3. Jeff Zatkoff (PIT) 40 zákroků, 2 góly, úsp. 95,2 %

Jaromír Jágr (FLA) 0+0, -1, 6 střel, čas na ledě 17:46
Střely na branku:

Florida: 42
Pittsburgh: 35
Je dobojováno. Námi sledovaný duel se dá charakterizovat velmi stručně – pětapadesát minut hrála Florida, osm minut Pittsburgh. Hosté přesto vítězí – ačkoliv prohrávali už 0:2, Letang a Crosby poslali zápas do prodloužení, v němž svým druhým gólem v zápase rozhodl Kris Letang.
61:27
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Obrat je dokonán, Tučňáci vítězí! Crosby dostal přihrávku od Daleyho a nesobecky nabil z druhé vlny si najíždějícímu KRISOVI LETANGOVI, který dnes už podruhé překonal Roberta Luonga! Asistence: Sidney Crosby, Trevor Daley.
61:06
Kris Letang to zkusil od modré, ale gólman domácího celku zkušeně přerušil hru.
60:48
Phil Kessel dobrých patnáct sekund jezdil s pukem na holi sem a tam, než z vrcholu kruhů vypálil a jeho projektil ještě dokázal tečovat Crosby, ale Luongo byl na svém místě!
60:08
Tak to je skvělá možnost pro Pens – Jussi Jokinen (FLA) zatáhl za záchrannou brzdu, zahákoval unikajícího Letanga a vyfasoval dvouminutový trest.
60:01
Skutečně tomu tak je. Šedesát minut hry vítěze neurčilo, jelikož Tučňáci se prosadili dvakrát v závěrečné pětiminutovce a vynutili si prodloužení!
60:00
59:42
Alex Petrovic nahodil puk do útočného pásma, prodloužení už je na dosah ruky.
58:45
Je vyrovnáno! Hostům taktika bez brankáře vychází a zdá se, že půjdeme do prodloužení. Daley nabil napřaženému Letangovi, jehož ránu dokázal těsně před Luongem tečovat za záda bezmocného floridského gólmana SIDNEY CROSBY! Asistence: Kris Letang, Trevor Daley.
58:37
Patric Hörnqvist jednoduchým nahozením vybojoval buly v útočném pásmu a Mike Sullivan si nyní vybírá svůj oddechový čas.
58:32
Jeff Zatkoff už upaluje na střídačku, hosté to v samém závěru zkusí v šesti!
58:00
Přesně dvě minuty před koncem se po dalším zakázaném uvolnění v podání Sullivanovy party bude vhazovat v obranném pásmu Tučňáků.
57:38
Ou! Phil Kessel se chytře prokousal do zakončení a pokusil se překonat ležícího Luonga, to se mu ale nepodařilo a obětavý Ekblad poté vleže dostal kotouč do bezpečí!
57:12
Posléze rozkmital své rychlé nohy Bryan Rust, nicméně Luongo si s jeho pokusem z pravého kruhu bez problémů poradil.
57:03
Carl Hagelin nepovedenou přihrávkou vyhnal hosty z útočného pásma, to byla hodně laciná ztráta puku.
56:42
To se jim podařilo – Sidney Crosby ujel po levém křídle a vypálil z vrcholu kruhu, ale Luongo náramně máchl svou lapačkou a udržel Pantery ve vedení!
56:28
Jussi Jokinen dostal kotouč do středního pásma, Tučňáci budou muset zakládat další akci od píky.
56:04
Před námi je poslední komerční přestávka tohoto utkání, po ní už přijde na řadu strhující závěr!
54:56
Můžeme se těšit na pořádné drama! Sidney Crosby od pravého mantinelu našel do mezikruží si sjíždějícího KRISE LETANGA, který Luongovi nedal šanci! Crosby tak zaznamenal svůj jubilejní devítistý bod v NHL. Asistence: Sidney Crosby, Patric Hörnqvist.
54:33
Icing i na druhé straně, hra začíná být hodně rozkouskovaná a tempo z úvodních dvou třetin je pryč...
