NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Montreal - 15. října 2021   01:15

Buffalo
Buffalo
06:40' Okposo (Bryson, C. Miller) • 17:35' Girgensons (C. Miller, Eakin) • 37:05' V. Olofsson (Bryson, J. Skinner) • 39:04' Bjork (Girgensons, Hinostroza) • 44:29' Tage Thompson (J. Skinner, V. Olofsson)
5:1
(2:0, 2:1, 1:0)
Montreal
Montreal
29:33' Ch. Wideman  (Armia, M. Perreault)
Buffalo
O'Rourke, L'Ecuyer – Berg, O'Quinn
KeyBank Center, Buffalo
8 467 diváků
Montreal

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 8 467 diváků.
Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 8:12
Zápas je u konce a domácí Buffalo jej dotáhlo k vysoké výhře. V poslední třetině se Montreal marně snažil něco udělat s nepříznivým výsledkem, domácí naopak svůj náskok ještě navýšili, když se ve 45. minutě trefil Tage Thompson. Byla to jediná gólová akce této části, zbytek zápasu už pak byl hodně bezstarostný. Buffalo tak vyhrálo 5:1, zaznamenalo skvělý start nové sezóny NHL, naopak Montreal zaznamenal již druhou porážku a stále tak čeká na úvodní body.
59:17'
Diváci již aplaudují a oslavují úspěšný vstup do nové sezóny.
58:25'
Oba celky střídají během hry, domácí Mark Pysyk čeká na spoluhráče za vlastní brankou.
57:52'
Toffoliho střela kousek nad vrcholem kruhu šla vedle, domácím se pak povedlo dostat puk do středního pásma.
57:39'
Gallagher neuspěl ani ranou od levého mantinelu, Anderson má další čárku do kolonky zákroků.
57:08'
S nepříznivým stavem se ještě něco snažili udělat Kulak a Gallagher, prvně jmenovaného nepustila do zakončení obrana Buffala, ten druhý poté se svou střelou pohořel na Andersonovi.
56:38'
Buffalo drží puk v útočném pásmu, tohle domácím bohatě stačí.
55:48'
Do rychlého útoku se po pravé straně hnal Bjork, hravě překonal obránce a prudce vystřelil. Křížný pokus šel ale vedle.
54:42'
Prudká střela od levého mantinelu, Montembeault tentokrát zasahovat nemusel.
53:54'
Hostující Evans nedokázal sklepnout puk, letící z pravé strany, dopředu už jde zase Buffalo.
52:43'
Hraje se teď nahoru a dolů, je to takový trochu bezstarostný hokej. O vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto.
51:17'
Tečované nahození od levého mantinelu Andersona lehce zmátlo, přesto se dokázal ke své levé tyčce postavit tak, aby dokázal zastavit puk.
50:35'
A zase hosté, švih Caufielda přes obránce letěl nad branku.
49:59'
Bjorkova střela od modré čáry byla zblokována, hosté vyhodili do středního pásma.
48:59'
Po dlouhé době se ke slovu dostal i Montreal, z pravé strany se snažil puk za brankovou čáru propasírovat Armia, Anderson se ale včas přemístil a tyčku uhájil.
47:40'
Buffalo hraje s velkou chutí, hostující celek se nyní pouze brání a snaží se dostávat puky daleko od své branky.
46:50'
Montembeault se dnes rozhodně nenudí... Trochu prostoru pro střelu dostal Cozens, výsledkem byla prudká rána z levé strany.
46:01'
Domácí tým teď vládne, před brankovištěm operoval Thompson, svou dnes druhou branku ale po tlaku na gólmana nepřidal.
45:40'
Do dalšího útoku se hnal Okposo, zakončil nepříjemným bekhendem a po Montembeaultově zákroku se u jeho branky strhla menší šavlovačka. Hráči upustili páru, rozhodčí nad tím přimhouřili oko a bez vyloučení se může pokračovat ve hře.
44:29'
Sabres právě vstřelili branku!
Tlak domácích pokračoval, puk při kombinaci létal z hole na hůl, Olofssonova střela se pak od Skinnera odrazila k TAGE THOMPSONOVI a ten po rychlém zpracování dokázal prostřelit přemisťujícího se Montembeaulta – 5:1. Asistence: Jeff Skinner, Victor Olofsson.
44:00'
Z pravého křídla vytáhl švih Olofsson, Montembeault lapačkou vyrazil do rohu.
43:25'
Faul hostů ve středním pásmu, za zákrok na Okposa dostal dvouminutový trest za podrážení Ben Chiarot.
42:25'
Montembeault zakročil proti Olofssonově střele z levého křídla, prudkou ránu zvládl vyrazit do volného prostoru.
41:29'
Buffalo je v plném počtu.
40:57'
Montreal pokračoval v útočné činnosti a na konci akce byl Toffoli. Jeho střelu Anderson také zkrotil a přerušil hru.
40:49'
Menší závar před Andersonem, ten dobře zakročil vyrážečkou.

