S konstatováním, že Detroit porazil Floridu na jejím ledě v poměru 5:3 se s vámi loučím a přeji vám úspěšnou neděli!
3. Nick Bjugstad (FLA) 1+1
Neskutečný zápas končí vítězstvím hostů, domácí nezískávají žádný bod. Cesta k úspěchu byla dnes pro Rudá křídla těžká, nicméně se jim to podařilo. Základem bylo srovnání skóre na 3:3, ve 44. minutě tak učinil Larkin. O pět minut později padla vítězná branka, postaral se o ní Glendening. Definitivní podobu výsledku dal Dacjuk střelou do prázdné branky.

Střely: 26 – 30
Hity: 17 – 13
59:59
Ale už se nic zásadního nestane, tohle Detroit zvládne..
59:44
O vítězi je rozhodnuto, přesto se ještě domácí snaží alespoň snížit.
59:23
Detroit právě vstřelil branku!
PAVEL DACJUK dostall po vhazování kotouč a poslal jej přes půl hřiště do odkryté klece – 3:5! Asistence: Justin Abdelkader.
59:10
Domácí mají pouhých padesát vteřin ke srovnání. Vhazovat se bude ve středním pásmu, jelikož se Panteři provinili ofsajdem.
58:56
Domácí odvolávají brankáře!
58:35
S pukem na hokejkách kombinuje Kronwall se Smithem.
57:58
Dvakrát nahazoval od modré čáry před branku domácí Kulikov, ani jeden pokus neprošel přes hradbu těl.
57:21
Oba týmy jsou v plném počtu.
57:13
Poslední vteřinky hry čtyři na čtyři, s pukem v útočném pásmu domácí.
56:36
Na druhé straně chytře obral Dacjuk Bjugstada o puk a tvrdou střelou trefil Luonga!
56:10
Domácí se ženou za vyrovnáním, Howard zatím odolává. Ke skórování měl blízko Kulikov a Smith, ani jeden brankáře hostů nepřekonal.
55:45
Oba týmy hrají ve čtyřech. Nyní se bude vhazovat před Luongem, jelikož domácí zahráli na zakázané uvolnění.
55:21
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jokinen – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Quincey – 2 min., hrubost).
55:21
55:13
Střela od Ekblada mířila vedle. Vzápětí se k pokusu dostal Huberdeau, který trefil tyč!
54:54
Tohle se hostům nepovedlo. Píská se jejich zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levé ruce Howarda.
54:32
Larkin se provinil při přejíždění modré čáry, pramení z toho odpískaný ofsajd.
54:00
Domácí fanoušci jsou opravdu slyšet, mocně povzbuzují svůj tým. Dokáže Florida alespoň vyrovnat? Má na to zhruba šest minut.
53:36
Domácí nebezpečně kombinovali v útočném pásmu, ke střele se odhodlal až Trocheck, opět puk zblokoval jeden z clonících hokejistů. Stav se nemění.
53:00
Hosté se dostali do přečíslení tři na dva, které ovšem nedopadlo podle jejich představ. Nyquist špatně přihrával, čímž zhatil celou akci.
52:43
V útočné třetině se ke střele dostal domácí Huberdeau, jenže jeho pokus byl zblokovaný masou těl, která mu bránila v přímém letu na branku Howarda.
52:16
Kotouč vyletěl mimo ledovou plochu, kde ho ukořistil jeden z fanoušků, který je cenným suvenýrem uchvácen.
52:04
Zakázané uvolnění Floridy znamená vhazování před brankou Luonga.
51:31
Nyní jsou s pukem na hokejce hosté, kteří nikam nespěchají a snaží se uvážlivě rozehrát.
51:06
Povedená akce Detroitu končí zákrokem Luonga. Zetterberg střílel těsně před brankářem Panterů přímo do něj.
50:42
Domácí se snaží dostat do útočného pásma, zatím bez úspěchu. Navíc se do protiútoku žene Zetterberg.
50:00
Aktivní Helm napadal rozehrávku soupeře, nicméně se svými spoluhráči – Dacjuk, Richards – se k puku nedostal.
49:20
Opět přibývá osobních střetů u mantinelu, že bychom se opět dočkali pěstního souboje?
