To je ode mě pro dnešek a pro tuto sezónu všechno, jménem serveru Onlajny.com Vám všem děkuji za přízeň při letošních domácích zápasech Lva v KHL. V doprovodu bouřlivé radosti v pražském svatostánku se těším na shledanou!
Dnešní zápas byl jako na houpačce. Skóre otevřel Mozjakin, do konce třetiny ale ještě stihli otočit Azevedo se Ševcem. Na stranu Metallurgu pak převrátili stav Junkov a Lee, načež srovnal O'Byrne. Na 4:3 z pohledu hostů skóroval Francis Paré a pouhé dvě minuty před koncem řádně hrací doby poslal zápas do prodloužení Mikko Mäenpää. Nastavení ukončil střelou k tyči nejproduktivnější obránce play-off Nathan Oystrick.
Fantastické momenty, hráči objíždějí vítězná kolečka kolem O2 Arény po posledním domácím zápase sezóny.
63:53
Lev Praha právě vstřelil branku!
Zackrisson nejdříve vystřelil na Košečkina a ten za sebou holí vymetl puk z brankové čáry. Pak se kotouče chopil znova a přihrál lvímu obránci NATHANU OYSTRICKOVI, který si najel k pravé tyči Košečkinovy brány a propasíroval puk mezi brankovou konstrukcí a gólmanovým tělem. Asistence: Patrik Zackrisson.
63:43
Mozjakinova přihrávka do brankoviště se jen těsně neujala!
63:20
A v útočném pásmu už je Kovářova formace.
Turnikety se dnes protočily celkem 16 894krát. O nový rekord se nejedná, ale jde spíše o atmosféru, která v dějinách KHL rozhodně nemá obdoby.
62:40
Mäenpää a následně Ševc stříleli na branku. Nejdříve zakročil Košečkin, pak do rány padl obránce. Branka je posunuta ze stanoviště, a tak je přerušena hra.
61:26
Ridderwallovu nabídku s klidem vyrazil Košečkin vyrážečkou.
61:12
Následuje zakázané uvolnění lvů.
61:05
Potěchin zleva mířil nepřesně.
60:08
Lvi vyhráli buly a dopředu se cpe střelec vyrovnávací branky Mäenpää.
60:01
Zvednou nad hlavy Gagarin cup ještě dnes večer hráči Magnitogorsku? Nebo poputuje série zpět do Ruska? Rozhodne jediný gól.
Tak jdeme v této sérii podruhé v řadě do prodloužení. To lvům zařídil přesnou střelou Mikko Mäenpää. O2 Aréně panuje skvělá atmosféra, ke které přispívá samozřejmě také to, co se děje na ledě. Vrátíme se opět v 21:24, kdy se rozjede první prodloužení.
60:00
59:49
První formace hostů se ještě snaží něco vymyslet, ale už se jí to nejspíš nepodaří.
59:14
Skáče celá O2 Aréna.
59:04
Leeova střela z pravého křídla byla naštěstí velice nepřesná.
57:39
Je srovnáno, ještě nekončíme! O puk se bojovalo v rohu po Košečkinově levé straně a k odraženému kotouči se dostal MIKKO MÄENPÄÄ, který se otočil a bleskově vypálil zápěstím do levého horního rohu brány ruského celku! Bez asistence.
57:18
Střet Gragnaniho a Kazionova v obranném pásmu domácích. Oba odjíždějí bez výzbroje na střídačku.
56:50
Gragnani pálil ze středního pásma, ale jen velmi nepřesně.
56:25
Domácí mají v ten nejnevhodnější okamžik problém s průnikem do pásma.
55:47
Azevedo dokázal jen vyhodit puk.
55:12
Kovář přihrávku do brankoviště neprocpal a u puku jsou lvi.
54:26
O'Byrne mocně napřáhl ke střele, ale zlomil hůl.
54:07
Průnik Parého po levém křídle zastavil zákrokem Vehanen.
53:31
Ani první lajna domácích se nedostala do přímého ohrožení Košečkinovy svatyně.
53:03
Timkin u mantinelu tvrdě atakoval Azeveda, ten stačil jen tak tak uhnout.
52:28
Gragnani za brankou kontroluje čas a rozjíždí akci.
51:49
Hosté už jen vyvezli puk a odjeli střídat.
51:19
Kotouč v ochranné síti po střele Mäenpääho.
49:47
Aréna hlastině zahučela po šancích Kapanenovy formace. Fanoušci už řvali gól, ale puk skončil pouze na tyči!
49:12
Čas pro domácí se krátí, soupeře teď nechce pustit k puku.
48:19
Gragnaniho střela skončila někde na clonících tělech.
47:39
Thörnbergovu střelu zápěstím tečoval Chabarov do ochranné sítě.
46:43
Kovář vypálil z pravého kruhu, Petri Vehanen použil svou vyrážečku.
46:05
Chybu lvů ve středním pásmu nepotrestal Paré, který kotouč od mantinelu poslal pouze do Vehanena.
45:33
Němcova rána prosvištěla kolem levé tyče Košečkinovy brány!
45:13
Ševc narazil do vlastní brány a ta odcestovala za svého stanoviště. Hra se tak přerušuje a chystá se vhazování po Vehanenově pravé ruce.
44:16
Oba týmy si teď neví rady s rozehrávkou.
43:39
Střelu od mantinelu chytil Vehanen a kotouč podržel.
42:13
Gragnani vyhodil přes všechny čáry, Košečkin ale puk zastavil.
41:40
Osalova střela skončila na plexiskla za Vehanenem.
