Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Finsko - 13. května 2021   16:00

1:4
(0:1, 0:0, 1:3)
Finsko
Finsko
04:51' Rindell  (Lundell) • 50:13' J. Karjalainen   • 50:45' Turunen   • 59:34' J. Karjalainen  (Suomi)
Rusko
Bočarov (Fedotov) – J. Jakovlev (C), Judin, Dronov, Ožiganov, Rafikov, A. Marčenko, Kirsanov – K. Marčenko, Slepyšev (A), Šalunov – Okulov, Voronkov, Ivan Morozov – Burdasov (A), Podkolzin, Zernov – E. Galimov, Švec-Rogovoj, Kameněv – Timkin.
Pešina, Pražák – Brejcha, Lhotský
Finsko

Zápas je u konce, Finové nakonec vyhráli 4:1! Rusku se sice na začátku třetí třetiny podařilo vyrovnat, jenže Finsko se dvěma góly v rychlém sledu opět dostalo do vedení, které už si díky pevné obraně pohlídalo. Sborná si tak připsala první prohru v letošním ročníku Euro Hockey Tour.

Nejlepší hráči utkání
Rusko: Arťom Švec-Rogovoj
Finsko: Jussi Olkinuora

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný večer!
59:50'
Zápas už se jen dohrává, o vítězi je rozhodnuto.
59:34'
Finsko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Při ponechané výhodě se ke kotouči za ruskou brankou dostal Suomi, který přihrál JEREMU KARJALAINENOVI, před nímž už stála jen odkrytá síť. Asistence: Eemeli Suomi.
58:50'
Píská se další zakázané uvolnění Finů, Rusům už zbývá jen něco málo přes minutu.
58:20'
Anton Slepyšev nebezpečně pálil z první, Jussi Olkinuora se ale proti němu stihl přesunout a kotouč vyrazit!
57:40'
Finové teď výborně brání, sborná se jen těžce dostává přes modrý val.
57:05'
Rusové se sice usadili v útočném pásmu, jenže Ivan Morozov přihrál nepřesně a svůj tým tak vyhnal zpět za modrou čáru.
56:40'
Anton Lundell vyhazuje na další zakázané uvolnění, Finové tak stále nemohou vystřídat.
56:15'
Jegor Jakovlev tvrdě pálil od modré čáry, Jussi Olkinuora vyrazil.
55:50'
Seveřané vyhazují jen na zakázané uvolnění.
55:23'
Ivan Bočarov je na střídačce, sborná to zkouší v šesti!
55:23'
Rusko si bere oddechový čas.
55:00'
Rusové jsou sice aktivní, jenže Finové dobře brání střední pásmo a nepouští je do větších šancí.
54:04'
Sborná v plném počtu. Seveřanům se tato přesilovka sice moc nepodařila, jsou ale o dvě minuty blíž závěrečné siréně.
53:30'
Rusové vyhazují, Suomi musí začínat zpoza vlastní branky.
53:00'
Anton Lundell se v plné rychlosti vřítil do útočného pásma, z levé strany však Bočarova nepřekonal.
52:30'
Seveřané nikam nepospíchají, momentálně drží kotouč za svou vlastní brankou.
52:04'
Sbornou ale zastavuje další vyloučení. Už potřetí v dnešním zápase byl vyloučen Dmitrij Judin (RUS), tentokrát za držení hole.
51:40'
Rusy dva inkasované góly evidentně zaskočily, rozhodně se ale nevzdávají, teď jdou opět dopředu.
50:45'
Druhý gól v rychlém sledu a je to už o dvě branky! TEEMU TURUNEN to teď udělal skvěle, nejdříve vystihl ruskou rozehrávku a poté krásným zakončením z otočky poslal svůj tým do dvougólového náskoku. Bez asistence.
50:13'
Finové jdou hned po ubráněném oslabení znovu do vedení! JERE KARJALEINEN se po návratu z trestné lavice dostal do samostatného úniku, který zakončil střelou mezi betony. Bez asistence.
50:02'
Finové v plném počtu. Rusové v přesilovce ani nevystřelili.
49:20'
