Litvínov - Plzeň | ONLINE | 28.1.2020 17:20 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 41. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Plzeň - 28. ledna 2020   17:20

Ukončeno
Litvínov
17:09' Gerhát (Jarůšek, J. Říha) • 21:01' V. Hübl  • 34:26' Aliu (M. Hanzl, T. Pavelka) • 35:28' V. Hübl (Zygmunt, J. Říha) • 56:09' Ščotka (Trávníček, Zygmunt)
5:1
(1:0, 3:1, 1:0)
Plzeň
24:29' Gulaš  (Budík)
Litvínov
Sestavy:
Honzík (Janus) – J. Říha, Moravčík, Ščotka (A), Aliu, Kudla, T. Pavelka, L. Doudera – Petružálek, V. Hübl (C), F. Lukeš – Žolobov, M. Hanzl (A), Jarůšek – Stříbrný, Gerhát, Válek – Zygmunt, Jurčík, Trávníček.
Rozhodčí
Hodek, Horák – Gerát, Hynek
ZS I. Hlinky, Litvínov
3 129 diváků
Plzeň
Sestavy:
Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Jánošík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – P. Zdráhal, Mertl (A), Gulaš (C) – Kantner, Kracík, Pour – V. Němec, Kodýtek, Rob – Heřman, Kolda, Vracovský.

Litvínov - Plzeň: Demolice hostů pokračuje, Ščotka napřáhl od modré čáry a vymetl horní roh branky, 5:1

Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Nejlepším hráčem na hostující straně byl vyhlášen Milan Gulaš. Na té domácí pak Viktor Hübl.
Dnešní utkání sledovalo 3 129 diváků.
Střely na branku: 32 – 24
Je dobojováno. Verva nakonec poráží Západočechy 5:1 a zapisuje tak důležité tři body do tabulky. Hosté celou dobu tahali za kratší konec a stačilo to jen na snížení na rozdíl jediné branky v druhé části hry. Poté už pálila ostrými jen domácí Verva a nakonec je dnes tím šťastnějším týmem.
Konec zápasu.
59:25'
Domácí publikum už tleská hráčům za předvedenou hru a pomalu začíná slavit dnešní tříbodový litvínovský večer.
58:18'
Viktor Hübl se nabídl na levé straně, ale jeho pokus pak končí jen vedle hostující branky. Následně pak jdou do akce plzeňští indiáni.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57'
Demolice hostů pokračuje, Ščotka napřáhl od modré čáry a vymetl horní roh branky, 5:1
57:06'
Domácí už se příliš nikam neženou, necelé tři minuty před koncem mají náskok o čtyři góly a jen hru kontrolují. Hosté už vědí, že jen těžko něco s výsledkem udělají.
56:09'
Litvínov právě vstřelil branku!
Plzeň už sice byla v plném počtu, po chvilce ale inkasovala pátou branku. Trávníček posunul kotouč na JANA ŠČOTKU, který svižnou ranou vymetl bližší šibenici v hostující brance – 5:1. Nyní už je zřejmě hotovo. Asistence: Michal Trávníček a Pawel Zygmunt.
56:03'
Hosté jsou v plném počtu.
55:54'
Plzeňští zachytili rozehrávku Litvínova a poté odpálili kotouč až před Davida Honzíka.
55:05'
Jakub Pour na levé straně zvedl puk a poslal ho do ochranné sítě. Hra je přerušena a hosté drží kotouč co nejdále od své branky.
54:31'
Hosté se ve vlastním oslabení dostali do útočného pásma, jejich nahození pak kryl Honzík. Hned nechal pokračovat hru a domácí míří před Dominika Frodla.
54:03'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Vojtěch Budík – 2 min., držení).
53:27'
Viktor Hübl od levého mantinelu nahodil kotouč před branku hostů, tam ale nikdo z domácích nebyl na případnou teč.
52:32'
Nyní už je puk ve středním pásmu a hosté tak mohou vystřídat.
52:05'
Jedovka od modré čáry končí na obraně Plzně. Hosté však nedokázali poslat puk do bezpečí a nadále čelili litvínovskému útoku.
51:40'
Náznak plzeňské akce, ale ta nevedla k žádné střele. Naopak na druhé straně musel zase zakročit Dominik Frodl, který lapil Jurčíkův pokus do lapačky.
50:51'
David Honzík byl mezi třemi tyčemi pozorný, celou dobu měl kotouč v zorném poli a nakonec ho do bezpečí dostala obrana Litvínova, která ho do středního pásma poslala šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
50:16'
Jsme za polovinou třetí části hry a Verva má stále tříbrankový náskok. Zatím je tedy zase o něco blíže třem bodům.
49:45'
Jan Ščotka získal v obranném pásmu puk a počkal, až mu vystřídají spoluhráči, poté se domácí dostávali do další akce, ale Frodl po střele z pravé strany pohotově zakročil.
48:37'
Pavelka podpořil útok Vervy, Josef Stříbrný na levé straně ale puk nezachytil. Následně pak ale z bekhendu střílel stejný hráč znovu a Frodl se musel mít na pozoru.
47:31'
Jakub Petružálek byl u útočné modré čáry volný, ale pas na něho zachytil Vracovský a do akce tak míří indiáni.
46:43'
Milan Gulaš se neprocpal skrze Michala Trávníčka a druhý jmenovaný pak dostal puk k sobě. Následná litvínovská akce však byla nepřesná.
46:20'
Ještě ale následuje další komerční přestávka.
46:20'
Milan Gulaš se vystavil ofsajdové pasti a hra je vykázána zpět do středního pásma, kde se za malý okamžik bude vhazovat blíže litvínovské brance.
45:30'
Čerešňákovu střelu zachytila obrana Vervy, nedostala však puk do bezpečí. Následně pak nepřesně střílel Patrik Zdráhal a puk je ve středním pásmu.
44:38'
Petružálek zabrzdil na modré čáře, následně pak Viktor Hübl při své střele zlomil hůl a spěchá na střídačku.
43:53'
Zygmuntovu střelu zastavil Frodl a podržel svůj tým. Útočník Litvínova s dvanáctkou na zádech je dnes hodně aktivní a rád by se střelecky prosadil.
42:29'
František Gerhát dorážel puk na pravé straně, nadvakrát však Dominika Frodla nepřekonal. Hned po zisku puku pak na opačnou stranu zamířili hráči Plzně.
42:07'
Také Plzeň je už kompletní.
Dnešní utkání sleduje 3 129 diváků.
41:26'
Adam Jánošík byl dalším hráčem Plzně, který uklidil puk až před litvínovskou klec a ušetřil tak další vteřiny z oslabení Plzně.