48:39
Rozhodčí si nebyli úplně jisti, proto se ještě rozhodli pro video, které prokázalo, že Glendening tečoval kotouč pod hranicí břevna branky Luonga.
48:39
Hosté jdou opět do vedení, tentokrát se štěstím! LUKE GLENDENING tečoval střelu Larkina mimo dosah brankáře Luonga, puk se poté dokutálel pár centimetrů za brankovou čáru – 3:4! Asistence: Dylan Larkin, Niklas Kronwall.
48:14
Ericsson čistě sestřelil Bjugstada!
47:48
Další potyčka, kterou musejí rozhodčí umravňovat! Nyní se zřejmě vylučovat nebude.
47:36
Bjugstad si najel do útočného pásma, hodlal vystřelit, jenže puk mu v poslední chvilku uzmul Athanasiou.
47:00
Hosté se postupnou rozehrávkou snaží dostat do útočného pásma soupeře.
46:18
Úspěšněji z pěstního souboje vyšel zřejmě domácí útočník, který povalil svého soupeře na zem jako prvního. Ran příliš nepadlo.
46:18
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Huberdeau – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Abdelkader – 5 min., bitka).
46:18
46:18
A máme tu regulérní bitku! Pustili se do sebe Huberdeau a Abdelkader!
45:45
Barkov nejprve pořádně prověřil Howarda, načež gólem doslova pohrdl Jágr, který pálil do prázdné branky, kterou ale netrefil!
45:10
Zadovka Abdelkadera nenašla žádného spoluhráče před brankou.
44:46
A hosté jakoby ožili. Tlačí se do útoku a snaží se dostat se opět do vedení.
43:52
A je srovnáno! Od modré čáry střílel Ericsson, jeho ránu ještě Luongo vyrazil, na dorážku DYLANA LARKINA byl krátký – 3:3! Asistence: Jonathan Ericsson, Niklas Kronwall.
43:43
Zakázané uvolnění Panterů. Vhazovat se bude v útočném pásmu Detroitu.
43:02
Smith nahodil kotouč do útočné třetiny, sprintoval za ním Dacjuk, ale měl to daleko. Nic nebezpečného pro domácí.
42:20
Ke střele se na hranici kruhů dostal Jágr. Česká legenda v dobré příležitosti přestřelila branku, kterou hájí Howard!
42:00
41:27
Nyní pomáhá hostům nepřesná rozehrávka Floridy, domácí to už budou mít těžké, pokud budou chtít využít přesilovou hru.
41:07
A Detroit vyhozením přes všechny čáry získává k dobru další vteřinky.
40:54
Trocheck najel do útočného pásma, dostal se až ke střele, kterou vyrazil Howard.
40:30
Hosté se dokázali osvobodit. Puk je v obranném pásmu Floridy.
40:01
Další třetina začne přibližně v 02:07.
Jsou za námi dvě třetiny. Do prostřední části se šlo za stavu 1:1, který se však změnil. Do vedení dostal domácí ve 28. minutě Trocheck, stou branku si poté připsal Purcell a Florida rázem vedla o dva góly. Detroitu poté pomohla přesilová hra, deset sekund před jejím koncem se prosadil Dacjuk.

Střely: 17 – 23
Hity: 14 – 9
40:00
40:00
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Helm – 2 min., podražení).
39:50
A je sníženo! Zmatky před brankou znamenají branku pro PAVLA DACJUKA, který se jako poslední dotkl kotouče, než přešel brankovou čáru. Významnou roli při tomto gólu hrál důraz Abdelkadera na brankovišti, přes něhož Luongo neviděl – 3:2! Asistence: Justin Abdelkader, Gustav Nyquist.
39:26
Střelu Zetterberga zblokoval Kampfer, poté se domácí osvobodili.
39:00
Z pravé strany se k ohrožení branky dostal Zetterberg, jehož kotouč vyrazil Luongo. Vzápětí od modré čáry střílel Kronwall, i s tímto pokusem si brankář domácích poradil!
38:36
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Petrovic – 2 min., podražení).
38:30
A bude se vylučovat, přesilovku si zahrají hosté.
38:03
Ihned po vhazování se ke střele dostal Quincey, kanadský bek trefil pouze zadní mantinel.
37:55
To se povedlo Athanasiouovi, jenže mířil vedle. Vzápětí se na ledě strhla menší strkanice, kterou rychle dokázali uhasit rozhodčí.
