkování v Tokiu nezačaly maďarské hráčky vůbec dobře. První tři zápasy totiž prohrály a vypadalo to s nimi špatně. Po porážkách 29:30 s Francií, 27:33 s Brazilkami a 31:38 s ROV se ocitly na pokraji vyřazení. Pak však zabojovaly, nejprve zdolaly 29:25 Španělsko, poté 26:23 Švédky a proklouzly tak do čtvrtfinále ze čtvrtého místa tabulky skupiny B.
Vítám tu všechny milovníky té nejlepší házené v podání žen! Ve středu jsou na programu čtvrtfinálové zápasy Olympijských her v Tokiu. Já Vás provedu soubojem mezi Norkami a Maďarkami. V něm budou favoritkami házenkářky ze severu Evropy, které zatím na turnaji neztratily ani bod. Maďarsko prošlo do vyřazovacích bojů jako čtvrtý tým skupiny B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 06:15.