NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Toronto - 7. dubna 2023   01:00

Boston
Boston
51:32' Coyle (Carlo) • 62:30' Pastrňák (Orlov, Coyle)
Toronto

To už je z mé strany všechno. Přeji všem krásný prodloužený víkend!

Střely na bránu: 33 – 32 | Přesilová hra: 0/4 – 0/3 | Trestné minuty: 21 – 13
Souboj dvou rivalů z Original Six muselo rozhodnout až prodloužení! Po 60 minutách skončil duel nerozhodně 1:1. Hosty poslal krátce po polovině zápasu do vedení Sam Lafferty, ale domácí v 52. minutě srovnali střelou Charlieho Coylea. V prodloužení hráli domácí přesilovku, kterou mělo utnout vyloučení Pavla Zachy. To však rozhodčí po poradě nakonec odvolali a krátce po vypršení početní výhody Medvědů rozhodl ranou ze své oblíbené pozice na levém kruhu David Pastrňák. Sledovali jsme hokej, který dosti připomínal play-off. Nescházelo nasazení, kvalitní výkony brankářů a také emoce.
62:30'
Boston právě vstřelil branku!
Domácí nakonec vítězí! Už po vypršení jejich přesilovky se prosadil DAVID PASTRŇÁK. Dmitrij Orlov mu nahrál na levý kruh a Pasta ze své oblíbené střelecké parkety zamířil z první ke vzdálenější tyčce – 2:1. Asistence: Dmitrij Orlov a Charlie Coyle.
61:36'
Rozhodčí se po mohutných domácích protestech ještě poradili a absurdní trest pro Zachu ruší!
61:36'
Pavel Zacha byl při buly zřejmě faulován Kämpfem a spadl na puk. Rozhodčí ale udělují trest českému útočníkovi, který se podle nich provinil sevřením kotouče rukou. Celá aréna bučí!
61:30'
Bergeron vyhrál souboj u zadního mantinelu a dokázal nahrát před branku volnému Jakeovi DeBruskovi. Ten poslal zblízka kotouč pouze do Samsonova! Velká šance.
61:06'
Holl vyhazuje.
60:51'
David Pastrňák měl napřaženo na levém kruhu. Samsonov se dobře přesunul a schytal puk do vesty.
60:24'
Marchanda zahákoval Morgan Rielly. Domácí budou hrát přesilovku a berou si time-out!
60:21'
Neuvěřitelné! Nejprve měl dobrou šanci Bergeron, který se natlačil před branku. Poté opět Bergeron hledal Brada Marchanda, který měl před sebou zcela prázdnou branku, ale puk netrefil dobře a ten jen projel brankovištěm za zády již překonaného Samsonova!
60:01'
Ve třetí třetině domácí srovnali zásluhou Charlieho Coylea. Za stavu 1:1 se tak bude prodlužovat.

Střely na branku – 30:31
60:00'
59:32'
Dělovka Dmitrije Orlova od modré končí pouze na tvrzeném skle za brankou.
59:01'
Poslední minuta normální hrací doby!
58:37'
O pořádaný vzruch se nyní postaral Auston Matthews. Ten nejprve srdnatě bojoval u brankoviště. Poté se dostal k puku za brankou a po rychlém objetí zkoušel překvapit Swaymana. Ten uhájil brankovou čáru!
58:22'
Rychle se tam ale vrátili. Z mezikruží pálil Calle Järnkrok, domácí však podržel Swayman.
58:04'
Matthewsovi puk na modré přeskočil hokejku a hosté tak přišli o pásmo.
57:01'
Aston-Reese našel křížnou přihrávkou rozjetého Laffertyho. Ten se pokusil obhodit Grzelcyka, k ohrožení domácí branky se ale nedostal.
56:42'
Dmitrij Orlov individuálně projel až do útočného pásma. Střelu švihem z levé strany chytil Samsonov do lapačky.
56:23'
Nahození Marnera z levé strany tečoval John Tavares, který se pak snažil i dorážet, ale z bezprostřední blízkosti už neměl kudy.