37:35
Tatar se v útočném pásmu zamotal do svých kliček, tudíž se nedokázal dostat k zakončení.
37:17
37:00
A zase, kotouč rozehrává Howard...
36:44
Ale to je hostům k ničemu, opět se totiž díky Jokinenovi osvobozuje domácí Florida.
36:22
Šikovně to udělal Nyquist, švédský útočník nahodil puk ze středního pásma na Luonga, který ho zastavil a jelikož s rozehrávkou nespěchal, vhazovat se bude v obranném pásmu Floridy.
36:01
A jsou to opět domácí, kdo zahrozil. Jokinenova prudká střela se otřela pouze o zadní mantinel.
35:27
Jako první v přesilové hře střílel Richards, ale mířil vedle. Smith ukořistil puk a ujel s ním do útočného pásma, čímž ušetřil domácím několik cenných vteřinek.
35:17
Dobrou možnost na snížení skóre budou mít po komerční pauze hosté. Abdelkader totiž vybojoval přesilovou hru, kterou Rudá křídla v první třetině dokázala využít.
35:17
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Petrovic – 2 min., vysoká hůl).
34:52
Otřesení hosté kupí chybu za chybou, nepřesnou rozehrávku nevytrestal Bjugstad.
34:14
Následně od modré čáry nahazoval Kindl, český obránce ale netrefil zařízení.
33:53
Huberdeau měl nyní velkou šanci na navýšení náskoku! Domácí útočník se s pukem vymotal až před branku hostů, kterou ale přestřelil!
33:33
A jak na tento výsledek odpoví hosté z Detroitu? Těžko předvídat, jelikož u puku jsou opět domácí.
33:00
Teddy Purcell vsítil 100. gól v základní části NHL, gratuluji!
32:48
Florida právě vstřelila branku!
A domácí vedou o dvě branky! Bjugstad předal kotouč v útočné třetině TEDDYMU PURCELLOVI, jenž udělal Howardovi kličku a snažil se puk zasunout za něj, to se mu nepovedlo, jelikož kotouč uskočil až za branku, tak ho o brankáře Rudých křídel poslal do ní – 3:1! Asistence: Nick Bjugstad.
32:20
Larkin zavezl kotouč do útočného pásma, kde objel branku a poté před ní puk přihrál, od brusle jednoho z bránících hráčů se puk odrazil k Luongovi, který ho poslal pryč.
31:48
31:34
Florida dosáhla branky, která však není uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
31:03
A opět zvoní tyč za Howardem! Smithovu střelu zřejmě ještě někdo tečoval, každopádně ani teď se domácí neprosazují.
30:35
Kronwall prudkou střelou vyhazuje kotouč z obranné třetiny Detroitu, hosté se na chvilku osvobozují.
30:07
Campbell přiťuknul kotouč k pravému mantinelu, kde stál Smith, jehož dělovku vyrazil Howard do rohu kluziště.
29:48
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Smith – 2 min., držení hole).
29:20
Domácí jsou mírně aktivnější, hosté se osvobozují vyhozením do středního pásma. Kdo by to byl čekal vzhledem k tomu, jak se Detroitu v prvních minutách zápasu dařilo...
28:26
Luongo se pořádně zapotil. Musel vytáhnout střelu Larkina, jemuž skvěle nahrál Zetterberg. Domácímu brankáři se to povedlo, skóre se nemění.
28:07
Další ošemetná situace! Howard si musel poradit se střelou Kulikova od modré čáry a následným chumlem před sebou. Nicméně vše zvládl, po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
28:00
Hokejistům Detroitu se nedaří reagovat na nastolené tempo domácích. Nyní se provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po levé ruce Howarda.
27:18
Hokejisté Floridy se dostali do útočné třetiny, kde dlouho kombinovali s pukem, ale nic vymyslet nedokázali. Poté Dacjuk ztratil kotouč, Jokinen ho naservíroval najíždějícímu VINCENTU TROCHECKOVI, jenž vymíchal Howarda – 2:1! Asistence: Jussi Jokinen, Reilly Smith.
26:16
Hudler šikovně zastavil přihrávku od spoluhráče, jeho pas na další najíždějící hokejisty v dresu Floridy byl nepřesný.
