Tipsport Extraliga - Základní část - 46. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : M. Boleslav - 19. února 2019   18:00

Pardubice
23:20' Eklund (P. Sýkora, Marosz) • 42:41' P. Sýkora (Ihnačák, Marosz)
2:5
(0:1, 1:2, 1:2)
M. Boleslav
17:35' Skalický   • 29:36' Kovačevič  (Šťastný, Pláněk) • 39:50' R. Zohorna  (Němeček, Vondrka) • 53:17' Šťastný  (Pabiška, Žejdl) • 58:53' Klepiš
Pardubice
Mrkva, Pražák – Bryška, Frodl
ČSOB Pojišťovna ARENA
5588 diváků
M. Boleslav

SESTŘIH: Pardubice - Mladá Boleslav 2:5. Bruslaři se znovu přiblížili šestce

Mladá Boleslav tahala po většinu utkání za delší konec, sice se jí nedařily přesilové hry, ale i přesto byla produktivnější než Dynamo. Na úvodní branku Skalického odpověděl po pohledné akci Eklund, do konce druhé části ale ještě Mladá Boleslav odskočila na rozdíl dvou branek díky trefám Kovačeviče a Zohorny. Pardubicím vykřesal naději na srovnání Sýkora, jenže hosté drama nedovolili, uklidnil je Šťastný a do prázdné branky se prosadil Klepiš. Hosté tak přerušili dvouzápasovou sérii porážek, naopak Dynamo nedokázalo napravit nedělní debakl s Plzní.
Nejlepší hráči utkání:

HC Dynamo Pardubice – Petr Sýkora
BK Mladá Boleslav – David Šťastný
59'
Je rozhodnuto! Klepiš trefil prázdnou bránu, 2:5
59:56'
Po sražené střele Musila z pravé strany se bude ještě jednou vhazovat před Kacetlem.
59:28'
Cardwell nahrál z levé strany na osu hřiště druhému obránci Hollandovi, ten nastřelil do noh ypřed sebou stojícího Pabišku.
58:53'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Eklund nezvládl rozehrávku útočné akce, jeho špatnou přihrávku vystihl ve středním pásmu JAKUB KLEPIŠ a poslal puk k levé tyči odkryté pardubické branky.
58:38'
Kacetl zůstává na střídačce, Pardubice to zkusí v šesti!
58:38'
Oddechový čas pro domácí.
58:26'
Do předbrankového prostoru dostal nahrávku Sýkora, který z první minul levou tyčku!
57:03'
Brankář Růžička předvedl dlouhou rozehrávku vzduchem přes celé hřiště, nepískalo se ani zakázané uvolnění, jelikož si kotouč dojel Kousal a v rohu hřiště pošetřil cenné vteřinky.
56:34'
Pardubicím se nadvakrát nepovedlo proniknout do útočné třetiny a puku se už ujala Mladá Boleslav.
Dnešní utkání sleduje v ČSOB Pojišťovna ARENĚ 5588 diváků.
55:28'
Horký se s pukem neprotáhl mezi dvěma obránce soupeře a hra se už přelévá na druhou stranu.
53:17'
Hosté si dlouho nevypracovali žádnou vážnější šanci, jenže nyní pardubická obrana zaváhala a domácí opět ztrácejí dvě branky. Pabiška našel přihrávkou přes celou šíři pásma na pravé straně volného DAVIDA ŠŤASTNÉHO, tomu sice chvíli trvalo, než si puk připravil na střelu, ale měl dostatek prostoru a zakončil přesně nad rameno Kacetla. Asistence: Lukáš Pabiška a Lukáš Žejdl.
53:00'
Flynn postrčil puk na pravé straně na Kousala, jeho první střelu bekhendem Kacetl vyrazil před sebe a proti dorážce včas srazil k sobě své betony. Následuje komerční přestávka.
52:14'
Po delší době musel zakročit pardubický brankář, který vyrazil střelu od Klepiše z pravého kruhu.
