NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Arizona - 13. listopadu 2021   02:30

Chicago
Chicago
25:26' DeBrincat (P. Kane, R. Stillman) • 49:26' D. Strome (P. Kane, S. Jones)
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Arizona
Arizona
41:41' Ladd  (Capobianco)
Chicago
M.-A. Fleury (Lankinen) – McCabe, S. Jones, C. Murphy, de Haan, E. Gustafsson, R. Stillman – P. Kane, Dach, DeBrincat – Khaira, J. Toews, D. Kubalík – Borgström, D. Strome, Kurashev – Hardman, R. Carpenter, Reese Johnson.
Arizona
Wedgewood (K. Vejmelka) – Strälman, Chychrun, Mayo, Gostisbehere, Ljubuškin, Capobianco – Keller, Hayton, Galchenyuk – Kessel, Johan Larsson, Crouse – Ch. Fischer, T. Boyd, L. Eriksson – Ladd, Beagle, Roussel.

Z tohoto přenosu je to vše, já se s vámi loučím a děkuji za pozornost. Přeji příjemný víkend u dalších zápasů NHL.
Tři hvězdy utkání

1. Dylan Strome (CHI) – 1+0
2. Patrick Kane (CHI) – 0+2
3. Marc-Andre Fleury (CHI) – 22 zákroků; úspěšnost 95,7 %
Česká a slovenská stopa
Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:21
Karel Vejmelka (ARI) – v utkání plnil roli náhradního brankáře
Kdo se postavil do brankoviště?
Marc-Andre Fleury (CHI) – 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7 %, odchytal 59:43
Scott Wedgewood (ARI) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 58:32
Statistiky
Střely na branku: 29 – 23 (5:7, 15:6, 9:10)
Zablokované střely soupeře: 13 – 12
Trestné minuty: 8 – 12
Využité přesilové hry: 1/5 – 1/3
Vyhraná vhazování: 45 % – 55 %
Bodyčky: 35 – 20
Je konec. Arizona byla blízko minimálně bodu, nakonec si z Chicaga neodveze ani jeden. Domácí se dostali do vedení těsně před polovinou utkání, když se z první prosadil Alex DeBrincat. Vyrovnání přišlo na začátku třetí části, když přesilovku Kojotů využil Andrew Ladd. Deset minut před koncem skórovali v početní výhodě i domácí, konkrétně to byl Dylan Strome, pro něhož šlo o první trefu v tomto ročníku.
59:41'
Hostům nezbývá moc času, přesto drží kotouč na svých hokejkách.
59:00'
Arizona kombinuje v útočném pásmu Chicaga. Střelu z pravého kruhu má na svědomí Kessel, nebyla přesná.
58:46'
Domácí se ubránili, kotouč je v obranném pásmu hostů.
58:34'
Ano, Wedgewood zůstal na střídačce, Coyotes budou hrát v šesti proti čtyřem.
58:34'
Komplikace pro Chicago! Jones (CHI) byl vyloučen za hákování, takže Arizona může při odvolaném brankáři praktikovat přesilovou hru šesti proti čtyřem!
58:31'
Wedgewood míří z branky, Arizona hraje v šesti!
58:08'
Domácí dostali puk do útočné třetiny, kde sbírají cenné vteřinky u mantinelu.
57:26'
Jak dobře je na tom technicky nyní ukázal Kane, který se obtočil kolem protihráče a bekhendem vystřelil na Wedgewooda.
57:05'
Hosté drží puk na svých hokejkách ve vlastním pásmu, pokoušejí se dostat do útočné třetiny.
56:34'
Carpenter ohrozil Wedgewooda střelou z pravého kruhu. Brankář Coyotes ji dokázal vyrazit, protože neměl zakrytý výhled.
56:10'
Capobianco dostal puk na modrou čáru, ihned střílel na Fleuryho. Brankář Blackhawks byl připraven, takže puk snadno lapil. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
55:49'
Ale čas se samozřejmě krátí. Nyní Coyotes nahodili puk do útočného pásma, jenže se v něm dlouho neudrželi.
