Hokejová Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Belfasts Giants : Pardubice - 18. října 2023   20:00

08:26' M.Kaut   • 12:59' Kolář
Soos (HUN), Sewell (GBR) – Kisil (GBR), Rodger (GBR)
SSE Arena, Belfast
4 620 diváků
Pardubice

To je pro dnešek úplně všechno! Přeji dobrou noc a u dalších textových přenosů naviděnou.
Střely na branku – 32:28
Úspěšnost brankářů – 92,86 % : 90,63 %
Vyloučení – 2:6
Góly v přesilovce – 2:0
Hity – 6:5
Zápas 6.kola hlavní části Ligy mistrů mezi Belfastem a Pardubicemi je za námi! Z vítězství se raduje domácí tým, ale na postup do play-off u to stejně nestačí. V první třetině se ovšem po pár minutách prosadil M.Kaut a Kolář. O pár vteřin později snižoval Long. Ve druhé třetině jsme byli svědky vlažného hokeje. Naopak ve třetí byl lepší Belfast. Využil dvakrát jednu a tu samou přesilovku. Nejdříve Printz a následně Long. Zbytek zápasu si Giants pohlídali.
59:55'
Už jen marné snahy českého klubu o nějakou kloudnou střelu.
59:27'
Patrik Poulíček se dostal k dobré střele z forhendu, jenže pokus trefuje masku Beskorowanye.
59:00'
Pardubice to zkoušejí v šesti, to znamená bez brankáře.
58:31'
Tomáš Dvořák napřáhl z první odražený kotouč, ale brankář skvěle vyráží mimo prostor branky.
57:47'
Pardubice sice bojují u mantinelu, ale stále drží útočné pásmo.
57:16'
Pardubice se marně sanží atakovat domácího brankáře, jenže přes tvrdou obranu Britů to nejde.
56:34'
Ofsajd zastavuje útočnou bratrů Kautů.
56:06'
Obrovská možnost Pardubic! Jan Košťálek dostal perfektní křižnou přihrávku. Domácí brankář Beskorowany včas vyjel z brankoviště a skvěle tuto střelu chytá.
55:42'
Patrik Poulíček krkolomě střílel z otočky. Beskorowany byl připraven na první tyči.
55:11'
Jan Mandát se po chybě domácích dostal ke střele ze slotu. Obrana domácích obětavě blokuje.
54:53'
54:15'
Pardubice se moc v pásmu neohřály, jelikož Belfast znovu vyhazuje.
53:46'
Jan Košťálek se natahoval pro těžkou přihrávku, nakonec nebyl úspěšný.
53:09'
Robert Říčka dlouho váhal se střelou, proto hosté stále pokračují v kombinaci.
52:53'
Vyloučení v týmu Belfast Giants:
Johnny Curran – 2 min., podrážení.
52:43'
Zákrok Milana Kloučka znamená to, že nás čeká komerční přestávka.
52:10'
David Ciencala rozjede další ofenzivní snažení pardubického celku.
51:29'
Dynamo si uvědomilo vážnost situace a žene se okamžitě za brankou.
50:47'
Belfast právě vstřelil branku!
Pomocí přesilovky domácí otáčejí! Nešťastný odraz pro pardubické hráče. Po přihrávce Milese Gendrona pálil CIARAN LONG. Tvrdou ránu si do branky srazil bruslí Tomáš Dvořák. Na tohle byl Klouček moc krátký. – 3:2.
Asistence: Miles Gendron a Johnny Curran.
50:04'
Z přesilovsky domácí srovnávají! Skvělou přesilovkovou souhru vyšperkoval nádhernou přihrávkou Ara Nazarian. Před prázdnou brankou našel GREG PRINTZ, který svou práci měl jednoduchou. – 2:2.
Asistence: Ara Nazarian a Mark Cooper
49:30'
Dvě obrovské šance Belfastu! Milan Klouček obě dokázal fantasticky zlikvidovat.
49:00'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Daniel Herčík – 2 min., držení.
48:13'
Jan Košťálek zbytečně hledal přihrávkou Hrádka. Pas byl čitelný, proto končí na hokejce Giants.
47:53'
Dynamo začíná delší dobu kontrolovat otěže zápasu a míří do útoku.
47:01'
O střelecký pokus se po souhře Poulíčka a Mandáta střílel druhý jmenovaný, ale branku minul.
46:36'
Rychlé napadání Dynama nese ovoce, jelikož Belfastu hra pod tlakem nevoní.
46:05'
Nebezpečnou střelu od modré nedokázal tečovat nikdo z pardubických hráčů. Beskorowany kryje do lapačky a nás čeká komerční přestávka.
45:32'
Hra se uklidňuje u kotouče jsou domácí hráči.
44:50'
Znovu zahrozil britský celek, ale znovu střelu zachytává pozorný brankář Dynama.
44:22'
Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice.
43:53'
Velká šance domácích v přesilovce! Ben Lake se před Kloučkem objevil sám. Jenže ve velké šanci totálně selhal, naopak hrdinou je pardubický brankář.
43:09'
Belfast opět neudržel útočné pásmo, a tak Zohorna vyváží kotouč do středního pásma.
42:35'
Po buly se domácím nepovedlo usadit u branky Kloučka. Proto se rozerhává za jejich brankou.
42:22'
Robert Říčka – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
42:13'
