NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Flyers - 13. listopadu 2021   01:08

Flyers
44:06' Farabee  (Laughton, Ristolainen) • 50:20' MacEwen  (Braun, P. Brown)
Carolina
Rooney, Chmielewski – Alphonso, Smith
PNC Arena, Raleigh
18 680 diváků
Flyers

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Utkání přihlíželo 18 680 diváků.
Carolina nepotvrdila roli velkého favorita a musela se sklonit před Philadelphií, jež ve třetí třetině předvedla obrat a zvítězila 2:1.

První gól padl až ve druhé třetině a postaral se o něj pohotovou forhendovou střelou ze vzduchu Steven Lorentz. Domácí rychle přidali druhý gól, zásah Jarvise byl ovšem odvolán pro ofsajd. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla nečekané rozuzlení. Letci zabrali směrem do ofenzivy a odměnou jim byl obrat, když na trefu Joela Farabeeho z 45. minuty navázal o šest minut později Zack MacEwen. Domácí v závěru tlačili, ale ani powerplay nevedla ke kýženému vyrovnání.

Svěřenci kouče Vigneaulta si díky vítězství v tabulce Východní konference výrazně polepšili, z desáté příčky poskočili na šestou. Hurikáni zůstávají druzí s odstupem dvou bodů na Floridu.
59:48'
Svižnou ránu zápěstím vyprodukoval přes obránce Andrej Svečnikov. Carter Hart opět bezchybný, znovu zaúřadovala jeho lapačka.
59:33'
Vítězství Philadelphie je zase o něco blíž. Andrej Svečnikov našel mezi kruhy Sebastiana Aha, jeho projektil Hart lapil do lapačky.
59:20'
Přes celé kluziště zkusil štěstí Ivan Provorov. Střílel z nepřipravené pozice a prázdnou bránu minul o velký kus. Zakázané uvolnění.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:39'
Z velkého úhlu střílel Vincent Trocheck. Viděl volný prostor u bližší tyčky, ale ten netrefil, o pár čísel cílové zařízení přestřelil.
58:10'
Carolina znovu obsadila útočné pásmo a Frederik Andersen odjel na střídačku. Hurikáni zkouší powerplay!
57:52'
Jesperi Kotkaniemi si všiml rozjetého Trochecka, avšak přihrávku vyslal příliš pozdě. Zachytil ji vracející se Oskar Lindblom.
57:03'
Nahození Ethana Beara od modré čáry tečoval jeden z bránících hokejistů mimo tři tyče. Vedle proletěl i následný pokus Teräväinena.
56:40'
Tlak Caroliny pokračoval. Znovu hrál důležitou roli Derek Stepan, jenž se obtočil kolem MacEwena, bekhendem však na Harta nevyzrál.
56:18'
Další neúspěšné přečíslení domácího mužstva. Derek Stepan nejprve trefil pravý beton gólmana, dorážející Jordan Martinook bruslí usměrnil puk vedle levé tyče.
55:36'
S obráncem Skjeiem tečovanou střelou Konecnyho si Frederik Andersen poradil. Včas máchl lapačkou, aby v ní kotouč uschoval.
55:15'
Přečíslení dvou na jednoho skončilo pro domácí neúspěchem. Travis Sanheim očekával, že Staal bude hledat Aha, v pokleku zastavil nahrávku pravou bruslí.
54:07'
Domácím výrazně zkomplikoval cestu za vyrovnáním Vincent Trocheck. Ve středním pásmu bezdůvodně sekl přes hokejku Brassarda a rozhodčí tento přečin zaznamenali.
54:00'
Zack MacEwen vyhodil tak šikovně, že puk směřoval do brány soupeře. Na Andersena navíc zatlačil Laughton, gólman proto raději hru přerušil.
53:52'
Buly v útočným pásmu Sean Couturier prohrál. Okamžitě zabral do defenzivy, aby nakonec sám obral rozjetého Aha po mantinelu.
53:20'
Cater Hart dnes působí mezi třem tyčemi sebejistě. nyní si hravě poradil s pokusem Dereka Stepana, který udržel mezi betony.
