NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Edmonton - 13. listopadu 2021   01:00

Buffalo
Buffalo
22:16' Bjork  • 33:56' Cozens (Caggiula) • 39:10' Cozens (Hinostroza, Pysyk)
3:2
(0:0, 3:2, 0:0)
Edmonton
Edmonton
24:08' Draisaitl  (Puljujärvi, Nugent-Hopkins) • 26:57' Draisaitl  (McDavid, Nugent-Hopkins)
Buffalo
Tokarski (Dell) – Pysyk, Dahlin, C. Miller, Bryson, Hägg, Butcher – R. Asplund, Tage Thompson, J. Skinner – Okposo, Eakin, Girgensons – Hinostroza, Cozens, Caggiula – Hayden, Ruotsalainen, Bjork.
Edmonton
S. Skinner (Koskinen) – Bouchard, Nurse, Ceci, Keith, Barrie, K. Russell – Puljujärvi, McDavid, Hyman – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins – Benson, D. Ryan, Foegele – Sceviour, R. McLeod, Brendan Perlini.

Děkuji vám za pozornost, z tohoto přenosu je to vše. Přeji hezký hokejový víkend u dalších přenosů z NHL.
Tři hvězdy utkání
1. Dylan Cozens (BUF) 2+0
2. Dustin Tokarski (BUF) 33 zákroků; úspěšnost 94,3 %
3. Leon Draisaitl (EDM) 2+0
Česká a slovenská stopa
Do utkání žádný český a slovenský hokejista nezasáhl.
Kdo se postavil do brankoviště?
Dustin Tokarski (BUF) – 33 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,3 %, odchytal 60:00
Stuart Skinner (EDM) – 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87 %, odchytal 57:48.
Statistiky
Střely na branku: 23 – 35 (6:8, 13:13, 4:14)
Zablokované střely soupeře: 21 – 6
Trestné minuty: 12 – 6
Využité přesilové hry: 0/3 – 2/6
Vyhraná vhazování: 35 % – 65 %
Bodyčky: 6 – 8
Po výborném výkonu brankáře Tokarskiho se povedlo Buffalu udržet těsné vedení a bere všechny body. Sabres se ve 23. minutě dostali do vedení, když Bjork proměnil samostatný únik. O čtyři minuty později už byl stav 2:1 pro Edmonton, po pěkných kombinacích se prosadil dvakrát Draisaitl. I Buffalo mělo ve svých řadách dvojgólového střelce, byl jím mladíček Cozens, který ještě v závěru druhé třetiny uzavřel skóre. Olejáři bojovali, ve třetí třetině byli jasně lepší, jenže kýženou třetí branku nevstřelili.

Střely: 23 – 35
59:37'
Zakázané uvolnění Buffala.
59:23'
Edmonton je usazen v útočném pásmu, ale čas rychle plyne.
58:51'
To je obětavost pro tým! Hyman dostal ideální pas od McDavida, střílel do odkryté klece, jenže mu do rány skočil Miller a vyrazil ji mimo!
58:30'
Domácím se povedlo dostat puk do středního pásma.
58:01'
Branka je prázdná, hokejisté Edmontonu to zkouší v šesti v poli!
57:12'
Jeff Skinner skvěle osvobodil svůj tým, když uzmul puk Bouchardovi a následně jej poslal právě do středního pásma. Unavená pětka Buffala mohla vystřídat.
56:05'
Sabres se nyní jen brání velkému tlaku soupeře, Buffalu stačí dostávat puk do středního pásma.
55:17'
To je naprosto neuvěřitelné, co předvádí v posledních minutách Tokarski! Brankář Sabres se roztáhl na brankové čáře a znemožnil Draisaitlovi hattrick! Německý útočník trefil přesouvajícího se brankáře Buffala.
54:54'
Nurse dostal přihrávku na levý kruh, kde byl naprosto osamocen. Udělal tři kroky blíže k brance a poté tvrdou střelou nechal vyniknout Tokarskiho!
Myslím si, že komerční přestávka přijde domácím rozhodně vhod.
54:24'
Další paráda od brankáře Sabres! Edmonton nyní mačkal soupeře v jeho obranném pásmu, Puljujärvi dostal skvělý pas na levý kruh, odkud ovšem svou ránou nechal vyniknout gólmana Buffala.
