NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Edmonton - 6. dubna 2022   04:30

Edmonton
51:56' Nugent-Hopkins  (Hyman, Nurse) • 60:31' McDavid  (M. Smith)
San Jose
Rehman, Hanson – Brisebois, Cherrey
SAP Center, San Jose
12 046 diváků
Edmonton

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké středeční ráno.

Hity: 22:19
Edmonton slaví důležité vítězství 2:1 v prodloužen na ledě San Jose. V závěru základní části je pro Oilers v boji o play-off každý bod dobrý a dnes to zvládli i bez zraněného lídra Leona Draisaitla. V první třetině se hrál poměrně vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Oba týmy si vyzkoušely jednu přesilovku. Zatímco Oilers to svou nevyužili, Sharks se to podařilo, přesnou střelou z pravého kruhu se prosadil Tomáš Hertl. Největší šanci na vyrovnání měl po McDavidově akci Puljujärvi, ale Reimer ho skvěle vychytal. Druhá třetina nenabídla tolik šancí, jako ta první a hlavně nenabídla žádný gól. Také ve druhé části se hrál hodně vyrovnaný hokej a oba brankáři předvedli několik spolehlivých zákroků. Ve třetí třetině jsme se dočkali jedné branky, v oslabení se prosadil útočník Edmontonu Ryan Nugent-Hopkins. Pro Oilers to byla už devátá branka v oslabení v této sezoně. Domácí měli v závěru pár šancí na to, aby zápas rozhodli ještě před prodloužením, ale Smith všechny jejich pokusy vychytal. Prodloužení trvalo jen 31 sekund, než ho ze samostatného úniku, který založil svou rozehrávkou brankář Smith, rozhodl Connor McDavid.
Střely na branku v prodloužení: 1:2.
60:31'
Edmonton právě vstřelil branku!
Oilers vítězí v prodloužení, o bonusovém bodu rozhodl jejich kapitán CONNOR MCDAVID, kterého vyslal do samostatného úniku brankář Smith. McDavid poté překonal Reimera rychlou kličkou do bekhendu a zakončením okolo lapačky. Asistence: Mike Smith.
60:24'
Po Couturově přihrávce střílel Burns, ale ze slotu nepřekonal Smitha.
60:01'
Začalo prodloužení.
Prodloužení začne za malou chvilku.
Střely na branku ve 3. třetině: 11:5.
Třetí třetina rozuzlení nepřinesla, San Jose hraje s Edmontonem na domácím ledě nerozhodně 1:1. Ve třetí třetině jsme se dočkali jedné branky, v oslabení se prosadil útočník Edmontonu Ryan Nugent-Hopkins. Pro Oilers to byla už devátá branka v oslabení v této sezoně. Domácí měli v závěru pár šancí na to, aby zápas rozhodli ještě před prodloužením, ale Smith všechny jejich pokusy vychytal.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:33'
Burnsova střela od modré byla hodně nepříjemná a dorážel ještě Couture. Smith ale všechno ustál a prodloužení je zase o něco blíž.
58:34'
Smith musel hned zasahovat, protože Meier získal puk od rozehrávajících hráčů Edmontonu a vystřelil z blízka.
58:18'
Mike Smith bude nakonec zřejmě v pořádku a zůstává mezi tyčemi Edmontonu.
58:18'
Masér Edmontonu už je na ledě u Smithe a řeší se, co bude dál.
58:18'
Po delší době si vytvořili šanci také domácí. Pálil od modré Karlsson a pak ještě dorážel Barabanov. Smith všechno zvládl, ale opět zůstává v předklonu a zřejmě se potýká s nějakým zraněním.
57:44'
Bouhcardova střela od modré čáry byla zablokovaná a následně se už domácí dostali pryč ze svého obranného pásma.
57:22'
Souboj o puk u mantinelu za brankou San Jose vyhráli hosté. Na ledě je jejich první útok.
56:47'
Karlsson nahodil puk do útočného pásma, tam ale měli převahu hráči hostujícího týmu.
55:25'
Meierovo nahození zkrotil lapačkou Smith a ještě stihl rychle rozehrát, tak aby se nevhazovalo v obranném pásmu Oilers.
55:11'
Rreimer předvedl další zákrok lapačkou, tentokrát proti obránci Codymu Cecimu, který střílel po vyhraném vhazování od modré čáry.
55:04'
Connor McDavid tentokrát volil hned po přejezdu modré čáry koncovku z mezikruží, trefil však jen připravenou lapačku Jamese Reimera.
54:16'
Domácí byli už pod velkým tlakem a Gadjovich s Megnou navíc schytali rány pukem, takže Karlsson raději vyhodil puk na zakázané uvolnění.
53:48'
Posléze se do šance dostal i sám McDavid, ale i jeho dokázal brankář Sharks vychytat.
53:30'
McDavid zavezl kotouč do útočného pásma, kde přenechal kotouč Kaneovi. Jeho střelu levého kruhu Reimer vyrazil.
52:40'
51:56'
Hosté se prosazují v oslabení, což se jim povedlo už podeváté v sezoně! Hyman poslal puk před odkrytou branku RYANU NUGENTU-HOPKINSOVI, a ten už se nemohl mýlit. Asistence: Zach Hyman, Darnell Nurse.
51:42'
Rozhodčí píská zásah puku vysokou holí v podání hráčů San Jose, buly proběhne ve středním pásmu.
50:47'
