NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Rangers - 13. října 2023   01:00

Rangers
03:46' Lafreniere  (Panarin, Chytil) • 12:22' Kreider  (Fox, Zibanejad) • 32:49' Panarin   • 51:34' Kreider  (Zibanejad, K. Miller) • 58:31' Trouba  (Kreider, Zibanejad)

Střely na bránu: 24 – 30 | Přesilová hra: 0/3 – 1/4 | Trestné minuty: 10 – 8
Hokejisté Buffala nevstoupili do sezóny dobře. Na domácím ledě prohráli s New Yorkem Rangers 1:5. Hosté se dvakrát prosadili už v první třetině. Již ve 4. minutě otevřel skóre Alexis Lafreniere, druhý gól pak přidal tečí v přesilovce Chris Kreider. V prostřední části pak zvýšil už na 0:3 Artěmij Panarin. Šavle ještě do přestávky korigovaly ranou Johna Peterky, ovšem to bylo z jejich strany nakonec také vše. V 52. minutě totiž domácí schladil zásahem ve vlastním oslabení dnes výborný Chris Kreider a tečku za utkáním udělal v čase 58:31 trefou do opuštěné branky Jacob Trouba.
59:50'
Kaapo Kakko ještě střílel z levého kruhu. Jeho pokus vychýlil mimo branku bránící Johnson.
59:02'
Běží už poslední minuta zápasu.
58:54'
Na trestnou lavici ještě míří domácí kapitán Kyle Okposo. Ten je vyloučen za hrubost.
58:31'
Rangers právě vstřelili branku!š
Domácí si mohli při oddechovém čase říci, co chtěli. Prohráli ale buly, po němž se puk dostal k JACOBOVI TROUBOVI a kapitán Rangers trefil přes celé hřiště prázdnou branku – 1:5. Asistence: Chris Kreider a Mika Zibanejad.
58:25'
Hosté dnes brání opravdu výborně prostor před svou brankou. Nyní hosté vytečovali nahrávku Alexe Tucha mimo hřiště. Buffalo si bere time-out.
58:03'
Jeden z hostujících hráčů minul z vlastního pásma opuštěnou klec. Pískán icing.
57:32'
Domácí to vyzkoušejí s prázdnou brankou!
56:33'
Will Cuylle neměl při ofenzivním výpadu podporu. Alespoň ale hostům ušetřil nějaký čas v útočném pásmu.
55:43'
Situaci dvou proti jednomu řešil Tage Thompson sám střelou z pravé strany. Šesťorkin zakročil vyrážečkou.
55:23'
Puk vypadl mezi střídačky. Čas na poslední reklamní přestávku.
55:07'
Čas utíká a momentálně to nevypadá, že by měli domácí se skóre ještě něco udělat.
54:00'
Lafreniere se snažil rozjet Filipa Chytila. Domácí obránci ho vytlačili do rohu. Šest minut do konce.
53:29'
Z dálky to zkusil K'Andre Miller. Levi vyrazil jeho střelu.
52:41'
Hosté jsou v plném počtu. V oslabení ještě navýšili skóre a mohou být spokojeni.
52:08'
Na střelu Victora Olofssona z osy hřiště si počkal Šesťorkin, který má puk v lapačce.
51:34'
Rangers právě vstřelili branku!
Hosté udeřili v oslabení a podruhé dnes vedou o tři góly! Mika Zibanejad se snažil dostat před branku. Když už se zdálo, že ho obrana Buffala vytlačila z nebezpečné pozice, přišla nahrávka do ohně, na kterou si najel CHRIS KREIDER, který zblízka překonal Leviho – 1:4. Asistence: Mika Zibanejad a K'Andre Miller.
51:06'
Hosté jsou už ve čtyřech. I tak ale měli velké štěstí! Jeff Skinner z pravé strany netrefil poloodkrytou branku.
50:40'
Vincent Trocheck podrazil Peterku a hosté jdou na chvíli do tří!
50:13'
Domácí přibrzdilo postavení mimo hru.
