OH - házená - OH - házená - ženy -  ONLINE PŘENOS -  ROC : Francie  - 8. srpna 2021   08:00

ROC
ROC
2' Vedechinová  • 4' Vedechinová  • 5' Vjachirevová  • 12' Dmitrijevová  • 14' Dmitrijevová  • 16' Dmitrijevová  • 20' Vjachirevová  • 21' Managarovová  • 25' Vedechinová  • 27' Dmitrijevová  • 28' Vedechinová  • 29' Vedechinová  • 32' Vedechinová  • 38' Bobrovnikovová  • 39' Gorškovová  • 46' Vedechinová  • 47' Dmitrijevová  • 49' Skorobogatčenková  • 51' Gorškovová  • 53' Vjachirevová  • 55' Vjachirevová  • 58' Gorškovová  • 60' Dmitrijevová
25:30
(13:15)
Francie
Francie
7' Foppaová   • 10' Foppaová   • 17' Foppaová   • 18' Valentiniová   • 18' Valentiniová   • 21' Flippesová   • 22' Foppaová   • 24' Nze Minková   • 27' Foppaová   • 29' Coataneaová   • 40' Sercienová-Ugolinová   • 40' Sercienová-Ugolinová   • 42' Foppaová   • 44' Coataneaová   • 45' Zaadiová Deunaová   • 46' Foppaová   • 47' Nocandyová   • 48' Valentiniová   • 53' Flippesová   • 56' Nocandyová   • 60' Coataneaová   • 60' Valentiniová
ROC
Lah, Sok (oba SLO)
Yoyogi National Stadium, Tokio
Francie

ROC – Francie 25:30 (13:15)
Nejvíce branek: Vedechinová 7, Dmitrijevová 6, Vjachirevová 4 – Pineauová 7/7, Foppaová 7, Valentiniová 4. Rozhodčí: Lah, Sok (oba SLO). Sedmimetrové hody: 2/2 – 9/8. Vyloučení: 5:5.
Z mé strany je to tak vše. Bylo mi ctí vás finálovým zápasem provázet, přeji vám krásný zbytek víkendu a někdy příště se u světové házené budu těšit napočtenou. Carpe diem!
V Tokyu je dobojováno a Francouzky slaví! Proti ruskému výběru ve finále vyhrály 30:25, čímž usedají na olympijský trůn poprvé v historii! Navíc oplatily Ruskám porážku z Ria 2016 a oslavy tak budou zajisté bouřlivé. Když k tomu připočítáme úspěch mužské sekce týmu, pak se francouzská házená vrací na světový trůn ve velkém stylu!

Klíčem k úspěchu ve druhé půli byl tah se střídáním gólmanek, který Francii vynesl jackpot. Cléopatre Darleuxová měla rázem úspěšnost 43 % a Rusky deptala zákroky proti tutovým šancím. Ačkoliv mělo Rusko dobrý start do druhé půle a smazalo ztrátu z té první, prostřední desetiminutovku nezvládlo. Tam si vybudovala Francie pětibrankový náskok, což již Rusko nedokázalo smazat a i přes snahu v závěru si to Francouzky pohlídaly až k vítěznému konci.
60'
Dmitrijevová sice ještě snadno prošla obranou pět sekund před koncem, Darleuxová ani nezasahovala a konečný výsledek tak je 25:30!
60'
Valentiniová navíc o pár sekund později dotáhla do konce brejk, je to o šest branek a v hale se už slaví!
60'
Coataneová dostala dohrávku do pravého křídla a nekompromisně míč napálila na bližší štangli, tohle už je dohrávka ve velkém stylu!
60'
69 sekund před koncem bere francouzská lavička oddechový čas, ale je to již jenom taktického charakteru. Velký den pro francouzskou házenou.
59'
Pokus dohrát akci do náhozu z levého křídla na pravou spojku Francii nevyšel, na druhé straně to ale Rusky uspěchaly, Vjachirevová vytvořila ztrátu a už se to jenom dohrává!
58'
Dmitrijevová obrala o míč Nze Minkovou a vyslala vpřed Gorškovovou, která si poradila přehozem Darleuxové.
57'
Přihrávka na Flippesovou byla v pasivitě už nad limit a Rusko šlo do útoku, který zatahovala Fominová z pravého křídla. Ale protože přestřelila břevno, tak je jasno!
57'
Ilinová z nařízené sedmičky po faulu Pineauové proměňuje, času na drama ale Rusku zbývá už hodně málo.
