Je dobojováno! Pražský Lev získal díky skvělé třetí třetině i druhé domácí utkání. Teď Pražany čekají dvě utkání na horké půdě v Chorvatsku. Já se s vámi loučím, a těším se u onlajnů z KHL zase někdy na shledanou.
60:00
59:50
Lev Praha právě vstřelil branku!
Pátý gól přeci jen padá. Do prázdné brány se trefuje JUSTIN AZEVEDO.
59:44
Mäenpää zoušel střelu do prázdné brány z vlastního pásma, tu mu ale zblokoval Martinovič.
59:06
Lev si bere timeout.
59:06
Ševc odpaluje puk na zakázané uvolnění. Hosté to přeci jen ještě zkouší v šesti bez gólmana.
59:00
Minuta do konce.
58:07
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Mnohé z vás napadá jistá paralela ke včerejšímu duelu, z obrazu hry to však na žádné závěrečné drama už dnes nevypadá.
57:50
Vrána posunul na Řepíka, ten v další velké šanci trefil pouze Brustův beton.
57:01
Proti Vescemu zakročil Vehanen. Bude se vhazovat před finským brankářem ve službách lvů.
56:19
Nechci být poslem špatných zpráv, ale patrně je dnes rozhodnuto! Řepík ujížděl ze strany sám na Brusta, toho ještě gólman vybruslil a zastavil, puk se však odrazil k volnému PATRICKU ZACKRISSONOVI, na kterého zívala prázdná branka. Asistence: Michal Řepík.
55:48
Vrána si najel do mezikruží, kam dostal přihrávku od Sekáče. Svůj pokus zápěstím poslal jen těsně vedle horního růžku!
54:10
Hosté drží puk, ke střelám se ale dostávají jen sporadicky. Pražané vždy nahodí puk za Brustovu bránu a soustředí se spíš na bránění. To jim v tuto chvíli stačí.
52:56
Hosté se usazovali v útočném pásmu, Pražané se ale osvobozují vyhozením do neutrální zóny.
52:04
Hra je teď plná nepřesností. Ullström nezvládl přechod přes modrou čáru.
49:09
Pražané využívají přesilovku a znovu vedou. MARTIN THÖRNBERG z úhlu vymetl pavučinky Brustova vinglu. Fantastická střela. Asistence: Mikko Mäenpää
48:44
Fantastický zákrok Brusta proti střele Němce, na kterou skoro neviděl!
48:02
Po krátké kombinaci se k puku dostává Martinovič a odpaluje jej až k Vehanenovi.
47:44
Vrána prokličkoval až před Brusta, k zakončení se ale nedostal, protože jej nedovoleně bránil Mark Popovič, který už cestuje za katr.
46:58
Do obranného pásma je však vrací nepřesná přihrávka a icing.
46:52
Buly před Brustem vyhrávají hosté a mohou dopředu.
46:50
Švarný už se zvedá z ledu a za pomoci maséra opouští ledovou plochu. Snad bude všechno v pořádku.
46:50
Po střele Ševce zůstal ležet na ledě jeden z hostujících hráčů. Ještě před tím promáchnul v obrovské příležitosti Azevedo.
46:22
Ridderwall pálí nad.
45:43
Zackrissonova rána letí mimo Brustovu bránu.
45:17
Lingletova střela končí nad bránou. Bude se ale vhazovat před Vehanenem.
43:21
Cheechoo nahodil puk na Vehanena, k odraženému kotouči se pak ještě málem dostal Ryan.
42:30
Dopředu hned po buly vyrazil Cingel, pouze však odevzdal puk za bránu, kde jej rozehrál na hole svých spoluhráčů Brust.
42:19
Posunutá Vehanenova brána, bude se vhazovat v obranném pásmu domácího celku.
41:43
Zackrisson promáchnul na modré, mohla z toho být dobrá střela.
41:29
Zakázané uvolnění, hra se vrací před Brusta.
41:07
Hosté jsou v plném počtu.
40:26
Vteřinu před vypršením prvního ze dvou trestů Lev skóruje! Sekáč si počkal na první reakci obránce, a pak poslal kolem brankoviště puk na volného JIŘÍHO NOVOTNÉHO, ten už měl jednoduchý úkol. Asistence: Jiří Sekáč, Nathan Oystrick.
40:18
Nepřesná Oystrickova střela.
40:01
Lvu zbývá ještě sedmadvacet vteřin dvojnásobné přesilovky, minimálně 49 vteřin však ale budou hrát v početní výhodě. Hlavním rozdílem mezi dnešními soupeři je proměňování příležitostí. Zatímco Lev se v koncovce trápí, nebo naráží na skvělého Brusta, hosté využili obě dvě velké šance. Před pražským celkem stojí dvacet minut hry, ve kterých musí skórovat.
Druhé dějství je za námi, to jednoznačně patřilo hostujícímu Medveščaku, který nejprve zásluhou Ellisona vyrovnal, a po té také otočil vývoj utkání ve svůj prospěch, když se perfektně trefil Thomas.

