NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Dallas - 12. dubna 2021   02:07

Dallas
04:56' Hintz  (J. Klingberg) • 38:56' Oleksiak  (Hintz)
Nashville
O'Rourke, Pochmara – Smith, Pancich
Bridgestone Arena, Nashville
Dallas
Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Pavelski, Hintz, Robertson – Gurjanov, Ja. Benn (C), Dickinson – Comeau (A), Faksa, Cogliano – L'Esperance, Dowling, Gardner.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Jakov Trenin (NSH) – 1+0
Nashville Predators v samostatných nájezdech porazil Dallas a v důležitém souboji o postup do play-off vybojoval jeden bod navíc.

Rozhodnutí přišlo hned v první sérii, v níž uspěl domácí exekutor Ryan Johansen. Blízko gólu byl i další domácí hráč Roman Josi, či hostující Joe Pavelski, v obou případech ale pouze zazvonila branková konstrukce. Ve třetí sérii musel proměnit hostující Roope Hintz, jenže neuspěl, čímž celé střetnutí ukončil.

Svěřenci kouče Hynese na čtvrtém místě Centrální divize odskočili pátému Chicagu na rozdíl čtyř bodů. Dallas zůstává šestý, ztrátu na Blackhawks zmenšil na dva body.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Nashville Predators.
Autorem vítězné branky je RYAN JOHANSEN.
Je konec, bonusový bod berou Predátoři! Roope Hintz nevymýšlel složitosti a forhendem vystřelil na vyrážečku Sarose. Finský gólman včas zareagoval a kotouč vyrazil do bezpečí.
Rozhodnout mohl Calle Järnkrok. Podobně jako skórující krajan Johansen zvolil pomalejší styl jízdy, ale na rozdíl od spoluhráče neuspěl, trefil Chudobina do lapačky.
Nashville je zase o krok blíže vítězství. Joe Pavelski otřel střelu o gólmana Juuseho Sarose, i jemu následně pomohla dobře postavená tyčka.
Druhý domácí exekutor neuspěl. Roman Josi mířil až moc přesně, střelou zápěstím napálil brankovou konstrukci.
Trenér Bowness poslal Jasona Robertsona. Ten se rozjel z levé strany, ve finále nájezdu hledal mezeru mezi betony Sarose. Nenašel, Fin si tento prostor pohlídal.
Jako první se rozjel domácí útočník Ryan Johansen. Před Chudobinem zpomalil a počkal si na jeho pohyb, načež mu poslal puk neomylně k pravé tyči.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové prodloužení nenabídlo rozhodující zásah, uvidíme samostatné nájezdy. Nastavený čas moc zajímavých šancí nepřinesl, k vidění byly jen tři střely na bránu.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:31'
Švýcarský obránce přebruslil Heiskanena, ale byl vytlačen až za branku soupeře. Obtočení kolem ní mu vůbec nevyšlo, kapitán Nashvillu podklouzl.
64:12'
Velkou rychlost nabral ve střední třetině Heiskanen. Projel do útočné třetiny a zápěstím střílel přes Ellise, jehož trefil do chráničů, puk následně skončil v ochranné síti.
63:46'
Dallas je v prodloužení výrazně aktivnějším týmem. Tentokráte pálil obránce Jamie Oleksiak, brankář vytěsnil kotouč nad bránu vyrážečkou.
63:09'
Na led znovu naskočil Roope Hintz, který o sobě dal okamžitě vědět. Z vrcholku pravého kruhu vypálil zápěstím do lapačky Sarose.
62:44'
Štěstí zkusil český útočník Radek Faksa. Sám proti dvěma měl ale malou šanci na úspěch, o hrací předmět přišel v souboji s Josim.
62:15'
Ryan Ellis udělal kolečko, aby posléze nahrál Roccovi Grimaldimu. Ten nabral velkou rychlost a probojoval se až před bránu, jenže zapomněl vystřelit.
61:26'
Benn podklouzl a domácí vystartovali od přečíslení. Viktor Arvidsson vzal situaci na sebe, z velkého úhlu mezeru mezi betony gólmana nenašel.
