Dnešní utkání je u konce, Detroit zařídil Tampě první letošní porážku, sám však zůstává neporažen. Dnes byla Křídla rozhodně aktivnější než Blesky, což se také projevilo na skóre.

Detroit se dostal do vedení v osmatřicáté minutě po teči Abdelkadera. Druhý gól zařídil kapitán Zetterberg v devětačtyřicáté minutě. Snížení přišlo jen o tři minuty později z hole Callahana. Poté sice Tampa tlačila na defenzívu vedenou Howardem, ale marně. Hřebíček do rakve zatloukl v devětapadesáté minutě střelou do prázdné branky Quincey.

Já se s Vámi pro dnešek loučím, děkuji za pozornost. Přeji příjemnou dobrou noc!

59:48
Palát si našel odražený kotouč, pokusil se jej dorazit za záda dnes skvělého Howarda, ale orazítkoval pouze tyčku!
58:48
Nápor Tampy bude pokračovat znovu, neboť je Blesků na ledě znovu o jednoho více!
58:12
Detroit právě vstřelil branku!
Nejspíše je rozhodnuto! Hosté to zkoušeli ihned v šesti, avšak buly vyhrál centr Detroitu na KYLA QUINCEYHO, který to zkusil přes celé hřiště a neminul! Asistence: Drew Miller, Brad Richards.
58:04
Zakázané uvolnění Detroitu.
57:37
Howard zasahuje proti střele od modré čáry vyrážečkou. Hosté pokračují s kotoučem.
57:21
Tohle by mohlo Detroit velmi, ale opravdu velmi, mrzet. Mladičký Larkin se dostal do samostatného úniku, ale vůbec netrefil braku! Taková příležitost se musí využít.
56:27
Tampa pochybila v rozehrávce, Zetterberg si nabruslil do útočné třetiny, ale zasekávačka mu vůbec nevyšla.
55:43
Killorn až příliš dlouho čekal se střelou, nakonec to prováhal a Howard si mohl oddechnout.
55:37
Detroit sice má převahu, ale chybí střelba. Nyní se žene Tampa do rychlého kontru. Podaří se jí vyrovnat skóre dnešního zápasu?
54:35
Green se opřel do dělové rány, ta však skončila pouze na tyčce.
54:10
Bishop raději podržel nahozený kotouč ve své moci, vhazovat se bude po jeho pravici.
54:01
Prudká rána od modré čáry končí za brankou Bishopa, následně se zde i hra přerušila.
53:44
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
53:27
Ne na dlouho, Detroit si touš ve středním pásmu přebral.
53:15
Detroit neudržel pásmo, a tak míří Tampa kupředu.
52:45
Tampa drží kotouč ve vlastní třetině a vyčkává, zdali se v obraně soupeře neotevře okénko, kudy by se dalo proskočit.
51:49
Drouin měl před sebou zcela odkrytou branku, ale nedokázal do ní dotlačit kotouč! Na poslední chvíli přispěchal jeden z obránců Red Wings a odpálil mu jej do bezpečí
51:03
Tampa právě vstřelila branku!
Hosté snižují na rozdíl jediné branky! Po sérii rychlých přihrávek se do střely opřel RYAN CALLAHAN a nedal Howardovi téměř žádnou šanci. Asistence: Anton Stralman, Jonathan Drouin.
50:42
Howard si připsal více než důležitý zákrok proti střele z mezikruží. Následně domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění.
50:00
Do konce zbývá deset minut, Detroit je stále tím týmem, který je aktivnější v útočné fázi.
48:25
Detroit odskakuje do dvoubrankového vedení! HENRIK ZETTERBERG dostal ideální přihrávku do mezikruží, využil toho, že Abdelkader brilantně clonil a milimetrovou střelou rozvlnil síť za Bishopem. Asistence: Dylan Larkin, Kyle Quincey.
48:13
Smithovu střelu zneškodnil Bishop, Detroit nyní tlačí svého soupeře.
47:03
46:30
Detroit se nemůže dostat do útočné třetiny. I zde brání Tampa na jedničku.
45:55
Tampa znovu vyhazuje kotouč až k Howardovi.
45:27
Tampa vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
45:03
Hedman (TBL) vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
45:02
44:30
Tohle je velmi zdařilé oslabení ze strany Red Wings. Tampa se nemůže dostat do míst, odkud by se dalo zakončit.
43:02
Vyloučen Sheahan (DET) na 2 minuty za hru vysokou holí.
41:53
41:25
Detroit se osvobodil vyhozením, oslabení už přečkal téměř celé.
41:01
Tampa kombinuje v útočné třetině, zatím však bez střelby.
40:01
Druhá třetina už nám nabídla branku. Postaral se o ní v samém závěru Justin Abdelkader v přesilovce, když tečoval střelu Nyquista. Třetí část bude velmi zajímavá, proto s námi zůstaňte. Začneme přibližně ve 3:30.
40:00
39:53
Jurčo (DET) si odsedí 2 minuty za držení.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:52
Detroit se dostává do vedení! Domácí vyhráli vhazování, vyměnili si párkrát touš v útočné třetině, načež dostal Nyquist přihrávku na pravou stranu a přesnou střelou nad rameno brankáře rozvlnil síť. Nutno dodat, že kotouči lehce změnil směr JUSTIN ABDELKADER, který tak dává už pátý gól v této sezóně. Asistence Gustav Nyquist, Niklas Kronwall.
37:40
Detroit si zahraje přesilovou hru. Na 2 minuty za podražení míří Carle (TBL).
36:38
Stamkos už přestal hrát a radoval se ze vstřelené branky, ale jeho rána zazvonila pouze o tyčku!
35:38
Zetterberg vybojoval bravurně kotouč v útočné třetině, načež jej předal Millerovi. Ten tvrdě vystřelil, ale na Bishopa si nepřišel.
Komerční přestávka.
34:42
Johnson ujel do přečíslení jeden na jednoho, ale nedokázal přejít přes zkušeného Kronwalla.