51:52'
Kotvan chtěl z vlastního pásma prověřit pozornost brankáře Kacetla, jenže minul bránu a píská se zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
51:17'
Mandát pálil od levého mantinelu jen těsně vedle bližší tyče, Pardubice ještě bojují o puk v útočné třetině.
50:30'
Rolinek nahazoval kotouč na bránu ze záporného úhlu, čímž vytvořil pro svůj tým zajímavou akci, Růžička si ale poradil se následnou střelou Mikuše od modré.
49:19'
Marosz zkusil nahodit puk na bránu od modré bekhendem, dobře si ho zpracoval obránce Pláněk rukou, ale rychle o něj přišel a Dynamo může útočit.
48:08'
Musil nahrál na útočné modré na Zohornu, jenž sice přešel do útočného pásma, ale na slepo hledal svého spoluhráče na středu hřiště, kde však žádný nebyl.
47:20'
Mikušova střela od modré sice mířila těsně vedle levé tyče, Růžička ji ale pro jistotu vyrazil vyrážečkou.
47:15'
Ihnačák rychle přejel s kotouče do pásma a snažil se zakončit přes obránce Pláňka, ten srazil puk hokejkou do ochranné sítě.
46:28'
Pardubice při zakládání akce špatně rozehrály a puk skončil na zakázaném uvolnění.
46:20'
Boleslavští jen nahodili puk za bránu Kacetla a posílají na led čerstvé síly.
44:31'
Mladá Boleslav poslala puk po levém mantinelu na zakázané uvolnění.
43'
Rozjede se Dynamo? Puk do branky dostal Sýkora, 2:3
43:55'
Brankář hostí byl bez hokejky, toho se ale Pardubicím nepovedlo využít, nedostaly se ani ke střele.
42:41'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Po bekhendovém nahození do útočné třetiny pardubického hráče od vlastní modré nevypustil Ihnačák souboj v levém rohu hřiště, což se mu vyplatilo a vybojoval kotouč, který hned nahrál před bránu PETRU SÝKOROVI a ten zakončil z první přesně mezi betony brankáře Růžičky. Asistence: Brian Ihnačák a Rostislav Marosz.
41:46'
Šťastný si v pravém kruhu popojel s pukem blíže k bráně a zkusil vypálit na bližší tyč, Kacetl předvedl úspěšný zákrok lapačkou.
41:13'
Mladoboleslavským se dnes přesilovky stále nedaří, nyní se chystají ve vlastním pásmu na založení dalšího útoku.
40'
Dynamo neuhlídalo Zohornu a ten poslal puk do brány, 1:3
40:22'
Schausovi se povedlo vyhodit puk po pravém mantinelu, i další oslabení tak Dynamo začíná dobře.
40:12'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Mathias Porseland – 2 min., podrážení).
40:01'
40:00'
39:50'
Hosté v závěru třetiny navyšují své vedení na rozdíl dvou branek. Němeček nahrál zpoza brány do předbrankového prostoru RADIMU ZOHORNOVI, který trochu se štěstím dostal puk za ležícího brankáře Kacetla, kotouč totiž ještě mírně lízl beton pardubického gólmana. Asistence: David Němeček a Michal Vondrka.
39:39'
Mandátův lehký nástřel od levého mantinelu vyrazil Růžička pravým betonem za bránu.
39:02'
Kurkovu ránu příklepem od modré srazil Horký nohou do rohu kluziště, kde se ještě puku na chvíli ujali hosté, ale rychle o něj přišli.
38:31'
Šťastný si s pukem obehrál dva protihráče a střílel, puk skončil metr vedle pravé tyče.
37:32'
Sýkora rozjel rychlý útok Pardubic dlouhou přihrávkou na Marosze na levou stranu. Ten svým nahozením směřoval puk před bránu, kam rychle spěchal rozjetý Sýkora, ale dojel před bránu déle, než by bylo potřeba.
