Ufa - Astana | ONLINE | 25.1.2020 12:30 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Astana - 25. ledna 2020   12:30

Ufa
Ufa
12:59' Kugryšev (Kadějkin) • 18:33' Hartikainen (Omark) • 41:56' Kadějkin (Kugryšev, Lisovec) • 49:29' Hartikainen (Larsen, Omark) • 56:44' Sošnikov (Omark)
5:2
(2:0, 0:1, 3:1)
Astana
Astana
32:23' Ohtamaa  (Videll, Dietz) • 43:22' R. Starčenko  (Ohtamaa, Videll)
Ufa
Bělov, Gofman – Sadovnikov, Sivov
Ufa Arena, Ufa
Astana

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Československá stopa v utkání
Do utkání žádný český, ani slovenský hráč nenastoupil.
Statistiky

Střely na branku: 40:34
Zásahy brankářů: 32:35
Vyhraná vhazování: 32:35
Hity: 8:16
Trestné minuty: 12:18
Utkání je u konce a Salavat si připisuje cennou výhru. I ve třetí třetině jsme sledovali aktivní a svižný hokej a byla to na góly ta nejbohatší třetina. Jako první se trefil domácí Alexandr Kadějkin, na jehož trefu zvládl rychle zareagovat Roman Starčenko, jenže domácí se udrželi v tlaku a Teemu Hartikainen dal v 50. minutě gól na 4:2. A když se pak v 57. minutě prosadil Nikita Sošnikov, uzavřel skóre na na 5:2.
59:40'
Puk je u Metsoly, ten však může hru kontrolovat ze svého brankoviště. Publikum již oslavuje výhru a zisk bodů.
58:22'
Salavat je opětovně v útočném pásmu, akce už však nejsou vedené s takovou razancí.
57:57'
Další vyloučení na straně Barysu, Linus Videll dostal dvě minuty za hákování.
56:44'
Ufa právě vstřelila branku!
A je patrně rozhodnuto. Domácí se v přesilovce natlačili do útočného pásma, přihrávku zpoza branky dostal NIKITA SOŠNIKOV a z nulového úhlu překvapil gólmana Barysu – 5:2! Asistence Linus Omark.
56:15'
Domácí Pavel Koledov dostal dvě minuty za hrubost, hostující Pavel Akolzin 2+2 minuty za hrubost.
56:15'
Po Metsolově zákroku tu máme šarvátku mezi domácím Koledovem a hostujícím Akolzinem. Rozhodčí se mezi něm museli rychle vrhnout, aby oba kohouty rozdělili.
55:42'
Přihrávku do sóla dostal domácí Kručinin a i když byl v závěru akce těsně bráněn Metalnikovem, dostal se do zakončení. Karlsson zakročil svým levým betonem.
54:22'
Hosté jsou v plném počtu, Akolzin se vrátil na ledovou plochu.
53:24'
Další pokusy zblízka, Karlsson se několikrát musel na brankovišti hodně ohánět.
52:41'
Z otočky vystřelil Hartikainen, puk skončil těsně vedle.
52:22'
Přesilovka pro Salavat, dvě minuty za držení dostal Pavel Akolzin.
51:52'
Oba celky teď hrají taktiku dlouhých přihrávek, na obou stranách to ale nepřináší kýžené ovoce.
50:57'
Tentokrát domácí pouze vyhodili na zakázané uvolnění, po chvilce se tak bude vhazovat před Metsolou.
49:29'
Využitá přesilovka a Salavat vede 4:2! Na pravou stranu dostal přihrávku Larsen, jeho příklep na brankoviště si našel hůl TEEMUA HARTIKAINENA a ten zblízka uklidil puk pod horní tyčku. Asistence: Philip Larsen, Linus Omark.
49:10'
Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, hostující Jesse Blacker se provinil sekáním.
48:23'
Hartikainen objížděl hostující branku a snažil se o bleskové zakončení, vše ale skončilo posunutou brankou.
47:35'
Salavat oslabení přečkal bez úhony, oba celky jsou již v plném počtu.
47:09'
Pokračuje kolotoč hostů v útočném pásmu, ten vyvrcholil ranou Vidella z levého kruhu.
46:09'
Nur-Sultan přidal na tempu, Metsola čelí velkému střeleckému náporu hostujícího celku.
45:35'
Další vyloučení, přesilovou hru si dají hráči Barysu. Dvě minuty za držení hole dostal Vladimir Žarkov.
44:36'
Před Metsolou bylo zase živo, přihrávka na brankoviště však skončila v rohu.
43:22'
Barys právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovku a opět snižují na rozdíl jediné branky. Po kombinaci vystřelil od modré čáry ROMAN STARČENKO a jeho dělovka se zastavila až v síti – 3:2. Asistence: Atte Ohtamaa, Linus Videll.
42:29'
Barys si teď ale zahraje přesilovku, Zachar Arzamascev dostal dvě minuty za hákování.
41:56'
Domácí tým opět vede o dvě branky. Po střele od modré skončil puk za brankou, odkud přihrál zadovkou Kugryšev na ALEXANDRA KADĚJKINA a ten zblízka překonal nepřipraveného brankáře. Asistence: Dmitrij Kugryšev, Jevgenij Lisovec.
41:24'
Za hosty hrozil Michajlis a jeho prudký švih Metsolu málem překvapil. Gólman domácích nadvakrát vyrazil.
40:52'
I do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí, před Karlssonem je poměrně živo.