61:03'
Zakázané uvolnění pošle hru před Antona Chudobina. Miro Heiskanen zkusil vyslat do úniku Jamieho Benna, jenž natahoval hokejku za pukem marně.
60:36'
Rovněž druhý útok patřil hokejistům Dallasu. Roope Hintz obelstil Mattiase Ekholma, načež vypálil zápěstím o kousek vedle pravé tyčky.
60:10'
Hru ve třech na obou stranách odstartovali útokem hosté. Esa Lindell vypálil krátce po přejetí útočné modré čáry vysoko nad bránu.
60:01'
Závěrečná dvacetiminutovka skončila bez gólu, proto o vítězi bude muset rozhodnout až prodloužení, případně samostatné nájezdy. Ve třetí třetině měli více ze hry hosté, ale jak Juuse Saros, tak Anton Chudobin třetí puk za svá záda do této chvíle nepustili.
Střely na branku po 3. třetině: 17 – 25
60:00'
59:46'
Roman Josi se z pravé strany natlačil před bránu, ale ani švýcarský kapitán Predátorů nerozhodl. Forhendem nedokázal přehodit natažený pravý beton brankáře.
59:38'
Opět útočili Predátoři, tentokráte třetí útočná formace. Erik Haula nahazoval od levého mantinelu na teč, Chudobin vyrážečkou odpálil hrací předmět do bezpečí.
59:13'
Domácí dlouho drželi útočné pásmo, ale rozhodující zásah nevstřelili. Hrdinou chtěl být Jeremy Davies, avšak jeho pokus zblokoval Klingberg do ochranné sítě.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:43'
Střelecký pokus Coltona Sissonse z levého kruhu vyrazil gólman betonem před sebe. O dorážku se přihlásil Ryan Johansen, jenž přestřelil.
58:22'
Gólman Dallasu Anton Chudobin za brankou zastavil nahození Mattiase Ekholma. Rozhlédl se a středem našel volného Cogliana.
57:52'
Calle Järnkrok podnikl útok po pravém mantinelu. Ve finále akce hledal před brankou spoluhráče Arvidssona, jemuž hrací předmět projel mezi bruslemi.
57:23'
Predátoři se ubránili a sami vyrazili do útoku. V důležitý okamžik zafungovala vyrážečka Antona Chudobina, tou Rus vypíchl kotouč Pitlickovi.
56:40'
Roman Josi strávil na trestné lavici kompletní dvě minuty. Švýcarský bek okamžitě spěchá vypomoci spoluhráčům v defenzivě, hosté drží útočné pásmo.
56:19'
Finský forvard Roope Hintz útočil na druhou gólovou asistenci v utkání. Před brankou hledal Faksu, ten ale přiložil hokejku k ledu příliš pozdě.
55:38'
K zakončení nakonec vůbec nedošlo. Andrew Cogliano nezvládl zpracování Bennovi nahrávky, následně Predátory osvobodil Davies.
55:21'
Miro Heiskanen mohl střílet, ale ještě nesmyslně přihrával Robertsonovi k pravému mantinelu. Pokračuje kombinační akce Dallasu.
54:37'
Domácí kapitán Roman Josi zabránil Gurjanovovi v zakončení za přispění háčku. Rozhodčí přečin beka viděli a poslal ho na dvouminutový odpočinek.
54:21'
S hodně slabým projektilem Jamieho Benna si Juuse Saros poradil s velkým přehledem. Před dotírajícím Comeauem si však na rozehrávku netroufl.
54:09'
Velkou chybu vyrobil Roman Josi, který protihráčům umožnil ujet do přečíslení dvou proti jednomu. Za spoluhráče hasil požár Matt Benning, ten vystihl přihrávku Sissonse na Jeannota.
53:44'
Po dlouhé době mají oba celky chvíli na oddech. Rem Pitlick nahazoval kotouč do útočného pásma, Jamie Oleksiak rukavicí poslal touš na hostující střídačku.
53:18'
Joe Pavelski naznačil střelu, místo toho ovšem vylepšil palebnou pozici pro Robertsona. Zakončení z první prosvištělo těsně vedle cílového zařízení.