54:20
Hra se nějakou dobu přelévala ze strany na stranu a ani jednomu týmu se nepodařilo kloudně rozehrát. Hluchou pasáž utkání orámovalo další zakázané uvolnění na straně Pens.
53:07
Elitní lajna domácích se prokousala do útočného pásma a Huberdeau zkusil štěstí z levé strany, ale jeho přízemní střelu Zatkoff bez problémů vyrazil.
52:32
Nepovedená rozehrávka Cats doletěla až na zakázané uvolnění, následovat tak bude buly v útočném pásmu Pittsburghu.
51:48
Při Floridských teď stáli všichni svatí. Mohlo být sníženo, rána Briana Dumoulina ale orazítkovala břevno Luongovy svatyně!
51:17
No a MacKenzie se okamžitě po svém návratu na led dostal do rychlého protiútoku, ale Zatkoffa se mu překonat nepodařilo!
50:53
A znovu. Puk je až u Jeffa Zatkoffa a Derek MacKenzie se již chystá k návratu do akce.
50:08
Reilly Smith vyhodil kotouč do bezpečí, zdá se, že domácí i toto oslabení přečkají bez ztráty kytičky.
49:15
Florida právě vstřelila branku!
Tak to je velká rána pro Sullivanovu partu, domácí se totiž prosazují ve vlastním oslabení! Jokinen parádní žabičkou vyslal do samostatného úniku ALEXANDERA BARKOVA, který se štěstím propasíroval puk za Zatkoffova záda! Asistence: Jussi Jokinen.
49:04
Roberto Luongo ukryl nahození od modré ve své výstroji, sudí přerušili hru a vykázali na trestnou lavici Dereka MacKenzieho (FLA) – dvě minuty, hákování.
48:15
Sidney Crosby už je na ledě a Tučňáci hrají v plném počtu.
47:54
Campbellův projektil se neujal a o chvilku později ještě vypálil Vincent Trocheck, jehož ránu Zatkoff vyrazil pouze k Jágrovi, ale ani on nedokázal překonat skvěle chytajícího hostujícího gólmana!
47:04
V této přesilovce se zatím domácím příliš nedaří, Pens nyní vyhodili kotouč až k Luongovi.
46:15
Sidney Crosby (PIT) u mantinelu nedovoleně poslal k zemi rozehrávajícího Campbella a Cats si po komerční přestávce zahrají v početní převaze.
45:52
Brian Dumoulin se vydal na útočný výlet a vystřelil z nějakých pěti metrů od domácí svatyně, ale levý Luongův beton byl na svém místě.
45:33
Jágr už je na ledě, svěřenci Gerrarda Gallanta stále drží svůj hubený náskok.
45:21
A znovu. Bryan Rust se ani nedostal ke střele a Panteři poté poslali kotouč přes všechny čáry.
44:50
Domácí se dvakrát v krátkém časovém sledu dokázali osvobodit, Pens se v této přesilovce zatím příliš nedaří.
43:33
Užuž to vypadalo, že by se Panteři mohli vydat do přečíslení, sudí ale hru přerušili a za nedovolené bránění vyloučili Jaromíra Jágra (FLA).
43:17
Dnes velmi aktivní Jaromír Jágr se v předbrankovém prostoru znovu dostal ke střele, ale Zatkoff bez problémů zasáhl.
42:46
Ou, to byl hit! Steven Kampfer teď náramným bodyčekem zastavil Sundqvista v rozletu.
42:04
Loganu Shawovi se ve středním pásmu podařilo vybojovat puk, poté se ale mladý domácí útočník ocitl v ofsajdu.
41:04
Phil Kessel si to středem hřiště namířil do pásma, jeho následný pokus z vrcholu kruhů ale proletěl vedle levé tyče.
40:01
Třetí třetina začne ve 3:01.