56'
Vyloučení v týmu Francie (Allison Pineauová).
56'
Rusko sice získalo míč a šlo vpřed, špatná rozehrávka na střední spojku ale značila únik Nocandyové. S ním si bez problémů hráčka poradila a Rusko to začíná mít víceméně nehratelné!
55'
Vjachirevová šla do překřížení, které jí vyneslo zakončení ze střední spojky. S tím si poradila a stahuje ztrátu na pět branek. Stále je to ale příliš mnoho.
55'
Moc času na drama už Rusko nemá. Pět minut před koncem proto přichází oddechový čas na jeho straně!
54'
Pineauová nedala v utkání ani jeden gól ze hry, za to ale šest ze sedmičky. Nezaváhala ani tentokrát, narvala míč pod břevno branky Sedojkinové!
54'
Navíc po dalším zákroku Darleuxové proti Vjachirevové šla Francie do kontru, který končí faulem a nařízenou sedmičkou!
53'
Nze Minková doklepla lajnu na pravé křídlo pro Flippesovou, která nabízený úhel vzala a každou další minutou je jasnější, že Francie bude slavit zlato i v ženské kategorii!
53'
Vjachirevová střílí teprve třetí branku, v dnešním duelu se prakticky trápí. Na pravé spojce však tentokrát měla prostor a hned je z toho branka.
52'
Pineauová důležitý moment zápasu zvládla a osm minut před koncem Francie odskakuje na pět branek vedení!
52'
Makejevová tahala zakončující Foppaovou za ruku a dres najednou, navíc zezadu. Tady přichází další dvě minuty, k čemuž se připojí sedmička.
51'
Sedojkinová sražený míč zachytila a poslala do brejku Gorškovovou, která vůči odkryté brance nezaváhala, Rusko ještě bojuje!
51'
Trenér Krumholz bere oddechový čas, aby uklidnil francouzské hráčky. Ty ale směřují za zlatem zcela suverénním způsobem.
50'
Ilinová šla po rozehrávce vhazování na středu do zakončení, které bylo zblokováno. Krátce poté došla na šestku a měla tutovou šanci, Darleuxová ale chytá fantasticky a ani tuhle střelu nepustila do branky! V současnosti má bilanci 8/15, což dělá fantastických 53 %!
50'
Sercienová-Ugolinová nezachytila rychlou změnu směru Ilinové a povalila jí na zem zezadu za rameno, což je trestáno dvěma minutami. A i tady jsou druhé, třetí vyloučení znamená konec.
49'
Skorobogatčenková byla do druhého poločasu vyslána teprve před chvílí a dává svoji první branku, byla to střela z osmi metrů na pravé spojce.
48'
Darleuxová připsala další zákrok a Flippesová dala na levé křídlo pro Valentiniovou pořádně riskantní míč, který však vyšel. Zakončení taktéž a Francie pevně drží utkání ve svých rukách!
47'
Dmitrijevová na střední spojce naznačila, že půjde směrem do obrany, nakonec ale zvolila to, co Rusko praktikuje velkou část zápasu: úspěšnou střelu z dálky.
47'
Nocandyová však využila toho, že se ruská obrana vůbec nevracela a po rychlém výpadu ze šestky je to zpátky o šest branek.
46'
Po hodně dlouhé době Vedechinová prolamuje střelecké mlčení, z pravé spojky šla opět do výskoku a střela z dálky přesným zásahem skončila.
46'
Rusko musí vzít oddechový čas! Foppaová se z pivota prosazuje, Francie vede už o šest branek a trenér Alexejev už míří ke stolku, aby úmyslně přerušil hru!
45'
Gorškovová mohla snížit, ale tah se střídáním brankářek byl na straně Francie jackpot! Darleuxová natolik zmenšila ruské křídelnici úhel, že měla Gorškovová jenom jednu možnost, nastřelit Darleuxovou.
45'
Teď je o to větší, protože Zaadiová Deunanová se na střední spojce otočila rychlostí blesku a ještě nepříliš postavená přímo vůči brance propálila ruskou gólmanku!
44'
Nakonec se ale Francie může radovat, navíc vede už o čtyři! Coataneová šla do brejku a rázem skončila sama na šesti metrech, Sedojkinovou překonala přesným zakončením k tyči a Rusko má problém!
43'
Jak Darleuxová, tak Sedojkinová drží týmy! Vjachirevová pálila nejprve z pravé spojky na ruské straně, ale přímo do francouzské brankářky, která střelu ztlumila na rukách. Proto přišlo zakončení Flippesové z kontru na levém křídle, Sedojkinová radost Francie zmrazila!