55:13'
V posledních minutách mají více ze hry hosté, kteří chtějí vstřelit kýžený vyrovnávací gól.
54:39'
Keller střílel ze stejného prostoru jako před okamžikem Kessel, také nedal.
53:41'
Kessel se dostal v útočném pásmu ke střele z prostoru mezi kruhy. Jeho rána trefila připraveného Fleuryho.
52:59'
Coyotes neudrželi útočné pásmo, kupředu míří Chicago.
52:20'
Nyní se na druhé straně zaskvěl Wedgewood! Vyrazil střelu z pravého kruhu před sebe, kde byl Hardman, jehož dorážka do odkryté klece skončila na betonu brankář Coyotes!
51:01'
Mohlo být srovnáno! Larsson byl za brankou, vyjel před ní a zkoušel překvapit Fleuryho zakončením k tyčce, ale nepovedlo se mu to. Zkušený brankář Chicaga kotouč vykopl betonem.
50:25'
Johnson se odhodlal v útočném pásmu ke střela, kterou ovšem Chychrun srazil mimo.
Dylan Strome vstřelil svůj první gól v tomto ročníku!
49:26'
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácím se také daří využít přesilovou hru. Kane si vyměnil puk s Jonesem, sjel si na levý kruh, odkud přihrával před branku, kde byl DYLAN STROME, jehož střela zapadla za brankáře Arizony – 2:1! Asistence: Patrick Kane, Seth Jones.
48:59'
Kotouč je až u Fleuryho, Coyotes se osvobozují.
48:47'
Domácí si dlouho připravovali střeleckou pozici, až to vzal na sebe Jones. Druhou trefu v tomto ročníku ovšem nezaznamenal, Wedgewood si připsal jistý zákrok.
48:08'
Máme tu další vyloučení, tentokrát na straně Arizony. Strälman (ARI) dostává dvě minuty za podrážení.
47:36'
Coyotes se dostali do útočného pásma, ale moc dlouho v něm nevydrželi. Nyní do útoku spěchají domácí.
46:21'
Ani Chicago se nemůže dostat do útoku, protože tentokrát byl odpískán ofsajd. To se moc Khairovi nelíbilo, ale nic s tím neudělá. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve střední třetině.
45:46'
Po nepřesné rozehrávce se hosté provinili zakázaným uvolněním, takže se bude vhazovat v jejich obranném pásmu.
45:32'
Vylučovat se nakonec nebude, rozhodčí hit Capobianca posoudili jako čistý.
45:32'
Na ledě po Dachovi zůstala krvavá skvrna, kterou musí ledaři odklidit.
45:32'
Opět nám prýští emoce a vznikl další konflikt mezi hráči, a to po tvrdém hitu na Dacha. Vypadá to, že tentokrát se nebude vylučovat.
44:52'
Do gólové příležitosti se dostal Eriksson, jenže nedal! Útočník Arizony se šikovně dostal před obránce soupeře a z pravé strany těsně minul růžek branky Blackhawks!
43:44'
43:40'
Podruhé v této přesilovce ujížděl osamocený Kubalík na Wedgewooda a znovu nedal! Tentokrát se pokoušel střílet mezi betony, brankář Arizony je sklapl včas.
43:00'
Obrovská příležitost Chicaga! V přesilové hře po fantastické přihrávce Kanea ujížděl sám na brankáře Arizony Kubalík, jenže trefil pouze tyč!
42:35'
Kojotům se povedlo vyhodit až k Fleurymu.
41:44'
Roussel (ARI) míří na trestnou lavici za hru vysokou holí.
41:41'
Arizona právě vstřelila branku!
Tak jsem to pěkně zakřikl. Hosté se dostali do útočného pásma, ANDREW LADD si zkušeně obehrál protihráče, najel si na pravý kruh a táhlou střelou na vzdálenější tyč překonal Fleuryho – 1:1! Asistence: Kyle Capobianco.