52:55'
Hráči Canes přesilovou hru nevyužili, o vyrovnání musí nadále usilovat proti pěti protihráčům. Lze očekávat, že Letci budou hrát hodně defenzivně.
52:08'
Carolinu dělily od vyrovnání centimetry! Levou tyčku orazítkoval svižným projektilem z pravého kruhu Teräväinen, dorážející Trocheck ze vzduchu nezvládl sklepnout puk do sítě.
51:44'
Ani Ahovi se dnes střelecky nedaří. I on měl dobrou palebnou pozici, ale puk mu sjel z čepele hole, takže z toho byl nepřesný pokus.
51:12'
Velkou příležitostí pohrdl Teuvo Teräväinen. Puk k němu doputoval do pravého kruhu, místo odkryté části brány Fin trefil obránce Sanheima.
50:55'
Na trestnou lavici míří Travis Konecny, který nedovoleně atakoval Bradyho Skjeie. Hurikáni mají příležitost rychle srovnat.
50:20'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Obrat dokonán, Letci vedou! Od modré čáry střílel Braun a byl to ZACK MACEWEN, kdo puk tečoval. S tímto pokusem by si možná Andersen poradil, avšak těsně před ním směr letu puku změnil ještě spoluhráč Cole a na tuto skutečnost brankář už zareagovat nedokázal. Asistence: Justin Braun a Patrick Brown.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Philadelphia dokázala vyrovnat a usiluje o to, aby byla druhým přemožitelem Caroline v sezóně.
49:43'
Hra přerušena, puk skončil na střídačce Flyers. Vhazování proběhne ve středním pásmu, odkud také touš opustil hrací plochu.
49:07'
Keith Yandle vyhodil pouze do bruslí Stevena Lorentze, jemuž těžké zpracování nevyšlo, hrací předmět poslal k protihráči Ristolainenovi.
48:30'
Po buly střílel od modré čáry Jaccob Slavin. Gólman v tomto případě zasahovat nemusel, puk totiž o velký kus minul pravou tyčku.
48:11'
Hostující gólman zažehnal další nebezpečí před svou bránou. Tentokráte jej neprostřelil Sebastian Aho, mezeru mezi betony hledal marně.
47:46'
Strhnout vedení zpět na stranu Carolinu mohl Teuvo Teräväinen. Na Cartera Harta ovšem nevyzrál, trefil ho do nastavené lapačky.
47:31'
Do brejku sprintoval Jesperi Kotkaniemi, ale s těžkým zpracováním si neporadil. Za bránou soupeře toho pak již moc nezmohl.
46:57'
Frederik Andersen se natáhl pro nahození Farabeeho a raději přerušil hru. Dopřál tak svým spoluhráčům možnost vystřídat a vydechnout si.
46:24'
Obránce Anthony DeAngelo dojel s pukem až do levého kruhu, odkud střílel zápěstím. Pokus k bližší tyči si Carter Hart pohlídal.
45:48'
Těsně před Stevenem Lorentzem odpálil černou gumu do bezpečí gólman Carter Hart. Hrací předmět doputoval až do středního pásma.
45:20'
Hurikáni znovu v problémech. Andersen povyjel z brány, ale Ivan Provorov mu chytře udělal kličku, z úhlu pak ovšem trefil pouze zakleknuvšího Jarvise.
44:06'
Hokejisté Flyers jsou za svou aktivitu v úvodu třetí třetiny odměněni vyrovnávací trefou! Odražený puk od zadního mantinelu dojel JOEL FARABEE, který se prodral před bránu a Andersena prostřelil mezi betony. Asistence: Scott Laughton a Rasmus Ristolainen.
43:55'
Střelecké trápení Letců pokračuje. Neprolomil ho ani James van Riemsdyk, z nadějné pozice vypálil příklepem do hrudi brankáře.
43:25'
Dánský gólman ve službách Canes vypadá býti více než solidní náhradou za Mrázka či Reimera. I jeho zásluhou prožívají Hurikání parádní start sezóny.
42:38'
Skrytou střelu Oskara Lindbloma vyrazil Frederik Andersen pravým betonem. Bravurně si poradil i s dorážkou Farabeeho, puk schoval někde pod tělem.