41:05
Němec oklepával Timkina tak dlouho, až mu celkem bez problémů vydal puk.
46:38
Thörnberg před bránou minul puk!
40:16
Azevedo hrál v ofsajdovém postavení.
40:01
Drama vrcholí. Hráči už jsou na ledě, za malou chvíli odstartuje třetí dvacetiminutovka šestého finále.
V O2 Aréně se hraje neskutečně vzrušující hokej. Ve druhé třetině rychle srovnal stav Michail Junkov a o dvě minuty později ho gólem na 3:2 napodobil Chris Lee. Lvi ale rozhodně nic nevzdávají a hned ve 28. minutě vyrovnal Ryan O'Byrne. Zatím rozdílovou branku přidal minutu a půl před koncem třetiny Francis Paré. Sledujeme opravdu báječnou hru hodnou finále play-off. Padají krásné góly po tvrdých střelách, hra je plná nevybíravých čistých hitů a bude napínavá až do své poslední minuty. Proto zůstaňte naladěni na našich vlnách, třetí dějství začne zhruba ve 20:40.
40:00
38:41
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté jdou pár sekund po vypršení Thörnbergova trestu zpět do vedení. Sergej Mozjakin pronikl po pravém křídle a naservíroval přesný pas FRANCISOVI PARÉMU, který dělovou ranou z prostoru mezi kruhy nedal Vehanenovi šanci. Asistence: Sergej Mozjakin, Michail Junkov.
38:25
Zackrisson s Vránou skvěle napadají a oslabení dohrají v útočném pásmu.
38:00
Až teď se lvi pořádně osvobozují zásluhou Němce.
37:18
Mozjakin a jeho banda zatápí Lvu v útočném pásmu.
36:27
Martin Thörnberg (LEV) putuje už podruhé na trestnou lavici. Ani tentokrát to nebyla úplně jeho vina, Malinovského podrazil jen proto, že o něm ruský bek vůbec nevěděl.
36:15
Puk u trestné lavice vyletěl mimo hřiště. Buly v neutrální zóně.
35:41
Obrovský zmatek před finským gólmanem. Domácí opora pevně držela beton u ledu, aby ho několika dorážkami namohl Potěchin překonat. Nakonec Vehanen puk skryl pod výstroj a po drobné potyčce se bude vhazovat po jeho levici.
35:05
Hostující první lajna stále drží lvy v pásmu. Stříleli Mozjakin a Birjukov, na obou si pochutnal Vehanen!
34:05
Zaripov ladně obešel Ševce a poslal přihrávku mezi kruhy Mozjakinovi, který trefil tyč!
33:15
Junkov vystřelil po vhazování, Vehanenův levý beton v permanenci.
33:05
Lvy zastavilo zakázané uvolnění. Na ledě se odehrály dva střety, které vzbudily velký ohlas v publiku.
32:29
O'Byrne při rozehrávce zlomil hůl a musí střídat, Gragnani naštěstí obehrál dva hráče a třetí lajna domácích může útočit.
31:52
Lvi už v kompletní sestavě zatápějí hostujícímu brankaři, jako poslední před ním dorážel Azevedo. Košečkin puk chytil a přerušuje hru.
31:08
Před brankařem domácích dorážel Osala, ale nemířil přesně.
30:23
Další nebezpečná rána Mozajkina a zákrok Vehanena. Lvi pak vyhazují!
29:44
Mozjakin zase projel obranou jako horký nůž máslem a zakončoval, Vehanen tentokrát zasahuje!
29:30
Lvi se hned osvobozují!
29:18
Martin Thörnberg (LEV) si půjde odsedět dvouminutový trest za nedovolené bránění, když srazil masku Košečkinovi z obličeje.
27:58
Další otočka! Michal Briner se před bránou snažil najít Nikka Kapanena, ale puk se dostal až na hůl RYANA O'BYRNA, který si počkal a pak poslal střelou zápěstím puk k pravé tyči Košečkinovy brány! Asistence: Michal Birner, Michal Řepík.
26:54
Ridderwal jel s Thörnbergem ve dvou proti jedinému obránci, druhý jmenovaný si se střelou zblízka neporadil a Košečkin celkem v klidu zasáhl.
26:25
Kotouč se po střetu ve středním pásmu odrazil na střídačku domácích. Vhazuje se na nejbližším možném bodě.
26:04
Hra je přerušena, lvi si mohou vše vyříkat při reklamní přestávce.
24:59
Velká rána pro lvy. CHRIS LEE sebral odražený kotouč na levé straně útočného pásma a z nápřahu vystřelil na gólmana domácích. Ten vyrazil puk nad sebe a neposedný kus černé gumy doskákal až za brankovou čáru. Ničemu nepomohl ani obětavý pád Němce. Tim Brent, Jevgenij Timkin.
22:35
Hosté srovnávají krok. Oscar Osala objel Vehanenovu bránu a poslal puk mezi kruhy MICHAILU JUNKOVOVI, který se do kotouče opřel a Vehanena prostřelil u levé tyče. Asistence: Oscar Osala, Sergej Těreščenko.
21:37
Po krátkém útoku Magnitky je v útočném pásmu zpátky Lev.
21:04
Ridderwall v kleče vyslal střelu těsně mimo bránu.
20:34
Novotný se Zackrissonem bojují o puk v útočném pásmu za zády Košečkina.
20:01