49:54'
Hosté jsou výborní v blokování střel. Nyní vyhodili poté, co na branku neprošla střela Thompsona.
49:20'
Domácí podrželi kotouč a počkali si, až naskočí Dahlin na led. Teď už Sabres rozehrávají přesilovku.
48:51'
Síly na ledě se vyrovnají! Zemgus Girgensons vypíchl puk Chytilovi, který ho pak fauloval. Český útočník už sedí na trestné lavici.
48:16'
Domácí přežili tlak první přesilovkové formace soupeře a vyhodili.
47:42'
Střílenou nabídku Miky Zibanejada nevyužil Chris Kreider, který kotouč u tyčky tečoval vedle odkryté klece!
47:18'
Dvě minuty za krosček dostává Rasmus Dahlin. Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku Newyorčanů.
47:01'
Puk byl po Panarinově nahrávce vytlačen až do středního pásma. Tam se k němu opět dostávají hosté.
46:22'
Dobrá práce čtvrté hostující formace, která držela svého soupeře daleko od vlastní branky.
45:17'
Další práce pro Leviho, který vyrážel hned dva nebezpečné pokusy Vincenta Trochecka.
44:29'
Erik Gustafsson střílel z levého kruhu. Jeho spoluhráči se pak ještě snažili dorážet, ale Devon Levi v brance Buffala odolal.
43:44'
Connor Clifton nahrával před branku z pravé strany, ale kotouč jen prošel kolem hostujícího brankoviště, kam se dostal Thompson pozdě. Šavle se snaží.
42:49'
Dylan Cozens to zkoušel 1 na 1 proti obránci Schneiderovi. Zadák Rangers ho nepustil do šance.
42:22'
Casey Mittelstadt našel zadovkou Zacha Bensona, který střílel z mezikruží. Ani jeho rána neprošla až na Šesťorkina!
41:47'
Tlak Sabres pokračoval ještě po skončení přesilovky. Skinnerovu ránu zablokoval Bonino. Poté zakončoval z nebezpečné pozice Dylan Cozens, ale v tomto případě skvěle zasáhl obránce Trouba.
41:24'
Rangers jsou již v plném počtu.
41:03'
Dahlin nabil doleva Tageovi Thompsonovi, který pálil z jedničky mimo.
40:02'
Domácí pokračují v přesilovce.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 3:07.
Statistika
Střely na bránu: 12 – 20 | Přesilová hra: 0/1 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 6
Také po druhé třetině vedou Rangers v Buffalu o dva góly. Tentokrát 3:1. Hosté odskočili dokonce na rozdíl tří branek, když ve 33. minutě překonal Leviho přesnou střelou z mezikruží Artěmij Panarin. 90 sekund před přestávkou se konečně usmálo štěstí i na Šavle. Po zablokované střele Powera se puk odrazil k Johnovi Peterkovi a ten mířil do horního růžku.
40:00'
39:23'
Vyloučení v týmu New York Rangers:
Erik Gustafsson – 2 min., nedovolené bránění.
38:30'
Buffalo právě vstřelilo branku!
Domácí se přeci jen dočkali snížení krátce před přestávkou! Owen Power střílel z levého kruhu. Jeho pokus zablokoval Trouba, ale odražený kotouč napálil z první do pravého horního růžku JOHN PETERKA – 1:3. Asistence: Owen Power a Henri Jokiharju.
38:16'
John Peterka nahrával doleva Cozensovi, který byl ale v té chvíli obsazen.
37:35'
Ránu Tylera Pitlicka z pravé strany si pohlídal Levi, který má puk v lapačce.
37:07'
Ozvalo se publikum, které se snaží dohnat Šavle alespoň ke snížení. To by se do přestávky hodilo.
36:26'
Po buly střílel Rasmus Dahlin, jehož pokus vyrazil Šesťorkin.
36:21'
Casey Mittelstadt získal puk na levém křídle a uháněl dopředu. Celou akci ale možná zbrzdil, do souboje s ním se dostal obránce, který mu pak vložil hůl do střely a kotouč skončil v ochranné síti.