34:05
Nyquist se sice natlačil před branku, ale byl zdvojen obránci, a tak se ke střele vůbec nedostal.
32:30
Drouin obkroužil branku, pokusil se zakončit, ale nedokázal touš nasměrovat mezi tři tyče.
31:50
Ofsajd nyní zastavil snažení Detroitu.
31:30
Střela Ericssona od modré čáry končí na zadním mantinelu.
31:10
Pulkkinen se hnal za kotoučem, ale nakonec jej nedobruslil. Chyběl mu možná krok k tomu, aby jel sám na branku.
30:07
29:50
Abdelkader výtečně pozdržel čas pro svůj celek, když vyvezl puk do útočné třetiny a poté jej přihrál zpět k obráncům Detroitu.
28:49
Smith projel až do třetiny soupeře, zakončil bekhendovou střelou, ale branku netrefil.
28:15
Detroit ihned vyhazuje kotouč z vlastního pásma.
28:07
Glendening (DET) si odsedí 2 minuty za hákování.
27:06
Střela Smitha od modré se mezi tři tyče nevešla.
25:48
Projektil Callahana nebyl příliš přesný, a tak neměl Howard příliš mnoho starostí.
24:58
Bishop vyrazil střelu od modré pouze před sebe, k puku se tlačil Zetterberg, ale nakonec touš odklidil jeden z obránců Tampy na zakázané uvolnění.
24:32
Pulkkinen vyslal dělovou ránu z pravého křídla, ta prolétla těsně vedle.
23:49
Jeden z hostujících hráčů se odhodlal ke střele od modré čáry, ale svatyni Howarda netrefil.
22:30
Tatar se tlačil po pravém křídle k brance soupeře, nakonec i zakončil bekhendem, ale Bishopa neprostřelil.
22:14
Ofsajdové pravidlo nyní stálo proti Bleskům. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:55
Tampa si zatím přihrává pouze na vlastní polovině, Detroit precizně napadá.
20:01
Druhá část začne přibližně ve 2:33, zůstaňte s námi.
První část je za námi, Detroit v ní dokázal udržet bezbrankový stav, i když byl z kraje mírně pasivnějším týmem. To se postupem času vyrvovnalo. V samém závěru šli Red Wings do vedení, ale nedokázali jej přetavit v gól.
20:00
19:52
Detroit drží puk ve vlastní třetině, více už se toho zřejmě nestane.
19:03
Zakázané uvolnění Red Wings, vhazování před Howardem.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:12
18:02
Richardsův pokus byl velmi nepřesný, puk skončil na ochranném skle za brankou.
17:55
Nyní k vidění jedna byla, ta však mířila vedle.
17:38
Domácí stále drží puk ve své moci, ale vše se obchází bez střelby.
17:10
Nyní už domácí kooperují s kotoučem v útočné třetině. Podaří se jim otevřít střelecký účet?
16:55
Detroit se ještě stále nedostal zpět do útočné třetiny.
16:30
Tampa vyváží kotouč z vlastního pásma a může střídat.
16:12
Drouin (TBL) si odsedí 2 minuty za držení hole.
16:12
Nyquist si nabruslil do mezikruží, měl dostatek času na zakončení, ale Bishop jej bravurně vychytal!
15:52
Detroit má výhodu!
15:50
Hned dvě střely nyní letěly na branku Bishopa, ani jedna však neskončila za jeho zády.
14:38
Howard nyní pomohl svému celku v rozehrávce, Detroit ale stejně touš ztratil pár vteřin poté.
14:11
Střela Condry byla poměrně slušná, ale Howard ji dokázal zneškodnit reflexivním zákrokem.
13:40
Detroit drží kotouč za vlastní brankou, oba týmy střídají.
12:36
Nyquist si nabruslil do útočné třetiny, ale nedokázal vymyslet nic, z čeho by mohl domácí celek profitovat.
11:30
Jurčo se dostal ke střele z poměrně výhodné pozice, ale branku minul.
11:00
Howard si poradil se střelou která přišla ihned po vhazování.
10:55
Howard raději podržel poskakující kotouč, vhazovat se bude po jeho levici.
10:13
Domácí nyní velmi aktivně napadali, avšak ke kotouč se nedokázali.
08:42
Domácí se nyní příliš nepohodli při rozehrávce, kotouč končí u Bishopa, zakázané uvolnění.
08:26
Nesterov střílel od modré čáry, ale jeho pumelice skončila pouze v moci Howarda.
08:01
Kronwall zahrál vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
07:50
Vhazování v obranném pásmu Tampy Bay.
07:24
Richardsova pumelice sice byla tvrdá, ale dolétla pouze do lapačky Bishopa.
06:34
Richards pouze nahodil kotouč a míří střídat, stejně tak jeho pětka.
05:44
Snažení Detroitu ukončeno, čárový rozhodčí zvedl pravici nahoru pro ofsajd.
05:10
Palát proklouzl před branku Howarda, pokusil se o kličku, ale touš mu na poslední chvíli ujel.
04:52
Detroit se sice nastěhoval do útočné třetiny, ale vše se obešlo bez zakončení.
03:59
Detroit se pokusil založit útočnou akci středem, ale jeho přihrávka nenašla adresáta.
03:23
Tampa si nahodila kotouč do útočné třetiny, Howard jej raději přikryl, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Detroitu.
02:02
Tato střela na Howarda nedolétla, puk se zastavil o chrániče jednoho z obránců.
01:35
Kučerov si nepřišel na Kronwalla, ten jej úspěšně ubránil a následně i rozehrál útok.
00:58
První úspěšný zákrok Howarda. Střelu od modré čáry dokázal domácí brankář zlikvidovat.
00:47
Tampa drží kotouč na vlastní polovině, zatím se nikam nežene.
00:05
Red Wings ihned nahodili kotouč do útočné třetiny, kam také míří jejich křídla.
00:01
Úvodní buly vyhrál Detroit.
00:01