Střela Erika Karlssona okamžitě po vyhraném vhazování byla nepřesná a navíc vyhnala domácí tým z útočného pásma.
50:40'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Brett Kulak – 2 min., držení).
50:18'
Po dlouhé době se přerušuje hra a je to kvůli zakázanému uvolnění Edmontonu.
48:42'
Barabanov hledal za brankou Meiera, ale ten byl pokrytý, takže první formace San Jose ztrácí útočné pásmo.
47:40'
Burnsova střela byla nepřesná, kotouč se odrazil jen od zadního mantinelu a k dorážce se už nikdo nedostal.
47:05'
Puk nyní mířil na volného Puljujärviho před brankou, ten to ale vůbec nečekal, takže mu kotouč projel mezi nohama.
46:16'
Kassian to zkusil od modré čáry, ale jeho pokus se nedostal až na branku San Jose. Domácí teď odvádí velmi dobrou práci při blokování střel.
45:21'
Vlasic nahodil puk před branku. Tam byl sice Hertl, ale nepovedlo se mu nasměrovat kotouč na bránu.
44:50'
San Jose mělo menší problémy s rozehrávkou, ale nakonec se z forčkingu soupeře vymanilo.
43:40'
Bouchardovu střelu od modré čáry zablokoval Burns, takže Reimer tentokrát zůstal bez práce.
42:20'
Píská se ofsajd San Jose, týmu který zatím vede těsně 1:0.
41:47'
Barabanov střílel rychle z otočky a Smitovi ještě situaci znepříjemnil Meier, který mu stál ve výhledu. Přesto dokázal brankář Oilers zasáhnout.
40:55'
Už po skončení oslabení střílel nebezpečně z pravé strany Lotyš Rudolfs Balcers a jeho pokus zastavila až pravá tyčka!
40:38'
San Jose se povedlo vyhodit až ke Smithovi, který svou hokejkou hned rozehrává.
40:01'
Ještě 35 sekund bude trvat přesilovka Edmontonu pět na čtyři.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 6:22.
Střely na branku ve 2. třetině: 10:10.
Druhá třetina je minulostí, San Jose stále vede na domácím ledě nad Edmontonem 1:0. Druhá třetina nenabídla tolik šancí, jako ta první a hlavně nenabídla žádný gól. Také ve druhé části se hrál hodně vyrovnaný hokej a oba brankáři předvedli několik spolehlivých zákroků. V závěru třetiny měl Edmonton přesilovku, jejíž část si přenese i do třetí části.
40:00'
39:37'
McDavid to vzal na sebe a po přechodu do útočného pásma vypálil. Branku ale netrefil.
39:16'
San Jose se povedlo vyhodit kotouč až ke Smithově brance.
38:36'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., sekání).
38:23'
McDavid našel před brankou mezi kruhy Puljujärviho, ten ale nedokázal ve složité pozici mezi několika hráči San Jose vypálit.
37:32'
Smith předvedl velmi dobrý zákrok proti střele Nieta z pravého kruhu. Brankář Oiler se poté těžce zvedal z ledu, snad bude v pořádku.
36:44'
Domácí na chvíli ztratili puk při rozehrávce, vše ale rychle napravil Karlsson, než z toho stihla být šance pro Edmonton.
35:43'
Domácí se nakonec dokázali tlaku Edmontonu ubránit a nebyla z toho ani střela na branku. Kotouč byl sražen mimo hru a pokračovat se bude po komerční pauze.
35:30'
První formace Edmontonu se usadila v útočném pásmu a svírá San Jose před brankářem Reimerem.
34:25'
San Jose se teď nepovedla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.
33:17'
Meier se dostal do dobré pozice, kterou se ještě snažil vylepšit přihrávkou na Balcerse, ta mu ale nevyšla.
32:40'
Až nyní se hosté dostali ze sevření a budou moci i vystřídat.
32:20'
Domácí už sice nemají přesilovku, ale jejich tlak v útočném pásmu ještě přetrvává.
32:00'
31:16'
Tentokrát střílel od modré čáry jiný obránce Sharks Brent Burns. Smith měl před sebou několik hráčů, přesto ale dokázal zasáhnout.
30:38'
Karlsson se už rozhodl nekombinovat a z vrcholku pravého kruhu vypálil. Smith předvedl dobrý zákrok lapačkou kousek nad ledem.
30:21'
Ceci přizvedl střelu Meiera do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravé ruce Smithe.
30:00'
První přesilovku zápasu San Jose využilo, nyní dostane druhou možnost po zjevném podrážení Boucharda na Nieta.
30:00'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Evan Bouchard – 2 min., podrážení).
28:48'
Yamamoto dostal výbornou přihrávku mezi kruhy a hned vypálil. Reimer si připsal výborný zákrok betonem.
27:50'
Warren Foegele střílel z pravého kruhu příliš vysoko, James Reimer tentokrát zůstal bez práce.
26:33'
McDavid nejprve nabízel puk před branku pro své spoluhráče, to se ale neujalo. Pak kapitán Edmontonu sám vypálil, ale ani v této své snaze neuspěl.
25:58'
Kane měl málo času na střelu z mezikruží a podle toho to také dopadlo, Reimer nemusel vůbec zasahovat.
24:06'
Nyní už Smith zasahovat musel, se střelou Tima Meiere z mezikruží si dokázal poradit.
