To je pro tuto chvíli vše, dovolím si vás pozvat na zápas Kanada – Finsko, který můžete na onlajnech sledovat již od devatenácté hodiny. Díky za pozornost a brzy napočtenou!
Sborná tímto vítězstvím naváže na předchozí sérii šesti účastí v semifinále, kterou narušila až loňská prohra s USA 8:3. Za posledních deset let tak ruská reprezentace zažije již sedmé semifinále.
Druhým semifinalistou se tedy stává Rusko, které se v příštím utkání střetne s vítězem dvojice Švédsko – Bělorusko. Dnes předvedla sborná celkem suverénní výkon, Francie vypadala nebezpečně pouze druhou polovinu první třetiny. I tak je to pro Francii skvělý výsledek, dnes hrála ze zabezpečené obrany a Rusům dlouho dělala vrásky na čele.
Stadionem v Minsku zní hymna Ruské federace, kterou zpívá téměř celý stadion.

59:28
A Francouzi jdou do čtyř. Roussel (FRA) – si odsedí dvě minuty za podražení.
59:24
Nahození od modré vůbec k Bobrovského bráně nedoputovalo.
59:06
Huet zůstal na střídačce!
59:06
Oddechový čas pro Francii.
58:50
Dadonov za Huetovou bránou ztratil kotouč, Francouzi se ženou do protiútoku.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny. Rusové jsou u puku a navzdory ke všem předchozím neúspěchům teď vypadali, jako by chtěli útočit.
57:26
I Rusové již hrají v pěti.
57:15
Francouzi v plném počtu.
56:27
Rusové se opět nikam nehrnou, Francouzi tak dostávají skvělou příležitost pro úpravu skóre. Besch zavezl kotouč k bráně a snaží se koordinovat francouzskou snahu.
55:26
Tichonov (RUS) jde naprosto neprávem na trestnou lavici na dvě minuty za hru vysokou holí. Manaviana ale trefil do obličeje Meunier, nikoli Tichonov.
55:15
Naprosto zbytečný faul v podání Stefana da Costy (FRA), který si jde sednout na dvě minuty za sekání.
54:57
Rusko v plném počtu.
54:26
Medvěděv se ale zmocnil kotouče, který vyhodil přes všechny čáry až k Huetově bráně.
54:05
Francie uzamkla Rusy v jejich třetině a snaží se o vytvoření tlaku.
53:15
Stefan da Costa dostal od Desrosiersa skvělý pas do kruhu, kde ale rozjetý puk minul.
52:57
Vyloučen Kalinin (RUS) – dvě minuty za podražení.
52:49
Rusko se snaží držet kotouč v útočném pásmu.
52:11
Francouzi hrají v plném počtu.
51:34
Po odražené střele, která skončila v ochranné síti, se vhazuje před Huetem. Rusové se sice do útoku moc nehrnou, hraje staticky, ale na Francouze to dnes stačí.
51:14
Zaripov kombinoval s Jakovlevem, spolupráce skončila střelou na bránu, ale Huet stihl rychle zakleknout a kotouč pokrýt.
50:34
Tichonov střílel z velkého úhlu, rychlým projektilem ale minul bránu.
49:49
Francouzi si zahrají opět ve čtyřecj. Vyloučen je Besch (FRA) – dvě minuty za krosček.
49:36
Stefan da Costa se ale zmocnil kotouče a snažil se o samostatný únik, dostal se až na hranici brankoviště, kde byl ale bez milosti odstaven.
49:07
Rusy jako by někdo polil živou vodou, najednou předvádí dobrý pohyb v útočném pásmu.
47:36
Rusko právě vstřelilo branku!
ALEXANDR KUTUZOV si svoji první branku na seniorském mistrovství světa odbyl v nejvyšší čas! V kruhu dostal naprosto ideální pas, na nic nečekal a z první napálil touš nad Huetovo rameno! Asistence: Nikolaj Kuljomin a Jevgenij Malkin.
46:57
Ovečkin vypadal, jako by se chtěl ujat nějaké akce, ale pouze zavezl kotouč do rohu a nechal jej tam. Trochu nepochopitelně.
46:36
Vhazuje se před ruskou bránou, Francouzi by pomalu měli začít pracovat na ofenzivě, pokud ještě chtějí s výsledkem něco udělat.
Dnešní utkání sleduje 13826 diváků.
46:24
Střelu od modré v podání Ritze ruský brankář v naprostém klidu zneškodnil.