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, Green, Quincey, Kindl, Smith – Abdelkader, Zetterberg, Larkin – Tatar, Richards, Ferraro – Pulkkinen, Sheahan, Nyquist – Jurčo, Glendening, Miller

Tampa Bay Lightning: Bishop (Poulin) – Stralman, Hedman, Garrison, Carle, Nesterov, Coburn – Callahan, Stamkos, Drouin – Kučerov, Johnson, Palát – Condra, Filppula, Killorn – Brown, Naměstnikov, Boyle.
Poslední vzájemné zápasy sehrály týmy minulý rok, když se potkaly v play off. Tampa Bay vyřadila Detroit v poměru 4:3 na zápasy.
Tampa Bay Lighting je zatím také stoprocentní. Ta kraluje Východní divizi se ziskem maximálního počtu bodů za 2 výhry a jednu výhru po prodloužení. V posledním utkání zavítala Tampa Bay na stadion Bostonu a dokázala zvítězit 6:3 (Boyle 2, Palát, Stamkos, Drouin, Filppula).
Detroit je ve Východní konferenci momentálně na čtvrté pozici, ze dvou zápasů vzešel dvakrát jako vítěz. Nejdříve porazil Toronto 4:0 (Abdelkader 3, Larkin), poté Carolinu 4:3 (Zetterberg, Abdelkader, Pulkkinen).
Příjemné ráno, vítám Vás u online přenosu z hokejové NHL. Na programu je duel, ve kterém Detroit Red Wings na svém stadionu uvítá Tampu Bay Lighting. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 1:30, Vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.