Jan Kolář zkoušel překvapit domácího brankáře bekhendem. Beskorowany nastavil včas svou vyrážečku.
41:44'
Robert Říčka vypustil svou jedovku na domácího brankáře. Beskorowany v klidu kryje do své výstroje.
41:07'
Dominik Pavlata zkoušel střelu z velkého úhlu. Ta ovšem domácího brankáře zvlášť neohrozila.
40:50'
Za domácí brankou rozehrává bek Brown.
40:23'
Giants vyhráli úvodní buly třetí třetiny a okamžitě míří za útočnými akcemi.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 21:43.
Druhá perioda zápasu mezi Belfastem a Pardubicemi je u svého konce. Oproti první třetině jsme žádnou branku neviděli. Hře chybí potřebná rychlost a také velké šance, které měli obě strany tak po jedný nebo po dvou. Stav zápasu je stále 2:1 pro pardubické Dynamo.
40:00'
39:46'
Belfast buly ovládl, druhá třetina se dohraje v útočném pásmu.
39:35'
Zakázané uvolnění pardubického mužstva.
39:23'
Nakonec se ke střele ještě dostal domácí Brown, ale brankář Dynama je připraven se svou lapačkou.
39:00'
Pardubice znovu hru uklidňují za svou brankou a rozjíždí poslední útok této části.
38:17'
Britský celek se postupně čim dál více usazuje na útočné polovině.
37:31'
Pardubičtí sice vyhráli buly, ale je jim to k ničemu platné. Jelikož u puku znovu budou hráči Belfastu.
36:52'
Chvilka napětí u branky Milana Kloučka. Jenže všechny náhozy na branku dokázal tento gólman vyřešit.
35:57'
Pardubice jsou lepší v dohrávání u mantinelu, což znovu povrdili, ale další šanci si nedokážou vypracovat.
35:34'
Hra se na malý moment přerušuje, jelikož po jednom z tvrdých soubojů zůstal na ledě ležet pardubický Chabada.
35:00'
Čeká nás další komerční přestávka.
34:25'
Chvilky klidu na obou stranách znamenají držení kotouče domácích hráčů.
33:33'
Další velká šance Dynama. Vondráček ovšem blafák nedotáhl do zdárného konce.
32:58'
Jan Mandát pálil z nápřahu nedaleko modré čáry. Tento tvrdý pokus domácí obrana blokuje.
32:11'
Tvrdé boje u mantinelů jsou úspěšné pro český celek, který rychle míří do útoku.
31:40'
Do útočného pásma opět kotouč zaváží Belfast. Následnou střelu Sata kryje hostující brankář pod lapačku.
31:02'
Klouček musel řešit pro něj jednoduchou střelu od modré čáry.
30:33'
30:14'
Na modré čáře si špatně zpracoval kotouč Miles Gendron, a tak se znovu odhazuje do bezpečí.
29:30'
Preston prohrál v útoku buly, to znamená že Dynamo vyhazuje.
28:54'
Pardubice skvěle brání i následující přesilovku a vyhazují na druhou stranu kluziště.
28:33'
28:33'
Na programu je komerční přestávka.
28:28'
Dominik Pavlata se natahoval za přihrávkou svého spoluhráče. To ovšem bylo marné.
27:43'
Z mezikruží střílel z pokleku Tomáš Zohorna. Jedovatou střelu vyráží betonem Beskorowany k mantinelu.
27:05'
26:53'
Ani Pardubice svou přesilovku nesehráli ideálně, dokonce ani nevystřelily.
26:22'
Z oslabení mohli domácí skórovat! Ara Nazarian místo přihrávky střílel na bližší tyč, jenže branku trestuhodně přestřeluje. Tato akce se mohla vyřešit o dost lépe.
25:38'
Pardubice se zatím neusadili v útoku. A tak se tato fáze zakládá za brankou.
25:05'
Jacob Friend – 2 min., krosček.
24:56'
Puk se dostal do rohu kluziště mezi brusle. Rozhodčí vše řeší rychle a přerušuje hru.
24:27'
Chvilka naděje pro domácí končí neúspěchem, jelikož obránce Pardubic získává puk.
24:00'
Milan Klouček skryl kotouč před Prestonem. Ten ještě dojížděl na brankáře, proto ho tvrdě odstrkuje Zohorna.
23:30'
Belfast se tlačil znovu do útočné fáze, ale zastavuje ho postavení mimo hru.
22:43'
Velká šance Dynama! Jan Mandát vystihl rozehrávku Belfastu. Poté se zjevil osamocen před Beskorowanyem, ale střelu namířil pouze do horní tyče. Velká škoda pro Pardubice.
22:08'
Quinn Preston se šikovně prokličkoval před branku soupeře, kde znovu úřadoval strážce svatyně.
21:52'
Znovu v práci Milan Klouček. Tentorkát musel skrýt nepříjemnou střelu Norrise.
21:19'
Ben Lake si nebezpečně najel před Kloučka. Jemnou střelou ho chtěl překonat na bližší tyči, ale český brankář se včas přesunul.
20:49'
Pravděpodobně kvůli výhozu je přerušena hra. Vhazovat se bude po pravici Kloučka.
20:11'
Okamžitě pálil po přestávce Robert Kousal. Tuto střelu vyrazil domácí brankář.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 20:52.