55:58'
Puk skončil v hledišti. Máme tu reklamní přestávku.
55:01'
Posledních pět minut normální hrací doby.
54:00'
Brad Marchand zakončoval z otočky do připraveného Samsonova.
53:39'
Od modré pálil Brandon Carlo. Samsonov vyráží.
53:10'
Bunting s Järnkrokem si v útočném pásmu šanci nevytvořili. Výborně se s nimi vrátil Bertuzzi.
52:40'
Zápas zase dostává nový náboj. Po domácím vyrovnání ožilo publikum, které žene Bruins za obratem.
51:32'
Je vyrovnáno! Brandon Carlo udržel pro domácí útočné pásmo, když kotouč zachytil na modré čáře rukavicí a hodil si ho na hokejku. Poté nahrál CHARLIEMU COYLEOVI, který vypálil z levého kruhu a jeho rána našla mezírku mezi tělem a levou rukou brankáře Samsonova. Asistence: Brandon Carlo.
51:10'
Brandon Carlo nahazoval puk na branku od modré čáry. Samsonov vyráží do rohu.
50:07'
Hosté v plném počtu. Stále drží nejtěsnější vedení.
49:58'
Hostům se podařilo vyhodit.
49:31'
Grzelcyk se snažil nahrát na pravý kruh Tylerovi Bertuzzimu, který mohl pálit do poloodkryté branky. V tom mu však zabránila teč protihráče!
48:40'
Krásně to udělal David Kämpf! Ten sebral puk ve středním pásmu, nabral rychlost a prohodil si obránce Lindholma mezi bruslemi. Přeci jen už ale neměl klid na zakončení a Swayman tak jeho hezkou akci utnul.
48:28'
Hosté vyhazují.
48:06'
Jake McCabe poslal na led Charlieho Coylea a půjde na trestnou lavici! Domácí si zahrají po reklamní přestávce přesilovku.
47:50'
Swayman nyní pokryl střelu Alexandera Kerfoota.
47:42'
Justin Holl poslal puk za branku, kde si ho našel David Kämpf. Ten vybruslil na pravý kruh a dobrou střelou protáhl Swaymana.
46:54'
Domácí v plném počtu. Michaelovi Buntingovi nesedla střela z první.
46:33'
Domácí vyhazují.
46:00'
Nylander nabil na osu Mitchellovi Marnerovi, jehož rána těsně minula branku Bostonu!
44:52'
Dvě minuty vyfasoval Brad Marchand, jenž naprosto zbytečně vysekl hůl z ruky Hollovi. Rozhodčím to neuniklo.
44:10'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před branku Ilji Samsonova.
43:38'
David Kämpf po zavezení puku do pásma nahodil na Swaymana. Ten raději přerušil hru.
43:28'
Domácí hráči nahodili puk za branku soupeře, aby mohli vystřídat.
42:35'
John Tavares nedokázal obejít bránícího Lindholma. Domácí obránce mu ukázal záda.
41:11'
Projektil Davida Pastrňáka z pravé strany jen těsně minul vzdálenější tyčku! Bruins se snaží o vyrovnání.
40:56'
Střelu Dmitrije Orlova nepříjemně tečoval spoluhráč Schenn. Samsonov však dokázal čelit i této výzvě.
40:48'
Schenn vyhodil puk přes všechny čáry. Tedy na zakázané uvolnění.
40:12'
Matt Grzelcyk hned v úvodu druhé části prověřil Samsonova střelou od modré čáry. Ten kotouč zachytil i přes clonu A. J. Greera.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:55.
Statistika
Střely na bránu: 22 – 22 | Přesilová hra: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 19 – 9
Skončila druhá třetina, která už konečně přinesla gól. Vstřelili ho hosté z Toronta, kteří tedy v Bostonu vedou 1:0. Nutno říci, že Maple Leafs oproti úvodní části zlepšili hru a byli o něco aktivnějším týmem. Ve 32. minutě se také konečně radovali, když střílenou přihrávku Astona-Reese usměrnil do odkryté klece Sam Lafferty. I Bruins měli své příležitosti, ovšem Ilja Samsonov v brance hostí zatím chytá bezchybně.