Čtyřicet minut hry je za námi. Ve druhé třetině se skóre konečně změnilo, v sedmadvacáté minutě totiž Jussi Jokinen nachytal Zatkoffa na hruškách a střelou z prakticky nulového úhlu poslal Pantery do vedení. V závěru prostřední části převzali Tučňáci iniciativu, Luonga se jim ale zatím překonat nepodařilo.
40:00
39:24
Ekblad už je na ledě, Panteři přečkali i toto oslabení bez ztráty kytičky.
39:09
Pohled na Sidneyho Crosbyho je výmluvný, hostující kapitán jen kroutí hlavou...
38:35
Kris Letang nabil Kesselovi, jenž vypálil z první, nicméně Roberto Luongo si znovu poradil! Populární "Bobby Lu" v posledních minutách až neuvěřitelně deptá pittsburgské střelce.
37:49
Trevor Daley dostal na modré spoustu prostoru, a tak zavřel oči a vypálil, Luongovu svatyni ale netrefil. Tlak Pens ale pokračuje.
37:24
Šance pro hosty? Aaron Ekblad (FLA) si půjde odpykat dvouminutový trest za nedovolené bránění.
37:03
Na útočný výlet se dostal domácí zadák Steven Kampfer, ani on si ale na Zatkoffa nepřišel! Sledujeme parádní ofenzivní hokej, k dokonalosti chybí už jen více gólů.
36:22
Kris Letang zkusil štěstí od modré, ale "Bobby Lu" proti jeho bombě vytasil svůj levý beton.
35:42
Rozjetý Bryan Rust obdržel na levém křídle ideálně načasovanou přihrávku a okamžitě vystřelil, Luongovu svatyni ale o nějaký ten metr přestřelil.
35:08
Brian Campbell vyslal svůj obávaný kanon od modré a Zatkoff měl notně zakrytý výhled, a tak horko-těžko vyrazil puk před sebe, kde číhal Huberdeau, ale ani jeho dorážka neskončila za jeho zády!
34:20
Jaromír Jágr se poctivě vrátil se Sundqvistem a u zadního mantinelu vybojoval kotouč pro svůj tým. Právě Sundqvist se poté přesto dostal ke střele, ta ale postrádala gólové parametry.
33:23
Asi nejlepší šanci Tučňáků v dosavadním průběhu měl na hokejce jejich kapitán Sidney Crosby, který ale nedokázal dorazit Letangovu ránu od modré za Luongova záda! Tlak hostů začíná vrcholit.
33:13
Roberto Luongo byl znovu nucen přerušit hru, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
32:54
Ou, mohlo být vyrovnáno! Bryan Rust se zničehonic zjevil sám před Luongem, ale napoprvé se mu vystřelit nepodařilo a s jeho druhým pokusem si domácí gólman o pár sekund později poradil!
32:11
Na druhou stranu se okamžitě poté vydal Phil Kessel, amerického reprezentanta ale zastavil v rozletu čárový sudí – ofsajd.
31:42
Tučňákům se teď nepodařilo rozehrát a volného kotouče se zmocnil Shawn Thornton, ke střele už ho ale defenzíva Pittsburghu nepustila.
30:45
Jeff Zatkoff byl nucen znovu přerušit hru, tentokrát se o to postaral střílející Dmitrij Kulikov. No a před námi je další komerční přestávka.
29:52
Rust našel na modré Olliho Määttu, ten byl ale tísněný a nepodařilo se mu vystřelit podle představ. Luongo je ve druhé třetině téměř bez práce.
29:15
Bjugstadovo nahození ukryl gólman hostů ve své výstroji a přerušil hru, před námi je komerční přestávka.
28:18
Brandon Pirri se vydal do rychlého protiútoku a někteří diváci už se zvedali ze sedadel, mladému útočníkovi Cats se ale zakončit nepodařilo.
27:25
Nyní to zkusil od modré čáry Vincent Trocheck, Zatkoff se však tentokrát nenechal nachytat v nedbalkách.
26:03