40:45'
Litvínovští se už usadili v pásmu soupeře, ale Kodýtek dostal puk na svou stranu a poté ho dostal až před branku Davida Honzíka.
40:37'
Litvínov je v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilová hra.
40:07'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Tomáš Mertl – 2 min., podrážení).
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 24 – 18
Také prostřední část hry je za námi. V ní domácí přidali druhou branku a vedli o dva góly. Hosté však snížili na rozdíl jediné branky a byli zpět ve hře. Jenže Litvínov přidal postupně dva další góly a má před třetí třetinou tříbrankový náskok. Hosté však rozhodně nesloží zbraně a pokusí se dostat zpět do zápasu. Čeká nás tak zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 19:15.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:25'
Domácí poslali puk až před hostující klec a osvobodili se. Pošetřili tak cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:37'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jan Ščotka – 2 min., podrážení).
37:59'
Jakub Pour nepřesně vystřelil, kotouč se odrazil od boční konstrukce domácí branky a posléze ho do své moci získali domácí beci.
37:04'
Obrana Litvínova dostala kotouč opět k sobě a zavezla ho do středního pásma. Indiáni ale tento získali zpět a jdou znovu dopředu.
36'
Veterán Hübl podruhé vsítil branku, tentokrát blafákovou kličkou, 4:1
36:44'
Verva má pohodlný náskok a o ten by rozhodně přijít nechtěla. Nyní se musela bránit další akci hostů, Honzík však své spoluhráče podržel.
35'
Premiérovou trefu si zapsal za domácí Akim Aliu, 3:1
35:28'
Litvínov právě vstřelil branku!
A místo toho na druhé straně skórují znovu domácí. Jiří Říha poslal puk z velké dálky na najíždějícího Pawla Zygmunta, jenž ho u modré čáry převzal, poté našel mezi kruhy VIKTORA HÜBLA. Ten poté naznačil Frodlovi střelu a pohodlně zakončil z levé strany do odkryté klece – 4:1 Asistence: Pawel Zygmunt a Jiří Říha.
35:08'
Blíží se závěr prostřední části hry a hosté vyrážejí do akce, po které budou chtít znovu snížit na rozdíl jediné branky.
34:26'
Litvínov právě vstřelil branku!
Využitá přesilová hra Vervy a ta si bere opět zpět svůj dvougólový náskok. Martin Hanzl našel na levé straně volného AKIMA ALIUA, který poté zvedl puk a ten doplachtil za Frodlova záda díky nešťastné teči obránce Adama Jánošíka, jenž ještě v minulém týdnu oblékal litvínovský dres – 3:1. Asistence: Martin Hanzl a Tomáš Pavelka.
34:14'
Pavelkovu střelu srazila obrana do ochranné sítě a hra je přerušena. Vhazovat se bude v blízkosti branky Dominika Frodla.
33:47'
Hüblova špatná přihrávka na Lukeše, kotouč vypíchl obránce hostů a dostal ho až k brance Davida Honzíka.
33:09'
Hübl proskočil do útočného pásma, poté poslal puk na Petružálka, aby nakonec střílel Lukeš. Vše hosté zvládli a poté se osvobodili.
33:00'
Litvínov je v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilová hra.
32:39'
Po vyloučení Mertla se síly na ledě srovnaly, uvidíme tak chvíli hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
32:39'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Tomáš Mertl – 2 min., hákování).
32:18'
David Honzík čelil nebezpečné střele Tomáše Mertla, uspěl. Na druhé straně v oslabení zahrozili domácí, Hanzlův pokus ale mezi třemi tyčemi neskončil.
31:42'
Obrana Vervy zastavila akci hostů a hned poslala kotouč až před branku Dominika Frodla. Hosté tak zakládají další akci právě od jeho branky.
31:00'
První přesilovka pro hosty. Honzík vyhodil puk do hlediště a inkasoval trest. Plzeň tak má šanci srovnat nepříznivý stav.
31:00'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (David Honzík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká František Lukeš.
30:32'
Na druhé straně pak zase musel být mezi třemi tyčemi pozorný Dominik Frodl, jenž lapil pokus domácího celku. Nechal pak hru přerušit a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
30:22'
David Honzík vytasil přesný zákrok proti Bohumilu Jankovi, jenž se vracel z trestné lavice a proti jeho nebezpečné střele zakročil. Následně pak vznikla před jeho klecí ještě skrumáž a z té vyšel také lépe.
30:04'
Hosté jsou v plném počtu.
29:44'
Plzeň se opět dokázala osvobodit a puk znovu letí až před Davida Honzíka.
29:02'