42:02'
Hosté vybojovali útočnou třetinu, ale dlouho v ní nepobyli. Scott Laughton totiž nahrávkou po mantinelu našel přímo prostor, kde stál Staal.
41:46'
Brady Skjei ukázkovým hitem odstavil od kotouče Brassarda. Akci rozvinul na Aha, toho vystavil ofsajdu netrpělivý Seth Jarvis.
41:23'
Od pravého mantinelu střílel Claude Giroux. Frederik Andersen moc neviděl, nicméně nemusel smutnit, puk se od boční sítě odrazil za bránu.
40:45'
Hodně záležet si dal Jaccob Slavin s rozehrávkou. Nakonec volil pas středem na Aha, ten prodloužil do útočného pásma.
40:12'
V úvodu třetí dvacetiminutovka doběhlo vyloučení Farabeeho. Ještě v přesilovce stihl vystřelit Anthony DeAngelo, střelou z úhlu se Hart zaskočit nenechal.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:03.
Prostřední dějství poprvé pohnulo stavem střetnutí. Šťastnější jsou domácí hokejisté, kteří vedou nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Gól vstřelil ve 32. minutě Steven Lorentz, jenž v těžké pozici parádně sklepl puk ze vzduchu za záda Harta. Ještě v téže minutě skóroval i Seth Jarvis, ale tento zásah byl po úspěšné coach challenge Flyers rozhodčími odvolán pro ofsajd. Hurikáni si náskok zaslouží, neboť jsou aktivnějším týmem, na bránu vyprodukovali dvakrát více střel než soupeř. Letci budou muset, hlavně směrem do ofenzivy, ve třetí třetí dvacetiminutovce pořádně zabrat.
Střely na bránu po 2. třetině: 28 – 13.
40:00'
39:39'
Volnějšího prostoru využil Jaccob Slavin k přiblížení se brány. Z vrcholku levého kruhu si troufl na střelu, Carter Hart včas vykopl levý beton.
39:04'
Seth Jarvis naznačil v pravém kruhu střelu, aby následně přenesl hru do kruhu levého na Jesperiho Kotkaniemiho. Z důvodu horšího zpracování se Hart stih přesunout a střelu do horních pater brány vytáhnout nad břevno pravým ramenem.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:45'
Domácí hokejisté udrželi pevné postavení v útočném pásmu a rozjeli kombinační akci. V jejím finále Aho nahrál mezi kruhy Staalovi, jeho ránu forhendem z první Hart schoval ve výstroji.
38:12'
Výhoda trvala dlouho, unavená čtveřice Flyers ale nakonec odolala. Po přerušení hry odjel na trestnou lavici Joel Farabee, vyfasoval dvě minuty za hru vysokou holí.
37:48'
Carolina má ponechanou výhodu a místo odevzdání puku a přesilovky pěti proti třem se snaží útočit. Andrej Svečnikov vypálil zápěstím těsně nad břevno.
37:21'
Sebastian Aho zazmatkoval na modré čáře a do brejku málem pustil Natea Thompsona, jemuž nakonec odebral černou gumu čistým způsobem.
36:40'
Chytrý nástřel DeAngela, kdy se puk od zadního mantinelu odrazil ideálně do jízdy Sebastianu Ahovi, jemuž vůbec nevyšel bekhendový blafák.
36:00'
Centr elitního útoku Flyers Sean Couturier zabránil Fastovi v bekhendovém zakončení pouze za cenu hákování. Přesilovka pro Canes.
35:39'
Střelec zatím jediného gólu Steven Lorentz útočil na druhý zásah. Zkusil obtočit bránu a zasunout touš k pravé tyči, narazil na připravený pravý Hartův beton.
35:22'
Po pravém mantinelu pronikl do útočného pásma Andrej Svečnikov. Zvedl hlavu a viděl, že nemá komu nahrát, takže jen nahodil za bránu soupeře a odjel vystřídat.
34:47'
V bráně Philadelphie skončil Sebastian Aho, nikoliv kotouč. Fin při snaze o zakončení ztratil stabilitu a spadl na brankáře.
34:19'
Za brankou operoval s pukem na holi Jordan Staal. U levé tyčky si všiml volného Setha Jarvise, jeho střelu forhendem z první pokryl Carter Hart.