35:31'
Ještě jedna reklamní pauza ve druhé třetině.
35:04'
Rasmus Dahlin mohl střílet, ale nakonec se rozhodl ještě míchat s pukem. Pak z toho byla střela z ne tak výhodné pozice a nad branku.
33:50'
Jeff Skinner se z levé strany prodral před brankoviště, ovšem trefil jen levou ruku ledově klidného brankáře Rangers!
33:24'
A nyní je tu reklamní přestávka.
32:49'
Hru přerušil až ARTĚMIJ PANARIN gólem! Hostující útočník se dostal k puku díky práci Filipa Chytila na útočné modré. Pak dojel mezi kruhy a svou střelu umístil odrazem o pravou tyčku za záda bezmocného Leviho – 0:3. Bez asistence.
32:38'
Hraje se už poměrně dlouho bez přerušení.
31:34'
Pokus Willa Cuyllea vyrazil do bezpečí Levi.
31:18'
Nacházíme se už ve druhé polovině zápasu. Domácí stále nedokázali odpovědět na dva góly Rangers.
30:13'
Adam Fox zavezl puk do útočného pásma a nabízel ho na zadní tyčku Kreiderovi. Tomu zabránil rozštěpem Levi!
29:36'
Po nahození Ryana Lindgrena se před brankou natahoval po puku Barclay Goodrow. Hrací předmět končí ve výstroji Leviho.
29:16'
Hosté v ofsajdu. Hra je tedy přerušena.
28:34'
Panarin hezky posunul puk na Lafreniera a bylo z toho přečíslení 2 na 1. Lafreniere pak hledal Filipa Chytila, ale skvěle se vrátil Greenway, jenž se natáhl a tečoval puk do hlediště!
27:44'
Dahlin poslal puk do jízdy Peterkovi. Toho ale tělem odclonil Trouba. Hosté brání dobře.
27:36'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
27:15'
Nástřel Miky Zibanejada z rohu kluziště odrazil hokejkou Levi.
26:31'
Alexis Lafreniere donutil Leviho přerušit hru. Následuje reklamní přestávka.
26:20'
Po nahrávce Krebse střílel Erik Johnson. Ránu obránce Buffala zastavila pravá tyčka! Teď tedy byli domácí blízko.
25:27'
Mittelstadt nabil na osu Zemgusovi Girgensonsovi, jehož projektil skončil na betonech Šesťorkina.
24:42'
Mattias Samuelsson se dostal ke střele z jedničky, která minula levou tyčku hostující svatyně.
24:24'
Hostující brankář Šesťorkin hledal dlouhou přihrávkou Artěmije Panarina. Ten na pravém křídle nezpracoval puk.
23:55'
Dylan Cozens byl zastaven na útočné modré čáře. Domácím se směrem dopředu zatím moc nedaří.
22:35'
22:28'
Prudkou přihrávku Blakea Wheelera netrefil na druhé tyčce Kaapo Kakko. Hostující přesilovka je téměř u konce.
21:34'
Zatím dobré oslabení pro domácí. Rangers dosud nedokázali přesilovku pořádně postavit.
21:05'
Další vyhození domácích.
20:45'
Erik Johnson dokázal vyhodit.
20:32'
Jeff Skinner ve středním pásmu podrazil Kaapa Kakka a oslabuje domácí tým.
20:07'
Ha je hned přerušena kvůli hostujícímu postavení mimo hru.
20:01'
Statistika
Střely na bránu: 7 – 12 | Přesilová hra: 0/0 – 1/1 | Trestné minuty: 2 – 0
Další třetina začne přibližně ve 2:13.
První třetina vyšla lépe celku z New Yorku, který vede na ledě Buffala 2:0. Domácí Šavle možná lehce přibrzdil i slavnostní ceremoniál před začátkem, po němž se nemohly dostat do tempa. Ve 4. minutě otevřel skóre Alexis Lafreniere, kterému nahrál před prázdnou branku Panarin. Ve 13. minutě pak v přesilovce tečoval Foxovu střelu Chris Kreider. Domácí zatím rozdávají hlavně ostré hity, například Filip Chytil schytal bodyček od Dahlina. Z gólu se však příznivci Sabres nemohli radovat.