42'
Francie je zpátky v tříbrankovém náskoku! Zaadiová Deunaová zakončovala z levého křídla a trefila jenom bližší tyč, odražený míč ale skončil na šestce v rukách Foppaové, která navyšuje na 19:16!
41'
Dmitrijevová dostávala přihrávku do otevřeného prostoru na střední spojce, ale míč si ve finální fázi pustila na nohu!
41'
Jsme na pěti na obou stranách, neboť Lassourceová při bránění zasáhla do obličeje Bobrovnikovou, což značí vyloučení.
40'
Navíc jí při střelbě dotáhla Makejevová a za tento zákrok dostává rovnou dvě minuty.
40'
Další útok Francie zakončovala opět Sercienová-Ugolinová a úspěšně, po překřížení se dostala na střední spojku a z devíti metrů dokončila akci do gólu.
40'
Francie se první branky ze hry dočkala po 10 minutách hry! Sercienová-Ugolinová obstřelila na levé spojce bloky a trhá vedení zpátky na stranu Francie!
39'
Výrazně zlepšený herní projev Ruska rezultuje v další branku a remízu! Gorškovová dostala možnost brejku, který z levého křídla zakončila bez problémů, a to i díky tomu, že Darleuxová se do branky teprve vracela.
38'
Až v pasivní hře se povedlo Rusku skórovat, Bobrovnikovová šla do výskoku a Nze Minková zakončení tečovala, ale přímo do země, od níž se míč odrazil do vinglu branky.
37'
Vjachirevová dnes není vidět skoro vůbec. Připomněla se nyní přihrávkou do pivota, Makejevová však byla výborně bráněná.
37'
Francie ale přesilovku v prvním útoku nevyužila, na tahu je tak Rusko. Francouzky na první gól ze hry ve druhé půli zatím čekají.
36'
Kuzněcovová jde podruhé v zápase ven, a to je velký problém! Tentokrát chytla zezadu Zaadiovou Deunaovou a nepustila jí do té doby, než z toho byl pád na zem. V momentě, kdy dojde ke třetímu vyloučení, Rusko ztratí velmi důležitou hráčku!
35'
Vedechinová se do toho opřela ve výskoku na devíti metrech, Darleuxová ale šla včas na zem a zakončení lapila! Vstup do utkání tak má zatím více než solidní.
35'
Série nepřesností provází úvod druhé půle, vyjma dvou branek jsme se dalších zásahů nedočkali.
34'
Flippeová se nakonec přes obránkyni dostala, zakončovala ale s volnou střeleckou rukou a v pádu. Sedojkinová připisuje bez potíží zákrok, kterých dnes od gólmanek věru moc nevidíme.
33'
Managarovová sice vytušila přihrávku do pivota a uzmula si míč pro sebe, následná přihrávka do brejku však byla příliš riskantní a skončila jenom v brankovišti u Darleuxové!
32'
Vedechinová ale střelecky Rusko táhne, tentokrát si naběhla do zakončení na levé spojce a střelou přes bloky drží Rusky na dostřel.
32'
Pineauová šla na další sedmičku, ze které proměnila svůj čtvrtý pokus z pěti.
31'
Dmitrijevová zakončovala kličku na dlouhou ruku v pohybu od branky, ale pro Darleuxovou to nebylo žádné nebezpečí. A to ani o pár sekund později ze střední spojky.
31'
Do druhého poločasu vstupují Francouzky se změnou v brankovišti, v brance stojí pro další minuty Cléopatre Darleuxová.
31'
Úvod prvního poločasu nabídl hned několik sedmiček, prakticky se dá říci, že každý útok Francie tak skončil. Týmy skórovaly víceméně po sériích, na ztrátu 1:3 odpověděla Francie třemi brankami v řadě, posléze kontrovalo Rusko třemi brankami a podobně. Navrch mají v utkání ale zatím Francouzky. Dostávají se častěji do střel a v útoku jsou kreativnější, základ poločasovému vedení položila pasáž okolo 20. minuty, ve které se Francie utrhla do tříbrankového vedení a Rusko dokázalo ztrátu umazat jenom o jednu. Stále je ale ještě všechno směrem do druhé půlky otevřené.
30'
30'
Francouzky se dostaly do pasivity a důsledné dostupování ruské obrany rezultovalo v poslední střelu poločasu, kterou ze země na 11 metrech zakončila Zaadiová Deunaová. Jenže vytloukla jenom bloky!