53:48'
Velký zákrok předvedl Tokarski! McDavid byl zapomenut za obránci zcela sám, dostal kotouč a snažil se udělat bekhendovou kličku, kterou ovšem brankář Sabres vystihl!
52:40'
Oilers se dostali do potíží, když rozehrávku obránců vystihl Asplund. Směřoval do úniku, ale přesila beků Edmontonu si s ním poradila.
51:57'
Oilers se znovu nastěhovali do útočného pásma, nyní po střele Nugent-Hopkinse zvonila tyč!
51:26'
Ne, tudy cesta nepovede. Dlouhá přihrávka Barrieho skončila zakázaným uvolněním, takže se Edmontonu rozehrávka nepovedla, navíc se vhazuje v jejich pásmu.
50:25'
Netrpěliví Olejáři se při přechodu útočného pásma dopustili ofsajdu, takže se hra bude vracet po komerční přestávce do středního pásma, kde proběhne vhazování.
50:00'
Miller dostal ideální přihrávku proti hokejce, jeho dělovka pořádně prověřila reakce Skinnera, který puk musel vykopnout betonem.
49:43'
49:15'
Edmonton potřetí vyhazuje.
48:51'
Opět míří puk až k Tokarskimu, Buffalu se v této početní převaze moc nedaří.
48:13'
Bouchard odpálil puk až k brankáři Sabres, domácí to musí zkusit znovu.
47:43'
Perlini (EDM) se provinil hákováním, takže Oilers musí jít do čtyř. Buffalo si zahraje přesilovku.
47:34'
Hosté se dokázali dostat do útočného pásma, jenže dlouho tam nevydrželi. Domácí dělají vše pro to, aby rychle uklidili puk minimálně do střední třetiny.
46:49'
Skinner se nyní zaskvěl proti tvrdé střele Millera od modré čáry. Počtvrté v utkání kotouč za svá záda nepustil.
46:27'
Blok jsme viděli i na druhé straně. Po střele Caggiuly jej musel provést Russell.
46:03'
A když už se to nyní povedlo, tak z toho byla zblokovaná střela.
45:21'
Olejáři kombinují dobře ve středním pásmu, ale nyní se jim přes pozornou obranu Šavlí nedaří dostat do toho útočného.
44:35'
Na druhé straně se v dalším minisouboji Skinnerů objevil Jeff. Stuarta v brance Edmontonu mu ovšem dnes zřejmě není souzeno překonat. Tentokrát to zkoušel tahem z kruhů, ale neúspěšně.
44:02'
Yamamoto se snažil dostat do útočného pásma, ale byl zastaven přesilou obránců Sabres.
43:30'
Oilers se drží zuby nehty v útočném pásmu, ale k žádnému většímu ohrožení branky to nevede.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:07.
Máme za sebou dvě třetiny. Ta prostřední již branky nabídla a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Otevřel ho ve 23. minutě po samostatném úniku Anders Bjork. Za čtyři minuty bylo otočeno, když se dvakrát prosadil Leon Draisaitl po pěkných kombinacích Oilers. Ani nejlepší hráči Edmontonu ovšem na týmovost Buffala zatím nestačí. Dvakrát se totiž trefil také mladíček Sabres Dylan Cozens, který stanovil skóre 3:2. Spokojenější míří do kabin rozhodně domácí.

Střely: 19 – 21
Střely ve druhé třetině: 13 – 13
40:00'
39:10'
Sabres právě vstřelili branku!
Hinostroza si namazal Boucharda a v samostatném úniku mu ujel, brankáře Stuarta ovšem nepřekonal, kotouč se však odrazil před branku, kde se jako první objevil DYLAN COZENS, který posílá Buffalo do vedení – 3:2! Asistence: Vinnie Hinostroza, Mark Pysyk.
38:52'
Zákrok ramenem musel předvést Tokarski proti střele Draisaitla, který šel po hattricku.
38:26'
Tohle umí moc dobře! McDavid si nabruslil do útočné třetiny, zbavil se obránců a táhlou střelou mezi kruhy jen těsně netrefil horní růžek branky!