20:00'
19:57'
Dahlin už po zisku puku ve středním pásmu neměl moc času a tak kotouč nahodil za branku soupeře. Tam zvládl situaci brankář Šesťorkin.
19:04'
Od modré tvrdě vypálil Connor Clifton. Šesťorkin ránu domácího obránce vyrazil.
19:00'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:49'
Odpískán zásah hostující střídačky. Hra se vrací do útočného pásma Buffala.
18:26'
Rasmus Dahlin si vyměnil puk s Bensonem. Z pravé strany pak zkusil švédský bek vypálit, ovšem jeho pokus zastavila brusle kapitána Rangers Trouby.
17:27'
Nyní střílel Alexis Lafreniere a Levi musel ukázat, že má rychlou levou ruku.
17:08'
Rasmus Dahlin u mantinelu sestřelil ukázkovým bodyčekem Filipa Chytila. Publikum to oslavilo skoro jako gól.
16:18'
Domácí se zatím nemohou dostat do ideálního tempa. Možná je zbrzdil i úvodní slavnostní ceremoniál.
15:53'
Filip Chytil trefil pozadí bránícího Mattiase Samuelssona. Puk se od obránce Buffala odrazil na branku, ovšem Levi stačil reagovat a schoval hrací předmět do výstroje. Následuje reklamní přestávka.
14:40'
Hráči obou celků se s tím nepářou a vidíme poměrně dost ostrých hitů.
13:01'
Hosté jsou při chuti. Po střele Artěmije Panarina přerušil hru Levi.
12:22'
Hosté přesilovku rychle využívají! Z pravé strany vystřelil kousek za kruhem pro vhazování Adam Fox a letící puk před Levim lehce škrtl clonící CHRIS KREIDER. Kotouč tak prolétl nad levým ramenem gólmana Sabres do sítě – 0:2. Asistence: Adam Fox a Mika Zibanejad.
12:06'
Dvě minuty za hákování v útočném pásmu dostal domácí nováček Zach Benson. To znamená přesilovku pro Rangers.
11:42'
Blake Wheeler pálil od modré čáry vedle domácí branky.
11:17'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
10:32'
Jeff Skinner vyhrál buly zajímavě do zadního mantinelu. Od něj se puk odrážel před branku, kam si sjížděli právě Skinner s Tuchem. Kotouč stačil přikrýt rukavicí Šesťorkin.
10:27'
Nejprve vzrušení před domácí brankou, kde zakončoval Kaapo Kakko. Levi byl ale připraven. Na druhé straně přišel průnik Paytona Krebse, který si s brankářem souepře rovněž neporadil. Čas na reklamní přestávku.
09:43'
Nyní zakázané uvolnění Buffala.
09:22'
Hodně dobrá střela Jeffa Skinnera z levého kruhu. Domácí útočník puk schoval za nohy obránce Schneidera, Šesťorkin ale stačil zasáhnout levým betonem!
08:35'
Tage Thompson se při hře 4 na 4 dostal do dobré pozice. Zamířil ale pouze do Šesťorkina.
08:13'
Tresty se udílejí na obou stranách. Chris Kreider vyloučen za vražení, Jordan Greenway za následný krosček.
08:13'
Henri Jokiharju se ocitl na ledě poté, co schytal za brankou náraz od Chrise Kreidera. Svého spoluhráče přijel mstít Jordan Greenway. Bude se vylučovat.
07:37'
Nyní to zkusil Blake Wheeler. Levi hru přerušil a tak je tu čas pro první reklamní přestávku.
06:34'
Nyní se hraje už poměrně dlouho bez přerušení, aniž bychom viděli nějakou další šanci.
04:22'
V dobré příležitosti se ocitl Dylan Cozens. Ten přebruslil obránce, ovšem bekhendem už nedokázal překonat Šesťorkina.
