NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Boston - 6. dubna 2022   01:40

Detroit
Detroit
19:20' Dylan Larkin (Seider, L. Raymond) • 25:46' M. Rasmussen (Erne, DeKeyser) • 31:32' Zadina (J. Vrána, P. Suter) • 44:08' J. Vrána (Hronek, Walman) • 59:13' Gagner (Nedeljkovic)
5:3
(1:2, 2:0, 2:1)
Boston
Boston
04:43' Haula  (T. Hall, T. Nosek) • 14:17' Carlo  (Forbort, Bergeron) • 57:24' Bergeron  (McAvoy, T. Hall)

Trestné minuty: 22:34
Utkání je u konce a domácí tým jej dokázal ukočírovat do vítězného konce. I ve třetí části byli hosté tím střelecky aktivnějším týmem, jenže platilo to samé, co ve druhé třetině – naráželi na výborného Nedeljkovice. A tak udeřilo na druhé straně, když se v přesilovce prosadil Jakub Vrána. Boston pak v závěru sáhl k dlouhé power-play a tu dokázal využít pro snižující trefu Patrice Bergerona, víc už ale hosté nestihli a navíc v poslední minutě Nedeljkovic vysunul Sama Gagnera a ten střelou do prázdné branky pečetil výsledek na 5:3. Detroit je po této výhře na pátém místě Atlantické divize se 63 body, Boston je v téže divizi na čtvrtém místě s 93 body.
60:00'
No a tady máme souhrn trestů. Domácí Michael Rasmussen a hostující Anton Blith dostali dvě minuty za sekání a 10 minut za nesportovní chování, 10 minut dostal také hostující Derek Forbort.
60:00'
Se závěrečnou sirénou vše nekončí, neboť u mantinelu se odehrála roztržka, do které byl zapleten i Filip Zadina a nakonec z toho byla hromadná šarvátka. A když už to vypadalo, že je vše uklidněno, přišlo druhé kolo... Tak trochu zbytečný závěr, na hostech je ale vidět frustrace z prohry.
59:13'
Detroit právě vstřelil branku!
Vypadá to, že je definitivně rozhodnuto! Nedeljkovic parádně rozehrál na červenou čáru, kde byl nepokrytý SAM GAGNER a ten hravě trefil prázdnou branku Bostonu – 5:3. Asistence: Alex Nedeljkovic.
58:48'
Nedeljkovic vytáhl důležitý zákrok proti střele z mezikruží a zachránil svému celku těsný náskok.
58:33'
Swayman opět pospíchá na střídačku, Boston pokračuje v power-play.
57:24'
Bruins právě vstřelili branku!
Hosté samozřejmě pokračovali v power-play a ve hře pěti proti čtyřem snížili. Od modré čáry nahazoval McAvoy a mezi kruhy stojící PATRICE BERGERON jemně tečoval. Nedeljkovic na tuto změnu dráhy letu puku nestačil zareagovat a je to 4:3. Asistence: Charlie McAvoy, Taylor Hall.
56:45'
Jak domácí Dylan Larkin, tak i hostující Brad Marchand dostali dvě minuty za sekání.
56:45'
Na ledě se nám strhla potyčka, kterou odstartoval střet mezi Larkinem a Marchandem. Domácí hráč nasadil soupeři lehký krosček, ten mu to oplatil seknutím a hned mezi ně vlétl Bertuzzi, který si chtěl hostujícího brouska podat. Rozhodčí vše bleskově roztrhli, bude se samozřejmě vylučovat.
56:24'
Swayman je na střídačce, Boston zkouší dlouhou power-play.
55:59'
A pokud je potřeba, tak puk pouze posunou do středního pásma, to Detroitu bohatě stačí.
55:30'
Boston se nemůže dostat na dostřel Nedeljkovicovy branky, domácí skvěle brání své pásmo.
54:46'
Ovšem na ledě je už i Hall a tak se hraje v pěti na obou stranách.
53:58'
DeKeyser je zase na ledě, je tu zkrácená přesilovka Detroitu!
53:45'
Pěkná kombinace s koncem v podání Bertuzziho, ten však zblízka nedokázal procedit puk za gólmana Bostonu.
52:53'
Larkinova střela přes obránce skončila u připraveného Swymana, ten vytřepal puk ze svých chráničů.
52:46'
Navíc je po přesilovce, neboť Taylor Hall se dopustil u branky útočného faulu a dostal dvě minuty za hákování.
52:24'
Domácí popíchli puk přes modrou čáru, začátek oslabení tak Detroitu vyšel.
