NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Arizona - 11. dubna 2021   22:00

Vegas
M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Theodore, McNabb, Pietrangelo (A), Hague, Whitecloud – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Tuch, Nosek, Kolesar – W. Carrier, N. Roy, Reaves.
Hebert, Syvret – Fournier, Gawryletz
T-Mobile Arena, Las Vegas
3 950 diváků
Arizona
Hill (Prosvetov) – Chychrun, Goligoski (A), Ekman-Larsson (C), Ljubuškin, Demers, Gross – Keller, Jo. Larsson, Kessel – Crouse, Dvorak, Fischer – Bunting, Schmaltz, Garland – Hunt, Brassard (A), T. Pitlick.

Hokejisté Las Vegas dovolili soupeři jen 14 střel, což je historické minimum za existenci klubu. Právě tento fakt dělá z tohoto zápasu pozoruhodný mač v dalším ohledu.
Tři hvězdy utkání

1. Tomáš Nosek (VEG) – 1+0
2. Marc-Andre Fleury (VEG) – 14 zákroků
3. Jonathan Marchessault (VEG) – 0+0
Česká & slovenská stopa

Tomáš Nosek (VEG) – 1+0, 1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:02.
Kdo se postavil do brankoviště?

Marc-Andre Fleury (VEG) – 14 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00.

