NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Carolina - 19. ledna 2022   01:00

Carolina
03:44' T. Teräväinen  (Slavin, A. DeAngelo) • 06:03' Kotkaniemi  (A. Svečnikov, Fast) • 11:26' Slavin  (Slavin, Stepan) • 16:01' Jarvis   • 16:57' Stepan  (Martinook) • 43:05' Slavin  (A. DeAngelo, T. Teräväinen) • 47:48' A. Svečnikov  (Aho, A. DeAngelo)
Boston
T. Rask (20. Ullmark) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, M. Reilly, Clifton, Forbort – Craig Smith, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák (A), Haula, T. Hall – O. Steen, Coyle, DeBrusk – Lazar, T. Nosek, Blidh.

3. Teuvo Teravainen (CAR) – 1+1
Zápas je u konce. Třetí třetina naskytla ještě dva góly. A to trefu Slavina ve 44. minutě a následně, o čtyři minuty později, přesný zásah Svečnikova. Zbytek byl už nudný, neatraktivní hokej, který se jen dohrával. Carolina neměla kam spěchat a Boston už nemohl vyhrát. Carolina tak po skvěle zvládnutém zápase přidává další dva body. Boston des zůstává bez bodu.
59:55'
Poslední pokus domácích letí úplně mimo branku. Skóre se už měnit nebude.
59:24'
Skrumáž před Andersenem, Boston měl ještě další pokusy, ale většinou to byly jen dorážky z blízky do betonů brankáře hostů.
58:37'
Nosek prověřil ještě v závěru Andersena, který se ale prezentoval velmi jednoduchým zákrokem.
58:00'
Do konce třetí třetiny zbývají poslední dvě minuty.
57:44'
Carolina se ještě snaží v útočném pásmu, ale jde na ni znát, že už to nebere na sto procent a nějak extra vážně. Pomalá kombinace, nepřesné střely. Gól z toho už asi nebude.
56:28'
Obrovská šance hostů! Boston katastrofálně rozehrál přímo před Ullmarkem, ten musel skočit "šipku" a vypíchnout kotouč, jenže ten se dostal k soupeři, který ho nadvakrát poslal na branku. Naštěstí pro Boston jeho soupeř poprvé trefil právě gólmana v lehu a podruhé zase netrefil branku.
55:18'
Martinook dostal dlouhý pas až na modrou čáru z obranného pásma, ale špatným zpracováním o kotouč zase za chvíli přišel.
54:36'
Další dlouhé vyhození Hurricanes, kteří už často zdržují. Boston opět stihl dojet a zakázané uvolnění z toho nebude.
53:58'
Domácí vyslali dvě střely, které ale obě byly sražené hokejkami soupeře do rohů kluziště.
53:25'
Carolina už drží puk a vyčkává. Nemá kam spěchat, stejně tak i Boston nemá už moc kam se hnát.
52:19'
Dlouhý kotouč, vyhozený z pásma Caroliny k brance Bruins, neskončí zakázaným uvolněním. Domácí ho totiž stihli dojet a založí akci odzadu.
51:38'
Pastrňák po buly vypíchl kotouč, ale jeho střela už dobrá nebyla, respektive nebyla vůbec žádná, protože havířovský rodák jen naprázdno promáchl.
51:02'
U druhé branky měl gólové snahy Staal, který však neuspěl. Vychytal ho Ullmark a ten pak okamžitě rozehrál.
50:47'
Clifton vyhodil kotouč, za kterým se ještě hnal Coyle, ovšem nedostal se k němu v útočném pásmu.
47:48'
Carolina právě vstřelila branku!
Demolice pokračuje sedmou brankou hostů. Aho se snažil bekhendem zasunout kotouč do branky, to se mu nepovedlo, ale dokázal rychle obtočit branku, naservírovat touš ANDREJI SVEČNIKOVOVI, a ten si připsal jednoduchou branku. Asistence: Sebastian Aho a Anthony DeAngelo.
46:39'
Hosté drží už skoro minutu pásmo. Chybí ale střelba, za minutu Carolina vystřelila pouze dvakrát, a to mimo.
46:04'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Erik Haula – 2 min., vysoká hůl).
45:53'
Carolina se chystala k dalšímu útoku, ale Boston parádně vstoupil do přihrávek a šanci zlikvidoval
45:15'
Svečnikov se snažil proniknout po pravé straně po mantinelu, což se mu i málem povedlo, ale poslední obránce Bostonu ho nakonec obral.
43:05'
Hosté pokračují ve třetí třetině v navyšování svého vedení. JACCOB SLAVIN využil střelou z levého kruhu přímo do vinglu zkrácenou přesilovku a jeho tým vede už o pět branek. Asistence: Anthony DeAngelo a Teuvo Teräväinen.
42:33'
42:17'
Pastrňák se snažil proháčkovat přes Teravainena, který byl netradičně posledním hráčem Bostonu. Ten ho nakonec odzbrojil.