25:44
Nyní se vyznamenal Luongo, který bravurně kryl pokus z hole aktivního Larkina. Mladíček Detroitu je dnes opravdu při chuti.
24:59
Ale povedlo se jim dostat do gólové šance! Trocheck si najel do útočného pásma, kde ho vychytal pozorný Howard!
24:25
Hosté z Detroitu aktivně napadají rozehrávku Floridy, domácí hokejisté jsou tím mírně šokováni.
23:50
Rušno je i před brankou Howarda, kde se pokouší pohnout s výsledkem čtvrtá formace domácích. Wilsonovu střelu brankář hostů vyrazil.
22:56
Detroit překonal ofsajdovou past a do šance se řítil Richards, kotouč mu v poslední chvilce vypíchl Kulikov.
22:21
A skóre se nemění ani na druhé straně, pokoušel se o to Larkin, jehož střela nakonec mířila vedle.
22:02
Vzápětí to zkouší také Barkov, ani on na brankáře Howarda nevyzrál.
21:50
Největší šance domácích v druhé třetině přichází po konci přesilové hry. Smith z hranice levého kruhu střílí přímo do tyče!
21:44
21:05
Glendening se v oslabení dostal do úniku dva na jednoho, které nevyřešil dobře. Snažil se nahrát Helmovi, jenže jeho pokus byl zblokovaný vracejícím se bekem Floridy.
20:55
Nahození Campbella od modré čáry úspěšně kryje Howard do lapačky.
20:32
Hosté se opět osvobodili, domácím zbývá pouze něco málo přes minutu přesilové hry.
20:01
Je za námi úvodní pasáž, která končí výsledkem 1:1. Opticky lepším týmem jsou hosté. Rudá křídla měla drtivý tlak zejména do vstřelení první branky. To se poněkud překvapivě povedlo hráčům Floridy, když pěknou kombinaci zakončil přesně Bjugstad. 95 sekund před sirénou se o vyrovnání postaral tvrdou střelou v přesilovce Tatar.

19:44
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Abdelkader – 2 min., vysoká hůl).
19:42
Kulikov na modré čáře přistrčil kotouč Petrovicovi, jenž vystřelil. Trefil pouze Howarda.
19:00
Poslední minuta první třetiny!
18:25
A je srovnáno! Detroit vyhrál vhazování, puk přebral Green, který jej postrčil vedle, kde stál připravený Green, jehož dělovka zapadla po teči TOMÁŠE TATARA do branky – 1:1! Asistence: Mike Green, Brad Richards.
18:21
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Kindl – 2 min., hákování).
17:45
A opět aktivní Tatar! Slovenské křídlo ohrozilo Luonga z pravého kruhu, brankář domácích střelu vyrazil. Následná dorážka mířila vedle.
17:20
Kulikov vyváží kotouč z obranného pásma do středního.
16:28
Nebezpečnou přihrávku zpoza branky vyslal Zetterberg, před brankou bojující Abdelkader ji nezpracoval.
16:00
Střela Wilsona se odrazila od zadního mantinelu do rohu kluziště.
15:11
Do ohrožení se dostala branka Detroitu, McKegg zkoušel vstřelit gól, nepovedlo se.
14:23
Kampfer dvakrát zasáhl proti střele Tatara místo svého brankáře. Slovenský útočník kroutí nevěřícně hlavou.
13:40
Utkání se nám začíná vyostřovat, přibývá ostrých hitů u mantinelu. Divákům se to evidentně líbí.
13:06
Abdelkader zavezl kotouč do útočného pásma, ale nedokázal vystřelit, což je ke vstřelení gólu klíčová disciplína.
12:53
A další megašance! Huberdeau nejprve před Howardem nedotáhl kličku do forhendu a vzápětí nepřekonal brankáře hostí ani po dvojnásobné dorážce. Menší strkanici rozhodčí rychle uhasili.
12:36
Hosté, kteří byli před vstřelenou brankou mnohem lepší, si najednou nevědí rady.
11:40
Tak to by bylo pro hosty nadělení. Aktivnímu Detroitu se rozpadla obrana, na Howarda se řítil Wilson, jenže brankář Rudých křídel domácího hráče vychytal.