Adin Hill (ARI) – 27 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6%, odchytal 58:37.
Dramatický zápas končí, domácí hokejisté vyhrávají na Coyotes i druhý zápas. Dnes to bylo o něco dramatičnější. Jedinou braku zápasu vstřelil Tomáš Nosek. Marc-Andre Fleury udržel 66. čisté konto v NHL a v historických statistikách se srovnal s Patrickem Royem na 15. místě. Marc-Andre Fleury zaznamenal coby brankář 484 výhru, a tak se zařadil na 4- místo mezi brankáři vedle Ed Belfoura.
59:45'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Conor Garland – 2 min., podrážení).
59:45'
Mark Stone (Vegas) dostal hit, což rozpoutalo potyčku.
59:18'
Conor Garland (Arizona) minul branku, Marc-Andre Fleury možná jemně vyrazil kotouč.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:50'
Hosté v šesti.
58:14'
Hra je přerušena, kotouč vypadl na střídačku Vegas. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu. Hill je pořád v brance.
58:00'
Dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:58'
Adin Hill (Arizona) se vrací do branky, vhazovat se bude ve středním pásmu poblíž modré čáry Vegas.
57:58'
Hra je přerušena, sudí ztratili kotouč z dohledu.
57:35'
Adin Hill (Arizona) míří na střídačku, hosté hrají v šesti.
57:35'
Oddechový čas pro hosty.
57:35'
Derick Brassard (Arizona) měl vekou šanci, ale Marc-Andre Fleury byl připravený a nenechal jej skórovat. Domácí brankář své spoluhráče podržel.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Domácí celek vede díky Noskově ráně 1:0.
56:40'
Shea Theodore (Vegas) to zkoušel od modré čáry, jeho rána končí vedle.
56:10'
Coyotes mají kotouč za svou brankou. Rychle dostali hru do útočného pásma.
55:01'
Max Pacioretty (Vegas) čeká na svůj 300. gól v NHL, teď mu nebylo přáno.
55:00'
Max Pacioretty (Vegas) se dostal do situace dva na jednoho, rozhodl se pro střelu z kruhu. Jeho rána nebyla vůbec špatná, trefil břevno. Třetí horní tyč Vegas v tomto zápase.
54:41'
Jakob Chychrun (Arizona) se dostal ke střele, jeho pokus zblokoval Nosek.
54:18'
Brayden McNabb (Vegas) pálil na vzdálenější tyč, Adin Hill kryje jeho ránu, komerční přestávka.
53:50'
2:2, tak vypadá statistika střel v této třetině, hodně bojovný hokej předvádí oba celky.
53:23'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.
53:00'
Chandler Stephenson (Vegas) v situaci dva na jednoho mohl zakončovat, ale rozhodl se pro přihrávku, která byla zblokovaná.
52:18'
Marc-Andre Fleury (Vegas) měl nyní štěstí, rychlá akce Coyotes byla zakončená střelou, kterou odrazila tyč.
52:00'
Nicolas Roy (Vegas) si vybruslil před branku, ale střílenou spoluhráčovu přihrávku usměrnit do branky nedokázal.
51:37'
Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.
51:07'
Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Vegas.
50:50'
Komerční přestávka.
50:38'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Pozdrav letí do Pardubic, tamnější rodák, TOMÁŠ NOSEK, dostal přihrávku od spoluhráče a mezi betony dokázal prostřelit brankáře Hilla. Ten tak přichází o čisté konto. Rychlá akce Vegas znamená úvodní branku v tomto zápase. Sedmý gól Noska v sezoně. Asistence: Jonathan Marchessault.
50:01'
Jonathan Marchessault (Vegas) od modré čáry minul branku, domácí hráči se vrací k aktivní hře.
49:47'
Vyloučení hráči se vrací do hry.
48:43'
Domácí hokejisté hrají při hře čtyři na čtyři aktivněji, tlačí se do zakončení. 26:12, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.
48:19'
Alex Pietrangelo (Vegas) pálil od modré čáry, jeho rána končí mimo.
47:43'
Sledovat tedy budeme hru čtyři na čtyři.
47:43'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Michael Bunting – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Carrier – 2 min., hrubost).
47:25'
Tomáš Nosek (Vegas) to vzal na sebe, jeho dobrá rána končí vedle braky, Hill zasahovat nemusel.
46:26'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
46:24'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou, komerční přestávka.
45:56'
Brayden McNabb (Vegas) pálil, Adin Hill (Arizona) kryje jeho ránu od modré čáry. Hra je přerušená, domácí získali buly v útočném pásmu.
45:27'
Jakob Chychrun (Arizona) se obětavě položil do střely jednoho z hráčů Vegas.
45:03'
Keegan Kolesar (Vegas) do tohoto zápasu nezasáhne, je to potvrzené.
44:40'
Nick Schmaltz (Arizona) připravil pozici pro Chychruna, jehož rána však končí vedle branky.
44:12'
Alex Pietrangelo (Vegas) poslal do útočného pásma Tuche, ale nedokázal vypálit na branku.
43:33'
Na nějakou výraznější šanci ve třetí třetině zatím čekáme, aktivněji hraje Vegas, ale nesmí zapomínat na obranu. Coyotes mají ve svých řadách hráče, kterým ke skórování stačí minimum prostoru.
42:56'
Oba týmy se musí obejít bez jednoho hráče. Jordan Gross (Arizona) i Keegan Kolesar (Vegas) jsou mimo hru.
