NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Islanders - 6. dubna 2022   02:30

Dallas
Dallas
07:29' Studenič (M. Heiskanen, Jamie Benn) • 19:13' Seguin (Hanley, J. Klingberg) • 30:29' Faksa (Glendening)
3:2
(2:1, 1:1, 0:0)
Islanders
Islanders
11:47' Pageau  (Dobson, Bailey) • 20:31' Nelson  (Dobson)
Dallas
Oettinger (Wedgewood) – R. Suter, M. Heiskanen, Hanley, J. Klingberg, Harley, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Jamie Benn (C), Seguin, Studenič – Kiviranta, Naměstnikov, A. Radulov – M. Raffl, Faksa, Glendening.
Luxmore, Pollock – Cormier, Gibbons
American Airlines Center, Dallas
17 876 diváků
Islanders
Varlamov (I. Sorokin) – Chára, Dobson, Pelech, Pulock, Greene, G. Hutton – A. Lee (C), Nelson (A), Beauvillier – Bailey (A), Pageau, Palmieri – Parise, Barzal, Wahlstrom – M. Martin, Cizikas, Ross Johnston.

Kdo se postavil do brankoviště?

Jake Oettinger (DAL) – 19 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,5%, odchytal 59:55
Semjon Varlamov (NYI) – 37 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,5%, odchytal 57:56

Česká a slovenská stopa v utkání

Radek Faksa (DAL) – 1+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:33
Marián Studenič (DAL) – 1+0, 2 účast, 5 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 12:41