52:46'
Pod velkým úhlem zkusil štěstí Calle Järnkrok. Anton Chudobin byl viditelně překvapený s pokusem od levého mantinelu, touš zpacifikoval až nadvakrát.
52:23'
Odvážný pas naslepo Klingbergovi vyšel. Jenže Joe Pavelski proti Johnu Klingbergovi neuspěl, klička po pravé straně nebyla dobrým řešením.
51:55'
Opět sledujeme delší pasáž hry bez přerušení. Nick Cousins v situaci dva na dva střílel přes Heiskanena, jehož trefil do chráněných míst.
51:23'
Kanadský kapitán Stars Jamie Benn viděl mezi kruhy Dickinsona. Také mu adresoval přihrávku, kterou v posledním momentu vystihl Benning.
50:47'
Nahození Jamieho Oleksiaka od modré čáry zastavil Roman Josi. Odražený kotouč si našel Denis Gurjanov, Rus vypálil příklepem těsně nad břevno.
50:10'
Rozběhla se poslední desetiminutovka základní hrací doby. I nadále platí bezbrankové skóre, prodloužení začíná býti čím dál tím více reálnějším.
49:32'
Delšího střídání hostů chtěl využít Miro Heiskanen. Dlouhou nahrávku hledal Jamieho Benna, tomu nevyšlo zpracování podle představ.
49:13'
Do protiútoku mohl vystartovat Justin Dowling, ale už mu nezbývalo tolik sil, proto pouze nastřelil kotouč za bránu soupeře a odjel střídat.
48:46'
Za Nashville zahrozil Ben Harpur. Obránce dostal nabito na modrou čáru, jenže střelecký pokus mu vůbec nevyšel, Chudobin mohl zůstat klidným.
48:20'
Dlouho se hraje bez přerušení, střetnutí plyne v rychlém tempu. Rhett Gardner obelstil Järnkroka, načež vypálil zápěstím vysoko nad.
47:40'
Unavená druhá formace Predators mohla vystřídat. A to zásluhou Lukea Kunina, jenž vybojoval touš proti Gurjanovovi a obloučkem vyhodil puk z obranného pásma.
47:17'
Radek Faksa nahrál po mantinelu Klingbergovi. Elitní obránce nahodil hrací předmět do předbrankového prostoru, kde si jej ve změti hokejek našel Saros.
46:47'
Hokejisté Dallasu přesto udrželi útočné pásmo. Jamie Oleksiak namířil ránu mezi tři tyče, avšak obětavým blokem kotouč zastavil pod tělem Ryan Ellis.
46:23'
Smůla potkala Mira Heiskanena. Finský obránce si připravil dobrou pozici pro střelu, jenže při ní smolně zlomil hokejku. Saros nemusel zasahovat.
45:56'
Hosté hity rozhodně nešetří. Další schytal finský obránce Esa Lindell od Jeannota, ale měl štěstí, neboť těsně před ním stihl rozehrát.
45:23'
Srdnatý boj Jakova Trenina o puk skončil úspěchem, ruský útočník přetlačil dvojici protihráčů. Následovala nahrávka na Josiho a nepřesná rána od modré.
44:59'
Postavení mimo hru udrží dění hry ve středním pásmu. Luke Kunin neměl přehled o všech svých spoluhráčích, Sissons byl v útočné třetině o něco dříve.
44:12'
Třetí útočná lajna Stars si protáhla pobyt na ledové ploše. Andrew Cogliano našel mezi kruhy Faksu, jehož zakončení z jedničky proletělo těsně vedle pravé tyčky.
43:44'
Český útočník Radek Faksa vybruslil společně s Granlundem. Finskému konkurentovi nedovolil vystřelit, černou gumu mu úspěšně vypíchl.
43:12'
To byl hit! Jakov Trenin si počkal na Jamieho Oleksiaka, v souboji dvou skórujících hráčů poslal překvapeného soka tvrdým způsobem k ledu.