Čeká na nás ještě třetí třetina, ve které musejí lvi pořádně zabrat. Závěrečná dvacetiminutovka začíná v 18:44, buďte u toho!
40:00
39:59
Tohle už hosté zvládnou.
39:52
Střela Němce sražená do ochranné sítě. Buly před Brustem osm vteřin před koncem druhé třetiny.
39:37
Lvi kombinují, ani Ševc, ani Němec však nedokázali trefit přesně.
38:53
Hosté ale vyhrávají buly a vyhazují.
38:49
Mark Popovič vyhodil puk mezi diváky, za to se udílejí dlší dvě minuty, a tak si teď Lev zahraje minutu a 38 sekund v početní převaze 5/3.
38:34
Hosté vyvážejí puk do útočného pásma.
38:27
Švarný je vyloučen za faul kolenem. Lvi mají jedinečnou šanci vrátit se do zápasu případným vyrovnávacím gólem do šatny.
38:14
Lvi jsou teď trochu jako opaření, úplně bez energie.
37:27
Medveščak právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš. Linglet našel téměř v nulovém úhlu volného BILLA THOMASE, který výstavní bekhendovou zvedačkou poslal puk pod víko branky. Medveščak se poprvé proti Lvu v play-off ujímá vedení. Asistence: Charles Linglet, Jonathan Cheechoo.
36:48
Medveščak v plném počtu.
36:06
Domácí přesilovce schází přesnost přihrávek a především střelba. Hraje se hlavně ve středním pásmu.
35:47
Divákům se teď nelíbil zákrok Martinoviče na Vránu, vylučovat se ale nebude.
35:22
Oystrickův švih zápěstím Brustovi nenadělal problémy, následně se hosté znovu osvobozují.
35:03
Teď se píská dokonce icing domácích a následovat bude buly před Vehanenem.
34:56
To se ale nedaří, hosté vyhazují.
34:45
Pražané vyhráli vhazovaní a snaží se usadit se v pásmu.
34:37
Přesilovku si po komerční pauze vyzkouší i lvi. Za nedovolené bránění je vyloučen Jonathan Cheechoo. Oystrick mu šel pak ještě něco vysvětlovat, a tak se strhla větší výměna názoru, kterou roztrhali až všichni čtyři sudí.
34:17
Hosté však nadále zůstali v útočném pásmu, až teď se dostávají lvi ze sevření.
33:53
Lev je v plném počtu!
33:45
Cheechoova střela jen těsně míjí brankovou konstrukci.
32:48
Thörnberg ujížděl sám na Brusta, křižovaný jedním z vracejících se obránců. Gólman proti němu skvěle vyjel a jeho střelu bez problému vytěsnil.
32:25
Hosté už se nastěhovali do útočného pásma a zamkli modrou čáru.
32:03
Pražané ale hned po buly znovu odpalují puk k Brustovi.
31:49
David Ullström vyloučen za hákování. Medveščak se může dostat poprvé v sérii do vedení v zápase.
31:30
Novotný ještě vylepšoval pozici po elegantní kličce na Ullströma, ten netrefil puk ideálně, a Brust tak vyráží.
31:10
Mäenpääho střela od modré zaplavala před Brustem velice nebezpečně. Gólman nakonec posílá puk do rohu.
30:24
Ellison z ostrého úhlu Vehanena nenachytal.
29:51
Po dalším zásahu Brusta se bude vhazovat v útočném pásmu lvů.
29:44
Vránova formace je teď nastěhovaná v útočném pásmu. Sekáč se snaží vylepšit střeleckou pozici pro spoluhráče, zatím se to ale nedaří.
29:30
Tentokrát už byl Vrána přesný, proti jeho střele se však blýsknul zákrokem Brust.
29:21
Vránův pokus jen těsně minul branku.
28:52
Řepík v mezikruží nezpracoval nabídku od O'Byrneho, a tak puk získávají hosté.
28:35
Švarného při nápřahu zastavuje ofsajd.
27:50
Azevedovi v klíčové chvíli puk přeskočil hokejku, a tak ze střely nebylo nic.
27:38