36:17'
Machala si pro sebe vybojoval kotouč, který se nepovedl hostům vyvézt z pásma, popojel si s ním více na střed a pálil tvrdě příklepem jen těsně vedle levé tyče.
35:51'
Zohornovi se povedlo dojet puk před sebou a z rohu nahrál na modrou Dlapovi, jeho ránu z první si Kacetl pohlídal.
35:05'
Ihnačák nástřelem od pravého mantinelu vybídl k teči Machalu, ten ani natřikrát neprocpal puk za brankáře Růžičku.
33:54'
Do Hovorkovi tvrdé rány z levého kruhu se obětavě položil obránce Dlapa a srazil kotouč do ochranné sítě.
33:06'
Nyní si vyzkouší přesilovku také Dynamo, když Pavol Skalický zasáhl u mantinelu hokejkou do obličeje Ihnačáka, jenž se hned poroučel k ledu, žádný krvavý šrám ale nemá.
32:49'
Pardubičtí už hráli opět v plném počtu, když Zohorna pozdravil Kacetla svým nahozením od mladoboleslavské střídačky. Pardubický gólman podržel kotouč v lapačce a následuje komerční přestávka.
31:24'
Když pálil z prvné příklepem Kotvan od modré, brankář Kacetl seděl ve svém brankovišti, jenže Kotvan nastřelil pouze před brankou clonícího svého spoluhráče Skalického.
30'
Šťastný poslal puk na Kovačeviče a ten prostřelil Kacetla, 1:2
30:50'
Mladoboleslavští sice vyhráli vhazování v útočné třetině, jenže Klepišova nahrávka přeskočila Kotvanovi na modré hokejku a puk skončil ve středním pásmu.
30:41'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Brian Ihnačák – 2 min., podrážení).
29:36'
Šťastný na modré čáře obešel kličkou protihráče a na z pravé strany nahrál do mezikruží SABAHUDINOVI KOVAČEVIČOVI, jenž si zaklepal o nahrávku a překonal Kacetla těsně po konci početní výhody hostů střelou nad pravý beton. Asistence: David Šťastný a Martin Pláněk.
28:33'
Švédský zadák Porseland, který se dnes naplno zařadil do pardubické sestavy, se mohl úvést brankou. Dostal se do samostatného úniku, jeho střelu zápěstím však Růžička zlikvidoval.
28:02'
Skalickému vypíchl puk od hokejky v levém kruhu Poulíček a Dynamo šlo do rychlého protiútoku, ten zakončil Dušek nepřesnou střelou.
27:31'
Pardubičtí jedno oslabení ubránili a hned je čeká další, jelikož hráli v šesti. Trest odpyká Rostislav Marosz.
26:23'
Klepiš trefil od modré před sebou stojícího Poulíčka, ten navíc získal puk do své moci a vydal se do rychlého z útoku, z které však nakonec žádná vážnější šance domácích nebyla, jelikož hosté Poulíčka dobře zdvojili.
25:32'
Další vyhození v podání domácích, Mladé Boleslavi se dnes přesilovky zatím nedaří.
25:04'
Bubela vyhrál vhazování a Pardubice začínají oslabení vyhozením přes celé hřiště.
24'
Tohle se povedlo! Krásnou akci domácích zakončil Eklund, 1:1
24:57'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jacob Cardwell – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
23:20'
Tak to byla velice pohledná akce! Pardubičtí rozjeli rychlý útok dlouhou přihrávkou na Ihnačáka, jenž nahrál z pravé strany na druhou stranu Maroszovi, Sýkora po nahrávce mezi kruhy místo střely zvolil ještě přihrávku do druhé vlny na obránce OSCARA EKLUNDA, který si bekhendovým blafákem poradil s vyjetým brankářem Růžičkou. Asistence: Petr Sýkora a Rostislav Marosz.
23:06'
Ihnačák nahrál z pravého rohu hřiště Eklundovi, který z první z dobré střelecké pozice minul branku!