42:47'
Přihrávka Jamieho Benna v pádu postrádala na přesnosti. Puku do cesty vstoupil Colton Sissons, nebezpečí pro Sarose zažehnáno.
42:23'
Ben Harpur zabojoval, ale i přes veškerou snahu neudržel kotouč na útočné modré čáře. Musel zacouvat až do střední třetiny, kde předal touš Josimu.
41:38'
Dobře myšlené nahození Ryana Ellise se od mantinelu nečekaně odrazilo vysoko do vzduchu, zastavilo se až v ochranné síti. Hra přerušena.
41:11'
Matt Benning rozjel akci na Rema Pitlicka. Čtyřiadvacetiletý Američan zkusil štěstí po pravé lajně, ale stovku mu vystavil čistým hitem John Klingberg.
40:36'
Spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou gólman Anton Chudobin. Ruský gólman zachoval chladnou hlavu a po mantinelu našel volného Dowlinga.
40:10'
Závěrečná třetí třetina je v plném proudu, pojďme na ni! Vhazování opanoval Mikael Granlund, a tak začíná na puku Nashville.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:57.
Stejně jako úvodní dvacetiminutovka, tak i ta druhá nabídla po jednom zásahu na každé straně. Obrat Predátorů dokonal ve 23. minutě člen čtvrté útočné formace Jakov Trenin, ale Dallas zabojoval a vrátil skóre do vyrovnané podoby zásluhou parádního sóla beka Jamieho Oleksiaka, jenž zakončil průnik střelou nad levý beton Sarose. Závěrečná třetina slibuje dramatickou podívanou, rozhodovat může každá menší chyba.
Střely na branku po 2. třetině: 13 – 16
40:00'
39:44'
Predátoři v závěru druhé třetiny zvýšili tempo, ale dvakrát v krátkém časovém sledu je zastavil čárový rozhodčí z důvod postavení mimo hru.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:56'
Dallas právě vstřelil branku!
Fantastická individuální akce JAMIEHO OLEKSIAKA přináší srovnání stavu! Kanadský zadák převzal v obranné třetině kotouč a ze soupeřů si udělal tréninkové kužely. Poradil si i s gólmanem Sarosem, jemuž poslal kotouč nad levý beton. Asistence: Roope Hintz.
38:17'
Hráči v zeleno-bílých dresech si vytvářeli tlak v útočné třetině, když přišlo zaváhání Johna Klingberga. Švéd si neporadil s lehkým zpracováním, puk zastavil až ve středné třetině.
37:46'
Na ledě dostala prostor i čtvrtá útoční formace Dallasu. Rhett Gardner pod tlakem hledal zadovkou Joela L'Esperanceho, ale našel pouze Benninga.
37:21'
Dlouhou nahrávku středem zachytil Andrew Cogliano. Před sebou měl posledního beka Bena Harpura. Na něj nevyzrál, kličku po levé straně avizoval moc dopředu.
36:35'
Důležitý zákrok předvedl Juuse Saros. Jeho spoluhráč Josi zaváhal a z otočky zkusil štěstí Benn, finský gólman včas vykopl pravý beton.
36:04'
Ruský forvard Jakov Trenin naskočil na ledovou plochu a okamžitě zamířil na střídačku, neboť hra probíhá ve středním pásmu. Do hry vpustil Granlunda.
35:32'
Další snahy Stars zastavil čárový rozhodčí. Andrew Cogliano projel do útočného pásma o něco dříve než s pukem jedoucí Comeau.
35:02'
Hosté nyní předvedli rychlý přechod do útočného pásma a i rychle zakončenou akci. Hintz bekhendem našel Benna, ten forhendem těsně minul bránu.
34:33'
Těsně, ale přece Jason Robertson udržel kotouč v útočném pásmu. Hokejisté Dallasu ale v kombinaci neuspěli, po nepřesné nahrávce Pavelskiho již Predátory osvobodil Ekholm.
34:04'
Počínaní Jeannota bylo povolené, ale Jakova Trenina už nikoliv. Autor aktuálně rozhodujícího gólu putuje na trestnou lavici, Oleksiaka atakoval krosčekem.