Centr na Ullströma byl příliš dlouhý, a tak se píská zakázané uvolnění lvů. Hra se vrátí před finského gólmana Pettri Vehanena.
27:14
Vhazování před Vehanenem.
27:00
Pražané měli v úvodních minutách druhého dějství herní převahu, ta je však vyrovnávacím gólem Ellisona rázem vymazána. Jedeme od začátku...
25:44
Hosté vyrovnávají! Z mezikruží se nadvakrát prosadil MATHEW ELLISON, když za Vehanena usměrnil vyražený puk. Asistence: Charles Linglet.
25:21
Řepíkovu nahození clonil Sekáč, a tak měl Brust problémy s vyražením puku.
24:37
O'Byrne se vydal na výlet až za Brustovu bránu a teď chybí vzadu, perfektně za něj zaskočil Ridderwall.
24:12
Po ofsajdu Pražanů se bude vhazovat ve středním pásmu.
23:25
Rozjetý Ullström se natlačil až před Brusta a nebezpečně pálil, ani z dorážky však gólmana Medveščaku nedokázal překonat.
23:10
Pražané se teď nastěhovali do útočného pásma, ke střele jejich snaha však nevedla.
22:18
Ridderwallovo nahození bylo příliš vysoké a skončilo v ochranné síti. Buly ve středním pásmu.
21:28
Cheechoo pálil z otočky těsně vedle Vehanena.
21:14
Martinovičovu střelu od modré vyráží Vehanen do ochranné sítě. Bude se vhazovat po gólmanově pravici.
20:48
Ullström dotíral v brankovišti na Brusta, byl ale rychle odstaven obranou Medveščaku.
20:40
Záhřeb je v plném počtu.
20:24
Střelu Němce od modré ještě dorážel z blízka Ullström, Brust zůstal pozorný a puk zkrotil.
20:06
Marinovič hned po buly nahazoval puk za Vehanena, po teči se však dostal kotouč do hlediště. Bude se vhazovat před Brustem.
20:01
Lvi ještě 38 vteřin budou hrát v početní výhodě.
Hráči už se trousí z kabin, druhé dějství za chvíli začne.
Úvodní dějství je za námi. Oproti včerejšku je k vidění poněkud opatrnější utkání, možná je to způsobené únavou ze včerejšího duelu. Lev nicméně po brance Cingela vede 1:0, vše ostatní je však zatím vyrovnané. Sledujte s námi i druhou třetinu, ta startuje v 17:50.
20:00
19:03
Střelu Němce chytá Brust do lapačky a rychle rozehrává.
18:38
Síly na ledě se ale rychle srovnávají. Michael Ryan je vyloučen za držení.
18:11
Ofsajd Medveščaku.
17:57
Bude se vylučovat. Za nedovolené bránění je vyloučen autor jediné dnešní branky Cingel. Paradoxní je, že ponechanou výhodu teď měl právě Lev, nikoliv Záhřeb.
17:29
Cingel se nacpal před branku, bekhendem ale netrefil přesně.
17:00
Golfový úder Lingleta zlikvidoval Vehanen. Hostující útočník je ale hodně frustrovaný ze včerejší prohry, a tak se hned po hvidzu sudích pustil do O'Byrneho. Řízný bek si nenechal nic líbit, a tak se strhla menší potyčka, ta se však obešla bez vyloučení.
V rámci základní části zlikvidoval Medveščak 87.7% šancí ve vlastním oslabení. Inkasoval 29 branek ze 235 trestů, což jej zařadilo na celkové čtvrté místo v celé lize. I Lev si drží ve vlastním oslabení skvělá čísla. 86.8% a 29 branek ze 218 trestů znamená sedmé místo.
16:27
menší závar před Vehanenem a bitvu o volný puk uklidnil až Řepík.
16:10
Hosté už jsou v plném počtu.
15:55
Oystrick posílal střílenou přihrávku na Vránu, ten ji ale v jízdě nezpracoval.
15:23
Další vyhození a další vystřídání. Medveščak zatím oslabení zvládá.
14:49
Bjorkstrand odpaluje puk přes celé hřiště a bránící čtveřice může vystřídat.
14:23