První třetina byla plná zvratů. V prvních pěti minutách dominovali lvi, pak přebrali iniciativu hosté a vyústilo to v branku v 10. minutě. Sergej Mozjakin to vzal na sebe, projel dvě pásma po levé straně a neomylně zamířil mezi Vehanenovy betony. Ale pak se karta obrátila. Magnitogorsk se nechal dvakrát vyloučit a dvakrát za to zaplatil. Nejprve překonal rekord KHL Justin Azevedo, který si bombou od modré připsal branku už v sedmém utkání play-off v řadě. V další přesilové hře ho napodobil Martin Ševc, také ranou ze střední vzdálenosti, tentokrát ale do odkryté sítě. Lvi vedou po 20 minutách 2:1 a druhé dějství začne v 19:50. Nenechte si ho ujít!
20:00
19:08
Fantazie, Lev využívá i druhou přesilovku! Po kombinaci v pásmu Ondřej Němec místo střely v ose hřiště přihrál ještě na pravé křídlo volnému MARTINU ŠEVCOVI, který kotouč napálil do odkryté klece! Asistence: Ondřej Němec, Justin Azevedo.
18:26
Kapanen si bohužel nerozumněl s Němcem a lvi musí opustit útočnou třetinu.
17:37
Mäenpää ve výborné střelecké pozici, rána byla sražena těsně nad!
17:15
Magnitogorsk se hned po buly osvobozuje.
17:09
Další přesilová hra pro domácí! Vyloučen je Jan Kovář (MET) na dvě minuty za hrubost. Český útočník srazil Novotnému u hrazení helmu.
16:48
Azevedo vypálil další projektil od modré čáry, Zackrisson puk tečoval do ochranné sítě.
16:11
Tvrdý hit dostal na modré čáře Timkin a v aréně to jen zaburácelo. Diváci se zatím skvěle baví.
13:53
Skvělé, je srovnáno! Domácí dostali soupeře pod tlak a prostor se otevřel před Martinem Ševcem, ale ten si všiml skvěle najíždějícího JUSTINA AZEVEDA, který ranou od modré propasíroval puk až do brány za Košečkinova záda. Kdo jiný, než právě lví patnáctka, mohl dostat Pražany zpět do hry. Asistence: Martin Ševc, Ondřej Němec.
13:08
Lvi musí opět začínat ze středního pásma.
13:03
Vyloučen je Sergej Mozjakin (MET) na dvě minuty za podražení. Šance pro Lev!
13:03
Po reklamní pauze se bude vhazovat po pravici Košečkina.
12:52
Mozjakin dostal zase trochu místa ve středu útočného pásma a byla z toho střela a dorážka, obojí vyrazil finský gólman Lva.
11:54
Stejně si vedl i Košečkin po průniku Ridderwalla.
11:20
Vehanen musel střelu Leeho vidět až na poslední chvíli, i tak předvedl skvělý zákrok pravým betonem.
10:59
A stejným prohřeškem se na druhé straně kluziště provinili i domácí.
10:50
Ofsajd Magnitky.
10:39
Košečkin chytil střelu O'Byrna od modré a s kotučem v rukavici přerušuje hru.
09:47
První formace Magnitogorsku pokračuje ve své krasojízdě. Zaripov přihrál z obranného pásma puk na hůl SERGEJE MOZJAKINA, který projel celé hřiště po levé straně, natlačil se až před Vehanena a prostřelil ho mezi betony. Metallurg se tak ujímá vedení. Asistence: Danis Zaripov, Jan Kovář.
09:38
Jaakolova střela také neudělala Košečkinovi větší trable. Hra je přerušena a hráči si trochu oddechnou při pauze na čištění ledu.
09:00
Řepík z pravého křídla trefil pouze Košečkina.
08:17
Šanci čtvrté formace hostů hasí Vehanen. Následně se lvi uvolňují.
07:09
Metallurg byl vytlačen až do vlastního pásma, ale je stále u puku.
06:36
Zaripovova střela z první minula branku.
06:16
Matai vyhodil jen za cenu zakázaného uvolnění.
05:31
Hostům se dlouho nechtělo útočit, pak nenápadně nahození Těrěščenka našlo před bránou Parého. Vehanen tváří v tvář hostujícímu útočníkovi chytá!
04:52
Střela Němce a Thörnbergova dorážka – bez práce pro gólmana hostů.
04:21
Sraženou střelu Němce chytá Košečkin a přerušuje hru. Zatím se hraje na jednu bránu.
03:38
Pak je v útočném pásmu vystřídala Novotného formace a zasypala Košečkina třemi střelami! Ruský gólman zatím vše řeší.
03:11
Až doteď úřadovala v útočném pásmu čtvrtá lví pětka, hosté se ubránili.
02:25
Košečkin si připsal první zákrok po nahození Ridderwalla ze středního pásma.
01:35
Rána O'Byrna skončili na chráničích bránícího hráče, který do jeho střely padl.
01:10
V útočném pásmu domácích se tvrdě srazili Thörnberg a Brent.
00:21
Lvi začali s pukem velmi rozvážně, během prvního střídání se s ním nedostali do pásma.
00:01
Zazněly obě hymny – dnes bez pískotu – a chystá se úvodní buly. Šou startuje!
Dobrý večer živě z O2 Arény, vše už se chystá k závěru největší hokejové akce roku na našem území. Většina přítomných ale doufá, že to úplný konec nebude a že dnes Magnitogorsk nad hlavu Gagarinův pohár nezvedne.