21:56'
Rolinkův nástřel na bližší tyč z levé strany si brankář Růžička pohlídal, vyraženého kotouče se za brankou ujal Machala.
20:59'
Pardubičtí se osvobozují vyhozením přes celé hřiště po pravém mantinelu, do konce Rolinkova trestu zbývá už jen čtyřicet vteřin.
20:29'
Mladá Boleslav nyní pronikla do útočné třetiny a kombinací si připravuje pozici pro střelu.
20:01'
První třetina začala řadou nepřesností na obou stranách, poté byl k vidění útoční hokej, kromě bekhendového blafáku Petra Sýkory se ale ani jeden z týmů nedostal do vážnější šance. Skóre se poprvé měnilo až v čase 17:35, kdy se po vhazování před pardubickou brankou ujal puku v kruhu Pavol Skalický a se štěstím prostřelil Kacetla na bližší tyč.
20:00'
19:49'
V první třetině už se hosté zřejmě neprosadí, jelikož bylo Knotkovi odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti a bude se vhazovat ve středním pásmu.
19:39'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Rolinek – 2 min., podrážení).
19:17'
Po rychlé mladoboleslavské souhře střílel od modré obránce Bernad, jeho střelu Kacetl vyrazil a k dorážce se dostal Flynn, jeho pokus vyrazil Kacetl s pomocí hokejky nad branku.
17:35'
Z nevýrazné akce se hosté ujímají na konci první části vedení. Po vhazování po levici Kacetla se v kruhu dostal k poskakujícímu puku PAVOL SKALICKÝ a zkusil zakončit na bližší tyč, kde byl připravený brankář Kacetl, ale puk mu se štěstím pro hosty propadl za záda. Bez asistence.
16:55'
Eklund se ani nadvakrát neprokličkoval přes dvojici hostujících hráčů, poté už se povedlo Mladé Boleslavi vyvézt puk ven z pásma.
16:01'
Po nepřesné přihrávce od Horkého do středního pásma se ke kotouči dostal obránce hostí Pláněk, příklepem poslal puk zpět do útočné třetiny, kde se ho však zmocnilo Dynamo.
15:39'
Mladoboleslavský průnik do útočného pásma zastavil odpískaný ofsajd.
14:39'
Pardubičtí sehráli rychlý útok po ose Ihnačák – Sýkora – Marosz, Maroszovo zakončení z první mířilo přímo do středu branky, kde byl připravený brankář Růžička.
14:18'
Nahození Ihnačáka na zadní mantinel dojížděl Marosz, který se zlobí, že rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.
13:26'
A hned se do rychlého protiútoku vydalo Dynamo, Bubelovo zakončení zápěstím z pravé strany vyrazil brankář Růžička maskou.
13:14'
Knotek byl dlouho na puku, nakonec ho zkusil z pravé strany nahodit před bránu, kde ale přímo nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
12:29'
Kotvan nahrál na modrou na střelu z první Klepišovi, jeho ránu Kacetl vyrazil a jako první se k puku dostali domácí, kteří ho vyhodili přes celé hřiště.
12:05'
Dynamu se povedlo vyhodit a posílá na led čerstvé síly.
11:39'
Po vhazování před Kacetlem se puk odrazil do rohu hřiště, kde o něj hráči chvíli bojovali a poté se ho zmocnili hosté.
11:29'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Mathias Porseland – 2 min., nedovolené bránění).
11:10'
Kurka nahrál na modré Vondrkovi, jeho ránu z první Kacetl dobře viděl a v pohodě zakročil lapačkou.
10:36'
Marosz se kličkou sice dostal s pukem do útočné třetiny, ale byl v obležení dvou protihráčů a o kotouč ihned přišel.
09:28'
Se střeleckým pokusem Pláňka ze středního pásma si Kacetl poradil, Mladá Boleslav se snažila vybojovat kotouč zpět do své moci aktivním napadáním, to se jí ale na první pokus nepovedlo.