Pětadvacet střel domácích Zatkoff pochytal, s tou možná nejjednodušší si ale neporadil! JUSSI JOKINEN chytře nahodil kotouč na branku z ostrého úhlu a gólman Pens nedokázal vůbec zareagovat! Asistence: Vincent Trocheck, Brian Campbell.
25:40
Panteři se užuž dostávali do další šance, ale sudí John Grandt odpískal Trocheckovi milimetrový ofsajd, a následovat tak bude buly ve středním pásmu.
25:09
K dorážce Trocheckovy střely se z předbrankového prostoru dostal Jaromír Jágr, ale i s jeho pokusem si skvěle chytající Zatkoff poradil!
24:24
Ben Lovejoy (PIT) usedne na trestnou lavici, pittsburský zadák totiž vysokou holí nebezpečně trefil Howdena.
23:54
Veterán Shawn Thornton je při chuti, ale jeho pokus po přiťuknutí od Howdena z pravého kruhu prosvištěl těsně vedle pravé tyče pittburské svatyně!
23:15
Oba týmy hrají v plném počtu, Daley i Bjugstad jsou zpět na ledě.
22:53
Ou, to měl být gól! Brandon Pirri našel parádním pasem přes dvě třetiny kluziště rozjetého Trochecka, který upaloval sám na Zatkoffa, ale překonat jej nedokázal!
22:34
Kulikovovo nahození od modré Zatkoff sice vyrazil jen před sebe, ale Reilly Smith se k dorážce nedostal.
21:56
Ani jednomu týmu se nedaří usadit se v útočném pásmu, při hře ve čtyřech proti čtyřem se hra neustále stěhuje ze strany na stranu.
21:15
Síly na ledě se vyrovnají, Nick Bjugstad (FLA) totiž v útočném pásmu totiž naprosto zbytečně zahákoval svého soka.
21:10
Trevor Daley (PIT) vyhodil kotouč až na tribunu, čímž svůj tým posílá do čtyř.
20:25
Huberdeau se pokusil oslovit v předbrankovém prostoru číhajícího Barkova, ale Zatkoff si ve spolupráci s Chrisem Kunitzem poradil.
20:01
Druhá třetina začne ve 2:04.
První třetina je za námi. Do šaten se jde za bezbrankového stavu, ale oba týmy si dokázaly vytvořit několik slušných šancí. Domácí Panteři svého soka jednoznačně přestříleli, Zatkoff už musel zasahovat dvacetkrát! Čtyři střely ze dvaceti měl na svědomí Jaromír Jágr, ani jemu se ale nepodařilo prolomit bezbrankový stav.
20:00
19:36
Regnerova skákavá žabička od modré Zatkoffa minimálně vylekala, pittsburský gólman ale dokázal včas zareagovat a lapačkou srazil puk do rohu.
18:44
Smithova přihrávka přišla příliš pozdě, Vincent Trocheck se tak ofsajdu nevyhnul. Následovat bude buly ve středním pásmu.
18:18
Hörnqvist šikovně přiťukl kotouč volnému Crosbymu, jehož projektil směřující k levé tyči ale Luongo v poklidu srazil do rohu.
17:37
Määttä už je na ledě, druhá přesilovka už se svěřencům Gerrarda Gallanta příliš nepovedla.
16:40
Před Letangem teď ve vlastním oslabení zívala poloprázdná floridská svatyně, ale zadák Pens promáchl!
16:05
Vincent Trocheck prolétl do pásma po pravém křídle a nahodil touš do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v červeném dresu a hosté se poté znovu osvobodili.
15:29
Olli Määttä (PIT) zatáhl za záchrannou brzdu a poslal k zemi unikajícího Huberdeaua, za což vyfasoval dvouminutový trest.
15:08
Neposedný puk po sérii odrazů skončil na hostující střídačce a před námi je další komerční přestávka.
15:00