41:27'
Arizoně se nedaří dostat do útočného pásma, Blackhawks velmi dobře brání.
41:03'
A znovu je puk až u Wedgewooda.
40:32'
Blackhawks se osvobozují vyhozením puku až k brankáři Coyotes.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:27.
Střely: 20 – 13
Střely ve druhé třetině: 15 – 6
Máme za sebou prostřední část, ve které padl dosud jediný gól tohoto utkání. Vstřelil ho domácí Alex DeBrincat po krásné přihrávce od Patricka Kanea. Oba týmy toho ovšem zatím moc směrem dopředu nepředvádějí, příliš střel a nebezpečných situací k vidění nebylo, a to ani v početních výhodách. Jedna momentálně běží Arizoně, hned minutu a 55 vteřin si přenášejí do třetí části.
40:00'
39:55'
V závěru třetiny se nám bude vylučovat. Strome (CHI) vidí trest dvě + dvě minuty za vysokou hůl, Ljubuškin (ARI) bude pykat na dvě minuty za hrubost. Coyotes budou hrát přesilovou hru.
39:42'
Rameno musel nyní vystrčit proti ráně Kanea od modré čáry Wedgewood! Tvrdou dělovku forvarda Blackhawks vyrazil.
39:05'
Jones střílel od modré čáry, ale jeho pokus byl sražen.
38:35'
Kane střílel z pravého kruhu, jenže Wedgewood jeho pokus vyrazil betonem. Jinak je přesilovka Blackhawks poměrně bezzubá.
37:41'
Ljubuškin (ARI) sice ubránil Dacha, bylo to ovšem za cenu faulu. Na dvě minuty míří na trestnou lavici za sekání, Blackhawks mají další přesilovku.
37:15'
Chychrun na rozehrávku nespěchá, chytře čeká, až mu dostřídají spoluhráči.
36:46'
Fleury nyní raději po nahození od modré čáry podržel puk před dotírajícími protihráči. Coyotes se v závěru periody hodně osmělují.
36:28'
Arizona se usadila v útočném pásmu soupeře. Hayton vyjel zpoza branky před ní, odkud se bekhendem pokusil překvapit dosud bezchybného Fleuryho, nepovedlo se mu to.
35:25'
Fischer se po najetí do pásma nerozmýšlel a ihned poslal puk na Fleuryho. Ten jeho střelu viděl, takže mu nenadělala problémy.
35:00'
Pomalu se nám blíží závěr druhé třetiny, domácí vedou nejtěsnějším možným rozdílem. Po zakázaném uvolnění Chicaga se hra přesouvá před Fleuryho.
33:53'
Příliš netrpěliví byli domácí hokejisté při přechodu útočného pásma, provinili se tak ofsajdem.
33:11'
Wedgewood pomohl po nahození Chicaga do pásma svému celku s rozehrávkou, takže nic nebezpečného mu nehrozí.
32:40'
Chicago to nyní zkouší z vlastního pásma za pomocí několika rychlých přihrávek.
31:54'
Srovnání na hokejce měl Boyd. Ten dvakrát střílel přímo ze slotu, jenže Fleury si s oběma jeho pokusy dokázal poradit!
31:11'
Nyní se dokonce sami domácí vyhnali nepřesnou přihrávkou.
30:25'
Sledujeme poměrně nudnou pasáž. Chicago se sice dostává do útočného pásma, jenže zde kombinují bez střel.
28:49'
Toews to udělal skvěle, když stahovačkou odmítl protihráče a následně rýsoval přesný pas před branku na Khairu, kterého ale skvěle vychytal Wedgewood.
28:12'
Ladd dostal puk do útočného pásma, jenže v něm Arizona moc dlouho nevydržela. Zkušený forvard kotouč zpět nevybojoval.
27:37'
Arizona byla chvilku po příchodu hráče z trestné lavice na led pod tlakem, takže situaci hosté vyřešili zakázaným uvolněním.
27:26'
26:51'
Chicago sice kombinuje, ale je to bez střely. Wedgewood si dlouho na puk nesáhl.