23:51'
Domácí jeli do přečíslení dva na jednoho. Kombinovali spolu Hertl s Couturem, ale střela na branku z toho nakonec nebyla.
22:54'
Kassian nabil na modrou čáru na střelu Bouchardovi, jeho pokus byl ale zablokovaný Leonardem.
21:04'
Následně si vytvořili na druhé straně tlak do branky domácí. Nebezpečná byla zejména Chmelevského střela, ale o kousek minula branku.
20:30'
Hned na začátku druhé třetině musel předvést Reimer parádní zákrok lapačkou proti povedené střele Brett Kulaka.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 5:28.
Střely na branku v 1. třetině: 10:7.
Je za námi první třetina a San Jose po ní na domácím ledě vedou nad Edmontonem 1:0. V první třetině se hrál poměrně vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Oba týmy si vyzkoušely jednu přesilovku. Zatímco Oilers to svou nevyužili, Sharks se to podařilo, přesnou střelou z pravého kruhu se prosadil Tomáš Hertl. Největší šanci na vyrovnání měl po McDavidově akci Puljujärvi, ale Reimer ho skvěle vychytal.
20:00'
19:38'
Tentokrát se ke střele odhodlal sám Connor McDavid, ale o kousek minul branku San Jose.
19:06'
McDavid prošel do útočného pásma a pak našel krásnou přihrávkou Puljujärviho. Reimer předvedl svůj zatím nejtěžší zákrok večera!
18:21'
Z pravé strany se ke střele dostal obránce Brent Burns, jeho pokus však dokázala obrana Oilers zablokovat.
17:58'
Edmonton nyní jen nahodil puk do útočného pásma a jeho hráči budou střídat.
17:22'
Kulak přichystal puk na střelu pro Brassarda, ten však sovu prudkou ranou nechal vyniknout jen zadní mantinel.
16:48'
Ryan Nugent-Hopkins ztratil při přechodu do útočného pásma puk, ani domácím ale pokus o protiútok nevyšel podle představ.
15:32'
San Jose právě vstřelilo branku!
San Jose využívá svou první přesilovku v zápase a je to TOMÁŠ HERTL, který se prosazuje střelou z první z pravého kruhu, na kterou mu nabil Burns. Dobrou práci odvedl také Couture, který clonil před Smithem. Asistence: Brent Burns, Timo Meier.
15:12'
Po rychlé kombinaci střílel od modré čáry Karlsson, ale puk o kousek minul branku.
14:39'
Edmonton začíná své oslabení dobře, hned se mu povedlo vyhrát vhazování a vyhodit puk.
14:32'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Devin Shore – 2 min., vysoká hůl).
14:16'
Balcersova střela byla zablokovaná, ale z otočky ještě rychle vypálil Gadjovich. To už musel Mike Smith zasakovat.
13:33'
Karlsson našel svou prudkou přihrávkou mezi kruhy postaveného Hertla, teč českého útočníka ale minula branku.
13:05'
Prudký kotouč zamířil na střídačku San Jose, takže je hra přerušena.
12:15'
Gregor vypíchl na modré čáře puk a hnal se dopředu. Dokázal i vypálit, Smith však bez problému zasáhl levým betonem.
11:40'
Domácí nezvládli přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.
10:31'
Střela Meiera byla přizvednuta do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici brankáře Smitha.
09:43'
Nahození Bonina mířilo přímo na Smitha. Ten byl pozorný a puk ztlumil, aby mohli jeho spoluhráči rozehrát vlastní útočnou akci.
08:18'
Od modré čáry vypálil bývalý dlouholetý obránce Chicaga Duncan Keith, Reimer si připsal poměrně snadný zákrok.
07:58'
Kotouč zmizel na střídačce Sharks, vhazovat se bude ve středním pásmu.
07:21'
Nejprve se dostal do zajímavé šance Meier a potom ještě Couture. Smith ale předvedl dva dobré zákroky a udržel skóre na bezbrankovém stavu.
06:14'
Volný kotouč dojel až k Reimerovi, který ho raději přikryl lapačkou. Pokračovat se bude po komerční pauze.
05:51'
05:45'
I v oslabení se dostal ke střele Nick Bonino. Jeho nepříjemnou střelu dokázal Smith vyrazit.
04:36'
Burns získal puk za brankou a dokázal poté vyhodit puk.
03:51'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Matt Nieto – 2 min., hákování).
03:45'
Edmonton má výhodu, brzy si zahraje svou první přesilovku zápasu.
02:45'
Darnell Nurse se vydal na útočný výlet a natlačil puk na branku. Reimer byl ale pozorný a zasáhl betonem.
01:50'
Barabanov poslal puk do útočného pásma, tam ho ale okamžitě získali hráči Edmontonu.
00:40'
Hosté mají hodně aktivní vstup do utkání, San Jose se musí v úvodu bránit.
00:01'
Centři zahajovacích formací se už sklánění k prvnímu buly tohoto utkání, brzy začínáme!
Domácí San Jose bude dnes hrát v zelených dresech, Edmonton se představí ve své bílo-modré variantě dresů.
Stadionem SAP Center nyní zazní hymny Spojených států a Kanady a pak už nebude nic bránit začátku zápasu.