46:05
Francouzi se možná trochu probudili, Auvitu ale Bobrovského nepřekonal.
44:59
Hra se opět na chvíli dostala před Bobrovského, puk jej ale ani v nejmenším neohrozil. Oba týmy vypadají naprosto bezzubě.
44:17
44:01
Stále je puk před Huetem, ale ruská defenziva předvádí učebnicový příklad statického útoku.
43:22
Sborná kombinuje před Huetem, ale jakoby jí chyběl elán do hry, vůbec se nemohou dostat do šance.
42:17
Vyloučen Teddy da Costa (FRA) – dvě minuty za hrubost.
42:02
Týmy bojují především o střední pásmo, nehraje se příliš atraktivní hokej. Rusové i přesto vypadají dravěji.
41:23
Kutuzov dostal skvělou přihrávku na modrou, odkud si vybuslil až na hranici kruhu. Odtud vystřelil velice prudce, Huet ale touši nastavil svou náruč ničím nerušen.
40:42
Puk už se za tu malou chvíli stačil přesunout z jedné strany kluziště na druhou dvakrát. Na obou stranách bez zakončení.
40:01
Závěrečné dějství za moment začne.
Druhé dějství možná více odpovídala původním prognózám, a to sice že Rusové svého čtvrtfinálového soupeře jasně přehrají. Francouzům se nedařila rozehrávka, sborná naproti tomu zjednodušila hru ve středním pásmu a snažila se více držet kotouč před Huetem.
Střely na bránu ve druhé třetině 8 – 4.
40:00
39:21
Kalinin nadvakrát střílel z mezikruží, Huet si ale svou vynikající poziční hrou pohlídal svou klec!
38:40
Druhé dějství pomalu spěje ke svému konci před Huetovou bránou, Rusové nepustí svého soka přes střední pásmo.
37:57
Tardif se v rohu za Bobrovského bránou snažil vybojovat nahozený kotouč, ruská obrana mu ale nenechala ani píď volného prostoru.
37:14
Hraje se ve středním pásmu, sborná má ale v této části utkání jasně navrch.
36:36
Ovečkin se snažil zakončovat přes jednoho obránce z velké vzdálenosti a navíc ostrého úhlu, projektil minul bránu.
36:06
Sborná kombinuje před Huetem, během čtyřiceti vteřin ale na brankáře nepřišla ani jedna střela.
35:24
Rusové se opět nastěhovali před Hueta.
34:49
Francouzům se vůbec nedaří udržet útočné pásmo. Rusům naopak nedělá problémy se střelami počkat a pak hrozit téměř stoprocentními možnostmi skórování.
34:19
Po protiútoku byl připravený Anisimov na hranici brankoviště, puk se ale k němu nedostal.
33:29
Po minutovém tlaku ze strany Ruska se dostali do tlaku Francouzi. Dvě nahození na bránu ale Bobrovskému moc starostí nenadělala.
32:39
Ovečkin se svou střelou proti Huetovi také neuspěl.
32:30
32:19
Neskutečný zákrok Hueta! Ve vlastním oslabení ujel Jevgenij Dadonov, který nejdříve objel jednoho obránce a nakonec vymíchal proti sobě stojícího brankáře. Huet ale stačil vytrčit beton, čímž zneškodnil Dadonovu neskutečnou šanci!
31:32
Francouzi drží kotouč za svou bránou, ale nemohou se rozjet kvůli skvěle forčekujícímu Kalininovi.
30:45
Hraje se pět na čtyři.
30:30
A bude se hrát 4 na 3. Vyloučen Kuljomin (RUS) – dvě minuty za sekání.
30:15
Malkin střílel z mezikruží bekhendem, Huetovi dělala střela nad rameno obrovské problémy!
29:32
Tichonov se tlačil do střely, ale francouzská obrana mu zakončení nesvolila.
29:14
Francie nedovolila sborné dostat se do pásma, namísto toho sama zahájila útok od středního pásma.
28:45
Možná trochu neprávem je teď srovnána situace. Vyloučen Plotnikov (RUS) – dvě minuty za podražení.
28:42
Ale Francie jde opět do čtyř. Vyloučen Treille (FRA) – dvě minuty za nedovolené bránění.
28:37
Zubarjev hledal žabičkou od modré u tyčky stojícího spoluhráče, francouzská obrana ale touš našla rychleji.
27:57
Nyní se hraje před ruskou bránou, Francouzům ale i přes obětavost chybí střely na bránu.
27:16
Francie hraje v plném počtu.