40:00'
39:58'
Samsonov vyrazil ránu Dmitrije Orlova. Marchand s DeBruskem se pak snažili marně dorážet.
39:48'
Nahození Patriceho Bergerona z pravé strany odrazil Samsonov vyrážečkou do ochranné sítě.
39:05'
Nahození Tylera Bertuzziho našel Samsonov v lapačce. Pavel Zacha nedostal šanci dorážet. Začala už poslední minuta druhé třetiny.
38:20'
Järnkrok dobře našel Austona Matthewse. Hostující střelec měl tentokrát vychýlená mířidla.
37:58'
John Tavares střílel z pravého kruhu. Swayman byl připraven.
37:32'
Matt Grzelcyk od modré čáry rovněž neprostřelil Samsonova. Reklamní pauza.
37:18'
David Pastrňák mohl těžit ze spolupráce s Pavlem Zachou. Bekhendovou střelu však vyrazil Samsonov.
36:57'
Schenn uklidňuje hru za hostující brankou. Oba celky střídají.
35:57'
Brad Marchand se z levé strany natlačil až před Samsonova. Poté ještě dorážel u levé tyčky Jake DeBrusk, hostující brankář však odolal!
35:28'
Nutno říci, že Toronto je ve druhé části o něco lepším týmem. Statistika střel na branku už také vyznívá pro celek z Kanady.
34:33'
Hosté odehráli velmi dobré oslabení. Už jsou kompletní.
33:31'
Justin Holl si pohlídal před branku najíždějícího Tylera Bertuzziho a vyhodil.
33:13'
Hosté vyhodili.
32:43'
Ránu Davida Pastrňáka z levého kruhu zablokoval obránce Holl.
32:32'
Dvě minuty za faul kolenem dostal Luke Schenn. Přesilovka pro Boston.
31:34'
Toronto právě vstřelilo branku!
Hosté se ujímají vedení! U levého mantinelu se dostal k puku Zach Aston-Reese. Ten ho nastřelil na vzdálenější tyčku, kde byl SAM LAFFERTY, který letící kotouč usměrnil do odkryté klece. Asistence: Zach Aston-Reese.
31:15'
Utkání docela připomíná play-off hokej. Ostatně, oba celky se mohou ve vyřazovacích bojích poměrně lehce potkat.
30:36'
Nahození Nylandera od pravého mantinelu podržel Swayman.
30:29'
Těsně před domácí brankou tečoval střelu spoluhráče William Nylander a výborný zákrok musel vytáhnout Swayman! Stále platí bezgólový stav. Následuje reklamní přestávka.
30:17'
Brad Marchand s kotoučem dokázal přejít útočnou modrou. Následně ho podpořil Jake DeBrusk, který švihem vypálil těsně mimo. Sám pak dojel odražený puk od zadního hrazení a pohotově ho téměř dopravil za záda Samsonova. Ten tomu v poslední chvíli zabránil pravým betonem, který natáhl k tyčce!
29:57'
Hostům odpískána přihrávka rukou.
29:50'
John Tavares nahrál Mitchellovi Marnerovi, který střílel z vnitřního okraje levého kruhu na vzdálenější tyčku. Swayman puk vytěsnil lapačkou!
29:35'
Kotouč si v útočném pásmu měnili Morgan Rielly a Ryan O'Reilly. Střela prvně jmenovaného pak byla zablokována.
28:19'
Ránu Jakea McCabea z vrcholu levého kruhu vyrazil Swayman. Bylo to solidní projektil.
27:49'
Střely na branku – 16:11
27:15'
Tomáš Nosek se z pravé strany natlačil až k brankovišti a donutil tak Samsonova k činnosti. Hostující obraně se nelíbil důraz českého útočníka. Po Noskovi se sápal zejména Justin Holl, vylučovat se ale zřejmě nebude. Reklamní pauza.
26:44'
Carlova střela od modré sestřelila před brankou stojícího Bertuzziho. Ze vzduchu pak kotouč zasahoval Charlie Coyle, jenž svým baseballovým úderem trefil Samsonova. Pokud by skóroval, bylo by to asi na kontrolu u videa. Zavánělo to vysokou holí... Hosté jsou už v plném počtu.