Niklas Friman nadvakrát dostal kotouč z obranného pásma, sborné se tato přesilovka vůbec nedaří.
48:46'
A další vyhození, tentokrát z hole Kaskiho.
48:17'
Finové v úvodu oslabení vyhazují.
48:02'
Rusové si zahrají přesilovku, tohle by mohl být klíčový moment zápasu. Za nedovolené bránění usedl na trestnou lavici Jere Karjalainen (FIN).
47:20'
Anton Lundell vjel do útočného pásma a zpoza obránce hodně nebezpečně vypálil, Ivan Bočarov chytá, se střelou však měl nemalé problémy.
46:41'
Aktivitu opět přebírají Rusové, teď je ale zastavil ofsajd.
46:20'
Po delší době zahrozili i finští hráči. Aktivní Mikael Ruohomaa se v prostoru mezi kruhy dostal k další střele, ani teď však Bočarova nepřekonal. Následuje komerční přestávka.
45:50'
Finové vyhazují jen na zakázané uvolnění, sborná je momentálně jednoznačně lepší.
45:18'
Rusy vstřelená branka nabudila, teď jsou na ledě více vidět.
44:14'
Rusko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! MAXIM ŠALUNOV využil chyby finských obránců na modré čáře a dostal se do samostatného úniku, který zakončil hezkou kličkou do forhendu. Bez asistence.
42:55'
Na druhé strabě se Mikael Ruohomaa prokličkoval až do prostoru mezi kruhy, odkud chtěl vystřelit, jenže o kotouč ho obral jeden z ruských obránců.
42:00'
Anton Burdasov podobně jako před chvílí Kameněv vjel do útočné třetiny a vystřelil, ani tentokrát se ale finský gólman překvapit nenechal.
41:30'
Finové si neporozuměli při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.
41:11'
Vladislav Kameněv se vřítil do útočného pásma a z levé strany nebezpečně vypálil, Jussi Olkinuora byl pozorný a kotouč chytil.
40:14'
Jussi Olkinuora si připsal první úspěšný zákrok třetí třetiny, když lapil střelu Voronkova.
40:01'
Máme za sebou druhou třetinu, v níž žádný gól nepadl, Finsko tak stále vede 1:0. Rusové sice v prostřední části hry zvýšili svou aktivitu, brzdila je ale zbytečná vyloučení. Skvělý výkon zatím předvádí gólman Jussi Olkinuora, který pochytal všechny střely sborné. Uvidíme, jestli na něj ruští střelci naleznou v třetí dvacetiminutovce recept.
40:00'
39:48'
Těsně před druhou sirénou se do šance dral Dmitrij Voronkov, klička mu ale nevyšla a kotouč dostali pod svou kontrolu Finové.
38:36'
Po delší době zahrozili i Finové. Od modré čáry nahodil Atte Ohtamaa, před Bočarovem ještě clonili dva hráči, ruský gólman se však nenechal zneklidnit a kotouč lapil.
37:27'
Další velká příležitost sborné! Ivan Morozov se krásně prokličkoval až před branku, odkud ještě chtěl přihrávat spoluhráči, Jussi Olkinuora ale nahrávku zblokoval a kotouč ukryl ve své náruči. Následuje komerční přestávka.
36:58'
Seveřané vyhazují na zakázané uvolnění, Rusko je teď jednoznačně lepší.
36:26'
Igor Ožiganov nahodil od modré čáry, Jussi Olkinuora měl zakrytý výhled, naštěstí pro něj ale kotouč minul branku.
35:40'
Další tlak elitní formace sborné, ani tentokrát z ní ale ruští útočníci žádnou větší šanci nevytěžili.
34:37'
Velká šance Ruska! Jevgenij Timkin se dostal do přečíslení 2 na 1, které nakonec vyřešil individuálně, a z pravého kruhu orazítkoval tyč finské branky!
33:50'
Eemeli Suomi zpoza branky poslal kotouč na Bočarova, ten se překvapit nenechal a kotouč ukryl pod svou lapačkou.
32:56'