30'
Francie poslední útok nechce uspěchat, a tak 40 sekund před koncem bere kouč Krumholz oddechový čas.
29'
Rusky do soubojů v útoku víceméně nechodí a proti systému 0-6 se spokojí se střelami z dálky. Vedechinová předvedla další a ve virtuální tabulce střelců tohoto zápasu dorovnala Foppaovou.
29'
Coataneová ale další útok proměňuje, stále se drží francouzské hráčky v náskoku dvou až tří branek.
28'
Vedechinová po návratu na palubovku šla potřetí do výskoku na devíti metrech, našla si prostor, jak překonat bloky a čtvrtou brankou opět snižuje na rozdíl dvou.
27'
Foppaová to prostě do gólu protlačila. Odražený míč měla na devíti metrech jako první a povoleným způsobem zatlačila hráčku před sebou až do brankoviště, načež následovalo úspěšné zakončení.
27'
Rusko bylo v pasivní hře při oslabení, Dmitrijevová to vzala na sebe a propálila všechno před sebou.
26'
Pineauová zvolila technické zakončení, které Kalininová skoro měla, nakonec se však zamotala až do brankové sítě a Francie vede znovu o tři!
26'
Francie byla v pasivní hře, ale vymyslela to náramně! Flippesová se nabídla v záběhu Nocandyové a byla faulována Vedechinovou. Ačkoliv to nebylo gólové zakončení, je z toho sedmička a dvě minuty pro ruskou hráčku!
25'
Dmitrijevová ze středu rychle přehrála na Vedechinovou, která si vystoupila mimo blok a z výskoku překonává brankářku Francie!
24'
Zaadiová Deunaová bude dvě minuty trávit na lavičce, důvodem je úder do obličeje Anny Senové.
24'
...který končí tříbrankovým náskokem! Nze Minková zaběhla do falešného pivota a obrana Ruska na to nedokázala reagovat, poprvé v utkání tak ztrácí ROC více než dvě branky!
23'
O chvíli později z toho ale byla zbytečná střela, která moc šancí na úspěch neměla. Proto jde Francie do útoku...
23'
Francouzská obrana proti Bobrovnikovové na středu vystoupila a skoro získala míč, leč v poslední chvíli to dokázala ruská hráčka ustát a udržet míč pro svůj tým.
22'
Foppaová sehrála jednoduchého „maďara“ s Nocandovou, což ústí v její čtvrtou branku v utkání. Rusko si na to konto bere hned oddechový čas, necelých devět minut před koncem poločasu.
21'
Poprvé to Ruskám zahrát do prázdné branky nevyšlo, to i díky skvělému návratu Leynaudové, podruhé již Managarovová měla míč někde na devíti metrech, tudíž to se zakončením do prázdné branky bylo snadné.
21'
Flippesová alternuje na pravé spojce, odkud pro ní přišla střelecká možnost. Tu bezezbytku využila a Francie jde opět na dvě branky náskoku!
20'
Vjachirevová nedostává tolik prostoru, ale když už, tak je to branka. Tentokrát to byl proskok v přečíslení z pravé spojky a Leynaudová míč lízla obličejem, nedokázala jej už ale jakkoliv zastavit!
19'
Sercienová-Ugolinová sice dobře ubránila Bobrovnikovovou na levé spojce, ani po odpískání jí ale nepustila a držela tak dlouho, až rozhodčí do hry vstoupili a vylučují francouzskou hráčku na dvě minuty.
18'
V krátkém sledu navíc Valentiniová přidává druhou branku, Rusko kombinaci se zapojením pivota nedotáhlo do konce a Leynaudová vyslala dopředu Valentiniovou, která takto uspěla!
18'
Sedojkinová si sice připsala zákrok proti podstřelu Zaadiové Deunaové, odražený míč ale přistál prakticky přímo do ruk na levém křídle pro Valentiniovou, ta uspěla zakončením na zadní tyč!
17'
Foppaová na pivotu funguje velmi dobře, nabízí se pro míče a Makejevová to jenom těžko brání. Po další souhře, tentokrát s levou spojkou, reaguje takto Francie na tříbrankovou sérii Ruska.
16'
Dmitrijevová na druhé straně ale neměla se střelou sebemenší problém a natlačila ji pod břevno branky Francie.
16'
Po divokých minutách Francie nezakončila po rychlém kontru i ten z druhé vlny, Zaadiová Deunaová napálila z 10 metrů míč vysoko nad břevno, tohle nemělo moc šanci na úspěch.