Tři hvězdy utkání

1. Tyler Seguin (DAL) – 1+0
2. Marián Studenič (DAL) – 1+0
3. Miro Heiskanen (DAL) – 0+1
Dallas Stars byl v tomto zápase jednoznačně lepším týmem, a tak vyhrává 3:2. Střelecká převaha byla zřejmá, Semjon Varlamov podržel své spoluhráče a díky němu mohli usilovat o vyrovnání.
59:00'
Puk je ve středním pásmu, domácí střídají.
58:30'
Buly před brankou Dallasu, hostující celek nyní hraje nejlepší pasáž v zápase.
58:08'
Jeho tým vyhrál buly, a tak míří na střídačku.
58:06'
Semjon Varlamov se vrací do branky. Buly ve středním pásmu.
57:58'
Zakázané uvolnění proti Dallasu, domácí přes celé hřiště branku netrefili.
57:41'
Hostující celek hraje aktivně, tlačí se do zakončení. Hra je přerušená, Islanders budou hrát v šesti.
57:03'
Mathew Barzal měl obrovskou šanci, ale jeho střelu do odkryté části branky vytáhl brankář Stars.
56:30'
Semjon Varlamov si na druhé straně dokázal poradit se střelou z mezikruží, betonem puk vykopl mimo branku do rohu hrací plochy.
56:11'
Jean-Gabriel Pageau byl volný před brankou, dostal přihrávku. Ale jeho rána končí vysoko nad.
56:05'
Ryan Pulock to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější šance.
55:19'
Utkání pokračuje dál, domácí celek stále vede o jednu branku.
55:14'
Jason Robertson velmi dobře zapracoval za svou brankou, následně se píská ofsajd Islanders.
54:46'
Hostující celek se dostal do útočného pásma, kde kombinuje, sledujeme dobrou hrou New Yorku.
54:10'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.
53:45'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí celek stále vede o jednu branku.
53:28'
Jason Robertson výborně tečoval před brankou, ale brankář kryje jeho teč. Komerční přestávka.
53:05'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, tento styl hry sedí domácím, kteří vedou.
52:00'
Semjon Varlamov musel být pozorný, domácí obránci poslali puk přes celé kluziště až k němu.
51:45'
Casey Cizikas pálil z dobré pozice, jeho rána končí vedle branky, Jake Oettinger zasahovat nemusel.
51:11'
Jean-Gabriel Pageau pálil z dobré pozice, ale jeho rána nebyla přesná. Následná dorážka také končí mimo branku.
50:30'
Hraje se spíše ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.
50:04'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, puk mají hosté za svou brankou. Střely na branku jsou 37:13.
49:34'
Jason Robertson se propracoval do střelecké pozice, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit.
49:07'
Domácí hokejisté přesilovku proměnit nedokázali, a tak nyní sledujeme hru pět na pět.
48:29'
Alexandr Radulov to vzal na sebe, jeho rána byla nepřesná. Následně už pálil lépe, ale brankáře nepřekonal.
48:04'
Stars se usadili v útočném pásmu, kde kombinují.
47:07'
Zdeno Chára měl obrovskou šanci, při vlastím oslabení trefil brankovou konstrukci. Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.
47:07'
Přesilovku hrají domácí hokejisté, ale musí bojovat o útočné pásmo. Hokejisté v zeleném mají problémy s přesností přihrávek.
46:35'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
46:35'
Komerční přestávka.
46:35'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Grant Hutton – 2 min., držení hole).
46:29'
Bude se vylučovat.
45:55'
Jean-Gabriel Pageau uklidnil situaci před brankou, a tak mohli jeho spoluhráči vystřídat.
45:39'
Vladislav Naměstnikov hlídkoval před brankou, ale střelecký pokus nedokázal přesněji tečovat do branky.
45:10'
Dallas se dostal do útočného pásma, kde kombinuje, ale pokus o střelu nevyšel.
44:54'
Sledujeme nyní hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.
44:14'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., tahání za vlasy, helmu nebo mřížku).
44:14'
Jake Oettinger kryje kotouč, následuje šarvátka. Uvidíme, zda se bude vylučovat.
42:43'
Miro Heiskanen pálil jako obránce od modré čáry, jeho pokus končí vedle. Následně neuspěl ani Jason Robertson z bezprostřední blízkosti.
41:29'
Islanders se sice dostali do útočného pásma, ale obrana si dokázala poradit poměrně snadno.
41:13'
Hostující celek rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou, do ní vstupuje hostující celek s jednobrankovou ztrátou.
40:01'
Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině, naprosto zaslouženě vede domácí celek po čtyřiceti minutách hry těsně 3:2.
40:00'
39:33'
Už se pravděpodobně nic nestane v této třetině.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hra ve druhé třetině, domácí celek kontroluje hru.
38:40'
Zápas pokračuje dál.
38:30'
Jake Oettinger kryje kotouč, komerční přestávka.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.
37:23'
Adam Pelech pálil od modré čáry, jeho rána byla před brankou zblokovaná dobrou hrou obrany.
36:41'
Islanders se sice dostali do útočného pásma, ale vypálit nedokázali.
35:50'
Dallas hraje velmi dobře defenzivně, soupeře nepouští do žádných střeleckých pozic.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetiny, Josh Bailey se zkoušel dostat ke střele, ale obrana si poradila.
34:33'
New York se dostal ke střele od modré čáry, ale kotouč končí vedle. Brankář zasahovat nemusel.
33:38'
Zakázané uvolnění proti Stars, buly před jejich brankou.
33:05'
Josh Bailey se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obrana si v pohodě dokázala poradit, brankář ani zasahovat nemusel.
32:31'
27:8, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Dominance domácích pokračuje dál.
31:52'
New York Islanders hraje svou přesilovku opravdu špatně, početní výhoda skončila.
30:29'
Dallas právě vstřelil branku!
Hosté to sehráli špatně a při vlastním oslabení se prosazují domácí. Luke Glendening vedl akci, kterou zakončoval RADEK FAKSA. Jeho střelu si do branky srazil jeden z obránců. Asistence: Luke Glendening.
30:05'
Přesilovku si nyní zahraje hostující celek, který tak může ukončit tlak soupeře.
29:58'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Marián Studenič – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
29:39'
Tyler Seguin vyslal rychlou střelu na branku, gólman Semjon Varlamov byl připravený.
29:19'