26:27'
V přesilové hře se Blackhawks prokombinovali k tomu, že Kane střílel z pravého kruhu. Jeho nebezpečná střela mířila vedle.
25:26'
Hosté za neúspěšnou challenge inkasují dvě minuty za zdržování hry.
Gól platí, Chicago Blackhawks jdou do vedení 1:0!
25:26'
Gól je přezkoumáván na videu.
25:26'
Nyní je to gól, byť Wedgewood vehementně protestuje, jen nevím, co se mu nezdálo. Chicago se dostalo do útočného pásma, ALEX DEBRINCAT dostal ideální přihrávku na levý kruh a překonal brankáře Coyotes – 1:0! Asistence: Patrick Kane, Riley Stillman.
23:46'
Tohle byla hokejová nádhera! Kane dostal ideální pas za obranu, ujížděl osamocen na Wedgewooda, kterého chtěl překonat střelou na lapačku. S tou si brankář Arizony poradil!
22:05'
Dobrá šance Chicaga. Johnson dostal přihrávku do jízdy, vjel do pásma, odkud z pravého kruhu prověřil Wedgewooda, ten chytá!
20:52'
Zakázané uvolnění Coyotes, hra se stěhuje před brankáře Wedgewooda.
20:31'
Aktivní Blackhawks se provinili ofsajdem, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám žádnou branku nenabídla. Oba týmy si vypracovaly několik příležitostí, ale žádnou z nich nevyužily. Tempo hokeje se postupem času zvyšovalo, což je dobrá zpráva pro všechny sledující.

Střely: 5 – 7
20:00'
19:25'
Khaira si najel do útočného pásma, obtočil se kolem obránce a z otočky vystřelil bekhendem nepřesně.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:26'
Nakonec vystřelil velmi slabě od modré čáry Stillman, to nemělo šanci na úspěch.
18:18'
Blackhawks pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
17:24'
Domácí se dostali do útočného pásma, ve kterém skoro minutu kombinovali. K žádné střele to ovšem nevedlo, protože obrana Coyotes je dnes velmi pozorná a brání možnosti ke střelám.
16:19'
Capobianco rozehrával z vlastního pásma, puk se přes střední pásmo dostal až do útočného, kde z pravého kruhu střílel Hayton. Jeho pokus Fleury ukryl v rukavici.
15:21'
Chicago se při výstavbě útoku provinilo proti pravidlům zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje zpět před Fleuryho.
14:56'
Dobrou přihrávku dostal Larsson. Puk dokázal ubránit před dotírajícím bekem, načež bekhendem prověřil Fleuryho.
14:12'
Wedgewood pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, Coyotes míří vstříc další útočné akci.
13:40'
Nyní střídá šance šanci. Nebezpeční byli opět hosté, Fleury proto musel přikrýt puk a vynutit si vhazování.
13:17'
Gólovka na druhé straně! Arizona ze všeho útočení zapomněla na obranu, čehož mohl využít Dach. Ten jel osamocený na Wedgewooda, ale přestřelil!
12:36'
Arizona byla nyní velmi nebezpečná. Keller střílel od modré čáry, k puku se poté dostal Boyd, který si vybruslil před branku a zkoušel překvapit Fleuryho. Bohužel pro Coyotes si na něj v dobré šanci nepřišel.
11:58'
Borgström vjel do útočného pásma a nijak se nerozpakoval, prostě to zkusil. Jeho tvrdou střelu Wedgewood s obtížemi kryje. Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravé ruce brankáře Coyotes.
11:05'
Coyotes se dostali do útočného pásma, ale jejich ofenzivní snažení mělo jepičí život, trvalo příliš krátce.
10:23'
Chicago se dostalo do útočného pásma Arizony, kde je momentálně aktivní. Wedgewood si ale zatím poradil se všemi pokusy Blackhawks.
09:44'
První pokus Coyotes na branku zaznamenal Gostisbehere, nejproduktivnější hráč Arizony vjel do útočného pásma a Fleury musel jeho ránu vyrážet.