08:42'
Po vyhraném vhazování Poulíčka v útočném pásmu pálil od modré Cardwell, jeho pokus byl nepřesný a skončil v rohu kluziště.
08:38'
Tentokrát už kotouč na Marosze prošel a on nahrál na střed rozjetému Petru Sýkorovi, který zkusil překonal Růžičku bekhendovým blafákem, ten ale nedotáhl do dokonalosti a zakončil do betonu brankáře. Následuje komerční přestávka.
08:06'
Schausova střela od modré byla zblokována, ke sraženému kotouči se dostal na pravé straně Bubela, který ještě hledal na druhé straně Marosze, na toho však přihrávka neprošla.
07:03'
Rozjetý Mandát obral o puk u levého mantinelu ve střední třetině Pláňka, poté ho nahodil před bránu, kam dojížděla dvojice jeho spoluhráčů, ale ani jeden z nich se ke kotouči nedostal.
06:17'
Boleslavští museli vyklidit útočné pásmo, jelikož byl signalizovaný ofsajf, a tak raději odjeli střídat.
05:25'
Flynn vyslal přihrávkou z pravé strany na střed do úniku Kousala, ten v rychlosti a tísněný obráncem nedokázal ideálně zakončit.
04:58'
Mladá Boleslav se snaží být aktivní v útočné třetině, zatím jí ale chybí přesnost.
04:25'
Pardubičtí získali puk ve vlastním pásmu, Mandát ho jen vyvezl za červenou čáru a nahodil do útočné třetině, všichni padubičtí hokejisté odjeli střídat.
03:11'
Kacetl vyrazil puk po střele od modré pouze před sebe, k dorážce se dostal Klepiš, domácí gólman pohotově zakročil levým betonem.
02:42'
Poprvé se přerušovalo, vhazování před svou brankou vyhrál Poulíček a Dynamo šlo rychle dopředu, stejně tak rychle ale přišlo o kotouč.
01:53'
Sýkora se snažil z levé strany natlačit s pukem před bránu, Růžička byl ale připraven u tyčky a lehké nahození v pohodě vyrazil.
01:24'
K první střele utkání se z rychlého útoku dostal Šťastný, z mezikruží však pálil mimo.
01:03'
Na obou stranách je v úvodu hodně nepřeností, týmy se rychle střídají v držení puku.
00:14'
Úvodní vhazování vyhráli hosté, ale u mantinelu se puku hned ujalo Dynamo, to toho s ním příliš nevymyslelo a také o něj rychle přišlo.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Porseland, Eklund, Schaus, Mikuš, Holland, Cardwell, J. Zdráhal – L. Horký, Mandát, Machala – Hovorka, Bubela, Rolinek – P. Sýkora, Ihnačák, Marosz – Koffer, Poulíček, Dušek.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krofta) – Pláněk, Bernad, Kurka, Kotvan, Kovačevič, Dlapa, Němeček – Vondrka, Klepiš, Skalický – Šťastný, Žejdl, Pabiška – Látal, P. Musil, R. Zohorna – P. Kousal, T. Knotek, Flynn.

Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Bryška, Frodl.
Po jednom volném dnu pokračuje Tipsport extraliga svým 46. kolem již v úterý. Dynamo Pardubice se opět představí na domácím ledě, kde hostí Mladou Boleslav. Oba týmy budou chtít odčinit své dvě předchozí porážky. Východočeši po zlepšených výkonech v neděli prohráli s Plzní vysoko 3:8, Mladá Boleslav po porážce od Sparty podlehla také vedoucímu Liberci. Tým z města automobilů potřebuje každý bod, aktuálně se sice nachází s 68 body na osmé příčce, jedenácté Olomouc na něj ale ztrácí pouhé tři body, naopak na šesté Vítkovice ztrácí pět bodů. Pardubičtí hokejisté jsou na samém chvostu tabulku, třináctý Chomutov dotahující Karlovy Vary na ně má náskok deseti bodů.