Až nyní může hostující celek uklidnit hru, hraje se ve středním pásmu.
28:46'
Domácí celek má nyní převahu, kombinuje v útočném pásmu, hosté se s vypětím všech sil musí bránit.
28:24'
Joe Pavelski měl velkou šanci, ale nedokázal přesněji vypálit, jeho projektil byl zblokovaný.
27:04'
Dallas se snadněji dostává do útočného pásma, hostující celek nesmí zapomínat na obranu.
26:29'
Vhazovalo se ve středním pásmu, optickou převahu mají domácí, ale zatím čekají na další velkou příležitost.
26:01'
Semjon Varlamov má další zákrok, komerční přestávka.
25:42'
Semjon Varlamov své spoluhráče nyní podržel, dokázal si poradit s tvrdou ránou soupeře.
25:09'
Kyle Palmieri se dostal do problémů, následně puk končí mimo hrací plochu. Buly ve středním pásmu.
24:43'
Jean-Gabriel Pageau byl sice volný před brankou, ale spoluhráči mu přihrát nedokázali. Směr hry se rychle otáčí.
24:06'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho střel na branku momentálně k vidění není.
23:31'
Radek Faksa kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu, ale Dallas se k zakončení tentokrát nedostal.
23:00'
Michael Raffl od modré čáry minul branku, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale chyběla přesnost.
22:22'
Domácí celek bojoval v útočném pásmu o puk, Joel Kiviranta souboj o puk zvládl. Následně Miro Heiskanen nevystřelil od modré čáry.
21:42'
Zach Parise se marně natahoval po přihrávce, Na druhé straně pálil Jamie Benn a jeho pokus kryje brankář Semjon Varlamov.
21:09'
18:8, tak vypadá statistika střel na branku, sledujeme momentálně dobrou hru hostů, kteří z osmi střel dali dva góly.
20:31'
Islanders právě vstřelili branku!
Z kraje třetiny máme vyrovnáno, po rychlé akci se prosazuje přízemní střelou mezi betony brankáře BROCK NELSON. Asistence: Noah Dobson.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou, Michael Raffl se dostal do útočného pásma, ale neuspěl.
20:01'
Dallas Stars vede zaslouženě po první třeně na svém ledě 2:1. Jeho soupeř mnoho šancí nemá, ale dokázal se už jednou prosadit. Stars kontrolují hru.
20:00'
19:13'
Se štěstím jde domácí celek do vedení, střelu Hanleye od modré čáry dokázal před brankou dobře tečovat mimo dosah brankáře TYLER SEGUIN. Asistence: Joel Hanley a John Klingberg.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
18:58'
Semjon Varlamov kryje ránu od modré čáry, vhazovat se bude před jeho brankou.
18:38'
Souboje o kotouč probíhají především ve středním pásmu, ani jeden celek se nyní nikam nežene.
17:57'
Puk vypadl z hrací plochy na střídačku, vhazovat se tak bude ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině. Hostující rána od modré čáry byla výrazně nepřesná.
16:27'
Miro Heiskanen rozehrává za svou brankou, následně se domácí dostali do situace dva na jednoho, ale přihrávka nebyla přesná.
16:00'
Ryan Pulock hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Stars byla pozorná a dokázala si snadno poradit.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, zatím platí vyrovnaný stav. 16:5, takový je stav střel na branku.
14:42'
Radek Faksa za pomoci lékaře okamžitě míří do kabiny. Uvidíme, zda bude v zápase pokračovat.
14:42'
Joel Hanley vypálil od modré čáry a sestřelil spoluhráče, Radek Faksa byl tvrdě zasažený pukem do kolena.
14:19'
14:06'
Joe Pavelski ani jeho spoluhráči nedokázali protlačit puk za brankovou čáru, hostující obrana i brankář byli pozorní.
12:54'
Před brankou Islanders byla hodně nepřehledná situace, ale domácí hokejisté nedokázali kotouč dostat za brankovou čáru, hra pokračuje dál.
11:47'
Krátce po polovině první třetiny máme vyrovnáno, po rychlé akci se k puku dostal JEAN-GABRIEL PAGEAU. Projel až do útočného pásma, a pak se dokázal prosadit střelou do horní části branky. Asistence: Noah Dobson a Josh Bailey.
10:51'
10:3, tak vypadá statistika střel v tomto zápase. Domácí jsou jednoznačně aktivnější.
10:17'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, následovala domácí rána od modré čáry. Brankář si dokázal poradit.
10:11'
Dostali jsme se do druhé poloviny hry v první třetině. Alexandr Radulov pálil od modré čáry, následně puk kryje brankář. Komerční přestávka.
09:34'
Michael Raffl pálil a jeho pokus snadno kryje brankář Semjon Varlamov. Hra je přerušená, bude se vhazovat.
09:29'
09:05'
Dallas sice hraje přesilovku, ale nemůže se dostat do výraznějších šancí.
07:29'
Vyloučení v týmu New York Islanders (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva). Trest odpyká Mathew Barzal.
07:29'
Branka platí, následovat bude trest.
07:29'
Hostující celek si vzal trenérské výzvu.
07:29'
Aktivněji hrající domácí celek se dostává do vedení, po rychlé akci se k odraženému puku dostal MARIÁN STUDENIČ. Rychle ho poslal do odkryté části branky. Asistence: Miro Heiskanen a Jamie Benn.
06:58'
Luke Glendening byl volný před brankou, dostal puk a jednou rukou se pokoušel o zakončení. S jeho pokusem si poradil pozorný brankář Islanders.
06:37'
Jake Oettinger si poradil se střelou od modré čáry, komerční přestávka.
06:00'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře, tentokrát se však do zakončení nedostal, hra byla pro ofsajd přerušená.
04:34'
Domácí celek hraje nyní aktivně, další rána od modré čáry byla před brankou zblokovaná. Islanders jsou nyní pod tlakem.
04:15'
John Klingberg pokračoval v akci, následná rána od modré čáry končí vedle.
04:00'
Marián Studenič to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale minul branku.
03:34'
Hosté rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější šanci zatím čekáme.
02:04'
Semjon Varlamov si snadno dokázal poradit se střelou soupeře, vhazovat se tak bude před jeho brankou. Následná rána, kterou vyslal John Klingberg, končí nad.
01:11'
Joe Pavelski sice vedl akci domácích, ale do útočného pásma se nedostal. Hra byla přerušená pro přihrávku rukou. Buly v neutrální zóně.
00:40'
Ryan Pulock rozehrával od své branky, následně dostal hru do útočného pásma, ale nedokázal si poradit s obranou soupeře.
00:01'
Utkání začalo, úvodní buly pro domácí celek.
00:01'