26:10'
Calle Järnkrok si našel puk mezi kruhy a vyhodil.
25:43'
Marchandovu přihrávku vystihl Noel Acciari, který hosty osvobodil.
24:58'
Hampus Lindholm nabil na pravou stranu Bradovi Marchandovi. Jeho projektil skončil mimo.
24:43'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
Alexander Kerfoot – 2 min., vysoká hůl.
24:25'
Trent Frederic posílal puk z pravé strany před branku. Před najíždějícím Coylem ho tečovala hůl brankáře Samsonova.
23:22'
Zacha nahrál na pravé křídlo Davidovi Pastrňákovi. Ten chytře vystřelil přes obránce McCabea, ale Samsonov stačil zasáhnout pravým betonem.
23:11'
Od modré čáry střílel Luke Schenn. Po zákroku Swaymana se puk odrazil mezi kruhy k Alexanderovi Kerfootovi, jehož dorážku skvěle zneškodnil gólman Bostonu!
22:02'
Mitchell Marner se dostal ke střele z pravého kruhu, kterou vyrazil Swayman.
21:33'
Nápor domácích, který ale nepřinesl střelu na branku. McCabe teď dostal puk do středního pásma.
20:32'
Zajímavá kombinace hostí. Puk si měnili Morgan Rielly a Zach Aston-Reese. Ten vracel Riellymu na pravý kruh, ovšem kotouč v rozhodující chvíli tečoval bránící Grzelcyk.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:01.
Statistika
Střely na bránu: 11 – 7 | Přesilová hra: 0/0 – 0/2 | Trestné minuty: 19 – 5
První třetina souboje Bostonu s Torontem nepřinesla gól. Bruins začali velmi aktivně a po několika minutách vedli 6:0 ve statistice střel na branku. Maple Leafs se pak postupně osmělili, pomohly jim i dvě přesilovky, ovšem na změnu ve skóre to zatím nestačilo.
20:00'
19:41'
Pastrňák udržel puk v souboji s Giordanem. Poté předával Marchandovi, který ale nestačil vystřelit.
19:15'
Nahození Charlieho McAvoye z pravé strany pokryl Samsonov, který přerušil hru.
19:02'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:38'
Hosté si nyní vystačili s nahozením puku za branku a vystřídáním sestavy.
18:02'
Domácí rychle vyrazili dopředu. Na DeBruskovu zpětnou přihrávku si sjel Dmitrij Orlov, jehož rána zleva končí ve výstroji Ilji Samsonova.
17:52'
Další zákrok Swaymana, jehož tentokrát otestoval Michael Bunting.
17:01'
David Kämpf se na pravé straně útočného pásma uvolnil a bekhendem prověřil Swaymana, který byl pozorný.
16:35'
Boston kompletní. Jake DeBrusk hned vyzkoušel Samsonova, který jeho střelu vyrazil.
16:27'
Domácí se opět osvobodili a zdá se, že oslabení ubrání.
15:53'
15:19'
Rielly nahrál Matthewsovi, který z první posunul puk k Johnovi Tavaresovi. Ten našel dobře postaveného brankáře Swaymana.
14:33'
Z celé situace vzejde přesilovka Toronta. Oba hráči dostali pět minut za bitku, ovšem Greer ještě obdržel navíc dvouminutový trest za její vyvolání.
14:33'
Sam Lafferty v rohu ostře dohrál Matta Grzelcyka! To se vůbec nelíbilo A. J. Greerovi, který vyzval útočníka Maple Leafs na pěstní souboj!
13:55'
Morgan Rielly nabil svému kolegovi z obrany Jakeovi McCabeovi, který pálil z vrcholu levého kruhu. Jeremy Swayman předvedl efektní zákrok lapačkou.
13:34'
Domácí jsou už v plném počtu.
13:04'
Mezi kruhy zůstal volný William Nylander. Jeho střelu vykopl pravým betonem Swayman!