38:03'
Po nepřesné přihrávce se puk dostal až k Tokarskimu, ten před přijíždějícími hráči Edmontonu raději kotouč skryl do lapačky.
37:49'
Ofsajd Buffala přestěhuje hru opět do středního pásma.
37:28'
Buffalo v závěru třetiny vrhlo síly do útoku, ale ohrožení branky z toho není. Edmontonu se rychle povedlo dostat puk alespoň do středního pásma.
37:01'
Puljujärvi s Nugent-Hopkinsem vjeli do útočného pásma, kde se ovšem nepřesnou přihrávkou opět vystrnadili mimo něj.
36:02'
Tentokrát je pískáno zakázané uvolnění Edmontonu. Hra se tak vrací před Skinnera.
35:44'
Ofsajd je nyní pískán Buffalu, vhazovat se bude po komerční pauze ve středním pásmu.
33:56'
A máme zničehonic vyrovnáno! DYLAN COZENS dostal ideální přihrávku mezi tři soupeře, přesto dokázal kotouč udržet, vjet do dobré pozice na pravý kruh, odkud na vzdálenější tyč překonal Skinnera – 2:2! Asistence: Drake Caggiula.
33:35'
Jeff Skinner z levého kruhu opět prověřil svého jmenovce, brankář Edmontonu chytil puk do lapačky.
33:20'
Asplund dostal přihrávku do úniku, jenže branku soupeře neohrozil, byl totiž velmi dobře odzbrojen vracejícím se obráncem. Skvělá práce od Nurse.
32:59'
Nepřesná rozehrávka na Hinostrozu skončila v lapačce Skinnera, ten puk přikryl právě před dotírajícím útočníkem Sabres. Vhazovat se bude po levé ruce brankáře Oilers-
32:25'
Ale jen na chvilku, nyní jsou to hosté, kdo opět tvoří hru.
31:59'
Ofenzivní snažení v útočném pásmu Sabres. Okposo sice o kotouč přišel, ale jeho spoluhráči ho vybojovali zpět na hokejky Buffala.
31:35'
Domácím se již dlouho nepovedlo něco předvést v útočném pásmu. Změnil to až nyní Jeff Skinner, který si na Stuarta Skinnera opět nepřišel. Ten jeho pokus z levé strany ze svého pohledu chytil, protože mu nikdo nestínil.
30:44'
Edmonton pokračoval v tlaku i po naskočení Hägga do hry. Bouchardova dělovka byla sražená mimo.
30:40'
30:14'
Tohle byla velká příležitost. McDavid si zpoza branky vybruslil před ní, jenže nadvakrát se mu nepovedlo překonat brankáře Sabres. Obránci Buffala mu nechali příliš prostoru.
29:53'
A opět míří puk přes všechny čáry.
29:39'
Domácím se povedlo osvobodit.
29:19'
Trojce Puljujärvi – McDavid – Draisaitl nyní v útočném pásmu příliš situace přehrává, což Edmontonu ve výsledku škodí. Tokarski nemusel dosud zasahovat.
28:40'
A fauly se nepřestávají kupit. Za držení jde na trestnou lavici Hägg (BUF), Oilers budou mít možnost v početní výhodě navýšit své vedení.
28:15'
Edmonton stupňuje svoje tempo, Sabres jsou po dvou inkasovaných brankách opaření.
27:56'
Hyman byl velmi blízko gólu. Střílel do odkryté klece, jenže mu do jeho rány skočili dva obránci Buffala, takže se skóre nemění.
27:33'
McDavidova formace zůstala v útočném pásmu. A byla to právě největší hvězda Oilers, která přihrála na modrou Bouchardovi, jehož sražená střela nadělala obraně Sabres problémy.
26:57'
Edmonton právě vstřelil branku!
McDavid to udělal fantasticky. Dostal puk na pravý kruh, nezazmatkoval, chvilku jej podržel. Potom přihrával přesně doleva, kde byl zaparkovaný LEON DRAISAITL, jenž mířil přesně – 1:2! Asistence: Connor McDavid, Ryan Nugent-Hopkins.
26:49'
26:38'
Skvěle to udělal Thompson, který se ve středním pásmu zbavil soupeře, vjel do útočného a z pravého kruhu táhlou střelou prověřil Skinnera. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Edmontonu. Olejáři se za okamžik dostanou do padesátisekundové početní výhody.