10:49
Tak teď to udělali domácí náramně! NICK BJUGSTAD ukořistil kotouč v útočném pásmu, přihrál ho Hudlerovi, jenž ho vrátil prvně jmenovanému, jemuž se povedlo překonat Howarda – 1:0! Asistence: Jiří Hudler.
10:16
Po uklouznutí jednoho z bránících hráčů se do samostatného úniku hnal Nyquist, bohužel pro hosty pálil vedle!
09:49
Důležitý zákrok si připisuje také Howard, jenž vytáhl střelu Huberdeaua z levého kruhu!
08:36
Larkin kroužil v útočném pásmu netečně, od puku nebyl obránci domácích odstaven. Bohužel pro hosty se mu nepovedla přihrávka.
07:45
Kindlova střela si cestu do branky Howarda nenašla.
06:57
Aktivní hokejisté Detroitu byli opět blízko gólu! Po přihrávce Dacjuka mohl skórovat Tatar, proti byl skvělý brankář Floridy, který pokus slovenského útočníka z hranice kruhů vytáhl pravým betonem!
06:30
Po nepřesné rozehrávce Floridy se do puku od modré čáry opřel Quincey! Kus černé pryže trefil zadní mantinel.
05:50
Abdelkader bojoval v útočné třetině o kotouč, jenže Kulikov byl v souboji silnější.
05:25
Ihned po buly se ke střele dostal Larkin, jeden z clonících hráčů pokus zblokoval, takže branka Floridy ohrožena nebyla.
05:22
A situace se opakuje, tentokrát se provinil nepřesným pasem Kindl.
05:13
Poněkud dlouhá přihrávka na Hudlera, kterou český útočník nezachytil, znamená jediné – zakázané uvolnění Floridy.
05:07
A další střela Rudých křídel. Tentokrát to zkoušel z levé strany Glendening. Hosté vedou na střely již 5:0!
04:35
Puk za brankou drží Kindl, Florida se postupnou rozehrávkou pokusí proniknout do obrany hostů.
03:42
Trošku se štěstím se Huberdeau dostal do útočné třetiny, pokusil se přihrávkou oslovit volného Jágra, jenže pas byl zblokován DeKeyserem.
03:24
Larkin dostal kotouč k pravému mantinelu, kde ho převzal a táhlou střelou provětral Luonga.
02:40
Domácí ještě nedokázali vystřelit na Luongovu branku. A zřejmě to bude ještě chvilku trvat, kotouč drží hosté.
02:13
Ihned po buly to zkoušel jeden z obránců Red Wings, trefil pouze mantinel.
02:00
Nyquist vjel do útočné třetiny jako nůž máslem, stínoval ho sice Kindl, jenže švédský útočník měl dostatek prostoru a času, aby vystřelil. Pohotový Luongo ho vychytal. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Floridy.
01:16
A osmělili se i domácí. Trocheck zavezl puk do útočného pásma, zajel za branku a poté předával kus černé pryže před ní, kde ovšem žádného spoluhráče neměl.
00:52
Rychlostní souboj o kotouč svedl Quincey a Huberdeau, úspěšněji z něho vyšel obránce Detroitu.
00:36
Rudá křídla si poté vypracovala další šanci, Mantha zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho předal Tatarovi, jenž trefil brankáře domácího celku.
00:10
S pukem na hokejkách jako první útočili hosté. Nebezpečně střílel Mantha, ale brankář Luongo chytá.
00:01
Utkání začne s drobným zpožděním, na což jsme již zvyklí.

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Kulikov, Petrovic, Campbell, Kampfer, Kindl – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Trocheck, Jokinen – Hudler, Bjugstad, Purcell – Shaw, McKegg, Wilson.

Detroit Red Wings: Howard (Coreau) – Quincey, DeKeyser, Ericsson, Kronwall, Green, Smith – Larkin, Zetterberg, Abdelkader – Mantha, Dacjuk, Tatar – Athanasiou, Sheahan, Nyquist – Richards, Glendening, Helm.

Rozhodčí: Jean Hebert, TJ Luxmore – Michel Cormier, Darren Gibbs.
FLORIDA PANTHERS

Domácí jsou na tom podstatně lépe. V tuto chvíli je Florida na druhém místě Východní konference se ziskem 89 bodů v 71 zápasech (40-22-9), na první Washington však ztrácí 18 bodů!