03:46'
Hosté se ujímají vedení! Střelu Artěmuje Panarina vyrazil Levi levým betonem tak, že puk opět dojel Panarin. Ten to udělal skvěle, když kotouč předložil ALEXISOVI LAFRENIEROVI, jenž měl před sebou prázdnou branku. Asistence: Artěmij Panarin a Filip Chytil.
03:30'
Velká šance Rangers! Alexis Lafrenière nahrál z pravé strany před branku Filipovi Chytilovi, který zblízka nepřekonal přesouvajícího se Leviho!
02:46'
Rasmus Dahlin zablokoval střelu soupeře a dopředu mohou domácí Šavle.
02:23'
Od modré to zkoušel Rasmus Dahlin. První zákrok si připsal hostující Igor Šesťorkin.
01:52'
Domácí publiku ocenilo hit Connora Cliftona na Blakea Wheelera, ke kterému došlo u střídačky Buffala.
00:50'
Po ráně Ryana Lindgrena už musel Levi vytáhnout složitější zákrok. Po puku se natáhl pravým betonem.
00:29'
K'Andre Miller to zkusil od modré čáry a domácí Devon Levi má první zákrok. Puk schoval v lapačce.
00:19'
První krátká návštěva Sabres v útočném pásmu. Po nepřesné přihrávce Skinnera však vyvážejí puk dopředu hosté.
00:01'
Oficiality jsou za námi a nyní už přichází čas na samotné utkání.
A nyní už zazní hymny Kanady a USA.
Na led byla pozvána rodina Ricka Jeannereta. Česné buly vhodila jeho manželka.
Součástí ceremoniálu je také vzpomínka na dlouholetého komentátora zápasů Buffala Ricka Jeannereta, který v srpnu zemřel.
V KeyBank Center probíhá předzápasová ceremonie, během níž jsou představováni členové realizačního týmu a hráči Sabres.

Buffalo Sabres: Levi (Comrie) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Clifton, E. Johnson – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – V. Olofsson, Cozens, Peterka – Benson, Mittelstadt, Greenway – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).
Trenér: Don Granato

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Kakko, Zibanejad, Kreider (A) – Lafreniere, Chytil, Panarin (A) – Wheeler, Trocheck, Cuylle – Pitlick, Bonino, Goodrow.
Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Charron, South – Gawryletz, Marquis.
Buffalo Sabres:
Hokejisté Buffala konečně touží zlomit hrůzostrašnou sérii bez play-off. Do bojů o Stanley Cup se naposledy dostali v roce 2011, kdy vypadli v prvním kole. Od té doby byli v soutěži spíše za otloukánky. Do letošního ročníku se však Sabres dívají s optimismem. Organizace má totiž k dispozici spoustu talentovaných hráčů a některé mladé opory postupně dozrávají. To platí třeba pro obránce Rasmuse Dahlina, který si v minulém ročníku připsal 73 bodů (15+58), či produktivní útočníky Tagea Thompsona s Alexem Tuchem. Ofenziva s dalšími šikovnými hokejisty Dylanem Cozensem, Jackem Quinnem či také probuzeným Jeffem Skinnerem by měla být velkou devizou Šavlí.
New York Rangers:
Ambiciózní Rangers se v minulé sezóně před play-off ještě posílili například o Vladimira Tarasenka. Přesto ale vypadli už v 1. kole po sedmizápasové bitvě s New Jersey, což bylo velké zklamání. Na nejvyšší mety tak chce mužstvo kolem brankáře Igora Šesťorkina, obránce Adama Foxe či levého křídelníka Artěmije Panarina zaútočit letos.

V přípravě Rangers vyhráli jediný duel, když dokázali doma zdolat 4:2 Islanders. Ve zbylých pěti případech odešli poraženi. Tyto výsledky se ale samozřejmě nedají brát za bernou minci.
Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího hokeje! Základní část NHL se naplno rozběhla a hrát se bude také v noci ze čtvrtka na pátek. Já Vás provedu utkáním mezi Buffalem Sabres a New Yorkem Rangers. Pro oba týmy se jedná o vstup do nového ročníku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.