41:38'
Hra tedy pokračuje ve čtyřech. Hosté sehráli pěknou kombinaci skrz na skrz celým hřištěm, ovšem ke střele se nakonec nedostali.
41:13'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., nedovolené bránění).
40:33'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Vincent Trocheck – 2 min., krosček).
40:18'
Slavin vyhodil dlouhý kotouč, přes všechny čáry až na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před brankou Andersena.
40:01'
Úvodní buly poslední třetiny vyhrála Carolina Hurricanes.
40:01'
Prostředí perioda byla jednoznačně klidnější, než ta první. Padlo v ní přesně o šest branek méně, tedy nula. Boston hned ze začátku vyměnil brankáře, místo Fina Raska se do branky postavil jeho švédský kolega Ullmark. Ten dost držel svůj tým, který se ve druhé třetině stal tím aktivnějším, ovšem snížit vůbec nedokázal.
40:00'
39:18'
Carolina už jen nahodila, vypadá to, jako by se ve druhé periodě utkání už jen vzdávala a čekala na odstup do šaten.
39:00'
Do konce druhé periody zbývá už jen jedna minuta.
38:56'
Niederreiter nezachytil ve střední třetině puk, který mu šel na hůl. Boston obrátil útok, ale stalo se mu úplně to samé.
38:23'
Nyní bostonský brankář hrábl pro kotouč, který jel kolem jeho svatyně. Bál se, aby ho nezískal rychle dojíždějící Niederrreiter.
38:09'
Carolina vyhrála buly před soupeřovým brankářem, ovšem jeho rána Ullmarka nepřekvapila. Ten jen pozastavil hru a v podstatě vhazování zopakoval.
37:26'
Pesce pálil, ale zlomil hokejku. Přesto paradoxně jeho střela nepřímo ohrozila branku, protože si špatnou střelu zpracoval jeho spolurháč a prověřil Ullmarka.
36:46'
DeAngelo pálil od modré čáry, jeho rána byla ještě lehce tečována, ale do branky nezapadla. Ullmark ji pokryl.
36:04'
Na druhé straně Carola rychle vyjela do velké šance. Zakročit musel Ullmark, který přerušil hru.
35:50'
Boston je aktivní v útočném pásmu, dost blokuje přihrávky, ovšem stále schází střelba.
33:30'
33:10'
Boston stáhl kotouč za svou, následně chyboval v obraně , ovšem sudí hru přerušili.
32:38'
Čtvrtý hráč Caroliny je již ve hře.
32:21'
Andersen má další dva zákroky. Pastrňák nyní střílel skoro od modré čáry k tyči, ale právě tyčka Carolinu zachránila.
32:01'
Z pravého kruhu to zkoušel z první Marchand. Ani on ale nepřekonal Andersena, který se znovu rychle přesunot.
31:30'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Ian Cole – 2 min., podrážení).
30:50'
Pastrňák zakončoval přesilovkovou kombinaci. Jeho tvrdá a rychlá rána z pravého kruhu nebyla problémem pro připraveného Andersena. Nakonec se kotouč odrazil mimo třetinu.
30:38'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Sebastian Aho – 2 min., vysoká hůl).
29:17'
Haulova střela golfákem nakonec nebyla úspěšná. Andersen se ale musel vytáhnout a ještě k tomu přesunout.
28:55'
28:40'
Přesilovka pomalu končí a Andersen opravdu neměl hodně práce. Carolina ho sehrála skvěle.
27:48'
Marchand na modré čáře inkasoval tvrdý hit. Stěžoval s ještě u sudího, ovšem neuspěl.
27:31'
Po krátké kombinaci Bruins opět přebrala touš Carolina a vypálila ho pryř.
27:01'
Boston vyhrál buly, to se ovšem muselo opakovat. Následně už kotouč do své moci získala Carolina a vyhodila ho daleko.
26:55'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Craig Smith – 2 min., vysoká hůl).
26:08'
Pastrňák se protáhl pásmem soupeře, ale při technických finesách ztratil hůl, která dojela až k Andersenovi.
25:46'
Ani Carolině se ale nedaří navázat na výkony z první třetiny. Zatím je hra hodně nudná, tedy jen ve druhé třetině.
24:55'
Přečíslení tři na dva Bostonu nevyšlo tak, jak si Bruins představovali. Nakonec ani nepřišlo zakončení.
24:09'
Pastrňák vrátil kotouč z pravé strany před branku McAvoyovi, který ovšem poslal puk jen doprostřed branky, kde byl Andersen.
23:36'
McAvoy skvěle zastavil kotouč na modré čáře. Nebýt jeho skvělého reflexu mohl soupeř vyjet na branku úplně osamocen.
22:56'
Martinook prověřil kvality Ullmarka, který chytá zatím jen tři minuty, ale drží čisté konto.
22:33'
DeAngelovi ujel kotouč. Hráč Caroliny mohl s pukem projet do volného prostoru na pravém křídle, ale kotouč propustil soupeři.
21:45'
Boston zatím drží útočné pásmo, o vzhledem k vysokému času na kotouči je podivné, že moc nepálí.