Ševcova střela od modré letí jen těsně vedle levé tyčky.
14:02
Hosté hned po buly vyhazují.
13:56
Pražané jsou v plném počtu, za hákování je ale vyloučen Kuris Foster, a tak si hned po vypršení trestu Sekáče vyzkouší přesilovku také domácí.
13:00
Už to vypadalo, že se hosté usadili v pásmu, pak ale přeskočil Fosterovi puk hůl na modré čáře, a hosté tak o pásmo přišli.
12:32
Hostům se nedaří přechod útočné modré čáry. Pražané znovu bez problému odpalují puk až na druhou stranu kluziště.
12:00
Pražané se po krátké kombinaci ve vlastním pásmu osvobozují vyhozením až k Brustovi.
Co se týče využívání přesilových her, Medveščak skončil v rámci základní části v této statistice na sedmé příčce. S úspěšností 19.3% využil 40 z 207 přesilovek. To Lev skóroval třicetkrát ze 212 možností, což jej zařadilo až na osmnáctou příčku.
11:55
Bude se vylučovat. První přesilovku si zahrají hosté, Jiří Sekáč usedá na trestnou lavici za držení.
11:22
Sekáč zablokoval střelu Popoviče a vyráží kupředu!
11:10
Střelu Vesceho zblokoval jeden z padajících lvů do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Vehanenem.
09:52
Pražané se ujímají vedení! Calle Ridderwall našel před bránou LUKÁŠE CINGELA, který bekhendem prostřelil Brusta mezi betony. Asistence: Calle Ridderwall.
09:29
Střelu Marinoviče se štěstím vyrazil Vehanen špičkou betonu.
09:17
Zakázané uvolnění Medveščaku.
08:27
Rychlonohý Řepík prokličkoval střední pásmo a dostal se k zakončení bekhendem. Jeho pokus letěl jen těsně vedle tyčky.
08:02
Zakázané uvolnění Pražanů.
07:51
Hraniční podražení teď prošlo Oystrickovi, hned se ale díval po rozhodčích, zda mají zvednutou pravici.
07:22
Ofsajd lvů.
07:02
Ke střele se dostal na pravém kruhu Martin Ševc, jeho palbě ale scházela přesnost.
Co se týká disciplinovanosti obou celků v základní části, Medveščak Záhřeb má na svém kontě 741 trestných minut. Lev pouze 627. Pro srovnání nejdisciplinovanějším mužstvem sezony se stal Admiral Vladivostok s 542 trestnými minutami, naopak nejčastěji vylučovaným celkem pak Atlant Mytišči se 789 minutami.
06:35
Pražané teď dlouho okupovali útočné pásmo, ke střele se ale nedostali.
05:25
Řepík v šanci! Nadvakrát z blízkosti dorážel, Brust si ale pohlídal prostor mezi betony.
04:48
Thörnbergovo nahození ze středního pásma posílá Brust vyrážečkou do rohu.
03:41
K puku se dostal na modré čáře Azevedo, ze strany jej křižoval obránce, a tak kanadský forvard nemohl přihrávat volnému Ullströmovi. Jeho střela nebyla přesná.
02:40
Šikovný mladík Matai vybojoval puk za bránou a nabíjel Oystrickovi na modrou, ten ještě vylepšoval pozici pro Jaakolu, tomu střela ale nesedla.
02:17
Střelu Ellisona schoval Vehanen do výstroje a počkal na hvizd sudích. Bude se vhazovat po jeho pravici.
02:07
Úvod do utkání je o dost opatrnější, než včera.
01:02
První formace střídají, k puku se dostal Sekáč, který proklouznul skrz střední pásmo do útočné třetiny a vypálil. Brust si připisuje první zákrok.
00:21
Nahození za bránou sbírá Popovič a posílá Thomase dopředu.
00:09
Novotný vyhrál úvodní buly, a tak je to domácí Lev, který může jako první založit útok.
00:01
Dozněly státní hymny Chorvatska a České republiky, můžeme jít hrát hokej!
Zahajovací sestavy:

Medveščak: Brust – Martinovič, Popovič – Thomas, Ryan, Cheechoo

Lev: Vehanen – Ševc, Mäenpää – Ullström, Novotný, Azevedo.
Hosté po včerejší porážce dnes mění svou brankářskou jedničku. Do brány se postaví Barry Brust, je však nutno říct, že Dekanich, stejně tak jako Brust, si držel během základní části skvělá čísla, zde je srovnání:

Mark Dekanich: 27 zápasů, 93.6% ; 2.13 GAA
Barry Brust: 28 zápasů, 93.0% ; 2.06 GAA

Pettri Vehanen: 41 zápasů, 93.2% ; 1.66 GAA
Zdravím všechny fanoušky dobrého hokeje! Dnes je pro nás připraven druhý zápas osmifinálové série play-off mezi pražským Lvem a Medveščakem Záhřeb. Utkání startuje v 17:00 a rozhodně se bude na co dívat, tak si jej nenechte ujít!

Úvodní utkání této série bylo od první minuty napínavé a plné emocí, přesně tak, jak si asi náročný divák představuje. Lvi šli do vedení hned v úvodní minutě, když přesnou střelou překonal Dekaniche kapitán Jiří Novotný. Za hosty vyrovnával v deváté minutě hry Ellison. Do kabin šli ale přeci jen šťastnější Pražané, za které se ještě před přestávkou trefil Azevedo.

Lvi nastoupili do utkání opravdu aktivně a předváděnou hrou donutili fanoušky hlasitě podporovat svůj tým. V prostředním dějství ale domácí mužstvo nepatrně polevilo, nechalo se několikrát zbytečně vyloučit, čehož Medveščak využil a v přesilové hře vyrovnal na 2:2.

Od třetí třetiny si všichni přítomní slibovali napínavou a taktickou bitvu, ofenzíva českého zástupce KHL však rezolutně odmítala jakékoliv drama. Ve 42. minutě se trefil Vrána, krátce po něm také Thörnberg.

Závěr utkání přesto nabídl drama jako v Hollywoodu. Tři minuty před koncem snížil na 3:4 Murley a přesně dvě minuty před koncem se za agresivní hru odebral na trestnou lavici Martin Ševc. Medveščak odvolal brankáře Dekaniche a v šesti proti čtyřem celé dvě minuty nebezpečně ostřeloval branku ve snaze vyrovnat. Pettri Vehanen předvedl ale nespočet perfektních zákroků a kolikrát i v úplně nehokejové póze všechny střely vykryl. Lvi se tak i přes závěrečné drama radovali z výhry 4:3.

Dnes se ale hraje znovu od začátku. Vrána, Azevedo, i další vyzpovídaní lvi se po zápase shodli, že bude potřeba vyvarovat se zbytečných faulů a přistoupit k agresivní hře do těla ze strany soupeře úplně jiným způsobem.

Jak se s tím lvi vypořádají uvidíme už dnes v 17:00. Těším se s vámi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.