František Lukeš nebyl přesný před Frodlem, následně to pak ještě zkusil Viktor Hübl, ale ani tomu se pokus nevydařil. Následovalo pak osvobození hostů.
28:04'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Bohumil Jank – 2 min., vysoká hůl).
27:42'
Tomáš Pavelka nahodil kotouč pro Josefa Stříbrného, který na něho sice dosáhl, ale nakonec mu utekl k obránci soupeře. Plzeň tak opět může otočit hru.
27:03'
Martin Hanzl vypíchl hostům puk a dostal ho do středního pásma. Ovšem Verva se dále nedostala a čelí dalšímu pobytu hostů v jejím pásmu.
26:56'
Následuje další komerční přestávka.
26:42'
Ti ho protečovali do útočného pásma a chvíli operovali před Davidem Honzíkem. Verva po zisku puku poslala tento příliš daleko a je z toho zakázané uvolnění.
26:12'
Nyní se k další střele dostali domácí hráči, kteří prověřili Dominika Frodla. Te uspěl, puk schoval u sebe a hned ho rozehrál svým spoluhráčům.
24:29'
Plzeň právě vstřelila branku!
Indiáni snižují na rozdíl jediné branky. Kdo jiný, než ostrostřelec MILAN GULAŠ dostává své spoluhráče zpět do hry. Ten nejprve vystřelil na Honzíka, ten jeho pokus srazil před sebe a na dorážku stejného hráče už byl krátký – 2:1. Hostující Gulaš zapisuje dvaatřicátou přesnou trefu v této sezóně. Asistence: Vojtěch Budík.
23:40'
Jan Ščotka zastavil rodící se akci Plzně a domácí se pak dostali znovu do útočného pásma. Před Frodlem však tentokráte nezahrozili.
22'
Severočeši šli do dvoubrankového vedení, když se k tyči trefil Hübl, 2:0
22:37'
Tohle domácí určitě ještě více nakopne, ti by potřebovali body jako sůl v boji o záchranu extraligové příslušnosti.
21:01'
Litvínov právě vstřelil branku!
Nyní se to Vervě povedlo a jde do dvoubrankového náskoku. První střela z otočky z hole VIKTORA HÜBLA se ještě neujala a kotouč zůstal ve hře. Napodruhé se už ale matador litvínovského celku prosadil přízemní střelou z mezikruží a puk končí za Frodlovými zády – 2:0. Bez asistence.
20:48'
Na druhé straně pak po akci Litvínova střílel z pravé strany Richard Jarůšek, ale jeho pokus nekončí mezi třemi tyčemi.
20:21'
Domácí hráči se hned v úvodu druhé třetiny brání plzeňské akci a musejí být v obraně hodně pozorní.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 11 – 3
První třetina je za námi. Ta ze začátku přinesla opatrný hokej na obou stranách, ale postupně si oba celky připisovaly velké šance. V osmnácté minutě pak prostřelil Frodla František Gerhát a otevřel účet dnešního klání. V závěru pak měli ještě domácí hráči k dispozici přesilovou hru, kterou ale nevyužili. Nicméně se jim poprvé do kabin jde určitě lépe než hostům, mají totiž jednobrankový náskok. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 18:15.
20:00'
První třetina skončila.
20:00'
Hosté jsou v plném počtu.
19:52'
Bohumil Jank zachytil rozehrávku Litvínova a puk je znovu až před domácí brankou.
19:23'
A opět zaletěl puk až před Honzíka, jenž ho okamžitě posílá zpět na hokejky jeho spoluhráčů.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny. Hosté se dostali na kotouč a poslali ho až před domácí branku. Šetří tak cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
18'
Gerhát před koncem první třetiny otevřel skóre utkání, 1:0
18:16'
Litvínov se usadil v pásmu soupeře a svižná rána Martina Hanzla z levé strany orazítkovala boční tyčku Frodlovy klece.
18:00'
No a Verva má šanci své vedení pojistit, když jako první má k dispozici početní výhodu.
18:00'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Petr Kodýtek – 2 min., vysoká hůl).
17:09'
Litvínov právě vstřelil branku!
Domácí v závěru první třetiny otevírají účet zápasu. Richard Jarůšek našel zpoza branky krásnou přihrávkou FRANTIŠKA GERHÁTA, jenž poté svižnou střelou z prostoru mezi kruhy propálil Dominika Frodla kolem jeho pravé ruky a puk tak skončil za jeho zády – 1:0. Asistence: Richard Jarůšek a Jiří Říha.
16:03'
A znovu Jurčík, ten nenápadnou střelou prověřil pozornost Frodla, který uspěl a hned poslal puk mezi své spoluhráče. A ti už pomalu směřují na opačnou stranu kluziště.
15:51'
Pavelkovo nahození tečoval před Frodlem Ondřej Jurčík, ale jeho pokus končí na pozorném zákroku hostujícího gólmana. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho pravé ruce.
15:09'
Bohumil Jank zpracoval kotouč a byl u zrodu akce indiánů, ta ale skončila znovu na pozorné litvínovské obraně.
14:52'