33:46'
Chcete složit k zemi Tannera Jeannota? Tak to budete mít velmi složité! Podruhé na tohoto hráče zkusil hráč Dallasu, nyní Klingberg, hit, ale Kanaďan se znovu zapřel a soka sám sestřelil k ledu.
33:20'
V souboji dvou obránců úspěšnější ten, který zrovna bránil, a sice John Klingberg. Švéd kopíroval pohyb Ekholma, jemuž čistým způsobem vypíchl puk.
32:53'
Jamie Oleksiak je na ledě, na lavici hanby odseděl kompletní dvě minuty. Dallas zůstává v těsném kontaktu se soupeřem, ještě není nic ztraceno.
32:39'
Jeden z hlavních rozhodčích přerušil hru z důvodu ofsajdového postavení domácího mužstva. Vhazování proběhne ve středním pásmu.
31:43'
Tvrdou střelu Viktora Arvidssona schytal slovenský obránce Andrej Sekera. S vypětím všech sil odjel v předklonu na střídačku, načež okamžitě zamířil do útrob stadiónu.
31:22'
Stejně jako Dallasu, tak ani přesilová hra Nashvillu nezačala nejlepším způsobem. Do bezpečí odpálil kotouč John Klingberg.
30:53'
Krátce po návratu Josiho na ledovou plochu dochází k vyloučení na druhé straně. Dvě minuty dostal Kanaďan Jamie Oleksiak za držení Grimaldiho.
30:10'
Zápas se přehoupl do své druhé poloviny. Přesilovka Dallasu zatím vůbec nefunguje, domácí během krátké časové doby zase dvakrát vyhodili.
29:32'
Chybu udělal John Klingberg, když mu puk na modré přeskočil přes čepel hole. Do úniku chtě ujet Trenin, ale úmysl si nakonec rozmyslel.
29:11'
Do útočného pásma Stars vrátil hru Miro Heiskanen. Projel za branku, odkud uvolnil v levém kruhu Benna. Pokračuje kombinační akce.
28:34'
Úvod početní převahy Dallasu vůbec nevyšel. Mikael Granlund uspěl na vhazování a přes všechny čáry posléze vyhodil Mattias Ekholm.
28:25'
První přesilovou hru utkání si zahraji hokejisté Dallasu. Za podrážení Robertsona je poslán na trestnou lavici domácí kapitán Roman Josi.
27:37'
Kdo na bránu vystřelil, to byl Erik Haula. Třicetiletý finský centr se otočil kolem Sekery a pokusem po ledě trefil pravý beton brankáře.
27:11'
Viktor Arvidsson přebruslil Gardnera, načež vymýšlel pikle za brankou soupeře. Obtočení kolem soupeřovy svatyně mu nevyšlo.
26:36'
S nahozením Ryana Ellise měl Anton Chudobin až nečekaně velké problémy. Kotouč pouze vyrazil před sebe, následně ho odpálil do rohu vyrážečkou.
26:03'
V permanenci musel být rovněž Juuse Saros. Finský strážce svatyně si smlsnul na nahození Esy Lindella, to zachytil do rukavice.
25:46'
Domácí podnikli rychlý protiútok. Ten zakončil Nick Cousins nepříliš prudkým pokusem od levého mantinelu, s nímž Chüdobin neměl problémy.
25:20'
Střelecký pokus vyprodukoval z pravého kruhu Jason Robertson. Rána mu ovšem vůbec nesedla, černou gumu poslal vysoko nad cílové zařízení.
24:57'
Vyhození Mira Hesikanena tentokráte zvládl protečovat do útočné třetiny Andrew Cogliano, proto nemohla být o icingu řeč. Alespoň do středního pásma poslal puk Josi.
24:21'
Po ztrátě Faksy podnikla třetí lajna Predators zajímavý protiútok. Erik Haula přihrál napříč pásmem Jeannotovi, rána z první proletěla vedle brány.
23:40'
Zakázané uvolnění posouvá hru před Antona Chudobina. Blake Comeau srdnatě zabojoval, avšak manko na Bena Harpura nesmazal včas.