51:58'
Boston dostane další přesilovou hru, tentokrát dostal Danny DeKeyser dvouminutový trest za hákování.
50:46'
Detroit oslabení zvládl, DeKeyser se opět zapojil do hry.
49:49'
Poměrně velký závar před Nedeljkovicem, v jeho brankovišti navíc ležela zlomená hůl, i s tímto si ale bránící tým dokázal poradit.
49:12'
Úvod oslabení Detroitu vyšel, puk teď letěl přes všechny čáry až ke Swaymanovi.
48:46'
Rozhodčí už pískali a dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Danny DeKeyser.
48:32'
Boston je stále v šesti, Nedeljkovic mezitím vytěsnil nepříjemnou ránu od modré čáry.
47:53'
Bude se zase vylučovat, tentokrát na straně Detroitu. Hosté mají ponechanou výhodu.
47:21'
Po rychlé výměně puku to zprava zkoušel Larkin, chtěl se prosmýknout kolem mantinelu, obranou však byl vytlačen do rohu.
46:12'
Po kličce na levou stranu to bekhendem zkoušel McAvoy, ale ani on branku netrefil.
45:44'
Lehce tečovaný puk před Nedeljkovicem, pokus hostů skončil za brankou Detroitu.
44:08'
Přesilovka je využitá, když se na modré čáře prosmýkl mezi dvěma protivníky JAKUB VRÁNA a z levého kruhu zamířil přesně do horního růžku Swaymanovy branky – 4:2! Asistence: Filip Hronek, Jake Walman.
43:27'
Už se pískalo a Charlie McAvoy dostal dvě minuty za vysokou hůl.
43:00'
Hodně divoká rozehra v podání Alexe Nedeljkovice na svého spoluhráče. Puk se pak odrazil do volného prostoru a domácí měli štěstí, protože soupeř nemohl hrát a tak případně inkasovaný gól až tak moc nehrozil.
42:53'
Bude se vylučovat, domácí mají zatím ponechanou výhodu
41:42'
Od modré čáry dobře nahazoval McAvoy, jeho pokus před brankoviště, kde stálo hned několik hráčů však Nedeljkovic zvládl vytěsnit.
41:07'
Hosté oslabení přečkali, zase se tak hraje v plném počtu na obou stranách.
40:44'
Domácí pokračují v přesilovce, zatím je to ale pouze o kombinaci v útočném pásmu.

Trestné minuty: 4:6
Čtyřicet minut hry je za námi a máme tu obrat ve skóre. Hosté jsou sice stále aktivnější ve střelbě, jenže góly padaly jen na opačné straně. O srovnání se ve 26. minutě postaral Michael Rasmussen, když dorazil Erneho střelu a do vedení dostal Detroit Filip Zadina, ten byl na konci situace, kterou potáhl Vrána a střelou do odkryté části branky nedal Swaymanovi šanci na zákrok. Boston se sice snaží, měl několik opravdu dobrých šancí, jenže Nedeljkovic se rozchytal ke skvělému výkonu a stav je tedy po druhé třetině 3:2.
40:00'
39:58'
Ještě jedna střela, od modré to golfákem zkoušel Seider. Puk ale přes chumel hráčů k brance neprošel.
39:35'
Hosté vyhodili až před Nedeljkovice, ten svým spoluhráčům pomáhá s rozehrávkou.
39:07'
V závěru třetiny tu máme vyloučení na straně Bostonu, dvě minuty za hákování dostal Nick Foligno.
38:23'
Už se zase hraje na opačné straně, za brankou Detroitu se akci pokoušel rozvinout McLaughlin.
37:26'
Trochu krkolomný přechod Detroitu do útočného pásma, přesto z toho byla šance, když se po nahození od modré čáry pokoušel o dvě dorážky Marc Staal. Swayman obě pokryl.
36:25'
Bergeron dostal od Marchanda přihrávku za kruhy a následovala okamžitá střela, se kterou měl Nedeljkovic docela problémy. Puk neudržel a musel jej pak odpálit ven z brankoviště.
Závar na opačné straně, Swayman zasahoval na břiše, ale uspěl, když proti němu neuspěli Suter s Gagnerem.
35:32'
U levého kruhu dostal trochu prostoru hostující Foligno, chtěl zakončit do horní části branky, tam byl ale připraven Nedeljkovic a udržel svému celku těsný náskok.
34:38'
Detroit se nyní snaží o uklidnění rozdivočelého tempa utkání, drží puk co nejdéle na svých holích.
33:49'
Larkin přenechal puk Raymondovi, ten střílel od pravého mantinelu a donutil Swaymana k dalšímu zákroku.