07:20'
Zatím nesledujeme příliš hezký hokej, všehovšudy byl vidět pouze Toews a jeho dva pokusy. Arizona se zatím ke střele nedostala.
06:13'
Toews se po vyjetí z trestné lavice dostal ke střele, nicméně Wedgewood si s ní dokázal poradit, puk ramenem vyrazil.
06:02'
05:42'
Chicagu se povedlo osvobodit vyhozením až před brankáře Coyotes.
04:59'
04:02'
Toews (CHI) míří na trestnou lavici za hákování, bude se hrát ve čtyřech.
04:00'
Domácí kombinují v útočném pásmu a mají za sebou i několik nebezpečných střel. Toewsovu největší šanci lapil Wedgewood.
02:59'
Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Ladd (ARI), Chicago bude mít přesilovou hru.
02:10'
Domácí jsou od začátku aktivnější, což se tak nějak čekalo, obrana Coyotes zatím ovšem nemusela řešit větší potíže.
00:56'
Kubalík mohl dostat přihrávku do úniku, jenže ta byla do ofsajdové pozice. Český útočník ve službách Chicaga musel vyklidit pásmo.
00:01'
CHICAGO BLACKHAWKS
Chicago má odlišné ambice než Arizona, přičemž ještě před několika měsíci také chtělo jít do rebuildu. To se ovšem nestalo, vyměněn byl například mladík Boqvist a do kádru přišlo dost zajímavých zkušených hráčů, kteří měli pomoci s postupem do play off a následným tažením za pohárem. Blackhawks ovšem úvod sezóny nevyšel, na povrch světa se dostala kauza ohledně sexuálního obtěžování v týmu během play off 2010, což mělo za následek konec všech činovníků v klubu, kteří o tomto věděli. Týkalo se to například generálního manažera, o pár dní později se kvůli špatným výsledkům pakoval i trenér Colliton, kterého nahradil z farmy King. Ten ještě neprohrál a vypadá to, že by svou neporazitelnost na lavičce Blackhawks měl natáhnout minimálně o zápas s Arizonou.

Nejproduktivnější hráči týmu
1. Patrick Kane | 10 zápasů, 13 bodů (5+8)
2. Seth Jones | 14 zápasů, 12 bodů (1+11)
3. Alex DeBrincat | 14 zápasů, 9 bodů (7+2)
4. Jonathan Toews | 14 zápasů, 8 bodů (0+8)
5. Dominik Kubalík | 14 zápasů, 7 bodů (3+4)
ARIZONA COYOTES
Kojoti mají na svém kontě po 13 zápasech pouhé tři body, díky čemuž okupují poslední místo v tabulce celé soutěže. Arizona si jde pro co nejvyšší šanci v loterii, neboť na nadcházejícím draftu 2022 vlastní tři výběry v prvním kole a dalších pět ve druhém. Zde se bude organizace z města Glendale získat budoucí hvězdy svého týmu. Právě přestavba dala možnost nakouknout do NHL českému brankáři Karlu Vejmelkovi, kterému se zatím nad očekávání daří a patří k nejlepším hráčům Arizony.

31. října | Hurricanes – Coyotes 2:1
3. listopadu | Flyers – Coyotes 3:0
6. listopadu | Ducks – Coyotes 3:1
7. listopadu | Coyotes – Kraken 5:4
11. listopadu | Coyotes – Wild 2:5

1. Shayne Gostisbehere | 13 zápasů, 11 bodů (2+9)
2. Lawson Crouse | 13 zápasů, 6 bodů (4+2)
3. Clayton Keller | 13 zápasů, 6 bodů (3+3)
4. Christian Fischer | 13 zápasů, 5 bodů (2+3)
5. Phil Kessel | 13 zápasů, 5 bodů (2+3)
Vítám vás u online přenosu z NHL. Od 02:30 se v United Center střetnou Chicago Blackhawks a Arizona Coyotes. Půjde o duel dvou organizací, které se krčí u dna tabulky.