23:28'
Dobrou práci odvedl v defenzivě Matt Benning. Nejprve udržel na zádech Gurjanova, načež po mantinelu našel parťáka z obrany Josiho.
22:47'
Juuse Saros nepřipustil rychlé srovnání stavu. Povyjel si proti Heiskanenovi, projektil vypálený od levého mantinelu zastavil vyrážečkou.
22:09'
Nashville právě vstřelil branku!
Udeřilo na druhé straně, domácí dokonávají obrat! Prosadila se čtvrtá formace, jmenovitě JAKOV TRENIN, který obdržel nahrávku od Sissonse a skrytou střelou propálil gólmana mezi betony. Asistence: Colton Sissons.
22:00'
Vzápětí sám kapitán Stars zakončoval akci svého týmu. Mezi kruhy si nabruslil na nahrávku od Dickinsona, ale na dobře postaveného brankáře nevyzrál.
21:32'
Jamie Benn posunul puk do vrcholku pravého kruhu Gurjanovovi. Ruský útočník pálil z jedničky, avšak Juuse Saros se stihl přemístit a zasáhnout levým betonem.
21:11'
Radek Faksa poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde se strhla velká bitva o puk. Vše skončilo posunutou brankou domácího mužstva.
20:33'
Avšak byli to hosté, kteří zapsali první střelu na bránu. Colton Sissons si vytvořil prostor v levém kruhu, pokus zápěstím udržel Chudobin ve výstroji.
20:10'
Byl to Roope Hintz, kdo byl tím lepším na buly. Přetlačil svého krajana Mikaela Granlunda, černou gumu poslal za sebe na Klingberga.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:03.
První třetina střetnutí mezi Nashvillem a Dallasem nabídla po jednom gólu na každé straně. Do vedení se už v 5. minutě dostali hosté, když se z mezikruží trefil Roope Hintz. Predátoři odpověděli na sklonku 11. minuty, kdy nahození Ryana Ellise narazilo do pravé tyčky, od níž se kotouč odrazil za záda bezmocného Chudobina. K vidění je zatím hodně bojovné utkání, ani jeden z celků nešetří tvrdými hity.
Střely na branku po 1. třetině: 8 – 9
20:00'
19:44'
Pěknou individuální akci ukázal divákům v Bridgestone Areně Jason Robertson. Forhendem si od mantinelu stáhl kotouč do levého kruhu, pokus na přední tyčku vyrazil Saros za bránu.
19:21'
Mattias Ekholm využil zaváhání soupeře při rozehrávce a středem se proháčkoval až před Chudobina. Bekhendovou střelou po ledě nechal vyniknout jeho pravý beton.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:35'
Zakázané uvolnění vrací hru před Jusseho Sarose. John Klingberg hlídal vyhození Bena Harpura, dotírajícího Kunina udržel na zádech do poslední chvíle.
18:06'
Jamie Oleksiak naznačil střelu, aby posléze nahrál vedle sebe stojícímu Dicinsonovi. Střela od levého mantinelu skončila v lapačce gólmana.
17:44'
Pětadvacetiletý finský gólman si v závěru úvodního dějství na nudu rozhodně stěžovat nemůže. V lapačce zkrotil nahození beka Klingberga.
17:19'
Hosté v posledních okamžicích dominují. Dlouho dokázali kombinovat v útočném pásmu a nakonec znovu musel zasahovat Saros, vyrážečkou si smlsnul na pokusu Gardnera.
16:46'
Střelecký pokus, tentokráte mezi tři tyče, vypálil Joe Pavelski. Nejproduktivnější hráč Dallasu v sezónu ztroskotal na vyrážečce Sarose.
16:20'
Za druhým gólem směřoval Roope Hintz. Finský útočník si prohodil puk mezi bruslemi Josiho, načež vypálil ze zápěstí těsně vedle pravé tyčky.
15:55'
Dobrou práci odvedl Rocco Grimaldi, který v rychlostním souboji porazil osobního strážce v podobě Sekery. Vzápětí mu zkřížil cestu Hanley, s tím si už forvard neporadil.