San Jose Sharks: J. Reimer (Kähkönen) – B. Burns, Jaycob Megna, E. Karlsson (A), M. Ferraro, R. Merkley, M.-É. Vlasic – Barabanov, Hertl (A), T. Meier – Chmelevski, Couture (C), Gregor – Nieto, Bonino, Leonard – Balcers, Reedy, Gadjovich.
Trenér: Boughner

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Puljujärvi, McDavid (C), E. Kane – Yamamoto, Nugent-Hopkins (A), Hyman – Kassian, Devin Shore, Brassard – D. Ryan, R. McLeod, Foegele.
Trenér: Woodcroft

Rozhodčí: Rehman, Hanson – Brisebois, Cherrey.
Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se v této sezoně utkaly už dvakrát a pokaždé se z vítězství radoval Edmonton. Nejprve v únoru zvítězili Oilers na ledě Sharks 3:0 a v březnu pak na domácím ledě 5:2.
Edmonton Oilers

Edmonton na rozdíl od svého dnešního soupeře míří do play-off, ale ještě rozhodně nic jistého nemá. Vše napovídá tomu, že o něj bude bojovat až do konce základní části. Po 70 odehraných utkáních mají Oilers na kontě 85 bodů a patří jim momentálně třetí místo v Pacifické divizi. Jen tři body na něj ovšem ztrácí Vegas a Nashville a čtyři body Dallas. To jsou týmy, které bojují o postup do play-off ať už přímo přes divizi nebo přes divokou kartu. Forma Edmontonu je v závěru sezóny zatím dobrá, aktuálně Oilers vyhráli už čtyřikrát v řadě, naposledy vysoko 6:1 na ledě Anaheimu. Venku se však Edmontonu až tolik nedaří. Naposledy sice vyhrál, ale předtím prohrál hned pětkrát po sobě.
San Jose Sharks

San Jose neprožívá dobrou sezonu. Do konce základní části NHL zbývá ještě posledních pár zápasů a pokud se nestane zázrak, Sharks do play-off nepostoupí. Po 68 utkáních mají na kontě jen 66 bodů a patří jim sedmé místo v Pacifické divizi. Na postupové příčky do play-off ztrácí momentálně 16 bodů, což už do konce základní části určitě nedoženou. Ani formu nemá San Jose vůbec dobrou, z posledních pěti utkání čtyřikrát prohrálo, naposledy doma 4:5 s Dallasem. Co se týče vyloženě domácích utkání, je to přeci jen o něco lepší, z posledních tří vyhráli Sharks dvakrát.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy San Jose Sharks a Edmonton Oilers. Zápas se odehraje v SAP Center v San Jose.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.