27:09
Šipačjov od modré trefil pouze prvního bránícího hráče před sebou.
26:41
Rusové si vytvořili dobrý tlak, ze skrumáže před Huetem se však kotouč dostal až k Bobrovskému.
26:09
Francouzi hrají ve čtyřech.
25:50
Ovečkin v obrovské šanci trefil pouze před sebou stojícího Plotnikova!
25:16
Za faul na Plotnikova si jde sednout Roussel (FRA) – dvě minuty za krosček.
Obrovský závar před Huetem, Francouzi půjdou do tří.
24:09
Jen co dohráli Franouzi přesilovku, jdou do oslabení. Vyloučen Meunier (FRA) – dvě minuty za podražení.
23:40
Francouzi se sice snaží, ale po odvráceném brejku Širokova se jim vůbec nedaří vystřelit.
22:11
A Francouzi si zahrají také druhou přesilovku v zápase. Vyloučen Plotnikov (RUS) – dvě minuty za hákování.
20:52
JEVGENIJ MALKIN dostal naprosto geniální přihrávku z mezikruží, dokázal svůj hokejový um a naprosto oblafl francouzskou obranu. S kotoučem si zamíchal u tyčky Huetovy brány, nechal brankáře poodjet po ledě a kotouč zasunul do odkryté brány! Asistence: Nikolaj Kuljomin a Viktor Tichonov.
20:19
Kuljomin se protlačil až před bránu, tam byl ale obrán o puk a Francouzi vyhodili kotouč přes všechny čáry.
20:01
Rusové vstoupí do druhé dvacetiminutovky v přesilové hře, s níž bude zbývat více než minutu a půl.
Hráči obou týmů opět nastupují na led.
Střely na bránu po první třetině 11 – 8.
Tak ne, to bylo opravdu vše. Skončila první třetina, která nabídla vskutku překvapivý hokej. Podle očekávání byli Rusové nebezpečnější, ale pouze do desáté minuty. Poté se oklepali Francouzi a působili možná ještě nebezpečnějším dojmem než favorizovaná sborná.
20:00
19:42
Vyloučen Meunier (FRA) – dvě minuty za podražení. Tak přece se Rusové ještě pokusí o gól.
19:40
Hraje se ve středním pásmu, u kotouče Francie. Vypadá to, že se v první třetině už nic důležitého neudá.
18:56
Francouzi se ale opět otřepali a zahájili ofenzivu.
18:12
I Rusové se teď probudili, opět se snaží obnovit tlak z počátku prvního dějství. Série střel z dálky ale Huteovi moc práce nenadělala.
17:34
Z brejku se snažil prosadit Stefan da Costa, střela mu ale moc nesedla, Bobrovskij přerušuje hru.
16:49
Ruský druhé útok se snažil o další gól, ale Malkin byl skvěle pokryt soupeřovou obranou. Ke střele se nakonec neschýlilo.
16:11
Francouzi si i nadále udrželi pásmo. Střela od modré v podání Auvitua skončila v ochranné síti.
15:42
Rusové v plném počtu.
15:32
Rusko se osvobodilo, ale Francouzi jsou u puku.
14:37
Tedy da Costa pálil od modré, Bobrovskij měl s pukem problém. Guttig se snažil ze hranice brankoviště ještě dorážet, kotouč ale utekl do rohu.
13:59
Amarův projektil od modré skončil přesně v náruči ruského gólmana.
13:42
Vyloučen Šipačjov (RUS) – dvě minuty za držení hole. První přesilovka pro Francii.
13:42
Roussel nakonec vypálil z ostrého úhlu, Bobrovskij puk podržel.
13:12
Janil byl faulován, Francie hraje ve výhodě!
13:00
Zubarevova přihrávka skončila až na zakázaném uvolnění.
12:18
Rusku se teď nedaří usadit se v útočné třetině, zároveň se ale Francouzům nedaří udržet prostor před soupeřovou bránou.
11:44
Zaripov se jal protiútočit, na modré ale ztratil kotouč, který se dostal ke Stefanu da Costovi. Ten si vybruslil kousek za modrou čáru, vypálil zápěstím, ale Bobrovského nepřekvapil.
11:24
Francouzi v plném počtu. Navíc se vhazuje v ruské obranné třetině.
10:36
Plotnikov zkoušel překvapit brankáře střelou z ostrého úhlu, Huet byl postaven víc než dobře.
10:25
Sborná kombinuje před Huetem, střely ale chybí. Francouzi jsou dobře rozestaveni a nedávají moc prostoru pro výstřel.