Nepovedená rozehrávka celku ze Steel City skončila až na zakázaném uvolnění, pět minut před první sirénou se bude vhazovat v útočném pásmu Cats.
14:36
Jaromír Jágr je dnes pěkně při chuti, i s jeho dalším pokusem z pravého kruhu si ale Jeff Zatkoff poradil.
13:38
Trochechův bekhend byl zblokován a následná dorážka debutanta Regnera od modré čáry jakbysmet.
12:58
Bjugstadovi se nepodařilo najít do předbrankového prostoru si sjíždějícího Pirriho a u kotouče jsou hosté.
12:21
Čtvrtá lajna Panterů ale dokázala znovu vrátit puk na domácí hokejky a ke střele z otočky se poté dostal Derek MacKenzie, jenž ale pálil mimo.
12:05
Pens se až teď poprvé dlouhodoběji usadili v útočném pásmu soupeře a rozjíždějí svůj typický kombinační kolotoč.
11:19
Kesselův pokus z vrcholu pravého kruhu Loungo skryl ve své náruči a před námi je komerční přestávka.
10:50
Před Zatkoffem teď vznikl neskutečný závar, ale nikdo v červeném dresu nedokázal dostrkat černou pryž až do sítě a třeba Sidney Crosby napálil tyč!
10:32
Alex Petrovic vypálil od modré a Jágr jeho projektil dokázal ještě tečovat, ale pittsburský gólman si poradil.
09:55
Letang bídně rozehrál a využít toho mohl Jonathan Huberdeau, jenž byl ale vytlačen do rohu.
09:07
Barkov se ocitl v ofsajdu, první lajně Cats přechod do pásma nevyšel a vhazovat se bude v neutrální zóně.
08:08
Nenápadnou, táhlou střelou z vrcholu levého kruhu vyzkoušel Zatkoffovu pozornost Logan Shaw a brankář Penguins pro jistotu přerušil hru.
07:32
Po souboji Hörnqvista s Kulikovem skončil puk na střídačce, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
06:57
Po Hagelinově návratu na led měl Jaromír Jágr hned dvě solidní šance! Poprvé z ostrého úhlu nedokázal propasírovat kotouč do sítě a podruhé byla jeho rána na poslední chvíli sražena do ochranné sítě.
06:14
Tentokrát už to vzal Crosby na sebe a z mezikruží vypálil, Roberto Luongo pro jistotu přerušil hru.
05:47
Sidney Crosby se vydal kupředu po levém křídle a poté přesným pasem oslovil volného Letanga, jeho bekhend ale mezi tři tyče nezamířil.
04:52
Ihned po buly vyzkoušel Zatkoffovu pozornost Aaron Ekblad, jenž zítra oslaví své dvacáté narozeniny, vhazování se bude opakovat.
04:48
Rychlík Hagelin (PIT) se dostal do brejku, ale zakončit se mu nepodařilo a posila z Anaheimu navíc poté zahákovala Campbella.
04:09
Tak tahle přihrávka měla oči! Brian Campbell našel parádním křižným pasem přes celé útočné pásmo volného Jágra, jehož pokus ale přemisťující se Zatkoff lapil!
03:16
Tísněný Jaromír Jágr to zkusil bekhendem z vrcholu pravého kruhu, jeho nepříliš prudké nahození ale skončilo na Daleyho brusli.
02:28
Bjugstad s Pirrim se vydali do rychlého protiútoku, ale pokus prvního jmenovaného postrádal přesnost i razanci a na druhou stranu už maže Letang.
01:43
Hra je poprvé přerušena, projektil z hokejky Bena Lovejoye totiž Luongo pro jistotu podržel ve své výstroji až do hvizdu sudích.
01:06
Cullen připravil puk pro napřaženého Trevora Daleyho, jeho projektil ale skončil pouze na zadním mantinelu.
00:24
Domácí se hned v úvodu usadili v útočném pásmu, s pokusem Dmitrije Kulikova od modré si ale Zatkoff bez problémů poradil.
00:01