První třetina zápasu mezi Belfastem a Pardubicemi byla dost zajímavá a záživná! Po této periodě je ve vedení český celek. První branku vstřelil po skvělé akci v 9.minutě M.Kaut. O pár minut na to od modré napřáhl Kolář a překonal domácího brankáře, který nic neviděl. Hned vzápětí na druhé straně překonal Kloučka pěknou střelou Long.
20:00'
19:39'
19:35'
Ke střele ze slotu se dostal domácí hráč. Puk si šteloval na bekhend, ale Kloučka nepřekonal
18:55'
Špatná přesilovka domácích, protože se Pardubice znovu osvobozují výhozem.
18:22'
Charlie Curti neměl od modré čáry žádnou nabídku, proto puk zaváží do středního pásma.
17:47'
Prakticky hned po buly se hráči Dynama osvobozují.
17:39'
Patrik Poulíček – 2 min., vysoká hůl.
16:54'
Domácí dost ožili, tentokrát pálil Jacob Friend, jenže v hloučku těl se kotouč odrazil mimo branku.
16:20'
Belfast mohl potrestrat zaváhání pardubické obrany. Kohei Sato ovšem minul branku Kloučka.
15:46'
Jan Košťálek nahazoval na domácí svatyni. Jeho nabídku na teč dokázal domácí obránce srazit do rohu kluziště.
15:15'
O puk se statečně pere Tomáš Kaut, pobídkovou přihrávku ovšem pokazil.
14:23'
Za domácí obranou se objevil v nájezdu jeden z hostujících hráčů. Střelou při zemi na brankáře nevyzrál.
14:05'
I nadále domácí tým zůstává ve větší aktivitě, kterou ovšem zatím nevyužívají.
13:31'
Domácí hned vzápětí snižují! Belfast se usadil v útočné třetině. Tady dostal přihrávku od Matta McLeoda CIARAN LONG. Útočník domácích zachoval klid a přesnou střelou překonal Kloučka, který byl bez šance. – 1:2.
Asistence. Matt McLeod a Oliver Cooper
12:59'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubice jdou do dvoubrankového vedení! Martin Kaut šikovně objel domácí branku a poté vyslal přihrávku na modrou čáru. Zde byl připraven JAN KOLÁŘ, který okamžitě pálil a přes několik těl hráčů překonal Beskorowanye. – 0:2.
Asistence: Martin Kaut.
12:37'
Do střely z pokleku se opřel Robert Říčka. Tvrdou ranou skryl domácí brankář. Komerční přestávka.
11:51'
Domácí tým se snaží dostávat ke Kloučkovi, jenže tvrdá obrana Dynama je proti.
11:07'
Beskorowany musel být znovu v pohotovosti, což byl a znovu kryje kotouč do své moci.
10:40'
Hra plyne momentálně rychle, proto jsou k vidění velké nepřesnosti na obou stranách.
09:36'
Domácí obranou se proháčkoval Poulíček. Jeho střelu tahem kryje pod své betony Beskorowany.
09:01'
Milan Klouček musel prokázat svůj reflex, což se povedlo a kryje puk pod lapačku.
08:26'
Pardubice jdou do vedení! Dominik Pavlata skvěle poslal přihrávku do jízdy Janu Košťálkovi. Ten prokázal dobrý přehled o hře a našel na druhé tyči svého spoluhráče. Tím byl MARTIN KAUT, který přesnou střelou do poloodkryté branky otevírá skóre zápasu. – 0:1.
Asistence: Jan Košťálek a Dominik Pavlata.
07:48'
Na modré čáře si český tým nerozuměl, proto se sám vyhání mezi útočnou třetinu.
07:10'
Patrik Poulíček vysílal zpoza branky přihrávku před branku, kterou blokuje holí domácí gólman.
06:54'
Jistý zákrok domácího brankáře proti skryté střele. Čeká nás komerční přestávka.
06:22'
Nepříjemné nahození na Kloučka. O to se zavinil Miles Gendron, ale střela nakonec letí mimo branku.
05:42'
David Phillips se ukázal ve skvělé hře tělem a odstavil soupeře od kotouče.
05:00'
Jan Kolář zvládl na výbornou svoji defenzivní práci, a tak do útoku míří hosté.
04:14'
Oliver Cooper se dostal k nadějné střele ze slotu. Svoji ránu tahem napálil pouze do pardubického obránce.
03:49'
Domácím se nevydařil postup přes modrou čáru, proto se píská postavení mimo hru.
03:37'
Špatná rozehrávka hostujícího obráce znamená zakázané uvolnění.
03:16'
Hra se přesunula do rohu mantinelu, kde je úspěšnější český celek.
02:38'
Oliver Cooper z velkého úhlu nahazoval na Kloučka, ale střela nakonec míří mimo tři tyčky.
02:03'
David Ciencala svoji pobídku před modrou moc uchvátal, proto se píská ofsajd.
01:35'
Ta dlouhého trvání neměla, jelikož na modré čáře je pozorně připraven Tomáš Dvořák.
00:50'
Travis Brown udržel kotouč za svou brankou a zahajuje domácí kombinaci.
00:20'
Úvodní buly zápasu sice ovládl domácí celek, ale Pardubice puk získávají do své moce.
00:01'
Všichni aktéři dnešního zápasu nastupují na hrací plochu.
Hráči obou celků mají za sebou rozcvičku. Po úpravě ledu bude moct začít zahajovací ceremonie.