09:58
Rusové se příliš horlivě hnali do útoku, rozhodčí je vykázal do středního pásma.
09:24
Vyloučen Treille (FRA) – dvě minuty za sekání.
09:08
Hra se opravdu trochu vyrovnává. Francouzský tým zjistil, že i proti doposud neporaženým Rusům se dá hrát, proto se snaží více útočit.
08:18
I hokejisté ze země kohouta se ukazují, na chvíli uzamčeli Rusy před jejich bránou, žádná kloudná šance z toho ale nebyla.
06:49
Po mezifázi, kdy se hrálo především ve středním pásmu se opět přerušuje. Anisimov se snažil po brejku zakončit, jeho pokus ale zalehl Huet.
05:36
Roussel ale také zahrozil, zmocnil se puku a vystřelil z kruhu, ale bránu přestřelil.
05:05
Sborná je na ledě jasným pánem, její útok nemá ve francouzské obraně řádného protivníka.
04:20
Puk do rohu kluziště dostal ARŤOM ANISIMOV, který s ním vybruslil až před bránu. Tam mátl francouzskou obranu tak, až se dostal ke střele, která pronikla pod Huetovým betonem! Asistence: Jegor Jakovlev.
03:33
Treille pálil velice nepředpokládaným způsobem, naprosto zaskočil ruskou obranu. Minul ale bránu.
02:45
Roussel uvolnil situaci před brankou Francouzů, ujel do brejku, přičemž se snažil překvapit Bobrovského střelou zápěstím. Rána od modré se ale nechytla.
02:09
Kutuzovova střela od modré prošla až k Huetovi, ten touš vyrazil před sebe a zneškodnil následnou dorážku. Rusové zatím vypadají jasně aktivněji.
01:41
Francouzi po krátkém výletu před Bobrovského opět prchli před vlastní svatyni.
01:20
Francie se pokusila o osvobození, dostala se ale pouze do středního pásma.
00:54
Tichonov našel skvělým pasem od mantinelu Kuljomina, ten střelou z velké blízkosti Hueta nepřekvapil, trefil jeho rameno.
00:25
Rusko se okamžitě vrhlo do útočného pásma a zamklo Francii v jejím obranném pásmu.
00:01
Kapitáni Ovečkin a Meunier si vyměnili vlaječky a potřásli si se dvěma českými, americkým a kanadským rozhočím.
Hráči obou týmů se již připravují ke vstupu na led, utkání začne za pár okamžiků.
V sestavě Ruského týmu se po zranění ze zápasu s Německem vrátil také jeho kapitán Alexandr Ovečkin. Již dříve avizoval, že pro tým udělá maximum.

Rusko: Bobrovskij (Vasiljevskij) – D. Denisov, Čudinov, Medveděv, Kutuzov, Jakovlev, Bělov, Zubarev – Ovečkin (C), Plotnikov, Šipašjov – Tichonov, Malkin, Kuljomin (A) – Zaripov, Anisimov, Širokov – Dadonov, Burmistrov, Kuzněcov. Trenér: Oleg Znarok

Francie: Huet (Hardy) – Auvitu, Besch, Amar (A), Manavian, Dieudé Fauvel, Janil, Chakiachvili – S. Da Costa, Roussel, Bellemare – Treille, Meunier (C), Desrosiers – Fleury, Ritz, T. Da Costa – Henderson, Raux, Guttig – Tardif. Trenér: Dave Henderson.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Kaval (USA) – Carlson (CAN), Lederer (CZE).
Francie:
Největším překvapením turnaje je zřejmě francouzský výběr. Podceňovaný tým hned na úvod senzačně porazil Kanadu, poté dokázal zvítězit i se Slovenskem a s naším národním týmem hrál po základní hrací době nerozhodně. Pokud by Francouzi v prodloužení s Čechy vyhráli, byli bychom na jejich místě my.

Rusko:
Jak už bylo řečeno, Rusko v zápasech ve skupině neztratilo jediný bod, když všechny své zápasy vyhrálo v základní hrací době. To je velkou změnou oproti olympijskému turnaji, kde se naopak domácímu výběru nedařilo a v důležitém turnaji vyhořel.

Rusko – Bělorusko 2:1
Zápasem s nejjasnějším favoritem zřejmě bude utkání mezi Ruskem a Francií. Hokejová velmoc ve skupině neztratila ani bod, zato Francie je hokejovým trpaslíkem, pro kterého je už samotný postup do čtvrtfinále obrovským úspěchem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.