25:59'
Neuvěřitelné. Buffalu přesilovka končí, Miller (BUF) dostává dvě minuty za sekání.
25:38'
Domácí prozatím kombinují v útočném pásmu, nicméně je to bez střely.
24:49'
S vyloučeními se roztrhl pytel, nyní se na trestnou lavici usadí za hákování Nurse (EDM). Domácí budou hrát pět proti čtyřem.
24:08'
Oilers v útočném pásmu předvedli kombinaci na jeden dotyk, LEON DRAISAITL nejprve z první netrefil, protože byl puk sražen, napodruhé ale mířil německý kanonýr přesně – 1:1! Asistence: Jesse Puljujärvi, Ryan Nugent-Hopkins.
23:38'
Skvělá příležitost pro Edmonton, jak vyrovnat. Na dvě minuty míří na trestnou lavici za hákování Bryson (BUF), hosté mají přesilovku.
23:31'
Girgensons vjel do útočného pásma, moc se nerozpakoval a ihned to zkusil. Jeho ránu vytěsnil Skinner mimo.
23:20'
Yamamoto se zapojil za brankou do drobné rozmíšky, ale vypadá to, že se vylučovat nebude.
22:49'
Olejáři ihned po inkasované brance mířili dopředu, Draisaitl přihrával nebezpečně před území, které hájí Tokarski, jenže nikdo z jeho spoluhráčů tam nebyl.
22:16'
Skóre je otevřeno. Na modré čáře udělal chybu Ceci, který ztratil kotouč poté, co mu ho vypíchl ANDERS BJORK, ten následně mazal zcela osamocen na Skinnera, kterému nedal střelou k tyčce šanci – 1:0! Bez asistence.
21:45'
Edmonton je ve druhé třetině jednoznačně lepším týmem, nyní se povedlo hostům vybojovat puk při rozehrávce Buffala, ale Tokarskiho zatím neohrozili.
20:55'
20:52'
Olejáři se rychle vrátili zpět do útočného pásma. Hyman dostal přihrávku, vybruslil si před branku a zkoušel překvapit Tokarskiho, to se mu nepovedlo, brankář Sabres byl ve střehu.
20:38'
Domácím se daří narušovat plynulost přesilovky Edmontonu, nyní se Buffalo dokázalo osvobodit.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:02.
Máme za sebou úvodní třetinu a rozhodně nezaplněná aréna tleská domácím borcům, kteří v pozici outsidera srdnatě bojují proti Edmontonu. Oilers se dostali již ve třetí minutě do vedení, jenže jejich branka byla neregulérní, takže neplatila. V polovině periody se ta samá situace opakovala také na druhé straně, i Buffalo dosáhlo neplatné trefy. Oba celky zahodily přesilové hry, takže se do kabin jde za stavu 0:0.

Střely: 6 – 8
20:00'
19:53'
Hosté se provinili při založení útoku zakázaného uvolnění, takže se vhazuje před Skinnerem.
19:29'
McDavid narýsoval ideální přihrávku Draisaitlovi, jeho střela z první zamířila těsně vedle!
18:55'
Edmonton si v závěru první třetiny vytvořil velký tlak, který opět domácí hasili pouze za cenu faulu. Za držení míří na trestnou lavici Pysyk (BUF).
18:28'
Buffalu se nepovedlo založit protiútok, tečovaná přihrávka znamená vhazování ve středním pásmu, protože puk opustil ledovou plochu.
18:02'
McDavid se pokusil udělat z obránců Sabres kužely, jenže ti mu na lep neskočili, a tak hvězda celé ligy o kotouč přišla.
17:45'
Nyní už musel brankář Edmontonu schovat kotouč do lapačky. Vhazovat se bude po jeho levici.
17:14'
Dvojice Thompson – Asplund se vydala na útočný výlet, který po přihrávce prvně jmenovaného zakončil ten druhý střelou nad. Skinner se jen ohlédl.
16:17'
16:00'
Důležité vyhození mají na kontě domácí, hostům už mnoho času nezbývá, vypadá to na další nevyužitou početní výhodu.
15:31'
Barrieho tvrdá dělovka prolétla kolem clonících hráčů a skončila až na betonu Tokarskiho!