42:24'
Brayden McNabb (Vegas) rozehrává o d své branky, následně se Arizona dostala do útočného pásma. Ale předcházel tomu ofsajd.
41:50'
William Karlsson (Vegas) si sjel před branku, ale nedokázal přesněji vypálit. Obrana Coyotes si poradila.
41:14'
Sledujeme rychlý hokej ve třetí třetině, Vegas však špatně rozehrálo, a tak se píská zakázané uvolnění.
40:40'
Jeden z hostujících hráčů vypálil, domácí brankář byl připravený.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí celek úvodní buly vyhrál.
40:01'
25:11, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Stále platí bezbrankový stav a to zejména díky hostujícímu brankáři. Adin Hill (Arizona) je bezchybný, neinkasoval ani Marc-Andre Fleury. 0:0 po dvou třetinách.
40:00'
39:48'
Chandler Stephenson (Vegas) měl před sebou odkrytou část branky, ale po puku výborně skočil Adin Hill.
39:10'
Mark Stone (Vegas) pálil z mezikruží z otočky, ale minul branku.
38:34'
Tomáš Nosek (Vegas) výborně tečoval před brankou kotouč, ale ani on neprostřelil brankáře soupeře.
38:00'
Coyotes rozehrávají od své branky, Alex Goligoski (Arizona) hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale pas postrádal přesnost.
37:30'
Nicolas Hague (Vegas) se vrací za svou branku, odkud rozehrává. Ale ve středním pásmu puk získali hosté.
36:58'
Adin Hill (Arizona) má na svém kontě další zákrok. Buly před jeho brankou. Domácí se snaží hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale nedaří se jim prostřelit dobře chytajícího Hilla.
36:00'
Probíhají poslední čtyři minuty hry ve druhé třetině.
35:34'
Stále čekáme na první branku v tomto zápase, gólmani zatím neinkasovali.
35:01'
Max Pacioretty (Vegas) se sice dostal do zakončení, ale jeho projektil končí vedle branky.
34:30'
Vegas rozehrává od své branky, ale domácí o kotouč přišli. Hrát tak mohli hosté. Alex Goligoski (Arizona) pálil od modré čáry, s jeho pokusem si brankář poradil.
34:01'
33:38'
Oliver Ekman-Larsson (Arizona) rozehrává od své branky, špatně to ale vymyslel, a tak se píská zakázané uvolnění proti Coyotes.
33:15'
Adin Hill (Arizona) proti střele od modré čáry nastavil hokejku, puk odrazil za branku. Následně hráli jeho spoluhráči.
32:52'
Bleskově se domácí dostali do útočného pásma, ale kombinace ke střele nevedla.
32:03'
Souboje o kotouč probíhají za brankou Vegas, Coyotes jsou nyní aktivnější, ale přihrávka před branku nebyla přesná. 17:10, tak vypadá statistika střel na branku.
31:31'
Marc-Andre Fleury (Vegas) kryje puk po střele soupeře. Buly před brankou Golden Knights.
31:09'
Brayden McNabb (Vegas) se dobře vrátil a dokázal zblokovat střelecký pokus soupeře.
30:38'
Po komerční přestávce pokračuje utkání dál, na úvodní branku zde ve Vegas zatím čekáme.
30:17'
30:08'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině. Alex Pietrangelo trefil štangli, čtvrtá tyč Vegas.
29:26'
Zach Whitecloud (Vegas) rozehrává od své branky, nahodil kotouč za branku, ale výraznější šanci si domácí nevypracovali.
28:24'
Max Pacioretty (Vegas) ani Alec Martinez přesněji vypálit nedokázali.
28:02'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale přesněji vypálit nedokázal.
27:48'
Jordan Gross (Arizona) utrpěl po střetu s Reavsem v první třetině nějaké zranění, které jej už nepustí do hry. Dnes už nenastoupí.
27:48'
Dvě velké šance měli domácí, ale přesněji vypálit nedokázali, následně Nicolas Hague trefil rukavici brankáře. Komerční přestávka.
26:40'
Jakob Chychrun (Arizona) pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky.
26:23'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vegas. Domácí Roy prohrál souboj o puk, hrát tak mohou hosté.
25:27'
Keegan Kolesar (Vegas) opustil střídačku Vegas a míří do kabin, uvidíme, zda bude v pořádku.
24:51'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, mírně aktivnější ve druhé třetině je hostující celek.
24:00'
Tomáš Nosek (Vegas) poslal do šance spoluhráče, Max Pacioretty (Vegas) pálil z dobré pozice, jeho pokus ale snadno kryje Adin Hill.
23:20'
Johan Larsson (Arizona) pokračoval v útočné akci, Phil Kessel (Arizona) byl volný před brankou, ale puk nezískal.
23:06'
Vegas se usadilo v útočném pásmu, ale na branku vypálit nedokázalo.
22:27'
Hra je přerušena, poslední vteřiny patří hostům, kteří jsou momentálně aktivnější, mají převahu a tlačí se do zakončení.
22:02'
Alex Goligoski (Arizona) byl před brankou volný, ale neodkázal kotouč poslat do branky. Coyotes hrají aktivněji.
21:58'
Marc-Andre Fleury (Vegas) měl nyní obrovské štěstí. Alex Goligoski (Arizona) se dostal do výborné střelecké pozice, ale trefil jen tyč.
21:25'
Sledujeme klidnější úvod druhé třetiny. Vegas se pokouší vstřelit úvodní branku zápasu, Arizona se v pohodě brání.
20:50'