21:05'
Ullmark se musel nyní hodně obracet v brance Bruins. Nakonec ale kotouč pohlídal a pokryl.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál tým domácího Bostonu.
20:01'
20:00'
Střídání v týmu Boston Bruins: ze hřiště odchází Tuukka Rask, přichází Linus Ullmark.
První třetina byla ukázkou jednoznačné dominance a převahy Caroliny Hurricanes. Ta šla do vedení 0:1 a 0:2. Boston pak dokázal v přesilové hře snížit, ale domácí se po dalších třinácti sekundách prosadili potřetí. No a k tomu přidali další dvě branky. Parádní výkon tak podtrhuje výsledek 1:5. Uvidíme, co se stane dále.
20:00'
16:57'
neskutečné! Tyto dvě branky opět ani ne minuta. DEREK STEPAN dostal parádní bekhendovou přihrávku od Martinooka zpoza branky přímo před ní, a už jen usměrnil kotouč dovnitř.. Asistence: Jordan Martinook.
16:01'
SETH JARVIS posílá Carolinu do tříbrankového vedení parádním sólíčkem, zakončením přehozem na forehand a následným zavěšením pod víko. Bez asistence.
15:40'
Skvělé nahození, které v útočné třetině získal fast, nakonec nekončí žádnou
střelou na branku.
15:11'
Hurricanes zastavil v postupu do útočné třetiny ofsajd. Vhazuje se před modrou čarou.
14:42'
Další dvě střely Carolina. Ani ta od modré, ani ta po odrazu neskončila v brance soupeře.
14:17'
Naopak do útoku vyrazila nyní Carolina, který branku ohrozila, ale domácí podržel výborný Rusk.
13:49'
Boston se dostal do dvou šancí, ovšem ani jedna neskončila střelou na branku.
12:11'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Connor Clifton – 2 min., krosček).
11:26'
Tak toto byla téměř okamžitá odpověď! Vždyť časový rozdíl mezi těmito brankami je pouhých 13 sekund! JESPERI KOTKANIEMI pálil skoro od modré čáry, a následně jeho střela zapadla až do branky. Asistence: Jaccob Slavin a Derek Stepan.
11:13'
Bruins právě vstřelili branku!
Boston snižuje v přesilové hře! Po nájezdu do pásma inkasoval přihrávku Pastrňák, který z levé strany zajímavě pálil. Jeho ránu ale do branky usměrnil PATRICE BERGERON. Asistence: David Pastrňák a Charlie McAvoy.
10:45'
Andersen si připsal další dva zákroky, následně Carolina taktéž vybojovala kotouč, ale nevyhodila ho.
10:08'
Po jedné, docela dobře zamířené střele, se Carolina dostala k puku a okamžitě ho vyhodila na druhou stranu.
09:48'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 2 min., nedovolené bránění).
09:22'
Stepan byl podražen u branky Bostonu. Ovšem sudí si toho pravděpodobně nevšiml, protože nevylučuje.
09:01'
Po Raskově zákroku se strhla za brankou bitka. David Pastrňák byl jedním z jejich aktérů. Sudí ale potyčku rychle zklidnili.
08:36'
Na druhou stranu naopak ujel jeden z hráčů Caroliny. Ten ale tváří v tvář Raskovi uspět nedokázal.
08:08'
Bergeron si projel kolem tří hráčů soupeře jako by nic. Kolem mantinelu je prokličkoval a následně zakončil, ovšem nepropálil.
06:03'
Hurricanes vedou už o dvě branky! Svečnikov zkoušel propálit Andersena z mezikruží, to se mu ale nepovedlo. Odražený puk ale získal před branou dobře postavený JESPERI KOTKANIEMI a kolem gólmana ho zasunul do branky. Asistence: Andrej Svečnikov a Jesper Fast.
03:44'
Hosté se ujímají vedení! TEUVO TERÄVÄINEN využil perfektní nahrávky Slavina, po které následně okamžitě vymetl z kruhu branku, ve které se Rask zrovna přesunoval. Asistence: Jaccob Slavin a Anthony DeAngelo.
03:18'
Na druhou stranu zamířili hosté, ovšem Rask měl jednoduchý zákrok.
02:36'
Pastrňak se parádní kličkou dostal kolem levého mantinelu do pásma. Najížděl mu spoluhráč, ale český útočník zakončil sám. Nakonec trefi jen Andersena.
02:01'
Pokus finského útočníka Hauly likviduje dánský brankář Andersen. Vhazovat se tak bude před ním, v obranném pásmu Caroliny.
01:28'
Sebastian Aho porušil jedno z pravidel, a to to o postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu před modrou lajnou.
01:25'
Marchand byl volný na levém křídle. Dostal kotouč, rozhodl se pálit z dálky a nakonec ani nedokázal zasáhnout branku.
00:25'
Hurrikány kombinovaly v pásmu. Nakonec se dostaly také k prvnímu střeleckému pokusu, který ale kryje Rask a přerušuje hru.