12:12'
Domácí zahrozili i v oslabení. Brad Marchand našel přihrávkou na šířku útočného pásma Brandona Carla. Ten vypustil z jedničky tvrdou střelu, kterou vyrazil Samsonov.
11:48'
Medvědům se podařilo vyhodit.
11:33'
Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování dostal Charlie McAvoy.
11:19'
Dobrá defenzivní práce Davida Pastrňáka, který vyhnal hostující hráče do středního pásma.
10:38'
Střelu Sama Laffertyho našel Swayman v lapačce. Čas na další reklamní přestávku.
10:02'
Oskar Steen se snažil nadělat hostům problémy aktivním forčekinkem. Hráči Toronta se ale udrželi na kotouči.
09:07'
Dmitrij Orlov nahrával před branku, kam si sjížděl spoluhráč Greer. Ten netrefil puk dobře.
08:48'
Hosté se po reklamní přestávce přeci jen osmělují a začínají zvyšovat svou aktivitu.
07:46'
Od modré vypálil Mark Giordano. Hostující obránce netrefil branku.
07:12'
Vůbec první zákrok Jeremyho Swaymana. Domácí brankář vyrazil pravým betonem pokus Zacha Astona-Reese.
06:56'
Jeden z hráčů se ve středním pásmu dotkl puku vysokou holí. Následuje reklamní přestávka.
05:49'
Přihrávka Charlieho Coylea prošla předbrankovým prostorem. Kotouč se pak dostal k obránci Mattovi Grzelcykovi, který z levé strany centroval puk na vzdálenější tyčku. Tam ho jeden z hráčů Bostonu ze vzduchu nedokázal trefit.
05:10'
Samsonov včas přikryl puk před Jakeem DeBruskem. Bruins mají v úvodu více ze hry.
04:40'
Střely na branku – 5:0
04:07'
David Pastrňák zavezl kotouč zpátky do pásma a tvrdou ranou prověřil Samsonova. Ten má puk v lapačce.
04:01'
Dobré střídání čtvrté formace Bostonu, která měla tlak. Většina střel však byla zablokována.
03:42'
Z levé strany pálil Dmitrij Orlov. Samsonov jeho ránu vyrazil.
02:52'
Fredericův pas hledal před branku sjíždějícího Oskara Steena. Ten na puk nedosáhl.
02:19'
Samsonov raději podržel puk v lapačce před dojíždějícím Hathawayem. Ten ho lehce ohodil sněhem, což se nelíbilo Lukeovi Schennovi. Menší strkanice ale nebude znamenat vyloučení.
01:25'
Po přihrávce Matthewse střílel z pravé strany útočného pásma Michael Bunting. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě za domácí brankou.
00:25'
Tomáš Nosek se dostal ke střele z levého kruhu a Ilja Samsonov musel poprvé zasahovat.
00:01'

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Orlov, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Grzelcyk – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák, Zacha, Bertuzzi – Greer, Coyle, Frederic – Hathaway, Nosek, Steen.
Trenér: Jim Montgomery

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – L. Schenn, Rielly (A), Brodie, McCabe, Holl, Giordano – Järnkrok, Matthews (A), Bunting – Marner, Tavares (C), W. Nylander – Acciari, O'Reilly, Kerfoot – Lafferty, Kämpf, Aston-Reese.
Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Charron, Chmielewski – Murray, Deschamps.
Boston Bruins:
Bruins prožívají vynikající základní část. Ze 77 utkání nahráli 125 bodů a jsou suverénně nejlepším celkem celé soutěže. O Prezidentovu trofej je už nikdo nemůže připravit. Nejlepší ročník kariéry hraje David Pastrňák, jenž poprvé v kariéře nasbíral 100 bodů a nastřílel přes 50 gólů. Brankář Linus Ullmark je zase kandidátem na Vezina Trophy. Bruins vyhráli poslední tři zápasy. Naposledy zvítězili 4:3 po nájezdech na ledě St. Louis. ze zdravotních důvodů mimo jsou aktuálně obránce Derek Forbort a útočníci Taylor Hall, David Krejčí a Nick Foligno.