33:44'
Zakázané uvolnění posílá hru před Frederika Andersena. Jaccob Slavin vyslal prudkou nahrávku, na níž Sebastian Aho nedosáhl.
33:13'
Příliš dlouho váhal s nahrávkou Teuvo Teräväinen. Tato skutečnost se mu krutě vymstila, Ivan Provorov jej poslal tvrdým hitem k ledu.
32:30'
Zápas tak pokračuje za příznivého stavu pro Carolinu, ale vedení je "jen" jednobrankové. Philadelphia zůstává na dostřel.
31:59'
Tak pozor, gól neplatí! Hostující trenér Vigneault si vzal coach challenge a dobře udělal, protože trefě Jarvise předcházel ofsajd.
31:59'
Carolina právě vstřelila branku!
Druhý gól v rozmezí jedné minuty, Hurikáni odskakují do dvoubrankového vedení! Svečnikov rychlým švihem orazítkoval brankovou konstrukci. Volný puk spadl mezi kruhy, kde SETH JARVIS při zakončení zlomil hokejku, černá guma se ovšem odrazila za brankovou čáru šťastně od jeho brusle.
31:14'
Bezbrankové skóre prolomeno! Staal udržel kotouč v útočné třetině, střelou zápěstím ovšem minul bránu. Puk se od zadního mantinelu odrazil k Fastovi, jenž u pravé tyčky hledal a našel STEVENA LORENTZE. Pětadvacetiletý kanadský útočník zvládl zakončení fantasticky, ze vzduchu sklepl kotouč forhendem za bezmocného Harta. Asistence: Jesper Fast a Jordan Staal.
30:34'
Vincent Trocheck si musel být moc dobře vědom, že s pukem hraje za modrou čárou. Přesto zkusil, zda třeba rozhodčí na okamžik nezaváhá, leč nestalo se. Ofsajd.
30:10'
V době, kdy se rozběhla druhá polovina základní hrací doby, Frederik Andersen zachytil do lapačky vysoký oblouček Sanheima a na rozehrávku si netroufl.
29:36'
Přečíslení Flyers dvou na jednoho gólem neskončilo. Derick Brassard našel Couturiera, jeho ránu vytěsnil Andersen levým betonem.
29:01'
Na druhé straně do podobné pozice najel Steven Lorentz. Na rozdíl od protihráče vystřelil, bekhendem zvedl kotouč do výstroje brankáře.
28:35'
Před branku Canes nabruslil Travis Konecny. Žabičkou jej oslovil Oskar Lindblom, kanadský útočník forhendem promáchl naprázdno.
28:15'
Oba celky si jsou moc dobře vědomi, že první gól může hodně napovědět o dalším průběhu střetnutí. Proto hrají spíše z defenzivy, proto není k vidění moc příležitostí.
27:49'
Andrej Svečnikov naslepo nahrával před bránu, kde tušil Sebastiana Aha. Fin obdržel pas za brusle, natahoval se za ním marně.
27:22'
Na druhou stranu vystartoval Jesperi Kotkaniemu. Forhendový blafák protáhl až příliš, z úhlu pak trefil pouze boční oblouk brány.
26:36'
Hokejisté Caroliny znovu pod tlakem. Sanheim si na modré vyměnil kotouč s Ristolainenem, načež střílel těsně vedle pravé tyčky.
26:12'
Švédský útočník Jesper Fast lehce tečoval střelu Brendana Smithe od modré čáry. Lehká změna směru letu puku Hartovi v zákroku nezabránila.
25:53'
Letci pokračují v útočení. Střelou zápěstím vyzkoušel Oskar Lindblom, cílové zařízení ale minul o poměrně velký kus.
25:22'
Střela Travise Sanheima od modré čáry nebyla pro Frederika Andersena žádným větším problémem, pukem schytal přímo do výstroje.
24:55'
Dánský gólman povyjel proti dlouhé nahrávce Couturiera a vyrážečkou odehrál černou gumu před Konecnym na volného Slavina.
24:23'
Claude Giroux jako správný kapitán vzal zodpovědnost na sebe. Z levého křídla sjel před bránu, na Andersena ovšem recept nenašel.