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo –Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pechurskij) – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Metljuk, Malinovskij – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Potěchin, Kazionov, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Osala, Brent, Timkin.
Příjemný den z Prahy, vážení hokejoví fanoušci!

Dnes odehraje Lev Praha svůj poslední domácí zápas sezóny, ve kterém bude usilovat o závěrečné stěhování finálové série do Ruska. To se jim může podařit jen v případě, že na uzdě udrží Kovářovu lajnu.

Právě trojice Mozjakin – Kovář – Zaripov táhne Metallurg celou sezónu a podílí se na drtivé většině všech gólů týmu. Jen pro příklad – ze 13 gólů, které Lev ve finále inkasoval, neměl jen ve dvou z nich prsty alespoň jeden ze členů první formace.

A vidět to bylo i při pátém finále v Magnitogorsku. Kovář dostal dvakrát trochu více místa u pravého mantinelu, dvakrát poslal přihrávku mezi kruhy Mozjakinovi a byly z toho dva takřka identické góly.

Střelec dvou gólů ze sobotního duelu, kapitán Magnitky Sergej Mozjakin, vládne bodování play-off s úctyhodnými 30 body. Jeho věrní druhové Kovář se Zripovem ho následují na druhém a třetím místě se 22, respektive 21 body. Až pak je první za lvů, Justin Azevedo.

Právě malý-velký kanadsko-portugalský útočník v šestém utkání vyrovnal rekord KHL, když se trefil v šestém utkání play-off v řadě. Také je jediným ze všech hráčů finále Gagarinova poháru, který se trefil alespoň jednou v každém ze zápasů.

A v základech by se mělo otřást ještě jedno rekordní číslo, a to počet diváků. Na čtvrteční duel si našlo cestu 17 073 fanoušků, což ale určitě není horní hranice kapacity O2 Arény.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.