Belfast Giants: Beskorowany (Whistle) – Friend, Curti, Brown, Phillips, Gendron, Baum – Printz, Preston, Nazarian – Curran, Lake, M.Cooper – O.Cooper, Long, McLeod – Sato, Norris
Trenér: A.Keefe

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Vomáčka) – Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Kolář, Bučko, Chabada – Kousal, Zohorna, Herčík – M.Kaut, T.Kaut, Pavlata – Říčka, Ciencala, Zeman – Mandát, Poulíček, Vondráček
Trenér: Václav Varaďa

Rozhodčí: Soos (HUN), Sewell (GBR) – Kisil (GBR), Rodger (GBR).
BELFAST GIANTS

Britský hokejový velkoklub vstoupí do zápasu s Pardubicemi ve výborném rozpoložení. Od 7.září nepoznal pachuť porážky, což je deset zápasů v řadě. V rozjezdu tuzemské soutěže zatím dokázal Belfast odehrát tři duely a patří mu prozatím 4.příčka tabulky. Giants odehrál také zápasy britského poháru. V Lize mistrů bude muset vyhrát, ale ani to nemusí stačit. Celá příčina nevýhodné pozice je jednoznačně v prvních třech zápasech. Postupně prohrál s Lukkem, Tapparou a Innsbruckem, všechny duely byly odehrány na venkovním kluzišti. Doma zatím Belfast neinkasoval, když porazil vysoko 4:0 Bolzano a naposledy v prodloužení Salzburg.
Klíčovou postavou v tomto kádru je italský forvard Daniel Tedesco. Na domácí scéně zatím vstřelil jednu branku a na tři přihrál. Na mezinárodní scéně zaznamenal trefy tři.
HC DYNAMO PARDUBICE

Jako lídr české Tipsport extraligy vstoupí pardubické Dynamo do tohoto zápasu. V tuzemské soutěži nasbíralo z 11 zápasů neuvěřitelných 29 bodů se skóre 43:21. Na mezinárodní scéně má jistý postup do play-off. Úvod této cesty byl špatný, když si Pardubice doma neporadily výsledkem 1:3 s finským Ilves. Vydřená výhra přišla ve Švédsku, kde Dynamo vyhrálo 4:3 se Skellefteou. V následujících dvou domácích zápasech nadělilo soupeřům vysoké debakly. Stavanger odjížděl s prohrou 5:1 a německý Ingolstadt dokonce 6:1. Naposledy Východočeši nastoupili ve švýcarské Ženevě, kde padlo 2:3 v prodloužení.
Klíčovým mužem v kádru Pardubic je jednoznačně kapitán Lukáš Sedlák. Ten na tuzemské scéně dokázal nasbírat pět branek a stejný počet nahrávek. V Lize mistrů vsítil dvě branky a na dvě asistoval.
Krásný středeční večer z britského Belfastu! Od 20:00 se v SSE Areně odehraje zápas 6.kola hokejové Ligy mistrů mezi Belfastem a Pardubicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.