Trestné minuty: 6:8
Čtyřicet minut hry je za námi a o vítězi není rozhodnuto. Salavat byl sice ve druhé třetině aktivnější, jenže svou střeleckou převahu nedokázal přetavit v navýšení náskoku, naopak přišlo snížení, když se v přesilovce trefil Atte Ohtamaa a snížil na současných 2:1 pro Ufu. Po přestávce nás tak čeká drama, Barys rozhodně boj o boby nevzdává.
40:00'
39:43'
Na ledě zůstal po hitu ležet domácí Omark, po chvilce se ale otřesený zvedl a odjel na střídačku.
39:22'
Kadějkinův průnik středem několika kličkami skončil těsně za modrou čárou, hosté se ubránili.
38:21'
Michajlis opět zkusil překvapit Metsolu, tentokrát z pravé strany. Gólman Salavatu si ovšem i tentokrát poradil a zákrokem přerušil hru.
37:02'
Nápor domácím středem, Karlsson útokům Salavatu odolává.
36:33'
Další zakázané uvolnění Barysu.
35:10'
Střelecký pokus vyslal hostující Michajlis, Metsola jeho švih z levého kruhu nadvakrát pokryl.
34:12'
Zakázané uvolnění hostů, Corban Knight vyhozený puk nestihl.
33:48'
Velký zmatek před Karlssonem, o dorážku volného puku se snažil zejména Omark, vše skončilo posunutou brankou.
32:23'
Je sníženo, hosté využívají přesilovku. Salavat neproměnil brejk dvou na jednoho a z protiútoku se prudkou ranou ze střední vzdálenosti trefil ATTE OHTAMAA – 2:1. Asistence: Linus Videll, Darren Dietz.
31:42'
Tentokrát se vylučuje na straně Salavatu, dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Alexej Kručinin.
31:31'
Přihrávka zpoza branky střelu na Metsolu nepřinesla, domácí už jdou zase do protiútoku.
30:29'
Přesilovka je u konce, tahle byla ze strany domácích rozhodně lepší a aktivnější, než ta před chvílí.
29:41'
Larsenova rána byla gólmanem vyražena do rohu, Salavat pokračuje v náporu.
29:13'
Do odraženého puku se opřel domácí Sošnikov, Karlsson se ale zvládl přemístit a ránu do horní části branky lapit.
28:42'
Hosté své další oslabení zahajují vyhozením přes všechny čáry.
28:29'
Další vyloučení, domácí si zahrají další přesilovou hru. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Darren Dietz.
28:18'
Kugryšev objížděl bleskově branku a snažil se o zasunutí za tyčku, Karlsson včas zakročil!
27:33'
Koledov to zkoušel od modrá čáry, rána do chumlu před Karlssonem byla zastavena.
26:37'
Hosté jsou v plném počtu, tato přesilovka nebyla příliš vyvedená.
25:39'
Tvrdá střela po kombinaci, rána z pravého kruhu se odrazila od hostujícího gólmana. Sošnikov se pak k dorážce nedostal.
24:37'
Už se pískalo a Alexej Makljukov dostal dvě minuty za držení Alexandra Kadějkina.
24:20'
Bude se vylučovat na straně hostů, Salavat má zatím ponechanou výhodu.
23:52'
Hostující Gurkov sice vybojoval u mantinelu puk, následná zadovka ale skončila u Sošnikova a domácí jdou vpřed.
22:55'
Trocha uklidnění na ledové ploše, tempo nám pokleslo.
21:59'
Tvrdá rána od modré v podání Lisovce, Karlsson je zase v ohni střel.
20:55'
Domácí se hned od úvodu druhé třetiny natlačili před Karlssona a snaží se dát třetí gól.