15:20'
Po celé šíři středního pásma poslal Blake Comeau nahrávku po mantinelu na Jamieho Oleksiaka. Střela od modré proletěla vysoko nad brankou.
14:37'
Denis Gurjanov si počkal na Matta Benninga, kterého poslal na led tvrdým, avšak čistým hitem. Kanadský bek se ztěžka sbírá z ledové plochy.
14:05'
Útok Predators zhatilo postavení mimo hru. Jeden z dvojice čárových rozhodčích postřehl, že Colton Sissons převzal kotouč až za modrou čárou.
13:29'
Miro Heiskanen udržel na zádech Granlunda a zadovkou našel volného Denise Gurjanova. Rus podnikl rychlý brejk, na jehož konci Davies vystihl pas Benna na Dickinsona.
13:02'
Po strkanici u mantinelu došlo k bitce mezi Viktorem Arvidssonem a Andrewem Coglianem. Na ledě skončil jako první hostující hráč, oba hokejisté dostávají shodně pětiminutový trest.
12:40'
Český centr Radek Faksa zvládl vhazování v obranném pásmu vítězně. Následně to byl Blake Comeau, kdo vyvezl puk do střední třetiny.
12:27'
Velkou rychlost vyvinul po levé lajně Rem Pitlick. Po přejezdu do útočné třetiny vyzkoušel pozornost Chudobina, ten touš přikryl lapačkou.
11:30'
Domácí chtěli bleskově dokonat obrat. Pod tlakem hrající Jakov Trenin nahodil před bránu naslepo, do bezpečí odpálil černou gumu Hanley.
10:57'
Vyrovnáno! Domácí zdvojili Sekeru a připravili ho o puk, načež Kunin přihrál na modrou čáru k pravému mantinelu RYANU ELISSOVI. Nahození švédského obránce k protější tyčce skončilo za zády gólmana právě i s přispěním brankové konstrukce. Asistence: Luke Kunin.
10:11'
Jamie Oleksiak zkusil bodyčkem vyřadit ze hry Tannera Jeannota. Ten ovšem skvěle zpevnil tělo a soka sám poslal k ledu. Následně se strhla menší potyčka, rozhodčí nevylučují.
09:38'
Domácí jsou od inkasovaného gólu aktivnějším týmem. Rychle získal útočné pásmo, když Kuninovo nahození Chudobin raději přidržel ve výstroji.
09:09'
Domácí těžké chvilky zvládli. Mikael Granlund vyhrál buly na Järnkroka, jenž obloučkem poslal hru do středního pásma. Oba týmy střídají.
08:56'
Švédský zadák Mattias Ekholm poslal touš do bezpečí jen za cenu zakázaného uvolnění. Unavená druhá lajna musí zůstat na hrací ploše.
08:19'
Skrytý projektil Rema Pitlicka od pravého mantinelu nadělal Chudobinovi nemalé problémy. Ruský brankář zpracoval touš nadvakrát.
07:55'
John Klingberg šikovně namířil vyhození z obranného pásma, přímo na gólmana. O icingu tedy nemohla být řeš, Nashville musí začínat od vlastní brány.
07:21'
Právě Viktor Arvidsson vzápětí Predátorům pozici v útočném pásmu vrátil. Jedený střelec gólu Roope Hintz následně vyhodil puk mimo hru odrazem o tvrzené sklo.
06:36'
Hráči ve žlutých dresech zase získali pozici v útočném pásmu, ale kýženého vyrovnání nedosáhli. Pas Arvidssona napříč pásmem vystihl Sekera.
06:12'
Bleskově odpovědět chtěl Jakov Trenin. Krásně se proháčkoval mezi dvěma protivníky, ale již mu nezbylo ostatek sil na zakončení, slabý pokus po ledě Chudobin bezpečně vykryl.
05:30'
Start do důležitého utkání tedy vyšel lépe Dallasu. Hosté mají k dispozici těsný jednobrankový náskok, s kterým se Nashville určitě nebude chtít smířit.