Alex Pietrangelo (Vegas) výborně pálil od modré čáry, jeho puk byl tečovaný, ale obránce Coyotes dokázal rychle odehrát ve spolupráci s obráncem.
20:26'
Utkání pokračuje druhou třetinou, domácí rána byla zblokovaná. Zakončoval Brayden McNabb.
Dnešní utkání sleduje 3 950 diváků.
20:01'
Mírně aktivnější byl v první třetině domácí celek, který je střelecky aktivnější, ale na úvodní branku čekáme. Ve Vegas na Stripu zatím bez branek.
20:00'
19:14'
Adin Hill (Arizona) si poradil poměrně snadno s ránou od modré čáry.
19:00'
Probíhá poslední minuta hry v první třetině, 8:6, tak vypadá statistika střel na branku.
18:50'
Dryden Hunt (Arizona) měl velkou šanci, jeho ránu domácí brankář vyrazil do ochranné sítě nad brankou. Buly před domácí brankou.
18:14'
Reilly Smith (Vegas) se pokoušel napadat rozehrávku soupeře, domácí hráč ale puk vybojovat nedokázal.
17:24'
Jason Demers (Arizona) protečoval kotouč do útočného pásma, ale domácí obrana jej nenechala vypálit. Tyler Pitlick pálil a jeho rána byla zblokovaná.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, více ze hry mají nyní domácí hokejisté.
16:36'
Ryan Reaves (Vegas) pálil z otočky, jeho rána končí mimo branku. Zajímavé situace před oběma brankami. Na gól zatím stále čekáme.
15:54'
Jeden z domácích hráčů trefil brankovou konstrukci, jeho rána přes obránce nebyla vůbec špatná.
15:28'
Bleskově Arizona dostala kotouč do útočného pásma, ale kombinace ke střele na branku nevedla.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Reilly Smith (Vegas) dobře napadal rozehrávku soupeře.
14:25'
Utkání pokračuje dál, ve Vegas zatím na gól čekáme.
14:25'
14:07'
Na nějakou výraznější šanci v posledních minutách čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry.
13:25'
Nicolas Hague (Vegas) pálil z dobré pozice, jeho pokus byl zblokovaný před brankou. Gólman Coyotes zasahovat nemusel.
12:45'
Domácí kvůli ofsajdu nemohli hrát, kotouč mají pod kontrolou hostující hokejisté.
12:35'
Jordan Gross (Arizona) zůstává ležet na hrací ploše po střetu s domácí Reavesem. Komerční přestávka.
12:06'
Hraje se spíše ve středním pásmu, následně se hosté dostali před branku Vegas.
11:48'
11:30'
Domácí hrají aktivně, ale na nějakou další šanci čekají, Coyotes vyhazují.
10:23'
Max Pacioretty (Vegas) trefil břevno i tyč, obrovské šance pro Vegas nebyly využité.
09:46'
Přesilovku si vyzkouší v první třetině také domácí.
09:46'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jason Demers – 2 min., podrážení).
09:23'
Vegas minulo branku ránou od modré čáry.
09:06'
Adin Hill (Arizona) má na svém kontě další zákrok, poradil se střelou, kterou vyslal od modré čáry Alec Martinez.
08:56'
Reilly Smith (Vegas) nahodil kotouč na branku, Adin Hill kryje jeho ránu. Domácí vybojovali buly v útočném pásmu.
08:33'
07:01'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, hosté rozehrávají od své branky, pokouší se něco vymyslet po rychlém přesunutí hry.
06:34'
06:12'
Christian Dvorak (Arizona) pálil z mezikruží, jeho rána se do branky nevešla, směr hry se tedy otáčí.
05:45'
Oba týmy střídají, kotouč je za brankou Arizona, která následně při pokusu dostat se do útočného pásma přišla o puk.
05:22'
Shea Theodore (Vegas) vypálil, jeho ránu vyrazil brankář Coyotes, následná dorážka Vegas už končí mimo branku.
04:38'
Coyotes se do střelecké pozice přes dobře hrající obranu Vegas nedostali.
04:06'
Sledujeme klidnější pasáž hry, Max Pacioretty (Vegas) rozehrával od své branky, Phil Kessel (Arizona) vybojoval kotouč, a tak mohou hrát hosté.
03:30'
Vegas se nyní dostalo do útočného pásma, ale nevypálilo na branku. Brankář Coyotes následně rozehrává za svou brankou, sledujeme klidnější pasáž hry.
03:06'
Marc-Andre Fleury (Vegas) byl připravený, dokázal zasáhnout proti střele, kterou vyslal z bezprostřední blízkosti obranou Vegas neobsazený Tyler Pitlick.
02:58'
02:23'
Hostující celek se usadil v útočné třetině, ale na nějakou výraznější šanci čeká.
02:00'
Alec Martinez (Vegas) získal puk po vyhraném buly před vlastním brankou, následně rychle vyhodil přes všechny čáry.
01:59'
Marc-Andre Fleury (Vegas) leží na ledě a kotouč má pod sebou. Dobře hrají přesilovku hosté, usadili se v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.
01:37'
Jakob Chychrun (Arizona) pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky, následně domácí dokázali vyhodit přes všechny čáry.
01:08'
Arizona se rychle dostala do útočného pásma, kde kombinuje.
00:56'
Přesilovku, první v zápase, si zahraje hostující celek.
00:56'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Hague – 2 min., vysoká hůl).
00:56'
Dryden Hunt (Arizona) vyhodil puk přes všechny čáry.
00:34'
Domácí se usadili v útočném pásmu, Ryan Reaves (Vegas) bojoval o kotouč, následně Vegas minulo branku.
00:01'
Utkání začalo, úvodní buly pro domácí.
00:01'
T-Mobile arenou zní hymna USA.