Trestné minuty: 4:4
Je za námi první třetina, která přinesla aktivní hokej z obou stran, velké množství střeleckých pokusů a z nich vzešly i dva góly na straně domácích. Skóre na konci 13. minuty otevřel dorážkou vlastního pokusu Dmitrij Kugryšev a v 19. minutě využil přesilovku Teemu Hartikainen. Salavat tak po dvaceti minutách vede 2:0 a v kabině tak bude, na rozdíl od šatny Barysu panovat spokojenost.
20:00'
19:40'
Za hosty se ještě snažil o snížení Metalnikov, jeho švih od modré čáry ale na brance neskončil.
18:33'
Teď už to ale domácím vyšlo a je to o dva góly. Ostřelování přicházelo vniveč až do momentu, kdy přišla zpoza branky přihrávka před brankoviště a TEEMU HARTIKAINEN z první překonal přemisťujícího se Karlssona – 2:0. Asistence: Linus Omark.
17:59'
Hosté vyhodili přes všechny čáry a bránící trojice mohla na chvíli vydechnout.
17:43'
Prudký švih od modré čáry, ten vyslal Omark, Karlsson si mohl připsat další úspěšný zákrok.
17:19'
Na brankoviště se natlačil Hartikainen a zkusil prostrkávačku mezi nohami. Karlsson se překvapit nenechal a zakročil.
17:07'
Další vyloučení, nyní na straně hostů. Dvě minuty za krosček obdržel Darren Dietz.
16:38'
Jak Pjotr Chochrjakov, tak i Curtis Valk dostali po dvou minutách za hrubost.
16:38'
Po akci hostů se za Metsolovou brankou strhla potyčka mezi domácím Chochrjakovem a hostujícím Valkem. Tohle se bez trestů neobejde.
15:51'
Žarkov s Kugryševem vybojovali za hostující brankou puk, ke střele to ale nevedlo.
14:49'
Hráči Salavatu dobře napadají rozehrávku soupeře a na Barys to v tuto chvíli platí.
13:45'
Nur-Sultan se samozřejmě snaží o rychlé vyrovnání, zatím to ale končí na modré čáře.
12:59'
Domácí tým jde do vedení. Střela od modré čáry skončila v pravém kruhu, kde ji zpracoval DMITRIJ KUGRYŠEV, svůj první pokus poslal pouze pouze do nohou obrany, dorážka už ale skončila pod horním břevnem Karlssonovy branky. Asistence: Alexandr Kadějkin.
12:11'
Mírný tlak tentokrát na opačné straně, po delší době se na brankové čáře protáhl i gólman Metsola.
11:35'
Od pravého mantineu se o křížný pas snažil domácí Hartikainen, přihrávka byla obranou Barysu sražena.
10:33'
A další tvrdá rána domácích, Karlsson se teď rozhodně nenudí.
09:45'
Karlsson si připisuje další úspěšný zákrok, nyní proti nahození z levého křídla.
08:49'
Vyhození hostů nebylo zakázaným uvolněním, obrana Salavatu musí pospíchat za pukem.
07:59'
Sledujeme teď hru převážně ve středním pásmu, bez nějakých výrazných výpadů.
06:39'
Od modré čáry vyslal nepříjemné nahození Michail Pašnin a Karlsson měl co dělat, aby se na brankové čáře natáhl a předvedl zákrok lapačkou.
06:32'
Salavat začíná trochu přidávat na tempu, poslední okamžiky se odehrávají zejména v pásmu hostů.
05:22'
Blizoučko úspěchu byl Manninen, na Karlssona zkusil dlouhý bekhendový blafák, jenže jeho zakončení gólman vytlačil na břevno!
04:47'
Domácí Omartk mohl sám zakončovat, rozhodl se ale ještě pro zadovku na pravou stranu, Burmistrov však z úhlu Karlssona nepřekvapil.
03:36'
Kadějkin už sice naskočil na led, před Metsolou se ale odehrál další moment, který mohl skončit gólem. Hosté ale zatím v koncovce trochu tápou.
02:36'
Videll tlačil puk před brankoviště na Starčenka, Metsola opět dobře zakročil. Poté domácí vyhodili přes všechny čáry.
02:03'
Přechod hostů do útoku nevyšel, prudká přihrávka skončil na zakázaném uvolnění.
01:36'
Je tu první vyloučení, domácí Alexandr Kadějkin přehnal u mantinelu důraz a dostal za zákrok na Makljukova dvě minuty za vražení na hrazení.
00:31'
Z levé strany vyslal bekhendový pokus Starčenko, pro Metsolu to ale nebylo nic těžkého a v poklidu zasáhl.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Panin (C), Larsen, Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, Lisovec, Safin-Tregubov, Pašnin – Hartikainen, Burmistrov (A), Omark (A) – Kručinin, Manninen, Sošnikov – V. Žarkov, Kadějkin, Kugryšev – Baškirov, Chochrjakov, Kartajev.