04:56'
Druhá střela hostujícího celku mezi tři tyče byla gólová, Dallas vede! Klingberg před modrou čárou zastavil vyhození protihráče a bekhendem našel mezi kruhy ROOPA HINTZE, jenž namířil střelu mezi pravý beton a ruku Sarose. Asistence: John Klingberg.
04:32'
Hokejisté Stars, jmenovitě Jamie Oleksiak, pod tlakem nevymýšlel žádné složitosti, přes všechny čáry vyhodil na zakázané uvolnění.
04:15'
Švýcarský kapitán Predátorů Roman Josi dostal od Hauly nabito na modrou čáru. Střílel k bližší, pravé tyči, Chudobin udržel kotouč ve výstroji.
03:52'
Ofenzivní složku týmu podpořil Ryan Ellis. Asistent kapitána projel do útočné třetiny po pravém mantinelu, načež jeho nahrávku vystihl pozorný Comeau.
03:19'
Za nástřelem Andreje Sekery vystartoval kapitán Jamie Benn. Zabojoval, ale sám proti dvěma svedl předem ztracený střet. Hrají domácí.
02:40'
Joel Hanley přejel středovou čáru a cíleně nahodil po mantinelu za branku soupeře. Následně on i jeho čtyři spoluhráči odjeli vystřídat.
02:03'
V permanenci musel být rovněž Anton Chudobin. Z nulového úhlu jej prověřil Luke Kunin, ruský gólman levým betonem vykopl touš do rohu kluziště.
01:45'
První zákrok zvládl Juuse Saros bez problémů. Finský strážce svatyně chytře zmenšil střelecký úhel Pavelskimu, zakročil vyrážečkou.
01:16'
Na druhý pokus se již domácí hokejisté do útočné třetiny probojovali. Ale dlouho v ní nepobyli, protože Viktor Arvidsson v souboji jeden na jednoho neobelstil Klingberga.
00:22'
Také se ta stalo, avšak hokejisté ve žlutých dresech rychle přinutili čárového rozhodčího k přerušení hry. Rem Pitlick vystavil do ofsajdu Trenina.
00:10'
Zápas mezi Nashvillem a Dallasem právě začal! Na úvodním buly byl úspěšnější Colton Sissons, útočit tak mohou Predátoři.
00:01'

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (C), Benning, Ekholm (A), Davies, Ellis (A), Harpur – Arvidsson, Johansen, Grimaldi – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Jeannot, Haula, Cousins – R. Pitlick, Sissons, Trenin.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Pavelski (A), Hintz, Robertson – Gurjanov, Ja. Benn (C), Kero – Comeau, Faksa, Cogliano – L'Esperance, Dowling, Gardner.

Rozhodčí: O'Rourke, Pochmara.

Andrej Sekera (DAL)
Radek Faksa (DAL)
Dallas Stars

Dallas má také šanci ještě zabojovat o účast v play-off. Jak již bylo zmíněno, aktuálně okupuje šestou pozici s mankem pěti bodů na dnešního soupeře, duel s Predátory proto bude velmi důležitý. Družina kanadského stratéga Bownesse se nemůže pochlubit tak dobrou formou, ale ani její výkony nejsou špatné, když z šesti utkání odešla poražena dvakrát. V současnosti drží sérii dvou vítězství v řadě, když zvítězila 5:1 v Chicagu a doma zdolala 4:1 Floridu. Týmovou produktivitu vede s 37 body Joe Pavelski.
Nashville Predators

Hokejisté Nashvillu v posledních zápasech zabrali a odměnou jim byl posun na čtvrtou příčku Centrální divize, která by stačila na postup do vyřazovací fáze. Na první trojku již nejspíše nedosáhnout, neboť ztráta na Floridu čítá už jedenáct bodů, musejí se dívat spíše za sebe. Páté Chicago zaostává o dva body, šestý Dallas o pět. Svěřenci kouče Hynese ovládli devět z předešlých jedenácti střetnutí. Naposledy ale prohráli, když doma nestačili výsledkem 0:3 na Tampu. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 29 body Filip Forsberg.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Nashvillem a Dallasem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.