23:41'
Brendan Smith zvedl hlavu a u pravé tyčky našel najetého Teräväinena. Carter Hart se výborně přesunul a zasáhl levým betonem.
23:00'
Až do útočného pásma Nate Thompson. Narazil na dvojici protihráčů, mezi kterou sice proskočil, ale již bez puku na hokejce.
22:36'
Domácí v plném počtu, Vincent Trocheck strávil na lavici hanby kompletní čtyři minuty. A okamžitě se zapojuje do útočné akce.
22:05'
Sean Couturier si na obtočení brány netroufl. nabil na modrou čáru Ivanu Provorovovi, jehož rána nebyla vůbec špatná, avšak zákrok lapačkou Andersena byl ještě o něco lepší.
21:47'
Nechtěně hostům pomohl Frederik Andersen. Za brankou totiž nezachytil nahození Provorova a jen kotouč zpomalil ideálně pro Couturiera.
21:21'
Zpoza vlastní brány začal další útočnou akci Flyers. Travis Sanheim. Po mantinelu nahrál Konecnymu, toho vystavil do ofsajdu Giroux.
20:39'
Hráčům v bílých dresech se nedaří usadit v útočném pásmu. Naopak nechybělo moc, aby Ian Cole vyslal do úniku Aha, ten na puk těsně nedosáhl.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu a pokračuje početní převaha Philadelphie. Ta by měla trvat ještě dvě minuty, protože Trocheck k podrážení inkasoval ještě další dvě minuty za nesportovní chování.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:05.
První třetina zápasu mezi Carolinou a Philadlelphií branku nepřinesla. Úvod střetnutí patřil hostům, ale postupně se misky vah začínaly překlápět na stranu domácího favorita. Ani on ovšem nezvládl prolomit bezbrankové skóre, které vydrželo až do závěrečné sirény úvodního dějství. Těsně před jejím zazněním měl velkou šanci kapitán Canes Jordan Staal, který však v samostatném úniku na Harta nevyzrál. Útoku předcházela přesilovka Flyers pěti proti třem, tu Hurikáni přestáli bez větších starostí.
Střely na bránu po 1. třetině: 13 – 6.
20:00'
19:55'
Carolina kritické chvíle přestála a naopak mohla sama udeřit! Navrátilec z trestné lavice Jordan Staal dostal nahrávku do úniku, forhendovou střelou ovšem na Harta nevyzrál.
19:17'
Od modré čáry zakončil trpělivou kombinaci Keith Yandle. Frederik Andersen si našel místečko, odkud na puk viděl a pravou ruku včas srazil k tělu, aby mohl zakročit.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:50'
Proti čtyřem se domácí ubránili, jak jim to půjde proti pěti? Ivan Provorov je zpátky na ledě a elitní přesilovková formace je kompletní.
18:08'
Komplikace pro domácí! Druhý trest v krátkém časovém sledu, tentokráte po Vincenta Trochecka a znovu za podrážení. Čtyřicet vteřin potrvá přesilovka Flyers čtyři na tři, pak, pokud ji hosté v mezičase nevyužijí, budou mít k dispozici minutovou výhodu o dva hráče. Američan si navíc neodpustil od cesty jízlivou poznámku, za což si vysloužil další dvě minuty za nesportovní chování.
17:52'
Tak nakonec ani početní převaha Hurikánů netrvala celé dvě minuty, protože domácí kapitán Jordan Staal fauloval Farabeeho, jemuž ani nedovoleným bráněním nezabránil ve vyhození.
17:37'
Hosté dvakrát v krátkém časovém sledu vyhodili přes všechny čáry. Tony DeAngelo počkal za bránou, na led naskočila druhá přesilovková formace Canes.
17:25'
Střelu DeAngela vyrazil Carter Hart jenom před sebe. Výborně si vedl i při dorážce, včas se přesunul k levé tyčce proti ráně Teräväinena.
16:47'
Na Carolinu čeká druhá přesilová hra, tato by ovšem měla být tou první kompletní. Ivan Provorov si háčkem pomohl proti Jarvisovi, jemuž tak znemožnil zakončení ze slibné pozice.