Tempo hry se opět trochu zpomalilo, Rusové jsou sice o něco aktivnější, brzdí je ale zbytečná vyloučení.
31:57'
Sborná v plném počtu, ani tahle početní výhoda se týmu Suomi nepovedla.
31:45'
Ruský tým opět vyhazuje.
31:13'
Další vyhození Rusů, tentokrát z hokejky Jakovleva. Seveřanům se ani v této přesilovce nedaří usadit se v útočném pásmu.
30:40'
Dnes velmi aktivní Alex Rindell nebezpečně pálil od modré čáry, jeho dělovka ale těsně minula branku.
30:10'
Sborná se hned po buly osvobozuje.
29:57'
Finové si zahrají už čtvrtou dnešní přesilovku. Za držení bude pykat Dmitrij Judin (RUS).
29:10'
Atte Ohtamaa nahodil kotouč od modré čáry, po teči Okulova ale puk skončil v ochranné síti.
28:50'
Po ofsajdu Finska následuje komerční přestávka.
28:26'
Emil Galimov se vřítil do útočného pásma a z pravé strany ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, přihrávka však byla zblokována.
27:20'
Elitní ruská formace si vypracovala dobrý tlak, jenže žádnou větší šanci z něj nevytěžili.
26:19'
Rusové v plném počtu. V oslabení si paradoxně vytvořili víc šancí než Finové.
25:40'
Seveřané se zatím neusadili v útočném pásmu, tahle přesilovka se jim vůbec nedaří.
25:19'
Do dalšího přečíslení se dostal Jevgenij Timkin, kvůli dobré obranné práci Rindella se mu však nepodařilo zakončit.
24:40'
Rusové v úvodu oslabení vyrazili do rychlého přečíslení, které zakončil Anton Burdasov, Jussi Olkinuora ale předvedl dobrý zákrok a kotouč ukryl ve své náruči.
24:19'
Seveřané si zahrají další početní výhodu. Po tvrdém zákroku byl za napadení vyloučen Dmitrij Judin (RUS).
24:00'
První nebezpečnější střelu Finů v druhé třetině měl na svědomí Anton Lundell, Ivan Bočarov byl ale pozorný a ramenem rychlou ránu vyrazil.
23:13'
Sborná je v úvodu druhé třetiny aktivnější, uvidíme, jestli se jí podaří vyrovnat.
22:30'
Vasilij Podkolzin dlouho držel kotouč v útočném pásmu, nakonec se natlačil před finského gólmana, zakončit se mu však nepodařilo.
21:39'
Obránce Igor Ožiganov si sjel z modré čáry až před branku, kde ho hledal Anton Slepyšev, jenže přihrávka nebyla přesná, a z nadějné akce tak nebylo nic.
20:58'
Podkolzina při přechodu do útočné třetiny zastavil ofsajd.
20:15'
Finové vyhráli úvodní buly, Mikael Ruohomaa nahodil kotouč do útočného pásma, Bočarov uklidnil situaci a ukryl kotouč ve své lapačce.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, po které vedou Finové 1:0. Zatím jediný gól vstřelil Alex Rindell , který hezkou střelou využil přesilovku. Jinak moc velkých šancí k vidění nebylo, Rusové pořádně zahrozili až v závěru, když se do samostatného úniku dostal Dmitrij Voronkov, brankář Jussi Olkinuora ale proti němu předvedl skvělý zákrok. Uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet dál.
20:00'
19:40'
V závěru třetiny jsou aktivnější Rusové, tým Suomi ale dobře brání a nepouští je do větších šancí.
18:50'
Vasilij Podkolzin se po rychlé kombinaci dostal do zakončení, jenže minul.
18:08'
Ve zkrácené přesilovce sborné se nic významného nestalo, i Finové jsou v plném počtu.
17:46'
Rusové v plném počtu, teď mají krátkou přesilovku.
17:20'
První velká šance sborné! Dmitrij Voronkov využil chybné finské rozehrávky a řítil se sám na branku, na Olkinuoru však nevyzrál!