14'
A také máme opět srovnáno! Dmitrijevová měla volnou střeleckou ruku po jednoduchém kříži zahrávaném na střední spojku, což jí nedělalo žádný problém se zakončením!
13'
Po dlouhé době házely první sedmičku v utkání i Rusky. Tradiční exekutorka Ilinová procpala míč mezi rukou Leynaudové a tyčí francouzské branky.
12'
Zatím je to spíše přehlídka úspěšných sedmiček. Po dalším faulu na brankovišti šla házet čtvrtou sedmičku z pěti Pineauová a přesným zakončením k tyči uspěla.
12'
Dmitrijevová si našla prostor pro zakončení na levé spojce a nešla ani do obrany, mohla střílet z osmi metrů, což se ukázalo jako dostačující.
11'
Opětovně šla na sedmičku Pineauová, s jednohodovou odmlkou uspěla a po sérii 4:0 vede Francie o dvě branky!
11'
Rusky prostě nechtějí Francouzky pouštět do zakončení, a to i za cenu sedmičky. Makejevová na dlouhé ruce faulovala Nze Minkovou, bylo to ve vyložené šanci, tudíž je z toho další trestný hod!
10'
Makarovová ze střední spojky přeskočila bloky a zakončovala, Leynaudová míč srazila nohou do tyče, od níž se balon odrazil zpátky do brankoviště. Velké štěstí pro francouzskou brankářku!
10'
Rusky ale i tak míč ztratily. Francie závěr oslabení nejenže dohrála v útoku, ale dokázala i skórovat. Na pivotu se znovu nabídla Foppaová a podruhé v úvodní desetiminutovce úspěšně zakončuje.
9'
Po zisku míče Leynaudová na nic nečekala a dávala míč na levé křídlo pro Lassourceovou, riskantní přihrávku skvěle přečetla Makejevová v návratu a míč sebrala jako první!
8'
Zaadiová Deunaová moment ustála a jako náhrada za Pineauovou se ukázala skvěle.
8'
Třetí sedmička pro Francii! Kuzněcovová úmyslně v brankovišti zabránila jít do střely Nze Minkové a dostává za tohle už rovnou dvě minuty!
7'
Kuzněcovová zakončovala útok ze střední spojky v náběhu, podstřelem tlačila míč k tyči, trefila však jenom prostor za brankou, od bannerů se míč odrazil hned zpátky do brankoviště.
7'
Z pivota se tak prosazují v následném útoku Francouzky. Foppaová se dobře nabídla, dostala od Zaadiové Deunaové sklepnuto a z otočky snižuje.
6'
Makejevová zatahovala rychlý kontr z prostoru pivota, nebyla to ale ani branka, navíc zakončovala s pořádným přešlapem směrem do brankoviště. Na tahu je tak Francie.
5'
A Rusko se trhá hned na dvě branky náskoku! Francie útok uspěchala, přišla o míč a z brejku stěžejní hráčka ruského výběru nedala Leynaudové šanci!
4'
Vedechinová to na konci čtvrté minuty vzala na sebe a opět ze země překonala bránící hráčku před sebou včetně gólmanky Leynaudové ve francouzské brance!
4'
Žlutá karta pro tým Francie (Grâce Zaadiová Deunaová).
3'
Pineauová druhou sedmičku v zápase neproměňuje! Bylo to opět za bránění v brankovišti a Kalininovou chtěla prostřelit mezi nohama, ale neuspěla, a to ani s následnou dorážkou, ta byla z přešlapu!
2'
Vedechinová ale rychle srovnává, z kroku na levé spojce přes bloky pustila střelu, která skončila křížem v síti u vzdálenější tyče.
1'
Pineauová se trefila nad rameno Sedojkinové a Francouzky se tak ve finále ujímají vedení!
1'
A je z toho hned sedmička! Nze Minková dostala míč v lajně do náběhu a Vjacherivová proti ní sice šla, ale jenom za cenu bránění v brankovišti!
1'
Finále ženského turnaje začíná, výhoz mají francouzské hráčky, které hrají v bílých dresech, Rusky pak v modrých!
1'
-9'

ROC: Sedojkinová, Kalininová – Kuzněcovová, Gorškovová, Dmitrijevová, Senová, Vjachirevová, Vedechinová, Bobrovnikovová, Makejevová, Fominová, Ilinová, Managarovová, Skorobogatčenková.