16:35'
Za dlouhým pasem Bradyho Skjeie startoval Seth Jarvis. Nevyšlo mu zpracování, o to měl obránce Travis Sanheim situaci jednodušší.
15:49'
Úvodní dějství probíhá v opatrném duchu. Philadelphia si je vědoma, že s favoritem nemůže hrát úplně otevřenou partii, hlavně do defenzivy doposud pracuje spolehlivě.
15:21'
Brendan Smith nahodil takovým způsobem, aby Teuvo Teräväinen puk tečoval a zabránil tak icingu. Stalo se, za vlastní brankou dostal dost času na rozehrávku Yandle.
14:40'
Pod tlakem Travis Konecny zacouval za vlastní bránu. Odtud počkal na vystřídání spoluhráčů a vyhodil nešťastně na zakázané uvolnění, takže sám na ledě ještě bude muset pár vteřin zůstat.
14:13'
Elitní obránce Caroliny Jaccob Slavin měl viditelně strach z dotírajícího MacEwena, takže dobrovolně opustil útočné pásmo a rozehrál v klidu přes šířku kluziště na volného Beara.
13:50'
Scott Laughton vyhodil z obranného pásma mimo hru. Měl velké štěstí, že puk cestou lehce zavadil o tvrzení sklo, takže se nevylučovalo.
13:24'
Už to vypadalo, že Philadelphia získá útočnou třetinu, když zazněl hvizd čárového rozhodčího signalizující postavení mimo hru.
12:47'
Ethan Bear střílel zajímavě přes spoluhráče Setha Jarvise. Carter Hart si puk našel a betonem jej vyrazil do rohu kluziště.
12:19'
Velkou rychlost nabral Andrej Svečnikov a dokázal i vypálit. Svižnou ránu ze zápěstí Hart vyrazil lapačkou mimo bezprostřední nebezpečí.
11:35'
Hrou vysokou holí si v útočné třetině pomohl Joshua Leivo, který si kroutí sezónní debut při nemoci Martina Nečase. rozhodčí hru vykázali do středního pásma.
11:08'
S lehkým nahozením Travise Sanheima od modré čáry neměl Frederik Andersen větší starosti. Černou gumu uschoval v lapačce.
10:47'
Narušit tlak Hurikánů zkusil Derick Brassard. Na vlastní pěst proti dvěma obráncům neuspěl, marně mezi nimi zkusil proskočit do šance.
10:19'
Aktivita Caroliny pokračovala, ale k žádnému dalšímu zakončení už nedošlo, protože Jaccob Slavin na modré nezvládl zpracování a způsobil ofsajd.
09:58'
S koncem van Riemsdykova trestu pálil z mezikruží Sebastian Aho. Opět se zaskvěl kanadský gólman Flyers, pukem dostal ránu do masky.
09:22'
Hokejisté v černých dresech zůstávají usazení v útočném pásmu. Střílel tentokráte Teuvo Teräväinen, Hart si s projektilem z levého kruhu věděl rady.
08:55'
Domácí již hrají početní převahu. Od modré čáry pálil ofenzivně laděný bek Anthony DeAngelo, puk poslal těsně nad bránu.
08:01'
Síly na ledě se vyrovnávají. Na lavici hanby usedl James van Riemsdyk, který podrazil Teuva Teräväinena, snažícího se o vyhození.
07:38'
Napotřetí hosté získali pevné postavení v útočném pásmu a vybojovali si i první větší příležitost. Andersen očekával od Girouxe střelu, ale hostující kapitán ještě nahrával, čímž gólmana dokonale zaskočil. Konecnymu zabránil ve střele do prázdné brány pohotovým blokem Ethan Bear.
07:05'
Na obránce navázal Vincent Trocheck. Jeho ne příliš prudké vyhození sice Ivan Provorov zastavil, ale až za modrou čárou. Výsledkem je postavení mimo hru.
06:40'
Výborný start Caroliny do oslabení. Kapitán Jordan Staal vyhrál buly na Jaccoba Slavina, jenž vyhodil přes všechny čáry do bezpečí.
06:34'
První přesilovou hru si zahrají hosté. Při plnění defenzivních povinností hrál proti pravidlům finský útočník Jesperi Kotkaniemi, když zahákoval Laughtona.