Trestné minuty: 8:10
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí tým má skvěle našlápnuto k výhře. Jako první sice ve druhé třetině udeřil Montreal, když ve 30. minutě po Armiově přihrávce snadno skóroval Chris Wideman a hosté pak i nadále pokračovali v náporu a snaze srovnat, jenže závěr patřil Buffalu. Ve 38. minutě využil přesilovku Victor Olofsson a na začátku 40. minuty proměnil přečíslení ve čtvrtý gól domácích Anders Bjork. Stav je tedy 4:1.
40:00'
39:29'
Ještě se vylučuje na straně Buffala, dvě minuty za držení hole dostal Robert Hägg.
39:04'
Další gól domácího celku! Už to vypadalo, že Buffalo pokazilo přečíslení tři na dva chybnou přihrávkou, nicméně Girgensons nakonec vystřelil, puk se trochu divoce odrazil na hůl ANDERSE BJORKA a ten doklepl za Montembeaultova záda, který ještě pohybem reagoval na předcházející pokus – 4:1. Asistence: Zemgus Girgensons, Vinnie Hinostroza.
38:13'
Montembeault měl zase práci, tentokrát musel krotit prudkou ránu z levého kruhu a situaci měl ztíženou i tím, že mu clonila hned dvojice hráčů.
37:05'
Přesilovku o jednoho muže již ale domácí využili a vedou zase o dva góly. K pravému kruhu si sjel VICTOR OLOFSSON, s ničím se nepáral a prudkým pokusem prostřelil Montembeaulta – 3:1. Asistence: Jacob Bryson, Jeff Skinner.
36:48'
Dahlinovu prudkou střelu vyrazil Montembeault, hosté jsou již mezitím ve čtyřech.
36:23'
Nepřesná střela z osy hřiště, puk pak domácím utekl do středního pásma.
35:54'
Problém pro hosty, neboť při obranné práci se hákování dopustil Ben Chiarot a už i on je na trestné lavici.
35:49'
Střela z pravé strany a hned dvě dorážky. Montembeault ale vše zvládl pochytat!
34:41'
Domácí tým má další přesilovku, neboť Montreal nezvládl střídání a za příliš mnoho hráčů na ledě dostal dvouminutový trest. Ten odsedí Josh Anderson.
34:36'
Několik urputných soubojů ve středním pásmu, puky přeskakují hole hráčů z obou stran.
33:50'
Montreal se zase nadechuje k náporu, hosté cítí, že vyrovnání není daleko.
32:24'
Montreal se ubránil, Drouin je zase na ledové ploše a hosté jsou v pěti.
31:44'
Buffalo se snaží o zakončení ze všech možných pozic, tahle přesilovka je opravdu hodně aktivní.
31:00'
Gólmana Montrealu nepřekonal ani Miller, ten pro změnu zakončoval z levého kruhu.
30:50'
Okposo mířil z vrcholu pravého kruhu pod horní tyčku, Montembeault ale máchl lapačkou a připsal si efektní zákrok.
30:24'
Domácí tým si zahraje přesilovku, dvouminutový trest za hákování totiž dostal Jonathan Drouin.
29:51'
Zase to mohlo být o dvě branky, když Mittelstadt přiklepl puk do sóla na Hinostrozu, jenže ten střelou trefil pouze připraveného Montembeaulta!
29:33'
Montreal právě vstřelil branku!
Akce Montrealu však pokračovala, u mantinelu si vybruslil Armia, vyslal geniální přihrávku před branku na CHRISE WIDEMANA a tomu stačilo jediné, sklepnout do odkryté části branky – 2:1. Asistence: Joel Armia, Mathieu Perreault.
29:14'
Nick Suzuki se probíjel pravou stranou, byl už pak ale poměrně blízko na střelu, či přesnou přihrávku.
28:28'
Po kombinaci v útočném pásmu střílel od levého mantinelu hostující Savard, Anderson se stačil přemístit a u své pravé tyče zasáhnout.
27:45'
Buffalo se řítilo do brejku dva na jednoho, Dahlin mohl sám zakončovat, rozhodl se ale pro poměrně těžkou přihrávku na spoluhráče a tím akci pokazil. Tohle opravdu chtělo střílet...
27:11'
Hra se nám přesunula na druhou stranu a Hinostroza prověřil Montembeaulta. Ten po svém úspěšném zákroku pro jistotu přerušil hru.
26:21'
Buffalo je v plném počtu!
26:18'
Gallagher neuspěl z ostrého úhlu, byl vytlačen za branku, kde schytal i tvrdý hit.
25:25'
Dva vynikající zákroky Craiga Andersona za sebou, zejména ten druhý, kdy se musel bleskově přesunout ke své pravé tyčce, patřil k těm těžkým.
24:47'
Buffalo má nejhorší za sebou, Jokiharju naskočil na led a domácí jsou ve čtyřech.
24:21'
Domácí jdou do tří! V útočném pásmu se podrážení dopustil Cody Eakin a dostal dvě minuty za podrážení!
23:47'
Suzukiho střela byla zablokována, domácí pak vytlačili puk alespoň do středního pásma.
23:08'
Puk dolétl přes všechny čáry až k Montembeaultovi, ten za vlastní brankou čeká na spoluhráče.
22:47'
Přesilovka pro hosty, unikajícího Perreaulta totiž zastavil Henri Jokiharju a ten za to dostal dvě minuty za držení.
22:02'