Zakázané uvolnění Plzně a hra se tentokráte stěhuje před Dominika Frodla.
14:07'
Vojtěch Němec pak poslal puk na pravou stranu v pásmu Litvínova, ale tato souhra hostům nepřinesla kýžené ovoce. Honzík nemusel do zákroku.
13:53'
Domácí nyní rozhýbali hosty a do velké šance z hrany pravého kruhu se dostal Patrick Kudla, jenž se poté jen díval, jak puk míří nad branku Plzně.
13:08'
Akim Aliu neobdržel puk po přihrávce od svého spoluhráče a hned poté se hosté dostali do útočného pásma. Beci Vervy byli pozorní a o touš je připravili.
12:57'
Komerční pauza.
12:22'
Od vlastního brankáře nyní zakládali další akci hosté a postupně se dostali až před Honzíka. O puk ale přišli a rázem tak soupeř otáčí hru na opačnou stranu.
12:03'
Domácí nahodili puk do útočného pásma, nakonec je z toho ale zakázané uvolnění. Hra se tedy stěhuje znovu před Davida Honzíka, kde se bude vhazovat.
11:50'
Nyní byla na programu nucená přestávka. Branka Honzíka byla vychýlena a musela být usazena zpět.
11:22'
A další šance Plzně, ta byla nyní hodně blízko vedoucí brance. Po střele zblízka zakončoval Vojtěch Němec a po jeho nebezpečném pokusu zazvonila tyč Honzíkovy klece!
10:32'
Petr Kodýtek z levé strany ohrozil Davida Honzíka. Jeho pokusu předcházela chybná přihrávka domácího beka, jenž nabil přímo Martinu Heřmanovi. Ten našel právě Kodýtka a ten zahrozil.
09:25'
Série nepřesností na obou stranách. Hosté se už dostávali před branku soupeře, ale obrana Litvínova se stihla vrátit a kotouč převzala do své moci.
09:08'
Patrik Zdráhal dostával přihrávku od Milana Gulaše, vystavil se ale ofsajdové pasti a hvizd sudího naznačuje, že se hra stěhuje do středního pásma.
08:23'
Josef Stříbrný projel okolo plzeňského brankoviště, kotouč však nedostal na svoji hůl. Nicméně stále pokračuje slibně se rodící akce litvínovského celku.
08:10'
Další akce Litvínova, po nepřesné střele Františka Lukeše střílel ještě Jakub Petružálek, puk však poslal jen vedle Frodlovy branky.
07:33'
Peter Čerešňák střílel od modré čáry, avšak jeho pokus skončil mimo tři tyče.
06:54'
Následuje první komerční přestávka.
06:40'
No a hned na to se zase do akce dostala Plzeň, která si před Honzíkem počínala taktéž nebezpečně, ale brankář domácího celku dostal kotouč pod kontrolu a zastavil hru.
06:12'
Tak tohle byla nenápadná akce, která nakonec byla dosud největší. Michal Trávníček poslal kotouč těsně před Frodla, kde ho ještě tečoval Pawel Zygmunt, ale nakonec ho za jeho záda nedostal. Kotouč jen proletěl těsně nad horní tyč.
05:23'
A opět Lukáš Válek, ten ještě je na ledové ploše a uvnitř pravého kruhu už chtěl střílet, nesedlo mu to však a Litvínovští záhy o puk přišli a vracejí se bleskově zpět do obranného pásma.
04:50'
Lukáš Válek zrychlil a ze středního pásma si nabruslil až před Dominika Frodla, jenž ale byl zastaven obráncem hostů a ten mu zakončení znemožnil.
04:05'
Ze strany Litvínova je vidět hodně velká opatrnost. Domácí nechtějí inkasovat, naopak by rádi otevřeli účet duelu, který by je nakopl.
03:36'
Milan Gulaš dvakrát posílal kotouč před branku Davida Honzíka, obrana Vervy zakročila a hned ho dostala do neutrální zóny. Litvínov tak pádí útočit.
02:57'
Po vhazování v pásmu litvínovské Vervy získali puk na svou stranu domácí hráči a okamžitě se přesunuli před Frodla. Zase ale nevyslali žádnou nebezpečnou střelu.
02:17'
Hned na to se do akce jali zase litvínovští hokejisté, kteří se dostali až před branku Dominika Frodla. Ten však zasahovat nemusel a kotouč získávají opět hosté.
01:37'
Na levé straně nabral rychlost Petr Kodýtek, jenž ale nakonec před Honzíkem nevystřelil. Obránce Čerešňák však ano a donutil Davida Honzíka k zákroku. Hra je pozastavena.
00:43'
Na druhé straně zase obránce hostů, konkrétně Vojtěch Budík, nepustil do zakončení agilního útočníka Litvínova Richarda Jarůška.
00:10'
Po vhazování se hned do akce dostali hosté, Milan Gulaš se už dostával ke střele, ale jeho bývalý spoluhráč Michal Moravčík mu v tom zabránil.
00:01'
Utkání právě začalo.
Sestavy jsou známy, do začátku zápasu už zbývá jen několik minut. Je třeba zmínit, že pikantní bude tento duel pro Michala Moravčíka. Obránce Litvínova totiž na sever Čech nedávno zavítal právě z plzeňského týmu. Na opačné straně pak zase bude zajímavý zápas z pohledu Adama Jánošíka, který do Plzně přišel z Litvínova právě za Michala Moravčíka.
Úvodní sestavy:

HC VERVA Litvínov: Honzík (Janus) – J. Říha, Moravčík, Ščotka (A), Aliu, Kudla, T. Pavelka, L. Doudera – Petružálek, V. Hübl (C), F. Lukeš – Žolobov, M. Hanzl (A), Jarůšek – Stříbrný, Gerhát, Válek – Zygmunt, Jurčík, Trávníček.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Jánošík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – P. Zdráhal, Mertl (A), Gulaš (C) – Kantner, Kracík, Pour – V. Němec, Kodýtek, Rob – Heřman, Kolda, Vracovský.

Rozhodčí: Hodek, Horák – Gerát, Hynek.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu utkaly už třikrát a dnes to tak bude v základní části už naposledy. Pokaždé se z výhry radovali Plzeňští a Verva tak nezískala ani bod. Dnes tak má v těžkém duelu co vracet.

Plzeň – Litvínov 2:0
Litvínov – Plzeň 1:3
Plzeň – Litvínov 6:2
HC Škoda Plzeň

Plzeňští indiáni jsou totiž v tabulce na druhém místě v těsném závěsu za prvním Libercem, na který mají ztrátu pěti bodů. Na svém kontě jich mají šestasedmdesát a mají tak směle nakročeno do vyřazovacích bojů. Poslední dva odehrané duely se hráčům Plzně povedly. Nejprve v prvním domácím utkání porazili Třinec 5:2, následovala pak další domácí výhra, a sice nad pražskou Spartou a posunuli se tak právě na druhé místo a Pražany odsoudili na třetí pozici. Dnes by v Litvínově rádi na tyto dvě výhry v řadě navázali a natáhli tak úspěšnou sérii. Budou favority a uvidíme, zda tuto roli naplní. Čeká nás zajímavá bitva, kterou si nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Milan Gulaš – 66 bodů (31+35)
Tomáš Mertl – 35 bodů (15+20)
Matyáš Kantner – 28 bodů (12+16)
HC VERVA Litvínov

Základní část české nejvyšší soutěže jde pomalu, ale jistě do finiše. S dnešním kolem zbývá odehrát dvanáct utkání a pomalu se začínají rýsovat možnosti týmů, zda postoupí do vyřazovacích bojů či nikoli. Rušněji je ale přeci jenom ve spodních patrech tabulky. Minimálně čtyři týmy nemají jistotu udržení se v ELH. Nejinak je tomu u Litvínova, který je na třináctém místě se čtyřiceti body a poslední není jen díky lepšímu skóre. Verva po pátečním skalpu Kladna, kde vyhrála 5:3 měla slibně rozjetý zápas také v brně na Kometě, kde v průběhu druhé třetiny vedla dokonce 3:0. Brňané však záhy snížili a nakonec duel srovnali. Ten došel až do samostatných nájezdů, ve kterých bonusový bod zapsali hráči Komety. Hráčům Litvínova se tak stále nedaří odpíchnout se od posledních Pardubic a mají tak shodně bodů. Hrozba sestupu je tak na severu Čech stále stále reálná. V dnešním domácím duelu by Litvínovští rádi zase bodovali, ale proti Plzni je tedy nečeká nic lehkého.

Nejproduktivnější hráči

Jakub Petružálek – 32 bodů (8+24)
Richard Jarůšek – 27 bodů (17+10)
Tomáš Pavelka – 24 bodů (5+19)
Hezký úterní podvečer u Tipsport extraligy ledního hokeje. Dnes je na programu jednačtyřicáté kolo a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy HC VERVA Litvínov a HC Škoda Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.


Články odjinud