32:55'
Další pokus domácích o rychlý přechod do útoku skončil zakázaným uvolněním a vše se stěhuje před Nedeljkovice.
31:32'
Domácím se povedl obrat ve skóre! Detroit se dostal do rychlé akce, kterou zahájil Suter, velký kus práce odvedl Vrána, když se nejprve probil do útočného pásma, aby pak parádní přihrávkou do druhé vlny našel FILIPA ZADINU a ten okamžitou ranou trefil odkrytou část Swaymanovy branky. Ten se natahoval marně a je to 3:2. Asistence: Jakub Vrána, Pius Suter.
31:06'
Neuspěl ani Blith, keho ránu z levého křídla Nedeljkovic vytěsnil vyrážečkou.
30:10'
A Smith se vzápětí ocitl ve velké šanci, když se k němu odrazil puk po nahození od modré čáry, jenže jeho pokus zblízka dokázal gólman vytlačit nad svou branku!
29:48'
Je po přesilovce, Detroit se ubránil a hraje v plném počtu.
29:39'
Svižnou střelou to zkoušel Craig Smith, Nedeljkovic byl připraven a puk našel mezi svými chrániči.
29:10'
Lindholm si zpracovával puk, ten mu ale o kousíček utekl za modrou čáru a bylo z toho postavení mimo hru.
28:40'
Už dvakrát letěl puk přes všechny čáry ke Swaymanovi, Detroit toto oslabení zatím zvládá na výbornou.
27:48'
Už se pískalo a Jake Walman dostal dvě minuty za držení.
27:25'
A bude se vylučovat na straně Detroitu, hosté mají zatím ponechanou výhodu a snaží se o kombinaci v útočném pásmu.
26:27'
Boston to samozřejmě nechce nechat jen tak a už se tlačí před Nedeljkovice.
25:46'
Teď už byl ale gólman Bostonu překonán a je srovnáno. Zpoza branky přišla přihrávka na Erneho, jeho střela se ještě zastavila před brankovištěm, tam se ale nejlépe zorientoval MICHAEL RASMUSSEN a z otočky zametl puk za Swaymana – 2:2. Asistence: Adam Erne, Danny DeKeyser.
25:15'
Krátký závar před Swaymanem, ten měl ale na všechny střely dobrý výhled, což mu při práci hodně pomohlo.
24:12'
Nedeljkovic raději přikryl nenápadné nahození od pravého mantinelu a přerušil hru.
23:22'
A už je po přesilovce, Suter naskočil zpět na led.
22:38'
Domácí se osvobozují, puk z pásma vyhodil Michael Rasmussen.
22:08'
Po kombinaci s Marchandem nahazoval od modré čáry McAvoy, jeho pokus byl sražen do rohu, Nedeljkovic zasahovat nemusel.
21:22'
První přesilovka pro Boston, dvě minuty za podrážení dostal Pius Suter.
20:54'
Hosté se až příliš snadno dostali ven z pásma a do útoku a z levé strany zakončoval těsně vedle Hampus Lindholm.
20:39'
Detroit se hned v úvodu natlačil do útočného pásma a Boston vše řešil vyhozením na zakázané uvolnění.

Trestné minuty: 0:4
Je za námi první třetina, ve které se hrál poměrně svižný hokej a hráči měli dost příležitostí na střelu. Jako první toho využili hosté, když v páté minutě proměnili rychlý kontr a Erik Haula trefil horní růžek Nedeljkovicovy branky. I druhý gól dali hosté z Bostonu a to dokonce ve vlastním oslabení, kdy dostali čas na střelu a dvě dorážky a tu druhou dostal do sítě Brandon Carlo. Detroit se ke slovu dostal až v úplném závěru, kdy v další přesilovce skóroval Dylan Larkin a upravil na současných 1:2.
20:00'
19:20'
Hosté už sice byli v plném počtu, nicméně McAvoy se ještě nestačil vrátit do pásma, a tak jen sledoval, jak Detroit bleskově rozehrál akci do levého kruhu, odkud vystřelil DYLAN LARKIN a trefil protější horní růžek. Swayman neviděl vůbec nic, skvělou práci totiž odvedl stínící Sundqvist a je to 1:2. Asistence: Moritz Seider, Lucas Raymond.
18:39'
Zpoza branky vyskočil puk před Swaymana, toho se snažil pohotově překonat Larkin, gólman Bostonu si ale na hranici svého brankoviště poradil.
17:57'
I v této přesilovce tu byl brejk Bostonu, zprava se do úniku řítil Marchand, jeho ránu ale Nedeljkovic pokryl bleskovou lapačkou.