Francie: Leynaudová, Darleuxová – Nocandyová, Coataneaová, Valentiniová, Pineauová, Lassourceová, Zaadiová Deunaová, Niakatéová, Sercienová-Ugolinová, Flippesová, Edwigová, Foppaová, Nze Minková.

Rozhodčí: Lah, Sok (oba SLO).
V momentě, kdy se Francouzkám povede vyhrát a odvézt si domů sadu zlatých medailí, pak to bude poprvé od roku 1984, kdy jedna země zvládne vyhrát turnaje v obou kategoriích. Naposledy se to povedlo na – pro nás nechvalně známé – olympiádě v Los Angeles Jugoslávii. Muži porazili ve finále Západní Německo 18:17, ženy si pak titul zajistily v turnajovém systému každý s každým.
ROC
skupina B: 2. místo, 7 bodů, skóre 148:149, bilance 3-1-1
čtvrtfinále: Černá Hora vs. ROC 26:32
semifinále: Norsko vs. ROC 26:27

Vstup do turnaje měly Rusky tragický, což bylo něco na náročné ruské činovníky svazu. Od Švédska dostaly Rusky facku o 12 branek, proti Brazílii to vypadalo na výhru, kolosální selhání v závěru utkání ale znamenalo remízu 24:24 a Rusko muselo pořádně zabrat směrem do dalších bojů. A při konstelaci soupeřů Francie, Španělsko, Maďarsko to neznělo zrovna snadně. Všechny souboje nabídly ofenzivní házenou, a když ve všech případech stály Rusky na vítězné straně, znamenalo to jediné: postup do vyřazovacích bojů z druhého místa skupiny B.

Hrát proti Balkáncům je vždy nepříjemné a ukázalo se to i ve čtvrtfinále, kdy Černá Hora dlouho kousala a snažila se přes Rusko urvat postup, nakonec ale padla 26:32. Semifinále tak nabídlo tradiční bitvu dvou ženských velmocí a Rusko v ní nemělo dobrou výchozí pozici. Hned ve 14. minutě přišlo o Annu Senovou kvůli červené kartě za úder do obličeje hvězdy Mörkové a Norsko působilo živěji. Jenže seveřanky nezvládly vůbec konec prvního a start druhého poločasu. Rusko už sice vedlo 22:16, Norsko ale zahájilo velkou stíhací jízdu. Na více než jednu branku to ale nedotáhlo a fantastická bitva poslala do finále Rusky.
FRANCIE
skupina B: 3. místo, 5 bodů, skóre 139:135, bilance 2-1-2
čtvrtfinále: Francie vs. Nizozemsko 32:22¨
semifinále: Francie vs. Švédsko 29:27

Že by Francie turnajem procházela snadno, to se vůbec říci nedá. O to více se ale cení postup do finále, který se v obecně silnější skupině B nerodil vůbec snadno. Francouzky šly do čtvrtfinále z třetího fleku v závěsu za Švédskem a Ruskem, přičemž ö postup bojovaly až do posledního kola. Po úvodní těsné výhře nad Maďarskem totiž přišla série 0-1-2 a rázem to bylo komplikované. Nejlépe to měly rozjeté Španělky, na úkor Maďarska se ale vyšachovaly ze hry a Francii tak stačilo v posledním duelu o všechno porazit papírově slabší Brazílii. To se povedlo a z třetího místa tak čekalo Francii ve čtvrtfinále Nizozemsko.

Právě tam se čekalo, že by mohlo Nizozemsko překvapit, zvláště v tom kontextu, že na střídačce Nizozemska stojí Emmanuel Mayonnade, trenér ženského týmu Mét a bude mít hráčky načtené. Jenže darda o 10 všechny předpoklady rozmetala a v semifinále si hráčky ze země galského kohouta zopakovaly duel se Švédskem. Tam padlo naprosto stejné množství branek (56), v přetahované ale Francie vyhrála 29:27 a dostala se tak do finále.
Krásné nedělní ráno při sledování té nejkvalitnější házené, kterou lze dostat! Vyvrcholení olympijského turnaje nemohlo nabídnout lepší souboje a finále ROC vs. Francie slibuje pořádnou podívanou. Rusko totiž zvládlo ve fantastické bitvě přejít přes Norsko, které bylo obecně bráno jako větší favorit na postup do finále. Francie naopak zvládla semifinále se Švédskem a v momentě, kdy muži zvládnou sobotní finále, může potvrdit francouzskou nadvládu. Zápas začíná od 8:00, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.