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Campbell, Petrovic, Kulikov, Ekblad, Kampfer, Regner – Huberdeau, Barkov, Jágr – Jokinen, Trocheck, Smith – Pirri, Bjugstad, Shaw – Howden, MacKenzie, Thornton.

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Fleury) – Määttä, Letang, Dumoulin, Daley, Lovejoy, Pouliot – Kunitz, Crosby, Hörnqvist – Hagelin, Cullen, Kessel – Kühnhackl, Sundqvist, Rust – Sheary, Porter, Wilson.

Rozhodčí: Charron, Hanson – Sharrers, Grandt.
Československá stopa v utkání

Jaromír Jágr (FLA) – 48 zápasů, 37 bodů (16+21)
Vzájemná utkání

Dnešní soupeři se v letošní sezóně střetli pouze jednou. V říjnu loňského roku zajížděla Florida na led Tučňáků, kde smazala dvoubrankový náskok Pittsburghu, jenže v prodloužení zasadil Panterům rozhodující ránu Jevgenij Malkin.
Florida Panthers

Florida stále těží z vynikajících výsledků na přelomu loňského a letošního roku. V posledních zápasech navíc Panteři zažehnali výsledkovou krizi a pětkrát v řadě zvítězili! Tým táhne hlavně útočná trojice Jágr, Barkov, Huberdeau. Floridě patří druhá příčka ve Východní konferenci za suverénním Washingtonem. Po Utkání hvězd nastoupila Florida právě na ledě letošního nejlepšího celku, kde zvítězila 5:2. Dva body z hlavního města poté Panteři potvrdili v domácím utkání s Detroitem, který porazili 6:3!

Poslední 3 zápasy

Florida – Detroit 6:3
Washington – Florida 2:5
Florida – Toronto 5:1

Nejproduktivnější hráči

Jonathan Huberdeau – 51 zápasů, 38 bodů (10+28)
Jaromír Jágr – 48 zápasů, 37 bodů (16+21)
Alexander Barkov – 41 zápasů, 33 bodů (15+18)

Statistiky brankářů

Roberto Luongo – 40 zápasů, 2,12 gólů/zápas, 92,92%
Al Montoya – 13 zápasů, 1,92 gólů/zápas, 93,07%
Pittsburgh Penguins

Pittsburgh v posledních zápasech zlepšil rozhárané výkonu a dotáhl se na pozice zajišťující postup do play-off. Před Utkání hvězd vyhráli Tučňáci pod vedením kouče Sullivana tři zápasy v řadě a hned po hokejovém svátku navázali na výsledky doma s Ottawou. Do skvělé formy se navíc dostává Sidney Crosby, jež se proti Ottawě blýskl hattrickem. V posledním utkání však Penguins odešli s prázdnou z ledu Tampy Bay, kde prohráli 6:3!

Tampa – Pittsburgh 6:3
Pittsburgh – Ottawa 6:5
Pittsburgh – New Jersey 2:0

Jevgenij Malkin – 49 zápasů, 49 bodů (23+26)
Sidney Crosby – 49 zápasů, 46 bodů (21+25)
Kris Letang – 40 zápasů, 35 bodů (7+28)

Marc-Andre Fleury – 37 zápasů, 2,45 gólů/zápas, 91,81%
Jeff Zatkoff – 11 zápasů, 2,82 gólů/zápas, 91,59%
Dobré ráno všem hokejovým příznivcům! Kanadskoamerická NHL nabízí v noci ze soboty na neděli další sérii zápasů. Textovým přenosem ze souboje mezi Floridou Panthers a Pittsburghem Penguins Vás provede Vojtěch Balon. Utkání startuje v jednu hodinu ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.