Montembeault na druhé straně ale zasahovat musel, a to proti bombě od modré čáry. Puk po jeho zákroku skončil vedle pravé tyčky.
21:14'
Petryho střela od modré čáry neprošla až k brance, puk se zastavil o les hráčů před Andersonem.
20:07'
Zbytek přesilovky domácích se pryč, oba celky jsou již v plném počtu.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina, se kterou musí být domácí tým spokojen. Buffalo bylo tím aktivnějším celkem, před Montembeaultem vzniklo několik vážných situací a domácí dokázali dvě z nich dotáhnout do zdárného konce. V sedmé minutě využil přesilovku Kyle Okposo a v 18. minutě zakončil kombinaci střelou od modré čáry Zemgus Girgensons. Montreal předvedl pouze několik náznaků brejků, na Andersona ale nedokázal nic vymyslet. Do šaten se tak odešlo za stavu 2:0.
20:00'
19:55'
Střela z mezikruží, Montembeault zasahovat nemusel, šlo to totiž těsně vedle.
19:07'
A znova letí puk ven z pásma, hosté svou modrou čáru brání na výbornou.
18:36'
Úvod přesilovky domácímu celku nevyšel, hráči Montrealu vyhodili až k Andersonovi.
18:07'
Navíc je tu vyloučení na straně Montrealu, dvě minuty za hákování dostal Chris Wideman.
17:35'
Akce domácích v útočném pásmu ale pokračovala a vyvrcholila pro Buffalo tím nejlepším možným způsobem. Puk doputoval na modrou čáru, kde chumlu před brankou využil ZEMGUS GIRGENSONS a švihem překonal marně zasahujícího Montembeaulta – 2:0. Asistence: Colin Miller, Cody Eakin.
17:13'
Někteří diváci se již radovali z gólu, nicméně o kousíček to nevyšlo, Okposo trefil tyčku.
16:47'
Z ostrého úhlu chtěl gólmana překvapit Olofsson, ani on ale nebyl přesný.
15:59'
Domácí tým využívá ke svým útokům hodně levou stranu, nyní to tudy zkusil Skinner, jeho následná rána ale prosvištěla vedle.
14:37'
Domácí se dostali levou stranou do útočného pásma, po krátké výměně zakončoval Hinostroza, jeho švih ale pouze zacinkal o tyčku Montembeaultovy branky!
14:20'
Úspěšný zákrok si připisuje i Craig Anderson, kterého z levého kruhu prověřil Josh Anderson. Hra je přerušená.
13:36'
Okposo se pěknou kličkou zbavil soupeře, přejel modrou čáru a servíroval pas do pravého kruhu na Eakina. Jeho okamžité zakončení Montembeault jen tak tak vyrazil před sebe.
12:49'
Romanov získal u modré puk a ihned posílal na Andersona nahození. Ten měl dobrý rozhled a puk srazil.
11:45'
Bjork se sice dokázal vymotat s pukem do kruhu pro vhazování, dobrou pozici ale ke střele nevyužil.
11:04'
Chiarotovo nahození od modré čáry pouze prolétlo prostorem a skončilo v rohu, puku se pak chopili domácí a vyvezli jej k půlce.
10:27'
Buffalo oslabení přečkalo bez úhony, domácí hrají v plném počtu.
09:34'
Nyní už ale domácí tým vyhodil přes všechny čáry a bránící čtveřice může vystřídat.
09:27'
Armia zakončoval z levého kruhu mimo, hosté se ale udrželi v pásmu a stále kombinují.
08:27'
Vylučuje se i na straně Buffala, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Rasmus Dahlin.
07:48'
Za hosty chtěl rychle odpovědět Gallagher, jeho švih Anderson vyrazil před sebe.
06:40'
Přesilovka je využitá, domácí jdou do vedení! Po přechodu do útočného pásma předvedlo Buffalo jednoduchou kombinaci, puk se dostal na pravou stranu, kde se ke švihu dostal KYLE OKPOSO a přes několik stínících hráčů prostřelil Montembeaulta – 1:0! Asistence: Jacob Bryson, Colin Miller.
05:49'
Montreal málem udeřil v oslabení, když za vyhozeným pukem zasprontoval Evans, dostal se přes obranu do zakončení, v plné rychlosti ale kličku na Andersona nedotáhl.
05:24'
Je tu první vyloučení utkání, dvě minuty za sokou hůl dostává hostující Cědric Paquette.
04:55'
V úvodu sledujeme hodně nepřesností z obou stran, hráčům puky odskakují od hokejek.
03:40'
Hostující Suzuki vybojoval za brankou Buffala puk, z otočky hledal spoluhráče, jenže ti byli dobře pokrytí. Dopředu jde zase domácí tým.
03:15'
Hned dvakrát vyhodili domácí na zakázané uvolnění, Buffalo tak nemůže střídat.
02:06'
Další výpad Buffala, hosté vypadají, že ještě zůstali v šatně. Z pravé strany střílel z první Cozens, Montembeault musel zase zakročit.
01:34'
Montembeault si v úvodu musí dávat velký pozor. Domácí si v pásmu Montrealu vybojovali puk a z úhlu to zkusil Okposo. gólman hostů pro jistotu přerušil hru.
00:21'
Hned z prvního útoku domácích tu byla střela, pokus Victora Olofssona byl ale sražen mimo ledovou plochu.
00:01'