05:46'
Hosté podnikli zajímavě vypadající protiútok. Hlavní roli sehrál Zack MacEwen, který na sebe natáhl dva hráče a pak nahrál mezi kruhy Laughtonovi, Andersen zakročil lapačkou.
05:20'
Hra se i nadále přelévá ze strany na stranu. Jesper Fast hledal Slavina, tomu v poslední chvíli zvedl hokejku Ristolainen.
04:47'
Velké štěstí pro Frederika Andersena. Derrick Brassard dostal nahrávku do ideální pozice, ale forhendem z jedničky trestuhodně přestřelil.
04:25'
Akce Canes pokračovala. Sebastian Aho o pravého mantinelu vybruslil před bránu, na Harta ovšem z bezprostřední blízkosti nevyzrál.
03:59'
Hráči v černých dresech ovšem dokáží skórovat i z brejků. Do jednoho takového vystartoval Andrej Svečnikov, po jeho žabičce do pravého kruhu střílel Seth Jarvis do boční sítě.
03:35'
Úvod střetnutí probíhá v rychlém tempu, žádné přehnané přerušování. Zatím poněkud překvapivě mají více ze hry Letci z Philadelphie.
02:57'
Skrytá střela v podání Lindbloma od pravého mantinelu nadělala Andersenovi lehké problémy, gólman v poslední chvíli vykopl pravý beton.
02:15'
Na modré čáře zachytil kotouč Jaccob Slavin. Jeho lehké nahození Hart pouze vyrazil, dorážející Kotkaniemi minul bránu.
01:48'
Hosté udrželi postavení v útočné třetině. Cam Atkinson nahrál na modrou Brassardovi, jeho pokus proletěl vysoko nad břevnem.
01:21'
Na druhé straně už má první zákrok na kontě Frederik Andersen. S pokusem Couturiera neměl větší problémy, touš schytal do výstroje.
00:41'
Domácí hokejisté pochopitelně budou usilovat o udržení skvělé zápasové bilance i bez českého mladíka. Začali aktivně, Sebastian Aho těsně minul bránu.
00:10'
Zápas mezi Carolinou a Phuladelphií odstartoval! A pro fanoušky českého hokeje nemám dobrou zprávu, o utkání totiž nezasáhl Martin Nečas z důvodu nemoci.
00:01'

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Lyon) – Bear, Slavin (A), A. DeAngelo, Skjei, Brendan Smith, Cole – Leivo, Aho, A. Svečnikov – T. Teräväinen, Trocheck, Kotkaniemi – Fast, J. Staal (C), Lorentz – Jarvis, Stepan, Martinook (A).

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, Seeler, Yandle – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Atkinson, Brassard, Lindblom – J. van Riemsdyk, Laughton, Farabee – MacEwen, P. Brown, N. Thompson.

Rozhodčí: Rooney, Chmielewski – Alphonso, Smith.

Martin Nečas (CAR)
Philadelphia Flyers

Letci nemají tak parádní začátek sezóny, ale ani jejich výsledky nejsou k zahození. V jedenácti utkáních nasbírali čtrnáct bodů a okupují až desátou pozici Východní konference, avšak na šesté New Jersey ztrácí pouhé dva body. Philadelphia už po šest zápasů střídá výhry s porážkami. Pokud by tato série měla pokračovat, tak na řadě je vítězství, protože naposledy Vigneaultova družina doma prohrála 0:3 s Torontem. Týmové produktivitě vévodí dvojice Sean Couturier, Claude Giroux s 12 body.
Carolina Hurricanes

Carolina prožívá parádní start sezóny. V dosavadních jedenácti utkáních našla jediného přemožitele, a sice Floridu, za kterou se nachází i v tabulce Východní konference s odstupem dvou bodů, avšak Panteři mají odehrané o tři zápasy navíc. Po již zmíněné porážce 2:5 s Floridou najeli svěřenci kouče Brind'Amoura znovu na vítěznou vlnu proti Tampě, v aréně obhájce Stanley Cupu zvítězili 2:1 po prodloužení, vítězný gól vstřelil Martin Nečas. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je patnáctibodový Andrej Svečnikov.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Carolinou a Philadelphií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.