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dietz (C), Ohtamaa, Blacker, Metalnikov, Makljukov, Šalapov, Orechov – Videll, Knight, R. Starčenko (A) – Šestakov, Valk, Michajlis – Akolzin, Boyd (A), Asetov – Gurkov, Sagadejev, Paňukov.

Rozhodčí: Bělov, Gofman – Sadovnikov, Sivov.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Ufa Areně začne ve 12:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Barys Nur-Sultan

Hosté jsou na tom ve Východní konferenci lépe, na třetím místě mají 67 bodů a ztrácí pět bodů na vedoucí duo Kazaň a Omsk. I Nur-Sultan by si rád napravil svou náladu po posledním utkání, v Petrohradu totiž po divoké přestřelce prohrál 4:7. Za hosty se trefili Valk, dvakrát Michajlis a jako poslední Knight, na body to však nestačilo...

Salavat Julajev Ufa

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě Východní konference se ziskem 55 bodů. Do dnešního utkání jde Salavat napravit ne zcela vyvedené představení na ledě Ak Barsu Kazaň, kde hóly Hartikainena a Jarullina na výhru nestačily a tým navíc padl v penaltové, rozstřelu. Konečný výsledek byl 3:2 po samostatných nájezdech.

Ufa – Riga 5:0
Jekatěrinburg – Ufa 4:2
Ufa – Vladivostok 2:0
Kazaň – Ufa 3:2 sn
Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Salavat Julajev Ufa a Barys Nur-Sultan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.