15:06'
Domácí odpálili puk až k brankáři Edmontonu, Oilers mají zhruba minutovou přesilovku.
14:44'
14:40'
Těsně před začátkem zkrácené početní výhody Edmontonu se povedlo domácím obsadit pásmo a vybojovat vhazování. Vše proběhne po komerční pauze.
14:17'
Za hru vysokou holí míří na trestnou lavici Ruotsalainen (BUF).
14:06'
Buffalu se nedaří usadit v útočném pásmu, navíc hokejisté Sabres znovu faulovali, takže si přesilovou hru příliš dlouho neužijí.
13:23'
12:44'
Máme tu další vyloučení, hrát se bude ve čtyřech. Na trestnou lavici míří Puljujärvi (EDM) za nedovolené bránění.
12:34'
Nugent-Hopkins dostal dvě krásné přihrávky na levý kruh, nicméně obě příležitosti promarnil nepřesnou střelou. Prvního zásahu v tomto ročníku se tedy doposud nedočkal.
12:10'
11:49'
Edmontonští hokejisté jsou usazeni v útočném pásmu, jenže o kotouč se bojuje v rohu, takže k ohrožení branky zatím nedošlo.
11:23'
Uvidíme první přesilovou hru. Girgensons (BUF) míří na trestnou lavici za hákování, jinak nebyl schopen Draisaitla zastavit. Oilers mají velmi dobrou možnost, jak regulérně otevřít skóre.
10:38'
Na Skinnerovi si vylámal zuby i aktivní Asplund.
10:32'
Ou, nyní Buffalo pořádně zatopilo v pásmu Oilers. Skinner se musel v brance několikrát přesouvat, jenže Jeff Skinner ze Sabres svého jmenovce nepřekonal.
09:46'
Další neuznaná trefa! Ruotsalainen tečoval střelu od modré čáry, nicméně hokejku měl příliš vysoko. Rozhodčí proto po krátkém zkoumání videa rozpažil.
05:52'
Důrazně si nyní počínal Bjork, jenže kotouč pro svůj celek vybojovat nedokázal.
04:25'
Edmonton se znovu dostal do pásma soupeře. Barrie pálil od modré čáry, ale Tokarski je zatím nepřekonatelný.
03:13'
Na druhé straně se osmělují i hokejisté Sabres. Hinostrozovu střelu musel vykopnout Skinner.
02:48'
Další tvrdá střela mířila na Tokarskiho, brankář Buffala zatím odolává.
02:14'
Hosté se dostali do vedení po střele obránce Nurse, nicméně rozhodčí na základě videa branku neuznali!
01:35'
A znovu německý útočník ve službách Oilers. Tentokrát Draisaitl Tokarskiho prověřil, ten si musel připsat první zákrok.
00:56'
První ohrožení branky zaznamenali hosté. Draisaitlův pokus ovšem mířil těsně vedle.
00:01'
Edmonton Oilers

Edmonton letos prožívá fantastický vstup do sezóny a ukazuje, že letos chce být vážným adeptem na zisk Stanley Cupu. Oilers jsou na čele Západní konference s jednobodovým náskokem na Anaheim, který má na kontě 19 bodů. Odehrál ovšem o tři zápasy více. Leon Drasaitl vstřelil v pátek v noci dva góly a zařídil obrat svého týmu v TD Garden, kde Oilers vyhráli 5:3. Leon Draisaitl vede kanadské bodování s 26 body a 12 góly.
Buffalo Sabres

Sabres měli na rozdíl od svého nadcházejícího soupeře tři dny volna, to ovšem nemění nic na mizérii domácích hokejistů. Buffalo prohrálo pětkrát za sebou a během špatné série výsledků získalo pouze jeden bod, což z něho dělá třetí nejhorší tým Východní konference po Montrealu a Ottawě. Domácí tým má na kontě po 12 odehraných zápasech 12 bodů, stejně jako New York Islanders a Boston, jenže oba týmy mají zápas k dobru.
Edmonton dokázal zásluhou Leona Draisaitla otočit utkání v TD Garden a z Bostonu se přesouvá do Buffala, které bude usilovat o ukončení série pěti porážek za sebou, proti rozjetým Oilers ho ovšem nečeká med.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.