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – R. Suter, M. Heiskanen, Hanley, J. Klingberg, Harley, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Jamie Benn, Seguin, Studenič – Kiviranta, Naměstnikov, A. Radulov – M. Raffl, Faksa, Glendening.

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Chára, Dobson, Pelech, Pulock, Greene, G. Hutton – A. Lee, Nelson, Beauvillier – Bailey, Pageau, Palmieri – Parise, Barzal, Wahlstrom – M. Martin, Cizikas, Ross Johnston..
Hokejisté Dallasu si pro tento zápas připravili jednu ze svých promo akcí. Zápasový večer nese název NASA Night.
Dallas Stars odehrál 68 zápasů s bilancí 25-14-3-26 a získal 81 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Anaheimem Ducks 3:2 a 3:2 v prodloužení a se San Jose Sharks 5:4. Tým nestačil na Vancouver Canucks 1:4 a na Seattle Kraken 1:4.
New York Islanders se sice nachází na první nepostupové pozici v Metropolitní divizi, ale tým prožívá aktuálně dobré období. Z posledních pěti zápasů vyhrál poslední čtyři. Poradil si s Columbusem Blue Jackets 4:3 a 5:2, New Yorkem Rangers 3:0 a New Jersey Devils 4:3. Tým nestačil na Tampu Bay Lightnings 1:4.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dallas Stars a New York Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.