16:30'
Antona Slepyševa zastavil při přechodu útočného pásma odpískaný ofsajd.
16:08'
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Za podrážení byl totiž vyloučen Mikael Ruohomaa (FIN).
15:46'
Finové si zahrají další přesilovku. Na trestnou lavici za podrážení míří Igor Ožiganov (RUS).
15:30'
Tempo hry se opět trochu zpomalilo, k vidění bylo několik nepřesností na obou stranách. Hlavně Rusové působí trochu unaveným dojmem, tým Suomi je zatím lepší.
14:53'
Finové si nerozuměli při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.
14:13'
Maxim Šalunov zavezl kotouč do útočného pásma, kde se ho na modré čáře zmocnil Konstantin Okulov, jeho střela ale byla zblokována.
13:30'
Teď se Rusové po delší době na chvíli usadili v útočném pásmu, Jevgenij Timkin poslal kotouč z levé strany před branku, Jussi Olkinuora ale situaci s přehledem zvládl a ukryl kotouč pod svou lapačkou. Následuje komerční přestávka.
12:11'
Seveřané jsou teď na ledě více vidět, navíc dobře brání střední pásmo a nepouští sbornou do větších šancí.
11:04'
Z podobné pozice střílel na druhé straně Ville Pokka, ani ten ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
10:00'
Grigorij Dronov dostal kotouč na modrou čáru a vypálil z nebezpečné pozice, jenže minul.
08:59'
Teď už ale Bočarov musel zasahovat. Zpoza kruhů vystřelil Hannes Björninen, ruský gólman neměl s chycením kotouče větší problémy.
08:09'
Střelec úvodní branky Alex Rindell se dostal do další šance, tentokrát se mu však z pravé strany nepodařilo zakončit.
07:20'
Tempo hry se oproti pomalejšímu začátku hodně zrychlilo, sledujeme zajímavý hokej s šancemi na obou stranách.
06:36'
Teď o sobě ale dali vědět i Rusové. Denis Zernov zpoza branky poslal kotouč na modrou čáru, odkud nebezpečně pálil Jegor Jakovlev, Jussi Olkinuora však skvěle zasáhl.
05:40'
Seveřany vstřelená branka nabudila, teď jsou na ledě více vidět.
04:51'
Finové využívají přesilovku a jdou do vedení! ALEX RINDELL se na modré čáře ujal kotouče, udělal dva kroky dopředu a díky dobré clony svých spoluhráčů prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Rusko tak poprvé v letošním ročníku Euro Hockey Tour inkasovalo v oslabení. Asistence: Anton Lundell
04:10'
Sborná se na začátku oslabení osvobozuje.
03:59'
Uvidíme první dnešní přesilovku, zahrají si ji Rusové. Za podrážení byl vyloučen Dmitrij Judin (RUS).
03:30'
Na druhé straně se za brankou zmocnil kotouče Teemu Turunen, který si vyjel před Bočarova, zakončti ale nedokázal.
02:33'
Anton Slepyšev se z pravé strany dral do šance, v dobré pozici ještě hledal svého spoluhráče před brankou, přihrávka však nebyla přesná.
01:50'
Igor Ožiganov si nerozuměl se spoluhráčem, píská se zakázané uvolnění. Hra je v úvodu zápase hodně rozkouskovaná.
01:42'
Bočarov při svém dalším zákroku posunul branku, hra je tak na chvíli přerušena.
01:20'
První zákrok za sebou má i Ivan Bočarov, který vyrazil střelu Pakarinena.
00:37'
Igor Ožiganov z vlastního pásma nastřelil kotouč až do útočné třetiny, Jussi Olkinuora si připsal první zákrok, s chycením dalekonosné střely neměl žádné problémy.
00:12'
Úvodní buly vyhráli Finové, při přechodu do útočného pásma je ale zastavil ofsajd.
00:01'