17:18'
Druhá přesilovka pro Detroit, dvě minuty za hrubost dostal Charlie McAvoy.
17:02'
Hned po buly tvrdě upadl na led čárový Flemington a chvíli se mu moc na nohy nechtělo. Bez přerušení hry se ale zvedl a snaží se pád rozbruslit.
16:59'
Studnicka dostal na pravé straně překvapivě dost prostoru pro průnik, a dokonce mohl vystřelit z úhlu. Nedeljkovic zasahoval u své pravé tyčky a pro jistotu přerušil hru.
15:52'
Boston se ihned nahrnul do rychlého protiútoku a Nedeljkovic musel hasit další požár, nyní v podobě Noskovy střely.
15:44'
Hostující tým je už v plném počtu.
15:00'
Detroit se na chvíli usadil v útočném pásmu, zatím mu ale tato přesilovka vůbec nejde.
14:17'
Je tu ale gól v oslabení. Boston se dostal do přečíslení dvou na jednoho, Nedeljkovic sice vychytal v akci dva na jednoho Bergerona i Forbortovu dorážku, puk se pak ale odrazil na hůl BRANDONA CARLA a ten už ranou přes obránce našel mezírku a poslal svůj pokus do sítě – 0:2. Asistence: Derek Forbort, Patrice Bergeron.
13:44'
Detroit si zahraje první přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl dostal Marc McLaughlin.
13:15'
O malou chvíli později se zase dostával k puku v opačném kruhu, při nápřahu se mu ale puk sesmekl z hole a bylo po slibné šanci.
12:47'
Pěknou kličku na modré čáře předvedl domácí Raymond, tím si udělal prostor pro postup ke kruhu a tvrdé střele zápěstím. Swayman musel vytáhnout jeden z těch těžších zákroků.
11:45'
Nepřesná rozehra domácích, vše tak zase míří směrem na Nedeljkovice.
11:31'
Nyní se domácí dostali do náznaku přečíslení, z toho sice v útočném pásmu už nic nebylo, přesto se do zakončení dostal Dylan Larkin. Jeho střela přes obránce byla sražena do ochranné sítě.
10:50'
Pokračuje hokej, ve kterém se sice hodně bruslí a málo přerušuje, chybí tomu ale více vzruchu.
09:52'
Přes obránce vystřelil domácí Suter, pro Swaymana to byl snadný zákrok holí, kterou posunul puk k mantinelu.
08:49'
Sledujeme teď hokej plný nepřesností z obou stran, hraje se převážně ve středním pásmu.
07:34'
Bertuzzi se opět pokoušel o akci levým křídlem, jenže u toho nedával pozor na okolí, doslova narazil do čárového rozhodčího a o puk přišel.
06:53'
Domácí se svou rozehrávkou pouze zahnali do rohu kluziště, odtud už rozjíždí protiútok McAvoy.
05:39'
Vedoucí branka hosty ještě více nakopla a zase se snaží natlačit před Nedeljkovice.
04:43'
Hosté jdou do vedení! Detroitu nevyšla akce, když se levou stranou pokoušel o únik Bertuzzi, vznikl z toho protiútok dva na dva, Hall přihrávkou skrz pásmo našel ERIKA HAULU a ten křížnou střelou trefil horní růžek Nedeljkovicovy branky – 0:1. Asistence: Taylor Hall, Tomáš Nosek.
04:07'
Oba celky střídají během hry, Nedeljkovic u toho musel čelit nahození ze středního pásma.
03:23'
Střela z úhlu na Swaymana, ten v poklidu u své pravé tyčky vyrazil puk mimo své brankoviště.
03:03'
Hirose a Gagner kombinovali v útočném pásmu, po výměně puku se o zakončení snažil prvně jmenovaný, proti přesile v obraně však neměl potřebný prostor.
02:20'
Teď už ale gólman Detroitu zakročit musel, krotil střelu v podání Taylora Halla.
01:49'
Od modré zkusil nahodit hostující Nosek, Nedeljkovic zasahovat nemusel, šlo to vedle.
00:19'
Zápas začal tvrdým hitem, u mantinelu v pásmu Bostonu jej předvedl domácí Rasmussen.
00:01'

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, DeKeyser (A), Hronek, M. Staal (A), G. Lindström, Walman – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – Zadina, P. Suter, J. Vrána – Sundqvist, M. Rasmussen, Erne – Gagner, Veleno, Hirose.
Trenér: Jeff Blashill

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, M. Reilly, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – T. Nosek, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, N. Foligno – McLaughlin, Studnicka, Blidh.
Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Lambert, Pochmara – Mills, Flemington.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Little Caesars Areně začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.