Buffalo Sabres: C. Anderson (Tokarski) – Jokiharju, Dahlin, Pysyk, Hägg, C. Miller, Bryson – Hinostroza, Mittelstadt, J. Skinner – V. Olofsson, Tage Thompson, R. Asplund – Okposo (A), Eakin, Girgensons (A) – Caggiula, Cozens, Bjork.

Montreal Canadiens: Montembeault (J. Allen) – Petry, Kulak, D. Savard, Chiarot (A), Ch. Wideman, A. Romanov – Caufield, Suzuki, Toffoli (A) – Josh Anderson, Dvorak, Drouin – B. Gallagher (A), Evans, Armia – Lehkonen, C. Paquette, M. Perreault.

Rozhodčí: O'Rourke, L'Ecuyer – Berg, O'Quinn.
Oba celky jsou již na ledě, máme za sebou i hymny, zápas může začít.

7. P, 1 Z, 0 – 0 – 1, Skóre: 1:2, 0 b.
--------------------------------------------------------------------
Montreal Canadiens     (Atlantická divize)

Finalista posledního Stanley Cupu dokázal relativně udržet kádr pohromadě, ačkoliv změn pár proběhlo. Kotkaniemi se přesunul do Caroliny, náhradu však Canadiens získali v podobě Christiana Dvoraka. Co trápí Montreal jsou zranění svých opor. Carey Price se svěřil s psychickými problémy a bude nějakou dobu mimo hru, stejně tak je na listině zraněných Shea Weber. V prvním zápase Canadiens vedli na ledě Toronta, k bodovému zisku to ale nedotáhli a prohráli těsně 1:2.

0. P, 0 Z, 0 – 0 – 0, Skóre: 0:0, 0 b.
Buffalo Sabres     (Atlantická divize)

Buffalo už deset let čeká na postup do play-off. Nutno přiznat, že ani před letošní sezonou nebude patřit k favoritům na postup. Sabres měli poměrně turbulentní léto, když se hojně diskutovalo o budoucnosti kapitána Jacka Eichela. Ten navíc kvůli zranění nestihne začátek sezony. Šavle měli v draftu možnosti první volby a tak kádr severoamerického týmu posílil Owen Power. Jak moc velký dopad bude kanadský obránce mít je otázkou, všeobecně se ale letošní draft považuje za jeden z nejslabších. Sabres čeká proti Montrealu první zápas letošní sezony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.