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Theodore, McNabb, Pietrangelo, Hague, Whitecloud – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Nosek, Kolesar – W. Carrier, N. Roy, Reaves.

Arizona Coyotes: Hill (Prosvetov) – Chychrun, Goligoski, Ekman-Larsson, Ljubuškin, Oesterle, Demers – Keller, Jo. Larsson, Kessel – Crouse, Dvorak, Fischer – Bunting, Schmaltz, Garland – Hunt, Brassard, T. Pitlick..
Česká a slovenská stopa

Tomáš Nosek (VEG)
Tomáš Jurčo (VEG)
Vzájemná utkání

V letošní sezóně se oba celky utkaly pětkrát a rozhodně mají hosté co napravovat. S Vegas totiž čtyřikrát padli a jen jednou dokázali zvítězit.
Arizona Coyotes

Hosté z Arizony Coyotes jsou ve stejné divizi na čtvrtém místě se ziskem třiačtyřiceti bodů. Stále tak drží pozici, která zaručuje postup do vyřazovacích bojů o Stanley Cup. Ovšem za nimi se tlačí další týmy, které nemají takovou ztrátu a rády by Arizonu na tomto místě vystřídaly. Proto pokud Kojoti pomýšlejí na vrchol sezóny, měli by sbírat bod za bodem, aby si vypracovali vyšší náskok. Po třech výhrách za sebou Arizona padla 3:4 s Los Angeles Kings a v posledním duelu pak prohrála, jak už bylo zmíněno, s dnešním soupeřem z Vegas. Dnes se tedy pokusí prohru odčinit, ale budou to mít velmi těžké.

Nejproduktivnější hráči

Phil Kessel 15+17
Conor Garland 10+21
Clayton Keller 12+18
Vegas Golden Knights

Hokejisté Vegas Golden Knights jsou v tabulce v Západní divizi na druhém místě a směle tak mají vykročeno do vyřazovacích bojů. Nadále ukazují, že jako nejmladší tým v NHL patří od jejich vstupu do této soutěže k silným týmům a že se s nimi musí počítat. Na své konto dosud zapsali čtyřiapadesát bodů. Zlatí Rytíři měli za sebou tři prohry, které odčinili výhrou nad vítězstvím 6:1 se St. Louis Blues. Ovšem hned na to se stejným soupeřem padli 1:3. Naposledy se jim ale už zase dařilo, když Arizonu porazili 7:4 a dnes by proti ní chtěli uspět znovu.

Mark Stone 12+30
Max Pacioretty 19+17
Shea Theodore 6+24
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům ledního hokeje, zejména pak zámořské NHL. Ta má na programu další porci zápasů a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Vegas Golden Knights a Arizona Coyotes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.