Rusko: Bočarov (Fedotov) – J. Jakovlev (C), Judin, Dronov, Ožiganov, Rafikov, A. Marčenko, Kirsanov – Slepyšev (A), Šalunov, Okulov, – Voronkov, Ivan Morozov, Burdasov (A) – Podkolzin, Zernov, E. Galimov – Švec-Rogovoj, Kameněv, Timkin – K. Marčenko

Finsko: Olkinuora (Säteri) – Ohtamaa (A), Kaski, Friman, Rindell, Parikka, Pokka, Kivistö, Nousiainen – Turunen, Ruohomaa, Pakarinen – Sallinen (A), Lundell, Puustinen – Suomi, Tiivola, J. Karjalainen – Mäenalanen, Björninen, Anttila (C) – Innala.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Brejcha, Lhotský.
Finsko

Seveřanům se vstup do turnaje na rozdíl od Rusů nevyvedl podle představ. V úvodním duelu přivítali domácí Českou republiku, které sice vstřelili první gól, ve zbytku zápasu ale tahali za kratší konec. Do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 1:1, v 48. minutě se však prosadil nejlepší extraligový střelec Matěj Stránský a Češi si už hubený náskok dokázali pohlídat.

I Finové do Prahy přivezli velmi silný výběr. V prvním utkání se zaskvěl hlavně gólman Harri Säteri, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Kapitánské céčko na dresu nosí obrovitý Marko Anttila, v kádru nechybí ani velezkušený Petri Kontiola. Uvidíme, jak se jim bude dařit proti sborné.

Nominace Finska
Brankáři: Harri Säteri (Novosibirsk), Janne Juvonen (Leksand), Jussi Olkinuora (Magnitogorsk).

Obránci: Ville Pokka (Omsk), Niklas Friman (Jokerit), Tommi Kivistö (Jokerit), Tony Sund (Davos), Oliwer Kaski (Omsk), Elmeri Elonen (Hämeenlinna), Kim Nousiainen (KalPa), Mikael Seppälä (KalPa), Jarkko Parikka (Ilves), Atte Ohtamaa (Jaroslavl), Axel Rindell (Jukurit).

Útočníci: Eemeli Suomi (Ilves), Marko Antilla (Jokerit), Mikael Ruohomaa (Novosibirsk), Anton Lundell (HIFK), Veli-Matti Savinainen (Jokerit), Niko Ojamäki (Linköping), Hannes Björninen (Lahti), Jere Karjalainen (Soči), Petri Kontiola (Hämeenlinna), Markus Hännikäinen (Jokerit), Teemu Turunen (Davos), Jere Innala (Hämeenlinna), Peter Tiivola (Pori), Valtteri Puustinen (Hämeenlinna), Jere Sallinen (HIFK), Saku Mäenalanen (Jokerit), Iiro Pakarinen (Jokerit).
Rusko

Rusové zatím v letošním ročníku Euro Hockey Tour dominují a celkový triumf už mají jistý bez ohledu na výsledek Českých hokejových her. Svou výbornou formu potvrdili i v úvodním zápase v Praze, v kterém vyzvali Švédy. Sborná sice do zápasu nevstoupila dobře, když po necelých devíti minutách prohrávala, v druhé třetině ale vývoj utkání otočila a na začátku třetí dvacetiminutovky už vedla 5:2. Seveřané ještě bojovali, jenže náskok stáhnout nedokázali a nakonec prohráli 4:6.

Rusko do České republiky přivezlo už tradičně velmi silný výběr, který je tvořen hráči z KHL. V prvním utkání na sebe upozornili hlavně dvougóloví Anton Burdasov s Vladislavem Kameněvem. Uvidíme, jestli se jim bude střelecky dařit i proti Finsku.

Nominace Ruska:
Brankáři:
Ivan Bočarov (Dynamo Moskva), Ivan Fedotov (Čeljabinsk), Alexandr Samonov (Petrohrad).

Obránci:
Dinar Chafizullin, Kirill Kirsanov, Igor Ožiganov (všichni Petrohrad), Grigorij Dronov, Jegor Jakovlev (oba Magnitogorsk), Alexej Marčenko, Rušan Rafikov (oba Jaroslavl), Dmitrij Judin (Kazaň), Michail Naumenkov (Ufa), Daniil Pylenkov (Podolsk).

Útočníci:
Anton Burdasov, Emil Galimov, Vladislav Kameněv, Andrej Kuzmenko, Kirill Marčenko, Ivan Morozov, Vasilij Podkolzin, Arťom Švec-Rogovoj, Jevgenij Timkin (všichni Petrohrad), Pavel Karnauchov, Konstantin Okulov, Anton Slepyšev, Maxim Šalunov (všichni CSKA Moskva), Ilja Safonov, Dmitrij Voronkov (oba Kazaň), Sergej Tolčinskij, Denis Zernov (oba Omsk), Pavel Kraskovskij (Jaroslavl).
Zdravím všechny hokejové příznivce! Dnes jsou na programu další dva zápasy Českých hokejových her, které jsou generálkou na blížící se mistrovství světa v Rize. V odpoledním duelu se proti sobě postaví národní týmy Ruska a Finska. Jak zápas dvou hokejových velmocí dopadne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.